RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Rusza II edycja Grandy!

Wydarzenia

Jutro rusza druga edycja Poznańskiego Festiwalu Kryminału GRANDA. Przez wybrane motywy przewodnie gości Festiwalu prowadzić będzie 25 pisarzy. Znajdą się wśród nich zarówno mistrzowie polskiego kryminału, jak i wschodzące pisarskie gwiazdy. Wspierać ich będą specjaliści m.in. z zakresu kryminalistyki, archeologii, szpiegostwa czy historii sztuki.

 

Recenzja: Joanna Siedlecka „Biografie Od tajnione. Z archiwów literackich bezpieki"

Recenzje

„Biografie odtajnione", to kolejna, trzecia książka Joanny Siedleckiej po „Kryptonimie" i „Obławie". Kolejna książka bolesna i uwierająca tzw. Salon", prezentująca uwikłanie pisarzy w epokę, Uwikłanie to wchodzili pisarze z różnych powodów.

 

Wystawa „Stare obrazki ze zwierzętami”

Rynek, Wydarzenia

Z grafik dawnych zoologów i naturalistów wyłania się proces tworzenia nowożytnej wiedzy – obserwacji, obiegu informacji, kontaktów i sporów między uczonymi. Są one efektem dalekich i bliskich wypraw, mozolnej pracy badaczy, artystów, sztycharzy i wydawców. Widać na nich zarówno wiarę w autorytety, jak i rewolucyjne pomysły, doskonalenie metod klasyfikacji, zmiany w terminologii, kopiowanie wzorców i próby odtwarzania wyglądu zwierząt na podstawie opisów lub niefortunnie spreparowanych...

 

„Ach, wszystkiego jest kilka wierszy na ten temat". Ślady Czerwca '56 (wystawa)

Rynek, Wydarzenia

W związku z obchodami 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca do końca lipca 2016 r. w Bibliotece Raczyńskich (w Galerii Atanazego, Al. Marcinkowskiego 23) można oglądać wystawę „ŚLADY CZERWCA '56". Ze zbiorów Biblioteki Raczyńskich.

 

Poznańska Nagroda Literacka 2016

Pisarz i poeta Erwin Kruk oraz reporterka i pisarka Magdalena Kicińska zostali laureatami II Poznańskiej Nagrody Literackiej. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w czwartek w Collegium Minus Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

 

Poznańska Nagroda Literacka 2016

5 maja odbędzie się gala wręczenia Poznańskiej Nagrody Literackiej. Organizatorami i fundatorami wyróżnienia są Miasto Poznań oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi maja 2016 roku, cz. I

Zapowiedzi

Przedstawiamy majowe zapowiedzi tytułowe poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

Ogólnopolski konwent miłośników fantastyki - Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016

Jak coroku dokładnie w pierwszy weekend po równonocy wiosennej tj. 8-10 kwietnia odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016. Jest on organizowany przez stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”.

 

Ogólnopolski konwent miłośników fantastyki - Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016

Jak coroku dokładnie w pierwszy weekend po równonocy wiosennej tj. 8-10 kwietnia odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon 2016. Jest on organizowany przez stowarzyszenie Klub Fantastyki „Druga Era”.

 
 

Poznańska Nagroda Literacka po raz drugi

Do połowy marca można zgłaszać kandydatury do powołanej w ubiegłym roku przez prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka i rektora UAM prof. Bronisława Marciniaka - Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nazwisko tegorocznego zwycięzcy będzie znane pod koniec kwietnia.

 

Poznań: literuFKA. Cykl literacki

Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na trzecią edycję cyklu literackiego „literuFKA”. Tym razem to osiem spotkań z poezją, prozą i muzyką. Osiem niepowtarzalnych okazji do poznania autorów, których dobraliśmy według subiektywnego klucza. Bez wykładów i wymądrzania się.

 

Konkurs literacki Aurora

Nagrody

Międzywydziałowe Koło Kultury Współczesnej UAM "Aurora" ogłasza rozpoczęcie konkursu literackiego. To już szósta edycja akademickiego konkursu dedykowanego młodym osobom tworzącym poezję i prozę

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi lutego 2016 roku - cz. I

Zapowiedzi

Prezentujemy zapowiedzi miesiąca stycznia poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

2. edycja Poznańskiej Nagrody Literackiej

100 tys. zł wynosić będzie pula nagród w drugiej edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej; rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów, wręczenie laurów nastąpi w maju przyszłego roku - podał w piątek Urząd Miasta Poznania.

