RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Książka historyczna roku – głosowanie czytelników

Jury Konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego wybrało 20 książek, które zakwalifikowano do III etapu.

 

„Zielony Garnek" Anastasia Zanoncelli

Nowości

Książka dla wegetarian, którzy chcą urozmaicić i ubogacić swój kulinarny repertuar oraz poszerzyć zakres wiedzy, i wszystkich, którzy przykładają wagę do zdrowego odżywiania.

 

Zapowiedź "Boska bez włoska", Andrea Hutton

Książki, Zapowiedzi

Andrea Hutton – autorka książek, profesjonalna mówczyni, ekspertka od wellnessu. Wygrała z rakiem. Jej teksty, dotykające tematu raka piersi oraz wellness u kobiet, ukazują się m.in. w „The Washington Post”, „Women’s Health” oraz w „Psychology Today”. Pomaga chorym na raka piersi kobietom zrozumieć, jak radzić sobie z tą straszną chorobą, aby rozwinąć w nich poczucie kontroli nad życiem i własnym zdrowiem.

 

Zapowiedź wydawnictwa Inicjał: Andriej Burowski ,Ożył koszmar rosyjskiej historii. Straszna prawda o Moskowii"

Wydawnictwo Inicjał Andrzeja Palacza poleca na wrzesień swoją zapowiedź Andrieja Burowskiego , ,Ożył koszmar rosyjskiej historii. Straszna prawda o Moskowii".

 
 

Rusofobia czy braterstwo Słowian? Andrzej Nowak szuka odpowiedzi.

Nowości

"Kto powiedział, że Moskale są to bracia nas, Lechitów..." Nowa książka prof. Andrzeja Nowaka już w księgarniach!

 

Życzenia Wielkanocne 2016

Wydarzenia

Dla 70 proc. Polaków Wielkanoc jest świętem rodzinnym, a dla 46 proc. to przeżycie religijne – wynika z najnowszego badania CBOS. Dla ponad dwóch piątych dzień Zmartwychwstania Pańskiego to miła tradycja, a dla co ósmego – okazja do wypoczynku.

 

Recenzja: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia” David M. Crowe

Recenzje

Zdradzający swoją żonę ojciec nieślubnych dzieci, alkoholik, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata członek partii nazistowskiej, wybawca setek Żydów. Oskar Schindler.

 

Nagroda Literacka im. Leopolda Staffa

Rozpoczęła się druga edycja konkursu literackiego im. Leopolda Staffa przy Antich‘Caffee, którego pomysłodawcą jest Jarosław Mikołajewski, poeta, znawca kultury oraz literatury włoskiej, italianista i tłumacz.

 

Nie żyje Umberto Eco

Rynek zagraniczny, Wydarzenia

W wieku 84 lat zmarł w piątek wieczorem wybitny włoski pisarz i eseista, semiolog Umberto Eco - podał dziennik „La Repubblica″ powołując się na jego rodzinę. Autor Imienia róży zmarł w swym domu - poinformowała gazeta, z którą był związany.

 

Drugi tom „Kroniki Nieciosanego Tronu" od jutra w księgarniach!

Nowości

Niesamowita epicka fantasy łącząca tempo działań elitarnej jednostki do zadań specjalnych ze szczyptą ducha zen. "Bosko ogień", Brian Staveley Troje dzieci cesarza, trzy ścieżki do władzy. Ceną za zwycięstwo może być zagłada.

 

Polska na targach książki non/fiction

Dziś rozpoczynają się 17. Targi Książki non/fiction w Moskwie. To najważniejsze profesjonalne targi branży książkowej w Rosji, bierze w nich udział prawie 300 wydawców z kilkunastu krajów, w ubiegłym roku odwiedziło je blisko 36 tysięcy osób.

 

Nowość wydawnictwa Prószyński i S-ka: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia"

Nowości

Wydawnictwo Prószyński i Ska przedstawia prawdziwe losy Oskara Schindlera spisane przez znakomitego biografa Davida M. Crowe'a.

