RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Wołyń. Wspomnienia ocalałych - Marek A. Koprowski

Książki, Zapowiedzi

Dnia 12 lipca 2016 nakładem Wydawnictwa Replika ukaże się książka Marka A. Koprowskiego "Wołyń. Wspomnienia ocalałych" tom 1 (tom 2 już w przygotowaniu), kolejna już pozycja dotycząca tematyki wołyńskiej w dorobku tego autora.

 

Recenzja: „Sekta” Graham Masterton

Recenzje

Być może w ciągu ostatniej dekady wpadła wam w ręce książka Święty terror, z metką Albatrosa przyklejoną w Polsce cztery lata po premierze oryginału. Wydana przez Replikę Sekta okazuje się tą samą pozycją wypuszczoną na rynek pod innym, równie słabym tytułem.

 

"Stephen King. Sprzedawca strachu" – pierwsza polska książka o królu grozy

Nowości

"Stephen King. Sprzedawca strachu" – to pierwsza polska książka o królu grozy. Opowieść o Kingu i jego twórczości, ale snutą z perspektywy kina. Wydawcą tytułu jest Replika.

 

Recenzja: "17 szram"

Recenzje

Po 11 cięciach, 13 ranach i 15 bliznach na rynku pojawiło się "17 szram" – kolejny zbiór opowiadań z logo wydawnictwa Replika. W myślach przemianowałam go na "Kilkanaście szmir", bo skutecznie zniechęcił mnie do zapoznawania się z wcześniejszymi antologiami.

 

Powieści wyd. Replika z wakacyjnym rabatem!

Wydawnictwa

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo REPLIKA zapraszają do korzystania z Nowej Promocji!. Rabat w wysokości 10% obowiązuje przez cały Sierpień 2012.

 

Nowości wydawnicze: Piotr Solecki "Saladyn i krucjaty"

Nowości

Książka Piotra Soleckiego o Saladynie to pierwsza oryginalna, polska praca na temat tej postaci.

 

Recenzja: Piotr Solecki – „Saladyn i krucjaty”

Recenzje

Trzeba odnotować, że p. Piotr Solecki przygotował nadzwyczaj interesującą pracę, choć Autorowi przyszło zmierzyć się z zadaniem o znacznym poziomie trudności.

 

Sukces autorek "Ja Chcę z Miłości"

Basia Lewandowski i Mariola Skrobańska autorki książki "Ja chcę z miłości" znalazły się wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na opowiadanie erotyczne.

 

Wydawnictwo Replika poleca uwadze księgarzy swój katalog

Wydawnictwa

W czasach kiedy rządzą wielkie firmy wydawnicze i dystrybucyjne "przebicie" się małych czy średnich wydawców do świadomości księgarzy czy na półki księgarskie ze swoją ofertą graniczy z cudem. Półki wzorników w hurtowniach "puchną" od nowości.

 

Tajemnica "Letniego domku" - idealna na lato!

Recenzje

Książki Marcii Willet są tłumaczone w wielu krajach na całym świecie, w Niemczech i Grecji trafiły na listy bestsellerów. Letni domek to dwudziesta powieść autorki i właśnie została wydana w Polsce.

 

Marcia Willet "Letni domek"

Nowości

Pierwsza w Polsce powieść bestsellerowej, uwielbianej przez miliony kobiet na całym świecie Marcii Willett – zanurzona w sielskim uroku wiejskiego krajobrazu opowieść o więzach, które łączą i sekretach, które dzielą.

 

Bestsellery dla kobiet od Repliki

Prezentujemy Państwo wspaniałe książki dla przedstawicielek płci pięknej od wydawnictwa Replika!

 

Pokochały ją miliony kobiet na całym świecie!

Nowości

Nie wierzyła, że potrafi pisać - gdy w końcu spróbowała, pokochał ją cały świat.

