RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Biblioteka Multimedialna Grafit

Biblioteki

We Wrocławiu, który już za rok stanie się centrum światowego bibliotekarstwa, biblioteki odgrywają znaczącą rolę w codziennym życiu lokalnej społeczności. Stolica Dolnego Śląska to również Światowa Stolica Książki UNESCO.

 

Międzynarodowy festiwal literacki Miesiąc Spotkań Autorskich 2016 Gość honorowy – Hiszpania

62 pisarzy, dwa spotkania dziennie, od 2 lipca do 1 sierpnia we wrocławskiej Mediatece przy pl. Teatralnym 5 (Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu).  

 

W Światowej Stolicy Książki UNESCO ponownie rozdają pierwsze wyprawki czytelnicze

Na dobry początek” 2016 Do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu trafiają już po raz szósty wyprawki czytelniczce dla najmłodszych wrocławian.

 

IX Ogólnopolski konkurs na autorską książkę literacką - Świdnica 2016

Konkursy, Wydarzenia

Szanowni Państwo, Miejska Biblioteka Publiczna im.Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy jest organizatorem IX Ogólnopolskiego Konkursu na Autorską Książkę Literacką -Świdnica 2016''. Celem konkursu jest możliwość profesjonalnego wydania autorskiej książki literackiej w oryginalnej,atrakcyjnej graficznie i edytorsko formie .

 

Światowy dzień poezji - czytamy erotyki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na Światowy Dzień Poezji.

 

Konkurs literacki dla dzieci na Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz portal informacyjno-rozrywkowy CzasDzieci ogłaszają konkurs literacki. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku 8-11 lat (uczniów klas 3-6 szkół podstawowych).

 

Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv w Ośrodku Książki Obrazkowej

W Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościć będą wspaniali ilustratorzy z Ukrainy Roman Romanyszyn i Andrij Łesiv.

 

Promocja nowego numeru eleWatora

Wydarzenia

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury, poezji i krytyki literackiej na spotkanie promocyjne poświęcone nowemu numerowi literackiego eleWatora. Gość specjalny: Waldemar Bawołek, nominowany w tym roku do Nagrody Literackiej GDYNIA

 

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu rusza po raz drugi do... Grodna

Biblioteki

Już po raz drugi Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zorganizuje spotkania z polskimi autorkami książek dla dzieci w szkołach polskich w Grodnie i Wołkowysku na Białorusi.

 

Maria Ekier gościem Ośrodka Książki Obrazkowej

7 września 2015, godz. 12.00 w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) będzie gościć jedna z najwspanialszych dam polskiej ilustracji - Marię Ekier.    

 

Za nami Miesiąc Spotkań Autorskich 2015

63 pisarzy z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, która w tym roku była gościem specjalnym festiwalu. We Wrocławiu właśnie zakończył się prawdziwy maraton spotkań literackich.

 

Wyprawki czytelnicze dla wrocławskich noworodków - rusza piąta edycja projektu!

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu mają przyjemność zaprosić na inaugurację kolejnej, piątej już edycji projektu „Na dobry początek”. Zapraszamy 23 czerwca o godzinie 10.30 do Filii nr 4 MBP we Wrocławiu przy ul. Wieczystej 105.

 

Salon Ilustratorów 2015 w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Salon Ilustratorów 2015 12 czerwca 2015 r., godz.12:00 Galeria 31, ul. Braci Wieniawskich 5.

 

Majowe spotkania we wrocławskiej MBP

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie dla dorosłych i dla dzieci, które odbędą się w filiach MBP w maju. Naszymi gośćmi będą: Jolanta Szwalbe, Paweł Pollak, Katarzyna Georgiou, Magdalena Zarębska, profesor Jan Miodek oraz Marcin Pałasz. Na wszystkie spotkania wstęp wolny!

 

Niespodzianki dla czytelników na Noc i Tydzień Bibliotek

Biblioteki

Szanowni Państwo, oprócz bogatych programów na Noc Bibliotek i Tydzień Bibliotek, (które już Państwa prezentowaliśmy Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała dla czytelników dodatkową ofertę.

 

Róże w tramwaju od Miejskiej Biblioteki Publicznej z okazji Światowego Dnia Książki!

