RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Merlin.pl złożył wniosek o upadłość układową

Księgarnie, Internet

Merlin.pl – spółka zależna Czerwonej Torebki – złożył w sądzie wniosek o upadłość z możliwością zawarcia układu, podała Czerwona Torebka.

 

Miliony strat, wstrzymanie sprzedaży i zwolnienia w polskim e-sklepie

Księgarnie, Internet

Jak już pisaliśmy mimo gorącego okresu przedświątecznego, jeden z najstarszych sklepów internetowych w Polsce Merlin.pl wstrzymał sprzedaż.

 

Merlin.pl bez dostaw z niektórych wydawnictw

Księgarnie

Część wydawców i dystrybutorów wstrzymała dostawy do sklepu internetowego Merlin.pl. To wynik przeterminowanych zobowiązań finansowych, które wynoszą już od kilku do kilkunastu milionów złotych.  

 

Merlin.pl stawia na dynamiczny rozwój logistyki

Księgarnie

Już od 13 kwietnia, Merlin.pl będzie korzystał z nowego magazynu. Obiekt zlokalizowany w Łubnej pod Warszawą, jest niemal 3 razy większy niż dotychczasowy, lepiej przystosowany do realizacji rosnącej liczby zamówień.

 

Merlin znów na sprzedaż, sklepy muszą się łączyć

Księgarnie

E-handel czeka fala fuzji i przejęć. Niskie marże sprawiają, że coraz ważniejsza staje się skala działania.

 

Bestsellery na Halloween – książki z dreszczykiem

Księgarnie

Sensacja, kryminał, thriller – czas na rozrywkę z pazurem! Z okazji Halloween, ale również na długie jesienne wieczory, Merlin.pl przygotował zestawienie hitów, po które sięgamy najchętniej, gdy potrzeba nam mocnych wrażeń. A tu od lat niepodzielnie rządzą Stephen King, Dan Brown czy Stieg Larsson.

 

Superman, Dracula, Kapitan i Rewolwerowiec zapraszali poznaniaków do księgarni Merlin.pl

Księgarnie

Superman, Dracula, Kapitan i Rewolwerowiec spacerowali po ulicach Poznania z regałami pełnymi książek. Był to element akcji ambientowej Merlin.pl, związanej z przeprowadzką internetowej księgarni do stolicy Wielkopolski.

 

Książki wychodzą do czytelników w akcji Merlin.pl

Księgarnie

Za całość działań ambientowych odpowiada agencja marketingowa Płodni.com.

 

Zniżki na podręczniki z Plusem na kartę

Wydarzenia

Od 19 sierpnia 2013 roku użytkownicy Plus na Kartę mogą korzystać z 11 proc. rabatu na zakup podręczników szkolnych w sklepie internetowym Merlin.pl

 

Czerwona Torebka zapłaci 51 mln zł za Merlin.pl

Księgarnie

Grupa Czerwona Torebka zawarła umowę inwestycyjną dotyczącą przejęcia sklepu internetowego Merlin.pl. Wartość transakcji wyniesie prawie 51,3 mln zł.

 

Merlin.pl wspiera e-Commerce Polska

Księgarnie

Sklep internetowy Merlin.pl – wspólnie z resztą grupy członków założycieli e-Izby Izby Gospodarki Elektronicznej, umacnia branżę e-commerce w Polsce. Eksperci firmy, będącej liderem i pionierem polskiego e-handlu, pomagają opracować rozwiązania służące wspólnemu interesowi przedsiębiorców, konsumentów oraz instytucji państwowych oraz wspierają merytorycznie aktywność organizacji.

 

„Drugi oddech” na liście najlepiej sprzedających się książek portalu Merlin.pl

Nowości

Szanowni Państwo, Miło nam poinformować w imieniu wydawnictwa W.A.B., że książka „Drugi oddech” Philippe'a Pozzo di Borgo znajduje się na 2. miejscu najlepiej sprzedających się książek w kategorii faktu w sklepie internetowym Merlin.pl.

 

Merlin znów na sprzedaż

Księgarnie

Właściciele e-sklepu zebrali wstępne oferty. To może być ostatni moment na sprzedaż. Najbardziej prawdopodobnym nabywcą jest Ruch.

 

Klienci merlin.pl pomagają dzieciom

Księgarnie

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka jeden z największych sklepów internetowych w Polsce – merlin.pl – wspiera Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.

