RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Spotkanie z Eider Rodriguez - Literatura jest dla mnie rodzajem myślenia i mówienia

W niedzielę 17 lipca gościliśmy późnym popołudniem baskijską pisarkę Eider Rodriguez , autorkę dramatów, urodzoną w 1973 roku. Najpierw studiowała komunikację audiowizualną, później pracowała w wydawnictwie, tu jest pasja do literatury zaczęła się szybko rozwijać. Spotkanie prowadziła Małgorzata Kalinowska.

 

Szesnasty dzień Miesiąca Spotkań Autorskich: Eider Rodriguez i Peter Šulej

Pierwszym gościem dnia 16. będzie Eider Rodriguez - baskijska pisarka. Zapraszamy do Mediateki o godz. 19.00

 

Zapowiedź kolejnego dnia Miesiąca Spotkań Autorskich

Dnia 12.07 (wtorek) odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich. Tego dnia zaproszeni zostali Joan Manuel Soldevilla oraz Michał Olszewski.

 

Nagrody literackie Getyngi i Torunia

Niemiecki poeta, tłumacz i krytyk literacki Jan Wagner oraz polski poeta, eseista i tłumacz Kazimierz Brakoniecki odebrali w niedzielę w Getyndze polsko-niemieckie Nagrody Miast Partnerskich Getyngi i Torunia im. Samuela Bogumiła Lindego - podała agencja DPA.

 

Gabriel Garcia Marquez powraca do Cartageny...

Wydarzenia

22 maja w Cartagenie spoczęły prochy zmarłego dwa lata temu słynnego pisarza Gabriela Garcii Marqueza!

 

Recenzja: „Uległość", Michel Houellebecq

Recenzje

W wyniku serii zamachów terrorystycznych społeczeństwo francuskie polaryzuje się politycznie. Przerażeni wizją globalnego dżihadu wybierają jako swych reprezentantów w parlamencie Front Narodowy, społeczność muzułmańska zaś oddaje swój głos na niedawno powstałe Bractwo Muzułmańskie

 

Spotkanie Bukklubu i cykliczna wymiana książek 19 marca

Księgarnie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie Bukklubu oraz na cykliczną wymianę książek.

 
 

W wydawnictwie Literackim: Emmanuel Carrère, "Królestwo"

Nowości

Tak o początkach chrześcijaństwa, religijnej ekstazie i utracie wiary nie pisał jeszcze nikt. To trzeba przeczytać i wyrobić sobie własne zdanie.

 

Zapowiedź WL: „Jak powstawało "Sekretne życie pszczół"

Zapowiedzi

Najbardziej osobista książka w dorobku Sue Monk Kidd, autorki bestsellerów „Sekretne życie pszczół" i „Czarne skrzydła"!

 

„Trzej towarzysze” Ericha Marii Remarque’a

Nowości

19 stycznia trafi do księgarń jedna z klasycznych powieści Ericha Marii Remarque’a „Trzej towarzysze”. To już trzecie wydanie tej książki w Domu Wydawniczym Rebis.    

 

Zapowiedzi 2016 w Wydawnictwie Literackim

Zapowiedzi

Nowa powieść Richarda Flanagana, książka Emmanuela Carrère’a, „Czar Chanel”, przewodniki po szczęściu, urodzie, a także po Francji, nowe lekcje od Madame Chic oraz ABC kuchni francuskiej.

 

Recenzja: „Miłość klasy średniej” Manuela Gretkowska, Piotr Pietucha

Recenzje

Nowa książka Manueli Gretkowskiej napisana w duecie z życiowym partnerem opowiada dwie zupełnie różne historie, w których znajdziemy wspólne wątki: trudności w relacjach, odnajdywaniu w nich siebie, przetrwaniu pomimo problemów.

 

Literatura bez granic

Czy emigracja zmienia język i perspektywę pisarza? Czy to ważne, gdzie stoi biurko, przy którym tworzy? - na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć autorzy zaproszeni do gdańskiego Muzeum Emigracji w ramach projektu „Literatura bez granic", poświęconego współczesnej polskiej literaturze powstałej poza granicami kraju.

