RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Konkurs na najlepszy przekład 2016

Wydarzenia

Organizator Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania wraz ze Stowarzyszeniem Tłumaczy Literatury ogłaszają konkurs na najlepszy przekład opowiadania.

 

Konkurs na opowiadanie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań

Prezentujemy regulamin konkursu na opowiadanie ogłoszony przez organizatora Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania:

 

"Obiecaj" dobry zbiór opowiadań

  To już powoli staje się tradycją. Rok temu podczas X Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania miałem okazję relacjonować premierę konkursowej antologii opowiadań pod tytułem Nowe Marzy. Minęło dwanaście miesięcy. Od tego czasu w moim życiu zaszło sporo zmian, sam Wrocław także wydaje się nieco inny. Kiedy kilka dni temu rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu, wiedziałem, że na jednym wydarzeniu nie może mnie zabraknąć. Moje stopy, miast do Księgarni Hiszpańskiej, przywiodły mnie tym...

 

Czytanie w ciemnościach na MFO

Spotkanie z młodym irlandzkim pisarzem Colinem Barrettem, którego debiutancki zbiór opowiadań zebrał kilka prestiżowych nagród oraz prezentacje autorów, wśród których znaleźli się m.in. Magdalena Grzebałkowska, Filip Springer, Jakub Żulczyk czy Petra Soukupová – takie wydarzenia czekały na spragnionych literackich wrażeń wrocławian 1 października podczas 11 Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

 

11. MFO. Słowackie spojrzenie na kino

Nie ukrywam, że Dolnośląskie Centrum Filmowe to moje ulubione kino we Wrocławiu. Sielska, niezwykle przyjemna atmosfera, ładne i zadbane sale. To wszystko sprawia, że staram się być tam częstym gościem przy okazji kolejnych premier. Gdy zatem okazało się, że w właśnie tam zostaną wyświetlone i omówione filmy w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, nie mogłem przepuścić takiej okazji. Niestety przez różne obowiązki udało mi się dotrzeć do DCF-u dopiero we wtorkowy wieczór na ostatni...

 

11. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania 26.09-4.10.2015

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Opowiadania jak zawsze poświęcony jest promocji ambitnej książki, prozy często nieznanej w Polsce, za to po wielokroć nagradzanej za granicą. Oprócz popularnych w Polsce autorów takich jak Filip Springer, Magdalena Grzebałkowska, Jakub Żulczyk czy Weronika Murek, organizatorzy zaprosili w tym roku między innymi Irlandczyka Colina Barretta („Młode skóry”), laureata najważniejszej na świecie nagrody Franka O’Connora za zbiór opowiadań (25000 euro), bułgarskiego...

 

Program Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Przedstawiamy program 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania:

 

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania - nominacje

Wydarzenia

Z przyjemnością ogłaszamy nazwiska nominowanych do nagrody głównej w konkursie na najlepsze opowiadanie pod hasłem “Obiecaj”, organizowanym w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Wśród nominowanych znalazła się ubiegłoroczna laureatka nagrody głównej Magdalena Niziołek-Kierecka. Aż siedmiu tegorocznych nominowanych mieszka w Warszawie.

 

Znamy kolejnych gości festiwalu Opowiadania

Na liście pisarzy, którzy w tym roku odwiedzą Międzynarodowy Festiwal Opowiadania są autorzy z całego świata: USA, Bułgarii, Boliwii, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Zapowiada się ciekawa, różnorodna przygoda literacka.

 

Konkurs na tłumaczenie opowiadania

Wydarzenia

Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizator MFO, ogłasza konkurs na przekład opowiadania towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Opowiadania 2015. Patronem konkursu jest Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury. Języki 2015: angielski, szwedzki, hiszpański, ukraiński.

 

1. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania "Intermezzo"

Od 22 do 24 maja 2015 w Winnicy odbędzie się pierwszy Międzynarodowy Festiwal Opowiadania "Intermezzo"

 

6 pisarzy, 2 nagrody i wygodny fotel

Choć od zakończenia 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania minęły już dwa dni, to wciąż mam pamięci sobotnie popołudnie spędzone w Kinie Nowe Horyzonty. Czekając około godziny 17:00 na rozpoczęcie ostatniego panelu poświęconego na czytanie opowiadań przez uznanych w świecie literackim autorów, obserwowałem coraz większą grupkę, która uśmiechem na ustach i narastającą ekscytacją odliczała minuty pozostające do otwarcia czarnych drzwi sali numer 5.

