RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Targi Książki Historycznej - zapraszają Iskry

Wydawnictwo Iskry zaprasza miłośników znakomitych biografii i książek historycznych na Targi Książki Historycznej - do Arkad Kubickiego do Zamku Królewskiego

 

Wyniki NAGRODY KLIO w 2014 roku

Jury Nagrody KLIO po rozpatrzeniu zgłoszonych 148 propozycji książek wydanych w roku 2013−2014 przyznało Nagrody KLIO sezonu 2014 dla następujących autorów, książki i wydawców:  

 

Wydawnictwo Sic! na Targach Książki Historycznej

W dniach 27 - 30 listopada, czyli od jutra, odbywać się będą 23. Targi Książki Historycznej. Zapraszamy na nasze stoisko numer 38 gdzie sprzedawać będziemy książki z 30% rabatem. Szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na naszą nowość, którą na Targi przywieziemy prosto z drukarni:

 

23. Targi Książki Historycznej

Już 27–30 listopada w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum odbędą się XXIII Targi Książki Historycznej.

 

REBIS na Targach Książki Historycznej W Warszawie - zapraszamy

Zapraszamy Państwa w imieniu Domu Wydawniczego REBIS na Targi Książki Historycznej w Warszawie (27-30 listopada) Zamek Królewski (Arkady Kubickiego).

 

23. Targi Książki Historycznej - 23 -27 listopada Arkady Kubickiego

Tegoroczne 23. Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 27–30 listopada 2014 r., po raz szósty w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum.

 

Book Change - czyli wymiana książek podczas 23. Targów Książek Historycznych

Gratka dla czytelników, którzy chcą wpuścić nieco świeżego powietrza do swoich biblioteczek. 29 listopada podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie odbędzie się Book Change - czyli wymiana książek. Zapraszamy!!!

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 30.11.13 - 01.12.13

Przedstawiamy bogaty program spotkań autorskich, prelekcji, paneli dyskusyjnych na XXII Targach Książki Historycznej, które odbywać się będą od 28 listopada do 1 grudnia 2013 w Arkadach Kubickiego:

 

Wręczono nagrody Klio

Podczas uroczystej inauguracji XXII Targów Książki Historycznej na Zamku Królewskim w Warszawie ogłoszono laureatów nagrody Klio.

 

Wydawnictwo Capital Book na Targach Książki Historycznej

Na stoisko Wydawnictwa Capital (numer 93) zawita cała plejada prawicowych autorów i odbędą się promocje najnowszych książek, m.in. Stanisława Michalkiewicza („Antypolonizm”), Ireneusza Lisiaka („Żydowscy kolaboranci Hitlera”), Krzysztofa Kawęckiego („W imię wielkiej Polski”) oraz Janusza Korwina-Mikkego („Historia według Korwina”). Szeroki wybór zagadnień – od ekonomii wolnorynkowej po myśl narodową – zapewnia, że każdy z Państwa będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Podczas Targów oprócz...

 

XXII Targi Książki Historycznej - program spotkań 28.11.13 - 30.11.13

O godz. 12-00 w Arkadach Kubickiego w podziemiach Zamku Królewskiego otwarto uroczyście XXII Targi Książki Historycznej. Na targach swoją ofertę zaprezentuje wielu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, wydawnictwa biblioteczne, instytucje kultury, producenci gier planszowych i strategicznych, producenci filmowi. To ponad sto firm.

 

DW REBIS zaprasza na XXII Targi Książki Historycznej

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko nr 103 podczas Targów Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 28.listopada -1.grudnia w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie.

 

ISKRY na Targach Książki Historycznej

Zapraszamy na spotkania promocyjne poświęcone publikacjom Wydawnictwa „Iskry” podczas Targów Książki Historycznej w Warszawie.

