RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kolejny numer poetyckiego Helikoptera (10-11/2016), nie mylić z prozaicznym Caracalem

Nowości

Właśnie wylądował nasz własny poetycki Helikopter i to w podwójnej odslłnie - HELIKOPTER (10-11/2016)

 

Nowość! Zeszyty Literackie nr 135

Nowości

W księgarniach i salonach EMPIK-ów zagościł nowy 135 numer Zeszytów Literackich!

 

Nowy rok szkolno-akademicki z atrakcyjną Promocją w Oficynie Impuls

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS zaczyna nowy rok akademicki z atrakcyjnymi promocjami!

 

Polish Impact: Ha!wangarda w Nowym Jorku

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

Już jutro rozpoczyna się Polish Impact czyli festiwal Ha!wangarda w Nowym Jorku.

 

Nowe programy literackie w TVP2

Wydarzenia

W jesiennej ramówce telewizyjnej Dwójki miłośnicy książek znajdą aż trzy nowe programy literackie: „Wiersz codzienny", „Myślnik program z książką w roli głównej" oraz „Dachy Krakowa, czyli literatura jest rozmową”.

 

Rusza nowy portal MEN. Ważny dla uczniów i nauczycieli

Internet

MEN uruchomiło portal www.programowanie.men.gov.pl. Będą tam zamieszczane aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.

 

Jedenastu nowych poetów z Polski

Wydarzenia

Przez festiwal Biura Literackiego w ciągu dwudziestu lat przewinęło się ponad dwustu polskich pisarzy. Trudno wskazać uznanego polskiego poetę, który nie miałby swojego czytania podczas Fortu, a następnie Portu Literackiego. W odświeżonej formule imprezy jeszcze mocniej zaakcentowana jest rola mniej znanych twórców. "Nowe głosy z Polski" mają być coroczną prezentacją pisarzy, którzy zdaniem pomysłodawców festiwalu zasłużyli już na włączenie w główny nurt rodzimej literatury. Finałem...

 

Krew, honor i wiara - poznajcie świat średniowiecznych rycerzy!

Nowości

Rycerze fascynują nas od wieków. Bez nich nie potrafimy wyobrazić sobie średniowiecza. Ale co w naszych wyobrażeniach o nich jest prawdą, a co fikcją?

 

Właśnie dzisiaj trafia do księgarń wznowienie "Pozytonowego detektywa" Isaaca Asimova

Nowości

Isaac Asimov to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Sławę zapewniły mu przede wszystkim dwa epokowe cykle: „Fundacja” (wydana przez REBIS wraz z uzupełniającymi ją tomami autorstwa Benforda, Beara i Brina) oraz „Roboty”.

 

Relacja z trzeciego dnia Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 2016

Wydarzenia

Międzynarodowy Festiwal Kryminału co rok niesie ze sobą wiele ciekawych spotkań. W tym roku, to wydarzenie, które przyciąga wielu fanów kryminałów, odbywało się w dniach 30 maja do 5 czerwca. Codziennie mieliśmy możliwość brania udziału w spotkaniach z autorami książek, ciekawych konkursach a także wielu innych atrakcjach.  

 
 

Nowy festiwal literacki już w maju

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury to nowe wydarzenie na festiwalowej mapie Polski. Pierwsza edycja pod hasłem „Czytaj dalej” rozpocznie się w połowie maja, a jej organizatorem jest Empik.

 

Kultowa księgarnia przy ul. Wiejskiej 14 pod szyldem BookBooka - uroczyste otwarcie

Księgarnie

Serdecznie zapraszamy 20 kwietnia o godz. 12.00 do księgarni przy ul. Wiejskiej 14 w Warszawie – tego dnia dawny „Czytelnik” wkroczy w kolejny etap swojego istnienia pod nowym szyldem – BookBook.

