RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Berhard Aichner w Polsce!

Wydawnictwa

Zpraszamy na spotkania z austriackim pisarzem Bernhardem Aichnerem, autorem bestsellerowej "Mścicielki" i świetnej kontynuacji zatytułowanej "Dom śmierci".

 

Zapowiedź Soni Dragi - "Dziewczyny", Emma Cline

Zapowiedzi

Hipnotyzująca historia inspirowana życiem Charlesa Mansona, charyzmatycznego przywódcy sekty. To dla niego urzeczone rzekomą wolnością i swobodą nastolatki były gotowe na wszystko…

 
 

„To książka o poszukiwaniu ojca skonfrontowana z relacjami o nim jego czterech synów" - rozmowa z Jordi Punti autorem „Zagubionych bagaży"

Przedstawiamy rozmowę z Jordi Punti autorem z Katalonii przetłumaczonej na język polski książki „Zagubione bagaże". Książkę opublikowało wydawnictwo Sonia Draga.

 

Miesiąc Spotkań Autorskich, spotkanie z Rosą Ribas

W ramach siódmego już dnia Miesiąca Spotkań Autorskich we Wrocławskiej Mediatece mogliśmy spotkać się z Rosą Ribas i jej twórczością. Spotkanie poprowadziła Pani Beata Baczyńska, natomiast tłumaczył pan Marcin Kurek.

 

Premiera książki Janusza Kożusznika "Polska mistrzem świata"

Nowości

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza na konferencję prasową towarzyszącą wydaniu książki Janusza Kożusznika "Polska mistrzem świata, czyli nie ma piłki bez kantów".

 

Zagraniczni goście Wydawnictwa Sonia Draga na Warszawskie Targi Książki

Tegoroczne Targi Książki w Warszawie odwiedzi kilku znakomitych autorów, których książki poleca Wydawnictwo Sonia Draga.

 

Jeden bilet podwójna korzyść - rusza wielki „Pociąg do książki"

Wydawnictwa

Już nie musisz z nudów ślepo wpatrywać się w okno. Kup bilet na przejazd pociągami uruchamianymi przez Przewozy Regionalne Oddział Łódzki i wczytaj się w najważniejsze polskie premiery i książkowe bestsellery.

 

Rodzinny interes - premiera szwedzkiego kryminału - autorzy w Polsce!

Wydawnictwa

26-28 listopada w Warszawie będziemy gościć niezwykły szwedzki duet pisarski: Andersa Roslunda i Stefana Thunberga, autorów ukazującego się 18 listopada kryminału pt „Rodzinny interes”. Książka ukaże się w 33 krajach! Prawa do ekranizacji kupiło studio DreamWorks Stevena Spielberga!

 

Nowości Wydawnictwa Sonia Draga

Zapowiedzi

Sierżant Jack Vincennes pracuje jako konsultant przy produkcji serialu kryminalnego i skrzętnie wykorzystuje swoje znajomości w zepsutym do szpiku kości świecie show biznesu. Bud White nie ma skrupułów, jeśli chodzi o przemoc wobec kobiet. Gotów jest bez zastanowienia opróżnić cały magazynek, a potem upozorować zajście tak, by wyglądało na wymianę strzałów. A obsesyjnie przywiązany do przepisów prawa Ed dla dobra prowadzonego śledztwa nie zawaha się nawet donieść na kolegów. Ta trójka musi...

 

Rozmowa z Bernardem Werberem: Trzeba szukać takich ludzi, którzy powiedzą, przeczytawszy książkę, co im się w niej nie podoba i dlaczego

Redakcja Portalu Księgarskiego przedstawia rozmowę z Bernardem Werberem francuskim pisarzem znanym polskiemu czytelnikowi z dwóch świetnych trylogii mrówczanej: „Imperium mrówek", „Dzień mrówek", „Rewolucja mrówek" oraz trylogii bogów w skład której wchodzą „Szkoła bogów", „Oddech bogów" i „Tajemnica bogów".

 

„Plantacja Somerset”

Nowości

Jest rok 1835. Syn plantatora z Południowej Karoliny, młody Silas Toliver marzy o tym, by wraz z najlepszym przyjacielem i ukochaną Lettie wyruszyć do Teksasu. Kiedy umiera ojciec Silasa, ten zostaje zupełnie bez środków do życia. Właściciel sąsiedniej farmy, Carson Wyndham, proponuje młodzieńcowi sfinansowanie przeprowadzki i założenia plantacji w Teksasie w zamian za poślubienie jego córki, Jessiki. Rodzina chce pozbyć się Jessiki, która reprezentuje skrajnie abolicjonistyczną...