 

Bestsellery merlin.pl za marzec 2012

Księgarnie

Przedstawiamy listę bestsellerów Merlin.pl za marzec 2012:

 

Dom Wydawniczy REBIS - wielki debiut na polskim rynku e-booków!

Wydawnictwa

14 marca będzie dla nas dniem szczególnym. W odpowiedzi na coraz liczniejsze głosy czytelników, wprowadzamy do sprzedaży książki w postaci elektronicznej. Oferta od początku będzie różnorodna – klasyczne powieści, biografie, kryminały i thrillery, fantastyka, jak również coś dla miłośników historii.

 

Bestsellery merlin.pl za styczeń 2012

Wokół książek

Przedstawiamy listę bestsellerów Merlin.pl za styczeń 2012:  

 

Merlin.pl wysłał ponad pół miliona prezentów

Księgarnie

W te święta Merlin.pl wysłał prawie 200 tysięcy paczek, a w nich blisko 600 tysięcy towarów do 132 tysięcy klientów. To wynik lepszy od ubiegłorocznego, potwierdzający, że Polacy nie przestraszyli się zapowiedzi kryzysu.

 

Merlin.pl stawia na e-społeczność

Księgarnie, Internet

Sklep internetowy Merlin.pl przeprowadził w grudniu akcję promocyjną na Facebooku, z sukcesem łącząc działania wizerunkowe i prosprzedażowe. Firma uruchomiła także własny serwis społecznościowy, którego celem jest ulepszenie świadczonych usług.

 

"Zapomniałam, że Cię kocham" - w dniu premiery na listach bestsellerów empik.com i merlin.pl.

Nowości

Od 24 czerwca w sprzedaży dostępna jest najnowsza książka Gabrielle Zevin pt. "Zapomniałam, że Cię kocham". Już w dniu premiery znalazła się na listach bestsellerów empik.com i merlin.pl.

 

Bestsellery merlin.pl za luty 2011

Bestsellery

Przedstawiamy listę bestsellerów Merlin.pl za marzec 2011:

 

Empik nie rezygnuje z zakupu Merlina

Księgarnie

Zgodnie z przewidywaniami spółka NFI Empik Media & Fashion S.A. postanowiła odwołać się od decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie odmowy zezwolenia na fuzję z Merlin.pl. Na specjalnej konferencji, wypowiedzi na ten temat udzielił Maciej Szymański, prezes grupy Empik.

 

Konferencja EMF

W imieniu Zarządu EMF zapraszamy na konferencję prasową EMF, na której zostaną przedstawione: "Działania Spółki w związku z negatywną decyzją wydaną przez UOKiK w sprawie połączenia z Merlin.pl

 

Merlin szuka inwestora

Księgarnie

W wyniku braku zgody UOKiK na przejęcie Merlin.pl przez Empik, sklep postanowił szukać nowego inwestora.

 

Decyzja UOKiK w sprawie przejęcia przez NFI EM&F spółki Merlin.pl S.A.- oficjalny komentarz Zarządu EM&F

Prawo

Komunikat prasowy Warszawa, 04.02.2011 r.   Decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 3 lutego 2011 r. - Urząd po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego wszczętego na wniosek NFI Empik Media & Fashion S.A. (NFI EM&F), zakazał dokonania koncentracji, polegającej na przejęciu przez NFI EM&F kontroli nad Merlin.pl S.A.  

 

Nie będzie fuzji Merlina z Empikiem

Księgarnie

Urząd antymonopolowy zablokował wielką fuzję w polskim internecie. Co teraz zrobi Empik?

 

Rekord sprzedaży w Merlin.pl

Internet

Jeden z największych i najstarszych polskich sklepów internetowych Merlin.pl odnotował w tym tygodniu rekordową wartość zamówień. Wartość zamówień złożonych przez klientów w ciągu jednego dnia po raz pierwszy w historii Merlina przekroczyła 1 mln zł. Rekord padł w poniedziałek, 13 grudnia 2010 r.

 

Fuzja Empik.com i Merlin.pl - odroczenie daty połączenia

Wydarzenia

„Zarząd NFI Empik Media & Fashion SA informuje, że doszło do zawarcia aneksu do Umowy Inwestycyjnej zawartej pomiędzy NFI EMF i jego podmiotem zależnym Empik sp. z o.o. z jednej strony oraz spółką Merlin.pl SA i jej akcjonariuszami z drugiej strony, którego przedmiotem jest zmiana daty z 31 października 2010 roku na 30 stycznia 2011 roku, do której ma nastąpić podwyższenie Kapitału Zakładowego po spełnieniu się warunków zawieszających przewidzianych w Umowie Inwestycyjnej” – czytamy w...