 

Zamek reporterów

W ramach cyklu Zamek Reporterów czekają nas w tym tygodniu dwa spotkania w poznańskim Centrum Kultury Zamek: pierwsze, w środę 18 listopada z Michałem Olszewskim, drugie, w czwartek 19 listopada – z Dionisiosem Sturisem.

 

Nowość wydawnictwa Poznańskiego: Brendan Simms „Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI w.

Nowości

Przeszłość polityczna, społeczna, gospodarcza oraz religijna Europy jest kwestią przebogatą a zarazem niezwykle skomplikowaną i zawiłą. Zagadnienia, które determinowały rozwój i upadek całych państw a także życie przeciętnego człowieka, pomimo zewnętrznych różnic w gruncie rzeczy pozostawały przez wieki podobne. Istnienie pewnych prawideł kreujących oblicze naszego kontynentu, zdaje się być jego charakterystyczną i immanentną cechą.

 

Wydarzenia w Księgarni z bajki

Listopadowe i grudniowe wydarzenia Księgarni z bajki z Poznania. Warsztaty dla dzieci, spotkania z autorkami książek, poranki literackie, spotkania motywacyjne dla dorosłych.

 

19. Dni książki nie tylko Naukowej - podsumowanie

Trzy dni targowe umknęły szybko – bo było intensywnie... W dniach od 4 do 6 listopada odbyła się kolejna edycja Poznańskich Dni Książki nie tylko naukowej.

 

Księgarnia Odnowa zamiast Powszechnej w Poznaniu

Księgarnie

Księgarnia Powszechna, jedna z największych i najstarszych w Poznaniu, w ubiegły piątek zakończyła działalność. Przez 14 lat Powszechna mieściła się na Starym Rynku, trzy lata temu przeniosła się pod nowy adres, na ulicę Szkolną. Jej księgozbiór liczył ok. 100 tys. tytułów. Jednak w lokalu na Szkolnej tylko przez chwilę nie będzie książek. Troje pracowników Powszechnej postanowiło, że w tym miejscu otworzy swoją księgarnię, którą nazwie Odnowa. - Księgarnia Powszechna została zamknięta...

 

Zamknięto księgarnię Powszechną w Poznaniu. Działała 17 lat

Księgarnie

Księgarnia Powszechna zakończyła działalność. Działała 17 lat - przez większość tego czasu na Starym Rynku w Poznaniu, potem na ulicy Szkolnej.

 

19. edycja Poznańskich Dni Książki nie tylko naukowej

W tym roku zapraszamy Państwa do odwiedzenia Collegium Maius w dniach 4–6 listopada. Tradycyjnie wydawcy będą prowadzili sprzedaż książek w cenach promocyjnych. Oprócz dużego wyboru książek akademickich będzie można znaleźć nowości wydawców książki popularnonaukowej, wśród których znajdą się: Bellona SA, Helion SA, Państwowy Instytut Wydawniczy, Ossolineum, Prószyński i S-ka, Publicat SA, słowo/obraz terytoria, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wydawnictwo Sejmowe, a także wydawnictwa muzealne:...

 

XXXVIII Międzynarodowy Listopad Poetycki 2015

Międzynarodowe Listopady Poetyckie wskrzeszone przez Nikosa Chadzinikolau - dzięki staraniom poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich trwają nieprzerwanie przez 38 lat. Dziś mają wymiar bardziej industrialny i happeningowy. Nie zatraciły jednak swojej niepowtarzalnej atmosfery i emocjonalno-kulturalnej więzi, jaka łączy wszystkie środowiska twórcze, zaprzeczając jakimkolwiek rozłamom.

 

Jubileusz Jarosława Marka Rymkiewicza

Wydarzenia

21 września (poniedziałek) jest dniem uroczystości jubileuszowych wybitnego polskiego poety, pisarza, publicysty, uczonego Jarosława Marka Rymkiewicza.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi września 2015 - cz. III

Zapowiedzi

Prezentujemy kolejną trzecią część zapowiedzi wrześniowych poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

W księgarni Z bajki: Szkoła jest...

