RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Tokarczuk laureatką szwedzkiej nagrody literackiej

Olga Tokarczuk i Jan Henrik Swahn, tłumacz Ksiąg Jakubowych na szwedzki, zostali laureatami pierwszej edycji Międzynarodowej Nagrody Literackiej Kulturhuset Stadsteatern (Domu Kultury i Teatru Miejskiego) w Sztokholmie.

 

Relacja z Literackiego Woodstocku – dzień II

„Trzymajmy się razem!” – tymi słowami Olga Tokarczuk zakończyła drugi dzień Literackiego Woodstocku. W końcu pisarze bez czytelników nie mogli by istnieć. Jednak książka to nie tylko towar, który ma się sprzedać. „Język to nóż i widelec, którymi konsumujemy rzeczywistość” – powiedziała autorka. Idąc tym tropem, bez wahania możemy uznać, że dzisiejszy dzień był ucztą.

 

Dwudziesty ósmy dzień Miesiąca Spotkań Autorskich: Ildefonso Falcones i Olga Tokarczuk

Dzień specjalny nr 2!!! Spotkanie z gościem specjalnym Festiwalu - Ildefonso Falconesem! Wyjątkowo o godz. 18.00 na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. T. Kościuszki (ul. Czajkowskiego 109). Zapraszamy!

 

Olga Tokarczuk na Festiwalu Pen World Voices

Wydarzenia

Olga Tokarczuk będzie dziś (25 kwietnia) gościem wieczoru inaugurującego nowojorski festiwal PEN World Voices, jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń literackich na świecie. W jego dwunastej edycji weźmie udział ponad 150 pisarzy z 30 krajów. Tegoroczny program poświęcony jest głównie literaturze i kulturze Meksyku.

 

Olga Tokarczuk zakłada schronisko dla zwierząt

Wydarzenia

Jeżeli pamiętacie Olgi Tokarczuk thriller moralny z odrobiną metafizyki zatytułowany „Prowadź swój pług przez kości umarłych" to pewnie nie zdziwi was informacja, iż autorka postanowiła zrealizować przesłanie zawarte w swojej książce i założyć schronisko dla zwierząt...po przejściach

 

Ostatni klaps na planie ekranizacji książki Olgi Tokarczuk

Wydarzenia

W niedzielę padł ostatni klaps na planie filmu „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. Film jest ekranizacją powieści Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

 

Recenzja: „Księgi Jakubowe" - podróż przez świat którego już nie ma

Recenzje

„Księgi Jakubowe", to monumentalna, wspaniała pod każdym względem powieść Olgi Tokarczuk. Jeżeli weźmiesz się do czytania tej monumentalnej wielobarwnej historii Podola to będziesz ją kontemplował i wejrzysz w jej głębię.

 

Szalik od Olgi Tokarczuk przebojem licytacji!

Wydarzenia

Zestaw Olgi Tokarczuk - kolorowy szalik wykonany przez autorkę na drutach i japońskie wydanie "Biegunów" - osiągnął w licytacji najwyższą sumę. Za 27 000 zł zakupił go pan Michał. Cały dochód z licytacji przeznaczony jest na charytatywną akcję "Święta bez granic 2015", w ramach której Trójka wspiera podopiecznych Fundacji KOOCHAM.

 

Olga Tokarczuk laureatką Międzynarodowej Nagrody Mostu

Wydarzenia, Rynek zagraniczny

Przewodniczący Kapituły Międzynarodowej Nagrody Mostu Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz, prof. dr Willi Xylander, informuje, że laureatką Międzynarodowej Nagrody Mostu za rok 2015 jest Olga Tokarczuk – pisarka, której twórczość poszerza europejskiej spojrzenie na nową literaturę Europy Środkowej i Wschodniej i stanowi mocny sposób komunikacji między ludźmi różnych narodowości.

 

Polskie książki w Meksyku

28 listopada rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Guadalajarze (Meksyk), największa tego rodzaju impreza na obszarze hiszpańskojęzycznym. W stolicy stanu Jalisco przez 9 dni spotykają się przedstawiciele branży wydawniczej z całego świata, a programowi branżowemu towarzyszy sprzedaż książek i bardzo obfity program literacki.

