RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wydawnictwo Naukowe PWN i serwis Rozpisani.pl szukają największych talentów pisarskich.

Internet

„Wydaj wszystkich swoich bohaterów" to konkurs zorganizowany dla każdego, kto napisał książkę lub chce ją napisać. "Szukamy talentów pisarskich, a najlepszą książkę wydamy".

 

Wydawcy edukacyjni przekazali ponad 60 tys książek dla Caritasu

Wydawnictwa

Wydawnictwa edukacyjne, zrzeszone w Polskiej Izbie Książki przekazały bezpłatnie, wydawane przez siebie podręczniki na rzecz akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Dzięki działaniom Caritasu i darczyńców, kilkadziesiąt tysięcy dzieci pójdzie do szkoły z nowymi, w pełni wyposażonymi tornistrami. Ogólnopolski finał akcji odbył się 28 sierpnia w Lublinie.

 

Powstanie platforma książek dla osób niewidomych

Internet

Niewidomi z własną platformą książek. IBUK Libra Light już za 7 miesięcy!

 

Książka dr. Kamili Tuszyńskiej „Narracja w powieści graficznej" już dostępna w księgarniach!

Nowości

20 kwietnia, nakładem wydawnictwa PWN, ukazała się praca dr. Kamili Tuszyńskiej zatytułowana „Narracja w powieści graficznej":

 

PWN przejmuje prawa do publikacji WNT

Wydawnictwa

13 stycznia 2016 roku Wydawnictwo Naukowe PWN SA, zawarło umowę przeniesienia wszystkich praw, które przysługiwały Wydawnictwu WNT sp. z o.o., poszerzając tym samym swoją ofertę naukowo-techniczną o całą ofertę tego wydawcy.

 

Teatrzyki na cztery pory roku. Niech zabawa w teatr trwa cały rok!

1 września ukazała się nowa publikacja dla dzieci Wydawnictwa Szkolnego PWN: Teatrzyki na cztery pory roku Doroty Gellner i Danuty Gellnerowej. Książka zawiera 35 wierszowanych, krótkich przedstawień, przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

 

Czytaj polską literaturę i pomagaj bibliotekom!

Biblioteki

18 czerwca ruszyła akcja społeczna „Czytam polskie”, której celem jest zebranie środków na zakup współczesnej polskiej literatury dla najmniejszych i najbardziej potrzebujących punktów bibliotecznych.

 

Rewolucyjna wizualna metoda nauki pisma chińskiego - zaprasza wydawnictwo PWN

W imieniu Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Tri-Ring Group Corp. mamy przyjemność zaprosić Państwa na spotkanie z „Chineasy", książką prezentującą rewolucyjną wizualną metodę nauki pisma chińskiego, która podbiła listy bestsellerów na całym świecie.

 

Marek Majewski - Przygody Polaka, współpracownika „Rolling Stone” w hippisowskiej, pachnącej trawką Kalifornii

Nowości

W imieniu Wydawcy chcielibyśmy Państwu przypomnieć, że kultowa książka „Koniak i daktyle” Marka Majewskiego jest już w Rozpisanych.

 

Rozkaz: Trzaskać! w sprzedaży od 18 maja

Zapowiedzi

W ponurej i anormalnej rzeczywistości okupacyjnego dnia, w konspiracyjnych lokalach i wiejskich chatach rozwijało się Polskie Państwo Podziemne, jedyny w swoim rodzaju ruch oporu. W jego ramach tworzone było sądownictwo, oświata, cały pion administracji cywilnej, armia, a nawet prasa. Jednak najbardziej wyrazistym przejawem jego siły stała się walka z bronią w ręku.

 

"W powojennej Polsce" Mai i Jana Łozińskich już od 20 kwietnia w sprzedaży!

Zapowiedzi

Maja i Jan Łozińscy, znani i cenieni badacze tradycji i historii polskiej obyczajowości na przestrzeni wieków, autorzy takich publikacji jak „W przedwojennej Polsce”, „Życie codzienne arystokracji” czy „Historia polskiego smaku”, tym razem zabierają nas do zniszczonych przez wojnę polskich miast.

 

Qltowa Marka PWN

Wydawnictwa

Redakcja Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita oraz redakcja portalu ForumBiznesu.pl przyznała marce PWN tytuł Qltowa Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma.

 
 

W wydawnictwie PWN: „Bez strachu. Jak umiera człowiek”- o tym jak zmarli uczą żywych

Nowości

Tak wyjątkowej publikacji jeszcze w Polsce nie było. W „Bez strachu. Jak umiera człowiek” (Dom wydawniczy PWN) Magdalena Rigamonti odsłania fizyczność i metafizykę śmierci w rozmowie z mistrzem balsamacji zwłok Adamem Raglem i jego uczniami. Premiera książki w kwietniu.

