RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Strzeżcie się piękna! - słynny esej Stefana Chwina "Zwodnicze piękno" wraz z "Tygodnikiem Powszechnym

Nowości

Już od środy 29 czerwca w sprzedaży także wydanie „Tygodnika Powszechnego” wraz z bogato ilustrowanym esejem Stefana Chwina „Zwodnicze Piękno”.

 

Wyjątkowa kolekcja audiobooków "Tygodnika Powszechnego". Weź, słuchaj!

Nowości

Ks. Boniecki na płycie „Trzy po trzy” interpretuje pamiętniki Aleksandra Fredry, a na „Żywej Księdze” komentuje Biblię i odpowiada na nurtujące pytania.

 

Kup komplet 3 Kanonów "Tygodnika Powszechnego" – tylko teraz dostawa gratis*!

Nowości

Specjalne wydania „Tygodnika Powszechnego”, pełne najlepszych wywiadów i publicystyki z 70 lat pisma – w cenie 39 złotych do kupienia w naszym sklepie internetowym na powszech.net/komplet. Weź, czytaj!

 

Wyjątkowy zestaw: książka ks. J. Tischnera „Myśli o wolności, w ładzy i wspólnocie” i najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego”!

Nowości

Wyjątkowy zestaw już w sprzedaży: książka ks. Józefa Tischnera „Myśli o wolności, władzy i wspólnocie” i najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego”.

 

Tygodnik Powszechny - Ostatnia rozmowa z ks. Kaczkowskim - „Żeby być zbawionym, najpierw trzeba żyć"

Nowości

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” pożegnanie i ostatnia rozmowa z ks. Janem Kaczkowskim, przeprowadzona przez Błażeja Strzelczyka miesiąc przed śmiercią założyciela puckiego hospicjum.

 

Przewodnik "W Ziemi Świętej" ks. Adama Bonieckiego - do nabycia od środy 16 marca wraz z "Tygodnikiem Powszechnym" 12/2016

Nowości

Już dziś, 16 marca, wraz z wydaniem „Tygodnika Powszechnego" 12/2016 na Niedzielę Palmową otrzymacie książkę księdza Adama Bonieckiego - relację z wyprawy do Ziemi Świętej - nieoczywisty zapis podróży, portrety spotkanych ludzi i wiele obyczajowych spostrzeżeń.

 

"Tygodnik Powszechny" 9/2016: Lech Wałęsa - teczka mniejsza niż życie

Nowości

Najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” już w kioskach! Co w nim znajdziecie? Temat Tygodnika. Lech Wałęsa: Teczka mniejsza niż życie.

 

Szymon Hołownia nowym felietonistą "Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwa

Już w najbliższym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" 7/2017 pojawi się nowy felietonista - Szymon Hołownia.

 

"Tygodnik Powszechny" 6/2016 - TRENER DUSZ, czyli ojciec Adam Szustak - kim jest najsłynniejszy polski kaznodzieja

Nowości

Szanowni Państwo, najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” już w kioskach, a w nim: Temat Tygodnika: Psychologia, Biblia, spektakl: kim jest ojciec Adam Szustak, najsłynniejszy polski kaznodzieja?

 

Grzegorz Jankowicz kuratorem międzynarodowego festiwalu literackiego Read My World w Amsterdamie!

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że członek rady redakcyjnej „Tygodnika Powszechnego", a zarazem dyrektor Festiwalu Conrada, Grzegorz Jankowicz, został kuratorem międzynarodowego festiwalu literackiego Read My World.

 

Konkurs mikołajkowy w magazynie literackim "Książki w Tygodniku" - blisko 100 nagród książkowych do wygrani

Wydawnictwa

Z bieżącym wydaniem "Tygodnika Powszechnego"- magazyn literacki "Książki w Tygodniku" o tym, czym będzie książka w 2030 roku

 

„Tygodnik Powszechny" 43/2015 z płytą: "Prawdy nieoczywiste",

Nowości

Już w środę 14 października do "Tygodnika Powszechnego" 42/2015 dołączona będzie wyjątkowa płyta z felietonami ojca Jana Andrzeja Kłoczowskiego.

