RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

W NCK-u: Książka Tygodnia: „Czego chcą obrazy?”

Nowości

W tym tygodniu mija rocznica urodzin J.W. Goethego. Wśród wielu dokonań niemieckiego pisarza znalazło się stworzenie teorii barw, Farbenlehre. Z tej okazji proponujemy książkę „Czego chcą obrazy” W.J.T. Mitchella z rabatem 25%.

 

Książka Tygodnia: "Płeć powstania warszawskiego"

Nowości

1 sierpnia mija 72. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Z tej okazji oferujemy 25% zniżki na książkę Weroniki Grzebalskiej "Płeć powstania warszawskiego".

 

IX edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”

Rynek, Wydarzenia

Telewizja Polska, Polskie Radio, Instytut Pamięci Narodowej oraz dołączające w tym roku do współorganizatorów Narodowe Centrum Kultury ogłaszają dziewiątą edycję konkursu „Książka Historyczna Roku”. Celem konkursu jest popularyzowanie dziejów Polski XX wieku oraz krzewienie czytelnictwa książek historycznych.

 

Najlepszy doktorat o kulturze 2015/2016

Wydarzenia

Dr Xawery Stańczyk został laureatem organizowanego już po raz dwunasty przez Narodowe Centrum Kultury konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze.

 

"Stadion - Miasto - Kultura" naszą Książką Tygodnia

Nowości

Mecze Euro w toku, a Narodowe Centrum Kultury tym tygodniu oferuje 25% zniżki na publikację poświęconą wpływowi EURO 2012 na przemiany w kulturze polskiej.

 

NCK na Warszawskich Targach Książki (19-22 maja)

Podczas Warszawskich Targów Książki nasze publikacje będą dostępne w specjalnych cenach, a ponadto odbędą się spotkania z naszymi autorami. Zapraszamy do stoiska nr 108/D15 na Stadionie Narodowym.

 

Narodowe Centrum Kultury poszukuje spadkobierców praw autorskich

Narodowe Centrum Kultury poszukuje spadkobierców praw autorskich celem pozyskania zgody na wykorzystanie tekstów autorstwa wymienionych osób do ponownego wydania w II tomie książki „Mój Ojciec”.

 

Marek Mutor dyrektorem Narodowego Centrum Kultury

Wydarzenia

Dyrektorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie został Marek Mutor, pierwszy szef tej instytucji w latach 2006 – 2007. Na stanowisko powołał go wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

 

Rozwija się Sieć Księgarń Współpracujących z NCK!

Sieć Księgarń Współpracujących z Narodowym Centrum Kultury liczy obecnie 21 księgarń rozsianych w największych miastach Polski.

 

Wszystkie tomy "W Warszawie" Bolesława Prusa w promocyjnym pakiecie!

Nowości

Trzy tomy wyboru z kronik Bolesława Prusa wydawca - Narodowe Centrum Kultury połączyło w jeden zestaw, który można teraz nabyć w atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do zakupu i poznania barwnej panoramy warszawskiego życia przełomu XIX i XX wieku. Czy da się ją porównać z dzisiejszą?

 

Spotkanie z mistrzem „literatury nieprzyjemności”

Wydarzenia

Literatura nie znosi ograniczeń – o tym będziemy mogli przekonać się podczas spotkania z wyjątkowym gościem Festiwalu Conrada, Martinem Amisem.

 

Narodowe Centrum Kultury uruchomiło portal kulturadostepna.pl

Internet

"Złap kulturę w dobrej cenie" - to jedno z haseł promujących uruchomiony w środę przez Narodowe Centrum Kultury (NCK) portal kulturadostepna.pl, na którym Polacy znaleźć mogą informacje o wydarzeniach kulturalnych organizowanych blisko miejsc ich zamieszkania.    

 

„Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca” - spotkanie z Karolem Modzelewskim

Wydawnictwa

„Zajeździmy kobyłę historii. Wyznania poobijanego jeźdźca” - na spotkanie z Karolem Modzelewskim, laureatem Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego 2014 zaprasza Narodowe Centrum Kultury.

