RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Charles Bukowski: o pisaniu

Nowości

Myślę że wśród nas jest niewielu, którym to nazwisko nic nie mówi. Tym razem mamy Bukowskiego w listach: do przyjaciół, wydawców, kolegów po piórze, z którymi dzieli się swoimi refleksjami właśnie "o pisaniu".

 

Recenzja: „Samotność” Hubert Klimko-Dobrzaniecki

Recenzje

Nudna, stworzona bez pomysłu, męcząca – takie określenia przychodzą mi do głowy, gdy myślę o tej książce. Najgorsze jest jednak to, że znając „Dom róży” tego autora spodziewałam się książki na dobrym poziomie. Pomijając już moje boleśnie zawiedzione oczekiwania, jest wciąż wiele tematów, które trzeba „Samotności” wytknąć nawet jeśli chciałoby się pozostać najbardziej wyrozumiałą recenzentką na świecie.

 

Nowa powieść Huberta Klimko-Dobrzanieckiego

Zapowiedzi

Bruno Stressmeyer nie lubi ludzi, psów, miasta, w którym mieszka, i władz, które nim rządzą. Nie lubi być zdrowy, choć o zdrowie skrupulatnie dba. Nie musi i nie chce pracować. O nikogo nie musi i nie chce się troszczyć. Nie cierpi swojego brata, cierpi jednak z powodu jego kontrowersyjnej decyzji. Jest przekonany, że samotność to jedyny stan, który mu odpowiada. Doprawdy?

 

Nieznany debiut Teodora Parnickiego! Powieść sensacyjno-egzotyczna

Zapowiedzi

Czy wiecie, gdzie znajduje się drugi co do wielkości browar na świecie? W chińskim Harbinie, a - co ciekawsze - założył go na przełomie XIX i XX wieku Polak, inżynier Wróblewski (według jednych źródeł Jan, według innych - Jędrzej). Ale nie o tym miała być mowa.

 

Umberto Eco w świecie kłamstw, intryg i manipulacji

Nowości

Wreszcie! wydawnictwo Noir sur Blanc oddaje do naszych rąk nową, oczekiwaną z niecierpliwością, powieść Umberto Eco. Przeniesie nas ona do współczesnych Włoch i odkryje świat pełen kłamstw, manipulacji oraz intryg.

 

Nowości Noir sur Blanc - marzec i kwiecień 2015

Nowości

Jak wiecie jesteśmy wierni naszym autorom. Szczególnie lubimy być wierni Robertowi Littellowi, bo to autor, który każdą kolejną książką nas zaskakuje.

 

Wydawnictwo Noir Sur Blanc - nowości - kwiecień 2015!

Nowości

Krakowskie wydawnictwo Noir sur Blanc prezentuje swoje kwietniowe nowości wydawnicze:

 

„Więcej niż możesz zjeść” Dorota Masłowska

Nowości

Zbiór publikowanych przez Dorotę Masłowską w magazynie "Zwierciadło" w latach 2011-2013 tekstów o jedzeniu. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. Zilustrowane przez wybitnego rysownika Macieja Sieńczyka, przewrotne w formie i treści, nie uchylają się od szerszej refleksji socjo- i antropologicznej.

 

Pierwsze marcowe nowości Noir sur Blanc

Nowości

Mimo naszych wytężonych wysiłków lutowe książki nie chciały się wydać w lutym, ;) Za to w marcu będziemy mieli wysyp! Zaczynamy jutro od:

 

Sprawdź dokąd zaprowadzi Cię książka…

Nowości

Czy przewracając kolejne strony, poznając myśli i uczucia pisarzy, poznajemy osoby z krwi i kości, czy tylko ich literackie alter ego?

 

Święta w stylu noir?

Nowości

Wydawnictwo Noir sur Blanc poleca Święta 2014 w stylu noir!

 

Recenzja: „Chiński fortepian” Etienne Barilier

Recenzje

Koncert chińskiej pianistki staje się kością niezgody między dwoma krytykami muzycznymi. Frederic Ballade obwołuje Mei Jin wielką artystką, Leo Poldowsky nazywa ją wydmuszką wyprodukowaną przez chiński przemysł fonograficzny. Pierwszy dostrzega w jej grze przejaw geniuszu, drugi dekonspiruje jej wtórne rzemiosło. Spór toczony na łamach blogów i za pomocą e-maili przeradza się w interesującą dysputę na temat piękna i kierunku, w jakim zmierza muzyka klasyczna.

