RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Literacki Sopot dziękuje!

Za tak liczne przybycie na tegoroczną edycję festiwalu! Było nam bardzo miło gościć miłośników literatury podczas corocznego święta, które jest tworzone właśnie z myślą o czytelnikach. Mamy nadzieję, że za rok będzie nas jeszcze więcej i że Sopot zapełni się tym razem miłośnikami literatury hiszpańskiej, która to właśnie zostanie motywem przewodnim edycji 2017.

 

Trzeci dzień festiwalu, a my nie zwalniamy tempa!

Jutro, w sobotę, oprócz warsztatów literackich z Beatą Chomątowska dla dzieci i młodzieży, targów książki, debat poświęconych książce historycznej i nominowanym do Nagrody Nike, odbędą się również warsztaty kulinarne z Nof Atamna – Ismaeel, zwyciężczynią izraelskiego Master Chefa!

 

Goście są już w drodze do Sopotu, a my zaczynamy odliczanie!

Na pierwszy dzień festiwalu „Literacki Sopot” zapraszamy już jutro od godziny 9.00. Tego dnia zaczynają się liczne wystawy jak np. wystawa „Nasi Izraelczycy” przedstawiająca losy polskich Żydów w Izraelu, targi książki, warsztaty literackie dla dzieci i młodzieży.

 

Literacki Sopot dla dzieci i młodzieży

Jednym z kluczowych elementów rozpoczynającego się w czwartek festiwalu Literacki Sopot jest blok warsztatów i spotkań skierowany do młodych odbiorców i całych rodzin. Zajęcia odbywać się będą codziennie w kilku miejscach Sopotu – Miniteka, Sopoteka i Park Północy.

 

Literacki Sopot 2016 już za trzy tygodnie!

Zbliżając się do tegorocznej edycji Literackiego Sopotu, regularnie informować będziemy o gościach, programie i wydarzeniach towarzyszących.

 

Goście festiwalu literackiego w Sopocie - pisarze z Izraela i nie tylko

Przedstawiamy literackich gości 5. Festiwalu „Literacki Sopot” 2016 zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miasto Sopot.

 

Czas na festiwale!

W tym sezonie, jak co roku, będziemy obecni na wielu letnich festiwalach. Programy literackie realizowane są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 

Letni Festiwal Literacki - Program Literackiego Sopotu

Spotkania autorskie, targi książki i wiele innych atrakcji czeka miłośników literatury w dniach 18-21 sierpnia. Tematem wiodącym tegorocznej edycji będzie literatura izraelska. Szczegóły programu już wkrótce. Do zobaczenia w sierpniu w Sopocie!  

 

5. edycja festiwalu Literacki Sopot o literaturze izraelskiej

Spotkania autorskie, targi książki i wiele innych atrakcji czeka miłośników literatury w przyszłym roku w dniach 18-21 sierpnia. Tematem wiodącym przyszłorocznej edycji będzie literatura izraelska. Do zobaczenia w sierpniu w Sopocie!

 

Trójka na Festiwalu Literacki Sopot

Program 3 Polskiego Radia po raz kolejny będzie gościć na Festiwalu Literacki Sopot. W dniach 20-23 sierpnia na Kulturalnej Plaży Trójki odbędą się spotkania z wybitnymi pisarzami, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu.

 

Rusza Letni sezon literacki

Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa znów rozpoczyna letni sezon literacki. To już kolejna edycja tej inicjatywy. Podstawowym jej założeniem jest przygotowanie i realizacja, wspólnie z Programem 3 Polskiego Radia, programów literackich na nieliterackich festiwalach    

 

Wydawnictwo słowo/obraz terytoria zaprasza na Festiwal Literacki Sopot

Przez cały czas trwania festiwalu, czyli od czwartku do niedzieli, będziecie mogli nas odwiedzić na Targach Książki (stoisko nr 6, godz. 11:00 - 21:00, Plac Przyjaciół Sopotu).

 

Literacki Sopot 2014: 21 -24 sierpnia 2014

Wydarzenia

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz trzeci organizują Festiwal "Literacki Sopot". W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia 2014r. w Sopocie. Tematem wiodącym trzeciej edycji będzie literatura rosyjska.