Szkoła jest wielką okazją wypróbowywania świata i siebie. Jest "ziemią obiecaną", żeglowaniem ku "trafnym utopiom", kęsem życia. (R.M. Łukaszewicz: Wrocławska Szkoła Przyszłości)

 

Rozmowa z Joe Abercrombie: Najbardziej użyteczną radę na temat pisania dostałem od mojej matki: bądź szczery i uczciwy kiedy piszesz

Prezentujemy rozmowę z Joe Abercrombie autorem rewelacyjnej trylogii "Morze Drzazg", który gościł 21- 23 sierpnia na poznańskim Polkonie:

 

W Księgarni z Bajki - Lista życzeń

Poznańska księgarnia Z Bajki jak zawsze przedstawia interesujący program spotkań dedykowany dzieciom:

 

Nowość wydawnictwa Zysk i Ska: Wacław Holewiński - „Honor mi nie pozwala”

Nowości

Polecamy nową książkę znanego pisarza Wacława Holewińskiego: „Honor mi nie pozwala” (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2015).

 

W księgarni Z bajki: Czas na wszystko.

Poznańska księgarnia Z bajki - na osiedlu Wichrowe Wzgórze 124 i osiedle Przyjaźń 125c zaprasza na cykl spotkań dla dzieci:

 

MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA

Zapowiedzi

Oto oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów.  

 

O wolnym podróżowaniu...w księgarni „Z Bajki"

„Wolne podróżowanie budzi w człowieku filozofa." Dan Kieran: „O wolnym podróżowaniu"

 

Himalaje na czterech łapach czyli Wataha... w księgarni Matras

Księgarnie

8 lipca o godz. 18.00 w księgarni Matras w Galerii Malta w Poznaniu odbędzie się nietypowe spotkanie – dwa wilki, czyli Aga Włodarczyk i suka rasy wilczak czechosłowacki Diuna, przedstawią swoją książkę „Wataha w podróży. Himalaje na czterech łapach”.

 

Lato w Bibliotece Raczyńskich

Tytuł: Akcja Lato z Książką 2015. Zajęcia edukacyjno-artystyczne w filiach Biblioteki Raczyńskich dla czytelników w wieku 7-12 lat. Zajęcia bezpłatne. Obowiązują zapisy.

 

Rusza Letni sezon literacki

Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa znów rozpoczyna letni sezon literacki. To już kolejna edycja tej inicjatywy. Podstawowym jej założeniem jest przygotowanie i realizacja, wspólnie z Programem 3 Polskiego Radia, programów literackich na nieliterackich festiwalach    

 

Poznańska Nagroda Literacka dla Kiry Pietrek i Zbigniewa Kruszyńskiego

Nagrody

Na uroczystej gali w Centrum Kultury Zamek prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. Bronisław Marciniak wręczyli ufundowane przez siebie wyróżnienia. Nagroda przyznawana będzie co roku w dwóch kategoriach: Nagroda im. Adama Mickiewicza w wysokości 60 000 zł za wybitne zasługi dla polskiej literatury i kultury oraz Nagroda im. Stanisława Barańczaka w wysokości 40 000 zł za znaczący, innowacyjny dorobek w dziedzinie literatury, humanistyki,...

 

Poznań Poetów

Wydarzenia

18 maja rozpocznie się kolejna edycja festiwalu „Poznań Poetów”. Organizowany po raz siódmy festiwal to jedno z największych wydarzeń naukowo-literackich w Polsce. Daje możliwość zapoznania się z wartościowymi zjawiskami we współczesnej polskiej i światowej poezji.

 

Hryniewicz czyta korespondencję Sienkiewicza

Spotkanie z wnukiem pisarza Juliuszem Sienkiewiczem, ilustracje do powieści noblisty, listy, muzyka i inne atrakcje w Noc Muzeów w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza.

 

Nie tylko o znaku Rodła - zaczynamy Tydzień Bibliotek

Biblioteki

"Janina, Janka, Jania". Dla jednych - pomnik ze spiżu, postać historyczna, niezłomna bojowniczka o polskość Ziem Zachodnich i Północnych, działaczka Związku Polaków w Niemczech, bezskutecznie poszukiwana przez Gestapo.  

