RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Pan Michał Skuba - prezesem zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Z przyjemnością informujemy, że z dniem 11 lutego 2013 r. decyzją Zgromadzenia Wspólników na stanowisko prezesa zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba.  

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: Pan Michał Skuba - nowy członek zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że decyzją Zarządu Grupy PWN z dniem 5 listopada br. do zarządu Wydawnictwa Lekarskiego PZWL został powołany Pan Michał Skuba. Tym samym Zarząd Spółki od 5 listopada działa w składzie trzyosobowym (Agata Solecka, Przemysław Rudowski i Michał Skuba).

 

Promocja na książki wydawnictwa PZWL - rabat ponad 45%!

Księgarnie

Zapraszamy do zakupu książek wydawnictwa PZWL. Rabat ponad 45%! Oferta ważna do dnia 15 lipca 2012 r. lub do wyczerpania zapasów.

 

Wiosenna promocja PZWL! Mega rabaty tylko do 1 czerwca 2012 r.

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z "Wiosennej promocji" w księgarni internetowej Medicon na książki wydawnictwa PZWL. Promocja trwa do piątku, 1 czerwca 2012 r. lub do wyczerpania zapasów.

 

„Modelowanie sylwetki metodą Delaviera" - II tom w PZWL!

Nowości

W poprzedniej części -"Modelowanie sylwetki metodą Delaviera. Ćwiczenia i programy domowego treningu siłowego" autorzy odpowiedzieli na najważniejsze pytania początkujących kulturystów:

 

Nowość PZWL: "Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie"

Nowości

Wydawnictwo Lekarskie PZWL anonsuje publikację tytułu "Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie" autorstwa Moniki Grymowicz, Ingi Kłosińskiej, Joanny Kuran.

 

Nowość Wydawnictwa Lekarskiego PZWL: ADHD/ADD. Jak pomóc dziecku ogarnąć chaos".

Nowości

Wydawnictwo Lekarskie PZWL poleca Państwu znakomity poradnik autorstwa Cheryl. R.Carter, terapeutki rodzinnej zatytułowany: "ADHD/ADD. Jak pomóc dziecku ogarnąć chaos".

 

Komunikat Zarządu Grupy PWN: zmiany w zarządzie Wydawnictwa Lekarskiego PZWL Sp. z o.o.

Wydawnictwa

Chcielibyśmy poinformować, że z dniem dzisiejszym dobiegła końca misja zarządzania Wydawnictwem Lekarskim PZWL, pełniona przez prezes zarządu – Panią Krystynę Regulską oraz przez członka zarządu i dyrektora ds. finansowo-administracyjnych – Pana Mirosława Chodania.

 

Rzetelna wiedza, polskie realia – poradniki stworzone z myślą o zdrowiu dzieci.

Nowości

Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich poleca swoje poradniki będące praktycznym kompendium wiedzy o chorobach wieku dziecięcego, przeznaczonych dla rodziców i opiekunów.

 

"Opieka okołooperacyjna" - nowe czasopismo na rynku wydawnictw medycznych

Wydawnictwa

Kwartalnik "Opieka Okołooperacyjna (Perioperative Care) ma na celu propagowanie nowoczesnego in"terdyscyplinarnego podejścia do pacjenta w okresie okołooperacyjnym.

 

Jan Tatoń, Anna Czech - Zwyciężyć cukrzycę

Recenzje

Książka prof Jana Tatonia i prof Anny Czech to niezmiernie potrzebny na polskim rynku podręcznik do aktywnej samoopieki i samokontroli dla cukrzyków.

 

Nowość Wydawnictwa Lekarskiego PZWL: POChP –choroba o podstępnym przebiegu

Nowości

Wydawnictwo Lekarskie PZWL anonsuje publikację dotyczącą choroby POCHP (obturbacyjnego zapalenia płuc) bardzo poważnej dolegliwości na którą cierpi ponad 2 mln Polaków.

 

"Toczeń" - choroba z wilkiem, kameleonem i motylem w tle

Nowości

Toczeń jest mało znaną chorobą, dotyczącą głównie kobiet. Występuje u nich około 10 razy częściej niż u mężczyzn. Objawy tej choroby są tak bardzo różnorodne, że przypomina on inne schorzenia i dlatego postawienie diagnozy zwykle się opóźnia.

 

Konkurs z PZWL

Konkursy

Wydawnictwo Lekarskie PZWL. oraz Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Modelowanie sylwetki metodą Delaviera"

 

Frédéric Delavier: „Modelowanie sylwetki metodą Delaviera”

Recenzje

Kulturystyka w miarę upływu czasu stała się świetnie zorganizowanym przemysłem przynoszącym krociowe zyski. Międzynarodowe zawody, wysokie nagrody, bogaci sponsorzy, zmienili charakter tej dyscypliny ze sportowej na czysto komercyjną. Stosowane na dużą skalę chemiczne "wspomagacze"- sterydy, anaboliki, suplementy wzmagające sztucznie przyrost masy mięśniowej "wyniszczyły" wielu dobrze zapowiadających się zawodników.