 

„Polska Niemcy 1:0” – rozprawa z narodowymi mitami

Zapowiedzi

Jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem – tym ludowym przysłowiem zaczyna się książka „Polska Niemcy 1:0 czyli 1000 lat sąsiedzkich potyczek” Andrzeja Klima, która niebawem zostanie wydana nakładem Domu Wydawniczego PWN.

 

„Siła innych”: należymy do tych, z którymi przebywamy

Nowości

Po przeczytaniu „Siły innych” Michela Bonda niejeden będzie zdumiony faktem, że nasze postępowanie zależy od tego, co robią inni, a dzieje się to na skalę przekraczającą granice ludzkiej wyobraźni. Książka ukazała się właśnie nakładem Domu Wydawniczego PWN.

 

Ślepy Maks, czyli łódzki Al Capone i jego legenda

Wydawnictwa

Królem Bałut oraz łódzkim Alem Capone nazywano Ślepego Maksa, właściwie Menachema Bornsztajna, legendarnego gangstera z przedwojennej Łodzi. Jego losy opisuje w książce „Ślepy Maks” Remigiusz Piotrowski.

 

Wydawnictwo PWN podaje rękę niezależnym pisarzom

Wydawnictwa

Inicjatywa. Twórcy będą mogli wydawać książki przez internet za sprawą platformy self-publishing. Specjaliści oceniają, że takie działania przysłużą się autorom i czytelnikom.  

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiana w Zarządzie Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o.

Księgarnie

Szanowni Państwo, Informujemy, że z dniem 22 stycznia br. Pani Anna Danylczenko złożyła rezygnację z funkcji Członka Zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN.

 

W wydawnictwie PWN ukazały się "Pamiętniki" Zofii Tołstoj

Nowości

Zadręczali się wzajemnie zazdrością, walczyli o pieniądze, przeżyli razem kłócąc się zawzięcie ponad 50 lat - taki obraz małżeństwa autora "Wojny i pokoju" wyłania się ze wznowionych po raz pierwszy od wydania w 1968 roku "Pamiętników" Zofii Tołstoj.

 

BiblioNetka i Lideria.pl w Grupie PWN

Wydawnictwa

W skład pionu e-commerce Grupy PWN wchodzą obecnie: księgarnia PWN.pl, Weltbild.pl, Lideria.pl, czytelnia online Ibuk.pl i serwis BiblioNetka.pl. Pion działa niezależnie od części wydawniczej i dystrybucyjnej Grupy, nastawiony jest przede wszystkim na współpracę z klientami zewnętrznymi.

 
 

Lidia Banach w Zarządach spółek Grupy PWN

Wydarzenia

8 lipca br. do Zarządów spółek: Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydawnictwo Lekarskie PZWL oraz Dom Wydawniczy PWN została powołana Lidia Banach. Jako Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy będzie odpowiedzialna za tworzenie, wdrażanie oraz kontrolowanie finansowej, inwestycyjnej i sprzedażowej strategii Wydawnictwa, a także za jego bieżącą działalność operacyjną.

 

Powstała Fundacja PWN

Wydarzenia

Z inicjatywy pracowników Wydawnictwa Naukowego PWN w lutym 2013 powstała Fundacja PWN.

 

Piotr Ostaszewski kończy współpracę z Wydawnictwem Szkolnym PWN

Wydawnictwa

Informujemy, że z dniem 24 czerwca Pan Piotr Ostaszewski przestał pełnić funkcję Członka Zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN. Przez najbliższe miesiące pozostanie na stanowisku Dyrektora Finansowo-Administracyjnego.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: Joanna Szymańska-Świć w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej z dniem 13 czerwca br. na Członka Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN została powołana Joanna Szymańska-Świć.

 

Weltbild.pl częścią Grupy PWN. Zakończono traskację sprzedaży sklepu internetowowego

Wydawnictwa

5 czerwca sfinalizowano transakcję sprzedaży sklepu internetowego Weltbild.pl. Jego nowym właścicielem jest firma Ravelo, wchodząca w skład Grupy PWN. Dzięki połączeniu Weltbild.pl po raz pierwszy w historii oferuje usługę ekspresowej dostawy zamówienia, w ciągu 24h od zakupu.

