RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Śląski Wawrzyn Literacki – głosowanie czytelników

Rynek, Wydarzenia

Rozpoczęło się głosowanie czytelników w plebiscycie na najlepszą książkę roku, organizowanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach. Autor pozycji wskazanej przez czytelników otrzyma Śląski Wawrzyn Literacki.

 

Znamy najlepszą książkę dla dzieci 2015

„Sto nóg stonogi Fruzi" Agnieszki Horubały (Dwie Siostry) Najlepszą Książką dla Dzieci 2015! Autorka odebrała statuetkę oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł ufundowaną przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016 w niedzielę na Gali kończącej Festiwal Literatury dla Dzieci we Wrocławiu

 

Nominacje do Nagrody DOBRE STRONY 2016

Już za dwa tygodnie poznamy laureata Nagrody DOBRE STRONY 2016. 18 maja jury ogłosiło tytuły książek nominowanych do tego tytułu. Zwycięzcę poznamy 3 czerwca podczas uroczystej gali.

 

Wyd. WAM: Już jest! Najlepsza książka z duchowości 2016 roku

Nowości

Każda przygoda ma swój początek… Jak pogłębić życie duchowe, pomimo braku czasu i codziennych obowiązków? Jak spotykać Boga w modlitwie, pomimo zmęczenia i zniechęcenia?

 

Najlepsza książka lata 2016. Nowy plebiscyt z tytułami Oficyny Impuls

Nowości

Drodzy Czytelnicy, 17 maja wystartował nowy plebiscyt wortalu Granice.pl na Najlepszą książkę lata 2016!

 

Ruszył nabór publikacji do Konkursu o Nagrodę im. J. Długosza

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza ­– 30 000 zł dla autora najlepszej książki z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki – najwartościowsze książki – najwybitniejsi twórcy! Ruszył nabór publikacji do tegorocznej edycji Konkursu.

 

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne 2015 roku

Wydarzenia

Poznaliśmy najlepsze książki historyczne 2015 roku, które z wydanych w 2015 roku książek historycznych warto przeczytać? Odpowiedź na to pytanie daje plebiscyt „Historia Zebrana”, organizowany przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl. Internauci i eksperci wybrali właśnie najlepsze książki historyczne 2015 roku

 

Pióro Fredry 2015. Znamy nominacje!

To już kolejna edycja jedynego w Polsce konkursu edytorskiego dla Wydawców „Pióro Fredry” na Najlepszą Książkę Roku. Nagroda ta należy do najbardziej oczekiwanych i liczących się w kraju. W tym roku do tego prestiżowego tytułu nominowano pięć książek. Laureata poznamy już 3 grudnia!

 

Najlepsze Książki Psychologiczne 2015

Wydawnictwa

Oficyna Wydawnicza „Impuls“ zaprasza i poleca Najlepsze Książki Psychologiczne 2015 wybrane decyzją Jury i Internautów w plebiscycie wortalu granice.pl:

 

W Impulsie znajdziesz: Najlepsza książka na Jesień i Psychologiczna

Wydawnictwa

Najgorętsze premiery wydawnicze Oficyny Impuls tej jesieni rywalizują w kolejnych plebiscytach serwisu Granice.pl: Najlepsza Książka na Jesień i Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik

 

Śląski Wawrzyn Literacki 2014 – rusza głosowanie Czytelników!

Wydarzenia

Informujemy, że w Bibliotece Śląskiej rozpoczął się wybór najlepszej książki 2014 roku. Do końca lipca wszyscy odwiedzający książnicę mogą głosować na jedną spośród dziewięciu nominacji.

 
 

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną I półrocza 2015 roku już na półmetku!

Nagrody

Internauci oraz jurorzy wyłonili publikacje nominowane do nagrody w plebiscycie Historia Zebrana, którego celem jest wskazanie najlepszych książek historycznych w Polsce. Rozpoczął się drugi etap głosowania. Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody. Plebiscyt organizowany jest przez portal historyczny Histmag.org i wortal literacki Granice.pl.