 

XXII Targi Książki Historycznej 2013

W 2013 roku Targi Książki Historycznej odbędą się w dniach 28 listopada - 1 grudnia. Jak co roku, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie (Pl. Zamkowy)

 

XXII Targi Książki Historycznej

W dniach 28 listopada - 1 grudnia, w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbędą się XXII Targi Książki Historycznej. Organizatorzy zapraszają wydawców do udziału w nich oraz zachęcają do przesyłania książek do tegorocznej edycji Nagrody Klio.  

 

Firma Księgarska Olesiejuk wraz z Wydawcami zaprasza na Targi Książki Historycznej!

Firma Księgarska Olesiejuk wraz z wydawcami, których reprezentuje zaprasza na XXI edycję Targów Książki Historycznej do Arkad Kubickiego

 

Zaproszenie na promocję książki "Śladami nazw miejskich Warszawy"

Zapraszamy na promocję książki "Śladami nazw miejskich Warszawy", wydanej przez Muzeum Historyczne m. st. Warszawy w serii „Biblioteka Warszawska”.

 

Wydawnictwo Trio zaprasza na Targi Ksiązki Historycznej do stoiska nr 48

Szanowni Państwo, Serdecznie zapraszamy do stoiska Wydawnictwa Trio nr 48 na XXI Targach Książki Historycznej, Zamek Królewski, Arkady Kubickiego - 29 listopada – 2 grudnia 2012 r. Czynne w godz. 10.00 – 18.00 Wstęp wolny Oferujemy nasze książki w cenach promocyjnych oraz końcówki nakładów w cenach specjalnych.

 

Muzeum Historii Polski na XXI Targach Książki Historycznej

Muzeum Historii Polski zaprasza na XXI Targi Książki Historycznej w dniach 29.11.2012 – 02.12.2012 r. Szczególnie gorąco polecamy stoisko 79 (naszego Muzeum i portalu dzieje.pl, który jest patronem medialnym Targów).    

 

XXI Targi Książki Historycznej

Szanowni Państwo, już 29 listopada rozpoczynają się XXI Targi Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Jest to jedyna tego typu impreza w Polsce.

 

IPN na XXI Targach Książki Historycznej

Tak jak co roku Instytut Pamięci Narodowej jest gościem Targów Książki Historycznej. Publikacje centrali IPN można będzie kupić na stoisku nr 103, ksiązki wydane przez oddział warszawski Instytutu – na sąsiednim stoisku 102.

 

XXI Targi Książki Historycznej

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz wydawnictwo Bellona zapraszają nie tylko miłośników książki historycznej na kolejną XXI edycję Targów Książki Historycznej 29 listopada do Warszawy - Arkady Kubickiego pod Zamkiem Królewskim.

 

Krakowskie święto książki historycznej za nami.

Od czwartku do soboty w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego trwały Targi Książki Historycznej towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski. Nasi dziennikarze obserwowali tę imprezę od samego początku

 

Wydawcy najlepszych książek historycznych uhonorowani

Podczas odbywających się w Krakowie Targów Książki Historycznej, powody do zadowolenia mieli przedstawiciele branży wydawniczej. Dziś wręczono nagrody w plebiscycie Historia Zebrana - historiazebrana.pl.

 

Już dzisiaj rozpoczną się Targi Książki Historycznej w Krakowie

Przyjdź na Targi Książki Historycznej w dniach 13-15 września, odpowiedz na proste pytanie i skorzystaj z bezpłatnego zwiedzania Krakowa z przewodnikiem. Do wyboru dwie trasy: Kazimierz i jego zabytki oraz Podziemia Rynku Głównego.  

 

Kraków stolicą książki historycznej - już dzisiaj startują Targi Książki Historycznej

Ponad 80 wystawców, wśród których znalazły się wydawnictwa z całej Polski i z zagranicy, najlepsze książki, nowości, czasopisma historyczne oraz tłumy miłośników historii w centrum Krakowa. Już dzisiaj w Auditorium Maximum UJ startują Targi Książki Historycznej w Krakowie, towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.

