RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Empik, w połączeniu z Virtualo.pl i Biblioteką Akustyczną, stawia na rozwój e-contentu

Internet, Księgarnie

Empik stawia na rozwój książek elektronicznych. W Grupie Empik, obok Virtualo – największego agregatora e-booków w Polsce – pojawiła się teraz Biblioteka Akustyczna, wydawca i dystrybutor audiobooków.

 

Nowe władze Sekcji Wydawców Edukacyjnych PIK

21 czerwca w siedzibie Polskiej Izby Książki przy ulicy Oleandrów, odbyło się walne zgromadzenie Sekcji Wydawców Edukacyjnych.

 

Apetyt na Gombrowicza

Nieco bardziej literacki i równie atrakcyjny jak poprzednie – taki będzie siódmy już „Apetyt na Gombrowicza”, na który muzeum tego pisarza oraz gmina Jedlińsk zapraszają do Wsoli już w najbliższą sobotę, 4 czerwca.

 

Allegro i Empik podważają dane Biblioteki Narodowej dotyczące czytelnictwa

Księgarnie

Coś tu nie gra. Empik sprzedaje książki za prawie miliard złotych. Użytkownicy Allegro co minutę kupują 13 książek. Dlaczego zatem Biblioteka Narodowa twierdzi, że Polacy przestali czytać.

 

Najlepsze książki dziecięce 2015 | finaliści konkursu "Przecinek i Kropka"

Już znamy finalistów konkursu "Przecinek i Kropka" 2015! To jeden z najstarszych konkursów w kategorii literatury dla najmłodszych.

 

Apostrof - nowy festiwal literatury

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury ogłosił właśnie swoją pierwszą edycję oraz pierwsze gwiazdy. Wybitni, ale też popularni pisarze – Jaume Cabré, Lars Saabye Christensen i Paullina Simons – już w maju pojawią się w Polsce. Apostrof to pierwsze wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą.

 

Spotkanie z autorami książek wydawanych w serii „Horyzonty zdarzeń”

Dom Wydawniczy REBIS ma przyjemość zaprosić na spotkanie z autorami książek wydawanych w serii „Horyzonty zdarzeń”.

 

EMF - zmiany w składzie Rady Nadzorczej emitenta

Księgarnie

Zarząd Empik Media & Fashion S.A. ("Spółka") informuje, że w dniu 03 marca 2016 roku doszło do następujących zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki:

 

Najpopularniejsze książki 2015 nagrodzone!

Księgarnie

Bestsellery Empiku wręczono wczoraj już po raz 17. W kategoriach książkowych królowały kobiety. Katarzyna Bonda, Red Lipstick Monster, Nela Mała Reporterka, Paula Hawkins i Gayle Forman to zwyciężczynie tegorocznej edycji konkursu.

 

Najpopularniejsze książki 2015

Księgarnie

Już za tydzień, 16 lutego zostaną ogłoszone najpopularniejsze książki minionego roku - Bestsellery Empiku 2015. Laureatów konkursu poznamy podczas uroczystej gali, transmitowanej na antenie TVP 2 oraz TVP Rozrywka.

 

Polska Akademia Księgarstwa - komunikat

Wydarzenia

W dniach 18 - 20 grudnia 2015 r. odbył się III zjazd Polskiej Akademii Księgarstwa Studiów Podyplomowych Polityki Wydawniczej i Księgarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka"

Wszyscy zgadzamy się z tym, że dzieciom trzeba czytać i zachęcać do samodzielnego czytania. Ale jak? Jak z szerokiej oferty na runku wybrać te najciekawsze i najbardziej wartościowe tytuły dla naszych maluchów. Empik właśnie ogłosił start Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą. Wydawcy mogą już zgłaszać publikacje.

 

Spotkania z autorami w Empiku Arkadia

Remigiusz Mróz z nową powieścią „Przewieszenie” oraz Joanna Lamparska z książką „Złoty pociąg. Krótka historia szaleństwa” spotkają się z czytelnikami w Empiku Arkadia w Warszawie.

 

Laureaci 9. edycji konkursu PIK-owy Laur!