 

Literacki Sopot 21-24 sierpnia

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz trzeci organizują Festiwal „Literacki Sopot”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 21-24 sierpnia 2014r. w Sopocie. Tematem wiodącym trzeciej edycji będzie literatura rosyjska.

 

Książki Yrsy Sigurðardóttir. Od literatury dziecięcej do horroru

Rynek zagraniczny

- Kiedy umieszczam postać dziecka w strasznej opowieści, to staje się ona jeszcze straszniejsza. Dzieci zwykle są niewinne. Nie zasłużyły sobie niczym na zły los. Poprzez ich oczy widzimy, jak okropny może być świat - powiedziała radiowej Jedynce pisarka Yrsa Sigurðardóttir.

 

TVP Kultura na Festiwalu Literacki Sopot

16 sierpnia 2013 r. rusza druga edycja Festiwalu Literacki Sopot współtworzonego przez TVP Kultura. Na antenie TVP Kultura codzienne kroniki z wydarzeń festiwalowych i Niedziela z... na żywo z Sopotu.

 

EneDueRabe na Festiwalu Literacki Sopot 16-20.08.2013

Już w piątek startuje 2 edycja Festiwalu Literacki Sopot, podczas którego odbędą liczne spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, debaty o literaturze, a także projekty powstałe na styku literatury i innych dziedzin sztuki. Wydarzeniom literackim towarzyszyć będą targi książki zlokalizowane w centralnym punkcie miasta na Placu Przyjaciół Sopotu. Czynne codziennie w godzinach od 11:00 do 21:00. Wydawnictwo EneDueRabe czeka na swoich czytelników na stoisku nr 9 ze specjalnymi...

 

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk i Magdaleną Witkiewicz w Sopocie

Z okazji 2. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego, który odbędzie się w dniach 16-18 sierpnia na Skwerze Kościuszki w Gdyni, serdecznie zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Spotkanie z Marią Wiernikowską na Festiwalu Literacki Sopot

Wydawnictwo Zwierciadło zaprasza na spotkanie z Marią Wiernikowską dotyczące jej najnowszej książki "Oczy czarne, oczy niebieskie" 16 sierpnia 2013, o godz. 15.00 w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wstęp wolny.

 

ORT. Wiersze z Islandii/Wiersze z Polski

Wydarzenia

W rozpoczynającym się 16 sierpnia festiwalu Literacki Sopot udział wezmą dwaj poeci z Islandii: Eiríkur Örn Norðdahl, poeta i jeden z najlepszych islandzkich performerów poezji na żywo oraz Þórarinn Eldjárn, poeta i najpopularniejszy islandzki autor wierszy dla dzieci, a także tłumacz, który w ramach projektu przetłumaczył specjalnie dla nas Pana Maluśkiewicza i wieloryba Juliana Tuwima. Spotkaniom z poetami towarzyszyć będą warsztaty dla najmłodszych, podczas których dzieci tworzyć będą własne...

 
 

Plebiscyt na najgorętszą książkę lata - zagłosuj!

Wydarzenia

Wakacje to czas wypoczynku i... książek. Trudno wyobrazić sobie ten czas bez leniwej i beztroskiej lektury. Wszystkich wielbicieli literatury zapraszamy do wytypowania najgorętszej książki lata. Zwycięską książkę poznamy w trakcie Festiwalu Literacki Sopot - 18 sierpnia 2013 r.

 

Tablety zamiast podręczników. Cyfrowe klasy w dwóch sopockich szkołach

Internet

Gimnazjum nr 2 oraz Zespół Szkół nr 3 w Sopocie są pierwszymi w Trójmieście klasami cyfrowymi, w których uczniowie zamiast tradycyjnych podręczników i zeszytów używać będą tabletów.

 

Literacki Sopot zaprasza do udziału w konkursach

Wydarzenia

Wszystkich miłośników literatury i tych, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności pisarskie zachęcamy do udziału w konkursach literackich organizowanych w ramach Festiwalu Literacki Sopot.

