RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Nowość Prószyński i S-ka: Andrzej Poniedzielski, „Dla duszy – gram"

Książki, Nowości

Andrzej Poniedzielski przez najbliższych nazywany jest „logo listopada”, sam o sobie mówi: „nevergreen” i „deklaracja niemłodości”. Jego niespieszne wywody wzbudzają wielki aplauz widowni i dowodzą, że jest w nas potrzeba błyskotliwego humoru i poetyckiego spojrzenia na świat.    

 

Nowość Prószyński i S-ka: Maria Nurowska, ,,Listy miłości"

Nowości

Najpiękniejsze i najważniejsze książki Marii Nurowskiej w nowym wydaniu. Miłość i śmierć, wina i zagubienie oraz poszukiwanie własnej tożsamości. Opowieść o niezwykłym dążeniu, o rozpaczliwych próbach kogoś, kto – by uniknąć śmierci – musi stać się kimś innym. Historia miłości w czasach nienawiści i barbarzyństwa.

 

Recenzja: Utopce, Katarzyna Puzyńska

Recenzje

Czy Puzyńską da się lubić?   Jedni Katarzynę Puzyńską kochają, inni nienawidzą. Kiedy miałabym określić, w której grupie się znajduję, powiedziałabym, że jestem gdzieś pośrodku.

 

Recenzja: "Apetyt na życie", Mary Simses

Recenzje

Są takie książki, o których długo nie mogę zapomnieć. Książki, do których wracam, otwierając co chwilę ulubione fragmenty. Wracam i wyobrażam sobie po raz kolejny opisywane sceny, czytam zaznaczone cytaty, układam w sercu na nowo te emocje, które mi towarzyszą. Są takie książki, kiedy od pierwszych stron czuję, że ta historia poruszy mnie i zachwyci. To zdecydowanie taka historia.

 

Zostały wręczone coroczne nagrody Locusa

Rynek zagraniczny

W tym roku laureatami tej nagrody zostali Naomi Novik, Terry Pratchett, Kan Liu, Neil Gaiman, czy George R. R. Martin.

 

Sarah Waters  „Niebanalna więź”

Zapowiedzi

Londyn, 1874 rok, Margaret Prior, inteligentna, niezależna młoda dama, aby odzyskać równowagę psychiczną po śmierci ojca, zaczyna odwiedzać więźniarki odsiadujące karę w ponurym zakładzie Millbank. Tam, wśród pospolitych złodziejek, morderczyń i ulicznic, spotyka Selinę Dawes, która do niedawna święciła triumfy w londyńskim towarzystwie jako nadzwyczaj uzdolnione medium. Początkowo Margaret sceptycznie odnosi się do „talentu" dziewczyny. Potem jednak stopniowo zaczyna wkraczać w świat...

 

Ostatnia powieść ze Świata Dysku.: Terry Pratchett   „Pasterska korona”  

Zapowiedzi

Drżenie światów. Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły. To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem. Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.

 

Recenzja: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia” David M. Crowe

Recenzje

Zdradzający swoją żonę ojciec nieślubnych dzieci, alkoholik, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata członek partii nazistowskiej, wybawca setek Żydów. Oskar Schindler.

 

Recenzja: „Życie zawłaszcza śmierć Wieprzowie Ordynackim” Jacek Podsiadło

Recenzje

W książce Jacka Podsiadły Życie zawłaszcza śmierć w Wieprzowie Ordynackim coś niewątpliwie zostało zawłaszczone. Obawiam się jednak, że – wbrew autorskiej intencji – nie była to śmierć. Mówiąc szczerze, w tym kontekście nawet nie przyszła mi ona na myśl. Zamiast niej pojawiły się takie pojęcia jak forma, autentyczność, język. Tym, co wzięło je władanie bynajmniej nie jest życie. Raczej pewien rodzaj autokreacji, czy wręcz kabotyństwa. Za jego sprawą omawiana książka jest nie tyle zła, co...

 

Wieczór urodzinowy Agnieszki Osieckiej

Na wieczór urodzinowy Agnieszki Osieckiej 27 października o godz. 19.00 zapraszają: Fundacja Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej, Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

 

Zapowiedzi wydawnicze Prószyński i S-ka

Zapowiedzi

Prezentujemy zapowiedzi wydawnicze na wrzesień wydawnictwa Prószyński i S-ka wśród których znalazły się polskie i światowe powieści, a także literatura faktu.