W tym roku po raz pierwszy finał 9. edycji konkursu PIK-owy Laur gościł 23 października na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

 

Poznaj nominowanych w 9. edycji konkursu PIK-owy Laur!

Wydarzenia

Rola mediów w popularyzacji czytelnictwa jest w dzisiejszych czasach nie do przecenienia. Organizowany od 2005 roku przez Polską Izbę Książki konkurs PIK-owy Laur jest jedyną nagrodą dla dziennikarzy, która docenia ten fakt oraz stymuluje swoimi zasadami jakość działań na tym ważnym polu.

 

Dekada kultury z empik.com

Księgarnie

Erotyki oraz literatura młodzieżowa na szczycie bestsellerów, postępująca ekspansja ebooka i muzyki cyfrowej oraz powrót winyli – to tylko niektóre z najciekawszych trendów ostatnich lat, które kształtują kierunki rozwoju rynku wydawniczego. Empik.com, sklep internetowy z najbogatszą ofertą dóbr kultury w Polsce, podsumowuje ostatnią dekadę rynku.

 

Wszystkie wojny Lary - spotkanie z Wojciechem Jagielskim we Wrocławiu

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim i rozmowę o jego najnowszej książce - zaskakującym reportażu o palących problemach XXI wieku „Wszystkie wojny Lary” w środę 23 września o godzinie 18.00 w Salonie Empik Renoma we Wrocławiu (Świdnicka 40). Rozmowę poprowadzi Jakub Żary

 

Piknik w parku przy Bibliotece Śląskiej

Biblioteki

Serdecznie zapraszamy na piknik w parku przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1) w sobotę 5 września 2015 roku. Celem imprezy jest promocja zdrowia, zdrowej żywności, literatury, sportu i rekreacji oraz integracja mieszkańców Katowic i całego Śląska.

 

100 książek, które trzeba przeczytać - polecają internauci

Księgarnie

W zorganizowanym przez Empik plebiscycie zostało oddanych 165 tysięcy głosów. W rezultacie powstała druga lista „100 książek, które trzeba przeczytać”. Oba zestawienia – stworzone przez internautów i stworzone przez pisarzy i dziennikarzy – można znaleźć na stronie www.empik.com/100ksiazek. Celem akcji jest sprowokowanie szerokiej dyskusji o czytelnictwie.

 

PIK-owy Laur po raz 9.

Nagrody

Do 31 lipca można zgłaszać kandydatów do PIK-owego Lauru, corocznej nagrody przyznawanej dziennikarzom za wkład w promocję czytelnictwa. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Książki.

 

Darmowe podręczniki, dotacja celowa: wielu uczniów może rozpocząć rok szkolny bez książek

Wydarzenia

Część dyrektorów szkół ciągle nie otrzymała środków z dotacji celowej na zakup podręczników i materiałów ćwiczeniowych. Efekt? Proces zamawiania pomocy szkolnych nie może zostać rozpoczęty.

 

Zabierz książkę na wakacje – tytuły, które warto przeczytać tego lata

Wydarzenia

Rozpoczęliśmy sezon wakacyjny, a wraz z nim nastał czas planowania urlopów i weekendowych wypadów. To doskonała okazja, by nadrobić czytelnicze zaległości. Nawet jeśli planujecie aktywny wypoczynek, z pewnością znajdziecie chwilę na odpoczynek z książką w ręku. Empik podpowiada miłośnikom różnych gatunków, jakie tytuły warto spakować do walizki.

 

Ochrona prawa autorskiego – bardzo ważna petycja!

Apelujemy ponownie o podpisy pod bardzo ważną internetową petycją, która została uruchomiona przy okazji kampanii Copyright For Freedom. Całe środowisko książki – a zwłaszcza wydawcy i autorzy – powinni wspierać walkę o zrównoważone prawo autorskie, które chroni twórców i wytwórców.

 

Zgłoś swojego kandydata do PIK-owego Lauru!

