RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Polska Akademia Księgarstwa - pierwsi dyplomowani księgarze

Zakończyła się pierwsza edycja Polskiej Akademii Księgarstwa - Podyplomowych Studiów Polityki Wydawniczej i Księgarstwa czyli pierwszych w Polsce studiów księgarskich na poziomie uniwersyteckim,

 

Druga edycja konkursu Trzy/Mam/Książki

Instytut Książki od lat wspiera rozwój i promocję czytelnictwa, a „czytelnictwo” zaczyna się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery.

 

Selfie na tle rzepaku - Justyna Bargielska

Książki, Nowości

Biuro Literackie opublikowało czwartą książkę z nowej serii wydawniczej 22. Wiersze podróżne. Swój autorski wybór, „Selfie na tle rzepaku", prezentuje tym razem Justyna Bargielska.

 

Nowa promocja w Oficynie Impuls - komplet: 2 x książka drukowana i 2 x ebook!

Nowości

Polecamy nowość! PAKIET publikacje prof. Lecha Witkowskiego "Niewidzialne środowisko" + "VERSUS"+ "Przełom dwoistości w pedagogice polskiej" wersje papierowe i ebook jako komplet w jednej i atrakcyjnej cenie!

 

Spotkanie promujące książkę „Wacław Szpakowski 1883–1973. Linie rytmiczne”

Wydarzenia

17 marca (czwartek) 2016 r., o godzinie 17.00 w Café Księgarnia Tajne Komplety (Przejście Garncarskie 2) odbędzie się spotkanie promujące nowe wydawnictwo OKiS,

 

Pakiet e-booków z poezją na BookRage!

Wydarzenia

Po raz pierwszy na BookRage można kupić w ustalonej przez siebie cenie pakiet e-booków z wierszami interesujących współczesnych poetów i poetek. Od wczoraj sprzedało się ponad 300 pakietów.

 

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem do księgarni MDM w Warszawie

Księgarnia MDM oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają na spotkanie autorskie z Piotrem Zychowiczem i promocję książki "Pakt Piłsudski-Lenin". Spotkanie odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17.00 w Księgarni MDM, ul. Koszykowa 34/50, Warszawa

 

Polska Akademia Księgarstwa

Księgarnie

Szanowni Państwo, z wielka radością pragniemy poinformować, że w listopadzie tego roku rozpocznie działalność Polska Akademia Księgarstwa (PAK) powołana przez Instytut Książki, Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polską Izbą Książki.

 

Recenzja: „Pakt Piłsudski-Lenin” Piotr Zychowicz

Recenzje

Słabo. Zychowicz porzucił pióro historyka, na rzecz politycznej publicystyki. Główna oś „Paktu” kręci się wokół rosyjskiej wojny domowej, w trakcie której młoda komunistyczna władza walczyła o przetrwanie z tzw. „białymi Rosjanami”. Według autora w 1919 roku obie strony konfliktu były tak wyczerpane, że o wyniku wojny mogła zaważyć szybka interwencja innych państw. Taką możliwość miał polski przywódca Józef Piłsudski. Marszałek uznał jednak, że pozwoli obu wrogim Polsce stronom wykończyć się...

 

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem w Kazimierzu Dolnym

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza do plenerowego empiku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, gdzie widzowie i goście Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi będą mogą spotkać się z Piotrem Zychowiczem, który przedpremierowo będzie opowiadał o swojej najnowszej książce „Pakt Piłsudski-Lenin".

 

Inauguracja piątej edycji przekazywania wyprawek czytelniczych wrocławskim noworodkom!

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza do Filii nr 4 przy ul. Wieczystej 105, jutro, 23 czerwca (Dzień Ojca!) na godzinę 10.30.

 

Noc Literatury we Wrocławiu już 13 czerwca

Wydarzenia

Europejska Noc Literatury to projekt, który na dobre zadomowił się w już w świadomości wrocławian i wielbicieli literatury z całej Polski. Swoją popularność zawdzięcza nietypowej, otwartej formule, dzięki której prezentuje szerokiej publiczności twórczość współczesnych pisarzy z wielu krajów, zachęca do kontaktu z książką i różnymi kulturami, a także pokazuje, że czytanie jest modne. Projekt ten z powodzeniem realizowany jest w Europie od wielu lat, a każda z dotychczasowych edycji we Wrocławiu...