 

Samokontrola skuteczną drogą do lepszego życia

Recenzje

Choć sensem i ostatecznym celem życia człowieka nie jest mierzenie poziomu cukru, to samokontrola i stała współpraca z lekarzem mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy jego jakości. Na takim stanowisku stoją prof. Jan Tatoń i prof. Anna Czech, autorzy książki „Podręcznik samokontroli cukrzycy dla pacjentów, ich rodzin oraz ich lekarzy”.

 

Wydawnictwo Lekarskie PZWL poleca: Jak chronić rusztowanie naszego ciała?

Zapowiedzi

Ludzki szkielet kostny stanowi blisko 20% masy ciała. Zapewnia on stabilne i giętkie rusztowanie dla innych tkanek ciała. Szkielet jest żywą tkanką.

 

Nowość wydawnictwa Lekarskiego PZWL: Co to jest integracja sensoryczna?

Nowości

Integracja sensoryczna, w popularnym skrócie określana jako SI, jest procesem przetwarzania w mózgu informacji odbieranych przez zmysły z naszego ciała oraz otoczenia w celu wykorzystania ich w codziennym życiu.

 

Hormony – niewidzialni reżyserzy naszego życia

Nowości

Hormony regulują temperaturę ciała i ciśnienie krwi. Sygnalizują, kiedy pora spać i budzą następnego dnia rano.

 
 

Nowa Księgarnia internetowa dla pielęgniarek i położnych

Księgarnie

Wydawnictwo Lekarskie PZWL zaprasza do nowej księgarni internetowej – www.ksiegarnia.nursing.com.pl z ofertą wybraną specjalnie dla pielęgniarek i położnych.

 

"Anatomia człowieka" on-line

Zapowiedzi

Przed wakacjami nakładem Wydawnictwa Lekarskiego PZWL ukazała się czterotomowa „Anatomia człowieka” pod redakcją Olgierda Narkiewicza i Janusza Morysia.

 

Promocja Akademicka jak zwykle jesienią – spadają liście i… ceny

Wydawnictwa

Wydawnictwo Lekarskie PZWL corocznie rozpoczyna rok akademicki specjalną ofertą dla studentów, którzy nieodmiennie poszukują wówczas najlepszych miejsc do zakupu zalecanych podręczników.

 

"Anatomia człowieka" - komplet

Nowości

Przedstawiamy czterotomowy podręcznik do anatomii niezbędny dla każdego studenta bądź pasjonata medycyny.

 

Zapowiedzi Wydawnictw Lekarskich PZWL

Zapowiedzi

Wydawnictwo Lekarskie PZWL anonsuje publikację książki autorstwa Doroty Cianciary pt. "Zarys współczesnej promocji zdrowia".

 

Polecamy książkę wydawnictwa Lekarskiego PZWL - Postępowanie dietetyczne w niedożywieniu

Nowości

Wydawnictwo Lekarskie PZWL poleca wszystkim zainteresowanym publikację autorstwa Anny Iwony Rogulskiej pt. "Postępowanie dietetyczne w niedożywieniu".

 

Alergie pokarmowe Przyczyny, rozpoznawanie, prawidłowe odżywianie

Zapowiedzi

Co mogę jeść, a czego muszę unikać? To pytanie stawia sobie coraz więcej osób. Poradnik ułatwia życie bez dolegliwości - pomimo alergii.

 

100 roślin w Twojej kuchni Wykorzystaj moc natury

Zapowiedzi

Jest to pierwsze wydanie poradnika, przygotowanego przez doświadczoną technolog żywienia i dietetyczkę. Książka zawiera informacje o 100 popularnych roślinach powszechnie stosowanych w kuchni.

 

12 zagrożeń dla związku i jak ich uniknąć

Zapowiedzi

Problemy przedstawione w tej książce to ilustracja 12 niebezpiecznych zachowań typowych dla kobiet oraz mężczyzn z równie typowym dla nich podziałem ról. Autor pomaga zrozumieć wzajemne zachowania partnerów, ustalić przyczyny konfliktów, wskazuje na słabe punkty naszego zachowania w związku, podpowiada strategie przezwyciężania trudności.

 

Bądź na bieżąco z nowoczesnym pielęgniarstwem

Nowości

W podręczniku omówiono zagadnienie płodności kobiety, fizjologiczny przebieg ciąży, porodu i połogu oraz opiekę nad kobietą w okresie okołoporodowym. Przedstawiono fizjopatologię oraz pielęgnowanie noworodka dojrzałego i urodzonego przedwcześnie. Wiele miejsca poświęcono powikłaniom ciąży, chorobom i operacjom ginekologicznym oraz opiece pielęgniarskiej w tych sytuacjach.

 

Język angielski dla pielęgniarek

Nowości

Podręcznik przeznaczony jest do nauki języka angielskiego ogólnego i zawodowego na poziomie elementarnym. Publikacja umożliwia doskonalenie języka ogólnego z uwzględnieniem podstawowego zakresu słownictwa używanego w medycynie. Uwzględniono w nim szczególnie potrzeby edukacyjne pielęgniarek planujących podjęcie pracy zawodowej za granicą.