 

Nagroda Główna Jury: Najlepsza książka dla młodego czytelnika_Jedyny i Niepowtarzalny Ivan

28 maja 2018 ogłoszono wyniki plebiscytu Granice.pl na Najlepszą książkę dla młodego czytelnika. Grono jurorów Nagrodę Główną przyznało książce „Jedyny i Niepowtarzalny Ivan” Katherine Applegate.

 

Messi. Mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem” Najlepszą Książką Dziecięcą 2014

Mamy przyjemność poinformować, że książka MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem, autorstwa Yvette Żółtowskiej-Darskiej z ilustracjami Joanny Rusinek zdobyła - decyzją czytelników - tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2014. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

 

Oto najlepsze książki na wiosnę!

Wydarzenia

Niemal sześćdziesiąt nowości wydawniczych - m.in. powieści obyczajowych, kryminałów, poradników czy książek dla młodych czytelników - rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na wiosnę".

 

Przecinek i Kropka 2014 - Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą

Znamy 10 książek nominowanych w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą PRZECINEK I KROPKA 2014. Empik zaprasza czytelników do internetowego głosowania za pośrednictwem strony www.przecinekikropka.pl.

 

"Warszawa 1944" Alexandry Richie najlepszą książką z zakresu literatury faktu wg Newsweeka!

Wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii NAJLEPSZA KSIĄŻKA Z ZAKRESU LITERATURY FAKTU przyznano publikacji:

 

Internauci wybierają najlepszą książkę historyczną 2014 roku

Wydarzenia

Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową na temat konkursu i plebiscytu Historia zebrana 2014 współorganizowanego przez portal Histmag.org.

 

Oto najlepsze książki roku oraz najlepsza książka psychologiczna w Impulsie

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień, Najlepsza książka na zimę oraz Najlepsza Książka Psychologiczna) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku". W głosowaniu internautów oddano ponad 20 tysięcy głosów. Które tytuły wygrały?

 

Harcerstwo Polskie Najlepszą Książką 2014... mamy dowód

Wydawnictwa

Najlepsza książka na lato 2014 - Nagroda Jury! Tytuł wchodzi w skład nowej serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”. Seria ma przybliżyć współczesnemu społeczeństwu publikacje założycieli ruchu skautowego, twórców rozwoju idei i metodyki harcerskiej z lat 1911–1939.

 

Nagroda dla książki Izy Michalewicz

Wydawnictwa

„Życie to za mało” – zbiór reportaży Izy Michalewicz nagrodzonych jesienią, polecany na jesień

 

Bursztynowy Motyl dla Bartka Sabeli

Wydarzenia

Jury Konkursu im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla za najlepszą książkę 2013 roku o tematyce podróżniczej i krajoznawczej nagrodziło Bartka Sabelę.

 

Nasi górą! - oto najlepsze książki na wiosnę i katolickie 2014!

Wydawnictwa

Kilkadziesiąt książek zgłoszonych przez polskich wydawców rywalizowało o uznanie jurorów i internautów w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na wiosnę 2014" –

 

Zagłosuj na Impuls i wygraj wyjątkowe książki

Nowości

Trwają konkursy i plebiscyty "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka"! W obydwóch plebiscytach w sumie wystartowały trzy tytuły naszego wydawnictwa. Dwa w NK na Wiosnę i jeden w NK Katolickiej!

 

Oto najlepsze książki roku 2013!

Nowości

Ponad 100 książek nagrodzonych i wyróżnionych w kwartalnych plebiscytach serwisu Granice.pl (Najlepsza książka na wiosnę, Najlepsza książka na lato, Najlepsza książka na jesień i Najlepsza książka na zimę) rywalizowało o uznanie jury i internautów w konkursie "Książki Roku 2013".

 

Wybierz najlepsze książki roku

Nowości

Trwa plebiscyt na Najlepszą Książkę Roku 2013 -www.ksiazkiroku.pl. Wśród nominowanych nie mogło zabraknąć publikacji Oficyny Wydawniczej Impuls. Wydawnictwo już teraz zachęca do głosowania i prosi o wsparcie w głosowaniu.    