 

Odnaleziony wiersz Tomasa Tranströmera w najnowszym "Tygodniku Powszechnym"

Nowości

W papierach po zmarłym w tym roku Tomasie Tranströmerze, szwedzkim laureacie literackiej Nagrody Nobla (2011), odnaleziono wiersz „Preludium dodatkowe – dedykowane mojemu egzegecie”.

 

Jerzy Pilch wraca na łamy Tygodnika Powszechnego

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy, że Jerzy Pilch wraca na łamy „Tygodnika Powszechnego” z powstającą właśnie książką „Historia dygotu”:

 

Promotorzy debiutów

Wydarzenia

Jesteś wydawcą i chcesz wydać pierwszą książkę pisarza-debiutanta? Instytut Książki i Fundacja Tygodnika Powszechnego oraz nasi partnerzy: Festiwal Conrada, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Tygodnik Powszechny ogłaszają konkurs właśnie dla ciebie!

 

Dodatek do "Tygodnika Powszechnego" poświęcony Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie

Nowości

Szanowni Państwo, tym z Państwa, którzy nie mieli okazji zapoznać się z wersją papierową, polecamy wersję elektroniczną dodatku do „Tygodnika Powszechnego” poświęconego Austriackiemu Forum Kultury w Warszawie oraz wybranym zjawiskom w kulturze austriackiej.

 

Pożegnanie Stanisława Barańczaka - dodatek w najnowszym "Tygodniku Powszechnym"

Nowości

W najnowszym, noworocznym numerze "Tygodnika Powszechnego" (w kioskach w poniedziałek 29 grudnia) ukazuje się dodatek na pożegnanie Stanisława Barańczaka. Na 11 specjalnych stronach znajdą się teksty Michała Pawła Markowskiego, Andrzeja Franaszka i Magdy Heydel, a także wybrane przez redaktorów "Tygodnika" wiersze poety i jego przekłady.

 

Odnalezione w tłumaczeniu - Tygodnik Powszechny

Nowości

W najnowszym, świątecznym numerze Tygodnika Powszechnego znajdą Państwo specjalny dodatek „Odnalezione w tłumaczeniu”, powstały we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.

 

O książce Wojciecha Karpińskiego "Obrazy Londynu"

Wydawnictwa

W „Tygodniku Powszechnym” (30 XI 2014) Tomasz Fiałkowski pisze o książce Wojciecha Karpińskiego „Obrazy Londynu”:

 

"Tygodnik Powszechny" 40/2014: Wszystkie serca Zbigniewa Religi

Nowości

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" możecie Państwo przeczytać znakomity portret profesora Zbigniewa Religi.

 

25 wolnej literatury w Polsce

Wydawnictwa

Polecamy najnowszy numer Tygodnika Powszechnego z dodatkiem "25 lat wolnej literatury w Polsce". Znajdziecie tam m.in. wywiad z Beatą Stasińską komentujący przemiany na rynku książki i tekst Przemysława Czaplińskiego o poszukiwaniu suwerenności w literaturze.

 

"Tygodnik Powszechny 29/2014 - zapowiedzi wydania

Zapowiedzi

Temat aktualnego wydania Tygodnika Powszechnego 29/2014: Prof. Jerzy Hausner: Państwo ślepe na jedno oko.

 

Tygodnik Powszechny 28/2014 - zapowiedz wydania

Nowości

Anonsujemy zapowiedz najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" 28/2014. Numer wraz z dodatkiem Książki w Tygodniku. Magazyn Literacki od dziś dostępny w sprzedaży.  

 

„Tygodnik Powszechny” – anons wydania nr 27/2014

Nowości

Kolejny numer Tygodnika Powszechnego pojawił się w kioskach i salonach sprzedaży. Tematem przewodnim wydania są "Polityczne domki z kart"

 

Tygodnik Powszechny" 26/2014 z filmem "Jego oczami. Opowieść o ks. Józefie Tischnerze" w prezenci

Nowości

w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" 26/2014 (w sprzedaży do wtorku, 1 lipca) znajdziecie Państwo wyjątkowy prezent dla naszych Czytelników - "Jego oczami. Opowieść o ks. Józefie Tischnerze" - DVD z filmem Szymona J. Wróbla.