 

"NieObcy" - książka pomoże uchodźców

Wydarzenia

Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Paweł Huelle, Małgorzata Szejnert - to tylko niektórzy z autorów, którzy przekażą swoje teksty do książki, z której dochód zostanie przekazany na pomoc uchodźcom. Wsparcia redakcyjnego udzieli Wydawnictwo Czarne, a medialnego "Gazeta Wyborcza".

 

Cios dla Facebooka: zapadła decyzja Europejskiego Trybunału sprawiedliwości w sprawie wymiany danych

Przełomowa wręcz decyzja Trybunału Sprawiedliwości UE, unieważniająca umowę regulującą wymianę danych uderzy przede wszystkim w branżę reklamową, w tym Facebooka, który będzie musiał się mocno postarać.

 

Wydawnictwo MG zaprasza do Katowic - promocja najnowszej książki Zbigniewa Białasa TAL

Wydawnictwa

Wydawnictwo MG zaprasza w imieniu Zbigniewa Białasa autora książek „Tal" oraz „Korzeniec" na spotkanie autorskie do Teatru Śląskiego.

 

"Strasznowiłka w Groźnym Gąszczu" Jany Bauer

Poznajcie strasznowiłkę, złośliwą, trochę dziwną i bardzo bezczelną, ale w rzeczywistości wcale nie taką straszną wróżkę. Po zbiciu ulubionej porcelanowej filiżanki prababci strasznowiłka opuszcza rodzinny dom i postanawia poszukać sobie innego miejsca.

 

„Sposoby na zaśnięcie”

Druga już w tym roku książka dla dzieci ukazała się właśnie nakładem Biura Literackiego. Jak Joanna Olech widzi wiersz Darka Foksa? Jak Marta Ignerska wyobraża sobie bojaki? Jaka pchła skakać będzie w wierszu Zbigniewa Macheja dzięki pracom Ewy Kozyry-Pawlak? Jak wyglądać będzie ołowiany żołnierzyk Jerzego Jarniewicza według Tomasza Brody? I jak smutnego Wieloryba narysuje Marianna Sztyma? Odpowiedzi w urokliwej książce Sposoby na zaśnięcie, wydanej w dużym formacie i twardej...

 

Olga Tokarczuk z nagrodą Brueckepreis

Wydarzenia

W dowód uznania za działalność na rzecz porozumienia między narodami, Olga Tokarczuk otrzymała w piątek międzynarodową nagrodę Brueckepreis, przyznawaną przez Zgorzelec i Goerlitz, miasta po obu stronach Nysy Łużyckiej, tworzące Miasto Europejskie.

 

Wręczono Nagrody Lindego

Wydarzenia

Marie-Luise Scherer, niemiecka reportażystka i Stefan Chwin odebrali w niedzielę Nagrodę Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. To już 20. edycja nagrody, przyznawanej co roku za dokonania literackie.

 

Nowość PWN: Jacques Derrida: „O duchu. Heidegger i pytanie”

Nowości

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych książek wybitnego francuskiego filozofa Jacques’a Derridy. Podejmuje się w niej wnikliwej lektury wystąpień i publikacji Martina Heideggera z okresu przynależności niemieckiego filozofa do NSDAP.

 

Królowie niemieckiego kryminału po raz pierwszy w Polsce!

Volker Klüpfel i Michael Kobr, niezwykły duet pisarzy, autorzy kryminałów o kultowym komisarzu Kluftingerze, po raz pierwszy odwiedzą Polskę. 8 maja w Instytucie Goethego w Warszawie odbędzie się wieczór autorski, podczas którego można spodziewać się prawdziwej kryminalnej uczty literackiej, doprawionej dużą dozą dobrego humoru. .

