RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Warsztaty dla Dzieci "Czary na Białym"

3 września o godz. 13.00 zapraszamy do klubu PROZA na premierę książki „Czary na Białym", połączoną z teatralno-plastycznymi warsztatami dla dzieci.  

 

Zapowiedź: "Cudze meble" Magdaleny Miecznickiej - premiera 30 sierpnia!

Zapowiedzi

Miło nam poinformować, że już 30 sierpnia trafi do polskich księgarń debiut dramatyczny Magdaleny Miecznickiej, kontynuujący najlepszą tradycję sztuk teatralnych Tadeusza Różewicza czy Sławomira Mrożka.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich: Michał Witkowski

Dnia 9.07 (niedziela) gościem w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich był Michał Witkowski - prozaik i prowokator. Znany z takich powieści jak: "Lubiewo", "Fynf und cfancyś", "Drwal", czy "Fototapeta".

 

Weekend z literaturą w MOCAK-u

Rynek, Wydarzenia

Już w najbliższy weekend w krakowskim MOCAK-u odbędzie się kolejna odsłona Weekendów z literaturą - projektu promującego czytelnictwo i pokazującego różnorodność świata literatury.

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Magdą Gessler

Już 29 czerwca (środa) o godzinie 14:30 w Empiku CH Renoma (ul. Świdnicka 40, Wrocław) odbędzie się spotkanie autorskie z Magdą Gessler.

 

Poznańska Nagroda Literacka 2016

Pisarz i poeta Erwin Kruk oraz reporterka i pisarka Magdalena Kicińska zostali laureatami II Poznańskiej Nagrody Literackiej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

"Biała Rika" Magdaleny Parys

Zapowiedzi

Czy dziedziczymy los po naszych przodkach? Nie krzyczała, kiedy rodziła syna. Nie mogło jej się wyrwać żadne niemieckie słowo. Nie w 1945 roku, nie wśród Polaków wracających z przymusowych robót.

 

"Drakulcio ma kłopoty. Klątwa faraona" Sergiusz Pinkwart, Magdalena Pinkwart

Hej, to znowu ja, Drakulcio! Tym razem ja, Andrea, Gerard i Gruby Tedi, a nawet ta kujonka, Magda Klonowska wpadliśmy w naprawdę poważną aferę! Podczas naszej wycieczki z muzeum znika egipska mumia! Jak to się stało? I co wspólnego ma klątwa faraona z nagłym zaginięciem mojej kuzynki, Anny-Marii? Przeczytajcie sami!

 

Nowość od BOSZ - przewodnik "Polskie ślady na Litwie i Łotwie"

Nowości

Wydawnictwo BOSZ przedstawia nowość wydawniczą pt. "Polskie ślady na Litwie i Łotwie"

 

Nagroda im. Teresy Torańskiej

Wydarzenia

W najbliższą niedzielę poznamy laureatów tegorocznej Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej.  

 

Czytanie w ciemnościach na MFO

Spotkanie z młodym irlandzkim pisarzem Colinem Barrettem, którego debiutancki zbiór opowiadań zebrał kilka prestiżowych nagród oraz prezentacje autorów, wśród których znaleźli się m.in. Magdalena Grzebałkowska, Filip Springer, Jakub Żulczyk czy Petra Soukupová – takie wydarzenia czekały na spragnionych literackich wrażeń wrocławian 1 października podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

 

Wręczą Śląski Wawrzyn Literacki 2014 w Bibliotece Śląskiej

Biblioteki

W tegorocznym plebiscycie Czytelników Biblioteki Śląskiej na Książkę Roku 2014 najwięcej głosów (49,56%) oddano na publikację Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.

 

Znamy wszystkich finalistów Nike 2015

Laureata tegorocznej nagrody poznamy już 4 października. Finaliści to: Jacek Dehnel („Matka Makryna”), Wioletta Grzegorzewska („Guguły”), Ignacy Karpowicz („Sońka”), Jacek Podsiadło („Przez sen”), Olga Tokarczuk („Księgi Jakubowe”), Magdalena Tulli („Szum”) i Szczepan Twardoch („Drach”).

 
 

Czytelnicy zdecydowali – Śląski Wawrzyn Literacki dla Magdaleny Grzebałkowskiej!