 

Recenzja: „Sąsiady” Adrian Markowski

Recenzje

Jak postrzegamy swoich sąsiadów? Nie zwracamy na nich uwagi w codziennym nawale obowiązków? A może spędzamy całe dnie, wyglądając przez okno, obserwując ich? Bohaterowie Sąsiadów Adriana Markowskiego stają się świadkami surrealistycznego, absurdalnego życia mieszkańców pewnej kamienicy w Łodzi.

 

Recenzja: „Męża poproszę” Matylda Man

Recenzje

O singielkach, kolejnych mniej lub bardziej udanych wersjach Bridget Jones czytaliśmy już wiele razy i chyba wolelibyśmy zamknąć ten rozdział w historii literatury kobiecej. Na szczęście książka Matyldy Man tylko z pozoru jest kolejną pozycją pisaną z perspektywy kobiety gorzko rozczarowanej męskim gatunkiem.

 

Recenzja: „Trzydziesta pierwsza” Katarzyna Puzyńska

Recenzje

Nie jestem zagorzałą fanką polskiej literatury ani rasową koneserką kryminałów, więc ostrożnie podchodziłam do lektury książki „Trzydziesta pierwsza” Katarzyny Puzyńskiej. Ku mojemu zaskoczeniu, kryminał młodej, polskiej pisarki wciąga od pierwszych stron. Powieść ta to trzecia część cyklu o policjantach z małego Lipowa. Na szczęście historia opowiedziana w tym tomie nie jest kontynuacją poprzednich, można więc zacząć swoją przygodę z Lipowem w dowolnym momencie. Wszystkie części łączy miejsce...

 

Recenzja: „Make Life Harder” Maciej i Lucjan

Recenzje

Są książki, które zmieniają nasz światopogląd, wzbudzają emocje, opowiadają niezwykłe historie, przedstawiają wybitne i fascynujące osobowości. To nie taka książka. Ta po prostu bez patyczkowania grzmoci nas po pysku. Zabiera w najgorszy trip, jaki mógłby nam się przytrafić i nie daje możliwości powrotu.

 

Recenzja: „Przebudzenie” Stephen King

Recenzje

Dosyć mam już pisania o Kingu. Nie dlatego, że czuję przesyt recenzowaniem książek tego samego autora, lecz dlatego, że w każdym tekście mam ochotę napisać to samo. Wśród elementów, jakie powinny się znaleźć w rzetelnej recenzji nowej powieści Kinga, powinny znaleźć się kolejno:

 

Recenzja: Irańskie opowieści. „Miasto kłamstw” Ramita Navai

Recenzje

Tematyka Bliskiego Wschodu wciąż budzi w ludziach sporo lęku. Jakże jednak mogłoby być inaczej, kiedy wieczorne serwisy informacyjne prześcigają się w wiadomościach o kolejnych zamachach lub możliwym konflikcie zbrojnym. Izrael ciągle nie może dojść do porozumienia z Palestyną, w Iraku od lat stacjonują wojsko międzynarodowe, a Syria stale się zbroi. To teren zapalny, gdzie może zdarzyć się absolutnie wszystko.

 

Włosy i pewien spacer z mamą

Wydawnictwa

Z Katarzyną Puzyńską, autorką kryminałów "Motylek" i "Więcej czerwieni", rozmowa o Lipowie, Agacie Christie, rodzimych kryminałach, narodzinach bohaterów, psychologii i... kochanych czworonogach.

 

Kobiety piszą, kobiety czytają

Dom Wydawniczy REBIS, Prószyński i S-ka oraz Nasza Księgarnia zapraszają na spotkanie KOBIETY PISZĄ/KOBIETY CZYTAJĄ z udziałem znanych i lubianych pisarek: Marii Ulatowskiej, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, Hanny Cygler oraz Manuli Kalickiej podczas Warszawskich Targów Książki,

 

Spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską i promocja jej nowej książki "Ćwiartka raz"

Wydarzenia

Prószyński i S-ka zaprasza na spotkanie z Karoliną Korwin Piotrowską z okazji premiery jej książki „Ćwiartka raz”.

 

Grzechy przeszłości, tajemniczy portret i zaginiona… głowa!

