RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Poszukiwany, poszukiwana… – czyli informator 20. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie

20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie przedstawiają wstępny program różnych imprez towarzyszących

 

Rekordowa liczba książek w Konkursie o Nagrodę im. Jana Długosza

Nagrody

Choć kroniki kojarzą nam się z zapisem wzniosłych i poważnych chwil, znajdują się w nich iście sensacyjne fakty: żona jednego ze średniowiecznych rycerzy urodziła naraz 36 dzieci, w Kaliszu ulęgło się cielę mające dwie głowy psie i siedem nóg, a we wsi Michałowo padał krwawy deszcz.

 

Podsumowujemy 18. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami podczas 18. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

 

Podsumowanie targów w Oficynie Wydawniczej Impuls

Tegoroczne targi w Krakowie pobiły rekord frekwencji – w tym roku nową halę EXPO przy ul. Galicyjskiej odwiedziło ponad 60 tys. zwiedzających. Ten imponujący wynik czyni z krakowskich targów największą tego typu imprezę w Polsce. Podczas trwającego cztery dni święta książki swoją ofertę zaprezentowało 680 wystawców; przypomnę, że w ubiegłym roku targi odwiedziło blisko 40 tys. zwiedzających, a więc o 1/3 mniej.

 

Prawie 60 tys. odwiedzających. Za nami 18. Targi Książki w Krakowie

Rekord na 18. urodziny Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie! Tego można było się spodziewać. 18. edycję Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (23-26 października) według szacunkowych danych odwiedziło niemal 60 tysięcy osób – to kolejny rekord frekwencji dla jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w naszym kraju.

 

Konkurs "Edycja", czyli najpiękniejsze książki

Nagrodę główną w konkursie "Edycja" na najpiękniej wydaną książkę otrzymało Wydawnictwo Dwie Siostry, nagrodzono "Słodkie abecadło" i "Typogryzmoł".

 

Znamy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza!

23 października w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie podczas uroczystej gali poznaliśmy laureata Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza. Mocą decyzji Jury na czele z przewodniczącym prof. Władysławem Stróżewskim nagrodę otrzymał prof. Grzegorz Niziołek za książkę Polski teatr Zagłady, która ukazała się w roku 2013 nakładem Instytutu Teatralnego i Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

 

Targi Książki w Krakowie po raz pierwszy międzynarodowe

Wydawcy z 20 krajów zaprezentują się podczas 18. Targów Książki w Krakowie. Impreza odbywająca się od 23 do 26 października po raz pierwszy będzie mieć charakter międzynarodowy.

 
 

18. Targi Książki w Krakowie

Wyślij życzenia organizatorom targów z okazji 18. urodzin imprezy i wygraj spotkanie VIP z autorem! Zapraszamy do zabawy.

 

Nowy adres Targów Książki w Krakowie

Krakowskie targi mają nowy adres. Będą się mieściły w nowo powstałym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej 9.

 

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Zielone światło Panton Color Institute ogłosił szmaragdowy kolorem roku 2013. U nas jest to zdecydowanie kolor 2014. W kolorze szmaragdowym mamy nowy layout i nowe logo. Mamy też zielone światło na bycie wydarzeniem międzynarodowym, co oznacza, że od 2014 r. impreza dotychczas znana jako Targi Książki w Krakowie funkcjonuje pod nazwą Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

 

ZMOWA małych wydawnictw na 17. Targach Książki w Krakowie

Ci, co byli na 17. Targach Książki w Krakowie i widzieli te tłumy spragnionych kontaktu z książkami i ich autorami wiedzą, że nie da się w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkiego.

 

Końca rynku książki nie będzie - dyskusja

Lubimyczytac.pl zaprasza na optymistyczną debatę na temat branży w piątek, 25 października na Targach Książki w Krakowie.

 

Zamarki na Targach Książki w Krakowie

W czasie targów wydawnictwo zaprasza rodziców wraz z dziećmi na tradycyjne przyjemności: zabawy, autografy i łamigłówki. I przede wszystkim po DUŻO DOBRYCH KSIĄŻEK. Stoisko B9.

 

Julia Hartwig, Ryszard Krynicki i Ewa Lipska na Targach Książki w Krakowie

Podczas zbliżających się wielkimi krokami Targów Książki w Krakowie na stoisku Wydawnictwa a5 trójka poetów będzie podpisywała swoje książki.