 

Chłopaki niech płaczą - spotkanie z Olafem Lubaszenko w Matrasie w Warszawie

Księgarnie

Zapraszam 11 czerwca o godz. 18.00 na spotkanie z Olafem Lubaszenko do księgarni Matras przy ul. Nowy Świat 41 w związku z premierą książki "Chłopaki nie płaczą".

 
 

PocketBook B2B Cloud Solution – otwarta platforma do czytania „na życzenie”!

Internet

PocketBook prezentuje PocketBook B2B Cloud Solution – kompletny pakiet usług niezbędnych dla dostawców treści online oraz księgarni internetowych, dzięki którym użytkownik końcowy otrzyma nowe, unikalne możliwości.  

 

Konkurs z „Deepakiem Choprą"

Konkursy

Portal Księgarski zaprasza Państwa do wzięcia udziału w ostatnim tegorocznym konkursie poświęconym książce Deepaka Chopry „Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?":

 

"Jak zaspokoić apetyt, głód życia i pragnienie szczęścia?" Deepak Chopra

Nowości

Jeden z 10 najbardziej wpływowych przywódców duchowych na świecie, bestsellerowy autor i wieloletni doradca duchowy Michaela Jacksona, Deepak Chopra, w swojej najnowszej książce przedstawia zdumiewająco prostą metodę pozbycia się złych nawyków żywieniowych, dzięki dotarciu do prawdziwych źródeł głodu i świadomej metamorfozie swoich myśli.

 

"Chłopak z Warszawy"- Powstanie Warszawskie oczami szesnastoletniego żołnierza!

Zapowiedzi

1 sierpnia przypada 70. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji REBIS przygotował książkę Andrzeja Borowca "Chłopak z Warszawy". 29 lipca trafi do księgarń.

 

Legendy Miejskie na BookRage

Internet

W ciągu pierwszych dwóch dni sprzedaży nowego pakietu na BookRage ponad internauci kupili ponad 700 zestawów premierowych e-booków skupionych wokół tematu Legend Miejskich, czyli mieszaniny beletrystyki i reportażu gonzo. Autorzy to m.in Jakub Żulczyk, Ziemowit Szczerek, Karolina Pochwatka, Łukasz Najder. Łączna kwota, jaką zapracono to ponad 20 tys.

 

Nieznany współtwórca Batmana. Przedsprzedaż i wysyłka od 28 lipca

Nowości

Wydawnictwo Centrala zaprasza do zamówień ich najnowszej publikacji "Cudowny chłopak Billy. Nieznany współtwórca Batmana". Wysyłka od 28 lipca 2014 roku.

 

Recenzja: „Chłopaki Anansiego” Neil Gaiman

Recenzje

Minęło dobrych kilka lat, od kiedy Gruby Charlie Nancy (który wcale nie jest gruby), Spider i reszta mniej lub bardziej żywych, mniej lub bardziej pokręconych, mniej lub bardziej zwierzęcych bohaterów z Chłopaków Anansiego rozbawili mnie po raz pierwszy. Bałam się kolejnego spotkania – na szczęście nic się nie zmieniło.

 

„Niezbędnik chłopaka. Nie możesz tego nie wiedzieć”

Kiedy jest się nastoletnim chłopakiem, potrzeba wiele wiedzy i jeszcze więcej umiejętności, by zaimponować kolegom (i koleżankom...). Z pomocą przychodzi ta właśnie książka, dzięki której każdy chłopak może stać się prawdziwym idolem towarzystwa! Skąd poza nią miałby dowiedzieć się, jakie są najdziwniejsze sporty świata, jakie wynalazki NASA sprawdzają się w codziennym życiu, jakie formacje wojskowe stosowali Rzymianie, co pachnie najbardziej nieprzyjemnie na świecie czy którzy królowie byli...

 

Lutowe nowości z Wydawnictwa MAG

Nowości

Horror Dana Simmonsa, nowe powieści Neila Gaimana i Michaela Cobleya to propozycje Wydawnictwa MAG na luty 2014.

 

Promocja książki Malali w Pakistanie odwołana

Wydarzenia

Presja lokalnych władz spowodowała, że ze względów bezpieczeństwa została odwołana planowana promocja na uniwersytecie w Peszawarze (Pakistan).

 

Nagroda im. Kazimierza Wyki dla prof. Szpakowskiej

Nagrody

W tym roku nagroda za wybitne osiągnięcia w dziedzinie eseistyki oraz krytyki literackiej została przyznana za książkę "Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich".

 

Co druga strona książki Pakosińskiej to plagiat?