 

Anatomia człowieka od A do Z

Nowości

Tom 2 podręcznika anatomii człowieka z uwzględnieniem elementów anatomii czynnościowej i anatomii klinicznej. Podręcznik cechuje świetne usystematyzowanie materiału, a wzbogaca obszerny materiał ilustracyjny. Przygotowano go z myślą o studentach medycyny, wydziałów lekarsko-dentystycznych i nauk paramedycznych, w szczególności początkowych lat studiów.

 

Kapitalny podręcznik do anatomii człowieka

Zapowiedzi

Tom 2 podręcznika anatomii człowieka z uwzględnieniem elementów anatomii czynnościowej i anatomii klinicznej. Podręcznik cechuje świetne usystematyzowanie materiału, a wzbogaca obszerny materiał ilustracyjny. Przygotowano go z myślą o studentach medycyny, wydziałów lekarsko-dentystycznych i nauk paramedycznych, w szczególności początkowych lat studiów.

 

Uważaj na raka skóry

Zapowiedzi

W Polsce i wielu innych krajach o umiarkowanym klimacie zachorowania na raka skóry wzrastają najszybciej. Jednocześnie obserwuje się spadek zachorowań na prawie wszystkie inne typy raka. Jedną z wielu przyczyn tego stanu jest to, że w większym stopniu wystawiamy się na działanie promieni słońca, niż robiły to poprzednie pokolenia. Jednak z rakiem skóry wiąże się o wiele więcej zagadnień, niż samo tylko uszkodzenie skóry wywołane promieniami słońca czy ostrzeżenia, aby unikać oparzeń...

 

Ważna rzecz: choroby zakaźne u dzieci

Zapowiedzi

Doskonały atlas chorób zakaźnych, zawierający bogatą dokumentację fotograficzną dotyczącą 125 najczęściej występujących jednostek chorobowych. Każda jednostka chorobowa omówiona jest według określonego schematu, obejmującego etiologię, obraz kliniczny, epidemiologię, okres wylęgania, diagnostykę i zasady leczenia.

 

Czym jest pielęgniarstwo transkulturowe

Nowości

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowało otwarcie granic, nasiliło migrację ludności z wielu krajów odmiennych kulturowo oraz doprowadziło do wzrostu liczby imigrantów i uchodźców asymilujących się w Polsce. Sytuacja ta wymaga od pielęgniarek nowych umiejętności i postrzegania pacjenta nie tylko przez pryzmat jego problemów zdrowotnych, ale także potrzeb duchowych i praktycznych uwarunkowań związanych z wyznawaną religią i pochodzeniem etniczno-kulturowym.

 

Jak zapobiec epidemii XXI wieku?

Nowości

Otyłość to globalna epidemia XXI wieku. Szacuje się, że na świecie żyje ponad 300 milionów ludzi otyłych. Otyłość to nie tylko dyskomfort psychiczny, związany z wyglądem, ale przede wszystkim groźba wielu poważnych chorób takich jak: nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca naczyń, udar mózgu, cukrzyca, choroby stawów.

 

Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat

Nowości

Ta historia zaczyna się 9 miesięcy PP. "Dziś jestem nie w humorze... Prawie przez całą noc byłem w dyskotece. Ja! Spałem sobie mocno, aż tu nagle obudził mnie straszny hałas i zaczęło mną rzucać od ściany do ściany, i to mnóstwo razy, tam i z powrotem. Z największą trudnością udawało mi się utrzymać, a hałas był ogłuszający, po prostu nie do zniesienia. Przez całą noc nie zmrużyłem oka. Mama tańczyła i tańczyła. Coraz bardziej kręciło mi się od tego w głowie. Gdybym tylko miał coś pod...

 

Encyklopedia dla pielęgniarek i położnych

Nowości

Autorzy to znani i cenieni specjaliści z różnych dziedzin medycyny i pielęgniarstwa. Publikacja zawiera 6000 haseł ze wszystkich dziedzin medycyny i pielęgniarstwa, a także psychologii, socjologii i prawa. Treść haseł została dostosowana do potrzeb współczesnych pielęgniarek i położnych, które – współpracując w zespołach terapeutycznych - powinny rozumieć zasady postępowania wszystkich członków zespołu i posługiwać się tą samą terminologią.

 

Ważna rzecz - Depresja wieku podeszłego

Nowości

Depresja obok otępienia jest najczęstszym schorzeniem psychicznym wieku podeszłego. Często przyjmuje maski somatyczne, bo osoby starsze rzadziej uskarżają się na smutek, częściej na rozmaite bóle, zaparcia i zmęczenie.

 

Jak uchronić się przed boreliozą

Nowości

Jest to najczęściej przenoszona choroba przez kleszcze na półkuli północnej. Powoduje ciężkie następstwa chorobowe, a od jej szybkiego rozpoznania zależy przebieg choroby.

 

Azjaci się nie mylą…

Fitoestrogeny należą do najciekawszych nowych odkryć na polu roślinnych substancji aktywnych. Opisano to już w ponad 300 artykułach naukowych, opublikowanych w fachowych czasopismach medycznych

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.