Wydarzenia

W tegorocznym plebiscycie Śląski Wawrzyn Literacki 2014 czytelnicy Biblioteki Śląskiej najwięcej głosów oddali na książkę „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej.

 

Brawo Joanna M. Chmielewska, Magdalena Kawka

Z dumą i radością wydawnictwo MG informuje, że dwie ich Autorki zakwalifikowały się do drugiego etapu Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro i Pazur.

 

Ruszają zdjęcia do serialu napisanego przez Zygmunta Miłoszewskiego

Wydarzenia

"Prokurator" - to nowy serial, którego scenariusz napisali bracia Zygmunt i Wojciech Miłoszewscy. Główną rolę zagra Jacek Koman. Produkcja ATM będzie emitowana w TVP 2. W planach jest dziesięć odcinków, każdy z nich będzie opowiadał osobną historię jednego śledztwa.

 

Magdalena Parys odbierze Nagrodę Literacką Unii Europejskiej!

Wydarzenia

23 czerwca w Brukseli odbędzie się uroczysta gala wręczenia Nagrody Literackiej Unii Europejskiej. Wśród dwunastu laureatów znalazła się Magdalena Parys, która została doceniona za powieść "Magik"

 

Dzisiaj zaczyna się Big Book Festiwal

Festiwal rozpocznie się jutro o 19.30 spotkaniem Razii Iqbal z Arturem Domosławskim i rozmową o przyszłości reportaży i biografii – o odwadze i odpowiedzialności tych, którzy opisują świat.

 

Nowość Wydawnictwa Druga Strona "Zielenina na talerzu" Magdaleny Cielengi - Wiaterek

Nowości

Długo wyczekiwana książka kulinarna autorstwa Magdaleny Cielengi - Wiaterek „Zielenina na talerzu. Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie” dostępna dla Państwa kuchni i kubków smakowych.

 

Finalistki Nagrody Gryfia 2015

Nagrody

„Uparte serce. Biografia Poświatowskiej” Kaliny Błażejowskiej, „W krainie czarów” Sylwii Chutnik, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk i „Angole” Ewy Winnickiej - oto pięć książek, które znalazły się w finale czwartej edycji nagrody literackiej Gryfia. Nominacje zostały ogłoszone 18 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Nazwisko laureatki poznamy 20 czerwca.

 

Warsztaty kulinarne: zapraszają Druga Strona i Republika Bios Amigos

Wydawnictwa

Wydawnictwo Druga Strona oraz Republika Bios Amigos serdecznie zapraszają na: warsztaty kuchni roślinnej z Magdą Cielengą-Wiaterek w Beskidach + koncert The party is over (22-24 maja)

 

Zapowiedź wydawnictwa Druga strona: „Zielenina na talerzu Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Druga Strona poleca publikację Magdaleny Cielengi-Wiaterek autorki słynnego bloga „Zielenina" pt.: „Zielenina na talerzu Wegetariańsko, sezonowo, lokalnie":

 

Czułe czytanki z "Klapu Klap"

Opublikowana przez Wydawnictwo Babaryba książka Magdaleny Makoso (znanej m.in. z "Wytwórnika górą!") o intrygującym tytule "Klapu klap" odwiedzie nasze Czułe Czytanki już w najbliższą niedzielę 19 kwietnia o godzinie 12:00!

 

Recenzja: „Magik” Magdalena Parys

Recenzje

Wyobraźmy sobie taką sytuację - niewygodny dla komunistów opozycjonista postanawia uciec ze swojego kraju przez bułgarską granicę. Tam zostaje zabity, prawdopodobnie strzałem w głowę z bliskiej odległości. Później powie się „ślad po nim zaginął”. Był człowiek, nie ma człowieka. Nie jest to sytuacja wyimaginowana, a tym bardziej nie jednostkowa.

 

Magdalena Parys laureatką Nagrody Literackiej Unii Europejskiej!

Wydarzenia

Wczoraj, podczas ceremonii otwarcia Londyńskich Targów Książki, ogłoszono tegorocznych laureatów Nagrody Literackiej Unii Europejskiej, która przyznawana jest najlepszym wschodzącym talentom prozatorskim. Wśród szczęśliwej dwunastki znalazła się Magdalena Parys nagrodzona za powieść Magik.