Biblioteki

Jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna z Wrocławia włącza się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 

"Czarny Anioł. Opowieść o Ewie Demarczyk" - promocja książki i spotkanie autorskie

Biblioteki

Angelika Kuźniak i Ewelina Karpacz-Oboładze w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie spotkanie autorskie i promocja książki "Czarny anioł. Opowieść Ewie Demarczyk":

 

Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UMCS zapraszają na wystawę pokonkursową "Książka dobrze zaprojektowana - zacznijmy od dzieci".

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie w liczbach

Biblioteki

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z poniższym tekstem. Krótki opis pokaże w ujęciu statystycznym kilkunastoletnią działalność Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. To już 12 lat, jak Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie służy naszej społeczności, nieprzerwanie troszcząc się o jej rozwój intelektualny i zagospodarowanie wolnego czasu lekturą.  

 

Wkrótce czwarta edycja międzynarodowego festiwalu literackiego!

Biblioteki

62 pisarzy, dwa spotkania dziennie, od 4 lipca do 3 sierpnia w Mediatece przy pl. Teatralnym 5. W tegorocznej edycji Miesiąca Spotkań Autorskich wezmą udział m.in. Olga Tokarczuk, Krzysztof Varga, Ryszard Krynicki, Jacek Dehnel, Wojciech Tochman, Sylwia Chutnik, Stefan Chwin, Ziemowit Szczerek, Paulina Wilk. Już dziś serdecznie zapraszamy na spotkania!

 

Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na wykład Emilii Śliwczyńskiej "Nie tylko Szancer. Baśnie Andersena w polskiej ilustracji książkowej".

 

Potężne zasilenie radomskiej biblioteki

Biblioteki

Ponad sto tytułów, a w sumie ponad 1200 egzemplarzy książek trafiło do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu dzięki współpracy miasta z Radą Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

 

Postanie Ośrodek Książki Obrazkowej

Biblioteki

Ideą projektu jest stworzenie miejsca gromadzenia, udostępniania i promocji książek obrazkowych (picturebooks), książek dziecięcych, autorskich, eksperymentalnych, interaktywnych aplikacji książkowych, e-booków. Ma być miejscem, w którym najważniejsza jest książka dla dziecka, ale również samo dziecko. Zależy nam na możliwości przygotowywania projektów i warsztatów, które w różnorodny sposób zaprezentują i utrwalą w świadomości najmłodszych czytelników znaczenie książki i zawartej w niej...

 

"Oto stoję w deszczu ciała"- spotkanie z Edą Ostrowską

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie z Edą Ostrowską promującą najnowszą książkę "Oto stoję w deszczu ciała".  

 

Publikacja "BIBLIOCAMP BLOGI/ KSIĄŻKI/ LUDZIE" -

Biblioteki

To pierwsza publikacja elektroniczna wydana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Znajdziecie w niej porady dla czytelników i autorów startujących blogów, informację o tym jak internet zmienił rynek wydawniczy, trochę rozważań teoretycznych oraz garść inspiracji jak radzić sobie na własnym blogowym podwórku czy wydać własną książkę wykorzystując crowdfunding.

 

Wakacyjna Sztuka Czytania - konkurs fotograficzny

Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza do udziału w kolejnym konkursie w ramach projektu "Sztuka Czytania".

 

Bałtycki Festiwal Komiksu 2013

Już po raz szósty Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo HANAMI zapraszają fanów historii obrazkowych na Bałtycki Festiwal Komiksu.

 

BIBLIOCAMP 2013

Biblioteki

7 maja rusza trzecia edycja edukacyjno-kulturalnego projektu BiblioCamp realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

 

Gdańsk: zapowiedź otwarcia wyremontowanej biblioteki przy Jagiellońskiej

Biblioteki

Szanowni Państwo! Już od 6 maja czytelnicy z Przymorza będą mogli korzystać z otwartej po remoncie filii nr 9 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

 

Kryminalny kwiecień w Bibliotece

Biblioteki

Jak napisać powieść kryminalną? Dobry kryminał jest jak dobra zagadka. Stworzenie takiej fabuły wymaga umiejętności wprowadzenia czytelnika w błąd. Jak się do tego zabrać? Jak pisać? Skąd czerpać informacje? Jak budować napięcie i tworzyć postacie?

