RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Ślepy demon” Witold Jabłoński

Recenzje

Kazimierz Odnowiciel po zwycięskim starciu z Miecławem dopełnia żywota, na polskim tronie zasiada Bolesław, któremu historia nadała miano Śmiałego. Nowy król musi uważać nie tylko na zazdrosnego brata, Władysława Hermana.

 

Konkurs ze „Ślepym demonem"

Konkursy

Fundacja Libroskop, Portal Księgarski i wydawnictwo SuperNowa ogłaszają konkurs czytelniczy poświęcony najnowszej części piastowskiej sagi autorstwa Witolda Jabłońskiego pt. "Ślepy demon. Sieciech":

 

Nowość SuperNowej: Ślepy demon. Sieciech - Witold Jabłoński

Nowości

W poniedziałek, 20 kwietnia, premierę miała najnowsza książka Witolda Jabłońskiego „Ślepy demon, Sieciech". To kolejna książka w jego piastowskiej sadze.

 

Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.

Wydawnictwa

Grudniowa premiera słuchowisk na podstawie fantastycznej prozy Andrzeja Sapkowskiego: Sezon burz i Krew elfów.        Wydawnictwa Fonopolis i superNOWA oddają w ręce wielbicieli audiobooków dwie   doskonałe superprodukcje dźwiękowe. Projekt graficzny okładki powstał we współpracy ze studiem Platige Image, pod nadzorem artystycznym Tomka Bagińskiego.

 

Nowość SuperNowej: „Gadzie gody" Artur Baniewicz

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się najnowsza powieść Artura Baniewicza o czarokrążcy Debrenie z Dumayki: „Gadzie gody".

 

Nowe spojrzenie na planetę Ksi

Zapowiedzi

Marcin Kowalczyk, laureat rozpisanego przez superNOWĄ konkursu, kontynuuje rozpoczętą przez Janusza A. Zajdla powieść. Na planecie Ksi dochodzi do rewolucji. Potomkowie fanatyków od wielu lat rządzący kolonia walczą o przetrwanie. Czy przybyszom Ziemi uda się cokolwiek zmienić?

 

Recenzja: "Sezon burz" Andrzej Sapkowski

Recenzje

Białowłosy pogromca trapiącej lud prosty bestyi szkaradnej, co to z borów ciemnych nocą wyłazi i z tętnic mieszkańców krew ciepłą wysysa, powrócił w te strony. Taki jest niemalże, jakim go zapamiętał, mutant prawy, co to czytać umie i dziewką nie pogardzi, toć widły i baby nasze z dala od niego trzymamy, zwłaszcza że miecze i głowę ma wiedźmin nie od parady.

 

Nowy Wiedźmin bez e-booka

Wydawnictwa

Fani Andrzeja Sapkowskiego są rozczarowani, bo nowy tom cyklu o Wiedźminie jest dostępny tylko w wersji papierowej. Mowa oczywiście o legalnych źródłach.

 

Recenzja: „Słowo i miecz” Witolda Jabłońskiego

Recenzje

Już po przeczytaniu pierwszych kilku stron nowej powieści Witolda Jabłońskiego „Słowo i miecz”, osobiście poczułem się jak u siebie. Przypomniały mi się wszystkie wykłady ze słowianoznawstwa, w których uczestniczyłem.

 

"Nigdy nie mów nigdy' - nowy Wiedźmin wkrótce!

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że wkrótce trafi do księgarń nowa powieść Andrzeja Sapkowskiego "Wiedźmin. Sezon burz":.

 

Superprodukcja audiobooka Andrzeja Sapkowskiego

Wydawnictwa

To już ostatnia część największej do tej pory produkcji audiobookowej w Europie! 124 aktorów wcieliło się w 192 role, a spektakularne efekty dźwiękowe z klimatyczną muzyką Adama Skorupy stworzyły niezapomniany teatr wyobraźni.