 

Recenzja: „Magda, miłość i rak” Alina Mrowińska

Recenzje

Autorka w opowieści o Magdzie Prokopowicz nie ogranicza swojej roli do notowania jej wypowiedzi i redagowania historii życia, ale wplata w teksty wywiadów swoją perspektywę. Nie kryje swoich emocji, które towarzyszyły spotkaniom. Książka nie jest zatem tylko suchym dokumentem, ale zapisem spotkania.

 

Nowość wydawnictwa Hanami: "Tradycje kulinarne Korei"

Zapowiedzi

Już 23 kwietnia 2015 roku do sprzedaży trafi najnowsza książka Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek pt. „Tradycje kulinarne Korei". Bogato ilustrowana publikacja uzupełniona została też przepisami na pyszne oraz popularne koreańskie dania.

 

Recenzja: Podręczny słownik terminów AAC (komunikacji wspomagającej i alternatywnej)

Recenzje

Wiedza z zakresu komunikacji wspierającej i alternatywnej (augmentative amd alternative communication) osób mających trudności w porozumiewaniu się poza granicami naszego kraju przedarła się do świadomości publicznej. U nas dopiero toruje sobie drogę stawiając pierwsze kroki. Jednym z nich jest właśnie ten niezmiernie ważny podręczny słownik terminów i terminologii związanej z alternatywnymi sposobami komunikacji.

 

Nowość słowa/obrazu terytoria: Magdalena Tarasiuk I nie mów do mnie Dżordżyk"

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria przedstawia nową książkę Magdaleny Tarasiuk pt. I nie mów do mnie Dżordżyk":

 

Narrator w psiej budzie. Realizm magiczny w wersji Ficowskiego

Wydawnictwa

– W tych opowiadaniach obrazy z pamięci, snu i wyobraźni przenikają się z prawdziwymi – mówiła Magdalena Miecznicka o "Czekaniu na sen psa" Jerzego Ficowskiego.

 

Bohaterka książki „Pokojowej Nagrody Nobla!

Wydarzenia

Nastolatka z Pakistanu została najmłodszą laureatką Pokojowej Nagrody Nobla. Swoją poruszającą historię opisała w książce „To ja, Malala”.

 

„Sztamtysz“ tłumaczy literatury tym razem z Magdą Stefańską

Wydarzenia

Magda Stefańska, młoda tłumaczka z Łodzi, przedstawi najnowszą powieść Jenny Erpenbeck Aller Tage Abend oraz fragmenty własnego tłumaczenia powieści.

 

Dwa światy: Magdaleny Tulli wspólnoty przeżyć i Theresy Breslin historycznej prawdy

W piątek 1 sierpnia gościliśmy w Mediatece przy. ul Teatralnej we Wrocławiu Magdalenę Tulli i w godzinach wieczornych szkocką pisarkę Theresę Breslin, której książki osadzone w konkretnych historycznych czasach cieszą się dużą poczytnością na całym świecie.

 

„Magdalena” - premiera nowej powieści Tomasza Piątka

Nowości

Kraj na sprzedaż, dziewczyna w ofercie. Początek lat 90., Rafał wraca do Polski. W Paryżu był emigrantem politycznym, menedżerem słynnego Kaczmara. Potem wkręcił się - bardzo tylnymi drzwiami - do francuskiej branży fonograficznej.

 

Nalanda zaprasza na "Baśnie na Nowy Świat. Krąg opowieści".

Księgarnie

Baśń to brama, przez którą możemy wejść do "środka wszechświata" wewnątrz nas samych".

 

Europa i Niedźwiedź: dyskusja w Centrum im. Marka Edelmana w Łodzi

Wydarzenia

Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia oraz Centrum im. Marka Edelmana w Łodzi zapraszają na dyskusję wokół publikacji zatytułowanej "Europa i Niedźwiedź":

 

Recenzja: "Kilka przypadków szczęśliwych" Magdalena Zimny-Luis

Recenzje

Uwielbiam historie zapisane w sercach i umysłach starszych ludzi. Ich wspomnienia się niezwykle cenne, nasycone życiową mądrością, po prostu chce się ich słuchać. Najbardziej lubię nie te z cyklu „za moich czasów było lepiej, bo…”, ale te „ja też kiedyś byłem młody”, można dowiedzieć się naprawdę wielu interesujących rzeczy. To chyba najbardziej fascynujący element książki Magdaleny Zimny-Louis pt.: „Kilka przypadków szczęśliwych”.