Wydawnictwa

Podróżnik i bloger walczy z Wydawnictwem Pascal, które opublikowało książkę o Gruzji "Georgialiki" Katarzyny Pakosińskiej twierdząc, że jest ona pełna zapożyczeń i narusza prawo autorskie.

 

"To ja, Malala" - walka o prawa kobiet w Pakistanie

Nowości

Historia pakistańskiej dziewczyny, która z narażeniem życia walczy o prawa kobiet i ich dostęp do edukacji. Gdy talibowie przejęli kontrolę nad doliną Swat w Pakistanie, jedna dziewczynka odważyła się im sprzeciwić. Malala Yousafzai podjęła walkę o swoje prawo do nauki.  

 

Pakosińska oskarżona o plagiat: Bardzo mi przykro

Prawo

Na rynku wydawniczym rok temu ukazała się książka Katarzyny Pakosińskiej, w której gwiazda kabaretu opisuje swoje wspomnienia z Gruzji. Tymczasem zdaniem autorów serwisu Oblicza Gruzji, publikacja jest plagiatem.

 

Najlepsze książki historyczne: nominacje do Nagrody im. K. Moczarskiego dla książek W.A.B.

Nowości

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że książki Wydawnictwa W.A.B. „Wiadomości Literackie” prawie dla wszystkich" Małgorzaty Szpakowskiej (seria z wagą) oraz "Słonimski. Heretyk na ambonie" Joanny Kuciel-Frydryszak (seria Fortuna i Fatum) zostały nominowane do Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego dla najlepszej książki historycznej ubiegłego roku.

 

Minister cyfryzacji: likwidacja roamingu i tańsze e-booki

Internet

Polska przygotowuje swoje propozycje dotyczące zharmonizowanego rynku cyfrowego w UE, przed spotkaniem Rady Europejskiej 24-25 października.

 

Pakiet dla eCzytelnika z nowym e-czytnikiem PocketBook Mini.

Księgarnie

Firma Virtualo dla aktywnych czytelników, którzy cenią szybkość internetowych zakupów i błyskawiczny dostęp do nabytych treści cyfrowych, przygotowała specjalny pakiet eCzytelnika. Możliwość „płacenia punktami za e-booki” to wygodna forma wymiany zakupionych wcześniej punktów na produkty cyfrowe w internetowej księgarni dystrybutora.

 

Absolutnie wszystko, co powinien wiedzieć każdy chłopak i dziewczyna

Wydawnictwo Jedność prezentuje książki Alexandry Johnson i Martina Olivera, które pomogą dorastającym dzieciom zwrócić uwagę na bardzo ważne sprawy w codzienności.

 

Absolutnie Wszystko, co powinien wiedzieć każdy chłopak i każda dziewczyna!

Nowości

Wydawnictwo Jedność poleca swoje nietypowe poradniki dla dziewcząt i chłopców pt." To nie kpiny! Świetne rady dla dziewczyny.Wszystko, co powinna wiedzieć każda dziewczyna! i "To nie draka! Świetne rady dla chłopaka. Wszystko, co powinien wiedzieć każdy chłopak!"

 

Nieznane przygody Sherlocka Holmesa po raz pierwszy po polsku w BookRage.org

Nowości

Od tygodnia trwa druga edycja akcji BookRage z pakietem e-booków za „co łaska”, tym razem skupiająca się na kryminałach.

 
 

XIX Targi Wydawców Katolickich

Przestawiamy zmiany w regulaminie XIX Targów Wydawców Katolickich oraz wskazówki dotyczące dojazdu na targi i miejsc parkingowych.

 

Specjalna edycja "Paktu Ribbentrop-Beck" już w księgarniach!

Nowości

Pod koniec sierpnia ukazała się nakładem REBISU książka Pakt Ribbentrop-Beck autorstwa Piotra Zychowicza. Publikacja stała się bestsellerem i wywołała wiele żarliwych dyskusji w środowisku historyków oraz czytelników. Doczekała się też wielu recenzji i omówień w mediach.

 

Dyskusja wokół książki Małgorzaty Szpakowskiej

Wydarzenia

Wydawnictwo W.A.B., Instytut Kultury Polskiej UW, Instytut Książki i redakcja „Dialogu” zapraszają na dyskusję wokół książki Małgorzaty Szpakowskiej.

 

Nagroda "KLIO" 2012 dla Małgorzaty Szpakowskiej, autorki książki "Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich"

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, że Nagroda „KLIO” 2012 w kategorii autorskiej (nagroda III stopnia) została przyznana Małgorzacie Szpakowskiej za książkę „Wiadomości Literackie” prawie dla wszystkich.