 

Charles Bukowski w nowym wydaniu (Noir Sur Blanc)

Zapowiedzi

Opowiadania z tego tomu stanowią kwintesencję twórczości Bukowskiego; z bezwzględną szczerością, bez upiększania opisuje w nich jedyny świat, w którym czuł się swojsko - i on, i wytwory jego literackiej wyobraźni - świat pijaków, dziwek, rozmaitych wykolejeńców i outsiderów.

 

Nowość Noir sur Blanc: „Cienie na jeziorze"

Nowości

Ostatnio było bardzo poważnie, więc dzisiaj będzie zdecydowanie wakacyjnie: „Cienie na jeziorze” Giovanniego Cocco i Amneris Magelli to kolejny kryminał w serii „Zbrodnia w Oficynie”. Tym razem wybierzemy się nad jezioro Como, na pogranicze szwajcarsko- włoskie i z bardzo wakacyjnej teraźniejszości przeniesiemy w mało wakacyjną przeszłość.

 

Noir sur Blanc - rocznica wybuchu I wojny światowej

Nowości

Dla Polaków zdecydowanie ważniejszą datą jest na pewno koniec tej wojny, jednak dla historii Europy Zachodniej, a szczególnie dla Niemców, Francuzów i Anglików ta wojna ma szczególne znaczenie.

 

Rhys Bowen ceniona autorka kryminałów gościem wydawnictwa Noir su Blanc

Dla jej miłośników jej kryminałów wydawnictwo Noir sur Blanc ma dwie dobre wiadomości: po pierwsze jej najnowszy tom – „Do grobowej deski” – jest już w księgarniach, po drugie na powyższe pytanie będzie można podczas Warszawskich Targów Książki uzyskać znacznie bardziej szczegółową odpowiedź od samej Rhys Bowen, która przyjedzie z prywatną wizyta do Polski i przy okazji chętnie spotka się na targach ze swoimi czytelnikami i dziennikarzami.

 

Recenzja: „Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju” Georges Flipo

Recenzje

W książce Georges Flipo „Pani komisarz nie czuje się w klubie jak w raju” pojawiły się takie elementy jak fabuła zorganizowana wokół zbrodni, okoliczności dojścia do niej, dochodzenie, ujawnienie osoby sprawcy. Mamy zatem kolejną część powieści kryminalnej, w której główną rolę odgrywa Viviane Lancier z paryskiej policji.

 

Oficyna Literacka Noir sur Blanc: Andrea Camilleri Sezon łowiecki

Nowości

Oficyna Literacka Noir sur Blanc poleca Państwu kolejny kryminał Andrei Camillerego pt."Sezon łowiecki"

 

Recenzja: "W syberyjskich lasach"

Recenzje

„W syberyjskich lasach” to tytuł-obietnica dla czytelnika, który pała „gorączką arktyczną”, któremu bliska jest Daleka Północ, a i rusofilom zadrży serce z emocji, gdy ujrzą książkę Sylvaina Tessona.

 

Zapowiedź Noir sur Blanc: Mariusz Wilk "Dom włóczęgi"

Nowości

Drodzy Państwo, 13.02 na półkach księgarskich pojawi się czwarty (prawdopodobnie ostatni) tom „Dziennika północnego” Mariusza Wilka.

 

Recenzja: "Ślad na piasku" Andrea Camilleri

Recenzje

Andrea Camilleri na swoim koncie książek ma sporo, znany jest przede wszystkim z serii przygód komisarza Montalbano. „Ślad na piasku” to najnowsza, przetłumaczona na język polski, kryminalna historia z Montalbano w roli głównej. W kolejce na polską wersję czeka jeszcze kilkanaście tytułów.

 
 

Nowości października z Noir sur Blanc - Mrożek i DeLillo

Nowości

Drodzy Państwo, Wczoraj w księgarniach ukazał się zbiór opowiadań Dona DeLillo „Anioł Esmeralda. Dziewięć opowiadań”. Jest to zbiór o tyle interesujący, że wybrano po trzy opowiadania z każdej dekady twórczości DeLillo – możemy więc zobaczyć jak kształtował się i zmieniał styl DeLillo, jakimi tematami się interesował, jak zmieniało się jego podejście do tych tematów.

 

Recenzja: "Sekrety kobiet złotnika" Jeanne Bourin

Recenzje

W XIII–wiecznej Francji ludzie żyją pobożnie i zgodnie z przywilejami swojego stanu. Dni upływają im na pracy, modlitwie i dążeniu do zbawienia. Z pozoru rzecz jasna. Bo czy średniowiecze oznacza jedynie ascezę i wolne jest od pokus i namiętności? Historia rodziny Brunelów pokazuje, że nie.