PIK-owym Laurem Polska Izba Książki nagradza dziennikarzy za promocję książek i czytelnictwa. Rozpatrujemy publikacje z prasy, programy radiowe, telewizyjne, portale internetowe oraz akcje społeczne, które w nietuzinkowy sposób wpływają na wzrost zainteresowania dobrem kultury, jakim są książki

 

Wydawnictwo Semper poleca: „Norwid – Conrad. Epika w perspektywie modernizmu"

Nowości

Naszym nakładem ukazała się monografia: Karol Samsel „Norwid – Conrad. Epika w perspektywie modernizmu":

 

Piknik literacki dla dzieci „Włoska robota”

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza i Fundacja Edukacji Twórczej PSTRYK zapraszają na Piknik literacki dla dzieci „Włoska robota”. 24 maja 2015 r., Warszawa, Rynek Starego Miasta 20 w godzinach: 11.00-18.00

 

Zaproszenie na Konferencję Ocal książki – kampania na rzecz przyszłości polskiej książki

Wydarzenia

Klub Parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego, Polska Izba Książki oraz Artur Dębski – poseł prowadzący projekt Ustawy o Książce w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej zapraszają na Konferencję Ocal książki"– kampania na rzecz przyszłości polskiej książki.

 

Festiwal literatury - spotkania z autorami Warszawa - empik Junior, Arkadia

Empik przygotował coś specjalnie dla fanów kryminalnych zagadek. 26 kwietnia, w ramach organizowanego przez sieć Festiwalu Literatury, w Warszawie odbędzie się gra miejska oparta na fabule książki „Uwikłanie” Zygmunta Miłoszewskiego.

 

"Kapitał w XXI wieku" Thomasa Piketty'ego już w przedsprzedaży!

Nowości

z przyjemnością informujemy, że światowy przebój czytelniczy Thomasa Piketty'ego Kapitał w XXI wieku ukaże się nakładem naszego wydawnictwa 24 kwietnia. Już teraz uruchamiamy dla niecierpliwych przedsprzedaż ze specjalną ceną.

 

Odpowiedź Empiku na list artystów

Szanowni Państwo,   Dziękuję za list – z uwagą zapoznałam się z jego treścią i odbieram go jako konstruktywną opinię.   Jesteśmy w momencie opracowywania strategii na najbliższe lata i głos artystów oraz ludzi kultury jest dla nas bardzo istotną wskazówką na drodze do pozytywnych zmian.

 

Zaglądamy do portfela Empiku

Księgarnie

Grupa EM&F, do której należy m.in. Empik i Grupa Wydawnicza Foksal udostępniła dane dotyczące sytuacji finansowej w 2014 roku. Czy jest nadzieja dla Empiku?

 

Poczta Polska łączy siły z Empikiem

Księgarnie

Operator otwiera oddziały w salonach z prasą. Pomoże mu to w zmaganiach z InPostem.

 

"Cała prawda o Empiku". Bloger i były pracownik wyciągnął "wszystkie brudy

Księgarnie

Niewiele jest w Polsce firm, które budzą w internecie tyle emocji, co Empik. Nie może więc dziwić rozgłos, jaki zaczęła zdobywać w sieci „Cała prawda o Empiku”, czyli wpis blogowy pisarza Łukasza Kotkowskiego, który przepracował w sklepie sieci 18 miesięcy. Wpis nie zostawia na Empiku suchej nitki…

 

Bestellery Empiku 2014

Bestsellery

Znamy laureatów Bestsellerów Empiku 2014! Na podstawie blisko 30 milionów głosów oddanych przez klientów w formie zakupów, Empik już po raz 16. przyznał swoje nagrody.

 

Twórcy najpopularniejszych książek w Polsce ostrzegają, czym skończyłaby się upadłość Empiku

Wydarzenia

I tak mało czytamy, a upadek Empiku oznaczałby załamanie rynku sprzedaży książek - mówi "Metru" Małgorzata Kalicińska. - Mniejsze nakłady, trudna dostępność do książek - Polacy czytaliby jeszcze mniej - twierdzą bestsellerowi polscy pisarze

 

Ewa Szmidt-Belcarz nowym Prezesem Zarządu Empik Sp. z o.o.