 

"Księgi Jakubowe" - 100 tysięcy nakładu!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Literackie informuje, że w rok od premiery nakład powieści Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk przekroczył sto tysięcy egzemplarzy.

 

"NieObcy" - książka pomoże uchodźców

Wydarzenia

Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Paweł Huelle, Małgorzata Szejnert - to tylko niektórzy z autorów, którzy przekażą swoje teksty do książki, z której dochód zostanie przekazany na pomoc uchodźcom. Wsparcia redakcyjnego udzieli Wydawnictwo Czarne, a medialnego "Gazeta Wyborcza".

 

Olga Tokarczuk i atak związany z jej wypowiedzią o Polakachh

Wydarzenia

Tegoroczna laureatka Nike Olga Tokarczuk nadal spotyka się z atakami hejterów i groźbami karalnymi z powodu wypowiedzi, w której skrytykowała stosunek Polaków do Żydów i mniejszości narodowych.

 

Transmisja gali Angelusa

Transmisję telewizyjną z tegorocznej gali „Angelusa″, która rozpocznie się w najbliższą sobotę 17 października o godzinie 20, będzie można oglądać na portalu www.angelus.com.pl. Uroczystość odbędzie się w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu.

 

Olga Tokarczuk z Nagrodą Nike!

Nagrody

Olga Tokarczuk otrzymała wczoraj za "Księgi Jakubowe" Nagrodę Literacką Nike. Pisarka została wyróżniona również Nike czytelników, co czyni ją podwójną wygraną. Autorka była mocną kandydatką do tegorocznej nagrody, obstawianą przez wielu komentatorów.

 

Znamy wszystkich finalistów Nike 2015

Laureata tegorocznej nagrody poznamy już 4 października. Finaliści to: Jacek Dehnel („Matka Makryna”), Wioletta Grzegorzewska („Guguły”), Ignacy Karpowicz („Sońka”), Jacek Podsiadło („Przez sen”), Olga Tokarczuk („Księgi Jakubowe”), Magdalena Tulli („Szum”) i Szczepan Twardoch („Drach”).

 

Finaliści Nike 2015: Olga Tokarczuk

Nagrody

Codziennie przez tydzień „Gazeta Wyborcza″ ujawnia po jednym z finalistów najważniejszej nagrody literackiej w Polsce. Dziś jako pierwsza - Olga Tokarczuk. „Jej Księgi Jakubowe stały się bestsellerem, ale były też przedmiotem analiz literackich i historycznych. Wielu pisarzy marzy o tym połączeniu.″ - pisze Justyna Sobolewska w dzisiejszym wydaniu „Wyborczej″.

 

„Angelus” – finał

Nagrody

Jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” ogłosiło listę 7 książek nominowanych do finału nagrody, wyłonionych z 14, które zakwalifikowały się do półfinału.

 

Olga Tokarczuk w poszukiwaniu formy

Olga Tokarczuk na spotkanie z wrocławską publicznością Miesiąca Spotkań Autorskich trafiła prosto z sali kinowej festiwalu Nowe Horyzonty. Szuka w filmach formy do kolejnej powieści, inspiracji. Dopiero niedawno przestała żyć swoim potężnym (ponad 900 stron!) dziełem, które ujrzało w 2014 światło dzienne - „Księgami Jakubowymi” i teraz szuka tematu na kolejną powieść.

 

Olga Tokarczuk i Łeś Belej we Wrocławiu na MSA

Jedna z najbardziej lubianych w Polsce autorek, Olga Tokarczuk oraz ukraiński poeta, reportażysta Łeś Belej będą gośćmi Miesiąca Spotkań Autorskich 30 lipca.

 

Olga Tokarczuk z nagrodą Brueckepreis

Wydarzenia

W dowód uznania za działalność na rzecz porozumienia między narodami, Olga Tokarczuk otrzymała w piątek międzynarodową nagrodę Brueckepreis, przyznawaną przez Zgorzelec i Goerlitz, miasta po obu stronach Nysy Łużyckiej, tworzące Miasto Europejskie.