 

"Droga lodowa" Waydenfelda książką historyczną roku 2013 w plebiscycie "Historia Zebrana"

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Dobiegł końca plebiscyt na najlepszą książkę historyczną 2013 roku Historia Zebrana organizowany przez redakcję portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 
 

Wyniki plebiscytów "Najlepsza książka na zimę i Gwiazdkę"

Wydarzenia

Drodzy Państwo, W ubiegły piątek, 6. grudnia, podczas Wrocławskich Targów Dobrych Książek ogłoszono wyniki plebiscytów: "Najlepsza książka na zimę" i "Najlepsza książka na Gwiazdkę".

 

Najlepsza książka psychologiczna 2013 w Impulsie

Wydawnictwa

Finał jesiennych plebiscytów! Najlepsza Książka Psychologiczna 2013 i Najlepsza Książka na Jesień 2013

 

Wyróżnienie dla książki "We władzy wisielca"

Nowości

Książka Zbigniewa Mikołejki "We władzy wisielca. Z dziejów wyobraźni Zachodu" otrzymała wyróżnienie w konkursie na Najlepszą Książkę Popularnonaukową w roku 2013 „za wysoką kulturę edytorską i ważne treści”.

 

Dziecko u progu szkoły. Sześciolatki do szkoły?

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS zaprasza do głosowania na "najlepszą książkę na jesień - edycja 2013:

 

Cztery nagrody na siódmej ACADEMI

W tym roku po raz pierwszy Targi Książki Naukowej i Akademickiej ACADEMIA zostały połączone z Warszawskimi Targami Książki i odbywają się na Stadionie Narodowym.

 

"Niebieska niedźwiedzica" Najlepszą Książką Dziecięcą 2012

Mamy przyjemność poinformować, że książka „Niebieska Niedźwiedzica” Joanny M.Chmielewskiej z ilustracjami Jony Jung zdobyła - decyzją czytelników - tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej 2012. Empik ogłosił wyniki konkursu „Przecinek i Kropka”.

 

Najlepsze książki historyczne 2012 roku nagrodzone!

Podczas Warszawskich Targów Książki Sławomir Krempa i Michał Świgoń – organizatorzy plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana” – wręczyli pamiątkowe dyplomy zwycięskim wydawcom. Inicjatywa jest projektem dwóch internetowych redakcji - wortalu Granice.pl i portalu Histmag.org.

 

Ostatnie dni zgłoszeń do plebiscytu „Najlepsza książka na lato”!

Wydarzenia

Do piątku, 19 kwietnia 2013, zgłaszać można książki do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato”, organizowanego po raz kolejny przez redakcję serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze.

 

Wkrótce kolejne plebiscyty serwisu Granice.pl

Wydarzenia

We wtorek, 12 lutego 2013 w Głównej Księgarni Technicznej w Warszawie ogłoszono wyniki plebiscytu "Książki Roku 2012". A tylko do 18 lutego 2013 nadsyłać można zgłoszenia do konkursów i plebiscytów "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka", organizowanych przez redakcję serwisu Granice.pl

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2012 wystartował!

Wydarzenia

Szanowni Państwo. informujemy, iz Empik ogłosił kolejną edycję Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

Jedność obsypana nagrodami w plebiscycie "Najlepsza książka na zimę" wortalu Granice.pl

Wydawnictwa

Szanowni Państwo,   Poznaliśmy zwycięzców plebiscytów "Najlepsza książka na zimę" oraz "Najlepsza książka na Gwiazdkę". Oficjalne ogłoszenie wyników miało miejsce 7. grudnia podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi.

 

Nagroda Najlepsza książka na Zimę dla publikacji "Istnieć, żyć i być kochanym"

Wydawnictwa

"Najlepsza książka na zimę" w kategorii Poradniki dla publikacji prof. Alina Teresa Midro "Istnieć, żyć i być kochanym. Możliwości wspomagania rozwoju dzieci z zespołami uwarunkowanymi genetycznie", która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls.

 

"Rozdroża" najlepszą książką na Gwiazdkę!

Nagrody

Nowa książka Williama Paula Younga, autora bestsellerowej "Chaty" otrzymała podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi tytuł Najlepszej książki na Gwiazdkę.