 

Anielski bestseller Doreen Virtue

Nowości

Wydawnictwo Illuminatio poleca najlepszy na rynku poradnik asertywności dla wrażliwych osób: Ziemskie anioły" Doreen Virtue

 

Google pod lupą Komisji Europejskiej

Rynek zagraniczny, Internet, Prawo

Komisja Europejska kieruje do przedsiębiorstwa Google pisemne zgłoszenie zastrzeżeń dotyczące usługi porównywarki cenowej. Otwiera również osobne formalne postępowanie wyjaśniające w sprawie systemu operacyjnego Android.

 

Vogue o nowym tomiku Szymborskiej

Rynek zagraniczny

W amerykańskim wydaniu magazynu znalazł się tekst o fascynacji poezją Wisławy Szymborskiej zapowiadający wydaniu ostatnich wierszy polskiej poetki przez Wydawnictwo HMH.

 

Mam w głowie tysiące pszczół...

Nowości

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych Czarnych skrzydeł! Długo oczekiwane wznowienie słynnej, zekranizowanej z powodzeniem powieści Sekretne życie pszczół już w księgarniach.

 

List otwarty FEP ws. decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE dot. redukcji VAT na e-book

Wydarzenia

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał dzisiaj negatywny wyrok w sprawie wprowadzenia przez Francję i Luksemburg obniżonych stawek VAT na e-booki (od 2012 we Francji 5,5%, w Luksemburgu 3%).

 

Recenzja: Quentin Tarantino. Rozmowy zebrał Gerald Peary

Recenzje

Zaczynał jako pracownik wypożyczalni filmów video w Manhattan Beach California, później dał się poznać jako sprawny twórca scenariuszy filmowych, które sprzedał Oliverowi Stone’owi,- „Urodzeni mordercy", a drugi „Prawdziwy romans" Tony'emu Scottowi. Później przekonał Harveya Keitela i producenta Lawrence'a Bendera do wyłożenia 1,5 mln dolarów na „Wściekłe psy" jego debiut na dużym ekranie.

 

"Muminki. Komiksy Tove Jansson. Tom 1"

Muminki powracają! Nakładem wydawnictwa Ene Due Rabe ukazał się właśnie pierwszy tom kompletnego wydania gazetowych komiksów o przygodach najpopularniejszych bohaterów stworzonych przez Tove Jansson.

 

Granat na wybiegu w wydawnictwie Literackim

Nowości

„To granat wrzucony w środowisko, które krzywi się na najmniejszy nawet przejaw krytyki ze strony zewnętrznych, nic nie rozumiejących obserwatorów” – pisała prasa brytyjska, relacjonując burzę wywołaną publikacją odbrązawiającej przemysł modowy książki Kirstie Clements „Vogue. Za kulisami świata mody”. Polskie wczoraj trafiło do księgarń.

 

"Tam, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie...

Nowości

Długo oczekiwane wznowienie słynnej, zekranizowanej w powodzeniem powieści Sekretne życie pszczół już niebawem w księgarniach.  

 

Ptasie móżdżki i rozpieszczone diablice - za kulisami światowej mody

Zapowiedzi

Na ogół media chcą podtrzymywać mit, że naczelna magazynu o modzie musi być uprzywilejowanym, rozpieszczonym ptasim móżdżkiem albo, jak w przypadku na przykład Anny Wintour, diablicą" - Kirstie Clements

 

Noc w Lizbonie E. M. Remarque - kolejne wydanie od 20 stycznia w księgarniach!

Zapowiedzi

20 stycznia trafi do księgarń czwarte wydanie Nocy w Lizbonie Ericha Marii Remarque’a. To ostatnia powieść tego autora wydana za jego życia i jeszcze jeden dowód jego wielkiego talentu narracyjnego.    

 

Świat mody od podszewki

Zapowiedzi

Ten świat znamy z powieści Diabeł ubiera się u Prady. W autobiograficznej opowieści Clements nie jest on jednak literacką fikcją. To historia prawdziwa, a takie lubimy najbardziej!