 

Konferencja "Radość czytania"

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu i Zarząd Oddziału SBP we Wrocławiu zapraszają na konferencję „Radość czytania. Oferta bibliotek dla młodzieży w wieku 13-19 lat”. Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 maja 2013 r. we Wrocławiu i towarzyszyć będzie IV Targom Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”.

 

Elektroniczne książki w gdyńskiej bibliotece

Biblioteki

Wystarczy zarejestrować się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, aby czytać książki na ekranie własnego komputera.

 

Wyremontują bibliotekę w Lesznie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lesznie pozostanie przy ulicy Chrobrego, ale mocno się zmieni. Budynek zostanie przebudowany. Będzie ładniejszy, nowocześniejszy i z pewnością bardziej przyjazny dla czytelników.

 

Książka do zjedzenia

Wydarzenia

Spotkanie z kulturą i literaturą rumuńską – Piła, 12–16 listopada 2012. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile zaprasza na kolejną edycję akcji „Ksiązka do zjedzenia”.

 

II Festiwal Słowa i Obrazu - 70 rocznica śmierci Janusza Korczaka

Biblioteki

Gimnazjum nr 9 im. mjra H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zapraszają młodzież do udziału w II Festiwalu Słowa i Obrazu.

 

Otwarcie Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na otwarcie Filii nr 36 przy ulicy Zygmunta Augusta 15 - na Felinie.

 

Intrygująca Tajemnicza Sekretna – Sztuka, czwarta edycja otwartych wykładów o sztuce

Biblioteki

Po raz czwarty mamy przyjemność zaprosić mieszkańców Lublina, na cykl otwartych wykładów z historii sztuki w imieniu: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Instytutu Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zapraszamy na wykład "Intrygująca Tajemnicza Sekretna – Sztuka" - czwarta edycja otwartych wykładów o sztuce 2012/2013  

 

Bibliosfery - 7-9 września na Tragach Ksiązki w Katowicach

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza na BIBLIOSFERY – imprezę towarzyszącą 147. urodzinom miasta, organizowaną przez Instytucję Katowice – Miasto Ogrodów.    

 

Wielka akcja czytania we Wrocławiu

W niedzielne sierpniowe popołudnia działać będzie Biblioteka Plenerowa. Teren będzie oznaczony tabliczkami "Czytam, nie przeszkadzać".

 

Lato z Książką 2012 pod hasłem: Z Tomkiem na Kon-Tiki opływamy Ameryki

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach przygotowała ciekawą ofertę wydarzeń dla dzieci, które spędzają wakacje w mieście.

 

"Pogranicza" znikną z mapy polskich czasopism kulturalnych?

Wydarzenia

Okrągły stół w sprawie "Pograniczy" zaproponowali szczecińscy radni Komisji Kultury podczas swoich obrad.

 

Wystawa - Żydowscy świadkowie polskiego stulecia

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, Konsulat Generalny USA w Krakowie, w ramach partnerskiego programu "Ameryka w Twojej bibliotece" - zapraszają na otwarcie wystawy „Żydowscy świadkowie polskiego stulecia“ / „Jewish Witness to a Polish Century”.  

 

Majowy Kiermasz Starej Książki

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na Kiermasz Starej Książki, podczas którego można będzie nabyć książki z różnych dziedzin wiedzy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych za symboliczną kwotę 2,00 zł za 1 egzemplarz.

 

Ostrowiec Św.: Biblioteka ciągle w grze - podaruj jej książkę!

Biblioteki

8 maja 2012 roku rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, któremu w tym roku przyświeca hasło: "Biblioteka ciągle w grze!". Potrwa on do 15 maja.  

 

Biblioteka ciągle w grze! - 7-11.05.2012 r.

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na obchody IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Świętować będą od 7 do 11 maja 2012 r. w następujących miejscach:

 

Szelmostwa niegrzecznego Noblisty - spotkanie o M. Vargasie Llosie w Katowicach, 9 maja

Zapraszam na "Szelmostwa niegrzecznego Noblisty" - spotkanie, którego tematem będzie pisarz Mario Vargas Llosa, w filii katowickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 25, w środę, 9 maja 2012 r. o godz. 18.00.