 

Cinder - najlepsza książka 2012_Egmont Polska

Nowości

"Saga księżycowa" Cinder Marissy Meyer, debiutującej pisarki, została wybrana jedną z najlepszych książek 2012 roku przez Publishers Weekly.

 

Eugeniusz Bodo. "Już taki jestem zimny drań" Ryszarda Wolańskiego - najlepszą książką popularnonaukową poświęconą historii Polski w XX wieku!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie "Książka Historyczna Roku" organizowanym przez IPN, TVP i Polskie Radio. Patronatem honorowym konkursu jest prezydent RP Bronisław Komorowski.

 

Ostatnia szansa zgłoszenia książki do plebiscytu „Najlepsza książka na zimę”

Wydarzenia

Tylko do najbliższego wtorku, 20 listopada 2012, zgłaszać można książki do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na zimę”, organizowanego po raz kolejny przez redakcję wortalu literackiego Granice.pl Konkursowi tradycyjnie towarzyszy plebiscyt „Najlepsza książka na Gwiazdkę”, który wskazywać ma czytelnikom, jakie książki powinni sprezentować swym bliskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Wyniki poznamy podczas Salonu Ciekawej Książki w Łodzi.

 

Nagroda dla książki "Księżyc zapomniał" wyd. Officyna

Wydawnictwa

We wrześniu 2012 ukazały się dwie książki nieznanego do tej pory polskim czytelnikom autora i ilustratora Jimmy'ego Liao nakładem wydawnictwa Officyna: "Księżyc zapomniał" i "Dźwięki kolorów".

 

Krakowscy laureaci „Najlepszej książki na jesień”!

Nagrody

W czwartek, 25 października 2012 r., tuż przed oficjalnym otwarciem Targów Książki w Krakowie, poznaliśmy wyniki konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”.

 

Znamy nominowanych w konkursie "Najlepsze książki na jesień"

Szanowni Państwo W czwartek, 25 października 2012 r. o godzinie 11:00 w sali seminaryjnej numer 1, tuż przed oficjalnym otwarciem Targów Książki w Krakowie, poznamy laureatów konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”, organizowanego przez redakcję wortalu literackiego Granice.pl.

 

„Długie ramię Moskwy” – Głosujmy !

Wydarzenia

Publikacja naukowa Sławomira Cenckiewicza “Długie ramię Moskwy : wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943-1991″ jest nominowana do Nagrody Książka Historyczna Roku w kategorii „najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”.

 

Głosuj na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak "Słonimski. Heretyk na ambonie" nominowaną w konkursie Książka Historyczna Roku

Wydawnictwa

Zachęcamy czytelników w imieniu wydawnictwa W.A.B. do głosowania na książkę Joanny Kuciel-Frydryszak "Słonimski. Heretyk" na ambonie nominowaną w konkursie "Książka Historyczna Roku" w kategorii "Najlepsza książka popularnonaukowa" poświęcona historii Polski w XX wieku.

 

Ruszyło głosowanie w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka na jesień" - edycja 2012!

Wydarzenia

Szanowni Państwo, W ostatnich miesiącach ukazało się kilkaset nowych pozycji wydawniczych. Jak spośród nich wybrać te naprawdę godne uwagi?

 

Ostatnie dni zgłoszeń w konkursach „Najlepsza książka na jesień” i „Najlepsza książka psychologiczna!

Wydarzenia

Tylko do poniedziałku, 1 października 2012, do godziny 15:00 przyjmowane będą zgłoszenia w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na jesień”, któremu towarzyszy plebiscyt „Najlepsza książka psychologiczna”. Godzinę później rozpocznie się rywalizacja, której wyniki poznamy w pierwszym dniu Targów Książki w Krakowie.

 

Już jutro w Krakowie - wręczenie nagród Historii Zebranej

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana organizują cyklicznie redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Nagrody

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.

 

Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Wydawnictwa

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.  

 

Znamy już nominowane tytuły w konkursie "Najlepsza książka dla młodych czytelników"

Nagrody

W piątek, 11 maja podczas Targów Książki w Warszawie ogłoszona została lista nominowanych tytułów w konkursie „Najlepsza książka dla młodych czytelników”. Wśród pretendujących do najlepszych znalazło się ponad 20 znakomitych tytułów, czytanych (nie) tylko przez młodych wielbicieli książek.  