 

Noworudzkie spotkania z literaturą

W ramach festiwalu Noworudzkie bieguny kultury odbędą się spotkania z Olgą Tokarczuk, Joanną Bator, Januszem Rudnickim, Mariuszem Grzebalskim i wiele innych wydarzeń

 

Książki Wydawnictwo Literackiego za granicą

Rynek zagraniczny

Powieść Ignacego Karpowicza „Sońka” ukaże się w Stanach Zjednoczonych. Prawa nabyła amerykańska oficyna Dalkey Archive Press, w której wcześniej ukazała się powieść Gesty.

 

Olga Tokarczuk wycofała swoją książkę, "Księgi Jakubowe", z rywalizacji o Nagrodę Literacką dla Autorki "Gryfia".

Wydarzenia

W 2012 roku pisarka była gościem honorowym podczas pierwszej edycji nagrody. Jednak teraz zrezygnowała z walki o wyróżnienie wartości pięćdziesiąt tysięcy złotych. Swoją decyzję uzasadniła w liście otwartym.

 

Polscy pisarze na targach książki w Madrycie

Na 74.Targach książki w Madrycie Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 i Instytut Polski w Madrycie otwierają pasmo polskie. Nasz kraj reprezentują znakomicie rozpoznawalni w Hiszpanii autorzy zajmujący się bardzo odległymi gatunkami literatury. Są to Olga Tokarczuk, Andrzej Sapkowski i Adam Zagajewski. Polscy pisarze opowiedzą hiszpańskiej publiczności nie tylko o swoich książkach, ale również poruszą tematy najistotniejsze dla literatury w ogóle.

 

„Księgi Jakubowe” idą w świat

Rynek zagraniczny

PEN America opublikował informację, że książka Olgi Tokarczuk będzie tłumaczona przez Jennifer Croft. Trwają także prace nad tłumaczeniami na hebrajski, francuski, czeski, szwedzki i serbski. Gratulujemy autorce!

 

Finalistki Nagrody Gryfia 2015

Nagrody

„Uparte serce. Biografia Poświatowskiej” Kaliny Błażejowskiej, „W krainie czarów” Sylwii Chutnik, „Beksińscy. Portret podwójny” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk i „Angole” Ewy Winnickiej - oto pięć książek, które znalazły się w finale czwartej edycji nagrody literackiej Gryfia. Nominacje zostały ogłoszone 18 maja podczas Warszawskich Targów Książki. Nazwisko laureatki poznamy 20 czerwca.

 

Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznane!

Nagrody

Olga Tokarczuk, Tomasz Kot, Michał Zadara i Krzysztof Globisz znaleźli się wśród tegorocznych laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał Adam Zagajewski. Gala wręczenia statuetek z udziałem minister Małgorzaty Omilanowskiej odbyła się 12 maja br. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

 

Gwarancje kultury dla Olgi Tokarczuk za „Księgi Jakubowe”

Wydarzenia

Każdego roku TVP Kultura przyznaje nagrody dla najciekawszych osobowości artystycznych i zjawisk kulturalnych minionego roku – „Gwarancje Kultury”.

 

Dzień Wagarowicza z Tokarczuk i Twardochem! Wiosenne rabaty do 50%!

Wydarzenia

Część z Was zapewne wzięła udział w ankiecie wydawnictwa Literackiego zamieszczonej na ich profilu FB. Pytano Was o to, z kim chcielibyście, spośród ich autorów, spędzić Dzień Wagarowicza.

 

Księgi Jakubowe w Trójce

Wydawnictwa

Księgi Jakubowe" jedna z najważniejszych powieści 2014 okrzyknięta „Książką Roku” 2014 będzie obecna na antenie radiowej Dwójki - od 5 stycznia 2015 roku do 25 lutego 2015 roku.

 

„Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk – tylko u nas wysyłka przed premierą!

Nowości

Szanowni Państwo, już jest! Najnowsza książka Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe" dostępna w naszej księgarni internetowej.

