RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Neil Gaiman drugi raz pisze „Amerykańskich bogów”. Czy i tym razem spotka się z protestem chrześcijan?

Wydawnictwa

Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki… Angielski pisarz Neil Gaiman postanowił jednak zlekceważyć przysłowie i po raz drugi pisze „Amerykańskich bogów”. Tym razem w formie scenariusza. Jego książka zostanie bowiem zekranizowana w formie serialu. Jak ujawnił producent Bryan Fuller, gotowe są już scenariusz dwóch odcinków.

 

Nowość wydawnictwa Mag - Drażliwe tematy", N. Gaiman

Nowości

Wydawnictwo MAG proponuje najnowszy zbiór opowiadań Neila Gaimana pt. „Drażliwe tematy":

 

Portal Księgarski poleca: „Nigdziebądź", Neil Gaiman

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo MAG polecają najbardziej humorystyczną powieść fantasy Nigdziebądź" Neila Gaimana:

 

Recenzja: „Chłopaki Anansiego” Neil Gaiman

Recenzje

Minęło dobrych kilka lat, od kiedy Gruby Charlie Nancy (który wcale nie jest gruby), Spider i reszta mniej lub bardziej żywych, mniej lub bardziej pokręconych, mniej lub bardziej zwierzęcych bohaterów z Chłopaków Anansiego rozbawili mnie po raz pierwszy. Bałam się kolejnego spotkania – na szczęście nic się nie zmieniło.

 

Jak napisać książkę? Rady autorki bestsellera Elizabeth Gilbert

Wydarzenia

Zadziwiona i oczarowana nową książką Elizabeth Gilbert „Botanika duszy” zaczęłam uważnie przyglądać się jej obecności w sieci. Okazało się, że pisarka udziela się intensywnie w mediach społecznościowych. Szybko trafiłam też na wiele nagrań wywiadów z jej udziałem, a także jej występy na TED. Oczarowanie postępowało.

 

Lutowe nowości z Wydawnictwa MAG

Nowości

Horror Dana Simmonsa, nowe powieści Neila Gaimana i Michaela Cobleya to propozycje Wydawnictwa MAG na luty 2014.

 

"Ocean na końcu drogi" z nagrodą Book of the Year

Nagrody

Wydana w Polsce przez Wydawnictwo MAG książka Neila Gaimana została ogłoszona książką roku w Wielkiej Brytanii - informuje m.in Independent.

 

Recenzja: "Ocean na końcu drogi" Neil Gaiman

Recenzje

Lubię absurd Gaimana. W jego historiach bez mrugnięcia okiem akceptuję – podobnie jak robią to jego zwyczajni bohaterowie wrzuceni w niezwyczajne okoliczności – rzeczywistość wywróconą na lewą stronę. O ile jest dobrze skrojona. Tym razem nie jest. I nie ma absurdu.

 

"Ocean na końcu drogi", N. Gaiman - od 9 października również jako ebook.

Nowości

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację powieści. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca "Anny Kareniny" i "Pokuty", a producentem jest Tom Hanks.

 

Amerykańscy Bogowie Neila Gaimana zapowiedż 9 pażdziernika

Zapowiedzi

Wydawnictwo MAG zapowiada przedsprzedaż "Amerykańskich bogów" w Empikach od 9 października:

 

Neil Gaiman o przyszłości rynku książki

Rynek zagraniczny

Podczas Londyńskich Targów Książki, jakie rozpoczęły się w poniedziałek w Wielkiej Brytanii, autor "Amerykańskich bogów" i "Koraliny" podzielił się z publicznością swoimi opiniami o przyszłości rynku książki na świecie.

 

"Ocean na końcu ulicy" - nowa powieść dla dorosłych Neila Gaimana

Nowości

Studio Focus Features rozpoczyna adaptację zapowiadanej na czerwiec nowej powieści Neila Gaimana. Za kamerą stanie Joe Wright, współtwórca Anny Kareniny i Pokuty a producentem jest Tom Hanks.