 

Empik i Merlin razem dopiero za kilka miesięcy

Internet

Najgorętsze wydarzenie w branży sprzedaży internetowej, czyli połączenie Empiku z Merlinem, opóźni się.

 

Redcoon zainteresowany kupnem Merlin.pl

Internet

Firma redcoon Polska, będąca oddziałem międzynarodowego przedsiębiorstwa redcoon.com - największego sklepu internetowego w dziedzinie elektroniki użytkowej w Europie, jest zainteresowana kupnem Merlin.pl, którego przejęcie przez Empik Sp. z o.o. zależy od decyzji UOKiK.    

 

Empik połyka Merlina, rynek się niepokoi

Wydarzenia

Połączenie największej sieci księgarń z największym polskim sklepem internetowym spodobało się analitykom giełdowym. Empik ma silną pozycję na tradycyjnym rynku, a wraz z Merlinem jego potęga w internecie będzie nie do podważenia. Jednak wydawcy książek są pełni obaw uważając, że to będzie niezwykle szkodliwe dla rynku.

 

Empik przejmuje Merlina - fuzja gigantów

Księgarnie

NFI Empik Media Fashion podpisała umowę inwestycyjną, na mocy której obejmie 60% akcji Merlin.pl poprzez wniesienie do tej spółki pionu handlu internetowego spółki Empik sp. z o.o. pod nazwą E-Newco - podała spółka w komunikacie. Do końca 2012 r. Merlin pl. ma zadebiutować na GPW, w innym przypadku EM&F zapłaci za pozostałe 40% akcji 115-130 mln zł.

 

Merlin.pl patronem konkursu "Świat Przyjazny Dzieciom"

klep internetowy Merlin.pl kolejny raz objął patronatem konkurs „Świat Przyjazny Dzieciom”, realizowany przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

 

Merlin.pl ma już jedenaście lat

Księgarnie

W tym roku Merlin.pl obchodzi 11. urodziny. Wartość towarów sprzedanych w tym czasie za pośrednictwem sklepu osiągnęła prawie 0,5 mld złotych. Produkty kupowane w Merlin.pl znajdują swoich odbiorców w 104 krajach na całym świecie.

 

Merlin.pl w 2009 r.: 101 mln zł przychodu i EBITDA na plusie

Księgarnie

Sklep internetowy Merlin.pl osiągnął w ubiegłym roku 101 mln zł przychodu ze sprzedaży, czyli o 6 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast wskaźnik EBITDA serwisu na koniec 2009 roku wynosił 1,5 mln zł

 

Rekordowy rok Merlin.pl - ponad 3 mln sprzedanych produktów

"W grudniu liczba towarów zamówionych w Merlin.pl przekroczyła 3 mln. Tym samym rok 2009, pomimo kryzysu gospodarczego, stał się rekordowy dla sklepu internetowego pod względem wielkości sprzedaży" - możemy przeczytać w komunikacie e-sklepu.

 

Konkurs Kup Książkę - Wygraj Hondę

Dowiedz się więcej o Hondzie Insight i wygraj.

 

„Kot Simona”, „Chińczyk” i „Z pamiętnika niemłodej już mężatki” na liście bestsellerów portalu Merlin.pl

Bestsellery

Miło nam poinformować, że 3 książki Wydawnictwa W.A.B. znalazły się na liście bestsellerów portalu Merlin.pl:

 

Bestsellery merlin.pl za październik 2009

Wydawnictwa

Poniżej przedstawiamy listę bestsellerów Merlin.pl za październik 2009.

 

E-sklepy sprzedadzą towar za 13 mld zł

Internet

W I półroczu obroty sklepów internetowych wzrosły o 25 proc. By przyciągnąć klientów, e-sklepy masowo poszerzają ofertę o nowe towary.  

 

W.A.B. zaprasza do lektury fragmentu "Nikczemnych historii" Moniki Piątkowskiej na portalu Merlin.pl!

Wokół książek

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza do lektury przedpremierowego fragmentu najnowszej książki Moniki Piątkowskiej, "Nikczemne historie", która 9 września pojawi się w księgarniach.    

 

Bestsellery merlin.pl za sierpień 2009

Bestsellery

Oto lista bestsellerów Merlin.pl za sierpień 2009:

 

Bestsellery Merlin.pl za lipiec 2009

Bestsellery

Przedstawiamy bestsellery merlin.pl za lipiec 2009:

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.