 

Zmiany personalne w spółce Dom Wydawniczy PWN

Wydarzenia

Funkcję Prezesa w spółce Dom Wydawniczy PWN przestał pełnić pan Jacek Sztolcman, a funkcję Członka Zarządu przestała pełnić pani Beata Gutowska.

 

Grupa PWN - kierunek cyfrowy

Wydawnictwa

12 marca Grupa PWN zawarła porozumienie dotyczące przejęcia sklepu internetowego Weltbild.pl. To kolejny etap rozbudowy oferty Grupy w obszarze nowych technologii. Umowa przejęcia zostanie sfinalizowana do końca czerwca 2013 roku.

 

Dożynanie księgarstwa w Europejskiej Stolicy Kultury

Księgarnie

Nie przebrzmiały jeszcze we Wrocławiu echa związane z likwidacją najstarszej księgarni naukowej częściowo przeniesionej do nowego lokalu przy Kuźniczej (po byłej szkole podstawowej) i bankructwem jednej z najstarszych (rok założenia 1958) księgarni "Pod Arkadami", a już dowiedzieliśmy się o likwidacji księgarni PWN-owskiej przy ul. Szczytnickiej.

 

Zmiany w strukturze organizacyjnej Grupy PWN

Wydawnictwa

Z dniem 11 lutego 2013 roku wydawnictwo Carta Blanca Sp. z o.o. oraz pion publikacji nieakademickich Wydawnictwa Naukowego PWN SA zostały połączone i działają pod nazwą Dom Wydawniczy PWN Sp. z o.o.

 

Pan Michał Skuba - prezesem zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 11 lutego 2013 r. decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba.  

 

Komunikat zarządu WN PWN: Dominik Kaznowski - pełnomocnik zarządu ds. rozwoju serwisów internetowych w WN PW

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 4 lutego 2013 r. zarząd Grupy PWN powierzył funkcję pełnomocnika ds. rozwoju serwisów internetowych Panu Dominikowi Kaznowskiemu.

 

Karty historii: nowa seria Ośrodka KARTA i Literatury Faktu PWN

Nowości

Szanowni Państwo, przedwczoraj miejsce miała premiera książki "Wypędzone" otwierającej serię "Karty historii" przygotowaną przez Ośrodek KARTA we współpracy z Literaturą Faktu PWN.

 

Andrzej Nadolski Prezesem Grupy PWN

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że w dniu dzisiejszym na Prezesa Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN i Grupy PWN został powołany Pan Andrzej Nadolski.

 

Barbara Jóźwiak Przewodniczącą Rady Nadzorczej PWN

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że dotychczasowa Prezes Grupy PWN – Pani Barbara Jóźwiak przyjęła propozycję właścicieli Grupy PWN i objęła stanowisko Przewodniczącej Rady Nadzorczej Wydawnictwa Naukowego PWN S.A.

 

Ibuk Plus - e-książki w modelu subskrypcyjnym od PWN (wideo)

Wydawnictwa

Wydawnictwo Naukowe PWN uruchamia nową usługę o nazwie Ibuk Plus, która pozwoli na wypożyczanie książek elektronicznych w modelu subskrypcyjnym.

 

Kultura jako praxis. Spotkanie z prof. Zygmuntem Baumanem.

Wydarzenia

Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2012 roku o godz. 18:30 w Skwerze – filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Michał Skuba - nowy członek zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 5 listopada br. do zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba. Tym samym Zarząd Spółki od 5 listopada działa w składzie trzyosobowym (Agata Solecka, Przemysław Rudowski i Michał Skuba).

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pani Anna Danylczenko - nowym członkiem zarządu

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 10 września br. do składu zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN została powołana pani Anna Danylczenko.

 

"Perfumeria kardynała. Włoszczyzna na 40 sposobów"

Nowości

Kolejna odsłona nowej serii podróżniczej Wydawnictwa PWN – tym razem przenosimy się do Włoch, aby dzięki Mai Stoop i jej "Perfumerii kardynała" poczuć tamtejsze klimaty wszystkimi zmysłami – na 40 sposobów! To książka pełna intrygujących, wyrazistych i zabawnych opisów miejsc, kultury i tradycji tego, wydawałoby się, dobrze znanego nam kraju.

 

Pani Dorota Twarowska na stanowisku prezesa zarządu Wydawnictwa Szkolnego PWN

Wydawnictwa

Zarząd Wydawnictwa Naukowego PWN informuje, że decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko Prezesa Zarządu spółki Wydawnictwo Szkolne PWN została powołana Pani Dorota Twarowska.

