RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Odkryj książkę na nowo | 24-26 czerwca | Jasne Błonia, Szczecin

Zapraszamy do udziału w szczecińskim Plenerze Czytelniczym „Odkryj książkę na nowo”. W ostatni weekend czerwca, od piątku do niedzieli na Jasnych Błoniach w Szczecinie, witać będziemy lato w towarzystwie gwiazd literatury, kultury i sztuki.

 

Recenzja: Marek Czuku „Igły i szpilki”

Recenzje

Marek Czuku jest poetą w cieniu i chyba niesłusznie. Jego tomik „Igły i szpilki” ukazuje jak intensywna i ciekawa jest twórcza postawa tego poety.

 

39 edycja "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", - spotkanie z Alanem Sasinowskim

Wydawnictwa

Szczecińskie wydawnictwo FORMA w ramach 39 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA" zaprasza na spotkanie z Alanem Sasinowskim i jego nową powieścią "Szczery facet".

 

Recenzja „City 2.Antologia polskich opowiadań grozy” wydawnictwo FORMA

Recenzje

„Mężczyzna odłożył do plastikowego pojemnika wargi sromowe i łechtaczkę. Po czym zalał ranę spirytusem. Żeby krew przestała się lać, podpalił alkohol. Jeszcze kilka minut temu normalnie wyglądające łono przypominało pogorzelisko. Chwycił pojemnik i wspiął się po schodach do mieszkania. Wyobrażał sobie jak pokrojone na plasterki wargi skwierczą na rozgrzanym tłuszczu".

 

Ostatnie nowości tytułowe z wydawnictwa FORMA

Nowości

Szczecińskie wydawnictwo FORMA anonsuje publikację kilku nowości: Zenon Fajfer „Widok z głębokiej wieży", Artur Daniel Liskowacki „Ulice Szczecina (ciąg bliższy)", Emilia Walczak „Hey, Jude".

 

Czytanie to odkrywanie!

Już po raz trzeci w Szczecinie odbędzie się Festiwal Czytania „Odkrywcy wyobraźni” - wyjątkowe spotkanie z literaturą, w czasie którego słowo pisane ożyje i przemówi – nie jak zwykle, w ciszy i prywatności – lecz we wspólnie dzielonej przestrzeni wyobraźni. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 5 października.

 

Promocja nowego numeru eleWatora

Wydarzenia

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej literatury, poezji i krytyki literackiej na spotkanie promocyjne poświęcone nowemu numerowi literackiego eleWatora. Gość specjalny: Waldemar Bawołek, nominowany w tym roku do Nagrody Literackiej GDYNIA

 

Środa z FORMĄ

Wydawnictwa

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza na niecodzienną promocję nowych publikacji trzech nietuzinkowych autorek: Marii Bigoszewskiej, Ute Przyboś i Ewy Sonnenberg,

 

REBIS zaprasza do miasteczka Literackiego w Szczecinie

Wydawnictwa

Dom Wydawniczy REBIS zaprasza do Szczecina do Miasteczka Literackiego w dniach 19-21 czerwca (plac Lotników).

 

34 edycja "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA"

Wydawnictwa

W ramach 34 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", wydawnictwo poleca spotkanie z Tomaszem Majzelem, autorem tomu poetyckiego: "Treny Echa Tropy"

 

Olga Tokarczuk wycofała swoją książkę, "Księgi Jakubowe", z rywalizacji o Nagrodę Literacką dla Autorki "Gryfia".

Wydarzenia

W 2012 roku pisarka była gościem honorowym podczas pierwszej edycji nagrody. Jednak teraz zrezygnowała z walki o wyróżnienie wartości pięćdziesiąt tysięcy złotych. Swoją decyzję uzasadniła w liście otwartym.

 

Nowości wydawnictwa FORMA: Poradnik grafomana. Felietony literackie (i nie tylko), Lech M. Jakób

Nowości

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego poleca Państwa uwadze „Poradnik grafomana. Felietony literackie (i nie tylko)", autorstwa Lecha M. Jakóba.

 

Tytułowe nowości wydawnictwa FORMA ze Szczecina

Nowości

Szczecińskie wydawnictwo FORMA proponuje współczesną literaturę i poezję z najwyższej półki:

 

„Muzea Narodowe za złotówkę” elementem programu Kultura Dostępna

Wydarzenia

Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Kielce, Poznań - to miasta, w których uczniowie i studenci do 26. roku życia mogą zwiedzać muzea narodowe za złotówkę. Do rozpoczynającego się 1 lutego br. programu przyłączyły się też inne instytucje. Ich oferta stanowi element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu Kultura Dostępna.