 

Ruszyła nowa strona Olgi Tokarczuk

Internet

Z okazji zbliżającej się premiery Ksiąg Jakubowych zapraszamy do odwiedzenia nowej strony Olgi Tokarczuk.

 

Nowa Tokarczuk coraz bliżej

Zapowiedzi

Za dwa tygodnie, 23 października, nakładem Wydawnictwa Literackiego ukażą się „Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk. Z tej okazji autorka wyruszy z ogólnopolską trasę promocyjną.

 

Nowa powieść Olgi Tokarczuk jesienią w Wydawnictwie Literackim

Zapowiedzi

Jesienią w Wydawnictwie Literackim ukaże się długo oczekiwana, monumentalna powieść „Księgi Jakubowe”. Olga Tokarczuk akcję tej powieści osadziła w XVIII wieku na ziemi podolskiej, gdzie współistniały obok siebie kultury żydowska i chrześcijańska. Powstanie książki poprzedziły wnikliwe badania i liczne podróże na tereny obecnej Ukrainy.  

 

Miesiąc Spotkań Autorskich – 30 lipca: Olga Tojarczuk& Ewan Morrison

W środę 30.07.2014r. gościem Miesiąca Spotkań Autorskich była Olga Tokarczuk o godz. 19.00 i Ewan Morrison o godz. 20.30.

 

Olga Tokarczuk nagrodzona w Słowenii

Autorzy

Jak informuje "The Slovenia Times", Olga Tokarczuk została tegoroczną laureatką nagrody Vilenica przyznawanej od 1986 przez Związek Pisarzy Słoweńskich autorom pochodzącym z Europy Środkowej.

 

Zakończył się Miesiąc Spotkań Autorskich

Biblioteki

We wrocławskiej Mediatece przez ostatni miesiąc codziennie można było spotkać się z pisarzami z Polski, Czech, Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Luksemburga.

 

Fiński przekład "Biegunów" Olgi Tokarczuk z nagrodą

Nagrody

Fiński przekład Biegunów Olgi Tokarczuk autorstwa Tapaniego Kärkkäinena zdobył Nagrodę im. Mikaela Agricoli. Jest to wyróżnienie przyznawane corocznie za wybitne tłumaczenie na język fiński znaczącego dzieła literackiego.

 

Nowość Krytyki Politycznej: "Moment niedźwiedzia. Eseje bestsellerowej polskiej pisarki, laureatki Nagrody Literackiej Nike"

Nowości

Czy zwierzęta noszą maski? I co się kryje w ich oczach, skoro „nie ma tam duszy”? Czy możliwa jest heterotopia – świat radykalnie inny od naszego, gdzie „nie ma mowy o zabijaniu i zjadaniu”, bo Inni to „partnerzy, bliscy”?

 

Uznamska Nagroda Literacka dla Olgi Tokarczuk

Nagrody

W niedzielę, 1 kwietnia odbędzie się uroczystość wręczenia Oldze Tokarczuk prestiżowej Uznamskiej Nagrody Literackiej (Usedomer Literaturpreis) za rok 2012. Uroczystość będzie miała miejsce w malowniczej miejscowości Lüttenort-Koserow, na zakończenie Uznamskich Dni Literatury – odbywającego się od czterech lat, po obu stronach tej polsko-niemieckiej wyspy, festiwalu literackiego.

 

Nagroda dla Olgi Tokarczuk

Nagrody

Olga Tokarczuk została laureatką tegorocznej Uznamskiej Nagrody Literackiej - poinformowali w środę organizatorzy Uznamskich Dni Literatury. Wyróżnienie przyznawane jest za wkład w europejski dialog o historii i czasach współczesnych.

 

Wkrótce nowa książka Olgi Tokarczuk

Zapowiedzi

Olga Tokarczuk, ceniona i popularna pisarka, już wkrótce nakładem wydawnictwa Krytyki Politycznej opublikuje swój "Moment niedźwiedzia", błyskotliwy esej literacki. Premiera już na początku marca.