 

Francja pod wodzą prezydenta Mohammeda Ben Abbesa - w najnowszej powieści Michela Houellebecqa

Nowości

Początek roku czytelniczego we Francji rozpoczął się premierę najnowszej powieści Michela Houellebecqa Soumission! Soumission ukaże się w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B. jesienią 2015 roku!    

 

Wiedźmin powraca w doskonałej formie!

Geralt z Rivii powraca w zupełnie nowej opowieści, długo wyczekiwanym albumie komiksowym – „Wiedźmin Dom ze szkła. Historia Białego Wilka" ukazuje się nakładem Egmont Polska. W sprzedaży już od 5 listopada br.    

 

Wnuczka Raguela - książka z autografem

Nowości

Wydawnictwo M poleca Państwa uwadze nową książkę Krzysztofa Koehlera zatytułowaną "Wnuczka Raquela":

 

Reforma prawa autorskiego jednym z celów nowej KE

Przyszły komisarz UE ds. gospodarki cyfrowej Guenther Oettinger zapowiedział, że reforma unijnego prawa autorskiego będzie jednym z jego priorytetów. W KE trwają już nad tym prace, powstał raport podsumowujący konsultacje społeczne.

 

Varsavianistyczne spotkania z książką „Przypadki sędziego Mauersberga”,

Księgarnie

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” zaprasza na varsavianistyczne, poniedziałkowe spotkania z książką „Przypadki sędziego Mauersberga”, której autorem jest przewodnik warszawski - Paweł Łoś.

 

„Quentin Tarantino. Rozmowy”

Zapowiedzi

23 października do księgarni trafi książka z Wydawnictwa Axis Mundi o twórcy takich filmów „Pulp Fiction”, „Kill Bill” czy „Django”. Przeczytamy w niej m.in. o kręceniu kultowych scen, jego filmach i filozofii pracy.

 

Dwie nowe księgarnie sieci Matras

Księgarnie

W sierpniu w centrach handlowych we Wrocławiu i Warszawie otworzyły się nowe księgarnie Matrasa. Sieć ma już blisko 180 placówek w całym kraju.

 

„Kobieta, która przez rok nie wstawała z łóżka”

Nowości

W dniu, w którym jej bliźniaki wyjechały z domu na uniwersytet, Eva położyła się do łóżka i już tam została. Przez siedemnaście lat chciała wykrzyczeć światu: „Stop! Ja wysiadam”. W końcu dostała taką szansę. Może będzie mogła wszystko przemyśleć? Jej mąż – astronom, który dzieli swój czas między przyglądanie się nocnemu niebu, niesatysfakcjonujący, trwający osiem lat romans z koleżanka z pracy oraz snucie się po szopie – nie jest z tego powodu zadowolony. Kto ugotuje...

 

Paweł Huelle z medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

Nagrody

Operator filmowy Paweł Edelman, aktorzy: Jan Peszek, Małgorzata Niemirska i Robert Więckiewicz oraz pisarz Paweł Huelle odebrali z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego Medale „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Uroczystość odbyła się 11 czerwca w siedzibie resortu.

 

Nagroda im. Lindego 2014 dla Wilhelma Genazino oraz Janusza Rudnickiego

Wydarzenia

Niemiecki powieściopisarz i eseista Wilhelm Genazino oraz polski prozaik Janusz Rudnicki zostali tegorocznymi laureatami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego - ogłosiła w poniedziałek kapituła wyróżnienia.

 

„Pinokio” i „Alicja w Krainie Czarów” z ilustracjami Manueli Adreani

Historia drewnianego pajacyka Pinokia, który stał się chłopcem, od lat wzrusza dzieci na całym świecie. To wysmakowane artystycznie wydanie książki na motywach powieści Carla Collodiego, która od lat wzruszała małych czytelników na całym świecie, wzbogacona pięknymi ilustracjami oddającymi magię i liryzm tej ponadczasowej opowieści, zachwyci zarówno młodych jak i dorosłych czytelników.