 

„O, ja Cię! Smok w krawacie!” Magdy Wosik i Piotra Rychela Najlepszą Książką Dziecięcą 2011

Nagrody

Dzieci i rodzice wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W głosowaniu na stronie www.przecinekikropka.pl najwięcej głosów uzyskała książka „O, ja Cię! Smok w krawacie” Magdy Wosik, z ilustracjami Piotra Rychela (Wydawnictwo Bajka). Oficjalne wyniki Konkursu – Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka” 2011 ogłoszono 11 maja podczas 3.Warszawskich Targów Książki.Organizatorem Konkursu jest Empik.

 

W niedzielę wręczenie nagród w plebiscycie na najlepszą książkę historyczną roku!

13 maja o godz. 10:00, w Pałacu Kultury i Nauki (sala Mickiewicza) podczas Warszawskich Targów Książek odbędzie się wręczenie nagród dla autorów najlepszych książek historycznych 2011 roku.

 

Znamy najlepsze katolickie książki roku!

Niektórzy twierdzą, że książka katolicka to nisza. Że to kategoria, która interesuje bardzo niewielu czytelników, szczególnie wśród ludzi młodych. Ponad 80 000 osób, które odwiedziły stronę internetową www.ksiazkakatolicka.pl, zdaje się przeczyć tej tezie. Internauci, wspólnie z gronem jurorów, wybrali właśnie najlepsze książki katolickie roku. Książki, obok których nie można przejść obojętnie.

 

Najlepsza książka na wiosnę edycja 2012

Dwa miesiące zaciętej rywalizacji. Kilkadziesiąt książek. Kilkanaście wydawnictw. Kilkadziesiąt tysięcy głosów Internautów. Właśnie wybrano tytuły nagrodzone i wyróżnione w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na wiosnę”.

 

Ostatnie dni głosowania w plebiscycie „Najlepsza książka katolicka” – edycja 2012

Nagrody

Nie od dziś wiadomo, że istnieją książki, które działają niczym balsam na skołataną duszę i stanowią lek na całe zło tego świata. Książki zdolne kształtować pozytywne zachowania, niosące potężny ładunek miłości i skłaniające do wybaczania. Jak jednak wśród wielu dostępnych na rynku pozycji o tematyce religijnej wybrać właśnie te, które pozwolą nam doświadczać cudu życia? W poszukiwaniu odpowiedzi warto sięgnąć po listę pozycji wydawniczych, które otrzymały nominację do tytułu „Najlepszej...

 

Czytelnicy wybierają najlepszą książkę dziecięcą - startuje głosowanie w konkursie Najlepsza Książka Dziecięca

Książki są fajne i…kropka! J Startuje Plebiscyt na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2011 (to już trzecia odsłona tego wyjątkowego konkursu)

 

Ruszyło glosowanie w konkursie „Najlepsza książka na wiosnę” – edycja 2012

Nagrody

Jakie książki będą czytać pasażerowie tramwajów i autobusów? Jakie nieodmiennie trzymać będą spacerowicze siedzący na ławce w parku i działkowicze, wypoczywający w swoich ogródkach? Jakie poczytamy w spokojne, wiosenne wieczory? Rozpoczęła się już konkursowa wiosna, czyli konkurs i plebiscyt „Najlepsza książka na wiosnę” – edycja 2012. Wspólnie przekonamy się, z jakimi książkami w ręku warto przywitać pierwsze promienie wiosennego słońca i pierwsze...

 

"Korzeniec" i "Rozsypane wspomniena" najlepszymi książkami roku

Wydawnictwa

Korzeniec” Zbigniewa Białasa - najlepszą książką roku – wybór internautów – kategoria „proza polska”.   „Rozsypane wspomnienia” Jolanty Kwiatkowskiej – najlepszą książka roku – wybór jury – kategoria „proza polska”.    