 

Pyrkon 2015 już tylko w weekend!

Już dzisiaj rozpoczyna się 15. edycji Pyrkonu – największego festiwalu fantastyki w Polsce. Konwent odbywać się będzie w dniach 24-26 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 
 

Festiwal Pretexty: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław

Zapraszamy na cykl spotkań z autorami poezji i prozy, których książki ukazały się nakładem Fundacji na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza w latach 2013-2015.

 

Ważna książka: Jürgen Roth „Cichy pucz"

Zapowiedzi

Poznańskie wydawnictwo Zysk i Ska słynie z ciekawych publikacji poświęconych aktualnym problemom współczesnego świata. Jedną z nich jest oczekiwana książka znanego niemieckiego dziennikarza śledczego Jürgena Rotha pt. „Cichy pucz":

 
 

Herbert i Różewicz na kamienicach. Nowe, świetne murale w Poznaniu

Wydarzenia

Na Jeżycach i Wildzie pojawiły się nowe murale - inne niż wcześniej były malowane w Poznaniu. Jeden wiersz napisali sami poznaniacy, pozostałe znamy z twórczości polskich poetów  

 

Książka dla dzieci i młodzieży 2015

Premiery książek, spotkania z autorami, wystawy ilustracji, a także seminaria, dyskusje i warsztaty dla młodych czytelników złożą się na rozpoczynające się w piątek XIV Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży.

 

XIV PST ,,Książka dla dzieci i młodzieży" - Poznań 2015

Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek oraz Centrum Kultury „Zamek" serdecznie zapraszają do udziału w XIV Poznańskich Spotkaniach Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży, które odbędą się 20-22 marca 2015 w Poznaniu pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

 

Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć.

Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na konferencję „Ratunku, czyli jak wybrać dziecku czasopismo i nie oszaleć".

 

Teatralność u Th. Bernharda - prezentacja książki

Wydarzenia

Austriackie Forum Kultury zaprasza na prezentację książki Agaty Wittchen-Barełkowskiej pt. „Kategoria teatralności w dziele Thomasa Bernharda", opublikowaną w 2014 roku przez poznańskie wydawnictwo Nauka i Innowacje.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi marca 2015 - cz. II

Zapowiedzi

Prezentujemy kolejną porcję zapowiedzi tytułowych miesiąc a marca poznańskiego Domu Wydawniczego REBIS:

 

Poema Cafe - spotkanie z Romanem Bąkiem

Księgarnie

Salon Poetycki im. W. Różańskiego zaprasza na spotkanie z poetą, wydawcą Romanem Bąkiem.

 

„Muzea Narodowe za złotówkę” elementem programu Kultura Dostępna

Wydarzenia

Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Kielce, Poznań - to miasta, w których uczniowie i studenci do 26. roku życia mogą zwiedzać muzea narodowe za złotówkę. Do rozpoczynającego się 1 lutego br. programu przyłączyły się też inne instytucje. Ich oferta stanowi element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu Kultura Dostępna.

 

Spotkanie z Julią Hartwig w Poznaniu

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Julią Hartwig, która 2 lutego zostanie uhonorowana tytułem doktora honoris causa UAM, a 3 lutego zagości w Bibliotece Raczyńskich.

 

Zamek Reporterów

Centrum Kultury ZAMEK rozpoczyna nowy cykl spotkań literackich - „Zamek Reporterów”. W ramach tego projektu odbywać się będą spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami. W programie znajdą się również warsztaty reporterskie dla młodzieży oraz popularne nocne czytania.

 

Kraków i Poznań żegnają Poetę

Wydarzenia

Chcąc uczcić pamięć zmarłego w czasie Świąt Bożonarodzeniowych Stanisława Barańczaka, w najbliższych dniach wiele instytucji przypomni jego sylwetkę i dokonania. Barańczak zmarł w piątek 26 grudnia w swoim domu w Newtonville na przedmieściach Bostonu. Od wielu lat ciężko chorował. Miał 68 lat.

