RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Mock - nowa powieść Marka Krajewskiego

Nowości

W Instytucie Wydawniczym ZNAK 5 września ukazała się nowa powieść kryminalna Marka Krajewskiego pt. „Mock", w której powraca do swojego ulubionego bohatera komisarza Eberharda Mocka

 

Gloria Artis dla Marka Krajewskiego

Nagrody

Mistrz kryminału, Marek Krajewski odbierze srebrny medal Gloria Artis. Gratulujemy!

 

Marek Krajewski "Arena szczurów" - nowy, mroczny kryminał już w sprzedaży!

Nowości

Wydawnictwo ZNAK prezentuje najmroczniejszy z dotychczasowych kryminałów Marka Krajewskiego pt. Arena szczurów", a oprócz tego kilkanaście znakomitych tytułów:

 

Nowa książka Marka Krajewskiego we wrześniu!

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „najmroczniejszy i najbardziej sensacyjny z kryminałów Marka Krajewskiego”. Nowa książka będzie nosiła tytuł „Arena szczurów”.

 

Naucz się pisać od najlepszych!

Wydarzenia

Wczoraj ruszała rekrutacja na Kurs kreatywnego pisania Miasta Literatury UNESCO. W ramach 6 weekendowych zjazdów we wrześniu i październiku uczestnicy będą mogli poznać sekrety warsztatu czołowych polskich pisarzy m.in. Marka Krajewskiego, Wita Szostaka i Anny Janko. Spotkają się też z ekspertami z branży, którzy podpowiedzą im, jak przełamać pisarski blok, jak negocjować z wydawcą, a także jak najlepiej zaprezentować się publiczności.

 

Marek Krajewski w księgarni Matras w Warszawie 18 czerwca

18 czerwca, w czwartek, o godz. 18.30 w księgarni Matras w alei Solidarności 113 odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim, który przedstawi czytelnikom swoją najnowszą książkę „Umarli mają głos. Prawdziwe historie”.

 

„Umarli mają głos" przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach

Księgarnie

„Wrocławskie Księgarnie" informują, iż najnowsza książka duetu: Marek Krajewski i Jerzego Kaweckiego „Umarli mają głos" sprzedawana była od poniedziałku do piątku przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach.

 

Marek Krajewski na tropie polskich morderców!

Zapowiedzi

Już 13 maja premiera najnowszej książki mistrza polskiego kryminału, Marka Krajewskiego i Jerzego Kaweckiego.

 

Mieszkanie Mocka do zwiedzania

Wydarzenia

Dym z papierosa, uchylone drzwi od szafy, pozostawiony na biurku otwarty tom z „Mowami” Cycerona… Eberhard Mock wyszedł na chwilę, musieliśmy się z nim minąć. We Wrocławiu powstanie mieszkanie najsłynniejszego breslauerskiego policjanta, które będzie można zwiedzać.

 

„Koniec świata w Breslau” na deskach teatru

Wydarzenia

Trwają prace nad scenariuszem spektaklu na podstawie kryminału wrocławskiego mistrza tego gatunku, Marka Krajewskiego. Zobaczymy go na scenie Teatru Współczesnego we Wrocławiu.

 

Zbierają na ekranizację książki Krajewskiego

Wydarzenia

„Dżuma w Breslau” to książka Marka Krajewskiego, której fragenty na ekran chce przenieść Maciej Kochajewski. Krótkometrażowy film stworzy wraz z kolegami ze studiów z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Śląski Wawrzyn Literacki dla Marka Krajewskiego

Wydarzenia

Rozgrywający się w powojennym Wrocławiu kryminał Marka Krajewskiego pt. "W otchłani mroku" zwyciężył w plebiscycie czytelników Biblioteki Śląskiej w Katowicach na Książkę Roku 2013. We wrześniu autor odbierze Śląski Wawrzyn Literacki.