Nowości

Nowa książka Joanny Marat „Monogram” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników kryminałów z wątkiem komediowym! Nadkomisarz Marek Kos – zwany żartobliwie Koszmarkiem – ma przerwę między górnymi jedynkami i ujmujący uśmiech, w czym przypomina, bliskiego swemu pokoleniu, Janka Kosa, bohatera „Czterech pancernych i psa”. Niestety, szpetnie klnie, nie stroni od mocnych trunków i ubiera się w ciuchy kupowane na bazarze.  

 

Recenzja: "Kilka przypadków szczęśliwych" Magdalena Zimny-Luis

Recenzje

Uwielbiam historie zapisane w sercach i umysłach starszych ludzi. Ich wspomnienia się niezwykle cenne, nasycone życiową mądrością, po prostu chce się ich słuchać. Najbardziej lubię nie te z cyklu „za moich czasów było lepiej, bo…”, ale te „ja też kiedyś byłem młody”, można dowiedzieć się naprawdę wielu interesujących rzeczy. To chyba najbardziej fascynujący element książki Magdaleny Zimny-Louis pt.: „Kilka przypadków szczęśliwych”.

 

"Własnymi słowami" Mariusz Kotowski, Pola Negri

Nowości

"Własnymi słowami” to zbiór – w większości niepublikowanych w Polsce – autobiograficznych artykułów prasowych, esejów i opowiadań składających się, obok autobiografii, na dorobek literacki Poli Negri. Książka jest wzbogacona szczegółowym kalendarium życia aktorki i wyjątkową kolekcją zdjęć. Całość opracował i przygotował badacz życia i twórczości Poli Negri – Mariusz Kotowski.

 

Masa o kobietach polskiej mafii. Jarosław "Masa" Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim

Zapowiedzi

Polski świadek koronny numer jeden przerywa milczenie!   Kim były matki, żony i kochanki polskich gangsterów? Wstrząsająca opowieść o kobietach w cieniu wielkich mafiosów. Co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra Dębskiego? Poznaj Monikę Z, żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa. Agnieszka R., konkubina Świni. Git-falbana, czyli prawdziwa kobieta mafii. Niewiarygodna historia pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską...

 

Promocja książki Malali w Pakistanie odwołana

Wydarzenia

Presja lokalnych władz spowodowała, że ze względów bezpieczeństwa została odwołana planowana promocja na uniwersytecie w Peszawarze (Pakistan).

 

Magdalena Zimny-Luis "Kilka przypadków szczęśliwych"

Zapowiedzi

Książka laureatki konkursu "Piszemy dla Pilcha", Polski mieszkającej w Ipswich w Wielkiej Brytanii opowiada o tym, co tak naprawdę kieruje wydarzeniami w naszym życiu.

 

"Amon. Mój dziadek by mnie zastrzelił"

Zapowiedzi

Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich. To jedno zdarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek znalazła w bibliotece książkę o swojej matce i dziadku Amonie Göcie.

 

Projekt "Duże Litery"

Wydawnictwa

Wydawnictwo Prószyński Media uruchomiło właśnie projekt Duże Litery. To idealna propozycja dla tych czytelników, którzy mają problemy ze wzrokiem lub nie chcą męczyć oczu czytając zbyt małą czcionkę.

 

Recenzja: "Doktor sen" Stephena Kinga

Recenzje

Tworzenie kontynuacji Lśnienia – jak i każdej innej poważnej marki – zwłaszcza po wielu latach, to stąpanie po cienkim lodzie. Jeden z najlepiej napisanych i trzymających w napięciu horrorów sprawił, że w ciągu 36 lat, jakie minęły od publikacji opowieści o hotelu Panorama i rodzinie alkoholika Jacka Torrance'a, oczekiwania czytelników urosły do niewyobrażalnych rozmiarów.

 

Ru Freeman "Dom przy Sal Mal Lane"

Nowości

W Wydawnictwie Prószyński i S-ka ukazała się książka o ogarniętej wojną domową Sri Lance widzianej oczami dzieci i ich rodzin.

 

Młodzieńcze zapiski Agnieszki Osieckiej

Nowości

Tylko najbliżsi wiedzieli o dziennikach Agnieszki Osieckiej. Wreszcie trafiają do Czytelników!