 

Wiersze czekają na każdym rogu ulicy - spotkanie z Ewą Lipską

23 kwietnia 2012 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Ewa Lipska.

 

Obchody Roku Janusza Korczaka: Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu jedzie do Lwowa!

Biblioteki

Mamy przyjemność poinformować, że w ramach obchodów Roku Janusza Korczaka Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu organizuje "Noc w Bibliotece" dla dzieci polskich ze Lwowa i okolic poświęconą twórczości wielkiego pedagoga.

 

Otwarcie nowej filii bibliotecznej na Węglinie

Biblioteki

W imieniu Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie mamy przyjemność zaprosić Państwa na otwarcie nowej placówki bibliotecznej przy ul. Judyma 2a (w budynku Domu Kultury).  

 

"america@your Library" - partnerski program w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu

Biblioteki

Z wielką przyjemnością informujemy, że w drodze konkursu ogłoszonego przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie i Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, jako jedna z siedmiu bibliotek w kraju, została wybrana do realizowania partnerskiego programu „america@your library®”, którego celem jest pogłębianie wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Wanda Chotomska w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie z Wandą Chotomską 14 marca 2012, godz. 10.00. Filia nr 9, ul. Krańcowa 106.

 

Lutowy Kiermasz Starej Książki

Biblioteki

Tak jak zapowiadano w 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku raz w miesiącu odbywać się będą wyprzedaże książek wycofanych z księgozbioru.

 

Wernisaż fotografii - pejzaż norweski

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wernisaż fotografii Michała Skałby pt. "NORGE"

 

Szaleństwa wyobraźni, kaprysy fantazji Williama Blake'a

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza na kolejny wykład z cyklu wykładów otwartych "Szaleństwa wyobraźni, kaprysy fantazji" dr Jacka Jaźwierskiego pt. "Potęga wyobraźni Williama Blake’a".

 

Ksiądz Adam Boniecki "zapalił" fajkę w Żninie

Szanowni Państwo W załączeniu przedstawiamy tekst i zdjęcia ze spotkania autorskiego z ks.Bonieckim w Żninie nadesłane przez Organizatorów.

 

Inaugurujemy obchody Roku Janusza Korczaka

30 stycznia 2012 roku, o godzinie 10.00 Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, Rynek 11 inauguruje obchody Roku Janusza Korczaka.

 

Cykliczne kiermasze w bibliotece

Biblioteki

Chcielibyśmy poinformować, że w 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku odbywać się będą cykliczne wyprzedaże książek wycofanych z księgozbioru

 

Autor pod choinkę - konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza czytelników, by napisali, z jakim polskim pisarzem chcieliby spotkać się w bibliotece. Na autorów najciekawszych uzasadnień czekają niezwykłe nagrody – tomiki wierszy Tadeusza Różewicza z autografem poety.

 

Biblioteka miejscem przyjaznym i inspirującym - konferencja branżowa

Biblioteki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi jako organizator zaprasza na ogólnopolską konferencję „Biblioteka miejscem przyjaznym i inspirującym”, która odbędzie się 9 grudnia 2011 roku w ramach Salonu Ciekawej Książki (Hala EXPO, ul. Stefanowskiego 30, godz. 11.30-15.45).

 

Czytelnicze wyprawki w szpitalu na Brochowie

Biblioteki

W połowie września 2010 r. ruszyła nowa akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu promująca czytelnictwo od najmłodszych lat: "Na dobry początek".

 

Bohdan Butenko w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej Bohdana Butenko

 

Poczytaj książki w restauracjach Pizza Hut i skorzystaj ze specjalnej promocji

Biblioteki

We wrocławskich restauracjach Pizza Hut pojawiły się kąciki z książkami przekazanymi przez MBP we Wrocławiu. Dla posiadaczy kart bibliotecznych ze znaczkiem OK mamy specjalną promocję cenową na pizzę!  

 

Zojda z Bieszczad - Kobieca świadomość w twórczości E. Lenarczyk i U. Wójcik

4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

 

Zojda z Bieszczad – historia prawdziwa

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do rozmowy o książce "Zojda z Bieszczad" i wysłuchania najnowszych wierszy Urszuli Wójcik.