 

Urodziny Bobkowskiego w Krakowie

Bobkowski. Chuligan wolności” to tytuł wystawy zorganizowanej przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana we współpracy z Muzeum Historii Polski, której wernisaż odbędzie się 24 października w Krakowie.

 

Impuls zaprasza na targi - zobacz co przygotowaliśmy!

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS zaprasza Państwa na 17. Targi Książki w Krakowie, na stoisko B71:

 

Wydawnictwo Zielona Sowa zaprasza na 17. Targi Książki w Krakowie

Wydawnictwo Zielona Sowa zaprasza Państwa na 17. Targi Książki, na swoje stoisko A25:

 

Darmowa komunikacja miejska dla uczestników Targów Książki w Krakowie

Dobra wiadomość dla fanów literatury. Każdy uczestnik tegorocznych Targów Książki w Krakowie (24-27 października 2013 r.) będzie mógł bezpłatnie wrócić do domu Środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Wystarczy okazać bilet wstępu na Targi, który w tym roku będzie kosztował 7 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

 

Targi w Krakowie coraz bliżej

Mottem przewodnim tegorocznych Targów Książki w Krakowie zostało przysłowie "Kto czyta nie pyta!". Krakowska impreza wystawiennicza, którą przez kilkanaście lat odwiedziło ponad ćwierć miliona osób, setki najpoczytniejszych autorów z Polski i zagranicy, czołowe wydawnictwa, znane osobistości świata kultury, sportu, mediów, polityki oraz tłumy czytelników, spragnionych kontaktów ze swoimi ulubionymi pisarzami odbędzie się już po raz 17.

 
 

16. Targi Książki w Krakowie ukryte w liczbach

Przyszedł czas na podsumowanie 16-tej edycji Targów Książki w Krakowie. Oto na koniec kilka statystycznych wyliczeń:

 

Istnieją po to, by czytać książki - podsumowanie 16. edycji Targów Książki w Krakowie

"Istnieją po to, by czytać książki" - z hasłem przewodnim tegorocznych 16. Targów Książki w Krakowie (słowami angielskiej pisarki Clare Morrall) utożsamiły się ponad 34 tysiące osób (dane szacunkowe).

 

PWM na 16. Targach Książki w Krakowie

Od 25 do 28 października zwiedzający Targi przy ul. Centralnej 41a będą mogli kupić książki i nuty w promocyjnych cenach. W bogatej ofercie nie zabraknie publikacji Małgorzaty Gąsiorowskiej pt. „Kisielewski” nominowanej w tym roku do Nagrody im. Jana Długosza.

 

16. Targi Książki w Krakowie: Nagroda im. Jana Długosza dla prof. Andrzeja Friszke

Mocą decyzji Jury Konkursu na czele z przewodniczącym prof. Władysławem Stróżewskim w 2012 r. Nagrodę im. Jana Długosza otrzymał prof. Andrzej Friszke.

 

Nominacje do Nagrody im. Jana Długosza

Z 50 zgłoszonych do Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza książek, 10 wydanych w roku 2011 zostało nominowanych do Nagrody Głównej.

 

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na 16. Targach Książki w Krakowie

W dniach 26-28 października Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na stoisko, spotkania z autorami i krótkie rozmowy podczas podpisywania książek w ramach 16. Targów Książki w Krakowie.

 

Charaktery na Targach Książki w Krakowie - stoisko B78

Szanowni Państwo, Wydawnictwo Charaktery serdecznie zaprasza do odwiedzenia naszego stoiska B78 na Krakowskich Targach Książki, które będą trwały od czwartku do niedzieli (25-2810).

 

Media Rodzina podczas Targów Książki w Krakowie

Szanowni Państwo, Zapraszamy serdecznie w imieniu wydawnictwa Media Rodzina na stoisko targowe A1, gdzie podpisywać książki będą tradycyjnie ich autorzy!

 

Cecylka Knedelek i bajki dające odwagę czyli Jedność na Targach

Spotkania organizowane przez Wydawnictwo Jedność podczas Targów Książki w Krakowie :

 

Spotkanie z Barbarą Toruńczyk w Krakowie

26 X o g. 18.00 zapraszamy do Krakowa do Nowej Prowincji (ul. Bracka 3–5) na spotkanie z Barbarą Toruńczyk autorką tomu szkiców „Żywe cienie”.