 

Najbliższe spotkania promocyjne Piotra Zychowicza

Wydarzenia

Przedstawiamy plan spotkań autorskich autora kontrowersyjnej książki "Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki" wydanej przez Dom Wydawniczy Rebis.

 

Gratka dla Schulzologów - Pakiet Schulzowski

Wydawnictwa

Wszystkim miłośnikom i wielbicielom twórczości Brunona Schulza polecamy pakiet schulzowski: 4 księgi w cenie promocyjnej 159,90 zł (cena nominalna: 246 zł).

 

Piotr Zychowicz - harmonogram najbliższych spotkań z czytelnikami

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Pozwalamy sobie zamieścić harmonogram najbliższych spotkań Piotra Zychowicza, autora książki "Pakt Ribbentrop- Beck" z czytelnikami:

 

Spotkanie z Piotrem Zychowiczem w Łodzi

Wydarzenia

Dom Wydawniczy REBIS, Stowarzyszenie Samorządowa Łódź i Społeczna Akademia Nauk zapraszają na spotkanie i dyskusję o książce Piotra Zychowicza "Pakt Ribbentrop–Beck"

 

Premiera W.A.B.: "Wiadomości Literackie prawie dla wszystkich"

Nowości

Najważniejsze pismo międzywojnia – „Wiadomości Literackie” – to tytuł, na którym wychowały się pokolenia…

 

"Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki" - premiera książki już 21 września!

Nowości

21 września do księgarń trafi książka "Jesteś Bogiem. Historia Paktofoniki", na podstawie której powstał jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku.

 

Dyskusja o książce Piotra Zychowicza "Pakt Ribbentrop-Beck" (6 września 2012r.)

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS i Klub RONINA w Warszawie z a p r a s z a j ą na spotkanie "Wrzesień 1939: tragedia, która nie musiała się wydarzyć".

 

Virtualo wprowadza pierwsze Bundle do polskich księgarni

Księgarnie

W czerwcu 2012 r. dystrybutor treści cyfrowych - Virtualo wraz z Empikiem wprowadziło do sprzedaży w salonach tej sieci pierwsze w polskich księgarniach stacjonarnych tzw. Bundle.  

 

Pakiety promocyjne wydawnictwa Dialog

Nowości

Specjalnie z myślą o swoich klientach indywidualnych wydawnictwo Dialog przygotowało aż 23 różne pakiety promocyjne w bardzo, ale to bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Feniks 2012

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przysłali już zgłoszenie publikacji do nagrody Feniks 2012, równocześnie przypominam, że w tym roku książki można zgłaszać do dnia 29 Lutego.

 

W Biedronce można kupić bajki Fundacji Faktu

Wydarzenia

Do sieci sklepów Biedronka trafiła książka z płytą "Opowieści z Krainy Pięknych Snów", przygotowana przez Fundację Faktu. Najpiękniejsze bajki dla dzieci czytają m.in. Katarzyna Pakosińska i Piotr Kupicha.

 

Świąteczna oferta Grafix-u: Tryptyk „Syberia wzdłuż i wszerz”

Zapowiedzi

Gdańskie wydawnictwo Grafix przygotowało dla Państwa w tym świątecznym czasie ciekawą ofertę tytułowa i ceną.

 

Wręczono nagrodę „Multimedia w służbie Ewangelii”

Wydarzenia

Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Filmowego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego z_okazji XXVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i_Multimediów „Niepokalanów 2011″ przyznał po raz ósmy Nagrody im. Juliana Kulentego – „Multimedia w_służbie Ewangelii” za wybitne osiągnięcia w kraju i zagranicą w dziedzinie ewangelizacji z wykorzystaniem multimediów. Nagrodę tę otrzymał m.in. ks._Roman Szpakowski – salezjanin.

 

Powstał zespół ds. Paktu dla Kultury

Wydarzenia

Przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ukonstytuował się zespół ds. Paktu dla Kultury pod przewodnictwem ministra Michała Boniego.

 

Podpisano Pakt dla Kultury

PAKT DLA KULTURY zawarty pomiędzy Radą Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej reprezentowaną przez Prezesa Rady Ministrów oraz stroną społeczną reprezentowaną przez Obywateli Kultury

 

Pakt dla Kultury. Pierwsza wersja po konsultacjach społecznych

Wydarzenia

Przedstawiamy pierwszą redakcję "Paktu dla Kultury" po konsultacjach społecznych.