 

23 września na Zamku Królewskim prezentacja książki Krystyny Kalinowskiej i Jacka Moskwy

Wydarzenia

Zapraszamy na prezentację książki Krystyny Kalinowskiej i Jacka Moskwy "Frassati Gawrońscy, włosko-polski romans" - 23 września 2015, g. 17:30. Zamek Królewski w Warszawie - Sala Koncertowa

 

Akt oskarżenia wobec właścicieli portalu chomikuj.pl wpłynął już do Sądu

13 sierpnia br. do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście wpłynął subsydiarny akt oskarżenia przeciw administratorowi i właścicielom portalu chomikuj.pl.

 

Odbudować świat, którego nie ma

Spotkanie z Małgorzatą Szejnert prowadzili Michał Nogaś i Szymon Kloska. Nauczycielka reporterów opowiadała o ostatniej książce poświęconej Polesiu, modzie na poszukiwanie korzeni i współczesnej Białorusi. "Usypać góry. Historie z Polesia" mówi o Kresach jako wyjątkowym regionie zamieszkiwanym przez Polaków, Litwinów, Białorusinów, Żydów, prezentuje zaskakujące perspektywy m.in. Amerykanki Luis Boyd, słynnej badaczki Arktyki.  

 

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, DSH, 24.03, godz.19.00. Zapraszamy!

Wydawnictwa

Dom Spotkań z Historią w cyklu „Drugie pokolenie” zaprasza na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki „Oskarżam Auschwitz”.

 

Nabór wniosków w ramach Funduszu Zapomogowego

Wydarzenia

Fundacja Wisławy Szymborskiej informuje, że 31 marca 2015 upływa termin składania wniosków o zapomogę, przyznawaną pisarzom i tłumaczom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.

 

Recenzja: „Kocham Toskanię", Gulia Scarpaleggia

Recenzje

„Bella Toscana", nasuwa mi się na myśl, jak zaczynam przewracać kolejne kartki, a moim oczom ukazują się swojskie, niczym nie upiększone, pełne naturalnego ciepła i piękna widoki.

 

Szkoły w ciągu pół roku muszą złożyć wnioski o darmowe podręczniki

Wydarzenia

Wnioski o sfinansowanie podręczników można składać od 15 marca, szkoły mają pół roku na to - poinformowała minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska podczas spotkania poświęconego wprowadzeniu bezpłatnych podręczników w gimnazjach.

 

"Pamiątkowe rupiecie" po włosku

Rynek zagraniczny

Niedawno informowaliśmy o wielkim sukcesie hebrajskiego wydania "Pamiątkowych rupieci" - biografii Wisławy Szymborskiej autorstwa Anny Bikont i Joanny Szczęsnej, a tym razem donosimy, iż wczoraj książka miała swoją premierę we Włoszech

 

Zapowiedź: Piotr Wierzbicki "Nieboski Chopin" - w księgarniach od 16 lutego!

Zapowiedzi

miło nam poinformować w imieniu wydawnictwa sic!, iż od 16 lutego do księgarń trafi nowa książka Piotra Wierzbickiego "Nieboski Chopin".

 

Czułe czytanki z „Baśniami włoskimi"

Na najbliższych, niedzielnych Czułych Czytankach ponownie ugościmy opublikowany przez Czuły Barbarzyńca Press pakiet „Baśnie Włoskich" zebranych, przetłumaczonych (z dialektów) i spisanych przez niezrównanego Italo Calvino.

 

Recenzja: „Do zobaczenia w zaświatach” Pierre Lemaitre

Recenzje

„Do zobaczenia w zaświatach” została w zeszłym roku uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów. Tym razem doceniono bezkompromisowość, bo obraz międzywojennej Francji został tu nakreślony odważną i prześmiewczą kreską.

 

Mikołajkowe Czułe czytanki z „Baśniami włoskimi"

W związku z tym, że ponownie zawitały do nas ozdobne boxy opublikowanych przez Czuły Barbarzyńca Press „Baśni Włoskich", w najbliższą niedzielę zapraszamy na mikołajkowe Czułe Czytanki właśnie z tym trzytomowym arcydziełem Italo Calvino.