 

10. MFO: Po co komu festiwal literacki?

O tym, jaki jest cel urządzania festiwalu literackich, jaka jest sytuacja takich imprez w różnych krajach Europy dyskutowali w piątek we Wrocławiu menedżerowie kultury z Islandii, Norwegii, Ukrainy i Polski.

 

10. MFO: Szansa na zaistnienie

W środę, pierwszego października, we Wrocławiu rozpoczął się 10 Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Ta trwająca do niedzieli uroczystość ma olbrzymią szanse zaspokoić apetyty wszystkich spragnionych kultury wysokiej. Organizatorzy zadbali bowiem nie tylko o zaproszenie ciekawych gości, ale także o różnorodność oferowanych wydarzeń. Oprócz spotkań z uznanymi w literackim świecie autorami, wielbiciele krótkich form mogą wziąć udział także w pokazach filmów w Kinie Nowe Horyzonty, koncertach oraz...

 

10. MFO: Relacja z wykładu o Tove Jansson

We Wrocławiu od kilku dni odbywa się Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. W ramach dziesiątej edycji mogliśmy wziąć udział w wykładzie poświęconym Tove Jansson. Miał miejsce 4 października w Kinie Nowe Horyzonty.

 

10. MFO: Bieńczyk, Rudnicki, Grzegorzewska, Varga

Dzisiaj na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania konferencja menedżerów kultury, dyskusja wokół tekstów Julio Cortázara, spotkania z pisarzami: Han Kang, Iban Zaldua, Marek Bieńczyk, Janusz Rudnicki, Wioletta Grzegorzewska, Krzysztof Varga, Halldór Armand Ásgeirsson, Stefan Sprenger. Wieczorem film Todda Solondza „Opowiadanie”.

 

Pierwszy dzień 10. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Rusza 10. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Wśród ponad pięćdziesięciu zaproszonych gości znaleźli się m.in. Andrzej Stasiuk, Krzysztof Varga, Eustachy Rylski, Inga Iwasiów, Dorota Masłowska. Odbędą się pokazy filmowe, koncerty i dyskusje.

 

Koncert Doroty Masłowskiej - Mister D. we Wrocławiu

Zapraszamy na koncert Mister D. 4 października, godz. 21:00, Kino Nowe Horyzonty sala nr 1 Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Kinie Nowe Horyzonty od 24 września.

 

Dziewczyny o granicach: ferment, pożar, dym

Pięć dziewczyn zajmujących się różnymi obszarami sztuki: literaturą, teatrem, filmem, dizajnem, animacją, performance, malarstwem. Kuratorki, krytyczki, artystki, autorki książek i programów telewizyjnych – spotkają się 4 października, w sobotę o godz. 15.00 w Kinie Nowe Horyzonty.

 

Literackie gry i zabawy dla dzieci

Zapraszamy dzieci od piątego do dziesiątego roku życia do udziału w „Dniu dla dzieci” – dwugodzinnym spotkaniu prowadzonym przez wykwalifikowanych animatorów, wypełnionym zgadywankami, grami literackimi i konkursami. Animatorzy zaproszą najmłodszych do „wędrówki” po Krainie Baśni.

 

Konkurs Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania "Nowe Marzy"

Wydarzenia

Zostało już tylko siedem dni, aby zgłosić się do konkursu na najlepsze polskie opowiadanie, organizowanego tym razem pod hasłem NOWE MARZY.

 

Dyskusja w ramach Festiwalu Opowiadania: "Przestańmy już wspierać czytelnictwo"?

Wydarzenia

Na zapleczu księgarni hiszpańskiej "Elite" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbyła się dyskusja pod podobno prowokującym tytułem "Przestańmy już wspierać czytelnictwo".