 

Komunikat Zarządu Wydawnictwa Naukowego PWN: zmiany w Zarządzie WN PWN

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że Pani Teresa Włochyńska-Trukawka z dniem 20 czerwca br. zakończyła powierzoną jej przez Radę Nadzorczą misję zainicjowania zmian i wytyczenia kierunków, które w kolejnych latach pozwolą Grupie PWN wzmocnić pozycję rynkową i zwiększyć rentowność wszystkich spółek Grupy.

 

PWN.PL zadba o prawidłową postawę miłośników książek

Wydawnictwa

W dniach 10-13 maja, z okazji Warszawskich Targów Książki, Pałac Kultury i Nauki będzie gościł wszystkie osoby zainteresowane tym, co w księgarskim świecie piszczy.

 

Komunikat Zarządu WN PWN: zmiany w zarządzie Wydawnictwa Szkolnego PWN Sp. z o.o.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Chcielibyśmy poinformować, że Pan Witold Szczęsny w dniu 31 marca zakończył misję zarządzania Wydawnictwem Szkolnym PWN.

 

Opublikowano kontrowersyjną książkę o Holokauście

Nowości

W Polsce opublikowano kontrowersyjną książkę znanego izraelskiego historyka Toma Segeva "Siódmy Milion. Izrael - Piętno Zagłady". Segev dokumentuje w niej obojętność syjonistycznych przywódców w Palestynie wobec Zagłady oraz instrumentalne traktowanie tej tragedii.

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w Zarządzie Carta Blanca Sp. z o.o

Wydawnictwa

Informujemy, że w dniu dzisiejszym Pan Piotr Ostaszewski złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu i Dyrektora Finansowego Carta Blanca, aby całkowicie skoncentrować się na pracy w Wydawnictwie Szkolnym PWN.

 

List otwarty p. Teresy Włochyńskiej-Trukawki dot. zmian w zarządzie Azymutu

Szanowni Państwo, Chciałabym poinformować, że  moja misja zarządzania Azymutem, którą rozpoczęłam w 2003 r. dobiegła końca.

 

Zmiana w Zarządzie Wydawnictwa Naukowego PWN SA

Wydawnictwa

W związku z nowymi wyzwaniami zmieniającego się rynku wydawniczego, skupieniem się w jeszcze większej mierze na sprzedaży i marketingu oraz szybkim i skutecznym docieraniu z różnorodną ofertą Grupy PWN do klientów, a także dynamicznym rozwojem obecności w świecie nowych technologii Rada Nadzorcza Wydawnictwa Naukowego PWN SA podjęła decyzję o zmianach w Zarządzie Wydawnictwa i Grupy PWN.

 

Spotkanie z Krystyną Chiger, autorką autobiografii "Dziewczynka w zielonym sweterku"

Wydawnictwo Naukowe PWN (Literatura Faktu PWN) oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie ze świadkiem historii – Krystyną Chiger, autorką bestsellerowej autobiografii Dziewczynka w zielonym sweterku, w której wspomina ucieczkę z getta i 14 miesięcy spędzone w kanałach Lwowa.

 

Akcja rabatowa Wydawnictwa Naukowego PWN

Wydawnictwa

W ramach działań trwających od 3 października do 15 listopada Wydawnictwo Naukowe PWN oferuje kupony umożliwiające nabycie książek akademickich z 20% rabatem.

 

Polecamy sanskrycki poemat filozoficzny: "Asztawakragita" Tajemnice Jogi Poznania

Nowości

Państwowe Wydawnictwo Naukowe poleca kolejny tytuł poświęcony klasycznej filozofii hinduskiej zatytułowany "Asztawakragita Tajemnice Jogi Poznania". W najbliższym czasie ma ukazać się długo oczekiwane wznowienie książki "Klasyczna joga hinduska" w arcymistrzowskim tłumaczeniu Leszka Cyborana.

 

Zaproszenie na promocję książki "Najczystsza rasa".

Wydawnictwo Naukowe PWN oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z okazji wydania książki pt. "Najczystsza rasa. Propaganda Korei Północnej".

 

Album "W przedwojennej Polsce. Życie codzienne i niecodzienne"

Legendarne kabarety i kolej, która zapewniała podróż z Warszawy do Łodzi w półtorej godziny, a także bieda i zacofanie - taki obraz XX-lecia międzywojennego wyłania się z lektury albumu "W przedwojennej Polsce. Życie codzienne i niecodzienne". Książka właśnie trafiła do księgarń.

 

Wielkie Biografie” PWN wsparte kampanią reklamową (wideo)

Trwa telewizyjna kampania reklamowa serii „Wielkie Biografie” PWN. Akcję przygotowały firmy Upside i Macroscope OMD.