 

Wsłuchać się w samego siebie - rozmowa z Irene Cao

Wydarzenia

Redakcja Portalu Księgarskiego prezentuje rozmowę z Irene Cao autorką bestsellerowej włoskiej trylogii erotycznej: „Widzę cię", „Słyszę cię", „Pragnę cię", której wydawcą jest Sonia Draga:

 

Recenzja: „Czerwony alert” Bill Browder

Recenzje

Rosja sprzyja tylko swoim przedsiębiorstwom, chyba że ma cel w tym, że wspiera firmy zagraniczne. Tak można podsumować politykę tego kraju po przeczytaniu książki Billa Browdera „Czerwony alert”.

 

„Chciałem przede wszystkim, żeby czytelnik zmęczony po ciężkiej pracy mógł uciec od rzeczywistości" -rozmowa z Félixem J. Palmą autorem cyklu "Trylogia Wiktoriańska"

Wydarzenia

Redaktor Portalu Księgarskiego Gabriel Leonard Kamiński rozmawiał na 6. Warszawskich Tragach Książki z hiszpańskim pisarzem Félixem J. Palmą, autorem poczytnych książek m.in z cyklu „trylogii wiktoriańskiej": „Mapa czasu", „Mapa nieba", „Mapa chaosu".

 

Marzec w Wydawnictwie Sonia Draga

Nowości

Zapraszamy do zapoznania się z marcowymi propozycjami Wydawnictwa Sonia Draga:

 

"Ludzie w nienawiści" na antenie Radia Kraków

Wydawnictwa

W audycji Radia Kraków – „Nocne delikatesy” 21 lutego od godziny 22.00 będzie można posłuchać fragmentów powieści Krzysztofa Zajasa „Ludzie w nienawiści”. Polecamy i zapraszamy.

 

Konkurs z „Czerwonym alertem"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Sonia Draga zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce Billa Browdera pt. „Czerwony alert":

 

Czerwony alert - książka zakazana w Rosji!

Zapowiedzi

Już tylko kilka dni do światowej premiery książki Billa Browdera – Czerwony Alert. Jak zostałem wrogiem numer jeden Putina. Ponieważ rosyjski rząd skutecznie powstrzymuje wszelkie działania zmierzające do wyjaśnienia śmierci Magnitskiego, książka Billa Browdera „Czerwony alert”, demaskująca przestępcze mechanizmy władzy, trafiła na indeks ksiąg zakazanych.

 
 

Witamy w 2015 ! - nowości styczniowe Soni Dragi

Zapowiedzi

Wydawnictwo Sonia Draga rozpoczyna nowy rok wydawniczy interesującym zestawem tytułów:

 
 

„Który z was wymyśla te wszystkie okropieństwa"? - rozmowa z duetem pisarskim Erik Axl Sund

Na Targach Książki w Krakowie miałem okazję porozmawiać ze szwedzkim duetem pisarskim Erik Axl Sund czyli Jerkerem Erikssonem i Håkanem Axlandrem Sundquistem. Ich pisarski duet został wyróżniony nagrodą specjalną przez Szwedzką Akademię Twórców Literatury Kryminalnej.

 

„Zanim zasnę” S.J. Watson

Nowości

Christine budzi się co rano w obcym łóżku u boku obcego mężczyzny. W lustrze widzi twarz nieznajomej kobiety, dużo starszej od niej. I co rano się dowiaduje, że to jej twarz, jej mąż, jej łóżko. Że przed dwudziestu laty na skutek wypadku straciła zdolność zapamiętywania. Co rano przeżywa wstrząs, co rano musi się z nim godzić.

 
 

„Pięćdziesiąt twarzy Greya” E. L. James - to romantyczna książka?

Księgarnie

Rozumiem, że możemy mieć zupełnie inne podejście do swojej filozofii pisania o książkach, a także inaczej traktujemy czytelników. Ale są jakieś elementarne standardy pisania o "złej" literaturze"!

 

Dan Brown - Inferno - znamy amerykańską okładkę

Wydawnictwa

Mili Państwo, Okładka amerykańskiego wydania „Inferno” Dana Browna ujawniona! Polska premiera powieści zaplanowana jest na październik.