Księgarnie

W dniu 2 lutego 2015 r. pani Ewa Szmidt-Belcarz obejmie funkcję Prezesa Zarządu Empik Sp. z o.o. Zastąpi na tym stanowisku pana Olafa Szymanowskiego, który zakończył współpracę ze spółką i Grupą Empik Media & Fashion S.A.

 

Relacja z pewnej wizyty w Empiku. Tego się kasjerka nie spodziewała..

Księgarnie

Jak skutecznie wyrazić swój sprzeciw wobec promowania zakupów świątecznych w sieci Empik przez satanistę i aborcjonistkę? – pyta na Facebooku informatyk, Tomasz Rakowski i daje proste rozwiązanie.

 

Empik nie wycofuje się z kontrowersyjnej kampanii. Cejrowski przyłączył się do bojkotu księgarni

Księgarnie

Mimo protestów klientów, sieć księgarni Empik nie zrezygnowała z reklam świątecznych z udziałem Adama „Nergala” Darskiego i Marii Czubaszek.

 

Wszystko o Thomasie Pikettym w nowym numerze Krytyki Politycznej!

Zapowiedzi

Wydawnictwo Krytyki Politycznej przygotowując polską premierę słynnego Kapitału w XXI wieku" Thomasa Piketty'ego (wydanie książki planuje na kwiecień), w najnowszym numerze Krytyki Politycznej, prezentuje fragment tej głośnej książki. Przyglądamy się burzliwej dyskusji, którą wzbudziła na świecie, i zastanawiamy się, na ile diagnozy i recepty Piketty'iego przystają do polskiej rzeczywistości.

 

Bojkot Empiku: To zwycięstwo ponad 40 tys. osób, kontynuujemy akcję

Księgarnie

Z informacji, jakie nasi ludzie przesyłają, wynika, że w większości salonów empiku zniknęły plakaty z Nergalem i panią Czubaszek. To pokazuje skuteczność bojkotu tej kampanii – mówi portalowi niezalezna.pl Mariusz Dzierżawski z fundacji Stop aborcji.

 

Już ponad 30 000 internautów bojkotuje sieć sklepów Empik

Księgarnie

Po tym jak sieć sklepów Empik zdecydowała, że twarzami jej świątecznej kampanii będą znana z chwalenia się aborcjami Maria Czubaszek oraz znany z satanizmu i darcia Biblii Adam Darski „Nergal”, wśród klientów powstało oburzenie.

 

Spotkania literackie z Nike Faridą, autorką powieści "Panna Młoda"

Księgarnie

Panna Młoda" to pierwszy tom cyklu "Róża Pustyni" wydany 16 września 2014 r. Powieść, której akcja rozpoczyna się 11 września 1971 r. w Kairze, a kończy we wrześniu 1981 r. w Nowym Jorku, już podczas pierwszych tygodni sprzedaży trafiła do pierwszej dziesiątki listy bestsellerów Empiku.    

 

Internauci wzywają do bojkotu Empiku. Są oburzeni, że do świątecznych zakupów zachęcają Maria Czubaszek i Nergal

Księgarnie

Maria Czubaszek i Adam „Nergal” Darski zostali twarzami kampanii „Empik każdego inspiruje inaczej”, w której zachęcają do kupowania świątecznych prezentów w sieci salonów Empik.

 

Wydawcy edukacyjni: zależy nam, aby podręczniki trafiły do uczniów na czas

Wydawnictwa

Wprowadzone w tym roku zmiany w ustawie oświatowej są jednym z najważniejszych powodów problemów z dostępnością niektórych podręczników na rynku – informuje Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

 

SWE PIK: Jak nie przepłacać za podręczniki?

Wydawnictwa

Zbliża się początek roku szkolnego i czas pomyśleć o zakupie szkolnej wyprawki. Dużą jej część stanowią podręczniki – kupując je rozważnie można sporo zaoszczędzić.

 

Czytelnictwo to luksus? Raport z badania etnograficznego projektu badawczego PIK

Internet

Przedstawiamy wyniki kolejnego modułu badawczego projektu "Kierunki i formy transformacji czytelnictwa w Polsce". Badanie etnograficzne zrealizowane przez OPI PIB, pogłębiające wyniki badania ilościowego (raport CBOS), miało na celu:

 

Autobajki, Fancy Nancy, Mister Maker i zaproszenie na piknik!