 

W przygotowaniu nowy wybór wierszy Adama Zagajewskiego

Zapowiedzi

Drodzy Państwo, trwają już ostatnie prace nad przygotowaniem nowego, polsko-angielskiego wyboru wierszy Adama Zagajewskiego. Autorką tłumaczeń na angielski jest Clare Cavanagh. Premierę książki planujemy na kwiecień.

 

"Tygodnik Powszechny" 9/2016: Lech Wałęsa - teczka mniejsza niż życie

Nowości

Najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” już w kioskach! Co w nim znajdziecie? Temat Tygodnika. Lech Wałęsa: Teczka mniejsza niż życie.

 

Marek Mutor dyrektorem Narodowego Centrum Kultury

Wydarzenia

Dyrektorem Narodowego Centrum Kultury w Warszawie został Marek Mutor, pierwszy szef tej instytucji w latach 2006 – 2007. Na stanowisko powołał go wicepremier, minister kultury prof. Piotr Gliński.

 

Szymon Hołownia nowym felietonistą "Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwa

Już w najbliższym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" 7/2017 pojawi się nowy felietonista - Szymon Hołownia.

 

"Tygodnik Powszechny" 6/2016 - TRENER DUSZ, czyli ojciec Adam Szustak - kim jest najsłynniejszy polski kaznodzieja

Nowości

Szanowni Państwo, najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” już w kioskach, a w nim: Temat Tygodnika: Psychologia, Biblia, spektakl: kim jest ojciec Adam Szustak, najsłynniejszy polski kaznodzieja?

 

Nowy podręcznik przygotuje uczniów do świadomego podejmowania decyzji

Instytut Wolności stworzył dla nauczycieli podręcznik, który ma pomóc przygotować uczniów do świadomego podejmowania decyzji w dorosłym życiu

 

Konkurs mikołajkowy w magazynie literackim "Książki w Tygodniku" - blisko 100 nagród książkowych do wygrani

Wydawnictwa

Z bieżącym wydaniem "Tygodnika Powszechnego"- magazyn literacki "Książki w Tygodniku" o tym, czym będzie książka w 2030 roku

 

Dwie nagrody dla Michela Fabera za "Księgę Dziwnych Nowych Rzeczy"!

Wydawnictwa

Z wielką przyjemnością informujemy, że Michel Faber został uhonorowany nagrodami Saltire Book of the Year 2015.

 

Białoszewski w Nowym Jorku

Wydarzenia

16 listopada Nowym Jorku odbędzie się spotkanie promujące pierwsze angielskie wydanie nieocenzurowanej wersji Pamiętnika z powstania warszawskiego. Tłumaczce książki, Madeline G. Levine, towarzyszyć będzie Alissa Valles, tłumaczka poezji Białoszewskiego i Timothy Snyder, amerykański historyk, a rozmowę poświęconą życiu i twórczości Mirona Białoszewskiego poprowadzi Edwin Frank, redaktor prestiżowego wydawnictwa The New York Review of Books, którego nakładem książka się...

 

Festiwal New Literature from Europe

Wojciech Jagielski będzie gościem nowojorskiego festiwalu New Literature from Europe. To jeden z największych festiwali prezentujących współczesną literaturę europejską w Ameryce. Jest organizowany przez instytuty kulturalne skupione w nowojorskiej sekcji stowarzyszenia EUNIC. Obok polskiego autora wezmą w nim udział również: Bernhard Aichner (Austria), Naja Marie Aidt (Dania), Niccolò Ammaniti (Włochy), Tomáš Halík (Czechy), Josefine Klougart (Dania), Alek Popov (Bułgaria), Jordi Puntí...

 

Promocja nowej Rity Baum - Tanger wiele lat później

Na promocję jesiennego numeru zapraszamy do wrocławskiego Centrum Trawienia Wizji Brzuch (ul. Białoskórnicza 26) we wtorek 3 listopada o godz. 18.00.