 

XIV Poznańskie spotkania targowe Książka dla dzieci i młodzieży 20 – 22 marca 2015 roku

Organizatorzy Poznańskich Spotkań Targowych Książka dla Dzieci i Młodzieży ogłaszają kolejną XIV ich edycję:

 

Wydawnictwo Poznańskie poleca: Historia polskiego kabaretu

Nowości

Wydawnictwo Poznańskie poleca nie tylko jako znakomity prezent pod choinkę pierwszą biografię polskiego kabaretu pt. Historia polskiego kabaretu auto4rstwa Izoldy Kiec.

 

Wydawnictwo Poznańskie poleca: Stalin i Europa, 1928–1953

Nowości

Wydawnictwo Poznańskie poleca Państwa uwadze książkę w opracowaniu Timothy Snydera, Ray'a Brandona pt. Stalin i Europa, 1928–1953":

 

„Przełom demokratyczny - literatura - tożsamość"

Wydarzenia

Instytut Filologii Germańskiej UAM Poznań zaprasza na dyskusję na temat „Przełom demokratyczny - literatura - tożsamość":

 

Przecież to mój Poznań. Andrzej Wituski w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk" od 19.11 w księgarniach!

Zapowiedzi

19 listopada br. trafi do księgarń publikacja Przecież to mój Poznań", Andrzej Wituski w rozmowie z Dorotą Ronge-Juszczyk.    

 

Relacja z 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowe - 5-7 XI 2014_Collegium Maius

W imieniu organizatorów 18. edycji Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej prezentujemy relację zdjęciową z podsumowania imprezy:

 

Program 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - 5-7 listopada 2014

Przedstawiamy program spotkań i imprez 18. Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej - 5-7 listopada 2014:

 

Listopad 2014 w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

Zapraszamy w imieniu pracowników Biblioteki im. Raczyńskich do Poznania na program ciekawych spotkań:

 

W Poznaniu lubimy czytać

Literacka Mapa Poznania, Bieg z Książką, Nocna Wymiana Książek – to kilka wydarzeń, jakie zaplanowaliśmy dla poznańskich czytelników w ramach akcji "W Poznaniu lubimy czytać".

 

Jesień spędź z książką. Literacki Tydzień w Poznaniu pełen atrakcji

Wydarzenia

- Poznań jest liderem rynku książki w Polsce, a także miastem o najdłuższej tradycji bibliotecznej w kraju - mówił prezydent Ryszard Grobelny. Zapowiadał Literacki Tydzień w Poznaniu.    

 

Dom Książki prawdopodobnie zniknie. Szanse mają tylko oddziały?

Księgarnie

W maju zarząd księgarni podpisał umowę przedwstępną sprzedaży budynku przy ulicy Gwarnej, głównej siedziby Domu Książki. Wiadomo już, że doszło do porozumienia i od pierwszego października budynek zmieni właściciela. Marka Dom Książki prawdopodobnie wkrótce zniknie, a jej oddziały mogą uratować tylko kierownicy księgarni.

 

15-18 października Festiwal Fabuły w Poznaniu

Fabuła to przyjemność. Fabuła to kunszt. Fabuła to konieczność.   Potrzeba snucia i słuchania opowieści jest jedną z naszych podstawowych i oczywistych potrzeb. Literatura spełnia ją pierwsza i najpełniej. I to niezależnie od formy: prozy, poezji, dramatu czy scenariusza…

 

Nocne czytanie w CK Zamek w Poznaniu

W ramach projektu Zrób sobie wakacje w niecodziennych przestrzeniach zamku będzie można słuchać książek czytanych przez poznańskich dziennikarzy.

 

18. Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w 18. Poznańskich Dniach Książki nie tylko Naukowej, które odbędą się w dniach 5-7 listopada br.

 

Dom Wydawniczy REBIS - zapowiedzi i wznowienia lipca 2014 - cz. III

Zapowiedzi

Przedstawiamy kolejną transzę zapowiedzi tytułowych Domu Wydawniczego REBIS z Poznania:

 

Dom Wydawniczy REBIS poleca: "Kobiety, które kochają za bardzo" Robin Norwood

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS poleca z serii poradników psychologicznych pracę Robin Norwood poświęcony "Kobietom ,które kochają za bardzo":

 

Zapowiedzi maja 2014 Domu Wydawniczego REBIS - cz. I

Zapowiedzi

Poznański Dom Wydawniczy REBIS anonsuje publikację w miesiącu maju kilkunastu interesujących tytułów:

 

Recenzja: Współczesny Feniks

Recenzje

Mały niepozorny tomik w którym poeta ukazuje wielkość i siłę poezji w krótkich zwięzłych wierszach. Są to wiersze -opowiadania, migawki, fragmenty, obrazy- miniatury które mimo fragmentaryczności same dla siebie są całością.