 

Już jutro w Krakowie - wręczenie nagród Historii Zebranej

Plebiscyt na najlepszą książkę historyczną Historia Zebrana organizują cyklicznie redakcje portalu historycznego Histmag.org i wortalu literackiego Granice.pl.

 

Muzeum Historii Polski partnerem II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski

„Polska w Europie Środkowej” to temat przewodni II Kongresu Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który odbędzie się w dniach 12–15 września w Krakowie.

 

Książki historią pisane - Targi Książki Historycznej w Krakowie (13-15.09.2012)

Za niespełna tydzień rozpoczną się Targi Książki Historycznej towarzyszące II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski.

 

Ośrodek Karta poleca Targi Książki Historycznej w Krakowie 13-15 września

Ośrodek KARTA poleca trzy dni z książką historyczną w Krakowie - 13-15 września 2012

 

Targi Książki Historycznej i II Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski już we wrześniu w Krakowie!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej edycji Targów Książki Historycznej towarzyszących II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski(13-15 września 2012 r.).

 

Kto jeszcze zgłosił swój udział w Targach?

Do grona Wystawców Targów Książki Historycznej dołączyli ostatnio:

 

Poznaj Wystawców Targów Książki Historycznej

o tej pory swój udział w Targach Książki Historycznej potwierdziło ponad 40 Wystawców, m.in.: Arcana, Instytut Wydawniczy Erica, Iskry, Replika, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Naukowe PWN, Znak. Poznaj wszystkich Wystawców >>> <http://www.targi.krakow.pl/pl/strona-glowna/targi/targi-ksiazki-historycznej/aktualnosci/kolejni-wydawcy-potwierdzili-swoj-udzial-w-targach.html>.

 

Targi Książki Historycznej - 13- 15 września 2012

Krakowskie Targi Książki Historycznej towarzyszyć będą II Kongresowi Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski: Polska w Europie Środkowej - 13-15 września 2012r.

 

Podsumowanie wizyty Marka Sołonina w Warszawie

27 listopada zakończyły się XX Targi Książki Historycznej w Warszawie. Tego samego dnia dobiegła końca wizyta w naszym kraju rosyjskiego historyka Marka Sołonina, który na zaproszenie Domu Wydawniczego REBIS promował swoją najnowszą publikacje "Nic dobrego na wojnie."

 

Podsumowanie: XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Tegoroczne, jubileuszowe, XX Targi Książki Historycznej, organizowane jak co roku przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej i Fundację „Historia i Kultura”, odbyły się w dniach 24–27 listopada 2011 roku, po raz trzeci w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Wyniki konkursu o Nagrodę KLIO w 2011

Wydarzenia

Przedstawiamy listę książek nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu Nagrody KLIO. Jury po rozpatrzeniu zgłoszonych 165 propozycji książek wydanych w latach 2010–2011 postanowiło nagrodzić w sezonie 2011 następujących autorów, książki i wydawców:  

 

Targi Książki Historycznej - najważniejsze informacje

Wydarzenia

Drodzy Czytelnicy! Prezentujemy wam garść najważniejszych informacji związanych z Targami Książki Historycznej, które aktualnie odbywają się w Warszawie!

 

Bellona serdecznie zaprasza na Targi Książki Historycznej

Wydawnictwa

Bellona serdecznie zaprasza na Targi Książki Historycznej, które odbędą się w dniach 24-27.11.2011 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Bieszanow na TKH i inne spotkania autorskie Bellony

Zapraszamy serdecznie w imieniu wydawnictwa na spotkania z autorami Bellony na Targach Książki Historycznej (24-27 listopada 2011) w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Prof. Andrzej Zybertowicz i dr hab. Sławomir Cenckiewicz na Targach Książki Historycznej w Warszawie

Poznańskie wydawnictwo Zysk i Ska zaprasza miłośników historii w tym także tej współczesnej na spotkanie ze swoim autorem z dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem, a wydawnictwo Prohibita na spotkania z prof. Andrzejem Zybertowiczem.