 

Znamy nominowanych w konkursie "Najlepsze książki na jesień"

Szanowni Państwo W czwartek, 25 października 2012 r. o godzinie 11:00 w sali seminaryjnej numer 1, tuż przed oficjalnym otwarciem Targów Książki w Krakowie, poznamy laureatów konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”, organizowanego przez redakcję wortalu literackiego Granice.pl.

 

Co przygotował Dom Wydawniczy Rebis na Targi w Krakowie?

Dom Wydawniczy REBIS przygotował dla swoich czytelników całą paletę nowości oraz wybór innych wartych uwagi propozycji. Wśród nowości szczególną uwagę należy zwrócić na powieść "Sejf" autorstwa Tomasza Sekielskiego.

 

Plagiat.pl - zaproszenie na prezentację systemu BookWatch

Plagiat.pl właściciel jedynego w Polsce powszechnie używanego Internetowego Systemu Antyplagiatowego ma wielką przyjemność zaprosić Państwa na prezentację doświadczeń z działania systemu BookWatch Antypirackiego Monitoringu książek p.t. "O pożytkach ze strzyżenia trawnika"

 
 

Wyjątkowe święto książki już za tydzień! 16. Targi Książki w Krakowie

Dwie, byłe już, pierwsze damy Polski, kilku znanych sportowców, dziennikarzy, aktorów, muzyków, celebrytów, ale przede wszystkim setki najbardziej popularnych autorów, reprezentujących najlepsze wydawnictwa.

 

Oficyna Wydawnicza Impuls zaprasza na swoje stoisko na 16. Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwa

Wielkimi krokami zbliża się święto książki, czyli 16. Targi Książki w Krakowie, na którym nie może zabraknąć Oficyny Wydawniczej Impuls i jej czytelników!

 

16. Targi Książki w Krakowie - kreatywna różnorodność

16. edycja Krakowskich Targów Książki zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy przygotowali w tym roku dużą różnorodność imprez i wydarzeń, które powinny zainteresować najbardziej wybrednych czytelników:

 

16. Targi Książki w Krakowie - idzie nowe

16. Targi Książki w Krakowie zapraszają na Salony...Salon Nowych Mediów, Salon Wydawców Szkół Wyższych, Salon Wydawców Katolickich, Salon Małe Ojczyzny - Podhale:

 

16. Targi Książki w Krakowie - S jak Salon, M jak MOCAK, K jak Konkurs

Targi Książki w Krakowie idą w miasto... a dokładniej - na ulicę Lubicz 46 do Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera Polskiej Akademii Nauk, w którym w dniach 25-27.10. odbędzie się Salon Książki Przyrodniczej.  

 

16. Targi Książki w Krakowie - lipcowe ciekawostki

Wydarzenia

16. Targi Książki w Krakowie przekazują kilka interesujących ciekawostek związanych z listopadową edycją krakowskich targów książki.

 

16. Targi Książki w Krakowie - dla wszystkich i dla każdego z osobna

Prezentujemy nowinki związane z 16 Targami Książki w Krakowie, które odbędą się już w październiku.

 

16. Targi Książki w Krakowie... naj, naj, naj...

Wydarzenia

Już za moment, a wiemy jak szybko płynie czas rozpoczną się 16. Targi Książki w Krakowie - 25-28 października.

 

Targi Książki w Krakowie przedświątecznie

Wydarzenia

Targi Książki w Krakowie z życzeniami...... wszystkiego, co najlepsze. Radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Karpia bez ości, pożywnej juszki, słodkich makówek, pysznych kartaczy, barszczu z uszkami.

 

Jeszcze słów kilka o 15. Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

Czyli najkrótsze i najtrafniejsze podsumowanie Targów Książki w Krakowie. Jubileuszowa edycja jesiennego święta literatury to niepoliczalna wręcz ilość książek, ponad 400 autorów i 1000 godzin programu towarzyszącego.

 

EbookCafe na Targach Książki w Krakowie

Pół tysiąca wydawnictw, 400 autorów i 34 tysiące odwiedzających – jubileuszowe, 15. Targi Książki w Krakowie już za nami. Impreza pokazała, że rynek książki powoli, ale konsekwentnie otwiera się na książkę elektroniczną.

 

Sukces Targów w Krakowie

Wydarzenia

34 tys. osób odwiedziło zakończone w niedzielę 15. Targi Książki - podali, opierając się na wstępnych szacunkach, organizatorzy. Była to rekordowa liczba uczestników w historii targów.  