 

Konkurs ze "Słowem i mieczem" Witolda Jabłońskiego

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo SuperNowa zapraszają do udziału w konkursie czytelniczym związanym z nową książką Witolda Jabłońskiego zatytułowaną "Słowo i miecz":

 

Słowiańska gra o tron: "Słowo i miecz" Witolda Jabłońskego

Nowości

Szanowni Państwo, długo oczekiwana, bulwersująca i obrazoburcza powieść Witolda Jabłońskiego trafi do sprzedaży 22 marca.Twórczość Jabłońskiego wywołuje wielkie emocje: pomawia się go czasem o propagowanie satanizmu i czarnej magii. HBO powinno zekranizować "Słowo i miecz", bo to:

 

"Boży bojownicy” - jedyny taki audiobook w Europie. Tak o historii nie mówił jeszcze nikt…

Wydawnictwa

Superprodukcja drugiej części słynnej "Trylogii Husyckiej" Andrzeja Sapkowskiego. Jedyny taki audiobook w Europie! Pełna treść książki zrealizowana w formie spektaklu dźwięku i wyobraźni! 190 aktorów! 7 miesięcy nagrań! 5 miesięcy postprodukcji!

 

Andrzej Sapkowski na Targach Książki w Warszawie, 11.05

11 maja w piątek 16:00-17:00 gościem Warszawskich Targów Książki będzie Andrzej Sapkowski.

 

Superprodukcja audiobooków Wiedźmin

Nowości

Wydawnictwo superNOWA anonsuje audiobookową superPRODUKCJĘ dwóch tytułów Andrzeja Sapkowskiego: Wiedźmin. Ostatnie życzenie", Wiedźmin. Miecz przeznaczenia".

 

Premiera gry "Wiedźmin II"

Polecamy Państwu, opracowane wspólnie z CD Projekt, nowe wydanie siedmiotomowej sagi Andrzeja Sapkowskiego o Geralcie z Rivii z okładkami nawiązującymi do gry.

 

"Jedenaście pazurów" - 11 kocich historii

Recenzje

„Na początku był kot” - tymi słowami Andrzej Sapkowski rozpoczyna książkę „Jedenaście Pazurów”, udowadniając tym samym wyższość istot czworonożnych nad dwunożnymi. To antologia zawierająca jedenaście opowiadań, których głównym bohaterem jest kot. Jako że ich autorzy w większości zajmują się szeroko rozumianą literaturą fantasy (posługują się takimi gatunkami literackimi jak współczesna fantastyka, klasyczne science fiction, fantasy, horror, space opera, urban fantasy oraz groteska), również ich...

 
 

"Jedenaście pazurów" - konkurs

Konkursy

Wydawnictwo SuperNowa oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich czytelników ciekawej, oryginalnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Jedenaście pazurów", będącej zbiorem jedenastu opowiadań poświęconych kotom.

 

"Jedenaście pazurów" - fragment

Zapowiedzi

Prezentujemy fragment opowiadania "Kociarka" Piotra Patykiewicza, pochodzący z iście kociej antologii "Jedenaście pazurów".

 

Fragment "Jedenastu pazurów"

Zapowiedzi

Prezentujemy fragment opowiadania "Nietak" Mirosławy Sędzikowskiej, które znajdzie się w świetnie się zapowiadającej antologii "Jedenaście pazurów"

 

"Jedenaście pazurów" - antologia z kotami w roli głównej

Zapowiedzi

Antologia z kotami w roli głównej - "Jedenaście pazurów" ukaże się 4.11. Swoje teksty opublikują w niej: Andrzej Sapkowski (przedmowa), Jaga Rydzewska, Łukasz Orbitowski, Mirosława Sedzikowska, Piotr Patykiewicz, Paweł Ciećwierz, Marcin Wełnicki, Witold Jabłoński, Artur Baniewicz, Donat Szyller, Marcin Przybyłek, Paweł Kempczyński.

 

Czas ucieka. Bogowie czekają

Nowości

Już dziś do sprzedaży wchodzi powieść "Śmiertelny Bóg" autorstwa Marcina Wełnickiego, zapowiadana przez wydawcę jak debiut roku.

 

Nowość SuperNowej: Relacja z pierwszej ręki, Janusz A. Zajdel

Zapowiedzi

Jak informuje wydawnictwo SuperNowa 10 września trafi do sprzedaży "Relacja z pierwszej ręki" Janusza A. Zajdla.