 

Pakt dla kultury – stanowisko Koalicji

9.04.2011 obyło się posiedzenie organizacji pozarządowych ws zatwierdzenia tekstu Paktu dla Kultury. Pakt dla Kultury stworzony przez Ruch Obywateli Kultury jest pierwszą w demokratycznej Polsce propozycją umowy społecznej, której przedmiotem jest kultura.

 

Zwolennicy "Paktu" walczą o kulturę

Pakt dla Kultury ma połączyć tych, którzy uważają, że kultura ma dla rozwoju kraju fundamentalne znaczenie, ale też tych, którzy są przekonani, że jest ona ważna sama z siebie - podkreślał podczas wtorkowego spotkania w sprawie dokumentu prof. Jerzy Hausner.

 

Pakt dla kultury. List owarty do Beaty Stasińskiej

Wydarzenia

W sobotę (11.XII.2010) odwiedziłem kongres lub spotkanie Obywateli Kultury (Kino „Kultura”) jako obserwator i człowiek kultury (pracuję w kulturze od ponad 30 lat).

 

Ogłoszono Projekt Paktu dla Kultury

Prawo

Projekt Paktu dla Kultury, czyli propozycje zmian w finansowaniu kultury i działalności kulturalnej, zaprezentowano w Warszawie. Jedna z propozycji to podniesienie poziomu finansowania kultury w budżecie państwa do, co najmniej, 1 proc. od 2012 roku.

 

Wyd.Juka-91 "Gra w Kolory" z księgarzami na poziomie...2 klasy podstawówki

Prawo

W załączeniu publikujemy nadesłany przez Kujawsko-Pomorski Oddział Izby Księgarstwa Polskiego tekst wystąpienia wraz z załącznikami do UOKiK w Warszawie w sprawie sprzedaży przez Wydawnictwo Juka-91 z Warszawy pakietu do klasy 2 szkoły podstawowej "Gra w Kolory" w stanie niekompletnym, przez co naraża się księgarzy na reklamacje przez kupujących.  

 

Czym jest pielęgniarstwo transkulturowe

Nowości

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało otwarcie granic, nasiliło migrację ludności z wielu krajów odmiennych kulturowo oraz doprowadziło do wzrostu liczby imigrantów i uchodźców asymilujących się w Polsce. Sytuacja ta wymaga od pielęgniarek nowych umiejętności i postrzegania pacjenta nie tylko przez pryzmat jego problemów zdrowotnych, ale także potrzeb duchowych i praktycznych uwarunkowań związanych z wyznawaną religią i pochodzeniem etniczno-kulturowym.

 

"Biały Dmuchawiec" i Mateusz Pakuła w Instytucie Teatralnym

Zapraszamy na warszawską premierę książki "Biały Dmuchawiec". Pięć sztuk teatralnych, wydanej przez Fundację SPLOT.

 

Nie powinniśmy uciekać od trudnych pytań-wywiad z z ks. R. Szpakowskim

Portal Księgarski rozmawia z ks. Romanem Szpakowskim SDB, organizatorem XVI Targów Wydawców Katolickich i członkiem Rady Nadzorczej spółki Targi Książki.

 

Stentor - ekspertem w dziedzinie edukacji humanistycznej

Zapowiedzi

STENTOR – ekspert w dziedzinie edukacji humanistycznej prezentuje pierwszy w pełni zintegrowany podręcznik do języka polskiego w gimnazjum.

 

XVI Targi Wydawców Katolickich przełożone na maj

Wydarzenia

Poniżej zamieszczamy list ks. Romana Szpakowskiego, Prezesa SWK, informujący o przełożeniu XVI Targów Książki Katolickiej.

 

Neil Gaiman - "Chłopaki Anansiego”

Recenzje

Właściwie nikt nie wie, kim jest Anansi. Wiadomo za to, że jego syn to Gruby Charlie. Dlaczego gruby? Tego też nikt Ci nie powie, po prostu pewnego razu Anansi uznał, że jego jedynak jest nieco bardziej okrąglejszy niż rówieśnicy.

 

MAGowy konkurs z Neilem Gaimanem

Konkursy

"Chłopaki Anansiego" to szalona przygoda, popis biegłości literackiej i urocza, zwariowana farsa, opowiadająca o tym, skąd pochodzą bogowie – i jak przeżyć we własnej rodzinie. Nie zwlekaj i weź udział w konkursie dotyczącym tej książki.