 

Konkurs z Neilem Gaimanem

Konkursy

Wydawnictwo Nowa Proza i Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Neila Gaimana "Dym i lustra"

 

Baśnie nieoczywiste

Recenzje

Zbiór "Dym i lustra" Neila Gaimana urzekł mnie już od samego początku – od wstępu, a przede wszystkim od pierwszego powiadania: Rycerskości. Opowieść o starszej kobiecie, która kupuje w antykwariacie za kilkadziesiąt pensów Świętego Graala, żeby postawić go nad kominkiem, a potem targuje się o niego z sir Galahadem była tak dziwaczna i ciepła, że aż fascynująca. Sprawiła, że zawładnęło mną owo uczucie obcowania z kawałkiem dobrej literatury, że odkryło się dla siebie coś nowego i...

 

Nowość wydawnictwa Nowa Proza - "Dym i lustra", Neil Gaiman

Nowości

Wydawnictwo Nowa Proza prezentuje jeden z najlepszych zbiorów opowiadań autorstwa Neila Gaimana pt." Dym i lustra"

 

"Dym i Lustra" - popis wirtuozerii Neila Gaimana Premiera 29 czerwca w Nowej Prozie

Zapowiedzi

"Dym i Lustra" – to kolejny wirtuozerski popis i Neila Gaimana Premiera w wydawnictwie Nowa Proza - 29 czerwca.    

 

Nigdziebądź - powieść Neila Gaimana

Nowości

„Nigdziebądź” to niepokojąca powieść o przeznaczeniu. Richard Mayhew, główny bohater, prowadzi życie podobne do każdego z nas - pracuje w firmie, ma przyjaciół, a także piękną narzeczoną Jessikę, z którą planuje wspólną przyszłość.

 

Amerykańscy Bogowie w HBO - nowa ekranizacja powieści Neila Gaimana

Wokół książek

W wywiadzie dla Time Out Neil Gaiman ujawnił , że HBO pracuje nad ekranizacją 6 sezonowego serialu, opartego o bestsellerową powieść Gaimana pt.: "Amerykańscy Bogowie".

 

W pułapce snów

Nowości

Zainteresowanie twórczością Neila Gaimana nie słabnie, mimo że od wydania pierwszego albumu "Sandmana" minęło ponad dwadzieścia lat. Ostatnio na naszym rynku pojawiła się komiksowa adaptacja jego słynnego opowiadania "Sandman".

 

Neil Gaiman - Odd i Lodowi Olbrzymi

Recenzje

Odd, główny bohater powiastki Neila Gaimana Odd i Lodowi Olbrzymi to potomek wikinga i porwanej przez niego podczas jednej z łupieżczych wypraw na wybrzeża Szkocji branki.

 

Młodzieżowy ZigZap promuje czytanie książek

Z okazji Światowego Dnia Książki ZigZap zaprasza na Zaczytany weekend, który odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia.

 

MAGowy konkurs z Neilem Gaimanem

Konkursy

"Chłopaki Anansiego" to szalona przygoda, popis biegłości literackiej i urocza, zwariowana farsa, opowiadająca o tym, skąd pochodzą bogowie – i jak przeżyć we własnej rodzinie. Nie zwlekaj i weź udział w konkursie dotyczącym tej książki.

 

Magowe spotkania z Neilem Gaimanem

Już w najbliższy poniedziałek 22 marca 17.00 Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie Neil Gaiman spotka się z czytelnikami.  

 

Nowa książka Neila Gaimana na dniach

Zapowiedzi

Błyskotliwa, krótka, lecz treściwa opowieść oparta na tradycyjnej mitologii skandynawskiej, w której Neil Gaiman zabiera swych czytelników na szaloną wyprawę do krainy bogów i olbrzymów - i z powrotem.

 

Neil Gaiman przyjeżdża do Polski

Neil Gaiman, scenarzysta filmowy i teatralny, pisarz, scenarzysta komiksowy, autor m.in. bestsellerowej "Koraliny", której ekranizacja jest nominowana do Oscara, tej wiosny przyjeżdża do Polski. 22 marca będzie gościem Wydawnictwa Mag.

 

Neil Gaiman - Dym i lustra

Nowości

“Dym i Lustra” są kolejną pozycją propagowanego od pewnego czasu przez wydawnictwo MAG, autora fantasy Neila Gaimana. Poprzednimi jego książkami były: “Nigdziebądź” i “Gwiezdny Pył”. Warto również wspomnieć o “Dobrym Omenie”, powieści napisanej wspólnie z Terrym Pratchettem, która jak wieść niesie, może wkrótce doczeka się sfilmowania.