 

Nowy spot kampanii Ojczysty – dodaj do ulubionych

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury prezentuje nowy spot kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty - dodaj do ulubionych”. Do udziału w kampanii został zaproszony znany i ceniony raper ELDO, który występuje w spocie i jest także autorem jego tekstu.

 

Projekt Książka: Księgarz

Internet

Jest kryzys w branży. Na przykład czołowy podręcznik do archeologii każdego roku sprzedawał się w 1200–1300 egzemplarzach. W 2013 roku sprzedało się około 200 sztuk. Wszystko jest na Chomiku albo gdzieś indziej do ściągnięcia.

 

Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej

Nowości

Anna Mieszkowska – autorka głośnych biografii Ireny Sendlerowej – prezentuje nowe, zweryfikowane fakty z życia bohaterki. Ukazuje pogłębioną historię "Matki Dzieci Holocaustu”.

 

„Księgowy tańczy" Paweł Konjo Konnak- promocja książki

Wydawnictwa

Tydzień temu Brzóska i Paulus (wraz ze Stanisławem Soyką) występowali w Muzeum Powstania Warszawskiego, a już jutro Konjo po "30. latach w kosmosie" wyląduje w księgarni "Czuły barbarzyńca", by promować najnowsze dzieło "Księgowy tańczy".

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Badanie indywidualnych potrzeb szkoleniowych księgarzy 2014

Wydarzenia

"Współczesny rynek książki jest niezwykle dynamiczny i bardzo silnie konkurencyjny. Jest to rynek, w którym zanikają bariery kulturowe, narodowe, organizacyjne i technologiczne. Przede wszystkim jednak współczesny rynek stawia przed firmami biorącymi w nim udział coraz to nowe i coraz trudniejsze wyzwania.

 

Darmowe e-booki Historii Muzyki Polskiej

Nowości

Darmowe e-booki Historii Muzyki Polskiej do pobrania na stronie internetowej Narodowego Centrum Kultury

 

„Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty" - nowość dla dzieci w serii „Liczby kultury"

Brawurowo zilustrowana przez Jana Bajtlika, najnowsza książka autorstwa prof. Anny Karwińskiej „Puszek, Druciak, Zakładka i inne isty" jest wprowadzeniem w świat trudnych pojęć, które towarzyszą dzieciom w trakcie obcowania z dorosłymi.

 

Nowość wydawnictwa MCK: "O istocie dziedzictwa europejskiego – rozważania"

Nowości

wydawnictwo Międzynarodowego Centrum Kultury poleca Państwa uwadze rozważania "O istocie dziedzictwa europejskiego Krzysztofa Kowalskiego.

 

Nowość Międzynarodowego Centrum Kultury:

Nowości

Międzynarodowe Centrum Kultury pragnie zwrócić Państwa uwagę na swoją najnowszą publikację: "Akademia Dziedzictwa 2001–2013", Praca zbiorowa, Barbara Szyper, Michał Wiśniewski (red.)  

 

Konkurs z Międzynarodowym Centrum Kultury

Konkursy

Portal Księgarski i Międzynarodowe Centrum Kultury zapraszają do wzięcia udziału w konkursie związanym z ich działalnością:

 
 

Przedsprzedaż: Joseph Rykwert "Pokusa miejsca. Przeszłość i przyszłość miast"

Jedna z najważniejszych książek poświęconych tematyce miast ukazuje się po raz pierwszy po polsku W księgarniach od 22 października 2013 Zyskaj, kupując książkę w przedsprzedaży 15 % rabatu i wysyłka gratis.

 

„Koenigsberg. Historia rodzinna” – spotkanie autorskie z Bogusławem Chrabotą

Wydawnictwa

Narodowe Centrum Kultury zaprasza na wieczór autorski poświęcony książce Bogusława Chraboty „Koenigsberg. Historia rodzinna”.    