 

"Pustkowia" Blake'a Croucha

Nowości

Do księgarń na dniach trafi świetnie zapowiadający się thriller wydawnictwa Replika - "Pustkowia" Blake'a Croucha.

 

Nowość Repliki: Danny Baz "Tajni egzekutorzy" - tajna grupa żydowskich mścicieli?

Nowości

Wydawnictwo Replika przedstawia tajną grupę żydowskich mścicieli – widzianą okiem jej członka, Danny’ego Baza.

 

Jak stać się czarodziejem w oczach własnego dziecka?

Zapowiedzi

Wiele mówi się dziś o tym, że rodzice – zwłaszcza ojcowie – poświęcają swoim pociechom zdecydowanie za mało czasu. Ale co zrobić, gdy znajdzie się już te kilka godzin w tygodniu? Jak zająć dziecko tak, by obie strony nie tylko nie nudziły się, ale wręcz doskonale się przy tym bawiły? „Zmajstrujmy coś, Tato! 59 sposobów na coś z niczego” podaje znakomite rozwiązania tego problemu!

 

Zbrodnia w cieniu sztuki - "Cień gejszy" Anny Klejzerowicz - zapowiedź Wydawnictwa Replika

Zapowiedzi

Miłość, sztuka, pieniądze i śmierć splatają się w fascynującą fabułę nowej powieści Anny Klejzerowicz.  

 

Zmiana adresu Wydawnictwa Replika

Szanowni Państwo! Informujemy, że 16 lutego 2011 uległ zmianie adres zarządu, działów: redakcji, promocji i handlowego oraz magazynu Wydawnictwa Replika.

 

Zapowiedzi Repliki

Zapowiedzi

Drodzy Czytelnicy już w pierwszy kwartale bieżącego roku do księgarń trafią dwie nowe książki wydawnictwa Replika. Oto one!

 

"Jaskółki z Monte Cassino" - konkurs!

Konkursy

Wydawnictwo Replika oraz Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce "Jaskółki z Monte Cassino" Heleny Janeczek.

 

Zapowiedzi Repliki

Nowości

Prezentujemy trzy nowe książki, które ukażą się w listopadzie nakładem wydawnictwa Replika. Są to: "Srebrny niedźwiedź" Dereka Haasa, "Samowar" Michaiła Wellera i "Jaskółki z Monte Cassino" Heleny Janeczek.

 

Seria thrillerów na długie zimowe wieczory Wydawnictwa Replika

Nowości

Kiedy pogoda za oknem już nie zachęca do długich, jesiennych spacerów, popołudnia i wieczory najprzyjemniej spędzać, siedząc przy kominku z kubkiem gorącej herbaty oraz interesującą lekturą w ręku.

 

Zapowiedzi Repliki

Zapowiedzi

14 października nakładem wydawnictwa Replika ukażą się dwie nowe pozycje: "Mannerheim. Prezydent, żołnierz, szpieg" Jonathana Clementa oraz "Złe rzeczy się zdarzają" Harry'ego Dolana

 

"Najsłynniejsze teorie spiskowe"

Zapowiedzi

27 września ukażą się "Najsłynniejsze teorie spiskowe" Jamie'go Kinga - nowa pozycja wydawnictwa Replika.

 

Nowość Repliki - Suka. Z pamiętnika masochistki

Zapowiedzi

Wydawnictwo Replika anonsuje publikację interesującej nowości autorki ukrytej pod pseudonimem literackim Goodgirl, a zatytułowanej "Suka". Z pamiętnika masochistki".

 

Tajemnica kapitana "Szramy"

Zapowiedzi

"Alicja "Alma" i Ryszard "Obara" są znaną parą w środowisku tropicieli tajemnic ostatniej wojny. Mimo ćwierćwiecza jakie dzieli daty w metrykach ich narodzin, nieobcy jest im dramat pokolenia "żołnierzy wyklętych". Nieodkryty dotąd bunkier ostatniego walczącego oddziału Narodowych Sił Zbrojnych wciąż pozostaje wielką zagadką, która nieoczekiwanie wpisuje się w biografię reportera - detektywa oraz jego żony.