 

„Tygodnik Powszechny" 43/2015 z płytą: "Prawdy nieoczywiste",

Nowości

Już w środę 14 października do "Tygodnika Powszechnego" 42/2015 dołączona będzie wyjątkowa płyta z felietonami ojca Jana Andrzeja Kłoczowskiego.

 

Nowy portal IPN dotyczący Polskiego Państwa Podziemnego

Internet

Z okazji 76. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego Instytut Pamięci Narodowej uruchomił nowy portal internetowy: www.ppp.ipn.gov.pl, gdzie można znaleźć informacje i materiały dotyczące historii Podziemnego Państwa.

 

„Rękopis znaleziony w Saragossie” w nowym przekładzie i opracowaniu

Zapowiedzi

  PRAWDZIWY RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE. Nowe opracowanie i przekład, nowa - kanoniczna! - wersja legendarnego dzieła

 

Odnaleziony wiersz Tomasa Tranströmera w najnowszym "Tygodniku Powszechnym"

Nowości

W papierach po zmarłym w tym roku Tomasie Tranströmerze, szwedzkim laureacie literackiej Nagrody Nobla (2011), odnaleziono wiersz „Preludium dodatkowe – dedykowane mojemu egzegecie”.

 

Nowy Kanon

Wydarzenia

Tego lata Instytut Książki przywraca do czytelniczego kanonu starannie wybrane tytuły klasyki światowej literatury. W ramach akcji „Klasyka: Reaktywacja″ wspólnie z „Gazetą Wyborczą″ zachęca do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – czasem szerzej dotąd w Polsce nieznanych. Te książki, pierwotnie publikowane od końca XIX wieku do lat 80. wieku ubiegłego, czytane po latach okazują się świeże i zaskakująco aktualne, jednak giną w powodzi...

 

Jak przebiegała ewolucja e-czytania - rozwój technologii E Ink

Internet

W XXI wieku ceni się wygodę. Nowoczesne gadżety mają za zadanie nie tylko sprawnie działać, ale także zapewniać użytkownikom komfort. Dziś przedkładamy wielozadaniowe smartfony nad dawne telefony komórkowe z klawiaturą, kupujemy telewizory, które stają się domowym centrum wszelkiej rozrywki i zaczynamy coraz częściej korzystać z czytników e-booków.

 

Chłopaki niech płaczą - spotkanie z Olafem Lubaszenko w Matrasie w Warszawie

Księgarnie

Zapraszam 11 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z Olafem Lubaszenko do księgarni Matras przy ul. Nowy Świat 41 w związku z premierą książki "Chłopaki nie płaczą".

 

Na rynek wkracza czytnik e-booków inkBOOK Onyx. Konkurent dla Amazon Kindle?

Wydarzenia

Arta Tech Onyx Europe wprowadza na rynek nowy model e-czytnika, który ma konkurować bezpośrednio z Amazon Kindle. inkBOOK Onyx został wyposażony w doświetlany ekran dotykowy w nowej technologii e-papieru E Ink Carta oraz możliwość rozszerzenia funkcjonalności poprzez instalację aplikacji.

 

XX lat Bursztynowego Motyla

Wydarzenia

Po raz dwudziesty Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu organizuje Konkurs im. Arkadego Fiedlera o Nagrodę Bursztynowego Motyla.

 

Bursztynowy Motyl dla Piotra Strzeżysza

Wydarzenia

Piotr Strzeżysz został laureatem 20. edycji Konkursu im. Arkadego Fiedlera o nagrodę "Bursztynowego Motyla". Jego trzecia książka Powidoki wydana nakładem wydawnictwa Bezdroża zyskała uznanie jury i znalazła się w gronie najlepszych książek o tematyce podróżniczej.

 

Marta Grycan czyta dla dzieci w Matrasie! zapowiedź

W sobotę, 30 maja w godzinach 16.00 – 17.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie Marta Grycan będzie czytać dzieciom popularne książki dla dzieci, a od godziny 17.00 będzie składała autografy na swoich książkach kucharskich.