 

Michel Houellebecq wyda nową ksiażkę

Wydarzenia

Pisarz opowiedział w wywiadzie dla Le Figaro, że prace nad nową powieścią postępują. Jest już tytuł. Niedawno ukazała się też antologia wierszy Houellebecqa.

 

Jesteś tym, co czytasz. Jakie tytuły polecają znani?

Internet

Czytanie ma doskonały wpływ na umysł człowieka, wiemy to od lat. Jeśli szukacie sposobów na to, aby lepiej pisać, szkolić swój warsztat jednym z najlepszych pomysłów jest sięgnięcie po wartościową lekturę. Dzisiaj prezentujemy książki polecane przez słynne osobowości: Ernesta Hemingwaya, George'a R. R. Martina, Einsteina czy Oprah.

 
 

Nie żyje Gabriel Garcia Marquez

Wydarzenia

Kolumbijski noblista Gabriel Garcia Marquez nie żyje. Informację o śmierci pisarza potwierdziła rzeczniczka prasowa rodziny - Fernanda Familiar. Marquez zmarł w domu. Miał 87 lat.

 

Zmarła Sue Townsend

Wydarzenia

Autorka skrzących się humorem książek o Adrianie Mole zmarła 10 kwietnia w wieku 68 lat. Była cenioną brytyjską pisarką, największy rozgłos przyniosła jej książka „Adrian Mole lat 13 i ¾. Sekretny dziennik”.

 

Zmarł Jacques Le Goff, "Człowiek Średniowiecza"

Wydarzenia

W wieku 90 lat zmarł w Paryżu wybitny mediewista, Jacques Le Goff. W 2004 roku otrzymał nagrodę A.H.Heinekena za "całkowitą zmianę w postrzeganiu średniowiecza".

 

Recenzja: "Zakochany Kafka" Jaqueline Raqoul-Duval

Recenzje

Potwornie zdolny pisarz pisze listy miłosne – wydaje się, że muszą to być arcydzieła sztuki epistolarnej. Opowieść o życiu miłosnym Franza Kafki jest fascynująca, wiele mówi o jego neurotycznej osobowości, a przede wszystkim pokazuje zaplecze funkcjonowania tej postaci.

 

Bologna Ragazzi Award 2014 - Urszula Palusińska nagrodzona

Książka "Majn alef bejs" Jehoszue Kaminskiego z ilustracjami Urszuli Palusińskiej zdobyła główną nagrodę w kategorii Non-Fiction w konkursie Bologna Ragazzi Award 2014!

 

Nowy szklak literacki

Wydarzenia

Powstał nowy szklak literacki po Małopolsce autorstwa Ewy Zamorskiej-Przyłuskiej. Zwiedzając malownicze zakątki regionu można dowiedzieć się o powiązanych z nimi "obcymi" pisarzami.

 

Dwie książki Schmitta w Znaku

Nowości

Wydawnictwo Znak poleca dwie publikacje Erica Emmanuela Schmitta "Tajemnica Pani Ming" i "Ewangelia Piłata".

 

Recenzja: "Bandyci Rodriquez" Łukasz Gołębiewski

Recenzje

Rosita i Racardo – bandyci Rodriguez, rodzeństwo, sieroty, które od najmłodszych lat uczą się walczyć o życie i przetrwanie na ulicach Meksyku.  

 

Akapit Press poleca: "Czarne serce"

Czy myślałeś kiedyś, że spotkasz bohatera ze swoich snów? Sławna pisarka dla młodzieży, Kornelia Wyndham, zniknęła. Zostawiła nieukończony ostatni tom serii, której bohaterem jest idol tysiący nastolatek, Narcyz Spark, posępny piosenkarz rockowy. Jej siostrzenica Viola zaczyna śledztwo, gdy nagle i niespodziewanie przed drzwiami domu pojawia się... piękny siedemnastolatek, który właśnie wyszedł ze stron książki ciotki...