 

Zeszyty Literackie - Spotkanie z Joanną Ugniewską

Wydawnictwa

25 XI (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy do Włoskiego Instytutu Kultury (Warszawa, ul. Marszałkowska 72) na spotkanie z Joanną Ugniewską autorką książki "Miejsca utracone".

 

Zapowiedzi Psychoskoku na listopad i grudzień 2014

Zapowiedzi

Konińskie Wydawnictwo Psychoskok przedstawia nadchodzące premiery książek, tym razem również dla najmłodszych. Wszystkie prezentowane tytuły mogą być fantastycznym prezentem na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

 

Ambasadorzy poezji - 1. Polsko-Rosyjskie spotkanie poetów

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

Cykl spotkań Ambasadorzy Poezji 1. Polsko-Rosyjskie Spotkania Poetów na ponad rok połączył Legnicę i Moskwę, a z czasem także Petersburg. W październiku 2013 roku podczas uroczystego startu projektu w Małej Moskwie zaprezentowali się najwybitniejsi współcześni autorzy rosyjscy. Teraz przyszedł czas na finał w Rosji: 2 grudnia w Moskwie i 4 grudnia w Petersburgu bohaterami spotkań autorskich będą Darek Foks i Dariusz Suska.

 

Nagroda im. Oskara Haleckiego 2014

Wydarzenia

Tytus Jaskułowski, Monika Agopsowicz, Marek Jedynak i Jarosław Wróblewski zostali laureatami 7. edycji konkursu Książka Historyczna Roku o Nagrodę im. Oskara Haleckiego. Nagrody zostały wręczone w czwartek w Warszawie.

 

Wydawnictwo Psychoskok poleca

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok z wielką przyjemnością prezentuje trzy godne polecenia i bardzo oczekiwane powieści, które od dnia premiery cieszą się wielkim zainteresowaniem:

 

Spotkanie autorskie z Jolantą Marią Kaletą

Wydawnictwa

Wrocławska pisarka Jolanta Maria Kaleta i Wydawnictwo Psychoskok mają zaszczyt zaprosić na kolejne spotkanie autorskie, które odbędzie się w Empiku RENOMA we Wrocławiu 18 października o godzinie 18:00 (EMPIK, Dom Handlowy Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40).

 

Konferencja naukowa: „Książka dobrem kultury i źródłem wiedzy"

Wydarzenia

W dniach 12 - 13 maja 2014 r. w Tarnowie k/Łobza odbyła się konferencja naukowa Książka dobrem kultury i źródłem wiedzy"

 

Zapowiedzi konińskiego wydawnictwa Psychoskok

Zapowiedzi

Prezentujemy wrześniowe i październikowe zapowiedzi tytułów wydawnictwa Psychoskok:  

 

Recenzja: „Boskie przyrodzenie. Historia penisa” Tom Hickman

Recenzje

Kiedy w moje ręce trafiła książka „Boskie przyrodzenie. Historia penisa”, zastanawiałam się, jak przez ponad dwieście stron można rozwodzić się nad historią męskiego organu rozrodczego. Lektura publikacji pokazała, że można, a na dodatek jest to bardzo zabawne. Autor książki, Tom Hickman, jest angielskim dziennikarzem, publicystą i reporterem. Dociekliwość i staranność, jakie powinny cechować dziennikarza, w książce są bardzo widoczne i od razu przykuwają uwagę. „Boskie przyrodzenie” to...

 

Wydaj e-booka z Psychoskokiem

Wydawnictwa

W dzisiejszych czasach każdy może napisać i wydać książkę papierową, audiobooka czy ebboka, gdzie ten ostatni cieszy się ogromną popularnością. Wielu z nas pisze „do szuflady” opowiadania, wiersze, powieści, a materiał ten leży zapomniany, zakurzony i najczęściej nigdy nie widzi światła dziennego.

 

Grynberg: Poruszający głos drugiego pokolenia

Nowości

29 września 2014 r. będzie mieć swoją premierę "Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne", kolejna książka artysty znanego ze swej wrażliwości oraz oryginalności poszukiwań – Mikołaja Grynberga.