 

Konkurs z Wydawnictwem Prószyński i S-ka

Konkursy

Zapraszamy do udziału w konkursie z książką "Skazana", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

 

Powieść, która wnika pod skórę i doprowadza krew do wrzenia

Nowości

W roku 1829 w północnej Islandii Agnes Magnúsdóttir zostaje skazana za współudział w brutalnym morderstwie popełnionym na dwóch mężczyznach. Agnes ma czekać na egzekucję w gospodarstwie przedstawiciela miejscowej władzy, urzędnika okręgowego Jóna Jónssona, jego żony i dwóch córek. Przerażona obecnością morderczyni pod swoim dachem rodzina unika z nią wszelkich rozmów.

 

Recenzja: Gregg Olsen "Zgliszcza"

Recenzje

Emily Kenyon, samotna matka, detektyw po przejściach, musi zmierzyć się z przeszłością i walczyć o to, co dla niej najważniejsze. Jej wróg jest znacznie potężniejszy, niż mogłaby przypuszczać. Co przygotował dla niej los?

 

Stephen King: "Doktor sen"

Zapowiedzi

Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”!   Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Od 24 września będziecie mogli poznać jego dalsze losy!

 

Recenzja: "Drugi przekręt Natalii" Olga Rudnicka

Recenzje

Okładka kolejnej książki prawie 25-letniej Olgi Rudnickiej zapowiadała „wyśmienity kryminał i pierwszorzędną komedię w jednym!”. Jak się okazało, „Drugi przekręt Natalii” nie był ani jednym, ani drugim.

 

"Wściekły" w księgarniach – sprawdź, jak mocne masz nerwy!

Nowości

Nakładem Prószyńskiego i S-ki ukazał się kolejny thriller z „Zabójczej serii” – „Wściekły” Ricka Reeda. Śmierć kolejnych ofiar nie zbliża detektywa Jacka Murphy’ego do rozwiązania zagadki. Jaki jest cel mordercy? Czemu ma służyć śmierć kolejnych osób, zabijanych z okrucieństwem i zimną krwią? Czy wybór ofiar jest przypadkowy, czy rządzi nim jakaś nieznana Murphy’emu reguła? Żeby powstrzymać mordercę, detektyw musi odpowiedzieć na to pytanie. Nie zdaje sobie jeszcze sprawy, że odpowiedź jest...

 

Recenzja: "Mama w czterech ścianach" Samantha Wilde

W dziale dziecięcym oceniamy tym razem książkę dla rodziców: Joy właśnie urodziła dziecko. Można powiedzieć, że żyje spełniając amerykański sen: wielki dom na przedmieściach, przystojny mąż, który nieźli zarabia, no i dziecko. Problem w tym, że nic nie jest tak, jak powinno: macierzyństwo okazuje się być wyczerpującym, izolującym od świata doświadczeniem. W dodatku tak naprawdę nikt w najbliższym otoczeniu nie jest w stanie zrozumieć, co się z nią dzieje. Na szczęście Joy nie straciła poczucia...

 

"Dopóki cię nie zdobędę"- znakomity thriller psychologiczny

Nowości

Jesteś sama. Bezbronna. Masz coś, na czym komuś bardzo zależy. I gotów jest odebrać ci to za wszelką cenę...   Życie Claudii wydaje się idealne. Spodziewa się upragnionego pierwszego dziecka, ma dwóch przybranych synów, kochającego męża i piękny dom. Ale ma też zajęcie, które bardzo ją absorbuje: pracuje w opiece społecznej. Dlatego zatrudnienie Zoe zdaje się rozwiązaniem wszystkich problemów. Lecz... czy aby na pewno? Mimo świetnych referencji Zoe ma sobie coś, co nie budzi zaufania....

 

Recenzja: "Joyland" Stephen King

Recenzje

Czytanie Kinga urosło w moim życiu do rangi rytuału. Zawsze przy ścieżce dźwiękowej z pierwszego BioShocka, zawsze wieczorem bądź nocą, zawsze za zamkniętymi drzwiami. Przez lata tak bardzo zżyłam się ze stylem autora, że kupuję jego książki w ciemno – i z przyjemnością, w zastraszającym tempie chłonę każdą, nawet jeśli lata świetności amerykańskiego pisarza już się skończyły.