 

Małgorzata Rejner, Ignacy Karpowicz i Magdalena Grzebałkowska z Gwarancjami Kultury

Wydarzenia

27 najlepszych i najciekawszych w minionym roku osób, zespołów i zjawisk kulturalnych kandyduje do Gwarancji Kultury, prestiżowych nagród TVP Kultura w dziewięciu kategoriach. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi 11 kwietnia 2014 r. o godz. 20:00 w Telewizji Polskiej i będzie transmitowane na żywo na antenie TVP Kultura.

 

W Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia - opowieść o niedźwiedziu

Nowości

Prasowa karykatura odwołuje się nieodmiennie do stereotypu. Może go wzmacniać, lub łagodzić, może go czasem zmieniać, ale karykaturzysta operuje najbardziej uproszczonym obrazem – symbolem tego, co jest przedmiotem jego karykatury. Rosja od kilku stuleci kojarzy się mieszkańcom Europy Zachodniej z niedźwiedziem, zazwyczaj miał on symbolizować dzikość i agresję, chociaż bywało że symbolizował poważaną siłę, a nawet przytulność.

 

Ranczo w Matrasie

Wydarzenia

Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie z bohaterami książki i serialu Ranczo! Interesują was serialowe informacje z pierwszej ręki? Wójt/Proboszcz, Michałowa, Solejukowa, barmanka Wioletka, Hadziuk oraz autorzy powieściowej wersji Rancza będą do waszej dyspozycji.

 

Magdalena Zimny-Luis "Kilka przypadków szczęśliwych"

Zapowiedzi

Książka laureatki konkursu "Piszemy dla Pilcha", Polski mieszkającej w Ipswich w Wielkiej Brytanii opowiada o tym, co tak naprawdę kieruje wydarzeniami w naszym życiu.

 

Magdalena Tulli z nagrodą Tuwima

Wydarzenia

Na gali kończącej VII Festiwal Puls Literatury w Łodzi pisarka i tłumaczka Magdalena Tulli została uhonorowana Nagrodą Literacką im. Juliana Tuwima. Szczególnie podkreślano społeczną wrażliwość widoczną w jej książkach.

 

Grudniowa nowość z Noir sur Blanc - Szyszkin - "Nie dochodzą tylko listy nienapisane"

Nowości

Wydawnictwo serii proza obca poleca powieść Michaiła Szyszkina "Nie dochodzą tylko listy nienapisane" , (ur. 1961) uchodzącego za jednego z najwybitniejszych współczesnych pisarzy rosyjskich

 

Uwe Rada – Spotkanie z autorem książki „Niemen. Dzieje pewnej europejskiej rzeki”

Wydarzenia

Z okazji promocji polskiego wydania książki „Niemen – dzieje pewnej europejskiej rzeki” w przekładzie Magdaleny Sachy Goethe-Institut w Warszawie oraz Fundacja BORUSSIA zapraszają na spotkanie z niemieckim autorem i dziennikarzem.  

 

Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei.

Nowości

25 września w Wydawnictwie Zwierciadło ukazała się książka o Magdzie Prokopowicz autorstwa Aliny Mrowińskiej.

 

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk i Magdaleną Witkiewicz w Sopocie

Z okazji 2. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego, który odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni, serdecznie zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Film Magdaleny Piekorz o literackim Krakowie

Wydarzenia

City(W)rites to międzynarodowy projekt literacko-filmowy, który w serii kilkunastu odcinków ma zaprezentować literackie stolice Europy przez pryzmat spotkań z pisarzami związanymi z konkretnymi miastami . W założeniu, wybrany pisarz staje się przewodnikiem po literackim życiu regionu oraz miasta, w którym żyje. W polskiej edycji serii widzowie będą wędrowali po literackim Krakowie oraz Małopolsce wraz z krakowskim poetą od lat typowanym jako kandydat do Literackiej Nagrody Nobla - Adamem...