 

Znamy już laureatów konkursu i plebiscytu "Najlepsza książka roku

W czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznaliśmy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011. Najwyższe laury przypadły…

 

Wręczenie nagród w konkursie i plebiscycie "Najlepsza książka roku" edycja 2011

We czwartek, 16 lutego 2012 r. o godzinie 14:00 w Galerii Książki w Warszawie poznamy tytuły książek nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka roku” edycja 2011.

 

Najlepsze książki o Poznaniu wydane w 2011 r.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Kapituła Konkursu o Nagrodę im. Józefa Łukaszewicza za najlepszą książkę o Poznaniu wydaną w roku ubiegłym wyłoniła 10 nominacji do Nagrody.

 

Plebiscyt rozstrzygnięty. Poznajcie zwycięzcę

Wydawnictwa

Z wielką przyjemnością ogłaszamy zwycięzcę tegorocznej edycji plebiscytu Oficyny Wydawniczej "Impuls" na Najlepszą Książkę z Pedagogiki 2011.

 

12 książek ma szansę na Nagrodę Giedroycia dzisiaj, 12:12

12 książek z Białorusi jest na liście, z której zostaną wybrane nominacje do Nagrody im. Jerzego Giedroycia dla najlepszej książki prozatorskiej w języku białoruskim w 2011 r. – powiedziała PAP w piątek Elżbieta Szczepańska-Dąbrowska z ambasady RP w Mińsku.

 

Wystartował Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i kropka" 2011

To już trzecia edycja plebiscytu Empiku dotyczącego książek dla najmłodszych, w którym zwycięzcę wybierają bezpośrednio czytelnicy: rodzice oraz dzieci.

 

Prosto i presto" wyd. Lucci Editore - finalistką konkursu na najlepszą książkę kulinarną świata Gourmand Cookbooks Awards 2011!

Nowości

Książka „Prosto i presto. Włoska kuchnia dla żyjących w biegu” została uznana za najlepszą książkę poświęconą kuchni włoskiej w Polsce – i tym samym znalazła się w finale konkursu na najlepszą książkę kulinarną świata Gourmand Cookbooks Awards 2011.

 

Najlepsze książki na Zimę i Gwiazdkę! - Drodzy Czytelnicy!, Impuls znowu zdobywa nagrody!

Wydarzenia

Znamy już wyniki plebiscytów zorganizowanych przez wortal Granice.pl: Najlepsza książka na Gwiazdkę oraz Najlepsza książka na Zimę!

 

Gwiazdy dla najlepszych, czyli zwycięzcy konkursu „Najlepsza książka na Gwiazdkę”!

W piątek, 9 grudnia 2011 ogłoszona została kolejna lista książek nagrodzonych – tych, które sięgają gwiazd. Okazją do tego był konkurs i plebiscyt na „Najlepszą książkę na Gwiazdkę”, który już od kilku lat podpowiada, co warto czytać i jaki tytuł może znaleźć się wśród świątecznych prezentów.

 

Gorące nominacje „Najlepszej książki na zimę” edycja 2011!

Nagrody

W sobotę, 03.12.2011r. mogliśmy przekonać się, jak gorąco może być w zimny wieczór, zostały bowiem ogłoszone nominacje w konkursie i plebiscycie na „Najlepszą książkę na zimę”.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” rozstrzygnięty

Jury Konkursu na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” wyłoniło sześć książek i przyznało pięć równorzędnych nagród oraz nagrodę główną – Książkę Roku 2011.

 

"Wydawcy gorszego boga" nominowani do tytułu najlepszej książki historycznej

Do 16 listopada na wortalu Granice.pl odbywa się drugi i ostatni etap konkursu "Historia zebrana" – konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną”. Wśród publikacji konkursowych znajdziecie nasze książki Wojciecha Śliwerskiego!  

 

Krakowski finał Najlepszej Książki na Jesień 2011

W niedzielę, 6 listopada 2011 o godzinie 11:00 podczas XV Targów Książki w Krakowie odbędzie się ogłoszenie wyników kolejnej edycji konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”. W sali seminaryjnej numer 1 zbiorą się wówczas czytelnicy, wydawcy, ale i znakomici autorzy – Dmitrij Strelnikoff, Zbigniew Białas, Marta Magaczewska i Janusz Koryl. Planowane są również specjalne atrakcje multimedialne. Tymczasem grono jurorów oraz 20 tysięcy Internautów głosujących za pośrednictwem strony...