 

Skąd biorą się masochistki?

Zapowiedzi

Jest to opowieść o podróży, jaką tytułowa Suka musiała odbyć, aby uciec przed demonami dzieciństwa i móc normalnie żyć. Raniona przez najbliższych jako dziecko, w dorosłym życiu eksperymentuje z bólem. Paradoksalnie, właśnie dzięki praktykom BDSM, udaje się jej odczarować przeszłość. Suka uprawia sadomasochistyczny seks dobrowolnie, wszystko odbywa się nie tylko za jej zgodą, lecz na wyraźną prośbę. Ona nie jest w żadnej mierze ofiarą - jest dobrowolną uczestniczką mistycznej podróży do dna...

 

Gdy mąż i żona zamienią się rolami

Nowości

Pomimo panującego równouprawnienia, podział obowiązków w małżeństwie nadal pozostaje problemem. Co się stanie, gdy za sprawą magicznego zaklęcia mąż i żona zamienią się rolami?

 

Żydowski partyzant oskarża Armię Krajową o antysemityzm

Nowości

Wydawnictwo Replika zapowiada premierę wspomnień Franka Blaichmana „Wolę zginąć walcząc. Wspomnienia z II wojny światowej”.  

 

Christos Tsiolkas, "Martwa Europa"

Recenzje

"Martwa Europa" to niewątpliwie książka, za którą należą się autorowi najbardziej prestiżowe nagrody literackie świata. W tej krótkiej recenzji będę się starał jak najstaranniej uzasadnić, dlaczego tak uważam.

 

Jak smakuje szczęście?

Nowości

Agnieszka choruje na depresję i pomimo starań męża i rodziny nie potrafi odnaleźć sensu życia. Ewę wychowują dziadkowie. Nagła śmierć babci sprawia, że dziewczynka zamieszkuje z ojcem, którego nigdy nie znała. Od dziecka dziewczynka sprawia kłopoty wychowawcze, a teraz jeszcze bardziej zamyka się w sobie...

 

Kat w dawnych wiekach nie narzekał na bezczynność

Nowości

W wiekach dawnych system egzekwowania sprawiedliwości opierał się w znacznej mierze na urzędzie katowskim. Kat, przedstawiany najczęściej w ikonografii jako zakapturzony mężczyzna z toporem w ręku, był tak naprawdę miejskim urzędnikiem, ważnym ogniwem w systemie prawnym dawnej Polski, nazywanym mistrzem sprawiedliwości.

 

Stara klątwa nie rdzewieje

Nowości

Na Darii Kalińskiej ciąży klątwa rzucona w akcie zawiści na wszystkie kobiety z jej rodu. Przez półtora wieku żadna dziewczyna pochodząca z jej rodziny nie zaznała szczęścia w miłości.  

 

Wydawnictwo Replika poleca: Na zawsze nierozwiązana zagadka Dickensa

Premiera lata: Rozwiąż zagadkę Dickensa! Ostatnia powieść Charlesa Dickensa "Tajemnica Edwina Drooda", która przeszła do legendy

 

Kryminał według Dickensa? Sprawdź to

Nowości

Na początku 1870 roku Charles Dickens, ceniony przez krytykę i uwielbiany przez czytelników spełniony pisarz, decyduje się podjąć wyzwanie i... napisać kryminał. Powieść ukazuje się w odcinkach, lecz na zawsze pozostaje bez zakończenia…

 

Promocja ciekawej książki o U2 w radiu Eska Rock

Wielka promocja książki "U2 The name of love" w radiu Eska Rock- już od 5 lipca. Codziennie przez dwa tygodnie w ramach Departamentu Czytelnictwa Eski Rock będzie można usłyszeć newsy i ciekawostki związane z książką "U2. The Name Of Love". Inspiracje, znaczenia i historie tekstów U2" autorstwa Andrei Morandiego.