 

Jacek Hugo-Bader popełnił plagiat?

Wydarzenia

Czy znany reporter, w swojej książce o tragedii na Broad Peak użył fragmentów reportażu z „Tygodnika Powszechnego”? Podobieństwo niektórych zdań jest ewidentne. Prawnicy twierdzą, że dokonano plagiatu.

 

Przyspieszone wydanie: "Tygodnik Powszechny" 25/2014 -w sprzedaży już dzisiaj, we wotrek 17 czerwca

Nowości

Ze względu na zbliżający się długi weekend, nowy "Tygodnik Powszechny" nr 25/2014 jest w sprzedaży już dziś, czyli we wtorek, 17 czerwca.

 

Tygodnik Powszechny" 21/2014 z magazynem literackim "Książki w Tygodniku" oraz z dodatkiem Conrad 2014

Nowości

Nowy numer Tygodnika Powszechnego 21/2014 z dodatkiem: "Książki w Tygodniku" oraz "Conrad 2014":

 

„Tygodnik Powszechny" poleca: Czy można było uniknąć tragedii? Premiera książki "Broad Peak. Niebo i piekło"

Nowości

Szanowni Państwo, wczoraj miała miejsce premiera reporterskiej książki „Broad Peak. Niebo i piekło” Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego - dziennikarzy "Tygodnika Powszechnego".

 

Tygodnik Powszechny" 17/2014 - specjalne strony przed kanonizacją!

Nowości

Zapowiadamy najnowsze wydanie "Tygodnika Powszechnego" 17/2014 - ze specjalnymi stronami poświęconymi kanonizacji oraz z dodatkiem o Janie Karskim.

 

Nowy "Tygodnik Powszechny" 16/2014 na Wielkanoc

Nowości

Edytujemy zapowiedzi aktualnego, Wielkanocnego już wydania "Tygodnika Powszechnego" 16/2014. W wydaniu także dodatek dotyczący zbliżającego się Festiwalu Copernicus.

 

Tygodnik Powszechny" 15/2014 z książką "Medytacje Drogi Krzyżowej" ks. Adama Bonieckiego

Nowości

Szanowni Państwo, już jutro, w najnowszym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”znajdą Państwo specjalny upominek dla naszych Czytelników: „Medytacje Drogi Krzyżowej” ks. Adama Bonieckiego.

 

Tygodnik Powszechny (12/2014) : Towiańczycy w teatrze, filozofia dla dzieci, J.J. Kolski i utracona wiara w kino, Stasiuk o kościołach, biblia Szczygła

Nowości

Dzień dobry, anonsujemy Państwu zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego", a w nim m.in. rozmowa z min.Radosławem Sikorskim, wywiad z nowym przewodniczącym KEP abp Stanisławem Gądeckim, a także śledztwo Michała Olszewskiego dotyczące bohaterów "Kamieni na szaniec" oraz rozmowa z Janem Jakubem Kolskim.  

 

Tygodnik Powszechny" 11/2014 - zapowiedzi wydania: Spór o "Kamienie na szaniec", Dorota Masłowska - śpiewająco!

Nowości

Edytujemy zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" nr 11/2014. Tygodnik Powszechny: Rok z Franciszkiem – temat wydania

 

"Tygodnik Powszechny" 10/2014: Premiera - fragment nowej książki Olgi Tokarczuk w magazynie literackim "Książki w Tygodniku"

Nowości

Szanowni Państwo, anonsujemy zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego"10/2014, a w nim: - Michał Szymański pisze o wyborze poezji na 50. urodziny Jacka Podsiadły; - Pożegnanie Paco De Lucíi - Jan Błaszczak - Anita Piotrowska o tegorocznych Oskarach - Kajetan Prochyra opowiada o niezwykłym muzycznym przedsięwzięciu w Sejnach  

 

"Tygodnik Powszechny" - Premiera książki ks. Jana Kracika "I tak się żyło. Opowieści mojej matki"

Nowości

Szanowni Państwo, mam przyjemność zapowiedzieć najnowszy, IV tom, wydany nakładem Biblioteki Tygodnika Powszechnego - książkę ks. Jana Kracika "I tak się żyło. Opowieści mojej matki"  

 