 

Pyrkon 2014

Wydarzenia

Już po raz czternasty za sprawą Festiwalu Fantastyki Pyrkon Poznań stanie się Fantastyczną Przestrzenią pełną magicznych stworzeń. Wydarzenie będzie trwało od 21 do 23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego głównym zadaniem jest propagowanie literatury, filmu i gier o tematyce fantastycznej. Nie zabraknie jednak zagadnień związanych z popkulturą.

 

Czytelnictwo zaczyna się od dzieciństwa

Wydarzenia

2 marca zakończyły się Poznańskie Spotkania Targowe, w których uczestniczyło 49 wydawców i około 40 tys. odwiedzających. Wśród wystawców znalazły się m.in Wydawnictwo Dwie Siostry, Zakamarki, Nasza Księgarnia, Media Rodzina, Literatura, Publicat, a także instytucje kulturalne, jak np. Centrum Sztuki Dziecka. Publikacje skierowane do młodego czytelnika prezentowane były także na stoiskach miast partnerskich Poznania: Brna (Czechy), Györ (Węgry) i Hannoveru (Niemcy).

 

Ruszyły XIII Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla dzieci i młodzieży 2014

Głównym przesłaniem Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży jest promocja książek i czytelnictwa wśród najmłodszych i dorastających. Pokazanie jak ważna jest obecność dobrych i mądrych lektur w codziennym życiu rodzinnym, i jak to wpływa na emocjonalny i intelektualny rozwój dziecka. Adresatami targów są więc przede wszystkim dzieci, młodzież i ich rodziny.

 

XIII Poznańskie spotkania targowe - Książka dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na XIII Międzynarodowe Targi Poznańskie - Książka dla Dzieci i Młodzieży - 28 lutego – 2 marca 2014 roku, pawilon 15, wejście A, poziom 0. Ekspozycja czynna w godz. 10:00 – 18:00, w niedzielę do godz. 16:00.

 

Spotkanie wokół książki "Cmono. Rozmowy z pisarzami"

Wydarzenia

Już w najbliższy czwartek, 12 grudnia o godzinie 18:00 w krakowskiej Księgarni Pod Globusem, Grzegorz Jankowicz opowie o swojej najnowszej książce "Cmono. Rozmowy z pisarzami".

 

Zapraszamy na spotkanie do Poznania

Wydawnictwa

Tomasz Szponder, prezes Domu Wydawniczego REBIS i prof. dr hab. Kazimierz Ilski Dziekan Wydziału Historycznego UAM zapraszają na specjalny wykład i promocję książki Halik Kochanski "Orzeł niezłomny.Polska i Polacy podczas II wojny światowej":

 

Spotkanie z Adamem Czechem w Poznaniu

Wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie z Adamem Czechem, autorem książki Ordynaci i trędowaci. Społeczne role instrumentów muzycznych.  

 

"Tygodnik Powszechny" poleca: premiera książki Grzegorza Jankowicza „Cmono. Rozmowy z pisarzami

Nowości

Szanowni Państwo, już dziś, podczas inauguracji krakowskiego Festiwalu Conrada ma miejsce premiera książki krytyka i eseisty, redaktora działu kultury „Tygodnika Powszechnego",

 
 

XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej

11 października w Poznaniu skończyły się XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej. Przedstawiamy za Organizatorami krótkie podsumowanie.

 

Wydarzenia XVII Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej (9-11.10.2013, Coll. Maius)

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu serdecznie zaprasza na spotkania w ramach XVII Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej

 

XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej 9-11.10.2013, Collegium Maius

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na rozszerzoną od tego roku XVII edycję Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej organizowanych pod patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Prezydenta Miasta Poznania, przy współudziale Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych i Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

 

Amazon zatrudni 6 tys. Polaków

Księgarnie

Panattoni i Goodman wybudują dla internetowego sklepu rekordowe centra logistyczne w Polsce, które ruszą w 2014 r.