 

Konkurs bursztynowo-naftalinowy z wydawnictwem Psychoskok

Konkursy

Wydawnictwo Psychoskok zaprasza do udziału w konkursie związanym z premierowymi publikacjami Jolanty Marii Kalety i Anety Skarżyński.    

 

Wydawnictwo Psychoskok prezentuje nowości wydawnicze

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok poleca swoje wrześniowe nowości wydawnicze:

 

27. Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie

Z udziałem ponad tysiąca wystawców z 63 krajów, w tym Polski, w środę rozpoczęły się 27. Międzynarodowe Targi Książki w Moskwie. Wśród zagranicznych gości imprezy będzie bardzo popularny w Rosji polski pisarz Janusz Wiśniewski.

 

Recenzja: "Głosy Toskanii" Giorgio De Martino

Recenzje

Toskania jest jak zbadałem w internecie jednym z najczęściej opisywanych regionów turystycznych w Europie. Ale żadna z tych publikacji nie oddaje w całości jej historii i wieloznacznego piękna.

 

Wydawnictwo Psychoskok przedstawia nowości książkowe

Nowości

„Pąk szkarłatnej róży” Tadeusza Sałka, to historia młodej, dziewiętnastoletniej dziewczyny, która po bezskutecznych próbach poszukiwania pracy w Polsce, znajduje ogłoszenie o pracy w Niemczech jako opiekunka do dzieci. Czuje, że los się do niej uśmiechnął, że w końcu będzie mogła pomóc finansowo rodzicom i dzięki temu polepszy się ich byt. Ta mało treściwa wzmianka o pracy była dla Ewy jak ostatnia deska ratunku, a tym samym dawała szansę na normalne i godziwe życie. Przyrzekła sobie, że...

 

Rusza sezon targowy

Jak informuje Instytut Książki: jeszcze w tym tygodniu będziemy na największych azjatyckich targach książki w Pekinie (27-31 sierpnia) - o szczegółach polskiej prezentacji poinformujemy w najbliższych dniach.

 

Konkurs wakacyjny "Kocham Toskanię"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Jedność zapraszają do wzięcia udziału w wakacyjnym konkursie związanym z nową publikacją wydawnictwa Jedność " Kocham Toskanię. Kolory, smaki, zapachy"

 

Wydawnictwo Psychoskok poleca na lato książki Jolanty Marii Kalety

Nowości

Konińskie wydawnictwo Psychoskok przypomina Państwu książki wrocławskiej pisarki Jolanty Marii Kalety. Każda z nich kryje w sobie jaką tajemnicę zaczerpniętą z autentycznych historii dziejących się na Dolnym Śląsku:

 

W wydawnictwie Psychoskok debiut Dominiki Czajki „Królowa kokonu”

Zapowiedzi

Wydawnictwo Psychoskok anonsuje sprzedaż już w sierpniu pierwszej książki debiutującej pisarki Dominiki Czajki „Królowa kokonu”.

 
 

Zapowedź Psychoskoku: nowa powieść Stefanii Jagielnickiej-Kamienieckiej „Zabójstwo z urojenia”

Zapowiedzi

Wydawnictwo Psychoskok anonsuje publikację najnowszej powieści Stefanii Jagielnickiej - Kamienieckiej zatytułowanej „Zabójstwo z urojenia”:

 

Zapowiedź wydawnicza Psychoskoku: Klaudia Kopiasz "W głąb lawendowych uliczek”

Zapowiedzi

Wydawnictwo Psychoskok anonsuje i poleca powieść młodej polskiej autorki Klaudii Kopiasz pt. "W głąb lawendowych uliczek":

 

Książki Jonathana Gray'a dla poszukujących i dociekliwych czytelników

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok poleca Państwa uwadze serię książek Jonathana Gray'a, australijskiego archeologa, u zarania swojej drogi naukowej agnostyka i sceptyka, pewnego tego, że nauką można wytłumaczyć dosłownie wszystko. Jednocześnie jako dziecko - zafascynowany był odkryciami Brytyjczyka, Percy’ego Fawcetta. Z upływem lat, już jako poszukiwacz prawdy i oddany badacz starożytności zaczął rozumieć, że jedynym starożytnym dokumentem źródłowym, jaki nie oferuje ubarwionych mitów, lecz konkretne i...