 

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza na debatę „Dylematy wzrostu gospodarczego”

Wydawnictwa

Dlaczego mimo rozkwitu technologii pracujemy ciężej i dłużej? Czemu nasze miasta są coraz brudniejsze i bardziej zatłoczone? Dlaczego jedzenie smakuje jak zmiksowany papier, pachnie tak samo i jest coraz droższe? Dlaczego płacisz za benzynę i prąd więcej niż rok temu?

 

Odpowiedź prezes Soni Dragi na list księgarzy zrzeszonych w OSK

Wydarzenia

Publikujemy odpowiedź p. Sonii Dragi, prezes wydawnictwa Sonia Draga w sprawie cen dystrybucyjnych ostatniej części Greya. Na ten problem zwrócili uwagę księgarze zrzeszeni w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Księgarzy.

 

Nowa powieść Dana Browna!

Rynek zagraniczny

Wydawnictwo Sonia Draga ma dobre wieści dla wszystkich miłośników kodów, szyfrów i zagadek. Już w maju na księgarskie półki w Stanach Zjednoczonych trafi kolejna powieść Dana Browna!

 

Listy księgarzy z OSK w sprawie cen dystrybucyjnych "Nowe oblicze Greya"

Księgarnie

Prezentujemy list Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Księgarzy z siedzibą w Łobzie skierowany do prezes wydawnictwa Sonia Draga w sprawie cen dystrybucyjnych najnowszej części Graya zatytułowanej "Nowe oblicze Greya".

 

Nowości stycznia wydawnictwa Sonia Draga

Nowości

Witam serdecznie, Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowymi propozycjami Wydawnictwa Sonia Draga.

 

Wydawcy porzucają dystrybutorów e-booków

Wydawnictwa

Siedmiu wydawców stworzyło Platformę Dystrybucyjną Wydawnictw, która ma z założenia chronić ich przed marżami dystrybutorów, które osiągają poziom 50-60% ceny e-booka.

 

"Ciemniejsza Strona Greya" EL James - drugi tom najlepiej sprzedającej się trylogii ostatniej dekady ponownie w sprzedaży!!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca drugi tom najlepiej sprzedającej się trylogii ostatniej dekady "Pięćdziesiąt twarzy Graya" EL James. Ponownie w sprzedaży!!

 

"Pięćdziesiąt twarzy Greya" - bestsellerowy tytuł EL James ponownie w sprzedaży!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk informuje, iż ponownie w sprzedaży jest bestsellerowy tytuł E.L.James "Pięćdziesiąt twarzy Greya":

 

"Ciemniejsza Strona Greya" EL James - drugi tom najlepiej sprzedającej się trylogii ostatniej dekady!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca bestsellerową książkę E.L.James, kolejną część trylogii "Pięćdziesiąt twarzy Graya" - tym razem pt. "Ciemniejsza strona Graya".

 

Spotkania autorskie na stoisku Sonii Dragi

Wydawnictwo Sonia Draga zaprasza do odwiedzenia Targów książki w Krakowie, a szczególnie stoiska A 39.    

 

XV edycja Nagrody Lista Goncourtów: polski wybór 2012

Instytut Francuski w Polsce – oddział w Krakowie oraz Wydawnictwo Sonia Draga mają przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie z Sorj’em Chalandon’em, laureatem nagrody Lista Goncourtów : polski wybór 2011 oraz polską promocję jego powieści Powrót do Killybegs (wyd. Sonia Draga).

 

Hilary Mantel laureatką Nagrody Bookera !

Wydarzenia

Miło nam przekazać informacje, że Hilary Mantel autorka powieści "W komnatach Wolf Hall" ponownie została wyróżniona Nagrodą Bookera.

 

Recenzja: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E L James

Recenzje

Książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, wydana przez Wydawnictwo Sonia Draga jest pierwszą częścią trylogii „Pięćdziesiąt odcieni” E L James.

 

Drugi tom gorącej serii E L James już w listopadzie!

Zapowiedzi

Już 7 listopada będzie miała swoją premierę druga część trylogii "Pięćdziesiąt odcieni". Przed Państwem "Ciemniejsza strona Greya"!

 
 

Najgłośniejsza premiera roku: E. L. James - „Pięćdziesiąt twarzy Greya”

Wydawnictwa

Oto pierwszy tom trylogii, o której mówią wszyscy! Trylogii, która rozpętała światowe szaleństwo! Trylogii okupującej nieprzerwanie trzy pierwsze miejsca na prestiżowej liście magazynu „The New York Times”!