 

Magowe spotkania z Neilem Gaimanem

Już w najbliższy poniedziałek 22 marca 17.00 Empik Junior przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie Neil Gaiman spotka się z czytelnikami.  

 

"Pakt zabójców" - nowa powieść Wydawnictwa WAM

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM przedstawia kolejną nowość - książkę autorstwa popularnego i poczytnego pisarza Maxa Gallo pt. "Pakt zabójców".

 

Ewa Zienkiewicz: Dziewczyny, chłopaki i skarb

Recenzje

Warto zachować sobie notatki z własnych przemyśleń zrobione w młodości. W ten sposób w przyszłości można zadziwić samego siebie. Tak w posłowiu do swojej najnowszej książki pisze autorka Ewa Zienkiewicz. Z tego, co znajdujemy dalej wynika niezbicie, że pisarka tworząc tę powieść dla młodzieży korzystała z własnych doświadczeń, przemyśleń, przygód, których świadkiem, a może nawet i uczestnikiem była w (niedawnej wszakże) młodości.

 

Neil Gaiman przyjeżdża do Polski

Neil Gaiman, scenarzysta filmowy i teatralny, pisarz, scenarzysta komiksowy, autor m.in. bestsellerowej "Koraliny", której ekranizacja jest nominowana do Oscara, tej wiosny przyjeżdża do Polski. 22 marca będzie gościem Wydawnictwa Mag.

 

Adam Korpak wszedł do fińskiego Panteonu

Rynek zagraniczny

Adam Korpak - twórca z Krakowa mieszkający 200 km od Helsinek - rysuje od 22 lat dla czytelników "Helsingin Sanomat".

 

Andrzej Świętochowski, "Pamiętnik warszawskiego chłopaka"

Recenzje

Oficyna Wydawnicza Łośgraf , po książce Zbigniewa Remigiusza Kwiatkowskiego („Drużyna VII obwodu ‘Obroża’”), wydała kolejną publikację, dotyczącą Powstania Warszawskiego. „Pamiętnik warszawskiego chłopaka” to, podobnie jak tekst Kwiatkowskiego, proza wspomnieniowa.

 

Konkurs Best European Schoolbook Award rozstrzygnięty!

Nagrody

Pakiet dla pięciolatka - "Entliczek, pentliczek" Wydawnictwa Nowa Era otrzymał złotą nagrodę w konkursie Best European Schoolbook Award na najlepszy podręcznik Europejski w 2009 roku. Pakiet został nagrodzony w kategorii do lat 11-tu. Do tegorocznej edycji konkursu nadesłano 48 tytułów z siedemnastu krajów europejskich.

 

Już dziś premiera najnowszej książki Małgorzaty Kalicińskiej w Traffic Club!

We wtorek, 20 października o godz. 19:00 rozpocznie się spotkanie z Małgorzatą Kalicińską, autorką m.in. bestsellera "Dom nad rozlewiskiem".

 

Rozpoczęła działalność Fundacja Przyjazny Papier

Wydarzenia

W trosce o czytelnictwo, a także o komfort i zdrowie cztelników powołano Fundację Przyjazny Papier.

 

Dawid Kornaga - Rzęsy na opak

Książki, Recenzje

Na książki niektórych autorów się czeka. Na przykład po to, aby przekonać jak poradzili sobie z presją pompowaną przez krytyków, czytelników i rynek literacki. Wszystkich przecież interesuje, czy nowa powieść wytrzyma ciężar porównań z wysoko ocenionym poprzednikiem. Z wielką trwogą wyglądało się następcy „Wojny polsko-ruskiej” Masłowskiej. Niesłychana ciekawość kazała rozglądać się za młodszym bratem „Lubiewa” Witkowskiego. Podobnie rzecz się miała z najnowszą książką Dawida Kornagi. Wielu się...

 

Neil Gaiman - Chłopaki Anansiego

Recenzje

Właściwie nikt nie wie, kim jest Anansi. Wiadomo za to, że jego syn to Gruby Charlie. Dlaczego gruby? Tego też nikt Ci nie powie, po prostu pewnego razu Anansi uznał, że jego jedynak jest nieco bardziej okrąglejszy niż rówieśnicy. I tak już zostało, złośliwy przydomek wgryzł się w życie Charliego i towarzyszyć mu będzie nawet w chwili, gdy jako dorosły facet dawno zrzucił zbędne kilogramy.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.