 

Powstała figura woskowa Jane Austen

Rynek zagraniczny

Wizerunek brytyjskiej pisarki powstał na podstawie danych zebranych przez byłą ekspertkę z FBI. Autorka „Dumy i uprzedzenia” ma brązowe kręcone włosy, długi nos i ciemne oczy.

 

„Boskie przyrodzenie”

Nowości

Przez wieki mężczyzna z nabożeństwem traktował swoje przyrodzenie jak „najcenniejszą ozdobę”. Mimo to penis od zawsze był również źródłem największych męskich frustracji. Czy w stanie erekcji organ ów wydaje się kobietom niewyobrażalnie śmieszny? Dlaczego dżentelmen nigdy nie może być pewien, że jego członek wstanie na rozkaz i wykona zadanie? A jeśli – i kiedy – nagle odmówi posłuszeństwa, co można zrobić, by naprawić sytuację?

 

Zapowiedź Jedności: „Kocham Toskanię. Kolory, smaki i zapachy”

Zapowiedzi

Wydawnictwo Jedność poleca znakomity kulinarny przewodnik po Toskanii. Przepisy najlepszej blogerki we Włoszech po raz pierwszy w Polsce!

 

Ostatnie "Czułe czytanki" przed wakacjami [Warszawa, 13 czerwca 2014 r., godz. 12:00]

Na najbliższych Czułych Czytankach już po raz trzeci i ostatni spotkamy się z trzecim i ostatnim tomem opublikowanych przez Czuły Barbarzyńca Press legendarnych "Baśni Włoskich" Italo Calvino.

 

Konkurs z "Głosami Toskanii"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Olesiejuk zapraszają Państwa do udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Giorgio De Martino "Głosy Toskanii".

 

Wydawnictwo Olesiejuk: "Głosy Toskanii. Odkryj krainę piękna i geniuszu"

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca na wakacyjną lekturę książkę Giorgio De Martino zatytułowaną "Głosy Toskanii. Odkryj krainę piękna i geniuszu":

 

Czułe czytanki z III tomem "Baśni włoskich" Italo Calvino

Dzień Dziecka już za pasem więc to doskonała okazji by wypadające w ten dzień Czułe Czytanki podkreślić naprawdę wyjątkową książką - III tomem "Baśnie Włoskich" Italo Calvino, który zamknął tę wspaniałą trylogię i miał swoją premierę na 5 Warszawskich Targach Książki.

 

Nowość: "Boski Bach" Piotra Wierzbickiego - już w księgarniach!

Nowości

Najnowsza książka Piotra Wierzbickiego, "Boski Bach" opublikowana przez wydawnictwo Sic!, jest już dostępna w księgarniach.  

 

1,49 mln zł na spotkania czytelnicze

Biblioteki

Instytut Książki rozdał fundusze na Dyskusyjne Kluby Książki. Pozytywnie rozpatrzono 18 wniosków z bibliotek w całej Polsce. Jak czytamy na stronie IK, żaden wniosek nie został odrzucony, nie było też aplikacji z błędami formalnymi. W sumie biblioteki otrzymają 1,49 mln zł.

 
 

Wydawnictwo Wilga poleca na wiosnę

Nowe przygody Zośki, która tym razem będzie ryzykantką, a także Tajny Klub Superdziewczyn i ich perypetie w szkolnych murach.

 

Autor serii Dzieci Filozofują w Polsce

  OSCAR BRENIFIER w Polsce! 26/02/2014   W dniach 26.02-1.03 w Krakowie, Warszawie i Poznaniu gościć będzie Oscar Brenifier - autor serii książek Dzieci Filozofują, doktor filozofii i wykładowca. Serdecznie zapraszamy na warsztaty i spotkania.

 

"Zośka detektyw"

Zośka Detektyw znów wkracza do akcji! Nowe imię będzie idealnie pasowało, tego jest pewna. Jednak praca śledcza okazuje się trudniejsza, niż myślała. Drąży sprawę i… dokopuje się do kłopotów!

