RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Już dzisiaj Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni!

Naszą specjalnością jako organizatorów Warszawskich Targów Książki, Plenerów Czytelniczych w Szczecinie i Gdyni oraz Śląskich Targów Książki jest wielowątkowy program skierowany do młodszych i starszych czytelników o rozmaitych gustach literackich.

 

Odkryj książkę na nowo | 24-26 czerwca | Jasne Błonia, Szczecin

Zapraszamy do udziału w szczecińskim Plenerze Czytelniczym „Odkryj książkę na nowo”. W ostatni weekend czerwca, od piątku do niedzieli na Jasnych Błoniach w Szczecinie, witać będziemy lato w towarzystwie gwiazd literatury, kultury i sztuki.

 

Za nami długi weekend z książką

Murator Expo oraz Zarząd Warszawskich Targów Książki dziękują wszystkim uczestnikom i gościom 7. Warszawskich Targów Książki i 10. Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA! Już teraz zapraszamy na przyszłoroczne wydarzenie na PGE Narodowym, które odbędzie się w dniach 18-21 maja.

 

Spotkajmy się na Targach

Międzynarodowe Warszawskie Targi Książki to przede wszystkim spotkanie czytelników z autorami, tłumaczami, ilustratorami, ludźmi, którzy zapis ludzkiej myśli, wiedzy i talentu zamieniają w dzieło typograficzne czyli książkę. Jest to takie uniwersum wokół którego skupia się od czas wynalezienia druku nasza uwaga ale również nagromadzona wiedza i doświadczenie. I właśnie ta nagromadzona wokół niej mądrość scala wokół siebie oddanych jej ludzi książki, literatury, druku, ale przede wszystkim...

 

Zapowiedzi 7. WTK - Literatura z Węgier i Katalonii

Tegoroczne Warszawskie Targi Książki stać będą pod znakiem literatury Węgier (Gość Honorowy) oraz Barcelony i literatury katalońskiej (Gość Specjalny).

 

Śląskie Targi Książki - 6-8 listopada 2015 roku | Centrum Kongresowe Katowice

Premierowe Śląskie Targi Książki odbędą się w dniach 6-7-8 listopada 2015 roku, w otwartym wiosną Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, które będą Miastem Współgospodarzem nowej imprezy rynku wydawniczego. Organizacją Targów zajmą się spółki Targi Książki (partner merytoryczny) i Murator EXPO (organizator wykonawczy).

 

9. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2015

Od 14 do 17 maja 2015 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie równolegle z Warszawskimi Targami Książki odbędą się 9. Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA. Organizatorami przedsięwzięcia są: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej. Organizatorem wykonawczym jest spółka targowa Murator EXPO.

 

Zapraszamy na Warszawskie Targi Książki - wydawnictwo Sic!

Już w najbliższy czwartek, 22 maja, rozpoczynają się Warszawskie Targi Książki. Zapraszamy na nasze stoisko 75 / D8, gdzie książki sprzedawać będziemy z 25% rabatem, a w sobotę i niedzielę spotkacie naszych autorów.

 

Konferencja prasowa WTK 14 maja godz. 12.00 Stadion Narodowy

Targi Książki sp. z o.o. i Murator EXPO sp. z o.o. zapraszają na konferencję prasową IV Warszawskich Targów Książki.

 

Targi Academia poszerzą ofertę Warszawskich Targów Książki: dobra wiadomość dla wydawców akademickich i naukowych

Tegoroczne Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia odbędą się równolegle z Warszawskimi Targami Książki na Stadionie Narodowym od 16 do 19 maja.

 

Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA - 7-9 listopada 2012

W dniach 7-9 listopada 2012 roku w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej odbędzie się szósta edycja Targów Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2012. Organizatorami imprezy są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego i Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, funkcję organizatora wykonawczego pełni firma Murator EXPO.

 

Potrzeba nowego miejsca

Przedstawiamy za Biuletynem Targowym rozmowę z Jackiem Orylem - prezesem firmy Murator Expo.

 

Warszawskie Targi Książki

III Warszawskie Targi Książki otworzyły się od czwartku na miłośników słowa drukowanego i e-booków. WTK, to kilkaset spotkań autorskich, promocja nowych tytułów, imprez towarzyszących, wydarzeń zorganizowanych z myślą o młodych czytelnikach, konferencji, seminariów, akcji wymiany książek i akcji czytelniczych.

 

Ebook Cafe na tegorocznych targach!

Kolejny już raz, podczas III Warszawskich Targów Książki dostępna będzie Ebook–Cafe, „jedyna taka” kawiarnia z książkami elektronicznymi.

 

Oświadczenie Warszawskich Targów Książki

Wydarzenia

Spółka Targi Książki – organizator Warszawskich Targów Książki - informuje że w toczącej się sprawie z powództwa Murator EXPO przeciwko Ars Polonie o ochronę dóbr osobistych spółki Murator EXPO Sąd Okręgowy Warszawa Praga wydał postanowienie o zabezpieczeniu powództwa.

 

Ruszyły Targi ACADEMIA 2011. Rozdano pierwsze nagrody!

Wydarzenia

Dziś w Auli Politechniki Warszawskiej rozpoczęły się V Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2011.

 

„Rzeczpospolita” przeprasza

Wydarzenia

Na łamach dodatku „Plus – Minus” do „Rzeczpospolitej” z dnia 6 sierpnia 2011 ukazały się przeprosiny adresowane do Jacka Oryla dyrektora Warszawskich Targów Książki i prezesa zarządu spółki Murator EXPO.

 

"Przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady..."