 

"Księga cmentarna" 53 tygodnie na liście bestsellerów New York Times

Bestsellery

"Księga cmentarna" Neila Gaimana, która otrzymała szereg prestiżowych nagród i wyróżnień już ponad rok zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce książek dla dzieci (Children books/chapter books). Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Mag www.mag.com.pl wyłączny wydawca powieści Neila Gaimana w Polsce.

 

Baśń XXI wieku, czyli Gaiman do słuchania

Wydarzenia

Jutro z "Gazetą" będzie można kupić płytę z nagranym w formacie MP3 "Gwiezdnym pyłem" Neila Gaimana, angielskiego mistrza fantasy. Opowieść dla dzieci, które potraktowano jak dorosłych, czyta Artur Barciś.

 

Neil Gaiman, John Romita jr - Przedwieczni

Recenzje

Celestianie zamieszkiwali wszechświat miriady lat przed pojawieniem się w nim jakiejkolwiek rozumnej formy życia. Starożytne istoty opiekowały się i kontrolowały rozwój cywilizacji, między innymi tej ludzkiej, zamieszkującej Ziemię. Jako, że Celestianie nadzorowali prócz Ziemi odległe zakątki kosmosu, na czas swojej nieobecności zostawili ludziom grupę Przedwiecznych, w Starożytności nazywanych bogami, w XXI wieku zaś określanych mianem superbohaterów. Podobni ludziom, lecz zarazem...

 

Neil Gaiman, Yoshitaka Amano - Senni Łowcy

Recenzje

Na pytanie, które mu zadałem podczas konferencji prasowej, odpowiedział Neil Gaiman już jakiś czas temu, gdy ktoś zaproponuje mu napisanie jakiegoś ciekawego zbioru opowiadań o kotach, rzuca tylko „Jasne, na kiedy to potrzebujesz?”. Wygląda na to, że jako pisarz, Gaiman nie ogranicza się do określonej konwencji, byleby to było coś nowatorskiego i w gatunku lub też z pogranicza fantastyki.

 

Neil Gaiman - M jak Magia

Recenzje

Na dobry początek prywatny detektyw Tomcio Paluch, który nie ma jednak nic wspólnego ze swoim bajkowym odpowiednikiem, próbuje rozwikłać niezwykle śmierdzącą sprawę. Zagadkowa śmierć jednego z obywateli Bajkowa nie wynikła jedynie z tego, że znalazł się on w nieodpowiednim miejscu, o nieodpowiednim czasie. Wszystko zaczyna się jednak od pewnej blond piękności, dla której Tomcio rezygnuje ze swojej zasady: Nigdy nie przyjmować zleceń od kobiet…

 

Neil Gaiman - Rzeczy ulotne

Recenzje

Rzeczy ulotne. Cuda i zmyślenia to swoisty almanach prywatnej mitologii Neila Gaimana, przewodnik po świecie cudów i dziwactw. Ten niezwykły zbiór opowiadań cechuje przede wszystkim doskonały dobór, albowiem znajdują się tu historie, które zdobyły autorowi takie nagrody, jak Nebula, czy Locus. Wszystkie razem zaś stanowią niezwykle ciekawy przekrojowy obraz twórczości Neila Gaimana.

 

Neil Gaiman - Chłopaki Anansiego

Recenzje

Właściwie nikt nie wie, kim jest Anansi. Wiadomo za to, że jego syn to Gruby Charlie. Dlaczego gruby? Tego też nikt Ci nie powie, po prostu pewnego razu Anansi uznał, że jego jedynak jest nieco bardziej okrąglejszy niż rówieśnicy. I tak już zostało, złośliwy przydomek wgryzł się w życie Charliego i towarzyszyć mu będzie nawet w chwili, gdy jako dorosły facet dawno zrzucił zbędne kilogramy.

 

Neil Gaiman - Wilki w ścianach

Recenzje

Kiedy mamy do czynienia z nową książką Neila Gaimana Wilki w ścianach nie wiadomo do końca, czy możemy traktować ją jak komiks. Moim zdaniem jest to efekt końcowy ewolucji duetu Neil Gaiman / Dave McKean.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.