 

PocketBook Touch Lux 3 – nowy faworyt z ekranem E Ink Carta

Internet

Za niespełna tydzień pojawi się na polskich półkach nowy model z rodziny dotykowych czytników PocketBook. Wyposażony w przednie podświetlenie i wyświetlacz E Ink Carta, PocketBook Touch Lux 3 będzie kosztował 529 zł.

 

Merlin.pl stawia na dynamiczny rozwój logistyki

Księgarnie

Już od 13 kwietnia, Merlin.pl będzie korzystał z nowego magazynu. Obiekt zlokalizowany w Łubnej pod Warszawą, jest niemal 3 razy większy niż dotychczasowy, lepiej przystosowany do realizacji rosnącej liczby zamówień.

 

Nowy numer Zeszytów Literackich 129

Nowości

Polecamy najnowszy numer Zeszytów Literackich nr. 129/15 poświęcony w całości postaci Stanisława Barańczaka

 

"Poeci na nowy wiek" na 20. lecie Portu Literackiego

Zapowiedzi

"Poeci na nowy wiek" to tytuł antologii, która w 2010 roku ukazała się nakładem Biura Literackiego i prezentowała 21 poetów, debiutujących w pierwszym dziesięcioleciu XXI w., którzy zdecydować mieli o obliczu poezji polskiej najbliższych lat.

 

Nowe Książki o Annie Piwkowskiej

Nowości

Najnowszy numer "Nowych Książek" (2015 nr 3) poświęcono Annie Piwkowskiej.

 

Kresy - za czym ta nostalgia?

Nowości

„Kresy Rzeczypospolitej"– nowy Pomocnik Historyczny POLITYKI od 18 marca w salonach prasowych i kioskach. Barwne dzieje wschodnich rubieży, okoliczności ich utraty i narodzin narodowej legendy.

 

WIĘŹ 1/2015 - Uniwersytet: usługi dla ludności

Wydawnictwa

W najnowszym numerze miesięcznika WIĘŹ (wiosna 2015): „Uniwersytet: usługi dla ludności"

 

Małgorzata Szejnert w Matrasie-relacja

W czwartek, 5 marca w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Szejnert, która opowiadała o powstawaniu książki Usypać góry. Historie z Polesia.

 

Małgorzata Szejnert 5 marca w Matrasie!

Księgarnie

W czwartek, 5 marca o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie spotkanie z Małgorzata Szejnert i jej książką „Usypać góry. Historie z Polesia".

 

We Lwowie wszystko jest możliwe czyli Żanna Słoniowska w Matrasie!

Księgarnie

W piątek, 20 lutego, w rocznicę strzałów na Majdanie, w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Żanną Słoniowską i jej debiutancką powieścią Dom z witrażem.

 

Tęsknota za pełnią czyli Joanna Bator w Matrasie!

Księgarnie

W poniedziałek, 9 lutego o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Joanną Bator i jej inspiracjami do książki Wyspa łza.

 

Nowy "srebrny" numer Znad Wilii 4/60

Nowości

Drodzy Przyjaciele, Szanowni Państwo, w dystrybucji jest 4/60, srebrny, wydany z okazji 25-lecia numer Znad Wilii ISSN 1392-9712 cena 15 PLN.  

 

Joanna Bator 9 lutego w Matrasie!

Księgarnie

W poniedziałek, 9 lutego o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie spotkanie z Joanną Bator i jej najnowsza książką Wyspa łza.

 

Nowy spot kampanii Ojczysty – dodaj do ulubionych

Wydarzenia

Narodowe Centrum Kultury prezentuje nowy spot kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty - dodaj do ulubionych”. Do udziału w kampanii został zaproszony znany i ceniony raper ELDO, który występuje w spocie i jest także autorem jego tekstu.

 

Ewa Szmidt-Belcarz nowym Prezesem Zarządu Empik Sp. z o.o.