 

XX Targi Książki Historycznej - konferencja prasowa

Wydarzenia

Przypominamy, że w poniedziałek 21 listopada, o godz. 13.00 w Sali Kinowej na Zamku Królewskim w Warszawie, odbędzie się konferencja prasowa dot. XX Targów Książki Historycznej.

 

Ośrodek KARTA na XX Targach Książki Historycznej w Warszawie (24-27.11.2011)

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów 26 listopada (sobota) od godz. 12.00 do 13.00 na spotkanie ze Zbigniewem Gluzą, założycielem Ośrodka KARTA, który opowie o jego początkach oraz będzie podpisywać reprint pierwszego numeru „Karty”.

 

Wydawnictwo Iskry na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwa

Prezentujemy program spotkań autorskich, które odbędą się na stanowisku wydawnictwa Iskry podczas XX Targów Książki Historycznej.

 

XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Tegoroczne XX Targi Książki Historycznej są objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

 

XX Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Przypominamy o zbliżających się Targach Książki Historycznej. W tym roku odbędą się już po raz XX w dniach 24-27 listopada. Po raz trzeci w nowej siedzibie - Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Targi Książki Historycznej to impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym, cyklicznym (odbywa się co roku) i niekomercyjnym (wstęp na targi jest bezpłatny)

 

Nagrody Klio 2010 rozdane

Nagrody

"Oblężenie Warszawy w fotografii Juliena Bryana" Jacka Sawickiego i Tomasza Stempowskiego oraz "Rząd Królestwa Polskiego wobec sejmików i zgromadzeń gminnych 1815-1830" Macieja Mycielskiego zostały m.in. uhonorowane tegoroczną nagrodą KLIO.  

 

Wydawnictwo ISKRY na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwa

Poniżej przedstawiamy program spotkań z autorami wydawnictwa Iskry. Miejsce: stoisko nr 42, godz. 10.00-18.00

 

Iskry na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwa

Prezentujemy harmonogram imprez i spotkań autorskich, które wydawnictwo Iskry przygotowało dla czytelników.

 

Ogłoszono nominacje do nagrody Klio

Nagrody

Świat idei Jacka Kuronia" Tomasza Sylwiusza Cerana, "Oblężenie Warszawy w fotografii Juliena Bryana" Jacka Sawickiego i Tomasza Stempkowskiego oraz "Meksyk przed konkwistą" Justyny Olko to niektóre z książek nominowanych do tegorocznej nagrody KLIO.

 

Prezentacja książki "Historia dyplomacji polskiej 1944/45- 1989"

Polski Instytut Spraw Międzynarodowych zaprasza na prezentację wydanego przez PISM Tomu VI „HISTORII DYPLOMACJI POLSKIEJ 1944/1945-1989" pod redakcją Wojciecha Materskiego i Waldemara Michowicza z udziałem Prof. Adama Daniela Rotfelda oraz Prof. Wojciecha Materskiego

 

Wydawnictwo Trio na Targach Książki Historycznej

Wydawnictwo TRIO serdecznie zaprasza do stoiska nr 6 podczas XIX Targów Książki Historycznej: bogata oferta wydawnicza, promocyjne ceny, spotkania z autorami.    

 

Panel dyskusyjny "Historia w internecie"

Internet

Panel dyskusyjny pt. "historia w internecie" to jedno z najważniejszych wydarzeń XIX Targów Książki Historycznej. Wezmą w nim udział przedstawiciele najważniejszych portali i for historycznych w Polsce.

 

XIX Targi Książki Historycznej - program

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że w dniach *25–28 listopada 2010 roku w godz. od 10.00 do 18.00* w *Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie* (plac Zamkowy 4) odbędą się, organizowane już po raz dziewiętnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej Targi Książki Historycznej

 

Józek, nie daruję...