 

Kiermasz starej książki w bibliotece

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku po raz kolejny organizuje „Kiermasz Starej Książki".

 

"Szaleństwa wyobraźni, kaprysy fantazji"

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego Instytut Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zapraszają na III edycję wykładów z cyklu "Szaleństwa wyobraźni, kaprysy fantazji".

 

Jesień deszczowa i ponura? – Nie u nas!

Biblioteki

Jak w ubiegłym roku, tak i tym razem, jesień w Miejskiej Bibliotece -Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu zapowiada się obiecująco. Zawitają do nich cenieni pisarze, dziennikarze i aktorzy, odbędą się wystawy i wycieczki.

 

Jubileusz budynku MBP i FPP w Słupsku

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej oraz Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne mają zaszczyt zaprosić na uroczystość jubileuszową "Piękni Czterdziestoletni". 40 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w kościele św. Mikołaja . 45 lat Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

 

Nowy projekt MBP we Wrocławiu dla seniorów

Biblioteki

Zapraszamy seniorów do udziału w nowym projekcie Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu: "Wydobyte z niepamięci - genealogia dla seniorów".  

 

Co dalej z MAKiem +?

Biblioteki

Przedstawiciel Uczelni Łazarskiego skorzystał z zaproszenia na konferencję MAK+, zorganizowaną w dniu 15 czerwca 2011 w pięknym Legionowskim Ratuszu.

 

Wielka Biesiada Literacka na wrocławskim Rynku

Wydarzenia

Jest kilka powodów, żeby spędzić najbliższe dni z książką. Po pierwsze, w czwartek 16 czerwca na Rynku wystartuje Wielka Biesiada Literacka. Po drugie, ci, którzy zapomnieli oddać w terminie książki wypożyczone z Miejskiej Biblioteki Publicznej, mogą to zrobić bezkarnie - tego dnia obowiązuje czytelnicza abolicja.    

 

Z książką do ludzi - biblioteka jak centrum handlowe

Biblioteki

Z czytelnictwem w Polsce najlepiej nie jest. Biblioteki zdecydowanie przegrywają z 'galeriami'. Niestety – tylko handlowymi.

 

Dni Kultury Węgierskiej w Słupsku i powiecie słupskim 2011

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku zaprasza w dniach od 30 maja do 5 czerwca 2011 r. na Dni Kultury Węgierskiej w Słupsku i powiecie słupskim.

 

Salon Ilustratorów po raz drugi w Lublinie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy "Salon Ilustratorów" - 23 maja 2010 r., godz. 15.00 Galeria 31 MBP, ul. Braci Wieniawskich 5 Wystawa czynna od 23 maja do 15 czerwca 2010.

 

Wystawa: Jan Paweł II Święty Pielgrzym

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zaprasza na wystawę pt. "Jan Paweł II Święty Pielgrzym - w medalierstwie, filatelistyce i literaturze"

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w MBP W Lublinie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Przy bibliotece powstanie największa czytelnia na świecie

Biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu włączy się w projekt Ulica Kultury. Od 14 do 16 kwietnia przestrzeń wokół biblioteki przerodzi się w wielką, nietypową czytelnię.

 

Laureaci konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2010

Biblioteki

Z radością i dumą pragniemy poinformować, iż Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zajęła pierwsze miejsce w konkursie "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2010".  

 
 

Kup dziecku książkę! Nowa akcja MBP we Wrocławiu

Biblioteki

Od 15 listopada do 20 grudnia 2010 r. we wszystkich salonach Empik we Wrocławiu oraz w księgarni Falanster w ramach akcji "Kup dziecku książkę" klienci będą zachęcani do kupowania książek dla dzieci i wrzucania ich do specjalnych pojemników ustawionych w sklepie.

 

Jesienna Akademia Literatury z Chopinem w tle

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu rozpoczyna kolejną Jesienną Akademię Literatury. Będzie to już dziewiąta edycja spotkań poświęconych najważniejszym zjawiskom w polskiej kulturze.

 

W Lublinie - Andrzej Stasiuk i premiera wydawnicza

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem zapowiadające premierę wydawniczą książki " Dziennik pisany później".