 

Zaczyn Filipa Springera książką roku Trójki!

Wydawnictwa

2014 rok nie mógł zacząć się lepiej zacząć: drugi rok z rzędu tytuł naszego wydawnictwa zdobywa miano Książki Roku w plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki, i po raz drugi jest to książka Filipa Springera (Źle urodzone zwyciężyły w zeszłym roku)!

 

"Smaki kuchni włoskiej"

Zapowiedzi

Pierwszy taki w Polsce album o smakach, składnikach i kulturze kulinarnej Włoch w ogromnym formacie 27x36 cm! Rarytas dla pasjonatów wszystkiego, co związane ze sztuką przyrządzania potraw. Uczta dla oka i podniebienia. Prawdziwe cudo, a także fantastyczny pomysł na świąteczny prezent.

 

Polska na targach książki non/fiction w Moskwie

27 listopada rozpoczynają się 15 targi książki non/fiction w Moskwie. Będziemy w nich uczestniczyć po raz dziesiąty, prezentując rosyjskim wydawcom i czytelnikom to, co w literaturze polskiej najnowsze i najciekawsze: nowości wydawnicze z tego roku, książki dla dzieci i młodzieży oraz wybór tłumaczeń książek polskich autorów na język rosyjski.  

 

eKiosk S.A. poszerza swoją ofertę o zasoby biblioteki Virtualo

Księgarnie

eKiosk S.A., lider rynku e-prasy, znacząco poszerza swoją ofertę w zakresie e-booków i audiobooków, których dostawcą jest Virtualo - największy polski dystrybutor e-contentu należący do Grupy Empik.

 

Konkurs z książkami Jolanty Marii Kalety

Konkursy

Portal Księgarski, wydawnictwo Psychoskok zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z trzema tytułami książek Jolanty Marii Kalety: "Wrocławska Madonna, "Lawina" i "Kolekcja Hankego":  

 

Edukacyjne nowości z Impulsu

Nowości

Oficyna Wydawnicza Impuls poleca swoje edukacyjne nowości: "Radosne przedszkole", "Dziecko u progu szkoły" oraz "Ćwiczenia i zabawy z głoskami sz–s, ż–z, cz–c, dż–dz"

 

Książki Jolanty Marii Kalety w wydawnictwie Psychoskok

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok prezentuje książki Jolanty Marii Kalety opublikowane w formie papierowej oraz jako e-booki:

 
 

Spotkanie z powieściopisarzem Joëlem Dickerem

Wydawnictwa

Polskie wydanie "Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta" przez wydawnictwo Albatros, w tłumaczeniu Oskara Hedemanna, stało się okazją do zaproszenia tego francuskojęzycznego pisarza, pochodzącego ze Szwajcarii, do Polski. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 19.00 w Empiku Junior (ul. Marszałkowska 104/122).

 

Premiera najnowszej powieści Henninga Mankella - "Włoskie buty"

Nowości

Szanowni Państwo, polecamy najnowszą powieść Henninga Mankella! "Włoskie buty" to poruszająca powieść o miłości, rozłące i latach samotności.

 

Książka - medium doskonałe

Wydarzenia

Rusza druga edycja konkursu na projekty oryginalnych instalacji inspirowanych książką. Konkurs pod hasłem "Książka – medium doskonałe" towarzyszy Festiwalowi Conrada. Najciekawszy pomysł zaprezentowany zostanie podczas festiwalu na Rynku Głównym w Krakowie.

 

Pierwszy na świecie kiosk oferujący druk na żądanie

Rynek zagraniczny

Projekt został zainicjowany przez Larsa Adaktussona, szwedzkiego dziennikarza i prezentera telewizyjnego, jego brata Hansa i ich firmę – Meganews Sweden. Ricoh dostarczyło technologię, firma Sweco stworzyła oprogramowanie, terminal na karty i ekrany. Kiosk został zaprojektowany przez LA + B.