 

Najlepsza książka audio 2010 - ogłoszenie wyników!

Nagrody

3 listopada w trakcie krakowskich Targów Książki poznaliśmy listę tegorocznych laureatów konkursu Książka Audio Roku. Spośród prawie 60 nominowanych tytułów jury wybrało najlepsze książki do słuchania wydane w 2011 roku. Jak podkreślił Janusz Kukuła, wybitny reżyser Teatru Polskiego Radia i jednocześnie członek jury konkursu, obserwujemy coraz wyższy poziom nagrań.

 

Konkurs - Ambasador Nowej Europy

Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, wydawca dwumiesięcznika "Nowa Europa Wschodnia" i kwartalnika "New Eastern Europe" ogłasza konkurs na najlepszą książkę o tematyce wschodniej, dotyczącą Europy Wschodniej i Azji Centralnej, wydaną w Polsce.

 

Nagrody i wyróżnienia konkursów XV Poznańskich Dni książki Naukowej w Poznaniu

Wydarzenia

Nagrodę Główną XV Jubileuszowych Poznańskich Dni książki Naukowej - Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za "Najlepszą książkę akademicką w roku 2011" otrzymało Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk za książkę "Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego" autorstwa Zbigniewa Golińskiego.

 

Wybieramy najlepsze książki na jesień!

Konkurs i plebiscyt „Najlepsza książka na jesień” to doskonały sposób, by dotrzeć z informacją o ukazaniu się nowej książki do setek tysięcy czytelników.

 

Najlepsze książki historyczne roku wybrane!

Wydarzenia

Sześć znakomitych publikacji, wydanych w ostatnich miesiącach, zostało wyróżnionych w plebiscycie “Historia zebrana”, organizowanym przez redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl we współpracy z Polskim Towarzystwem Historycznym.

 

Spoko! To tylko rodzinka – nagrodzona przez internautów w kategorii „Szczypta humoru”

Spoko! To tylko rodzinka – nagrodzona przez internautów w kategorii „Szczypta humoru” w plebiscycie Najlepsza książka dla młodych czytelników wortalu literackiego Granice.pl

 

Historia Zebrana (lato 2011) - zaproszenie dla wydawców książek historycznych

7 czerwca wystartuje letnia edycja konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną „Historia Zebrana”. Organizowany jest on przez redakcje: wortalu literackiego Granice.pl oraz portalu historycznego Histmag.org. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń opublikowanych przez Państwa książek historycznych, wydanych w 2011 roku.

 

„Co za szczęście! Co za pech!” Najlepszą Książką Dziecięcą „Przecinek i kropka” 2010

Nagrody

Czytelnicy wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. W głosowaniu na stronie www.przecinekikropka.pl największe poparcie internautów uzyskała książka „Co za szczęście! Co za pech!” Thomasa Hallinga, z ilustracjami Evy Eriksson (Wydawnictwo EneDueRabe). Oficjalne wyniki Konkursu – Najlepsza Książka Dziecięca „Przecinek i kropka” 2010 zostały ogłoszone 12 maja podczas 2.Warszawskich Targów Książki. Organizatorem Konkursu jest...

 

Wybieramy najlepsze książki na lato!

Wydawnictwa

To już ostatnie dni przyjmowania zgłoszeń do konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na lato” oraz „Najlepsza książka dla młodych czytelników”!

 

Iskry zachęcają do głosowania na "najlepszą książkę historyczną"

Szanowni Państwo,   Zapraszamy do udziału w plebiscycie „Historia zebrana”, zorganizowanym wspólnie przez redakcje portalu historycznego Histmag.org oraz wortalu literackiego Granice.pl i oddania swojego głosu na najlepszą, Państwa zdaniem, książkę historyczną 2010 r.