 

Zapowiedź wydawnictwa MG: "Wyspa z mgły i kamienia"

Zapowiedzi

Warszawskie wydawnictwo MG poleca Państwa uwadze swoją najnowszą publikację "Wysypy z mgły i kamienia" Magdaleny Kawki zapowiadaną na 31 lipca 2013:

 

Nowość Wydawnictwa Bajka - "Agencja z o.o."

Książka do zabawy w detektywów!   Kolejny znakomity pomysł twórców bestsellerowej bajki do rysowania „O, ja cię! Smok w krawacie!”. Tym razem będzie kryminalnie, bo Magda Wosik i Piotr Rychel zapraszają czytelników (już nieco starszych) do „Agencji z o.o.”.

 

Wystawa Wiesława i Magdy Wosik w Muzeum Poczty i Telekomunikacji

Wydarzenia

Ojciec jest filatelistą i numizmatykiem, jego córka znaną wrocławską rysowniczką. Ich pasje stały się tematem nowej wystawy. Do 14 lipca obejrzymy na niej m.in. ponad 600 kart pocztowych ze zbiorów Wiesława Wosika i ilustracje Magdy Wosik do "Pana Tadeusza".

 

Halucynacja, senny koszmar, a może?...

Zapowiedzi

"Wąsy" to świetnie napisany, porywający czytelnika psychologiczny thriller to debiutancka powieść francuskiego pisarza, dziennikarza, scenarzysta i reżysera – Emmanuela Carrèra.

 

Mistrzyni humoru kontratakuje! - Magdalena Samozwaniec "Piękna pani i brzydki pan"

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. w serii z "Drzewem" proponuje Magdaleny Samozwaniec "Piękną Panią i Brzydkiego Pana". Premiera 20 lutego 2013.

 

Wyd. Bukowy Las poleca najlepszą młodzieżową książkę 2012 roku Johna Greena - "Gwiazd naszych wina"!

Nowości

Wydawnictwo Bukowy Las przedstawia "powieść roku 2012" według magazynu Time, najważniejszą młodzieżową książkę roku 2102: wg."New York Times - "Gwiazd naszych wina".

 
 

Magdalena Piekorz kręci film o Krakowie - mieście poezji i prozy

Wydarzenia

Trwają ostatnie prace przy realizacji filmu o literackim Krakowie w reżyserii Magdaleny Piekorz. Jego narratorem i bohaterem jest poeta Adam Zagajewski. "Chcieliśmy pokazać miasto nasycone poezją i prozą" - podkreślali w piątek na konferencji prasowej twórcy dokumentu.

 
 
 

Reportaż z Syrii - "Zapiski z Homs" Jonathana Littella już 24 stycznia

Zapowiedzi

To jest dokument, nie fikcja — możliwie najwierniejsza transkrypcja dwóch notatników, w których robiłem zapiski podczas nielegalnej podroży do Syrii w styczniu 2012 roku

 

Recenzja: "Córka Kossaka.Wspomnienia o Magdalenie Samozwaniec" Rafała Podrazy

Recenzje

Wspomnienia bywają ulotne. Jednak nie te o Magdalenie Samozwaniec, o czym można się przekonać w książce Rafała Podrazy „Córka Kossaka.”  

 

Spotkania z autorami nominowanymi do Angelusa w Tajnych Kompletach

Wydarzenia

18-20 października pisarze nominowani do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus będą spotykali się z czytelnikami w Księgarni Tajne Komplety we Wrocławiu.

 

Nowa pozycja z serii "Życie codzienne w muzułmańskim Madrycie"

Nowości

Gorąco polecamy najnowszą książkę z serii "Życie codzienne w..." - "Życie codzienne w muzułmańskim Madrycie". Fascynująca opowieść o muzułmańskiej społeczności w stolicy Hiszpanii powstała na podstawie wnikliwych badań prowadzonych tam przez autorkę.