Tygodnik Powszechny" 6/2014: Czy Szczepan Twardoch nienawidzi Polski?; Oliver Frljić i "Nie-boska" odwołana

Nowości

Prezentujemy Państwu zapowiedzi najnowszego wydania "Tygodnika Powszechnego" nr 6/2014. W wydaniu m.in.:

 
 

"Tygodnik Powszechny" - zapowiedzi wydania noworocznego

Nowości

Przedstawiamy zapowiedź noworocznego numeru Tygodnika Powszechnego:

 

"Tygodnik Powszechny" poleca: premiera książki Grzegorza Jankowicza „Cmono. Rozmowy z pisarzami

Nowości

Szanowni Państwo, już dziś, podczas inauguracji krakowskiego Festiwalu Conrada ma miejsce premiera książki krytyka i eseisty, redaktora działu kultury „Tygodnika Powszechnego",

 

"Polacy kradną książki"- "Tygodnik Powszechny" 36/2013

Wydawnictwa

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" polecamy Państwu artykuł wyjaśniający, dlaczego polskiego bibliofila nękają windykatorzy

 

Mini-opowiadania Mrożka w Tygodniku Powszechnym

Wydarzenia

W najnowszym numerze Tygodnika Powszechnego znalazły się mini-opowiadania Sławomira Mrożka publikowane w tymże piśmie na początku lat 90.

 

"Tygodnik Powszechny" nr 27/2013 - zbrodnia wołyńska oczami ostatnich świadków

Nowości

Szanowni Państwo, w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" polecamy szczególnie znakomity blok tekstów dotyczących zbrodni wołyńskiej

 

"Tygodnik Powszechny" o "Na Sycylii" Matteo Collury

Nowości

Tygodnik Powszechny o książce Matteo Collury "Na Sycylii" piórem Wita Szostaka.

 

Jarosław Marek Rymkiewicz tematem numeru Tygodnika Powszechnego!

Nowości

Szanowni Państwo, Tygodnik Powszechny poświęcił Jarosławowi Markowi Rymkiewiczowi numer (nr 26 – 3338). Ks. Adam Boniecki we wstępniaku jasno wytłumaczył powody takiej właśnie decyzji

 

Ryszard Krynicki czyta swoje wiersze - płyta z poezją w wydaniu "Tygodnika Powszechnego" nr 26/201

Nowości

Szanowni Państwo, mamy niezwykłą przyjemność zapowiedzieć płytę, która już w najbliższą środę 26 czerwca, wraz z najnowszym wydaniem "Tygodnika Powszechnego" trafi do rąk naszych Czytelników:

 

Ks. Adam Boniecki, Marek Zając i Brygida Grysiak na Warszawskich Targach Książki - zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone książce „Papież Franciszek. Sługa nowego świata”, które odbędzie się w ramach Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym.

 

Andrzej Stasiuk felietonistą „Tygodnika Powszechnego”

Wydarzenia

Andrzej Stasiuk został nowym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” (Tygodnik Powszechny). Jego pierwszy tekst ukaże się w wydaniu pisma, które trafił na rynek 18 marca br.

 

"Tygodnik Powszechny" - zapowiedzi nr 5/2013: jaka będzie Przyszłość Czytania. Franaszek o książce-wywiadzie z Marią Janion

Wydarzenia

Jaka będzie przyszłość czytania? Jak zmieni nas ekran? - to temat najnowszego numeru "Tygodnika Powszechnego"

 

"Tygodnik Powszechny" nr 4/2013 - dodatek "Światy Witolda Lutosławskiego", Jagielskich stres bojowy, nieznana powieść Miłosza

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w najnowszym numerze "TP" polecamy gorąco: Dodatek "Światy Witolda Lutosławskiego" [red. Daniel Cichy, Andrzej Franaszek]

 

Najnowsze wydanie "Tygodnika Powszechnego": Bruce Chatwin - guru współczesnych nomadów

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" szczególnie polecamy: Bruce Chatwin – guru współczesnych nomadów [Magda Heydel]

 

"Tygodnik Powszechny" z audiobookiem "Opowieści wigilijne" w prezencie

Wydawnictwa

Polecamy Państwu lekturę podwójnego świątecznego wydania "Tygodnika Powszechnego nr. 51/52 poświęconego Bożemu Narodzeniu i wielu innym tematom:

 

Audiobook „Tygodnika Powszechnego” na święta – „Opowieści wigilijne

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już w środę 19 grudnia, w świątecznym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”, znajdą Państwo wyjątkowy prezent – nastrojowy audiobook z „Opowieściami wigilijnymi” wybitnych autorów czytane przez aktorskie sławy oraz ks. Adama Bonieckiego.