 

15. Targi Książki w Krakowie: Literatura znów górą!

Wydarzenia

Ubiegłoroczna edycja Targów Książki w Krakowie przyciągnęła 30 tys. miłośników książek. W tym roku, już po sobotnim szturmie na stoiska wydawców spodziewać się można, że rekord ten zostanie pobity!

 

Krakowski finał Najlepszej Książki na Jesień 2011

W niedzielę, 6 listopada 2011 o godzinie 11:00 podczas XV Targów Książki w Krakowie odbędzie się ogłoszenie wyników kolejnej edycji konkursu i plebiscytu „Najlepsza książka na jesień”. W sali seminaryjnej numer 1 zbiorą się wówczas czytelnicy, wydawcy, ale i znakomici autorzy – Dmitrij Strelnikoff, Zbigniew Białas, Marta Magaczewska i Janusz Koryl. Planowane są również specjalne atrakcje multimedialne. Tymczasem grono jurorów oraz 20 tysięcy Internautów głosujących za pośrednictwem strony...

 

Krakowskie nagrody

Nagrody

Pierwszego dnia 15. Targów Książki w Krakowie rozstrzygnięto wiele konkursów i wręczono wiele nagród.  

 

Najlepsza książka audio 2010 - ogłoszenie wyników!

Nagrody

3 listopada w trakcie krakowskich Targów Książki poznaliśmy listę tegorocznych laureatów konkursu Książka Audio Roku. Spośród prawie 60 nominowanych tytułów jury wybrało najlepsze książki do słuchania wydane w 2011 roku. Jak podkreślił Janusz Kukuła, wybitny reżyser Teatru Polskiego Radia i jednocześnie członek jury konkursu, obserwujemy coraz wyższy poziom nagrań.

 

Egmont na 15. Targach Książki w Krakowie - książki, gry, komiksy – stoisko B-38

Wydawnictwa

EGMONT snuje dobre opowieści. Zachęca do wspólnego i samodzielnego czytania oraz słuchania audiobooków. Opowiada historie: zwykłe i niezwykłe, zabawne i wzruszające, dające do myślenia i dowcipne.

 

PIW na Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwa

Państwowy Instytut Wydawniczy zaprasza na spotkania ze swoimi autorami podczas Targów Książki w Krakowie.

 

Miłosz / Iwaszkiewicz "Portret podwójny" w Krakowie

5 listopada 2011 (sobota) o g. 18.00 w Gazeta Cafe (Kraków, ul. Bracka 14) zapraszamy na krakowską premierę książki Czesława Miłosza i Jarosława Iwaszkiewicza "Portret podwójny".

 

1.11.11 - tej jesieni należy przeczytać tylko tę jedną ksiązkę!

Nowości

1.11.2011 - światowa premiera Domu Jedwabnego Anthony'ego Horowitza. W Polsce książka dostępna od 3 listopada!

 

15. Targi Książki w Krakowie niespełna 24 godziny przed startem

Wydarzenia

15. Targi Książki w Krakowie niespełna 24 godziny przed startem

 

Galeria Książki na Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

W dniach od 3 do 6 listopada w Krakowie odbędzie się 15. edycja Targów Książki. Wśród wystawców nie zabraknie także Wydawnictwa Galeria Książki.

 

Sorus na Targach Książki w Krakowie

Wydawnictwa

Poznańskie wydawnictwo SORUS zaprasza na 15. Targi Książki w Krakowie!. Szczegółowe informacje (adres, dojazd, godz. otwarcia, plan hali, spotkania z autorami) na stronie Targów

 

Zaproszenie na prezentację Antypirackiego Monitoringu Książek BookWatch na 15 Targach Książek w Krakowie

Internet

Szanowni Państwo, Plagiat.pl właściciel jedynego w Polsce powszechnie używanego Internetowego Systemu Antyplagiatowego ma wielką przyjemność zaprosić Państwa na prezentację systemu BookWatch - antypirackiego monitoringu książek.

 

Ośrodek KARTA na 15. Targach Książki w Krakowie (3-6.11.2011) - stoisko A30!

Wydawnictwa

Serdecznie zapraszamy na stoisko nr A30 (sektor A) z nowościami Wydawnictwa Ośrodka KARTA!

 

Wydawnictwo SALWATOR zaprasza na 15. Targi Książki w Krakowie

Wydarzenia

Szanowni Państwo! Zapraszamy w imieniu wydawnictwa Salwator do odwiedzenia jubileuszowej 15. edycji Targów Książki w Krakowie w dniach 3-6 listopada 2011 r.