 

Dołącz do projektu "Filmowe pogwarki"

Biblioteki

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza bibliotekarzy i bibliotekarki z obszarów wiejskich i małych miejscowości z całej Polski do nowego projektu edukacyjnego, realizowanego w ramach programu "Ojczysty dodaj do ulubionych" Narodowego Centrum Kultury.

 

Nowe publikacje Międzynarodowym Centrum Kultury

Nowości

Ukazał się jedenasty numer kwartalnika HERITO zatytułowany „Chorwacja w Europie” oraz trzy interesujące tytuły:

 

Książka polecana: "Gangrena Mój punk rock song / Nikt nie odda się za zupę"

Nowości

Narodowe Centrum Kultury i Portal Księgarski polecają kolejną publikację znanego punka i totaartowca Pawła "Konia" Konnaka pt. "Gangrena Mój punk rock song / Nikt nie odda się za zupę":

 

"Ludowość na sprzedaż” – NCK zaprasza w najbliższy poniedziałek do Muzeum Narodowego!

Nowości

Narodowe Centrum Kultury serdecznie zaprasza w najbliższy poniedziałek, 10 czerwca o godz. 19.00 do Muzeum Narodowego (al. Jerozolimskie 3) na spotkanie, poświęcone książce Piotra Korduby "Ludowość na sprzedaż”.

 

Specjalna oferta dla Bibliotek – książki NCK po złotówce!

Wydarzenia

Po raz dziesiąty odbywa się Tydzień Biblioteki, który przypada w dniach 8-15 maja. Z tej okazji oferujemy Bibliotekom 58 pozycji książkowych w cenie 1 zł. Akcja promocyjna trwa od 13 do 28 maja.

 

Kampania "Ojczysty - dodaj do ulubionych" nagrodzona

Wydarzenia

Organizowana przez Narodowe Centrum Kultury kampania społeczno-edukacyjna "Ojczysty - dodaj do ulubionych" uznana została za najlepszą spośród organizowanych przez instytucje publiczne.

 

Promocja książki "Czy Polska leży nad Morzem Śródziemnym?"

Nowości

Spotkanie będzie poświęcone trwającym przez wieki kontaktom politycznym, społecznym i kulturowym pomiędzy Polską a krajami basenu Morza Śródziemnego. Tytułowe pytanie zaprasza do refleksji nad różnymi aspektami związków Polski nie tylko z tym regionem, ale przede wszystkim z cywilizacyjną tradycją śródziemnomorską.

 

Ku nowej filozofii dziedzictwa

Wydawnictwa

Zamek Królewski w Warszawie oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zapraszają w poniedziałek, 25 marca, o godz. 18.00 na spotkanie zatytułowane "Ku nowej filozofii dziedzictwa", które odbędzie się w Sali Koncertowej Zamku.

 

NCK zaprasza do Poznania na Pyrkon i spotkanie z Wojciechem Szydą!

Wydarzenia

Już w najbliższą sobotę w Poznaniu odbędzie się spotkanie z Wojciechem Szydą – autorem książki „Fausteria”, którą w ramach cyklu „Zwrotnice czasu” wydało niedawno Narodowe Centrum Kultury.

 

Słowacki numer "Herito"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam przedstawić Państwu informację o kolejnym, tym razem monograficznym numerze „Herito” zatytułowany: Słowacja – Slovensko - Slovakia”.  

 

Nowość wydawnictwa MCK: The 1st Heritage Forum of Central Europe

Nowości

Szanowni Państwo, mam przyjemność przesłać informację dot. nowości wydawnictwa MCK. Książka The 1st Heritage Forum of Central Europe podsumowuje to ważne wydarzenie, które odbyło się w dniach 7-9 lipca 2011r. w Krakowie.