 

II Targi Książki w Katowicach - zamiast podsumowania

Minął już tydzień od zakończenia II Targów Książki w Katowicach. Czekaliśmy na jakieś podsumowanie ze strony organizatorów. Niestety jedynymi głosami na jakie natrafiliśmy w internecie są wypowiedzi blogerów...oto jedne z nich Wybraliśmy je gdyż są to bardzo szczere, własne uwagi i przemyślenia, a przy okazji prawdziwy "targowy debiut" autorki...

 

Colm Toibin i Magdalena Tulli gośćmi Festiwalu Opowiadania

Irlandzki pisarz i laureatka Nagrody Literackiej Gdynia przyjadą jesienią do Wrocławia na 8. edycję międzynarodowej imprezy, w ramach której literaci ratują tradycję, bo coraz mniej jest miejsc, w których autor czyta swoje niewielkich rozmiarów utwory publiczności, a początkujący pisarze mają szansę błysnąć talentem. Okazja już na początku października.

 

Znamy Laureatów Nagordy Literackiej Gdynia 2012

Wydarzenia

Magdalena Tulli, Marta Podgórnik i Marian Sworzeń zostali laureatami tegorocznej - siódmej edycji Nagrody Literackiej Gdynia. Przyznawana nieregularnie tzw. Nagroda Osobna przypadła z kolei Mieczysławowi Porębskiemu.

 

Rozmowa z Magdą Heydel, tłumaczką opowiadań Virginii Woolf

Nie da się tego po prostu przepisać na historyjkę po polsku - o przyjemnościach i trudach tłumaczenia Virginii Woolf z tłumaczką jej utworów, Magdą Heydel.  

 

Wszystkie opowiadania Virginii Woolf w 1 tomie - już 31 maja

Zapowiedzi

Wydarzenie! Arcydzieła małej prozy Virginii Woolf w pierwszym kompletnym zbiorze jej opowiadań - "Nawiedzony dom. powiadania zebrane".    

 

Gryfia 2012 dla Magdaleny Tulli

"Włoskie szpilki" Magdaleny Tulli zwyciężyły w pierwszej edycji konkursu o Ogólnopolską Nagrodę Literacką dla Autorki "Gryfia" 2012.

 

Temat lekcji: tłumacz

Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury i Instytut Książki zapraszają 26 marca na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego przekładom literatury pięknej i zawodowi tłumacza. Tematem spotkania będzie: "Jakie znaczenie ma nowy przekład lektury szkolnej?". Udział w nim weźmie Magda Heydel, autorka nowego przekładu "Jądra ciemności" Josepha Conrada, z którą rozmawiać będzie Julia Fiedorczuk.  

 

Wydawnictwo Marginesy - Wspomnienie o Gustawie Holoubku

Nowości

W najbliższy wtorek 6 marca mija czwarta rocznica śmierci wybitnego polskiego aktora i reżysera Gustawa Holoubka. Artysta Urodził się w Krakowie 21 kwietnia 1923 roku.

 

O striptizie, małżeństwie, diablicach i mężu elektronowym - Magdalena Samozwaniec "Tylko dla dziewcząt"

Nowości

Gdy masz wielkie o sobie mniemanie, spójrz w kosmos. Kobiety zwykle całują się na przywitanie, ponieważ nie mogą się ugryźć.

 

Nowe e-booki WAB w Zixo.pl

25 stycznia w księgarni e-bookowej zixo.pl będą miały swoją premierę aż cztery nowe pozycje Wydawnictwa W.A.B.

 

Wydawnictwo Marginesy "Gustaw i Ja" Magdaleny Zawadzkiej

Nowości

Wydawnictwo Marginesy przedstawia opowieść o wspólnym życiu niezwykłej pary aktorskiej - Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka. Historia ponad trzydziestoletniego szczęśliwego i spełnionego związku opisana barwnie i dowcipnie przez Magdalenę Zawadzką.

 

"Bogumił Kobiela. Szutka aktorska"

Nowości

Szanowni Państwo, prezentujemy najnowszą książkę od wydawnictwa Słowo/obraz terytoria "Bogumił Kobiela. Sztuka aktorska." autorstwa Magdaleny Przyborowskiej.

 

Portal Księgarski oraz Wydawnictwo Jedność ogłaszają konkurs związany z książką "Można się kłócić - ale tylko fair".