 

Niebawem premiera nowej książki Marka Krajewskiego

Zapowiedzi

Radio RAM w swoim dzisiejszym newsletterze podało, iż już we wrześniu ukaże się nowa książka Marka Krajewskiego pt. "Władca liczb.

 

Ekranizacja „Dżumy w Breslau” Marka Krajewskiego

Wydarzenia

„Dżuma w Breslau” to książka Marka Krajewskiego, której fragenty na ekran chce przenieść Maciej Kochajewski. Krótkometrażowy film stworzy wraz z kolegami ze studiów z Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

Będzie serial o Eberhardzie Mocku

Wydarzenia

Czteroodcinkowa produkcja na podstawie książek Krajewskiego będzie związana z postacią Eberharda Mocka. Pierwszy odcinek wyreżyseruje Agnieszka Holland.

 

Eberhard Mock powróci w 2016

Wydarzenia

Nasz primaaprilisowy artykuł okazał się być zwiastunem rzeczywistego powrotu bohatera książek Marka Krajewskiego. Wrocławski pisarz zapowiada, że spotkanie z Mockiem nastąpi w 2016 roku, kiedy to stolica Dolnego Śląska będzie Europejską Stolicą Kultury.

 

Eberhard Mock powraca

Zapowiedzi

Ulubiony bohater czytelników Marka Krajewskiego powraca w nowej książce wrocławskiego autora. Tuż przed wojną Mock zostaje aresztowany za malwersacje podatkowe i ukrywanie swoich dochodów. W więzieniu musi szukać pomocy przestępczego półświatka, z którym do tej pory walczył.

 

Recenzja: "W otchłani mroku" Marek Krajewski

Recenzje

Kocham Wrocław. Tu się wychowałam, dorastałam, po raz pierwszy odpaliłam papierosa na ławce. Chodząc ulicami tego miasta przyglądałam się poniemieckim kamienicom, współgrającym symbiotycznie z nowymi budynkami. Gdy dowiedziałam się o najnowszej książce Marka Krajewskiego "W otchłani mroku" nie mogłam oprzeć się wizji kolejnych literackich podróży Popielskiego. Czytając ją wstrzymywałam oddech.

 

Warsztat pisarza – ucz się pisać z Markiem Krajewskim

Wydarzenia

Już w październiku zapraszamy na warsztaty pisania z Markiem Krajewskim - autorem bestsellerowych powieści kryminalnych, filologiem klasycznym i doświadczonym pedagogiem.

 

Skazani na sukces

Internet

Malwina Kowalska opublikowała na portalu onet.pl listę pięciu najbardziej przecenianych polskich książek ostatnich lat. Na pierwszym miejscu znalazła się Dorota Masłowska i jej "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną".

 
 

Zaproszenie na spotkanie z Markiem Krajewskim i Mariuszem Czubajem w Warszawie

Wydarzenia

W poniedziałek, 22.10.2012, o godz. 18.00 w Instytucie Goethego w Warszawie (ul. Chmielna 13A) odbędzie się spotkanie z autorem powieści kryminalnych Markiem Krajewskim, które poprowadzi Mariusz Czubaj, literaturoznawca, antropolog kultury i autor kryminałów.

 

Jesień w Goethe-Institut pod znakiem kryminału

Wydarzenia

Powieść kryminalna przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. A ponieważ jesień sprzyja mrocznym klimatom tego gatunku, Goethe-Institut w Warszawie organizuje szereg kryminalnych atrakcji.

 

Festung Breslau Marka Krajewskiego w Danii

Rynek zagraniczny

Informujemy, że duńskie wydawnictwo TIDERNE SKIFTER opublikowało Festung Breslau (duński tytuł Fæstning Breslau) autorstwa Marka Krajewskiego.

 

Nie tylko EURO 2012 połączy Lwów i Wrocław: "Rzeki Hadesu". Finał trylogii lwowskiej Marka Krajewskiego

Zapowiedzi

Nie tylko EURO 2012 połączy Lwów i Wrocław w tym roku. Połączy je również przerażająca zbrodnia, którą wyjaśnić muszą Edward Popielski i Eberhard Mock.    