 

Sonia Draga na październik 2012 roku

Zapowiedzi

Historyczne opowieści, kryminalne zagadki i podbój świata po chińsku.. Prezentujemy zapowiedzi książek Wydawnictwa Sonia Draga na październik!

 

Nowości września wydawnictwa Sonia Draga

Nowości

Prezentujemy kilka wrześniowych nowości katowickiego wydawnictwa Sonia Draga:

 

Konkurs: E.L. James, Pięćdziesiąt twarzy Greya

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Sonia Draga zapraszają do wzięcia udziału w hitowym konkursie związanym z bestsellerową książką E.L. James pt. "Pięćdziesiąt twarzy Greya".

 

Autorzy książki "Podbój świata po chińsku" w Polsce

Miło mi przekazać informacje, że w dniach 25 – 27lipca będą gościć w Warszawie Juan Pablo Cardenal oraz Heriberto Araujo autorzy książki „Podbój świata po chińsku”, którą Wydawnictwo Sonia Draga planuje wydać w październiku tego roku.

 

Pięćdziesiąt twarzy Greya - premiera coraz bliżej

Zapowiedzi

Ponad 2 miliony sprzedane w samej Wielkiej Brytanii! To jedna z 20 najlepiej sprzedających się pozycji w historii UK. Plasuje się nad Zaginionym symbolem Dana Browna i tuż pod sagą Zmierzch! Na konto wydawcy brytyjskiego co minutę wpływa £638 ! Jeśli dodać do tego sprzedaż elektroniczną, ta kwota urośnie do £1000! Prawa sprzedane do 41 państw!

 

Tłumaczka książki Javiera Mariasa laureatką Nagrody Instytutu Cervantesa

23 kwietnia 2012 wręczano Nagrody Instytutu Cervantesa w Polsce za "tłumaczenie Literackie" za 2011 rok.

 

Yasmina Khadra w Polsce

Yasmina Khadra będzie jednym z gości Warszawskich Targów książki. Z autorem będzie można spotkać się na stoisku wydawnictwa Sonia Draga. 12 - 13. 05 2012:   - w sobotę w godz. 14.00 - 16.00 - w niedzielę w godz. 11.00 - 13.00

 

Nowe audiobooki w ofercie Wydawnictwa Sonia Draga

Nowości

Wydawnictwo Sonia Draga poleca nowe bestsellerowe audiobooki w swojej ofercie tytułowej:

 

Lektura wciągnęła za bardzo

Wydarzenia

Ponad tysiąc książek przekazało jedno z wydawnictw (Sonia Draga dop. red) ) Kolejom Śląskim, w celu promowania czytelnictwa.

 

Styczniowe nowości Wydawnictwa Sonia Draga

Nowości

Wydawnictwo Sonia Draga przedstawia swoje styczniowe zapowiedzi na 2012 roki

 

Pociąg do czytania - wspólna akcja Wydawnictwa Sonia Draga i Kolei Śląskich

Wydawnictwo Sonia Draga i Koleje Śląskie mają przyjemność poinformować o rozpoczęciu wspólnej kampanii promującej czytanie książek pod nazwą „Pociąg do czytania”.

 

Wywiad z Carlo A. Martiglim

Prezentujemy wywiad z autorem bestsellerowej powieści "999 Ostatni Strażnik" - Carlo A. Martiglim. Rozmawia Paweł Bernacki.

 

Rebecca Skloot, "Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks"

Nowości

W 1951 roku młoda czarna kobieta zmarła na raka. Jej śmierć zmieniła historię medycyny. Nazywała się Henrietta Lacks, ale naukowcom jest znana jako HeLa. Była ubogą farmerką z Południa, gdzie pracowała przy uprawach tytoniu. Jej komórki rakowe - pobrane od niej bez jej wiedzy - stały się jednym z najważniejszych narzędzi współczesnej medycyny. Miały, bowiem wyjątkowe właściwości.

 

Oświadczenie FK Jacek Olesiejuk

Prawo

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk sp. z o.o. oświadcza, że wszelkich transakcji ze swoimi kontrahentami na sprzedaż książki „Zaginiony symbol” dokonała zgodnie z literą prawa oraz warunkami handlowymi obowiązującymi strony.

 

Sonia Draga dementuje

Niniejszym pragnę oświadczyć, iż nie dostarczyliśmy książki „Zaginiony symbol” do Carrefoura ani do Biedronki.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.