Konkursy

Portal Księgarski oraz Wydawnictwo Jedność zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Można się kłócić - ale tylko fair" Karlheinza Moosiga.

 

Himmlers Hirn heisst Heydrich - "Mózg Himmlera nazywa się Heydrich"

Zapowiedzi

Historia „powieściowa i dynamiczna znacznie bardziej od nieprawdopodobnej fikcji”. Od samego początku wszystko szło nie tak…      

 

Sensacyjna biografia księdza Twardowskiego - premiera 22 września

Zapowiedzi

Nieznane oblicze „księdza od biedronek” - Wszyscy znamy księdza Jana Twardowskiego, ale niewiele o nim wiemy. Jaki był naprawdę?

 

Mocny skok adrenaliny

Duża dawka adrenaliny towarzyszyć będzie recenzji kolejnej książki. Nowe życie, nowa tożsamość i nowa misja w szeregach ABW u boku… wampirów.

 

Kartki z pamiętnika młodej mężatki

Zapowiedzi

Za sprawą wydawnictwa W.A.B. do księgarń trafia książka Magdaleny Samozwaniec "Kartki z pamiętnika młodej mężatki"

 

Arka Noego i Ogród Eden –aktywizujące książeczki

Nowości

Wydawnictwo Vocatio, pragnie zwrócić Państwa uwagę na serię książeczek aktywizujacych, pełniacych funkcję zarówno edukacyjną, jak i zabawową.

 

"Według ojca, według córki" nominowana do Nagród historycznych tygodnika Polityka

Książka Magdy Krzyżanowskiej-Mierzewskiej i Jerzego Krzyżanowskiego "Według ojca, według córki" została nominowana przez tygodnik Polityka do Nagród Historycznych 2011 w dziale pamiętniki i wspomnienia. Uroczystość wręczenia Nagród odbyła się 10 maja, o godz. 16.00, w redakcji Polityki.

 

"Odsłony, czyli rozmowy z córką"

Zapowiedzi

Prezentujemy Państwu najnowszą książkę wydawnictwa Impuls pokazującą, jak budować relacje między najbliższymi pt. "Odsłony, czyli rozmowy z córką" autorstwa Hanny i Magdaleny Hamer.

 

Zapowiedzi Repliki

Zapowiedzi

Drodzy Czytelnicy już w pierwszy kwartale bieżącego roku do księgarń trafią dwie nowe książki wydawnictwa Replika. Oto one!

 

Ciekawa książka: Popkomunizm. Doświadczenie komunizmu a kultura popularna

Zapowiedzi

Polecamy ciekawą książkę opublikowaną przez krakowskie wydawnictwo LIBRON "Popkomunizm. Doświadczenie komunizmu a kultura popularna".

 

"Noc i dzień" – powieść nawiązująca do faktów z życia Virginii Woolf

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Literackiego do księgarń trafia właśnie książka "Noc i dzień" - powieść nawiązująca do faktów z życia Virginii Woolf i jej bliskich – łączy elementy romansu ze społeczną satyrą.  

 

19 XI - spotkanie z Fontarte. Wolół książki "Berlewi" /Mała Litera Art/

W piątek zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, typografii, grafiki, książek na spotkanie wokół publikacji "Berlewi". Książka został opublikowana w tym roku przez wydawnictwo Czysty Warsztat. Jest monografią sławnego awangardowego artysty, grafika, teoretyka sztuki.

 

"Jednostka i wspólnota w ujęciu Aelreda z Rievaulx"

Nowości

Prezentujemy najnowszą książkę wydaną nakładem oficyny wydawniczej Semper - "Jednostka i wspólnota w ujęciu Aelreda z Rievaulx" Magdaleny Czubak.

 

Nowa książka o prozie Kapuścińskiego

Nowości

Wydawnictwo Słowo/obraz terytoria wydało właśnie nową książkę poświęconą pisarstwu Ryszarda Kapuścińskiego: "Zbieranie głosów. Sztuka opowiadania Ryszarda Kapuścińskiego" Magdaleny Horodeckiej.

 

NIKE czytelników dla Grochowskiej

W niedzielę wieczorem poznamy laureata nagrody Nike 2010. Czytelnicy już wybrali - w ich plebiscycie zwyciężyła Magdalena Grochowska z biografią "Jerzy Giedroyc. Do Polski ze snu.