 

Konkurs z serią "Gamedec"

Konkursy

Falą zamieszek o bezprecedensowej skali ogarnia całą Ziemię. Chcesz wiedzieć więcej i wygrać najnowszą część serii Marcina Przybyłka "Gamedec"? Mamy dla Ciebie dobrą informację. Wystarczy wziąć udział w konkursie w Portalu Księgarskim.

 

Zapowiedź SuperNowej - Relacja z pierwszej reki, Janusz A. Zajdel

Zapowiedzi

W lipcu mija 25 lat od śmierci Janusza Andrzeja Zajdla, jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy fantastyki naukowej. Z tej okazji wdowa po pisarzu, Jadwiga Zajdel, dokonała wyboru 33 opowiadań Zajdla.

 

Witold Jabloński i Marcin Przybyłek w Białymstoku. Rycerze Okrągłego Spodka

W dniach 24-25 kwietnia 2010 r. w Białymstoku odbędzie się impreza fantastyczno-naukowa "Rycerze Okrągłego Spodka". Wśród gości m.in. Witold Jabłoński, Marcin Przybyłek.

 

Paweł Ciećwierz, "Nekrofikcje"

Recenzje

Dziś, po swoim krótkim życiu, stwierdzam, iż umrę niespełniona, zawsze, choćby najmniejszy szczegół przykuwa moją uwagę, jeżeli idzie o wieczność. Uważam, iż będę strasznie niespełnioną osobą po śmierci, nawet, gdy będę w niebie, będę myśleć o rzeczach, których nie zrobiłam, a które zrobić mogłam. Nawet o najmniejszych szczegółach, jak pościelenie łóżka jak trza i umycie naczyń w sposób idealny. Należę do tych w dziwny sposób niewyżytych życiowo osób, które wycierają kosmetyki po ich użyciu. I...

 

Najważniejsza premiera roku - Nowy Sapkowski!

Zapowiedzi

ŻMIJA, najbardziej oczekiwana książka roku 2009, ukaże się 19 października. Andrzej Sapkowski, jeden z najlepszych i najpopularniejszych polskich pisarzy współczesnych (ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy, tłumaczenia na prawie wszystkie języki świata, liczne adaptacje komiksowe, filmowe i radiowe, gra komputerowa i wiele prestiżowych nagród) lubi czytelnika zaskakiwać.

 

Paweł Ciećwierz- Nekrofikcje - konkurs

Konkursy

Portal Księgarski wraz z wydawnictwem SuperNowa zapraszają wszystkich czytelników do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym związanym z książką Pawła Ciećwierza "Nekrofikcje"  

 

Nowość SuperNowej - Paweł Ciećwierz - Nekrofikcje

Prezentacje

28 sierpnia trafiła do sprzedaży książka Pawła Ciećwierza "Nekrofikcje" opublikowana przez wydawnictwo SuperNOWA.  

 

SuperNOWA na Polconie 2009

Wydawnictwa

W dniach 27-30.08 w Łodzi odbędzie się Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polon. Organizowany przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. prelekcje literackie, naukowe, filmowe, komiksowe, z zakresu kultury japońskiej, gier fabularnych planszowych karcianych, figurkowych, aktorskich oraz wiele, wiele innych.

 

Robert Foryś - Za garść czerwońców

Recenzje

Na początku XVII wieku w Polsce wszelkie znaki na niebie i ziemi nie wróżyły niczego dobrego.

 

Andrzej Sapkowski, Stanisław Bereś - Historia i fantastyka

Recenzje

Dwie niecodzienne osobowości spotkały się na kartach tej książki. Andrzej Sapkowski – mistrz polskiej fantasy, intrygujący guru tysięcy miłośników tego gatunku, twórca bestsellerowego cyklu o Wiedźminie, trylogii o Reinmarze z Bielawy i wojnach husyckich a z drugiej strony Stanisław Bereś – historyk literatury, krytyk i eseista, którego największym i najbardziej chyba ulubionym żywiołem literackim jest rozmowa (przypomnijmy wywiady-rzeki z Lemem, Konwickim czy "Historię literatury polskiej...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.