Księgarnie

W dniu 2 lutego 2015 r. pani Ewa Szmidt-Belcarz obejmie funkcję Prezesa Zarządu Empik Sp. z o.o. Zastąpi na tym stanowisku pana Olafa Szymanowskiego, który zakończył współpracę ze spółką i Grupą Empik Media & Fashion S.A.

 

Mariola Pryzwan i Besides w Matrasie! zapowiedzi

Księgarnie

W środę, 14 stycznia o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie Mariola Pryzwan i jej najnowsza książka Cześć starenia! Cybulski we wspomnieniach.

 

Adam Sztaba w Matrasie

Księgarnie

W piątek, 9 stycznia w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Adamem Sztabą.

 

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!

Wydarzenia

Dziękujemy Państwu za kolejny wspólny rok. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wszelkiej pomyślności, rodzinnej atmosfery i doświadczenia sacrum w tym wyjątkowym czasie, spełnienia, radości i pokoju oraz wielu wyśmienitych książek pod choinką.

 

Nowy PocketBook InkPad - czytnik jak książka

Internet

Na polski rynek wkracza ośmiocalowy PocketBook InkPad. Jak informuje producent, urządzenie wyposażone zostało w wyświetlacz E Ink, którego rozmiar 8 cali jest zbliżony do standardowej wielkości książki.

 

Trzy tomiki z podpisem Adama Zagajewskiego. Zapraszamy do udziału w konkursie!

Wydawnictwa

16 października w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbył się wieczór Adama Zagajewskiego z okazji ukazania się jego nowej książki, tomu wierszy "Asymetria".

 

Prezentacja czwartego numeru pisma „OderÜbersetzen“ połączona z dyskusją na temat „Jak oddziałują przekłady?“

Wydawnictwa

Goethe Instytut zaprasza Państwa na prezentację czwartego numeru pisma „OderÜbersetzen“ połączoną z dyskusją na temat „Jak oddziałują przekłady?“.

 

ISBN przez Internet. Startuje serwis e-ISBN dla wydawców

Biblioteki

Biblioteka Narodowa 24 października 2014 uruchamia nowy serwis e-ISBN służący do błyskawicznego nadawania i zarządzania numerami ISBN oraz powiązanymi z nimi danymi. Jest to pierwsza w Polsce e-usługa publiczna skierowana do branży wydawniczej.  

 

„Nowy” w serii „Potworne Maluchy”

Pierwszy tom nowej serii o codziennych perypetiach przedszkolnej grupy maluchów. Hałasują i rozrabiają. Kłócą się i uwielbiają. Kto? Potworne maluchy! Czyli Antek, Sylwia, Ryś i reszta przedszkolaków z najmłodszej grupy. Gdy są razem, zawsze dużo się dzieje. Czasami nawet odrobinę za dużo…    

 

Odmienione "Książki. Magazyn do czytania"

Wydawnictwa

Na rynku pojawiło się nowe, poszerzone wydanie "Książek. Magazynu do czytania". Czytelnicy znajdą w nim jeszcze więcej recenzji książkowych premier, kalendarz imprez literackich oraz nowy dział o książkach dla najmłodszych, który prowadzi Joanna Olech.

 

Konkurs bursztynowo-naftalinowy z wydawnictwem Psychoskok

Konkursy

Wydawnictwo Psychoskok zaprasza do udziału w konkursie związanym z premierowymi publikacjami Jolanty Marii Kalety i Anety Skarżyński.    

 

Recenzja: "Kiedy to wreszcie nastąpi" Basia Lewandowski i Mariola Skrobańska

Recenzje

Książek o miłości, czy też o rodzącym się uczuciu, a także o relacjach lub mówiąc wprost grach męsko-damskich napisano setki tysięcy. Różnią się często niuansami, sposobem narracji, fabułą, ale wszystkie zmierzają do wspólnego punktu: odkryć chociażby część prawdy, która tym rządzi; skąd bierze się ta "chemia" zauroczenie, a potem wielkie rozczarowanie, niezrozumienie lub samotność w związku.