 

Tygodnik Powszechny" zaprasza do współpracy Monikę Drożyńską // "Dookoła świata" ks. Adama Bonieckiego // W roli świata - szara reneta //

Wydawnictwa

Książka ks. Adama Bonieckiego "Dookoła świata" jest już w sprzedaży w całym kraju, w działach prasowych salonów EMPIK, w sieciach RELAY i INMEDIO, w sklepach internetowych literia.pl i empik.com. Można ją także kupić w sklepiku internetowym "Tygodnika Powszechnego" wislna12.na.allegro.pl.  

 

„Dookoła świata” ks. Adam Boniecki

Zapowiedzi

"Dookoła świata" to zbiór reportaży ks. Adama Bonieckiego publikowanych na łamach "Tygodnika Powszechnego" od 1994 roku, z unikatowymi fotografiami, w tym samego Autora.

 

Film DVD o Wisławie Szymborskiej z najnowszym wydaniem "Tygodnika Powszechnego"

Wydawnictwa

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" polecamy filmy na DVD o Wisławie Szymborskiej:

 

Fundacja Wisławy Szymborskiej i "Tygodnik Powszechny" - współpraca

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, zgodnie z podjętą z Fundacją Wisławy Szymborskiej współpracą, "Tygodnik Powszechny" do nowego numeru pisma dołączył bardzo specjalny dodatek o Noblistce, w którym opublikuje m. in. niepublikowany wcześniej wiersz poetki oraz mapę, którą stworzyła na jednej z wakacyjnych wypraw.

 

"Szymborską jesień się zaczyna" - niezwykłe publikacje i inauguracja działalności Fundacji Wisławy Szymborskiej

Wydawnictwa

W środę 26 września, na dwa dni przed inauguracją działalności Fundacji Wisławy Szymborskiej, w "Tygodniku Powszechnym" ukaże się nadzwyczajny dodatek „Radość pisania”, poświęcony Poetce.

 

Wieczór Szymborskiej w Krakowie

Wydarzenia

28 września w Muzeum Manggha w Krakowie odbędzie się wieczór poświęcony Wisławie Szymborskiej.

 

Jerzy Pilch wraca do "Tygodnika Powszechnego"!

Wydawnictwa

Po trzynastu latach felietonowej nieobecności na łamy „Tygodnika Powszechnego” wraca jeden z najbardziej rozpoznawalnych jego autorów – znakomity pisarz, Jerzy Pilch.

 

"Tygodnik Powszechny" o "Cyprysach i topolach" Marka Zagańczyka

Wydawnictwa

W nowym numerze „Tygodnika Powszechnego” (8 VII 2012) Tomasz Fiałkowski pisze o książce „Cyprysy i topole” Marka Zagańczyka:

 

Rozmowa z Ludwiką Włodek o rodzie Iwaszkiewiczów w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego"

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, w najnowszym wydaniu "Tygodnika Powszechnego" rozmowa Agnieszki Papieskiej z Ludwiką Włodek.

 

Podwójne wydanie Tygodnika Powszechnego

Wydarzenia

"Tygodnik Powszechny" ukaże się w środę 25. kwietnia w specjalnym, podwójnym wydaniu - na majówkę. Mimo większej objętości, jego cena zwiększy się jedynie do 7,90 zł (o 1 zł).

 

Ukaże się wydanie specjalne "Tygodnika Powszechnego", poświęcone Wisławie Szymborskiej

Wydarzenia

Szanowni Państwo, wyjątkowo - bo w poniedziałek - ukaże się przyspieszone wydanie "Tygodnika Powszechnego".

 

Tygodnik Powszechny” o książce Sándora Máraiego „W podróży”

W „Tygodniku Powszechnym” (15 I 2012) Tomasz Fiałkowski pisze o książce Sándora Máraiego „W podróży” wydanej nakładem Zeszytów Literackich.