 

W bibliotece w Jaśle czytelnicy spotkali się z Wandą Chotomską.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle miało miejsce spotkanie autorskie z Wandą Chotomską.

 

Otwarcie nowej biblioteki przy ul. Wieczystej we Wrocławiu

Biblioteki

Dziś uroczyste otwarcie nowej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Filia nr 4 mieści się przy ul. Wieczystej. Zebrano tam prawie 29 tysięcy książek i czasopism.

 

Mistrz Butenko w Miejskiej Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na wystawę ilustracji książkowej oraz warsztaty ilustratorskie Bohdana Butenki, uznawanego za mistrza polskiej ilustracji.

 

Biblioteki w Gdańsku w wakacje nie śpią

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku w wakacje nie próżnuje. Oto kilka najbliższych spotkań.

 

XXX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Milowy Słup” Konin 2010

Konkurs organizowany pod patronatem: Prezydenta miasta Konina. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie.  

 

Wrocławska biblioteka inwestuje w najmłodszych czytelników

Biblioteki

W połowie września rusza nowa akcja Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu promująca czytelnictwo od najmłodszych lat: "Na dobry początek". Głównym celem działań w ramach projektu "Na dobry początek" jest promowanie czytelnictwa od najmłodszych lat. Jest to projekt pilotażowy, który Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu będzie starała się uczynić w przyszłości długofalowym, ogólnomiejskim projektem czytelniczym obejmującym wszystkie noworodki we Wrocławiu, wpisanym...

 

Wystawa w Lublinie - IBBY, książka roku 2009

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę Polskiej Sekcji IBBY "Książka Roku 2009".

 

Spotkanie malowane techniką japońską

Redakcje Prasy, Radia i Telewizji w Lublinie, Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie oraz Wydawnictwo Media Rodzina serdecznie zapraszają na promocję książki "Tatsu Taro, syn smoka" Miyoko Matsutani z ilustracjami Piotra Fąfrowicza.

 

II Opolski Maraton Czytania - Nowe przygody Mikołajka

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu zaprasza na II Opolski Maraton Czytania - Nowe przygody MIKOŁAJKA i inaugurację IX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

 

Dni Kultury Węgierskiej i wystawa "Od Máraiego do Spiró"

MBP w Słupsku, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku, Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski w Słupsku zapraszają na Dni Kultury Węgierskiej, które odbędą się pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska oraz Starosty Powiatu Słupskiego w ramach Tygodnia Bibliotek w dniach 10–15 maja 2010.

 

Konferencja "Cała Polska Czyta Dzieciom"

Z wielką przyjemnością zawiadamiam, iż 10 maja 2010 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, sześciokrotny laureat akcji "Cała Polska czyta dzieciom" organizuje konferencję: "Wychowanie przez czytanie".

 

Nakręć spot reklamowy dla biblioteki i zgarnij nagrodę

Nagrody

Z okazji swojego 10-lecia Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu ogłasza konkurs na spot reklamowy o Bibliotece. Nagroda główna: 1000 złotych.

 
 

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza

8 – 15 maja Tydzień Bibliotek ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, która w 2010 roku odbywa się pod hasłem: „Biblioteka – Słowa, Dźwięki, Obrazy”.

 

Grażka Lange na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

 

Ogólnopolski konkurs na esej - w Opolu

Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu ogłasza VII Ogólnopolski konkurs na esej organizowany pod patronatem prezydenta miasta Opola. "Komizm i śmiech w twórczości Sławomira Mrożka" to projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego:

 

Harmonogram spotkań w ramach projektu "Bajka na każdy czas..."

W związku z realizacją polsko-czeskiego projektu przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu, oraz jej czeskiego partnera Miejską Bibliotekę w Prerovie, pn. „Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury”, w kwietniu rozpoczyna się cykl wydarzeń, mających formy spotkań, warsztatów i konferencji z autorami książek, ilustratorami, tłumaczami i artystami, zaplanowanych w ramach projektu w Prerovie i Kędzierzynie-Koźlu.

 

33. Radomska Wiosna Literacka

Rozpoczęła się 33. Radomska Wiosna Literacka. Organizatorem imprezy, która potrwa do piątku, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.