 

To był naprawdę przeklęty rejs

Zapowiedzi

Książka opowiada o tragicznym rejsie statku pasażerskiego S.S. St. Louis, który wypłynął z Niemiec 13 maja 1939 roku. Na jego pokładzie znajdowało się 937 niemieckich Żydów, którzy zmuszeni uciekać przed Hitlerem i widmem zbliżającej się wojny, szukali azylu. Odmówiono im jednak schronienia najpierw na Kubie, później w Stanach Zjednoczonych.

 

To prawdziwe tornado - dosłownie i w przenośni

Zapowiedzi

Upalne lato w Minnesocie. Atmosferę spokoju burzy dosłownie i w przenośni, niespodziewane tornado. W tym samym czasie w brutalny sposób zostaje zamordowana pewna młoda kobieta. Jej smierc jest pierwszą z całej serii zbrodni popełnionych przez tajemniczego, zamaskowanego mordercę.

 

Poznajcie kobietę do zadań specjalnych

Zapowiedzi

Zuzanna Roszkowska, na co dzień agentka nieruchomości, po godzinach kobieta zdolna do wszystkiego i żona prawie idealna, wyczekuje powrotu męża z Londynu. Doktor Roszkowski wraca jednak tylko po to, by oznajmić żonie, że jego kontrakt został przedłużony.

 

Rozkoszne: polski eroticon

Zapowiedzi

Dwadzieścia jeden autorek opisuje seks z kobiecej perspektywy, w różnorodnych scenach, w pełnej rozciągłości kobiecych doświadczeń - seksu z mężczyzną i seksu z kobietą, w fantazjach i rzeczywistości, w imię miłości i zamiast niej, w czystej przyjemności i niechcianym obowiązku.

 

Kobiety robią TO lepiej

Zapowiedzi

Czerpiąc z nieograniczonych niemal możliwości, jakie daje każda kobieca strefa erogenna, lesbijska Kamasutra przedstawia cudownie nowatorskie sposoby na sprawianie przyjemności sobie nawzajem i sobie samym, takie jak Czas spełnienia, Boja na morzu rozkoszy, (Nie)Grzeszna dziewczynka, W potrzasku, Aksamitna lina i wiele innych. Jedna pozycja rozpali zmysły, inna zintensyfikuje i przedłuży podniecenie, jeszcze inna doprowadzi do kulminacji w postaci fantastycznego, a nierzadko podwójnego...

 

Jędrzej Polak, "Życie jest gejem"

Recenzje

Polokatolicyzm, czyli nie do końca chrześcijańskie nastroje połączone z przenarodowioną megalomanią, to jeden z głównych problemów współczesnego państwa polskiego. Społeczeństwo wykazuje przy tym niemalże agresywną dwoistość. Naprzeciw siebie stają wyrośli jeszcze z tradycji oświeceniowej sarkastyczni ateiści oraz trwający w konserwatywnym świecie czerni i bieli polokatolicy. Nie szczędzą sobie kąśliwych uwag i – jak to zwykle w tego typu konfliktach bywa – nie dopuszczają się nawzajem do...

 

Nowe tytuły Repliki już w sprzedaży

Nowości

Wraz ze styczniem - garść nowości z Wydawnictwa Replika.

 

Światowy bestseller zdobywczyni Nagrody Pulitzera

Nagrody

Wydawnictwo Replika prezentuje polecany przez Fundację "Dzieci niczyje" i Fundację "Świat na tak" światowy bestseller zdobywczyni Nagrody Pulitzera: "Podróż Enrique" autorstwa Soni Nazario.

 

Wrześniowe zapowiedzi Wydawnictwa Replika

Zapowiedzi

Informujemy, że 8 września br. ukażą się:  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.