 

Impuls frontem dla klienta

Nowości

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych stałych i nowych klientów, Oficyna Wydawnicza „Impuls” zaledwie przed kilkoma dniami wprowadziła nowy (i nowatorski!) system składania zamówień.

 

Magdalena Cielecka o Betonowym Pałacu Gai Grzegorzewskiej

Wydawnictwa

Jakie są wrażenia wybitnej aktorki po lekturze? Niezwykle filmowa powieść. Czytając, miałam wrażenie, że oglądam ostre, męskie kino, prowokacyjne, chwilami przerażające. Marzyłabym o takim scenariuszu.

 

„Warszawa — miasto grzechu: Prostytucja w II RP” – nowy e-book Pawła Rzewuskiego

Nowości

Gdzie można było znaleźć płatną miłość? Kto jej szukał? Z jakim ryzykiem się to wiązało? Kim były prostytutki  i skąd brali się ich opiekunowie? Jakie były ich powiązania z gangsterami z półświatka?

 

Sierpniowe Zwierciadło z akcjami dla czytelniczek. Justyna Pochanke na okładce

Wydawnictwa

Od czwartku (17 lipca 2014 roku)na rynku ukazało się sierpniowe wydanie miesięcznika Zwierciadło z Justyną Pochanke na okładce. Dodatkowo wydawca przygotował dwie akcje specjalne dla czytelniczek.

 

W Polsce debiutuje czytnik e-booków z Google Play

Wydarzenia

Arta Tech, europejski dystrybutor czytników e-booków Onyx Boox, wprowadził do sprzedaży nowy model czytnika książek elektronicznych - Onyx BOOX M96 Universe z dostępem do milionów aplikacji oraz e-booków ze sklepu Google Play.

 

"Tygodnik Powszechny 29/2014 - zapowiedzi wydania

Zapowiedzi

Temat aktualnego wydania Tygodnika Powszechnego 29/2014: Prof. Jerzy Hausner: Państwo ślepe na jedno oko.

 

Tygodnik Powszechny 28/2014 - zapowiedz wydania

Nowości

Anonsujemy zapowiedz najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" 28/2014. Numer wraz z dodatkiem Książki w Tygodniku. Magazyn Literacki od dziś dostępny w sprzedaży.  

 

„Tygodnik Powszechny” – anons wydania nr 27/2014

Nowości

Kolejny numer Tygodnika Powszechnego pojawił się w kioskach i salonach sprzedaży. Tematem przewodnim wydania są "Polityczne domki z kart"

 

Najgorętsze nazwisko polskiego kryminału

Zapowiedzi

Grzegorzewska — najgorętsze nazwisko polskiego kryminału. Premiera nowej powieści 28 sierpnia. Laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru. Grasuje głównie w Krakowie. Na zabijaniu zna się jak mało kto, co regularnie udowadnia jako felietonistka i recenzentka Portalu Kryminalnego.

 

Tygodnik Powszechny" 26/2014 z filmem "Jego oczami. Opowieść o ks. Józefie Tischnerze" w prezenci

Nowości

w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" 26/2014 (w sprzedaży do wtorku, 1 lipca) znajdziecie Państwo wyjątkowy prezent dla naszych Czytelników - "Jego oczami. Opowieść o ks. Józefie Tischnerze" - DVD z filmem Szymona J. Wróbla.

 

„Wojownik Rzymu. Bursztynowy szlak" - kolejna część znakomitej rzymskiej epopei

Nowości

Dzisiaj trafia do księgarń „Wojownik Rzymu. Bursztynowy szlak" Harry’ego Sidebottoma - szósty tom serii „Wojownik Rzymu” o przygodach Balisty – postaci autentycznej, najemnika na usługach imperium rzymskiego.