Wydawnictwo Publicat zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na piknik z auto-bajkami!

 

Nowości literatury młodzieżowej Wydawnictwa Olesiejuk już w sprzedaży!

Wydawnictwo Olesiejuk prezentuje 3 nowości z serii dla młodzieży: „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”, tom 5. Nina i Złota Liczba, „Sklepik Okamgnienie”, tom 2. Busola snów, „Ulysses Moore”, tom 13. Statek czasu.

 

Dzień książki o Wrocławiu

Dom Handlowy Empik Renoma wraz z wydawnictwem Via Nova organizują "Dzień Książki o Wrocławiu":

 

Recenzja: "Szopki 1922-1931 Pikadora i Cyrulika Warszawskiego"

Recenzje

Kabaret przedwojenny to osobna wartość na polskiej scenie. Właśnie on był najwyżej doceniany za arcywysoki poziom literacki. Pisali doń najważniejszy poeci i literaci dwudziestolecia międzywojennego, tacy jak Hemar, Lechoń, Słonimski i Tuwim.

 

Darmowe podręczniki bez rządowego monopolu

Wydawnictwa

Z analiz Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki wynika, że za środki, które rząd zamierza przeznaczyć na podręcznikową reformę, w tym m.in. na stworzenie własnego podręcznika, można mieć gotowe, sprawdzone i obszerniejsze materiały edukacyjne profesjonalnych wydawców.

 

Poleski Ośrodek Sztuki - spotkanie z ks. Adamem Bonieckim

Wydarzenia

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na spotkanie z ks. Adamem Bonieckim i Anną Wacławik-Orpik.

 

Głosowanie na najlepszą książkę Przecinek i Kropka 2013

Empik zaprasza czytelników do głosowania w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2013. Swoje głosy można oddawać na 10 tytułów nominowanych spośród nadesłanych zgłoszeń. Autorzy najlepszych uzasadnień otrzymają karty prezentowe o wartości 100 zł.

 

Czy czekają nas całoroczne targi książek?

Prawo

Polska Izba Książki chce uregulować rynek przez ustawę o jednolitej cenie tytułów.

 

Wydawcy: darmowy podręcznik zachwieje polskim rynkiem edukacyjnym

Wydawnictwa

Darmowy podręcznik przygotowywany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zachwieje polskim rynkiem wydawnictw edukacyjnych - uważają eksperci. Ich zdaniem dla małych i średnich wydawnictw może to oznaczać upadek, a duże ograniczą inwestycje i innowacyjność do minimum.

 

Na dworcu we Wrocławiu powstanie Empik

Księgarnie

Na wrocławskim dworcu już niedługo będzie można kupić książki. Księgarze gościli tu już podczas 22. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek, a teraz mówi się o salonie Empiku.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2013

Wydawcy mogą już zgłaszać swoje publikacje do kolejnej edycji konkursu Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

Bestsellery Empiku 2013

Nagrody

Empik ogłosił listę pretendentów do tytułu Bestsellerów 2013 w 16 kategoriach. Prezentujemy listę książek, które ubiegają się o miano najpopularniejszych.

 

"Sklepik Okamgnienie" autorstwa Pierdomenico Baccalario już w sprzedaży

Słyszeliście może o cudownej lampie Aladyna? Szklanych pantofelkach Kopciuszka? A o latającym dywanie? I myślicie, że magiczne przedmioty istnieją tylko w baśniach? Wobec tego jesteście w błędzie! Ale żeby się o tym przekonać, musielibyście poznać malowniczą wioskę położoną w samym sercu Szkocji, w której ma zostać otwarty tajemniczy sklep…

 

Recenzja: Robert Gerwarth "Kat Hitlera. Biografia Reinharda Heydricha"

Recenzje

Świadkowie na procesie Adolfa Eichmanna w Jerozolimie spodziewali się, że na ławie oskarżonych zasiądzie dwugłowe ziejącego ogniem monstrum, okazało się, że pojawił się zwykły człowiek, wyposażony kiedyś w ogromną władzę. I to właśnie nieograniczona władza zmienia ludzi w potwory, jakim był Reinhard Heydrich, „Archanioł Zła”, bohater tej książki.