 

Spotkanie z Maciejem Meleckim

„Seryjni poeci” - pod tą nazwą kryje się cykl ogólnopolskich spotkań promujących książki ukazujące się w ramach „Biblioteki Poezji Współczesnej”, wydawanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Spotkania literackie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie wpisują się ten wielki projekt spotkań ze współczesną poezją polską.

 

Miasteczko literackie w Szczecinie

Wydarzenia

Miasteczko Literackie w Szczecinie to plenerowy kiermasz książki z ciekawą oprawą programową, planowany w dniach 27-29 czerwca br., we współpracy z Urzędem Miasta Szczecina. Za organizację wykonawczą Pleneru odpowiadać będzie Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki.

 

FORMA na II Festiwalu Książki Słuchanej

W imieniu wydawnictwa FORMA zapraszamy na szczeciński II Festiwal Książki Słuchanej W programie Festiwalu są ich trzy spotkania:  

 

Rozmowa o rewolcie robotniczej Grudnia'70 i spotkanie z dr. Michałem Paziewskim, autorem książki "Grudzień 1970 w Szczecinie

Wydawnictwa

Rozmowa o rewolcie robotniczej Grudnia’ 70 i spotkanie z dr. Michałem Paziewskim, autorem książki „Grudzień 1970 w Szczecinie” – Warszawa, 6 lutego 2014    

 

Karol Maliszewski wyrusza w drogę

Wydarzenia

Nowa książka prozatorska Maliszewskiego „Przemyśl-Szczecin” została wydana przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza. Podczas Wrocławskich Targów Książki na Dworcu Głównym z autorem rozmawiała Agnieszka Grzegorzewska.

 

Recenzja: eleWator nr 2/13, nr 4/13- Studium porównawcze: Borges - Drzeżdżon

Recenzje

Numery szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego trafił do mnie we wrześniu 2013. Numery monograficzne poświęcono postaciom Jana Drzeżdżona (2/2013) i Jorge Luisa Borgesa (4/2013)

 

Fundacja Literatury im. Henryka Berezy chce stworzyć księgarnię w Szczecinie

Księgarnie

Budynek przy al. Niepodległości ma idealną lokalizację zdaniem Pawła Nowakowskiego, wiceprezesa Fundacji. Na razie został ogłoszony przetarg na zagospodarowanie budynku.

 

Festiwal literatury Kobiecej "Gryfia" 2013

Wydarzenia

Instytut Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego organizuje w dniach 4-8 czerwca 2013 roku drugą edycję Festiwalu Literatury Kobiet Gryfia, towarzyszącego ogólnopolskiej Nagrodzie dla Autorki Gryfia, przyznawanej z inicjatywy „Kuriera Szczecińskiego” od roku 2012. Zeszłoroczny Festiwal zgromadził wybitne pisarki, krytyczki i krytyków literatury oraz dużą publiczność.    

 

W maju będziemy słuchać książek w Szczecinie

Wydarzenia

I Festiwal Książki Słuchanej "Odkrywcy wyobraźni" rozpocznie się 24 maja w Szczecinie. Podczas trzydniowej imprezy publiczność będzie mogła słuchać książek czytanych na żywo przez aktorów i pisarzy - poinformowano na wtorkowej konferencji prasowej.

 

19 edycja "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA"

Wydawnictwa

W ramach 19 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Bogusławą Latawiec i jej powieścią "Ciemnia".

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 17

Wydawnictwa

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza wszystkich miłośników dobrej, ambitnej literatury do Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, Sala Stefana Flukowskiego.

 

Kolejna odsłona Literackich Spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie

Biblioteki

16 listopada, o godzinie 18.00, w Szczecińskiej Agencji Artystycznej (al. Wojska Polskiego 64) odbędzie się spotkanie z trzema poetami: Maciejem Meleckim, Adamem Wiedemannem i Szczepanem Kopytem

 

Księgarnia Współczesna zaprasza na promocję książki Beaty Afeltowicz "Nazwy własne byłego powiatu łobeskiego"

Księgarnie

Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Księgarnia Współczesna w Łobzie zapraszają na spotkanie z Beatą Afeltowicz autorką książki "Nazwy miejscowe byłego powiatu łobeskiego".

 

XVI Szczeciński Przegląd Literacki

Wydawnictwa

Wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza XVI edycję Szczecińskiego Przeglądu Literackiego:

 

15, Szczeciński Przegląd Literacki FORMA zaprasza

Wydawnictwa

W ramach 15 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Markiem Majem i jego tomem poetyckim "Obrzeża i skraje".