 

Czy Miłosz zmienił obywatelstwo? W najnowszym "Tygodniku Powszechnym"

MIŁOSZ CZY MILAŠIUS Oskarżenia Czesława Miłosza o to, że podczas wojny, dla własnego bezpieczeństwa, zmienił obywatelstwo z polskiego na litewskie, ciągnęły się za poetą od pierwszy lat powojennych.

 

Gra planszowa: Jak przetrwać rok 2012? W najnowszym "Tygodniku Powszechnym

Jeśli połowa tego, co mówią o przyszłym roku, jest prawdą, to możemy zapomnieć o X-boksie, egzotycznych wakacjach i kolacjach na mieście. Zamiast tego polecamy wieczory przy ekologicznej świeczce i grze planszowej.

 

Sprzedaż "Tygodnika Powszechnego" jak votum zaufania

Wydarzenia

Redakcja Tygodnika Powszechnego trafiła w dziesiątkę, przyspieszając o jeden dzień wydanie kolejnego numeru swego czasopisma.

 

Literatura opanowała "Tygodnik Powszechny" - dodatek literacki

Wydarzenia

Conrad 04 to czwarty w tym roku dodatek do „Tygodnika Powszechnego”, poświęcony 3. Międzynarodowemu Festiwalowi Literatury im. Josepha Conrada, który odbędzie się w Krakowie w dniach 2–6 listopada 2011 r.

 

20 lat temu zmarł Stefan Kisielewski

20 lat temu - 27 września 1991 roku zmarł Stefan Kisielewski, jedna z najbarwniejszych powojennych osobistości w Polsce, niekwestionowany autorytet moralny, pisarz, kompozytor, krytyk muzyczny, pisarz i felietonista m.in. "Tygodnika Powszechnego".

 

Miłosz jak świat - w "Tygodniku Powszechnym"

W numerze „Tygodnika Powszechnego” także pierwszy z trzech magazynów „Miłosz jak świat”, które „Tygodnik” publikuje w Roku Czesława Miłosza.

 

Być jak Wirginia Woolf. W najnowszym "Magazynie Literackim - Książki w Tygodniku"

Prezentujemy najnowszy numer „Tygodnika Powszechnego” poświęconego twórczości Wirginii Woolf pt "Być jak Wirginia Woolf".

 

Ksiądz Boniecki odznaczony za wybitne zasługi dla kultury

Prezydent odznaczył księdza Adama Bonieckiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką uczestniczył w benefisie księdza Bonieckiego - wieloletniego redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego". Ceremonia odbyła się w Galerii sztuki polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

 

Janusz Głowacki pisze scenariusz o Lechu Wałęsie. W najnowszym "Tygodniku Powszechnym

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” Głowacki pisze dla Wajdy scenariusz o życiu Wałęsy.

 

Marcowe "Lekcje czytania" z Tygodnikiem Powszechnym

Trwa akcja „Tygodnika” i Fundacji Tygodnika Powszechnego „Lekcje czytania”, w czasie których prowadzimy dyskusje z licealistami.

 

Piotr Mucharski nowym naczelnym "Tygodnika Powszechnego"

Wydawnictwa

Piotr Mucharski zostanie w marcu nowym redaktorem naczelnym Tygodnika Powszechnego. Zastąpi ks. Adama Bonieckiego, który odchodzi na emeryturę. Mucharski do tej pory był zastępcą redaktora naczelnego "Tygodnika Powszechnego".

 

Boniecki odchodzi

Wydarzenia

Decyzją władz kościelnych ks. Adam Boniecki przestanie być redaktorem naczelnym ”Tygodnika Powszechnego”. Będzie współpracował z pismem, ale już z klasztoru - podaje Presserwis.

 

Świąteczny kanon - jakie książki pod choinkę? W najnowszym "Magazynie Literackim - Książki w Tygodniku"

Z najnowszym “Tygodnikiem Powszechnym” dodatek książkowych “Magazyn Literacki – Książki w Tygodniku”, w którym m. in. lista książek pod choinkę dla dużych i małych czytelników.  