 

Literacki Sopot wciąż trwa!

Wydarzenia

Zapraszamy w sobotę, 15 września do Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. Czyżewskiego 12) na ostatnie z festiwalowych wydarzeń pod hasłem "Wizja przeciw równaniu?/ Vision gegen Gleichung? Nowa Poezja Niemiecka", na które składać się będą spotkania autorskie i dyskusje z udziałem poetów i tłumaczy z Niemiec.  

 

Festiwal Literacki Sopot zakończony

Wydarzenia

Festiwal literacki w kurorcie w samym szczycie sezonu. To się nie może udać - mówili sceptycy i oczywiście nie mieli racji    

 

Rusza Literacki Sopot

Od 18 sierpnia zapraszamy do Literackiego Sopotu. Festiwal potrwa 5 dni, a w programie znalazło się blisko 50 wydarzeń kulturalnych związanych z literaturą.  

 

I edycja Festiwalu Literacki Sopot

Wydarzenia

W dniach 18-22 sierpnia br. odbędzie się w Sopocie I edycja festiwalu Literacki Sopot, którego celem jest promowanie czytelnictwa, zainteresowanie społeczeństwa literaturą, promowanie czytania książek jako doskonałego sposobu spędzania wolnego czasu, samorozwoju oraz przygody.

 

Festiwal Literacki Sopot

Wydarzenia

I edycja festiwalu „Literacki Sopot” odbędzie się w Sopocie w dniach 18-22 sierpnia 2012 roku. Mamy nadzieję, że festiwal stanie się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. W programie festiwalu znajdzie się blisko 50 wydarzeń kulturalnych związanych z literaturą. Wkrótce ruszy strona interentowa festiwalu, ale już teraz zapraszamy na stronę festiwalu na Facebooku.

 

Konkurs na film literacki - spot literacki w Sopocie

Do 30 lipca 2012 można zgłaszać prace do konkursu "SPOT LITERACKI". Jest to konkurs na krótki film wideo, kreujący modę na czytanie pism kulturalnych. Film należy przesłać do 30 lipca 2012 roku na adres Towarzystwa Przyjaciół Sopotu (nagranie nie dłuższe niż 2 min. 30 s).

 

Impreza rodzinna - Razem z dzieckiem

Zapraszamy na imprezę rodzinną RAZEM Z DZIECKIEM 7 stycznia w godzinach 10-15 do siedziby Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie,

 

We Are More - Więcej kultury w Sopocie!

Konferencja organizowana będzie w ramach Otwartego Kurortu Kultury w ścisłej współpracy z międzynarodowy partnerem zrzeszającym ponad 6000 instytucji i organizacji Europie: Culture Action Europe w Brukseli w ramach europejskiej kampanii na rzecz kultury: WE ARE MORE!

 

VII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Rainera Marii Rilkego 2011

Dwumiesięcznik literacki „Topos”, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu oraz patronujący imprezie Prezydent Miasta Sopotu ogłaszają VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS POETYCKI IM. RAINERA MARII RILKEGO na zestaw pięciu wierszy w trzech egzemplarzach.

 

Warsztaty poetyckie w Dworku Sierakowskich

  Poeci – redaktorzy „Toposu”: Krzysztof Kuczkowski, Wojciech Kass i Tadeusz Dąbrowski, w dniach 15 – 17 października bieżącego roku poprowadzą w Dworku Sierakowskich (Sopot, ul. Czyżewskiego 12) warsztaty poetyckie i rozstrzygną konkurs jednego wiersza.

 

Biesiada literacka z Anną Milewską

W sopockim urzędzie miasta odbędzie się 19 stycznia spotkanie z Anną Milewską, promujące jej autobiograficzną książka pt. "Życie z Zawadą".

 

Najbliższe imprezy Towarzystwa Przyjaciół Sopotu

18 sierpnia w ramach cyklu DKF-u "Do widzenia, do jutra" odbędzie się pokaz filmu "W pogoni za mężem" (reż. R. Z. Leonard, USA, 1940, 117 min.). Jest to jedna z pierwszych ekranizacji powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie".

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.