Wydarzenia

- To szansa, by Warszawa jak dawniej stawała się miejscem spotkań wystawców z całego świata - mówił na konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim Tadeusz Górny, koordynator Programu Warszawskich Targów Książki. - To dowód, że można przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady.

 

"Przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady..."

Wydarzenia

- To szansa, by Warszawa jak dawniej stawała się miejscem spotkań wystawców z całego świata - mówił na konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim Tadeusz Górny, koordynator Programu Warszawskich Targów Książki. - To dowód, że można przywrócić targom dawną świetność, utraconą przez ostatnie dwie dekady.

 

II. Edycja Wirtualnych Targów Książki

Wydarzenia

Po raz drugi już dla wszystkich z Państwa, chcących przedłużyć swoją obecność na Warszawskich Targach Książki, jak też dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć osobiście w spektaklu książki w dniach 12-15 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przygotowaliśmy specjalną edycję dostępną w Internecie.

 

II. Edycja Wirtualnych Targów Książki

Po raz drugi już dla wszystkich z Państwa, chcących przedłużyć swoją obecność na Warszawskich Targach Książki, jak też dla tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć osobiście w spektaklu książki w dniach 12-15 maja w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przygotowaliśmy specjalną edycję dostępną w Internecie.

 

II Warszawski Kiermasz Książki już w maju

Wydarzenia

W dniach 21 i 22 maja br., a więc w kolejny weekend po zakończeniu Warszawskich Targów Książki odbędzie się plenerowy Warszawski Kiermasz Książki na Rynku Mariensztackim.

 

Targi Książki Akademickiej i Naukowej Academia 2011

Wydarzenia

Organizatorami imprezy są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO sp. z o.o.

 

Konferencja prasowa Warszawskie Targi Książki

Targi Książki sp. z o.o., Murator EXPO sp. z o.o. zapraszają na konferencję prasową "II Warszawskie Targi Książki – przygotowania wchodzą w decydującą fazę"

 

Przyszłość jest właśnie dzisiaj!

Wydarzenia

Oczekiwanie na zmianę – tak można by opisać nastroje wśród uczestników pierwszego dnia Forum Nowych Technologii, którzy brali udział w konferencji „Książka elektroniczna – zagrożenie czy szansa”.

 

Chodzi nam o wydarzenie, którym będzie żyła cała Warszawa - wywiad z J. Orylem

Poniżej zamieszczamy wywiad z Jackiem Orylem, prezesem Murator Expo, głównym organizatorem Warszawskich Targów Książki.

 

WTK - 13-16 maja 2010 r. Warszawa, Pałac Kultury i Nauki

Warszawskie Targi Książki, które po raz pierwszy odbędą się w tym roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 13-16 maja, to inicjatywa środowiska wydawców i spółki targowej Murator EXPO.

 

Warszawskie Targi Książki za 34 dni!

Wydarzenia

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Pałacu Prymasowskim w Warszawie przy ul. Senatorskiej 13/15 zaprezentowano stan przygotowań przed publicznym debiutem inicjatywy środowiska wydawców i spółki targowej Murator Expo. Przed licznym zaproszonym audytorium organizatorzy zaprezentowali misję przedsięwzięcia, stan przygotowań oraz program wydarzeń targowych.

 

Firma Murator EXPO podpisała umowę z Pałacem Kultury i Nauki

Wydarzenia

We wtorek 23 lutego br. w godzinach popołudniowych Wiceprezes Zarządu Pałacu Kultury i Nauki Andrzej Siezieniewski i Prezes Zarządu Murator EXPO Jacek Oryl podpisali umowę wynajmu sal Pałacu Kultury i Nauki w związku z organizacją w tym obiekcie Warszawskich Targów Książki w dniach 13-16 maja 2010 roku.

 

Chodzi o zdrowe zasady współpracy: wywiad z Jackiem Orylem, prezesem Murator EXPO

Wydarzenia

Portal Księgarski przeprowadził ważny wywiad z szefem Murator EXPO sp. z o.o., który stawia przygotowywane na połowę maja Warszawskie Targi Książki w nowym świetle. O tym, jak naprawdę wyglądają przygotowywania do nowego przedsięwzięcia, które stało się poważną konkurencją dla Międzynarodowych Targów Książki, przekonać się można właśnie na naszych łamach.

 

Komunikat PIK - Targi Książki - decyzja w rękach wydawców

Wydarzenia

W poniedziałek 8 lutego w siedzibie PIK z inicjatywy prezesów Polskiej Izby Książki i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek odbyło się spotkanie, którego celem było przedstawienie propozycji zmierzających do uzyskania kompromisu dotyczącego tegorocznych, majowych targów książki.

 

Los majowych targów w rękach wydawców

Wydarzenia

W piątek 15 stycznia 2010 roku Pałac Prymasowski w Warszawie był miejscem spotkania blisko trzydziestu wiodących wydawców, podczas którego przedyskutowano projekt utworzenia spółki pod nazwą „Targi Książki” Sp. z o.o. opracowany przez Murator EXPO w porozumieniu z przedstawicielami środowiska wydawców.

 

Warszawski Salon Książki odwołany

Wydarzenia

Warszawski Salon Książki zadebiutował w ubiegłym roku we wrześniu w Gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej w Warszawie. Zachęcał Czytelników obecnością blisko 90 wystawców i bardzo bogatym programem wydarzeń towarzyszących. Inicjatywa Murator EXPO spotkała się z życzliwym przyjęciem środowisk wydawców, księgarzy i bibliotekarzy oraz prasy branżowej.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.