 

Wrzesień w Noir sur Blanc

Nowości

Drodzy Państwo, Z wielką radością wita Was po wakacjach wydawnictwo Noir sur Blanc. U nas kryminalny wrzesień, ale jak wiecie nasze kryminały są w klimacie wakacyjnym – jeśli nie plażę i gorące słońce, to znajdziecie w nich przynajmniej poczucie humoru J

 

"Sekrety kobiet złotnika" już są!

Nowości

Mili Państwo, Książka, którą anonsowało wydawnictwo Noir sur Blanc Wam już na początku czerwca Jeanne Bourin „Sekrety kobiet złotnika” od wczoraj jest w księgarniach.

 

Druga czerwcowa nowość z Noir sur Blanc

Nowości

Mili Państwo, Wakacje za pasem, pogoda piękna, choć nie można jej dowierzać, a my w trosce o miłe spędzenie Waszego wakacyjnego (niekoniecznie urlopowego) czasu ślemy Wam kolejną letnią książkę – wszak jedna, nawet gruba, na całe lato nie wystarczy!    

 

Jeanne Bourin "Sekrety kobiet złotnika"

Zapowiedzi

Powieść, wydana w 1979 r., przenosi nas do średniowiecznego Paryża za czasów panowania Ludwika IX Świętego. Jest rok 1246, w domu złotnika Szczepana Brunela i jego żony Matyldy odbyło się właśnie wesele ich piętnastoletniej córki Floriny, które stanie się zalążkiem wielkich wstrząsów dotykających całą rodzinę.

 

Nowa książka Doroty Masłowskiej w październiku

Wydawnictwa

Tysiące wypitych kaw i herbat. Kilogramy zjedzonych czekolad. Setki obgryzionych paznokci. Jeden zniszczony laptop. Oto prawdziwe statystyki zza kulis powstawania najnowszej powieści Doroty Masłowskiej, która ukaże się nakładem wydawnictwa Noir Sur Blanc.

 

Nowość Noir sur Blanc: Camilleri "Sierpniowy żar"

Nowości

Drodzy Państwo, w piątek ruszamy wszyscy do kin na "Cosmopolis" sprawdzić, czy David Cronenberg podołał zadaniu przeniesienia prozy Dona DeLillo na kinowy ekran. Po takiej dawce rozmyślań o sensie świata, należy nam się chwila wytchnienia i wtedy z prawdziwą radością sięgniemy po kolejny tom przygód komisarza Montalbano. I się nie zawiedziemy…    

 

Spotkanie z Mariuszem Wilkiem

Oficyna Literacka Noir Sur Blanc i Księgarnia Pod Globusem zapraszają na spotkanie z wybitnym pisarzem i podróżnikiem Mariuszem Wilkiem, które odbędzie się we wtorek 27 marca o 18:00 w Księgarni Pod Globusem przy Długiej 1 w Krakowie.

 

Mariusz Wilk w Polsce

Drodzy Państwo, z wielką przyjemnością pragniemy poinformować w imieniu wydawnictwa Noir sur Blanc, że 9 II 2012 ukaże się trzeci tom "Dziennika Północnego" Mariusza Wilka pt. "Lotem gęsi".

 

Spiski Umberto Eco

Recenzje

Na swoją drugą, po genialnym "Imieniu róży", wielką powieść Umberto Eco kazał czekać czytelnikom przeszło trzydzieści lat. Przez ten czas jego pierwsze dzieło stało się absolutnym bestsellerem i trafiło do grona najlepszych książek XX wieku, a on sam został uznany za jednego z najlepszych prozaików swoich czasów i jednocześnie najbardziej rozpoznawalnych humanistów. W owym sukcesie oczywiście nie może być nic dziwnego – Imię róży to powieść iście arcydzielna, a ogrom pracy jaki...

 

Nowe książki od Olesiejuka!

Nowości

Szanowni Czytelnicy prezentujemy wam kolejną porcję nowości od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk!

 

Kolejna porcja nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk nie zwalnia tempa i prezentuje swoim czytelnikom kolejne nowości. Oto one!

 

Cały świat czyta Olgę Tokarczuk

Rynek zagraniczny

Rewelacyjne recenzje i tłumy na spotkaniach z zagranicznymi czytelnikami, czy polską pisarkę czeka międzynarodowa kariera?

 

Opowieść o Emilu Zatopku

Nowości

Wielu czekało na te książkę i myślę, że nikt się nie zawiedzie. Biografie Echenoza są jedyne w swoim rodzaju: nieprzeładowane faktami, próbują przybliżyć nam człowieka, pokazać jaki był - dlatego tak poruszają. Mało słów, a ile treści!