 

Polacy wśród kandydatów do Nagrody Nobla

Szwedzcy krytycy literaccy wśród kandydatów do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury wymieniają Polaków Adama Zagajewskiego, Tadeusza Różewicza oraz Olgę Tokarczuk. Tegorocznego laureata poznamy w czwartek.

 

Olga Tokarczuk w Muzeum Literatury!

3 października (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do Muzeum Literatury na spotkanie z Olgą Tokarczuk. Spotkaniem tym zainaugurujemy akademicki sezon literacki w Muzeum Literatury.

 

Olga Tokarczuk ambasadorką polszczyzny

Język polski mimo pewnych negatywnych tendencji nie jest zagrożony - oceniają uczestnicy trzydniowego Kongresu Języka Polskiego, który rozpoczął się w środę w Katowicach.

 

Spotkanie z Olgą Tokarczuk

Wydarzenia

Olga Tokarczuk przyjęła zaproszenie na spotkanie ze swymi czytelnikami i powróci do rozważań o książce „Bieguni” w niedzielę 3 kwietnia, o godzinie 17.00. Spotkanie inicjujące cykl „Errata Literata” będzie miało miejsce w sali studia koncertowego im. Jana Szyrockiego (S-1) w Polskim Radiu Szczecin (al. Wojska Polskiego 73), poprowadzi je dziennikarz i poeta Konrad Wojtyła.

 

„Wikipedia” według Tokarczuk

Recenzje

"Bieguni" Olgi Tokarczuk wydają się być ambitnym przedsięwzięciem. Autorka dostarcza nam ponad czterystu stron rozważań na rozmaite tematy, i to w formie, która nie przypomina klasycznej powieści. Mamy raczej do czynienia z sylwą, opartą na motywie podróży, finezyjnie połączonym z innymi wątkami. Co więcej, książka pęka od erudycyjnych odniesień do różnych koncepcji kulturowych i filozoficznych.  

 

Cały świat czyta Olgę Tokarczuk

Rynek zagraniczny

Rewelacyjne recenzje i tłumy na spotkaniach z zagranicznymi czytelnikami, czy polską pisarkę czeka międzynarodowa kariera?

 

Śląski Wawrzyn Literacki - Gala finałowa w Bibliotece Śląskiej

24 września o godz. 17.00 zapraszamy na galę finałową Śląskiego Wawrzynu Literackiego 2009. W trakcie gali nastąpi uroczyste wręczenie nagrody czytelników Biblioteki Śląskiej Oldze Tokarczuk za książkę "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Gośćmi specjalnymi będą Laureatka - Olga Tokarczuk oraz Jacek Bożek - prezes Klubu Gaja. Rozmowę poprowadzi dr Marta Cuber.  

 

Śląski Wawrzyn dla Tokarczuk

W tegorocznym Plebiscycie Czytelników Biblioteki Śląskiej na Książkę Roku 2009 najwięcej głosów oddano na najnowszą powieść Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych"(31,76%) .

 

Polscy autorzy w Edynburgu

Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z Olgą Tokarczuk, Michałem Witkowskim, Matthew Kelly oraz Michałem i Joanną Rusinkami, które odbędą się podczas festiwalu literackiego Edinburgh International Book Festival (14-30 sierpnia 2010).

 

Śląski Wawrzyn Literacki dla Olgi Tokarczuk

Nagrody

W tegorocznym Plebiscycie Czytelników Biblioteki Śląskiej na Książkę Roku 2009 najwięcej głosów oddano na najnowszą powieść Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" (31,76%). Drugie miejsce zajęła książka "Frascati" Ewy Kuryluk (17,65%).  

 

Polscy autorzy podbijają Edynburg

Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z Olgą Tokarczuk, Michałem Witkowskim, Matthew Kelly oraz Michałem i Joanną Rusinkami, które odbędą się podczas festiwalu literackiego Edinburgh International Book Festival (14-30 sierpnia 2010).

 

Polscy pisarze zdobywają Edynburg

Instytut Kultury Polskiej zaprasza na spotkania z Olgą Tokarczuk, Michałem Witkowskim, Matthew Kelly oraz Michałem i Joanną Rusinkami, które odbędą się podczas festiwalu literackiego Edinburgh International Book Festival (14-30 sierpnia 2010).