 

"Geniusz Kuba. Plan doskonały"

Kuba jest geniuszem, asem sportu i najfajniejszym chłopakiem w szkole – przynajmniej w swoich marzeniach… W prawdziwym życiu od sławy dzielą go jeszcze całe lata świetlne. Chodzi do szóstej klasy, najchętniej spędza czas ze swym roztrzepanym kumplem Nikiem i zadręcza się największym problemem, z którym boryka się człowiek w jego wieku: jak z dnia na dzień zmienić się z przeciętniaka w superbohatera?  

 

Księgarnia Medicon proponuje: "Kundalini Boska energia w Twoim życiu" Cyndi Dale

Nowości

Księgarnia Medicon poleca Państwa uwadze książkę Cyndi Dale zatytułowaną "Kundalini Boska energia w Twoim życiu". Wydawcą jest Studio Astropsychologii:

 

Zaopiniowali wnioski ws. łączenia bibliotek

Biblioteki

Krajowa Rada Biblioteczna zaopiniowała wnioski w sprawie łączenia bibliotek z innymi instytucjami kultury.

 

List otwarty do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego

Księgarnie

Publikujemy list otwarty Przewodniczącego Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Księgarzy z siedzibą w Łobzie p. Jerzego Mechlińskiego skierowany do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego:

 

Nowa książka Filipa Springera w Trójce

Wydarzenia

"Zaczyn", wydany przez Wydawnictwo Karakter reportaż biograficzny o Zofii i Oskarze Hansenach od 6 maja czyta w radiowej Trójce Przemysław Bluszcz.

 

"Lawina" Jolanta Maria Kaleta

Nowości

W swojej najnowszej powieści - „Lawina” Joanna Maria Kaleta przenosi Czytelnika w rok 1948, do Kowar – uroczego miasteczka u stóp Karkonoszy, które skrywa nie jedną mroczną tajemnicę. Próby ich rozwiązania podejmuje się były AK-owiec, doktor Madej. Przeciwko sobie ma grasujący po lasach Wehrwolf, wszechwładnego porucznika KBW i oplatającą go, gęstą siatkę szpicli i donosicieli.

 

Wydawnictwo Psychoskok poleca: "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów" Jarosław Niebrzydowski

Nowości

Wydawnictwo Psychoskok poleca Państwa uwadze poradnik autorstwa Jarosława Niebrzydowskiego pt.: " "Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów":

 

"Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń"

Nowości

"Adolf Chrystus. Dychotomia ludzkich dążeń" to czwarta książka Ryszarda Krupińskiego. Stanowi ona doskonały materiał edukacyjny w obszarze rozwoju osobistego, a w opinii specjalistów nawet bezcenną pomoc terapeutyczną. Skomplikowane problemy są opisane w prosty, zrozumiały dla każdego sposób. Rozważania są szansą spojrzenia na siebie zupełnie inaczej niż dotąd.

 

Nowości od Dwóch Sióstr

Wydawnictwo Dwie Siostry zapowiada trzy nowe książki: “Chrupek i Miętus – dzikie zwierzęta” Delphine Bournay, “Ostatnia przygoda detektywa Noska” Marian Orłoń, il. Jerzy Flisak, Zróbmy sobie arcydziełko” Marion Deuchars.

 

Konkurs z "Układem doskonałym"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Akapit Press zaprasza Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką autorstwa Jennifer Probst pt. "Układ doskonały"

 

Już dzisiaj spotkanie z Helgą Hoskovą-Weissovą, autorką książki "Dziennik Helgi"!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Insignis, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma oraz Czeskie Centrum zapraszają na otwarte spotkanie z Helgą Hoškovą-Weissovą.

 

Recenzja: "Układ doskonały" Jennifer Probst

Recenzje

Półki w księgarniach uginają się od książek traktujących o miłości. Ona i on, mnóstwo przeszkód w budowaniu związku. Najpierw namiętne chwile, potem bolesne rozstanie, a na końcu wielka miłość, której już nic nie może pokonać. Ciekawe? Chyba nie. Czy można więc napisać książkę o dwojgu kochanków, których historia nie będzie taka sama jak pozostałe?