 

Nowa książka Narodowego Centrum Kultur: Muzyka i metafora

Wydawnictwa

W imieniu Narodowego Centrum Kultury uprzejmie informujemy, że nakładem NCK ukazała się nowa książka: "Muzyka i metafora. Koncepcje kompozytorskie Pierre'a Schaeffera, Raymonda Murraya Schafera i Gerarda Griseya" autorstwa Ewy Schreiber.  

 

Publikacje MCK nagrodzone

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że 2 publikacje wydane przez Międzynarodowe Centrum Kultury zostały nagrodzone w konkursie Najpiękniejsza Książka Roku 2011:

 

Seminarium: Instytucje kultury. W poszukiwaniu utraconego sensu

Spotkanie poświęcone instytucjom kultury, na które złożą się seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” realizowane przez Narodowe Centrum Kultury i Collegium Civitas oraz warsztaty „Po co nam centra kultury?” organizowane przez Laboratorium Żywej Kultury, Miejskie Centrum Kul...tury w Bydgoszczy w ramach ogólnopolskiego projektu "Miejski? Dom Kultury?

 

Niedorozmowy. Kategoria niezrozumiałości w poezji Krystyny Miłobędzkiej"

Nowości

Informujemy, że Narodowe Centrum Kultury wydało książkę Piotra Bogaleckiego "Niedorozmowy. Kategoria niezrozumiałości w poezji Krystyny Miłobędzkiej". Książka została wydana w ramach konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze.

 

Urodziny Kornhausera

Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie oraz Wydawnictwo a5 zapraszają na Urodziny Juliana Kornhausera. Wieczór poezji poety odbędzie się 20 września o godz. 18.00 w Międzynarodowym Centrum Kultury (Rynek Główny 25, sala "Pod Kruki") w Krakowie.  

 

Rok 1920 z perspektywy historycznej

Ośrodek "Karta", Narodowe Centrum Kultury i Dom Spotkań z Historią zapraszają na naukową dyskusję "Duma i pamięć. Rok 1920 z perspektywy historycznej"

 

Min. Zdrojewski o kulturze na terenach powodziowych

Wydarzenia

Mi­ni­ster Kul­tu­ry i Dzie­dzic­twa Na­ro­do­we­go Bog­dan Zdro­jew­ski za­ini­cjo­wał roz­po­czę­cie pro­gra­mu „Ar­ty­stycz­ne wa­ka­cje. Pro­jekt dla dzie­ci z te­re­nów do­tknię­tych po­wo­dzią", o któ­rym po­in­for­mo­wał na kon­fe­ren­cji pra­so­wej 7 lipca.

 

Tomas Venclova w Gdańsku!

W ramach Nadzwyczajnego Krakowskiego Salonu Poezji gościem Nadbałtyckiego Centrum Kultury w Gdańsku będzie Tomas Venclova. Z poetą, tłumaczem, eseistą rozmawiać będą: Krystyna i Stefan Chwinowie.

 

Polskie historie alternatywne rozstrzygnięte

20 stycznia o godz. 17.00 w Klubie Traffic odbędzie się finał konkursu literackiego "Zwrotnice czasu. Historie alternatywne" oraz promocja książki Macieja Parowskiego "Burza" i Marcina Wolskiego "Wallenrod".

 

Książę niezłomny czy Hamlet w mundurze - nowa książka o gen. Kazimierzu Sosnkowskim

Narodowe Centrum Kultury wydało monografię generała Kazimierza Sosnkowskiego autorstwa Ireneusza Wojewódzkiego zatytułowaną: "Kazimierz Sosnkowski podczas II wojny światowej. Książę niezłomny czy Hamlet w mundurze".

 

17 września - multimedialne wydawnictwo edukacyjne: "Zaczęło się w Polsce"

Wydawnictwa

17 września 2009 r. w związku z obchodami 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej ukaże się multimedialne wydawnictwo edukacyjne „Zaczęło się w Polsce”, promujące polską historię i muzykę. Na wydawnictwo przygotowywane przez Shortcut.pl. złożą się: fabularna gra planszowa, muzyczny CD i książeczka promocyjna.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.