 

Spotkanie z Grzegorzem Strumykiem

Szczecińskie wydawnictwo FORMA oraz Śródmiejskie Forum Kultury Dom Literatury - ul. Roosevelta 17, Łódź zapraszają na spotkanie z Grzegorzem Strumykiem.

 

"Pogranicza" znikną z mapy polskich czasopism kulturalnych?

Wydarzenia

Okrągły stół w sprawie "Pograniczy" zaproponowali szczecińscy radni Komisji Kultury podczas swoich obrad.

 

„Hanemann” na horyzoncie - spotkanie z S. Chwinem

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie, będące kontynuacją ubiegłorocznego cyklu „Errata Literata”.

 

"Weź autograf od szczecińskiego pisarza" – Roman Ciepliński

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „weź autograf od szczecińskiego pisarza” – spotkanie z Romanem Cieplińskim.

 

Konkurs: Rzymska wojna

Konkursy

Portal Księgarski i szczecińskie wydawnictwo FORMA zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Rzymska wojna" autorstwa Tadeusza Zubińskiego.

 
 

"weź autograf od szczecińskiego pisarza" – Piotr Michałowski

Wydawnictwa

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „weź autograf od szczecińskiego pisarza” – spotkanie z Piotrem Michałowskim, autorem tomu poetyckiego "Cisza na planie" (http://wforma.eu/186,cisza-na-planie.html)

 

Spotkanie autorskie z Tadeuszem Zubińskim

W imieniu wydawnictwa FORMA Pawła Nowakowskiego zapraszamy na spotkanie autorskie z Tadeuszem Zubińskim i promocję jego książki "Rzymska wojna".

 

Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 12

Wydawnictwa

W ramach 12 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Anatolem Ulmanem i jego nową powieścią "Cigi de Montbazon i Robalium Platona" (http://wforma.eu/215,cigi-de-montbazon-i-robalium-platona.html)

 
 

Wyłoniono finalistki Gryfii

Nagrody

Dwie biografie, dwa reportaże, trzy tomy prozy oraz jeden tom poetycki znalazły się w finale Nagrody Literackiej dla Autorki "Gryfia", organizowanej przez "Kurier Szczeciński".

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 11

Wydawnictwa

W ramach 11 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Leszkiem Szarugą i jego nową książką, zbiorem aforyzmów "Kanibale lubią ludzi" (http://wforma.eu/217,kanibale-lubia-ludzi.html)

 

Weź autograf od szczecińskiego pisarza" – Helena Raszka

zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „weź autograf od szczecińskiego pisarza” – spotkanie ze Heleną Raszką, autorką tomów poetyckich: "Głosy w przestrzeni" (http://wforma.eu/176,glosy-w-przestrzeni.html), "Imię własne" (http://wforma.eu/175,imie-wlasne.html)

 

Szczecin kulturalnym łącznikiem Polski ze Skandynawią

Wydarzenia

W dniach 16-17 marca w Szczecinie zainauguruje “Nordic Cross Point”. Będzie to coroczne, międzynarodowe wydarzenie, którego celem jest popularyzacja Skandynawii, przybliżenie Polski i Szczecina skandynawskim sąsiadom, jak i promocja współpracy polsko-skandynawskiej w dziedzinie m.in. kultury. Zdaniem organizatorów, stolica Pomorza Zachodniego idealnie nadaje się jako miejsce, które może odegrać kluczową rolę w zacieśnianiu tego typu relacji Polski z krajami nordyckimi.

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 10

Szczecińskie wydawnictwo FORMA zaprasza w ramach 10 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA" na spotkania autorskie.

 

W przyszłym tygodniu w Książnicy Szczecińskiej

Książnica Pomorska i Walkowska Wydawnictwo zapraszają na spotkanie z Timmem Stützem autorem albumu Zeesboote. Brązowe żagle pomorskich łodzi oraz wystawę fotografii Autora.

 

"Szczeciński Przegląd Literacki FORMA", edycja 8

Wydawnictwa

W ramach 8 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Jarosławem Błahym, Nataszą Goerke, Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, Arturem Danielem Liskowackim, Miłką O. Malzahn, Dariuszem Muszerem, Krzysztofem Niewrzędą i książką "2011.

 

"splFORMA", e. 7, spotkanie z T. Majzelem, P. Michałowskim i M. Wiśniewskim

w ramach 7 edycji "Szczecińskiego Przeglądu Literackiego FORMA", spotkamy się z Tomaszem Majzelem, Piotrem Michałowskim i Markiem Wiśniewskim i ich nowymi ksiązkami:

 
 

Ośrodek Szkoleniowy FORUM zaprasza do udziału w szkoleniach:

Dział Kadr i Szkoleń Ośrodka Szkoleniowego FORUM zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w szkoleniach:

 

„Szczeciński Przegląd Literacki FORMA” – 2 połowa 2011

Wydawnictwa

Szczecińskie wydawnictwo FORMA Pawła Nowakowskiego zaprasza na „Szczeciński Przegląd Literacki FORMA” promujący autorów publikujących tu swoje książki.