 

Książka na lato: "Psia wachta" – Halina Paszkowska

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo Nowy Świat polecają na letnią lekturę zbeletryzowane wspomnienia Haliny Paszkowskiej zatytułowane "Psia wachta, czyli dojrzewanie świadomości":

 

Nowy numer Midrasza

Nowości

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że ukazał się nowy numer Midrasza. Życzymy przyjemnej lektury!

 

Feniks dla Wydawnictwa Jedność

Wydarzenia

Podczas XX Targów Wydawców Katolickich w Warszawie po raz kolejny zostały przyznane nagrody Feniks. Wydawnictwo Jedność zdobyło Nagrodę Główną w kategorii „Edytorstwo” za dzieło pt. „Nowy leksykon sztuki chrześcijańskiej”, praca zbiorowa pod redakcją Marty Pieniążek-Samek. Pani redaktor została wyróżniona osobną statuetką za wybitną pracę redakcyjną nad książką.    

 

Kolejna książka duetu pisarskiego: Basia Lewandowski & Mariola Skrobańska

Zapowiedzi

Miło mi zapowiedzieć kolejną publikację pisarskiego duetu Basi Lewandowskiej i Marioli Skrobańskiej pt. "Kiedy to wreszcie nastąpi". Książkę wydała oficyna Nowy Świat.

 

Nowy adres Targów Książki w Krakowie

Krakowskie targi mają nowy adres. Będą się mieściły w nowo powstałym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

 

Recenzja: Współczesny Feniks

Recenzje

Mały niepozorny tomik w którym poeta ukazuje wielkość i siłę poezji w krótkich zwięzłych wierszach. Są to wiersze -opowiadania, migawki, fragmenty, obrazy- miniatury które mimo fragmentaryczności same dla siebie są całością.

 

Pół miliona na integrację bibliotek ze społecznościami

Biblioteki

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski ogłosił nowy priorytet Partnerstwo publiczno-społeczne, którego celem jest aktywizacja społeczności wokół biblioteki publicznej oraz wzmocnienie jej znaczenia jako miejsca integracji .

 

Tygodnik Powszechny" 11/2014 - zapowiedzi wydania: Spór o "Kamienie na szaniec", Dorota Masłowska - śpiewająco!

Nowości

Edytujemy zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" nr 11/2014. Tygodnik Powszechny: Rok z Franciszkiem – temat wydania

 

Nowy alfabet mafii - zapraszamy na spotkanie z autorami do Szczecina

Wydawnictwa

Drodzy Państwo, Księgarnia Zamkowa oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają na spotkanie autorskie do księgarni Zamkowej w Szczecinie (pl. Hołdu Pruskiego 8) 5 marca o godzinie 17:00.

 

"Pokolenie solo" w Instytucie Teatralnym

Wydawnictwa

Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na pierwsze z cyklu spotkań promujących książkę "Pokolenie Solo. O co chodzi w nowym tańcu?

 

Inspirujące księgarnie z całego świata

Księgarnie

Jeśli planujecie właśnie podróż dookoła świata, to może warto zaznaczyć na trasie miejsca godne uwagi bibliofila.

 

Tygodnik Powszechny" 6/2014: Czy Szczepan Twardoch nienawidzi Polski?; Oliver Frljić i "Nie-boska" odwołana

Nowości

Prezentujemy Państwu zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" nr 6/2014. W wydaniu m.in.:

 

Nadchodzi PocketBook Touch Lux 2 - luksusowy wymiar czytania

Internet

W połowie lutego wielbiciele elektronicznych książek mogą spodziewać się następcy czytnika, który podbił serca wielu użytkowników. Na rynku pojawi się PocketBook Touch Lux 2 - kolejny członek rozwiązań z rodziny Touch.

 
 

Nowy tomik Urszuli Kozioł w marcu

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Literackiego ukaże się w marcu tego roku nowy tomik poezji wrocławskiej poetki "Klangor".