Wydarzenia

XVIII Targi Książki Historycznej - suplement. Historia to wielkie pole do dyskusji i sporów. Pojawiają się na nim czasem teorie wyrwane z kapelusza lub kontrowersyjne. Jedna z nich miała nawet na targach transparent, z okładką książki „Sojusz Piłsudski-Hitler”, wydanej sumptem autora.

 

Józek, nie daruję...

Wydarzenia

XVIII Targi Książki Historycznej - suplement. Historia to wielkie pole do dyskusji i sporów. Pojawiają się na nim czasem teorie wyrwane z kapelusza lub kontrowersyjne. Jedna z nich miała nawet na targach transparent, z okładką książki „Sojusz Piłsudski-Hitler”, wydanej sumptem autora.

 

Historycznych analiz moc

Wydarzenia

Ostatni dzień XVIII Targów Książki Historycznej za nami. Wypada udowodnić, że wydawcy i księgarze mogą z bieżących relacji targowych dowiedzieć się więcej niż z czasopism, które odnajdują na półkach swoich, pisząc z całym szacunkiem, bibliotek. Analiz – tych historycznych – także dziś nie brakowało. Warto czasem wiedzieć, co jest publikowane w książkach, które sprzedajemy.

 

W tę i we w tę

Relacja z trzeciego dnia XVIII Targów Książki Historycznej.

 

Hőss, Demianiuk, Frołow, Globocnik i inni

Drugi dzień Targów Książki Historycznej za nami. Po ofercie prezentowanej na tegorocznej imprezie widać, że obchodziliśmy w tym roku rocznicę wybuchu II wojny światowej. Siatkami można kupować poświęcone jej tytuły. Widać to np. po ofercie Bellony czy Znaku.

 
 

Targowa Arkadia: relacja z Targów Książki Historycznej + galeria zdjęć

Wydarzenia

I dzień XVIII Targów Książki Historycznej za nami. Zaczęło się to, na co wszyscy wydawcy książek historycznych czekają zwykle cały rok. W tym czekali pewnie z większym zniecierpliwieniem i pytaniem, jak będzie w nowym miejscu?

 

Konferencja prasowa - Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Porozumienie Wydawców Książki Historycznej, Zamek Królewski w Warszawie oraz Biblioteka Analiz, serdecznie zapraszają na konferencję prasową Targi Książki Historycznej – nowa odsłona, która odbędzie się 6 listopada 2009 r., o godz. 14.00.

 

Nareszcie przestrzeń! Targi Książki Historycznej 26-29.11.2009

Rynek

Bywalcy Targów Książki Historycznej spotykali się dotąd co roku w klubie garnizonowym przy al. Niepodległości w Warszawie. Miejsce niby tradycyjne, ale pamiętamy warunki - przestrzeni niewiele, skakanie po piętrach, stoiska na korytarzu i klatce schodowej, jednym słowem ścisk. Nie zrażało to czytelników, którzy przybywali po upragnione książki czy podpis znanego profesora.

 

XVIII. Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

W dniach od 26-29 listopada w godz. od 10.00 do 18.00 w Arkadach Kubackiego na Zamku Królewskim w Warszawie (plac Zamkowy) odbędą się organizowane już po raz osiemnasty przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej - Targi Książki Historycznej.

 

Tramwaje Warszawskie patronem XVIII Targów Książki Historycznej

Wydarzenia

Miło nam poinformować, że patronat nad tegoroczną edycją Targów Książki Historycznej objęła Spółka Tramwaje Warszawskie.

 

6.XI - XVIII Targi Książki Historycznej-konferencja prasowa w Krakowie

Wydarzenia

W imieniu Porozumienia Wydawców Książki Historycznej, Zamku Królewskiego w Warszawie i Biblioteki Analiz Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową pt. Targi Książki Historycznej - nowa odsłona.

 

XVIII Targi Książki Historycznej

Wydarzenia

Targi Książki Historycznej to cykliczna impreza o charakterze promocyjno-informacyjnym i niekomercyjnym, organizowana przez Porozumienie Wydawców Książki Historycznej oraz Fundację Historia i Kultura.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.