 

Najlepszy Lunch na wiosnę

Konkurs „Najlepsza książka na wiosnę” zorganizowany przez firmę W&W został już rozstrzygnięty! W kategorii książka obyczajowa głosami internautów zwyciężył “Lunch w Paryżu” Elizabeth Bard, który wydało wydawnictwo Bukowy Las.

 

Znamy najlepsze katolickie książki roku!

Wydarzenia

Pod adresem adresem www.ksiazkakatolicka.pl ogłoszono wyniki tegorocznego plebiscytu na Najlepszą Książkę Katolicką 2011 roku organizowanego przez wortal granice.pl. Poniżej prezentujemy wyniki głosowania!    

 

II etap konkursu na najlepszą książkę katolicką

Wydawnictwo Salwator przeszło do II etapu konkursu na najlepszą książkę katolicką zorganizowanego przez portal literacki Granice.pl.

 

Głosuj na "Groszkę" Sari Peltoniemi w plebiscycie „Przecinek i kropka” 2010

Wybierz Najlepszą Książkę Dziecięcą spośród 10 tytułów nominowanych do nagrody „Przecinek i kropka” 2010, wśród których znalazła się Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę Sari Peltoniemi wyłoniona ze 100 tytułów zgłoszonych przez wydawców.

 

Znamy nominowane tytuły w plebiscycie „Najlepsza książka katolicka”!

Czy książka może ukoić serce i duszę? Nieść spokój, radość, przesłanie miłości i wiary? Jak wybrać wartościowe książki o tematyce religijnej, czy też poruszające zagadnienia duchowości, kontemplacji otoczenia, doświadczania cudu istnienia?  

 

Empik ogłasza nominacje do Najlepszej Książki Dziecięcej "Przecinek i kropka" 2010.

Empik oficjalnie ogłasza listę 10 książek pretendujących do tytułu Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2010. Wyboru zwycięzcy – najbardziej wartościowej i najpiękniej wydanej książki - dokonają internauci w głosowaniu za pośrednictwem strony www.przecinekikropka.pl (plebiscyt trwa do 30 kwietnia)

 

Rusza wielki plebiscyt „Najlepsza książka na wiosnę”

Wydarzenia

„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty, wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty” – śpiewał Marek Grechuta, ciesząc się z pierwszych promieni wiosennego słońca. Natomiast my, zwiastując nadejście pierwszych kwiatów i cieplejszych dni, wybieramy książki, które roztopią nawet największe śniegi i pozwolą uniknąć roztopów.

 

Plebiscyt „Najlepsza książka katolicka” rozpoczęty!

W obecnych czasach, pełnych zmian, pogoni za karierą, pieniądzem i dobrami materialnymi brakuje niekiedy chwili zatrzymania się w biegu, refleksji, spojrzenia w głąb siebie oraz wiary, która utrzymuje nas w duchowej czystości.  

 

Historia zebrana - plebiscyt i konkurs na najlepszą książkę historyczną

Trwa zbieranie zgłoszeń do konkursu i plebiscytu na najlepszą książkę historyczną. Organizatorami przedsięwzięcia są redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Ostatnie dni zgłoszeń!

Jeszcze tylko w pierwszych dniach przyszłego tygodnia – do 21/22 lutego 2011 można zgłaszać książki w konkursach i plebiscytach "Najlepsza książka na wiosnę" oraz "Najlepsza książka katolicka".

 

Historia zebrana - konkurs i plebiscyt na najlepszą książkę historyczną

Już niedługo rusza wiosenna edycja plebiscytu. Głosowanie internautów na "najlepsze książki historyczne wiosny" rozpocznie się 7 marca

 

Najlepsze książki na zimę wybrane!

Znani są już laureaci śnieżnego konkursu „Najlepsza książka na zimę” organizowanego przez firmę W&W wspólnie z księgarnią internetową Gandalf.com.pl.

 

Znamy już nominowanych w plebiscycie „Najlepsza książka na gwiazdkę”!

Z racji tego, że Święta tuż, tuż, czas pomyśleć o prezentach dla swoich bliskich. Zarówno Mikołaj, Gwiazdka, jak i Dziadek Mróz wiedzą, że najlepszym prezentem na Boże Narodzenie, cieszącym właściwie każdego, są książki. Ale jakie?

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.