 

Zamów wejściówkę na MFO. Odbierz "Opowiadanie"

Wydarzenia

Pod adresem mailowym biuro@tak.net.pl, a także pod telefonem 783 783 100 można już zamówić darmowe wejściówki na Międzynarodowy Festiwal Opowiadania.

 

Znamy program 9. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Wydarzenia

Od 1 października we Wrocławiu będą odbywały się spotkania z pisarzami, czytania, dyskusje, pokazy filmowe oraz prezentacja antologii laureatów konkursu na opowiadanie PIN i zielonym.

 

Wyniki konkursu translatorskiego

Wydarzenia

19 września organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłosili wyniki tegorocznego konkursu translatorskiego

 

Konkurs na najlepszy przekład opowiadania 2013

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania zaprasza do udziału w konkursie na przekład. W tym roku – z języków angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Teksty do tłumaczenia można otrzymać po zgłoszeniu na adres: konkurs@opowiadanie.org

 

Konkurs na opowiadanie: PIN I ZIELONYM

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania jak co roku odbędzie się na początku października we Wrocławiu, a jego organizatorzy już teraz zapraszają do udziału w konkursie na opowiadanie. Hasło przewodnie tej edycji brzmi: PIN I ZIELONYM. Prace można przesyłać do 30 maja 2013 roku na adres konkurs@opowiadanie.org

 

Za nami 8. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Wydarzenia

6 października zakończyła się 8. edycja MFO. Podczas festiwalu we Wrocławiu gościli pisarze z kraju i z Europy, można było zakosztować literatury, podyskutować o niej, skonfrontować z filmem, poznać laureata konkursu na opowiadanie roku, które otworzy antologię "Nikt nigdy".

 

Piękna iluzja - dzień trzeci 8. MFO

Wydarzenia

Trzeciego dnia 8. MFO w Muzeum Współczesnym na placu Strzegomskim we Wrocławiu debatowano nad antropologicznym aspektem opowiadania.

 

Drugi Dzień Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Wydarzenia

Prezentujemy krótki filmik z migawkami z pierwszego dnia festiwalu i zapowiadamy dzisiejsze wydarzenia.

 

VII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania 2012 w Warszawie Początek - opowieści o powstaniu świata

Wydarzenia

Już po raz siódmy Grupa Studnia O. zaprasza do Warszawy na VII międzynarodowy festiwal opowiadania.

 

8. Festiwal Opowiadania tuż tuż!

Wydarzenia

2-6 października we Wrocławiu będzie królowała krótka forma. Na 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania zagoszczą m.in. Andrzej Stasiuk, Colm Toibin, Filip Zawada, Natasza Goerke czy Janusz Rudnicki.

 

Lista nominowanych do nagrody głównej w konkursie na opowiadanie pod hasłem "nikt nigdy".

31 sierpnia organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłosili listę nominowanych do głównej nagrody w konkursie na opowiadanie.

 

Colm Toibin i Magdalena Tulli gośćmi Festiwalu Opowiadania

Irlandzki pisarz i laureatka Nagrody Literackiej Gdynia przyjadą jesienią do Wrocławia na 8. edycję międzynarodowej imprezy, w ramach której literaci ratują tradycję, bo coraz mniej jest miejsc, w których autor czyta swoje niewielkich rozmiarów utwory publiczności, a początkujący pisarze mają szansę błysnąć talentem. Okazja już na początku października.

 

Konkurs na przekład opowiadania

Wydarzenia

Centrum Kultury "Zamek" i Towarzystwo Aktywnej Komunikacji, organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, ogłaszają konkurs na przekład opowiadania towarzyszący festiwalowi. Konkurs obejmuje tłumaczenia opowiadań z języków oryginalnych (angielski, włoski) na język polski. Do zdobycia nagrody finansowe oraz książkowe.  

 

Ponad pół tysiąca zgłoszeń na konkurs MFO

Urząd ds. Awangardy zawiadamia. Jak się okazuje, są konkurencje, które potrafią bezpretensjonalnie, obiektywnie i dosłownie wpisać się w powszechną propagandę sukcesu, nie depcząc przy okazji entuzjazmu Bogu ducha winnej publiczności.