 

Biblioteka Analiz, Lubimyczytać.pl i Wojciech Orliński z PIK-owym Laurem

Wydarzenia

Podczas Targów Książki w Krakowie, 25 października, poznaliśmy nagrodzonych w konkursie dla dziennikarzy promujących książki i czytelnictwo.

 

"Asteriks" ma nowych autorów

Już 24 października w Wydawnictwie Egmont ukaże się długo wyczekiwany, premierowy album o przygodach niezwyciężonych Galów – "Asteriks u Piktów"!  

 

"Walizka pełna gwiazd" - najnowsza książka Pierdomenica Baccalaria

Wydawnictwo Olesiejuk anonsuje publikację najnowszej książki Pierdomenica Baccalaria, autora serii „Ulysses Moore” i Century”! pt. "Walizka pełna gwiazd". Zapowiada ona pierwszy tom cyklu „Sklepik Okamgnienie”.  

 

Nominacje do 8.edycji PIK-owego lauru

W tegorocznej 8.edycji PIK-owego Lauru, konkursu dla dziennikarzy promujących książki i czytelnictwo w prasie i mediach elektronicznych, jury spośród licznych zgłoszeń wyłoniło następujących nominowanych w dwóch kategoriach:

 

Kupuj taniej w salonach Empik – z Gorącym Kubkiem Knorr!

Księgarnie

Ta jesień będzie naprawdę gorąca! Właśnie rusza wielka akcja Gorącego Kubka Knorr i sieci salonów Empik. Skuś się na Gorący Kubek, wpadnij do salonu Empik i kupuj taniej! Rabaty czekają!

 

Trzy książki Grupy Foksal znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia TOP Empiku:

Nowości

Szanowni Państwo! Miło nam poinformować w imieniu Grupy Foksal, iż ich trzy książki znalazły się w ścisłej czołówce zestawienia TOP Empiku:

 

Sklep z odzieżą zamiast Empiku

Księgarnie

Wymowny znak trudnych czasów na rynku książki: na miejscu likwidowanego Empiku na krakowskim Rynku powstanie sklep odzieżowy sieci Zara.

 

Z krakowskiego rynku zniknie Empik

Księgarnie

Salon znanej sieci zostanie zlikwidowany ze względu na odpływ klientów do galerii handlowych - informuje artykuł na stronie gazety.pl.

 

Warsztaty hiperteksowe

Wydarzenia

Jak pisać, by być czytanym na ekranie komputera, telefonu komórkowego i tableta? Dlaczego język oprogramowania powinien bać się nas, a nie my jego? Jak wprzęgnąć to, co cyfrowe do własnej polityki autorskiej?

 

EduPiknik

12 lipca 2013 (piątek), w godz. 9.00 - 15.00 zapraszamy do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Trzy Lipy 3 w Gdańsku na EDUPIKNIK!

 

Empik.com odkupi używane podręczniki

Księgarnie

Sklepy internetowe z portfolio Grupy Empik Media & Fashion - jako pierwsi reprezentanci e-handlu w Polsce - oferują klientom odkup używanych podręczników.

 

Podręczniki szkolne - fakty i mity - informacja Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książk

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, do 15 czerwca dyrektorzy szkół mają obowiązek ogłosić listę podręczników obowiązujących w nowym roku szkolnym.

 

Piknik literacki dla dzieci. Francuskie pasaże

W tym roku Muzeum Literatury już po raz czwarty zaprasza dzieci na Piknik literacki, który jak zawsze odbędzie się w ostatnią niedzielę maja, tuż przed Dniem Dziecka.