 

15. Targi Książki w Krakowie zapraszają

Wydarzenia

Do 15. edycji Targów Książki w Krakowie (3-6 listopada 2011) pozostał niecały tydzień! Jeszcze raz serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w jubileuszowej edycji Targów i przesyłamy kilka najważniejszych informacji.

 

Targi Książki w Krakowie i Festiwal Conrada z autorami Wydawnictwa W.A.B.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkania i dyskusje z polskimi i zagranicznymi autorami Wydawnictwa W.A.B. podczas Conrad Festival 2011 i 15. Targów Książki w Krakowie.

 

Firma Księgarska Olesiejuk na T. w Krakowie

Wydarzenia

15 Targi Książki w Krakowie, 3-6 listopada 2011 r. Stoisko A 43 Firmy Księgarskiej Olesiejuk. Zaprasza na spotkania z autorami:  

 

Virtualo na 15. Targach Książki w Krakowie

Księgarnie

Virtualo na Targach Książki w Krakowie – niespodzianki i nowości! W dniach 3-6.11.2011 w Krakowie odbędą się jubileuszowe, 15 Targi Książki. Podobnie jak w roku poprzednim, również i w tym zapraszamy wszystkich Wydawców, Autorów i Czytelników do odwiedzenia naszego stanowiska – F17.

 

Jedność na Targach Książki w Krakowie! Czekamy na Państwa!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo! Drodzy Czytelnicy! Zapraszamy wszystkich miłośników książek na stoisko wydawnictwa „Jedność” podczas Targów Książki w Krakowie. W czasie trwania Targów wszystkie książki na ich stoisku będzie można kupić taniej o 20%.

 

15. Targi w Krakowie - premiery książkowe cz .IV

Wydarzenia

Prezentujemy ostatnią część promocji tytułowych zaproponowanych przez wydawców na tegoroczną 15. edycję Targów Książki w Krakowie.

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. III

Wydarzenia

Prezentujemy ciąg dalszy promocji tytułowych zaproponowanych przez wydawców na tegoroczną 15. edycję Targów Książki w Krakowie.

 

15. Targi Książki w Krakowie od hali, przez sale, po stoiska

Wydarzenia

Flash mob na terenie Targów Książki. Ale książki będą na półkach, prawdziwe istoty... usłyszysz o godzinie 12:00 w sobotę 5 listopada, będąc na 15. Targach Książki w Krakowie.

 

Czubaszek, Andrus, Klich, Wodecki, Porada na stoisku Prószyńskiego - 15. Targi Książki w Krakowie

Do rozpoczęcia 15. Targów Książki w Krakowie pozostał niecały tydzień. W tym roku Prószyński i S-ka zaprasza na stoisko A39.    

 

Seryjni poeci na Targach Książki w Krakowie

Seryjni poeci na Targach Książki w Krakowie, ul. Centralna 41 a, boks D/101, 3-6. 11. 2011, swoje książki będą podpisywać:

 

Program towarzyszący 15. Targom Książki w Krakowie

Wydarzenia

Jak co roku Krakowskie targi Książki proponują oprócz ciekawej ekspozycji wydawniczej, spotkań autorskich, prelekcji sporo imprez towarzyszących:

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. II

Wydarzenia

Prezentujemy ciąg dalszy promocji tytułowych zaproponowanych przez wydawców na tegorocznej 15. edycji Targów Książki w Krakowie.

 

15. Targi Książki w Krakowie - goście targów

Wydarzenia

Oprócz bogatej oferty książkowej, Krakowskie Targi Książki stwarzają niepowtarzalną okazję spotkania się z naszymi ulubionymi pisarzami. I tym razem nie zabraknie atrakcyjnych twórców:

 

15. Targi Książki w Krakowie - premiery książkowe - cz. I

Wydarzenia

Krakowskie Targi Książki proponują jak co roku bogaty program imprez towarzyszących prezentacji oferty wydawniczej. A ta jak zawsze jest niezwykle bogata i atrakcyjna.

 

Parę aktywności 15. Targów Książki w Krakowie

Wydarzenia

Krakowskie Targi Książki poszukują czwartego Ambasadora. Zadanie dla prawdziwych fanów - Wybierz Ambasadora.