 

Podsumowanie Festiwalu im. Conrada w Tygodniku Powszechnym

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” ukazał się specjalny dodatek, w którym dyrektorzy i pomysłodawcy Festiwalu Literatury im. Conrada, redaktorzy „Tygodnika Powszechnego” - MICHAŁ PAWEŁ MARKOWSKI i PIOTR MUCHARSKI, podsumowują:

 

Co w nowym "Tygodniku Powszechnym"?

Przedstawiamy informacje na temat zawartości najnowszego numeru "Tygodnika Powszechnego", który zapowiada się pasjonująco.

 

Nowy Jork w "Tygodniku Powszechnym"

W najnowszym numerze Magazynu Literackiego w dodatku Tygodnika Powszechnego przeczytamy:

 

Conrad w "Tygodniku Powszechnym"

Wydarzenia

W "Tygodniku Powszechnym" pojawi się trzeci w tym roku dodatek conradowski, w którym oprócz tekstów zahaczających tematykę Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada (2-7 listopada w Krakowie), prezentujemy też wydarzenia kolejnych dni festiwalowych. Festiwal organizowany jest po raz drugi przez Fundację Tygodnika Powszechnego, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Miasto Kraków.

 

Dostojewski: reaktywacja. W najnowszym "Magazynie Literackim" w "Tygodniku Powszechnym"

Wokół książek

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym”, w Magazynie Literackim – Książki w Tygodniku! - o reaktywacji pisarstwa Dostojewskiego.  

 

Pisanie obrazem. Magazyn Literacki - w najnowszym "Tygodniku Powszechnym

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym”, Magazyn Literacki "Książki w Tygodniku" o komiksie i powieści graficznej.

 

Czyta-nie czy tak?

Wokół książek

W najnowszym Magazynie Literackim – Książki w Tygodniu - dodatku do „Tygodnika”. Tematem tej edycji Magazynu jest "Czytanie Tak, czyli Jak, Gdzie, Kiedy, Co, Po co, Dlaczego i z kim czytamy?

 

Grzbiet w zagrożeniu

Z książkami najczęściej obcuję, patrząc na ich grzbiety. Obawiam się, że e-booki pozbawią mnie tej przyjemności.

 

Lekcje czytania z "Tygodnikiem" w kwietniu

Giżycko, Ełk, Szczecin, Pszczyna, a nawet Kraków... to kolejne Lekcje czytania w kwietniu, czyli ciąg dalszy akcji „Tygodnika” i Fundacji Tygodnika Powszechnego, w czasie których prowadzone są dyskusje z licealistami.

 

Europejski Poeta Wolności

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” - trwa Festiwal "Europejski Poeta Wolności" w Gdańsku. W jego trakcie zostanie wręczona Nagroda Europejski Poeta Wolności. Publikujemy w najnowszym numerze dodatek w całości poświęcony Festiwalowi.

 

Rozdzieranie Kapuścińskiego

W „Tygodniku Powszechnym” "Rozdzieranie Kapuścińskiego". Ks. Adam Boniecki, Piotr Mucharski i Michał Olszewski o książce Artura Domosławskiego „Kapuściński. Non-fiction”.

 

Bauman o biografii Kapuścińskiego. W najnowszym "Tygodniku Powszechnym"

Najnowszy numer "Tygodnika Powszechnego" prezentuje dwa ciekawe teksty. Jeden Zygmunta Baumana poświęcony Ryszardowi Kapuścińskiemu

 
 

Felieton: Literatura potrzebna od zaraz

W nawiązaniu do debaty rozpisanej w zeszłą środę w ostatnim numerze "Tygodnika Powszechnego", Portal Księgarski publikuje polemiczny felieton dotyczący poruszonych tam spraw, które leżą na tzw. wątrobie wielu czytelnikom.

 

Pisarz dla literatury czy dla społeczeństwa?

Wydarzenia

W najnowszym „Tygodniku Powszechnym” przeczytamy "Jaką rolę pełni w dzisiejszym społeczeństwie pisarz".

 

W najnowszym "Tygodniku Powszechnym" - o zakończonym Festiwalu im. Josepha Conrada

Zapowiedzi

Zakończył się 1. Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada, współorganizowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego, Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.    

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.