 

Wieczór z tworczością Agnieszki Osieckiej w Polskim Ośrodku Sztuki

5 IX o godz. 18 zapraszamy na koncert utworów Agnieszki Osieckiej z udziałem Agaty Passent i Jerzego Satanowskiego, w wykonaniu Magdaleny Piotrowskiej i Mirosława Czyżykiewicza ( wstęp 20 zł).  

 

"Wielki Bazar Kolejowy" w radiowej Dwójce

Wydawnictwo Czarne zaprasza do wysłuchania książki autorstwa Paula Theroux zatytułowanej "Wielki bazar kolejowy. Pociągiem przez Azję", w tłumaczeniu Magdaleny Budzińskiej.

 

Serialowa Majka doczekała się książki

Zapowiedzi

Majka w Krakowie. Przewodnik po serialu i mieście to atrakcyjny, nietypowy i wyjątkowy przewodnik po Krakowie, jaki mało kto zna. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera kilkanaście wywiadów z aktorami.

 

M.Samozwaniec z wyborem wierszy M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Nowości

Podstawą tego unikatowego, bo siostrzanego wyboru wierszy, jest list Magdaleny Samozwaniec do stryjecznej siostry Anny Kruczkiewicz, w którym pisarka wymienia – na prośbę kuzynki – trzydzieści osiem tytułów ulubionych wierszy starszej siostry.

 

Historie według ojca, historie według córki

Wydawnictwo W.A.B. i Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z Jerzym Krzyżanowskim i Magdaleną Krzyżanowską-Mierzewską, autorami książki „Według ojca, według córki. Historia rodu". Prowadzenie Krystyna Chwin.

 

Rozkoszne: polski eroticon

Zapowiedzi

Dwadzieścia jeden autorek opisuje seks z kobiecej perspektywy, w różnorodnych scenach, w pełnej rozciągłości kobiecych doświadczeń - seksu z mężczyzną i seksu z kobietą, w fantazjach i rzeczywistości, w imię miłości i zamiast niej, w czystej przyjemności i niechcianym obowiązku.

 

To nie kolejna biografia o Kapuścińskim

Zapowiedzi

Czy to kolejna książka o Ryszardzie Kapuścińskim? Tylko do pewnego stopnia, gdyż Magdalena Horodecka rekonstruuje nie tyle obraz Kapuścińskiego-autora, ile Kapuścińskiego-narratora, potrafiącego w niezwykły sposób odtwarzać i przetwarzać zebrane świadectwa w nową formę. Jej rozważania adresowane są do tych, którzy nie oczekują kolejnej biografii, lecz raczej namysłu nad tajnikami sztuki opowiadania autora Szachinszacha.

 

Wybierz się w podróż Orient-Expresem

Nowości

"Wielki bazar kolejowy" jest zapisem czteromiesięcznej podróży autora z Londynu do Tokio i z powrotem, którą odbył w całości pociągiem, a właściwie wieloma pociągami, w tym słynnym Orient Expresem i koleją transsyberyjską.

 

Brak wiadomości od Gurba to dobry Znak?

Nowości

Kosmita w gorącej Barcelonie ze swoim matematyczno-logicznym nastawieniem trafia prosto w realia ludzkiej codzienności. Dla niego zaczyna się wędrówka przez świat nieodgadnionych rytuałów i tajemniczych zachowań. Dla nas - wyborna zabawa przy jednej z najśmieszniejszych książek Eduardo Mendozy.

 

Ta książka to balsam dla duszy dziecka

Zapowiedzi

Jack Canfield i Mark Hansen, autorzy bestsellerowej serii „Balsam dla duszy”, wspólnie z Patty Hansen (żoną Marka) i Irene Dunlap przygotowali pierwszy Balsam przeznaczony dla dzieci.

 

Pogłoski o końcu tej serii były grubo przesadzone

Zapowiedzi

Kiedy Sue Townsend obwieściła, że Adrian Mole i broń masowego rażenia to ostatnia część serii, jej wielbiciele pogrążyli się w żalu. Na szczęście przewidywania autorki się nie sprawdziły.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.