 

Jak skutecznie chronić prawa autorskie w XXI w.? – zaproszenie za spotkanie

Prawo

Stowarzyszenie Autorów i Wydawców "Polska Książka" w uzgodnieniu z przedstawicielami Federation of European Publishers, liderem pakietu roboczego nr 3 (organizowanie i koordynowanie inicjatyw krajowych) w pracach nad wdrażaniem systemu Arrow Plus w Polsce, pragnie serdecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych na spotkanie „Program ARROW Plus i prace nad polską platformą informacji o książce (Books in Print)”, które odbędzie się podczas Targów Książki w Krakowie 3 listopada br....

 

10 tysięcy książek w wagonach PKP zaprasza na Targi do Krakowa!

Wydarzenia

W czasie podróży nic nie zastąpi dobrej książki. Tej jesieni znakomitych lektur z pewnością nie zabranie, co więcej, pojawią się masowo nie tylko na jubileuszowych Targach Książki w Krakowie (3-6 listopada 2011 r.), ale także… w pociągach PKP Intercity relacji Kraków – Warszawa, Warszawa – Kraków!

 

Salon Nowych Mediów

Na 15. Targach Książki w Krakowie (3-6 listopada) będzie miał miejsce Salon Nowych Mediów czyli prezentacje najnowszych trendów w świecie cyfrowych książek .

 

Znamy pierwszych Ambasadorów Targów Książki w Krakowie

Wydarzenia

Przez kilkanaście lat istnienia Targi Książki w Krakowie odwiedziło ćwierć miliona osób. Spośród tak licznego grona organizatorzy postanowili wyróżnić tych, którzy wspólnie z nimi tworzą historię wydarzenia. Osoby, które określają Targi jako wyjątkowe i niepowtarzalne miejsce i zawsze chętnie na nie wracają otrzymają Tytuł "Ambasadora Targów Książki w Krakowie". Wyróżnienie będzie corocznie wręczane czterem osobom, które promują Targi oraz ideę czytelnictwa w… czterech stronach...

 

15. Targi Książki w Krakowie idą w miasto!

Wydarzenia

Teatr im. Julisza Słowackiego przygotował nie lada niespodziankę dla Wystawców i Zwiedzających 15. Targów Książki w Krakowie. Uczestnicy Targów będą mieli możliwość zakupu biletów normalnych w cenie biletów ulgowych na spektakle: "Himmelweg. Droga do nieba" w dniach 4-6 listopada oraz "Miłosz - twarzą do Pacyfiku" w dniu 8 listopada. Warunkiem zakupu będzie okazanie w kasie Teatru biletu wstępu na Targi Książki bądź identyfikatora Wystawcy. To kiedy idziemy na...

 

Miłosz w samo południe - wyjątkowa akcja podczas Tragów Książki w Krakowie

Wydarzenia

Ponad 10 tysięcy osób czytających w jednym miejscu i czasie wybrany fragment tekstu Czesława Miłosza z okazji obchodów Roku poety. To najnowsza inicjatywa związana z tegoroczną, jubileuszową edycją Targów Książki w Krakowie (3-6 listopada 2011r.) Start akcji zaplanowano na sobotę, trzeci dzień targowy na godzinę 12. W ten sposób Kraków zorganizuje prawdopodobnie jeden z największych flash mobów czytelniczych świata!

 

Nowe Media na targach w Krakowie

Wydarzenia

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Salonie Nowych Mediów, który odbędzie się po raz drugi w ramach 15. Targów Książki w Krakowie.

 

15. Targi Książki w Krakowie - co nowego?

Wydarzenia

Już dziś zapraszamy do udziału w jubileuszowych 15. Targach Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 3-6 listopada 2011 r.   Poprzednia edycja zgromadziła prawie 32 tysiące zwiedzających, tym samym pobijając rekord z 2009 r. Targi Książki w Krakowie jeszcze nigdy w swojej 14-letniej tradycji nie osiągnęły takiego wyniku.    

 

Targi Książki dla Dzieci w Krakowie, 3-5 czerwca 2011

Wydarzenia

Najlepsze książki, najpopularniejsi autorzy, najciekawsze gry i zabawy! Rozbudowany program towarzyszący dla rodziców i najmłodszych czytelników!

 

Ponad 30 tys. osób odwiedziło 14. Targi Książki w Krakowie

Wydarzenia

Rekordowa liczba ponad 30 tys. osób odwiedziła zakończone w niedzielę 14. Targi Książki w Krakowie - poinformował PAP rzecznik prasowy targów, Paweł Cyz.