 

Nowy Camilleri

Nowości

Andrea Camilleri powraca w nowej odsłonie. Czyli nie komisarz Montalbano, nie kryminał historyczny - tylko co? Przekonajcie się sami!

 

"Sztuki odnalezione" Mrożka

Nowości

Do księgarń trafia właśnie nowa książka z wydawnictwa Noir sur Blanc -- "Sztuki odnalezione" Sławomira Mrożka. Stanowi ona wymarzoną wręcz pozycję dla wszystkich miłośników twórczości Mrożka oraz fanów dobrego humoru.

 

"Fragmenty winem poplamionego notatnika"

Nowości

Na półkach księgarskich w zeszłym tygodniu pojawił się nowy tom prozy Charlesa Bukowskiego. Więcej chyba nie trzeba mówić, poza może tym, że krąg miłośników Bukowskiego w naszym kraju zdecydowanie się powiększa.

 

Robert Littel - Epigram na Stalina

Zapowiedzi

Wydawnictwo Noir sur Blanc przedstawia dociekliwym miłośnikom literatury faktograficznej książką autorstwa Roberta Littela "Epigram na Stalina".

 

"Panowie herbaty" - nowość wydawnictwa Noir sur Blanc

Nowości

Powieść nawiązuje do kolonialnej przeszłości Holandii. Akcja, obejmująca lata 1869-1918, rozpoczyna się na dobre w momencie, gdy Rudolf Kerkhoven stawia stopę na jawajskiej ziemi, należącej w owym czasie do Holenderskich Indii Wschodnich.

 

Marcowe nowości i zapowiedzi Noir sur Blanc

Zapowiedzi

W księgarniach od kilku dni szaleje nowa Donna Leon - nic więcej nie muszę chyba mówić...

 

Nowość Noir sur Blanc - Miasto szczęścia

Nowości

Poniżej przedstawiamy Państwu ostatnią nowość Noir sur Blanc: "Miasto szczęścia" Benoit Duteurtre'a.

 

Nowość Noir sur Blanc: Ch.Bukowski - Światło błyskawicy za górą

Nowości

Długo oczekiwany, kolejny pośmiertny tom poetycki Charlesa Bukowskiego przynosi wiersze, które coraz precyzyjniej opisują zmory atakujące pisarza z zewnątrz i od środka. To zapis wciąż powracających koszmarów dzieciństwa i młodości, to egzorcyzmowanie okrucieństw ojca, któremu – jak wiemy z autobiograficznych opowiadań autora, a zwłaszcza powieści "Z szynką raz!" – nigdy nie wybaczył brutalnego, poniżającego traktowania.

 

Noir sur Blanc - 13. Targi Książki w Krakowie

Wydarzenia

Wydawnictwo Noir sur Blanc zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia ich stoiska nr B 88 podczas 13. Targów Książki w Krakowie.

 

Nowość Noir sur Blanc: Jean Echenoz - Ravel

Nowości

Fikcyjna biografia Maurice’a Ravela (1875-1937), obejmująca ostatnich dziesięć lat życia francuskiego kompozytora. Tłem jest jego tournée po Ameryce - Nowy Jork, Chicago, Los Angeles - migawki z podróży, rywalizacja z Gershwinem, spotkanie z Josephem Conradem, powrót do Paryża, do domu w Montfort-l’Amaury, choroba i dramatyczny kres życia.

 

Nowość Wydawnictwa Noir sur Blanc: Kolor słońca

Nowości

Wakacje już za nami, ale lato ciągle trwa... Za nami także lektury lekkie, łatwe i przyjemne, przed nami... cały wachlarz różności. Na początek, żeby przejście nie było zbyt bolesne, coś przyjemnego, choć już nie tak lekkiego.

 

Nowość Wydawnictwa Noir sur Blanc: Siedemnaście miłych pań

Zapowiedzi

Zbiór 17 opowiadań, w których autorka, mistrzyni obserwacji, burzy konwencjonalne opinie o „słabej kobiecie”. Ironizując, z lekkim dystansem, nie boi się powiedzieć wprost tego, na co innym brakuje odwagi w czasach politycznej poprawności: kobieta potrafi być potworem, sadystką, cyniczną intrygantką, a wszystko po to, by... pełnić rolę przypisaną jej w świecie rządzonym przez mężczyzn. Bo też ogólny wydźwięk tych opowiadań to gorzka, choć niepozbawiona elementów humorystycznych, ocena obu płci....

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.