 

Brytyjskie tournée Olgi Tokarczuk

Olga Tokarczuk pojawi się aż na trzech wydarzeniach literackich w Wielkiej Brytanii, by promować angielskie wydanie swojego polskiego bestsellera „Prawiek i inne czasy” (ang. „Primeval and Other Times”).

 

Olga Tokarczuk w "New York Times" o narodowej żałobie

Rynek zagraniczny

Tu marsz historii jest żałobnym konduktem - pod takim tytułem ukazał się artykuł Olgi Tokarczuk w amerykańskim dzienniku „New York Times”. Popularna polska pisarka, pisząc o smoleńskiej katastrofie i żałobie w Polsce, wyraża swe obawy wobec ponownego jednoczenia się Polaków wokół śmierci.

 

Kazimiera Szczuka w Klubie Dobrej Książki

Kolejną nominację do nagrody "Śląski Wawrzyn Literacki" - książkę Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" przedstawi Kazimiera Szczuka - historyk literatury, krytyk literacki, dziennikarka telewizyjna, ale również feministka, aktywna działaczka ruchów, kobiecych i członkini partii politycznej Zieloni 200

 

Gloria Artis dla Olgi Tokarczuk

W czwartek, 28 stycznia Olga Tokarczuk otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego Srebrny Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 

Biesiada literacka z twórczością Olgi Tokarczuk

Spotkaniem z pisarką we wrocławskim klubie Falanster rozpocznie się w czwartek 28 stycznia czterodniowy maraton z Olgą Tokarczuk. Start o godz. 20 przy ul. św. Antoniego 23.

 

Tokarczuk odwiedzi, a Witkacy nawiedzi Wrocławskie Promocje Dobrych Książek

Podczas Wrocławskich Promocji Dobrych Książek (3-6.12) można będzie poznać nieznane dotąd szczegóły z życia autora „Szewców” i „Nienasycenia”. Znalazły się one w książce „Witkacego portret wielokrotny” prof. Janusza Deglera - znawcy i badacza twórczości artysty. Spotkanie z prof. Deglerem odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godzinie 17.00 w BWA Awangarda.

 

Olga Tokarczuk w Poleskim Ośrodku Sztuki

27 XI o godz. 18.00 z cyklu Alfabet Literatury Poleski Ośrodek Sztuki będzie gościć Olgę Tokarczuk z promocją najnowszej książki pt."Prowadź swój pług przez kości umarłych". Spotkanie poprowadzi Kinga Dunin, wstęp wolny. Skan okładki książki i słowo o gościu i osobie prowadzącej w załączniku.

 

Olga Tokarczuk prowadzi pług przez kości umarłych

Zapowiedzi

Już w grudniu ukaże się niezwykła książka Olgi Tokarczuk, debiutującej w nowej konwencji - będzie to thriller moralny, który do ostatniej strony trzyma w napięciu. Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej.

 

Olga Tokarczuk - Bieguni

Recenzje

Bieguni - prawosławna sekta, według wierzeń której znanym nam Światem rządzi Szatan. Szatan ów posiada nad nami władzę w miarę, jak zakorzeniamy się w środowisku, które zamieszkujemy, nie ma jednak na nas wpływu, gdy pozostajemy w ciągłym ruchu, przemieszczając się w czasie i przestrzeni. Powiedziałbym, że ów zawarty w tytule podwójny sens nowej powieści Olgi Tokarczuk wydaje mi się nieco na siłę dolepiony. Dorzuciłbym nawet, że może stało się tak dlatego, że wielbiciele prozy autorki,...

 

Olga Tokarczuk - Ostatnie historie

Recenzje

Należałoby to ćwiczyć na lekcjach wuefu, jak umierać, jak osuwać się łagodnie w ciemność, jak tracić przytomność, jak schludnie wyglądać w trumnie. Temat śmierci to wciąż temat tabu. Próby przekroczenia granicy zazwyczaj się nie udają.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.