 

Salon Nowych Mediów na 14. Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nowinkami technicznymi do Salonu Nowych Mediów, który odbywa się w ramach 14. Targów Książki w Krakowie.

 

Książka za książkę na 14 Targach Ksiązki w Krakowie

Wydarzenia

Już po raz piąty ruszyła wielka zbiórka książek dla krakowskich bibliotek. Podczas 14. Targów Książki każdy, kto wesprze naszą akcję otrzyma rabat na nowe tytuły u kilkudziesięciu targowych wystawców.

 

"Zeszyty Literackie" na Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

W dniach 4–7 XI 2010 serdecznie zapraszamy do stoiska Zeszytów Literackich (B 84) na Targach Książki w Krakowie (ul. Centralna 41a).

 

Wydawnictwo Czarne na 14. Targach Książki w Krakowie

Wydarzenia

Wydawnictwo Czarne zaprasza wszystkich na 14. Targach Książki w Krakowie. Ich autorzy podpisują nowości na stoisku Wydawnictwa Czarne B73.

 

XIV Targi Książki w Krakowie - seminarium ,,Książka elektroniczna - zagrożenie czy szansa?"

Wydarzenia

e.Lip.pl, „7.bulls.com, e.Lip.pl. Media Town, Virtualo, Wydawnictwo TWN, magazyn „Wydawca" zapraszają na seminarium pt. „Książka elektroniczna – zagrożenie czy szansa" Targi Książki w Krakowie - 5 listopada 2010 r., godz. 13:00 -15:00 (sala nr 4)

 

Kraków pisze książkę z Hertą Muller!

Już w najbliższy weekend, 30-31 października 2010r. w Galerii Krakowskiej (przy Avanti - poziom plus 1) każda osoba pełnoletnia będzie mogła zostać współautorem książki rozpoczętej przez noblistę Hertę Muller – gościa specjalnego tegorocznych 14. Targów Książki w Krakowie (4-7 listopada 2010r.)

 

Konkurs na książkę edytorsko doskonałą ,,Edycja" - rozstrzygnięcie podczas Targów Książki w Krakowie

Wydarzenia

Targi Książki w Krakowie, magazyn „Wydawca", Arctic Paper Polska zapraszają na rozstrzygnięcie tegorocznego Konkursu na Książkę Edytorsko Doskonałą EDYCJA.

 

Spotkania z Hertą Muller oraz akcja „Napisz książkę z noblistką”

Wydawnictwo Czarne oraz Goethe-Institut w Warszawie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji prasowej z laureatką literackiej Nagrody Nobla 2009 Hertą Müller.

 

14. Targi Książki w Krakowie - konferencja prasowa wtorek 26.10.2010r

Wydarzenia

Noblistka, słynni pisarze, aktorzy i polscy celebryci już wkrótce zawitają do Krakowa.

 

Cała Polska czyta... w Krakowie

Wydarzenia

Za niecałe dwa miesiące w Krakowie spotkają się miłośnicy książek z całej Polski. Okazja do świętowania jest jedyna w swoim rodzaju – Targi Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 4-7 listopada już po raz czternasty. Do miasta przyjadą autorzy z Polski i zagranicy oraz blisko czterystu wydawców. Jakich atrakcji możemy się spodziewać w tym roku? Otóż w tym roku każdy znajdzie coś dla siebie…  

 

Konkurs: Sie czyta! Sie wie!

Uwaga dzieciaki i szanowna młodzieży! Portal duże Ka zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (podopiecznych świetlic środowiskowych, ognisk wychowawczych i innych organizacji prowadzących pracę środowiskową na rzecz dzieci i młodzieży) do wzięcia udziału w konkursie na rysunek i hasło promujące czytanie.

 

Targi Książki w Krakowie w oficjalnym Programie Prezydencji 2011

Wydarzenia

Targi Książki w Krakowie mają szansę na oficjalne uczestniczenie w działaniach przygotowanych przez Narodowy Instytut Audiowizualny w ramach polskiego Przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

 

Rozstrzygnięto I Ogólnopolski Konkurs na Książkę do Słuchania Roku

Nagrody

I nagrodę otrzymały "Rozśmieszanki, Rozmyślanki, Usypianki" Danuty Wawiłow, Wydawnictwa Buka, czytane przez Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra oraz Edytę Jungowską.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.