 

"Joyland" Kinga bez wersji cyfrowej

Nowości

Nie należy się spodziewać w najbliższym czasie e-booka nowej powieści Stephena Kinga "Joyland", który ukaże się 6 czerwca na polskim rynku.

 

Kup książkę i wesprzyj działalność Fundacji ITAKA

Wydawnictwa

2 kwietnia do księgarń trafi nowa książka Małgorzaty Wardy „Jak oddech”, w której poruszony został problem zaginięć wśród młodych ludzi. Wydawnictwo Prószyński Media postanowiło przekazać 1 zł z każdego sprzedanego egzemplarza książki na rzecz Fundacji ITAKA która jako jedyna pozarządowa organizacja poszukuje osób zaginionych i udziela wsparcia ich rodzinom.

 

"Mgnienie ekranu" - wszystkie światy Terry'ego Pratchetta w jednej książce

Nowości

Wszystkie światy Terry’ego Pratchetta – ponad trzydzieści opowiadań mistrza humorystycznej fantastyki, od debiutu, po historie z kultowego Świata Dysku.

 

Terry Pratchett i Stephen Baxter: "Długa Ziemia"

Nowości

„Długa Ziemia” to pierwsza powieść powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Opowieść przenosi czytelników na krańce Ziemi i o wiele dalej. Wystarczy jeden krok...

 

Recenzja: „Jestem blisko” Lucyny Olejniczak

Recenzje

Wycieczka zapowiada się wyśmienicie. Para w wieku średnim wyjeżdża na urlop do przyjaciółki, która mieszka w pięknym, starym domu w małym miasteczku w Irlandii. W planach jest zwiedzanie zamków, chłonięcie pięknych krajobrazów, obchodzony akurat w tym czasie Bloom's Day, irlandzkie puby, Tadeusz chce także zagłębić się w świat celtyckich wierzeń. O tych ostatnich za sprawą nieprzewidzianych wypadków oboje dowiedzą się o wiele więcej, niż by chcieli..

 

Polecamy nową powieść Lucyny Olejniczak

Nowości

Od 4 października w księgarniach jest dostępna powieść „Jestem blisko” - nowa książka Lucyny Olejniczak.

 

Konkurs z Wydawnictwem Prószyński i S-ka: "Jestem blisko" Lucyny Olejniczak

Konkursy

Wydawnictwo Prószyński i S-ka i Portal Księgarski zapraszają do udziału w konkursie związanym z najnowszą książką Lucyny Olejniczak "Jestem blisko".

 

Stanisława Celińska szczerze o sobie - książka Karoliny Prewęckiej "Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam"

Nowości

O aktorstwie i codzienności, o sukcesach i problemach, o autorytetach i szukaniu spokoju, o miłości do przyrody i o psach – o tym wszystkim Stanisława Celińska opowiedziała Karolinie Prewęckiej w książce „Niejedno przeszłam” (wyd. Prószyński i S-ka).

 

Wrota do Imperium Anryjskiego stanęły otworem

Nowości

Dzisiaj do sprzedaży trafiła NAMIESTNICZKA. KSIĘGA I Wiery Szkolnikowej. Jest to już czwarta powieść wydana w serii pod patronatem miesięcznika „Nowa Fantastyka”! Książka ma ponad 800 stron, więc jest co czytać, a autorami grafiki okładkowej są Zoltan Boros i Gabor Szkoszaj, na co dzień współpracujący między innymi z Wizards of the Coast.

 

Jeffery Deaver, Pod napięciem

Nowości

Nowy Jork drży ze strachu przed falą zamachów. Ich sprawca dysponuje potężną bronią, niewidzialną i wszechobecną – miejską siecią energetyczną. Potrafi manipulować przesyłem energii, wywołując łuk elektryczny o sile stapiającej stal, a przełączając kilka przewodów w instalacji budynku, potrafi zmienić w śmiertelną pułapkę klamkę u drzwi, metalową poręcz i windę.

 

Jodi Picoult, "W naszym domu"

Nowości

Kiedy twoje dziecko nie jest w stanie spojrzeć ci w oczy, czy oznacza to, że jest winne najgorszej zbrodni? Nastoletni Jacob Hunt cierpi na zespół Aspergera, czyli łagodną postać autyzmu. Nie umie czytać sygnałów społecznych ani wyrażać swoich myśli i uczuć. Na pierwszy rzut oka to zupełnie normalny, inteligentny i elokwentny chłopak, jednak każde odstępstwo od codziennej rutyny, każda zmiana w ustalonym porządku dnia może wytrącić go z równowagi.