 

Festiwal Opowiadania: Spod ciemnej gwiazdy fikcji

Wydarzenia

Po czterech dniach poświęconych filmowym adaptacjom dzieł literackich, Międzynarodowy Festiwal Opowiadania wchodzi w fazę kulminacyjną. Ostatnie trzy dni wrocławskiego święta krótkich form prozatorskich to już tylko "czysty spektakl tekstu".  

 

Konkursy VII Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Z okazji siódmej edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania Centrum Kultury ZAMEK we Wrocławiu ogłasza dwa konkursy: konkurs na najlepsze polskie opowiadanie roku 2011 oraz konkurs na przekład opowiadania.

 

Opowiadania przeczytane w tłumaczeniu

Już 16 października (sobota) o godzinie 14.00 w Kamienicy Artystycznej przy Przejściu Garncarskim 2 we Wrocławiu w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania odbędzie się spotkanie: "Opowiadania przeczytane w tłumaczeniu".

 

Rozpoczyna się 6. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Prezentacje krótkich form literackich pisarzy z Polski i zagranicy oraz przegląd adaptacji filmowych to główne wydarzenia rozpoczynającego się we Wrocławiu 6. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania.

 

Werdykt jury MFO – konkurs na tłumaczenie opowiadania

Jury konkursu translatorskiego organizowanego w ramach 6. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, w składzie:

 

V Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania - Studnia Opowieści

Już po raz piąty Grupa Studnia O. zaprasza do Warszawy na międzynarodowy festiwal opowieści, podczas którego do stolicy zjadą artyści z całego świata – opowiadacze, pieśniarze, współcześni aojdowie, rapsodzi, znani i uznani nie tylko w kręgu sztuki opowiadania, ale i teatru. Ideą wydarzenia jest pokazanie publiczności zarówno tradycyjnych praktyk opowiadania, jak i współczesnych miejskich opowiadaczy.

 

6. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania odbędzie się w dniach 11-17 października we Wrocławiu. To już szósta edycja imprezy.

 

Autorzy Czarnego na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania!

Jak się okazuje, gośćmi 6. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania we Wrocławiu będą aż dwie nasze autorki – Sana Krasikov oraz Sofija Andruchowycz.

 

iMan: konkurs w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Nagrody

Centrum Kultury „Zamek” w ramach szóstej edycji Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłasza konkurs otwarty na opowiadanie. Hasłem przewodnim konkursu w roku 2010 jest – iMan.

 

Raczej przeszkadzamy widzom: wywiad z Marcinem Hamkało

O pofestiwalowe refleksje, ulubione spotkania podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, a także odpowiedzi na parę - trochę kłopotliwych - pytań, poprosiliśmy Marcina Hamkało, dyrektora artystycznego MFO.

 

5. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

Wydarzenia

Tegoroczną piątą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania (5-11 października) rozpoczęły pokazy adaptacji filmowych. Publiczność obejrzała "Siedem pięter" w reż. Andrzeja Barańskiego.

 

"Projekt Mężczyzna" - prezentacja ksiązki w ramach 5. MFO

„Projekt Mężczyzna” – antologia przygotowana przez Justynę Sobolewską oraz Agnieszkę Wolny-Hamkało; prezentacja tomu odbędzie się w czwartek 8 października o 12.00 w Kawiarni Literatka.

 

5. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

5 października we Wrocławiu rozpoczyna się 5. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Imprezie towarzyszy m.in. publikacja antologii "Projekt mężczyzna". W czwartek 8 października odbędzie się premiera literacka książki. W dyskusji wokół książki i jej tematu oprócz redaktorek tomu Justyny Sobolewskiej i Agnieszki Wolny - Hamkało, udział weźmie Janusz Anderman. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program imprez związanych z 5. MFO.

 

5 Międzynarodowy Festiwal Opowiadania - konkurs na opowiadanie

Wydarzenia

Konkurs na opowiadanie – regulamin. Centrum Kultury „Zamek” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania ogłasza konkurs otwarty na opowiadanie. Hasłem przewodnim tej edycji konkursu jest ­– mężczyzna.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.