 

Kiermasz książek w dniach 26-27 września br. w siedzibie Wydawnictwa Poznańskiego

Wydawnictwa

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na stoisko przed siedzibą Wydawnictwa Poznańskiego w Poznaniu, ul. Fredry 8.    

 

Cenckiewicz o Wałęsie - polecam !

Zapowiedzi

Już pod koniec września ukaże się nowatorska książka Sławomira Cenckiewicza o Lechu Wałęsie!

 

Superman, Dracula, Kapitan i Rewolwerowiec zapraszali poznaniaków do księgarni Merlin.pl

Księgarnie

Superman, Dracula, Kapitan i Rewolwerowiec spacerowali po ulicach Poznania z regałami pełnymi książek. Był to element akcji ambientowej Merlin.pl, związanej z przeprowadzką internetowej księgarni do stolicy Wielkopolski.

 

XXII Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i turystycznej

egoroczna XXII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej (Poznań 17-19 października 2013) organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze i Międzynarodowe Targi Poznańskie, została objęta Honorowymi Patronatami Polskiej Organizacji Turystycznej, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książki i Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

 

Książka w podróży

Wydarzenia

Na warszawskim Dworcu Centralnym zainicjowano w poniedziałek akcję "Książka w podróży". Na siedmiu dworcach w Polsce po raz pierwszy otwarto półki tzw. bookcrossingowe, gdzie można wziąć bezpłatnie książkę w podróż lub zostawić już przeczytaną.

 

Wydawnictwo Mundin podbija Internet

Wydawnictwa

Założone przez najbogatszą Polkę - Grażynę Kulczyk Wydawnictwo nie ma jeszcze swojej strony internetowej, ale mimo to wciąż mnożą się w mediach informacje na jego temat.

 

Śluby i speed dating w Bibliotece Raczyńskich

Biblioteki

Pomysły poznaniaków na wydarzenia, które uatrakcyjnią Bibliotekę Raczyńskich przerosły oczekiwania organizatorów społecznej debaty w tej kwestii.

 

Złodziej ksiażek złapany w Poznaniu

Wydarzenia

Jak informuje "Głos Wielkopolski" poznańscy policjanci zajęli się sprawą 58-letniego mężczyzny, który kradł książki w centrum handlowym M-1. Drodzy książkofile, apelujemy i ostrzegamy! Taki może być finał i Waszego uzależnienia od książek! Uważajcie na siebie, zwłaszcza gdy słońce przygrzewa mocno i w głowach rodzą się coraz bardziej szalone pomysły.

 

XVII Poznańskie Dni Książki nie tylko Naukowej - zaproszenie dla wydawców

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza do udziału w kolejnej XVII edycji Poznańskich Dni Książki nie tylko Naukowej, które odbędą się w dniach 9-11 października br. Tegoroczna formuła targów została poszerzona o prezentację książek popularnonaukowych, tym samym znacznie powiększy się liczba zainteresowanych ofertą targową.

 

MPK czyli Miejskie Podróże Książkowe przez Poznań

Wydarzenia

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne wraz z poznańskim start-upem Audeo przygotowały dla poznaniaków propozycję podróży pełnej zagadkowych historii i klasyki polskiej literatury.

 

Nowa Biblioteka Raczyńskich - pomóż w przeprowadzce!

Wydarzenia

Już niedługo - 29 czerwca - otwarcie nowego gmachu Biblioteki Raczyńskich. Przeprowadzka zostanie dokończona w dość nietypowy sposób:    

 

Zaproszenie- promocja "Garnizon Poznań w II Rzeczypospolitej"

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza na prezentację książki "Garnizon Poznań w II Rzeczypospolitej. Wojsko w życiu miasta" autorstwa dr Bartosza Kruszyńskiego.

 

Nazistowski łup wojenny wrócił do Poznania

Biblioteki

38 książek zrabowanych w latach 1941-43 zwróciła Uniwersytetowi Poznańskiemu Dolnosaksońska Państwowa i Uniwersytecka Biblioteka w Getyndze.

 

Poznańskie Spotkania Targowe - Książka dla Dzieci i Młodzieży

XII Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci i Młodzieży były prawdziwym Świętem Książki. Na targi przyszły tłumy dzieci z rodzicami lub opiekunami.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.