 

"Pisarz to tylko rzemieślnik?" - spotkanie i debata z M. Krajewskim

Formuły retoryczne: Marek Krajewski i dyskusja o literaturze popularne „Formuły retoryczne” to cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury oraz studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do rozmowy zapraszamy czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji jest określona teza, którą nasi goście starają się obronić.  

 

Zaproszenie na 1032 Czwartek Literacki

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział we Wrocławiu zaprasza 22 września o godzinie 18.00 do kawiarni Literatka (Rynek 56/57, Wrocław) na 1032 Czwartek Literacki, którego gościem będzie Marek Krajewski. Spotkanie poprowadzi Leszek Duszyński.    

 

Spotkanie z Markiem Krajewskim

W imieniu Księgarni "Pod Arkadami" zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim, wybitnym wrocławskim twórcą kryminałów.    

 

Przedpremiera książki "Liczby Charona" i spotkanie z autorem we Wrocławiu

Zapowiedzi

W imieniu organizatorów zapraszamy do Wrocławia na przedpremierę książki Marka Krajewskiego: "Liczby Charona". Początek 17 maja o godz. 18.00 w sali konferencyjnej Ossolineum przy ul. Szewskiej 37.

 

Liczby Charona - nowy kryminał Marka Krajewskiego

Nowości

Już niebawem ukaże się w księgarniach nowa powieść z lwowskiego cyklu Marka Krajewskiego.

 

Polscy pisarze w Oslo

W Domu Literatury w Oslo trwają Dni Polskie NOWA POLSKA. Celem Dni, zorganizowanych przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo, przy wsparciu Instytutu Książki, Instytutu literatury, studiów regionalnych i języków europejskich Uniwersytetu w Oslo oraz wydawnictwa Vigmostad & Bjørke,jest przedstawienie norweskim czytelnikom i wydawcom współczesnej polskiej literatury, najpopularniejszych obecnie na polskim rynku literackim twórców, a także zachęcenie wydawnictw do wydawania tłumaczeń...

 

"Morderstwo w La Scali” i „Róże cmentarne” nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru

Wśród książek nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru znalazły się „Morderstwo w La Scali" Tomasza Piątka i „Róże cmentarne" Marka Krajewskiego i Mariusza Czubaja.

 

Krajewski po bułgarsku

Rynek zagraniczny

"Śmierć w Breslau" - debiutancka powieść Marka Krajewskiego zostanie przetłumaczona na język bułgarski i wydana w tym kraju.

 

Krajewski zdobywa kolejnych czytelników

Właśnie ukazały się nowe przekłady jego powieści kryminalnych.

 

Spotkanie wokół książki J. Krajewskiego "Głowa Minotaura"

Kolejną nominację do nagrody "Śląski Wawrzyn Literacki" - książkę "Głowa Minotaura" Marka Krajewskiego przedstawi Łukasz Gołębiewski - poeta, prozaik, dziennikarz, krytyk i wydawca, współpracujący z miesięcznikiem "Magazyn Literacki Książki".

 

Marek Krajewski i jego Erynie w Krakowie

W środę 26 maja Wydawnictwo Znak oraz Radio Kraków mają przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie Marka Krajewskiego oraz promocję jego najnowszej książki Erynie. Rozmowę, która odbędzie się o godz. 19 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków (al. Słowackiego 22) poprowadzi Katarzyna Fortuna. Wstęp na spotkanie jest wolny.

 

Markiem Krajewskim na Skwerze

W imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Literatura na Skwerze” organizowane wspólnie z Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny na Skwerze Hoovera, ul. Krakowskie Przedmieście 60.

 

Marek Krajewski na stałe przeprowadza się do Lwowa

Wokół książek

Marek Krajewski definitywnie rozstaje się z Breslau i Eberhardem Mockiem i zaprasza czytelników do przedwojennego Lwowa. Wraz z komisarzem Popielskim szukamy zbrodniarza, który dokonał okrutnego mordu na małym niewinnym dziecku i poznajemy mroczny półświatek miasta.