 

"Poradnik pozytywnego myślenia" dostępny przedpremierowo jako e-book

Wydawnictwa

Książka na podstawie której powstał film z nagrodzoną Oskarem Jennifer Lawrence jest już na polskim rynku wydawniczym w formie elektronicznej. Premiera książki drukowanej 6 marca.

 

"Nigellissima"!

Nowości

Mamma mia! Nigella Lawson wydaje książkę o włoskiej kuchni - zapowiada się wyśmienicie. "Nigellissima" ukaże się nakładem Wydawnictwa Filo.

 

Nowość Akapitu Press: "Układ doskonały" Jennifer Probst

Nowości

Wydawnictwo Akapit Press poleca Państwu swoją lutową nowość - "Układ doskonały" Jennifer Probst.

 

Odpowiedź prezes Soni Dragi na list księgarzy zrzeszonych w OSK

Wydarzenia

Publikujemy odpowiedź p. Sonii Dragi, prezes wydawnictwa Sonia Draga w sprawie cen dystrybucyjnych ostatniej części Greya. Na ten problem zwrócili uwagę księgarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Księgarzy.

 

Listy księgarzy z OSK w sprawie cen dystrybucyjnych "Nowe oblicze Greya"

Księgarnie

Prezentujemy list Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy z siedzibą w Łobzie skierowany do prezes wydawnictwa Sonia Draga w sprawie cen dystrybucyjnych najnowszej części Graya zatytułowanej "Nowe oblicze Greya".

 
 

Targi non/fiction w Moskwie

Rynek zagraniczny

Instytut Książki jest organizatorem polskiego stoiska na 14 Międzynarodowych Targach Książki non/fiction w Moskwie, które potrwają od 28 listopada do 2 grudnia. J

 

Sławomir Cenckiewicz laureatem Nagrody Historycznej Roku im. Oskara Haleckiego!

Wydarzenia

Książka "Długie ramię Moskwy" Sławomira Cenckiewicza zyskała największą ilość głosów w kategorii „najlepsza książka naukowa poświęcona historii Polski w XX wieku” i decyzją czytelników zwyciężyła w tegorocznym Konkursie Książka Historyczna Roku!

 

Włoska nagroda dla Krynickiego

Wydarzenia

Ryszard Krynicki otrzymał 8 listopada 2012 roku międzynarodową nagrodę VIII Festiwalu Poezji Obywatelskiej miasta Vercelli (Festival di poesia civile "Città di Vercelli") we Włoszech.

 

„Długie ramię Moskwy” – Głosujmy !

Wydarzenia

Publikacja naukowa Sławomira Cenckiewicza “Długie ramię Moskwy : wywiad wojskowy Polski Ludowej 1943-1991″ jest nominowana do Nagrody Książka Historyczna Roku w kategorii „najlepsza książka naukowa poświęcona dziejom Polski i Polaków w XX wieku”.

 

Mistrzowie słowa w nowej kolekcji audiobooków

Wydarzenia

W piątek (5 października 2012 roku) ukaże się pierwszy tom kolekcji "Mistrzowie słowa". Zapoczątkuje ją książka "Pod słońcem Toskanii" w interpretacji Danuty Stenki. Wydawcami kolekcji są Agora i Bellona.

 

Konkurs "Książka Historyczna Roku" - głosowanie czytelników

Wydarzenia

Jury Konkursu „Książka Historyczna Roku” o nagrodę im. Oskara Haleckiego wybrało 20 książek, które zakwalifikowały się do III etapu konkursu.

 

"Ulotna doskonałość" Gianrica Carofiglio od środę w księgarniach

Nowości

Wielki bestseller we Włoszech, czwarta powieść z Guido Guerrierim w roli głównej: zaginiona dziewczyna i nietypowa misja adwokata.

 

Tydzień Włoski w Czułym barbarzyńcy w Krakowie

Księgarnie

Już dzisiaj, czyli w piątek 27 lipca, w kawiarni Czuły Barbarzyńca w Krakowie (Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego, ul. Powiśle 11) inaugurujemy pełen atrakcji TYDZIEŃ WŁOSKI

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.