 

Irena Matuszkiewicz, Szepty

Nowości

"Szepty" to poruszająca opowieść o tym, że lubić i rozumieć często znaczy więcej niż kochać! Kiedy Felicja Lipecka zaczyna niedomagać, przeprowadza się do córki i zamieszkuje wraz z jej rodziną. Chce zająć się domem, ogrodem, robić przetwory i nalewki, być "prawdziwą" babcią. Spotyka ją jednak rozczarowanie - w domu jest tłoczno, lecz absolutnie cicho.

 

Wilkołaki w Prusach

Zapowiedzi

Do sprzedaży trafiła trzecia odsłona serii książek pod patronatem miesięcznika "Nowa Fantastyka". "Wilczy miot" S.A. Swanna to fantasy dla nieco starszego czytelnika, pełne akcji i mocnych scen.

 

"Szczątki" - fragment

Zapowiedzi

Prezentujemy fragment kryminału Belindy Bauer "Szczątki", który zapowiada się naprawdę mrocznie!

 

Judaszowe dziecko - już w księgarniach!

Nowości

Do sprzedaży trafiła właśnie powieść "Judaszowe dziecko" autorstwa Carol O'Connell!

 

Thriller o poszukiwaniu prawdy i mierzeniu się z demonami przeszłości

Lokalny ksiądz zostaje oskarżony i skazany za zabójstwo małej dziewczynki. Ofiarą jest bliźniaczka Rouge Kendalla – w przyszłości miejscowego gliny – wykorzystana seksualnie i brutalnie zamordowana. Jej ciało znaleziono w dniu Bożego Narodzenia.

 

Mary Higgins Clark, Dziedziczka

Zapowiedzi

W wieku osiemdziesięciu dwóch lat schorowana Olivia Morrow uświadamia sobie, że pozostało jej już niewiele czasu. W ostatnich chwilach życia musi podjąć ważną i trudną decyzję – czy wyjawić długo ukrywany sekret rodzinny, czy też zabrać go ze sobą do grobu…

 

Paweł Jasienica, Myśli o dawnej Polsce. 16. tom serii Jasienica. Powrót

Nowości

15 października br. nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka pojawił się kolejny, 16. tom z serii Jasienica:

 

"12 sposobów na supermózg" - John Medina - książka popularnonaukowa

Nowości

Jak się uczymy? Jaki wpływ stres i sen ma na nasze mózgi? Dlaczego wielozadaniowość jest mitem? Dlaczego tak łatwo zapominamy? Dlaczego tak ważne jest powtarzanie świeżo nabytej wiedzy? Czy to prawda, że mężczyźni i kobiety różnią się mózgami? - przedstawiamy nowość Prószyński i S-ka "12 sposobów na supermózg".

 

Książki o serialu "Dr House"

Nowości

Przedstawiamy dwie książki Prószyński i S-ka poświęcone serialowi Dr House. Pierwsza - "Dr House. Biografia Hugh Lauriego i przewodnik po serialu" ukaże się na rynku 22 września, zaś druga (zbór esejów) - Dr House. Całkowicie bez autoryzacji - trafi na księgarskie półki 6 października.  

 

Nowy przekład najsłynniejszego dramatu Arthura Millera

Prezentacje

Przedstawiamy dramat Arthura Millera w najnowszym przekładzie, "Śmierć komiwojażera":

 

Nowość Prószyński i S-ka: Ostatnie lato Catrin Collier

Nowości

"Ostatnie lato" to powieść, w której Catrin Collier wykorzystała wątki z życia jej matki i babki. Akcja zaczyna się w Allenstein w 1939 r., wówczas w Prusach Wschodnich (obecnie Polska).

 

Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej, Laurence Rees - już w księgarniach

Nowości

Przedstawiamy najnowszą książkę Laurence`a Reesa, Za zamkniętymi drzwiami. Kulisy II wojny światowej. Książka ukaże się 25 sierpnia br.

 

Porcja zapowiedzi Prószyński i S-ka na sierpień 2009

Zapowiedzi

Przedstawiamy zapowiedzi wydawnicze Prószyński i S-ka na sierpień 2009:  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.