 

Dziennikarze i mafiosi - jakc rozmawiać z gangsterami? - zapraszamy do Wrzenia świata 21 stycznia

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS oraz księgarnio-kawiarnia "Wrzenie świata" zapraszają na spotkanie z autorami "Nowego alfabetu mafii" Ewą Ornacką i Piotrem Pytlakowskim:

 

"Wichrowe wzgórza" w nowym przekładzie

Wydarzenia

Wydawnictwo MG zapowiada nowy przekład słynnej powieści Emily Brontë, którego dokonał Piotr Grzesik. Dopiero teraz będziemy mogli poznać w pełni prawdziwy, chropowaty i brutalny język tego dzieła. Premiera książki 5 lutego

 

Premiera Wydawnictwa W.A.B.: "Solo. Nowy James Bond"

Nowości

Po raz pierwszy książka poprzedzi film! Światowa premiera książki zapowiedziana jest na 26 września 2013. Produkcja filmu rozpocznie się jeszcze w tym roku.

 

Nowy dwumiesięcznik literacki "W mordę" na rynku

Wydawnictwa

Pierwszy numer dwumiesięcznika literackiego „W mordę” zadebiutował na polskim rynku wydawniczym 11 listopada 2013 r. Data jest nieprzypadkowa, gdyż twórcy magazynu uważają, że czas znów rozpocząć walkę o... wolność.

 

"Ta mafia która teraz szczególnie jest niebezpieczna, to nie jest ta mafia biegająca z bronią, strzelająca do siebie... ale ta w białych kołnierzykach"

Wydawnictwa

Gabriel Leonard Kamiński z redakcji Portalu Księgarskiego rozmawia z Piotrem Pytlakowskim współautorem książki "Nowy alfabet mafii" opublikowanej przez Dom Wydawniczy REBIS:

 

Rilke przeczytany od nowa

Wydarzenia

Kultura Liberalna i Wydawnictwo Sic! zapraszają na spotkanie "Wielcy pisarze w nowych przekładach. Rilke przeczytany od nowa".

 

Program spotkań w Salonie Nowych Mediów

Salon Nowych Mediów zaprasza wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań seminaryjnych, odczytów:

 

Tygodnik Powszechny" 42/2013: noblistka Alice Munro; Tischner i śmierć;

Nowości

„Tygodnik Powszechny”, prezentujemy zapowiedzi wydania 42/2013. Polecamy szczególnie tematy związane z wydarzeniami świata literatury: "Inteligent wobec przemocy" – temat wydania [Stefan Chwin]  

 

Nowa odsłona "Dzikiej Bandy"

Internet

Szanowni Państwo, powoli praca nad portalem Dzika Banda zbliża się ku końcowi. Prawie dziewięć miesięcy zbierania tekstów, trzy miesiące pracy w studio graficznym nad nową stroną – trochę tego było. Ale mamy wrażenie, że było warto…

 

Październikowy HELIKOPTER (10/2013)

Nowości

Wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych prezentuje kolejny tym razem jesienny numer artystyczno-literackiego HELIKOPTERA (10/2013):

 

"Nowy alfabet mafii. Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej" od dzisiaj w księgarniach!

Nowości

Dom Wydawniczy Rebis poleca książkę Ewy Ornackiej i Piotra Pytlakowskiego "Nowy alfabet mafii". Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej. Publikacja trafia na rynek właśnie dzisiaj.    

 

Cała kultura TVP w internecie. Nowy portal TVP Kultura

Internet

Reportaże zza kulis, rozmowy z ciekawymi gośćmi, relacje, wydarzenia i festiwale kulturalne. W połowie sierpnia 2013 roku rusza nowy portal TVP Kultura, czyli wszystko, co chcieliście wiedzieć o kulturze w Telewizji Polskiej.

 

Zeszyty Literackie poświęcone Van Goghowi

Nowości

Zeszyty Literackie wydały numer związany z 123. rocznicą śmierci Vincenta van Gogha:    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.