 

Ostatnia powieść awangardowa Jaworskiego

Zapowiedzi

23 maja nakładem Biura Literackiego ukaże się pierwsza od 4 lat powieść Krzysztofa Jaworskiego "Do szpiku kości". Zawarty w określanej przez autora mianem „Ostatniej powieści awangardowej” zapis zmagań bohatera z chorobą staje się punktem wyjścia do rozważań o sprawach uniwersalnych, jak przypadek, życie, śmierć.

 

Mural czytelniczy na warszawskim Powiślu

Wydarzenia

Warszawskie Powiśle (ul.Solec 85) ubarwił wyjątkowy mural Empiku z książkami w roli głównej. To pierwsza w Polsce tego rodzaju forma zaproszenia do lektury i zachęta do sięgania po książki!

 

Czytam. Legalnie - konferencja prasowa

Wydarzenia

Polska Izba Książki zaprasza na konferencję prasową "CZYTAM. LEGALNIE. O działaniach na rzecz rozwoju czytelnictwa i ochrony prawa autorskiego"

 

"A Ty do czego używasz książek?" - startuje kampania społeczna pod tym hasłem

Księgarnie

· 60% dorosłych Polaków nie czyta książek! · W Polsce jest tylko 11% rzeczywistych czytelników (czytają min. 7 książek w ciągu roku)! · Codziennie czyta 8% nastolatków! · Tylko 32% seniorów deklaruje, że czyta! Wyniki ostatnich badań czytelnictwa w Polsce są zatrważające i alarmujące…

 

Virtualo świętuje trzy lata w Grupie Empik

Księgarnie

Trzy lata temu Grupa Empik zainwestowała w e-booki kupując spółkę Virtualo. Jak od tamtej pory zmienił się rynek książek elektronicznych ? Co planuje Virtualo – największy dystrybutor treści cyfrowych?

 

10 książek nominowanych do nagrody "Przecinek i kropka" 2012

Znamy 10 książek nominowanych przez ekspertów w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2012. Dziś startuje czwarta edycja plebiscytu organizowanego przez Empik. Zapraszamy dzieci i rodziców do internetowego głosowania za pośrednictwem portalu www.przecinekikropka.pl. Publikacja, która otrzyma najwięcej głosów, zdobędzie tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2012. Głosowanie zakończy się 16 kwietnia.

 

Otwarte zasoby publiczne – czy znamy bilans zysków i strat?

Internet

Szerokie udostępnianie publicznych zasobów społeczeństwu jest słusznym pomysłem, ale rozwiązania, zaproponowane w przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projekcie założeń do ustawy o otwartych zasobach publicznych, mogą doprowadzić do ograniczenia i zmonopolizowania dostępu społeczeństwa do wiedzy oraz zubożenia w sferze kultury, nauki i sztuki– zgodnie uznali przedstawiciele m.in. Polskiej Izby Książki, Izby Wydawców Prasy oraz Związku Kompozytorów Polskich w trakcie...

 

Zmiany w Dziale Handlowym Empiku

Księgarnie

Prezes Empiku Olaf Szymanowski powołał na stanowisko Szefa Działu Książki Arkadiusza Chlebowicza, natomiast Dyrektorem Handlowym odpowiedzialnym za kategorie tzw.Editorial został Paweł Jarmoc.

 

Czytelnia e-booków Tu i Tam

Orange wspólnie z Empikiem proponuje swoim klientom czytelnię e-booków. Przez pierwsze 7 dni można czytać za darmo.

 

Promocyjne ceny serii "Uczta Wyobraźni"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Mag ma dla miłośników fantastyki miłą informację, a mianowicie: od dnia 23 stycznia do 5 lutego, w salonach EMPiK-u, przy zakupie książek wydanych w serii "Uczta Wyobraźni" drugi egzemplarz będzie można nabyć w cenie 1 grosza - zatem klient otrzyma w zasadzie 2 książki w cenie jednej. Zapraszamy.

 

Nagrody Bestsellery Empiku 2012 zostały wręczone!

Księgarnie

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że nagrody Bestsellery Empiku 2012 właśnie zostały wręczone!

 

Nominacje książek Rebisu do nagród Bestsellery Empiku 2012

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już jutro, tj. 22 stycznia, odbędzie się uroczystość rozdania nagród BESTSELLERY EMPIKU 2012.