 

W. Bartoszewski i M. Komar, „Pod prąd. Moje środowisko niepokorne 1945-55. Wspomnienia dziennikarza i więźnia”

Nowości

Właśnie ukazała się najnowsza książka Władysława Bartoszewskiego i Michała Komara pt. „Pod prąd. Moje środowisko niepokorne 1945-55. Wspomnienia dziennikarza i więźnia” wydana w serii Literatury Faktu PWN.

 

Rusza kampania książki Bartoszewskiego "Pod prąd"

Go Culture rozpoczyna realizację kampanii „Pod prąd”. To międzypokoleniowa dyskusja, której początek dała premiera książki Władysława Bartoszewskiego pod tym samym tytułem.

 

Spotkanie z autorskie - "Stulecie Zagłady"

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowe Scholar i Dom Spotkań z Historią zapraszają na spotkanie promujące najnowszą publikację prof. Jerzego W. Borejszy "Stulecie zagłady".

 

Bartoszewski i Edelman o Getcie

Nowości

Prezentujemy premierowy tytuł w ofercie debiutującej właśnie "Literatury Faktu PWN", którego wydanie zbiega się z przypadającą 12 października 70. rocznicą utworzenia warszawskiego getta.

 

Zapowiedź PWN - "Zachowania polityczne" tomy I i II

Zapowiedzi

Praca naukowa poświęcona zachowaniom polityków, przygotowana przez wyjątkowy zespół autorski pod przewodnictwem profesorów Daltona i Klingemanna -- uznanych autorytetów w tej dziedzinie.

 

Grupa PWN ogłasza IFORMAT.PL

Wydarzeniem pierwszego dnia targów było spotkanie z wydawcami zorganizowane przez OSDW Azymut, łączące elementy eleganckiego szwedzkiego stołu i konferencji prasowej.

 

Joerg Baberowski, "Czerwony terror"

Nowości

Kiedy 5 marca 1953 r. umierał Józef Stalin, dobiegał końca trwający prawie trzydzieści lat stan wyjątkowy, jaki on i jego ludzie wprowadzili w Związku Sowieckim. Rok ów oznaczał kres stalinowskiego panowania przemocy, koniec wojny, którą bolszewicy prowadzili od lat 20. przeciw własnej ludności.

 

"Wielcy filozofowie" - nowa kolekcja Agory i PWN

Zapowiedzi

Agora i Wydawnictwo Naukowe PWN przygotowały kolekcję pt. "Wielcy filozofowie", na którą składają się wybitne dzieła najważniejszych myślicieli od czasów starożytnych po wiek XX. Pierwszy tom - "Zachęta do filozofii" oraz "Fizyka" Arystotelesa - ukaże się 28 stycznia br.

 

Bąbelku, misiaczku: czyli słownik afektonimów na Walentynki

Zapowiedzi

„Bąbelku, dziabągu, misiaczku, ptysiu... Cieszę się, że jest w nas tyle czułych słówek i że się nimi w tej potrzebnej książeczce zajmiemy i, mam nadzieję, nacieszymy.

 

7.XI -spotkanie z Bartłomiejem Paszylkiem, autorem "Książek zakazanych"

Podczas 13. Targów Książki w Krakowie odbędzie się spotkanie z Bartłomiejem Paszylkiem, autorem publikacji "Książki zakazane". Publikacja ta wchodzi w skład najnowszej serii Wydawnictwa Szkolnego PWN pt. "Literatura i kontrowersje".

 

PWN klientem PMT Marketing System

PMT Marketing System oferująca kompleksowe działania BTL-owe (w tym merchandisingowe) podpisała umowę z Wydawnictwem Szkolnym PWN.  

 

Drugi konkurs na Naukową Nagrodę Ambasadora RP w Niemczech

Wokół książek

Ambasada RP w Niemczech i Centrum Badań Historycznych Polskiej Akademii Nauk w Berlinie rozpisały w roku 2009 po raz drugi konkurs na Naukową Nagrodę Ambasadora RP za wybitne i innowacyjne prace doktorskie i magisterskie z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, poświęcone historii i kulturze Polski i relacjom polsko-niemieckim.

 

Wielki słownik rosyjsko-polski PWN

Recenzje

Język rosyjski powraca do łask i staje się nie tylko egzotyczną atrakcją, ale też szansą na błyskotliwą karierę. Po wielu przejściach nastawienie polaków do wschodnich sąsiadów z niechęci i podejrzliwości starszego pokolenia , w nowym zmienia się już w poczucie dojrzałego partnerstwa.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.