 

"Język promocji w teorii i praktyce" - szkolenia w Warszawie

Zapraszamy w imieniu ośrodka szkoleniowego FORUM ze Szczecina do udziału w szkoleniach w Warszawie: "Poprawny i skuteczny tekst promocyjny - teoria i praktyka 12 maja 2011 r. godz. 9.30 - 16.00.

 

Nowa książka Dariusza Bitnera: Jesień w Szczecinie"

Nowości

Pięć lat po wydaniu ostatniej książki Dariusz Bitner wraca z nowym tytułem – „Jesień w Szczecinie”.

 

Zapraszamy do udziału w szkoleniach w Warszawie: Projektowanie i produkcja publikacji promocyjnej. Optymalizacja i zagrożenia dla jakości.

Zapraszamy w imieniu Ośrodka Edukacyjnego FORUM Anny Hoffmann, 70-536 Szczecin, ul. Kuśnierska 8 do wzięcia udziału w szkoleniach:

 

Garść nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą moc nowości wydawniczych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy kilka z nich.

 

Języki świata w Szczecinie

Kilkaset bezcennych zabytków prezentujących m.in. pismo klinowe, egipskie hieroglify, pismo japońskie, chińskie i arabskie prezentowanych jest na wystawie "Wieża Babel" przygotowanej przez Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.

 

Debata "Szczecin a polsko-niemieckie pogranicze"

Książnica Pomorska im. Stanisława Staszica w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Samorządowa Instytucja Kultury „Szczecin 2016” oraz Magazyn Polsko-Niemiecki DIALOG zapraszają na debatę promującą najnowszy numer magazynu „DIALOG” - „Szczecin a nowe polsko-niemieckie pogranicze”.

 

Herbatka ze Znakiem

27 września 2010 o godzinie 18.00, w sali studia koncertowego im. Jana Szyrockiego w Polskim Radiu Szczecin (al. Wojska Polskiego 73) Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na herbatkę z Wydawnictwem Znak.

 

Książka w ramach "Szczecin ESK 2016 - o współczesnym Szczecinie z Niemiec

18 września (w sobotę) w Klubie Storrady odbędzie promocja książki „Szczecin – spojrzenie z zewnątrz” będącej wkładem kilku polskich i niemieckich podmiotów w starania Szczecina w walkę o tytuł „Europejska Stolica Kultury 2016”.

 

Kulturalne miasta ścigają się o finał

O tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku będzie się ubiegać 11 polskich miast. W tym tygodniu minął termin zgłoszeń. Sprawdziliśmy, kto dotąd najlepiej promował się przez kulturę i kto sam wymyślił sobie hasło: "Kultura? No, to mamy trochę do zrobienia!"

 

Joanna Kulmowa honorowym obywatelem Szczecina

Pisarka, poetka, autorka sztuk teatralnych, słuchowisk, librett operowych dla dzieci Joanna Kulmowa została honorowym obywatelem Szczecina. Tytuł nadali jej szczecińscy radni podczas środowej nadzwyczajnej sesji rady miasta. Uroczystość wręczenia tytułu ma się odbyć po wakacjach.

 

Niepełnosprawni wzrokowo świętują w szczecińskiej bibliotece

Biblioteki

Działające w Książnicy Pomorskiej Centrum Aktywności Kulturalnej Osób Niesprawnych Wzrokowo obchodzi 5 rocznicę swojego istnienia. Z tej okazji organizuje spotkanie jubileuszowe uczestników i sympatyków w dniu 22 czerwca 2010 r.

 

Wypij herbatkę z M. Witkowskim i E. Rylskim

Eustachy Rylski i Michał Witkowski, dwóch znamienitych pisarzy – już 22 czerwca, o godz. 18.00, w sali studia koncertowego im. Jana Szyrockiego (S-1) w Polskim Radiu Szczecin (al. Wojska Polskiego 73). Na spotkaniu "Herbatka z wydawnictwem Świat Książki" gościć będzie również Paweł Szwed, redaktor serii Nowa Proza Polska.    

 

27 października - "Herbatka u Becketta"

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie poświęcone autorowi dramatu "Czekając na Godota", które odbędzie się 27 października (wtorek) o godzinie 19. w Teatrze KANA.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.