 

Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2012 wystartował!

Wydarzenia

Szanowni Państwo. informujemy, iz Empik ogłosił kolejną edycję Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka”.

 

Kraina wódki i Obfite piersi, pełne biodra Mo Yana na liście bestsellerów sieci księgarń Empik

Księgarnie

Dwie książki Wydawnictwa W.A.B.: "Kraina wódki" (16. miejsce) i "Obfite piersi, pełne biodra" (20. miejsce) Mo Yana, znalazły się na liście bestsellerów sieci księgarń Empik za okres 19.11-2.12.2012.

 

Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu Brandona Mulla na liście najlepiej sprzedających się książek sieci księgarń Empik

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że książka "Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu" Brandona Mulla, znalazła się na 3. miejscu najlepiej sprzedających się książek sieci księgarń Empik w kategorii literatura dla dzieci. Zachęcamy do lektury.

 

Empik rozpoczął sprzedaż dwóch modeli e-czytnika PocketBook w najlepszych cenach na rynku!

Księgarnie

Empik wprowadził do oferty PocketBooki - e-czytniki najwyższej klasy w najbardziej atrakcyjnych cenach na rynku! PocketBook 611 za 369,99 zł oraz PocketBook 622 Touch za 499 zł

 

Spotkanie w PIK w sprawie Ustawy o Książce

Ustawa

W miniony piątek (16 listopada 2012 r.) w siedzibie PIK-u odbyło się pierwsze spotkanie obu Izb nt. ustawy o książce.

 

7. Edycja Konkursu o Pikowy Laur

W piątkowy wieczór wyłoniono również zwycięzców 7. Edycji Konkursu o Pikowy Laur, dedykowanego dziennikarzom, promującym książki i czytelnictwo w mediach.

 

"Tata reporter" i inne nowości wydawnictwa Akapit Press

Nowości

Łódzkie wydawnictwo Akapit Press znane jest z ciekawej oferty tytułowej skierowanej do dzieci i młodzieży, szczególnie mam yu na myśli polskich autorów:

 

Kserowanie jest legalne. Czy wydawcy będą promować dozwolony użytek?

Wydawnictwa

Wygląda na to, że po latach kampanii medialnych uderzających do emocji (kserowanie zabija książki) wydawcy mają nowy pomysł na promocję praw wyłącznych:

 

Najtańszy czytnik z ekranem e-papierowym w ofercie Empiku

Internet, Księgarnie

Informujemy, że Empik wprowadził właśnie na polski rynek najtańszy czytnik z ekranem e-papierowym! TrekStor Pyrus dostępny jest w ofercie salonów Empik oraz sklepu internetowego empik.com za 299,99 zł!

 

„PIK-owy Laur” po raz siódmy

Kandydatury do nagrody można zgłaszać do 9 września

 

Zarzuty ws. e-podręcznika są niesłuszne

Prawo

Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na komunikat rozesłany w czwartek przez Polską Izbę Książki. Według ministerstwa zarzuty dot. programu "E-podręczniki do kształcenia ogólnego" są niesłuszne i wprowadzają w błąd opinię publiczną.

 

Chomikuj.pl do wydawców: Obudźcie się! Pozew przeciwko PIK

Prawo

Popularny serwis internetowy Chomikuj.pl złożył pozew przeciwko Polskiej Izby Książki.

 

Oświadczenie Polskiej Izby Książki w związku z konferencją prasową Chomikuj.pl

Wydarzenia

Warszawa, dnia 18 lipca 2012 r. - Polska Izba Książki pragnie oświadczyć, że z uwagą zapoznała się ze stanowiskiem FS File Solutions Limited, właściciela serwisu Chomikuj.pl, przedstawionym na konferencji prasowej w dniu 16 lipca.

 

Nowe możliwości w polskim e-commerce dzięki empik.com i smyk.com

Wydarzenia

Innowacyjne na polskim rynku formy płatności zostają wprowadzone w sklepach internetowych empik.com i smyk.com.

 

Chomikuj.pl pracuje nad legalną ofertą. Konieczna zmiana ustawy?

Księgarnie

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.