 

Kryminalnie na święta: pakiet z Markiem Krajewskim

Zapowiedzi

W obiegu już pakiet promocyjny obejmuje 5 książek z serii "Breslau" z Eberhardem Mockiem w roli głównej.

 

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

W imieniu MBP we Wrocławiu serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim.    

 

18.XI - spotkanie z Markiem Krajewskim i Marcinem Wrońskim

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim i Marcinem Wrońskim - „Eberhard Mock i Zyga Maciejewski na tropie...”.

 

18.XI - spotkanie z Markiem Krajewskim i Marcinem Wrońskim

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie (Filia nr 18) przy ulicy Głębokiej 8 zaprasza 18 listopada 2009 o godz. 16.00 na spotkanie z autorskim duetem: Markiem Krajewskim i Marcinem Wrońskim - autorami powieści kryminalnych - znanych, popularnych, fascynujących, rozgrywających się w okresie międzywojennym we Wrocławiu, Lublinie i Lwowie.

 

Jesienne tournee Marka Krajewskiego - na południu

Fani Marka Krajewskiego z południowych części Polski mogą zacierać ręce z zadowolenia. Sprawdź, czy Twoje miasto również odwiedzi autor głośnego cyklu kryminałów z Eberhardem Mockiem w roli głównej, i przyjdź na spotkanie.

 

Widma w mieście Breslau Marka Krajewskiego w specjalnej edycji!

Wokół książek

Na księgarskich półkach pojawił się kryminał Widma w mieście Breslau Marka Krajewskiego w specjalnej edycji!  

 

Widma w mieście Breslau Marka Krajewskiego w specjalnej edycji

Wokół książek

Miłośnikom i entuzjastom talentu wrocławskiego autora kryminałów proponujemy nowe wydanie tytułów, które nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazały się w latach 2003-2009.

 

Kryminały Krajewskiego na Ukrainie

Autorzy

Kryminały Marka Krajewskiego znane są niemalże na całym świecie za sprawą postaci Eberharda Mocka i licznych przekładów. Ukraińscy miłośnicy kryminałów mają również powód do zadowolenia.

 

Marek Krajewski - Dżuma w Breslau

Książki, Recenzje

Jeśliby się doszukiwać głębszych sensów, to "Dżuma w Breslau" ma - i tego akurat można było się domyślać - dość pesymistyczną wymowę. Zło dotyka każdego - nawet tych stojących po stronie sprawiedliwości. Nie ma dobrych wyborów, każdy z nich prowadzi do jakiejś tragedii. Być może są zalążki szlachetnych intencji, ale i na nie cieniem kładzie się przeznaczenie.

 

Marek Krajewski - Widma w mieście Breslau

Recenzje

„Widma w mieście Breslau” – trzecia powieść Marka Krajewskiego – rozgrywa się we Wrocławiu, we wrześniu 1919 roku (przypomnijmy – poprzednie powieści działy się kolejno w 1934 i 1927 roku). Jej bohaterem jest znany już czytelnikowi z wcześniejszych części, zgorzkniały i cyniczny miłośnik klasycznej poezji łacińskiej, weteran I wojny światowej Eberhard Mock – występujący w „Widmach…” jeszcze nie jako radca, lecz asystent kryminalny.

 

Marek Krajewski - Koniec świata w Breslau

Recenzje

Historie Marka Krajewskiego zasługują na szczególną uwagę nie tylko dlatego, że są to nadal jedne z nielicznych, doskonale skonstruowanych polskich powieści z pogranicza kryminału i psychologicznego thrillera. W powieściach tych – co równie ważne – w parze idzie ze sobą psychologiczne prawdopodobieństwo i pieczołowitość opisu. Tak też jest w nowej książce Marka Krajewskiego zatytułowanej „Koniec świata w Breslau”.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.