 

Paweł Huelle o najnowszej książce

Autorzy

Pisarz, uznany za współtwórcę nowej mitologii Gdańska, w swojej piątej książce wraca do wspomnień z dzieciństwa. Niekwestionowany mistrz opowieści Paweł Huelle zaprasza nas w podróż do nieistniejącego świata, w którym przenikały się różne tradycje i narodowości.

 

"Szczęśliwi rodzice" Laetitia Bourget

Najpiękniejsza przygoda życia jest jednocześnie największym wyzwaniem. O tylu rzeczach rodzice dowiadują się dopiero wtedy, kiedy już w niej uczestniczą! „Szczęśliwi rodzice" to wyważona, niespieszna, oszczędna w słowach opowieść o najciekawszym doświadczeniu życia, jakim jest rodzicielstwo. Lapidarny tekst Laëtitii Bourget zaczyna się bajkowo, by potem, stopniowo, przeprowadzić nas przez kolejne stopnie dojrzewania do rodzicielstwa. Bywa dosłowny i nieco szorstki, ale jest w nim również...

 

"Czas życia i czas śmierci" w nowej szacie graficznej

Nowości

Szanowni Państwo, "Czas życia i czas śmierci" to jedna z najgłośniejszych książek Ericha Marii Remarque’a. Powieść ta ukazała się właśnie w REBISIE w nowej szacie graficznej, w serii Mistrzowie literatury.

 

Książka Manueli Gretkowskiej o filozofii dla dzieci

o książka rodzinna, tak jak jest kino familijne. Młodsi wciągną się w przygody Marysi i jej braciszka Maksia wędrujących z mamą przez czas. Dorosłych rozbawi inne widzenie świata. Wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z wiedzą filozoficzną starożytności i średniowiecza.

 

Paweł Huelle "Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala"

Zapowiedzi

Kiedy bohater na początku lat dziewięćdziesiątych wsiada z instruktorką prawa jazdy do małego fiata, umiera ze wstydu. Prawie. Ratują go historie, które zaczyna snuć coraz bardziej zasłuchanej instruktorce.

 

Recenzja: Benedykt XVI Joseph Ratzinger "Miłości można się uczyć"

Recenzje

W tej skromnej objętościowo książce zawarł były papież Benedykt XVI Joseph Ratzinger najważniejsze myśli związane z sytuacją rodziny powiązaną z Boskim planem. A ściśle mówiąc z "Małżeństwem i rodziną na drodze życia". Wybrał je i opracował Elio Guerriero, dyrektor "Communio". Redaktor włoskiej edycji "Historii Kościoła", doprowadzonej do końca przez Edizioni San Paolo.  

 

Spotkanie z powieściopisarzem Joëlem Dickerem

Wydawnictwa

Polskie wydanie "Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta" przez wydawnictwo Albatros, w tłumaczeniu Oskara Hedemanna, stało się okazją do zaproszenia tego francuskojęzycznego pisarza, pochodzącego ze Szwajcarii, do Polski. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 19.00 w Empiku Junior (ul. Marszałkowska 104/122).

 

Kochasz Larrsona i Nabokova? Poznaj przystojnego Joela Dickera - mistrza klimatycznego kryminału z drugim dnem

Księgarnie

Joel Dicker - młody, przystojny i już odniósł sukces jako pisarz. Jak to się stało, ze napisał książkę, która zahipnotyzowała Francuzów i co myśli o miłości, która wymyka się społecznym normom? – opowiada w krótkim wywiadzie dla Virtualo.pl

 

E.M. Remarque - "Trzej towarzysze" - zapraszamy do księgarń!

Nowości

Drodzy Państwo, Proponuje dzisiaj coś z klasyki. Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze – w nowej szacie graficznej i w nowym formacie. Zapraszam do księgarń.

 

EneDueRabe na Festiwalu Literacki Sopot 16-20.08.2013

Już w piątek startuje 2 edycja Festiwalu Literacki Sopot, podczas którego odbędą liczne spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i dorosłych, debaty o literaturze, a także projekty powstałe na styku literatury i innych dziedzin sztuki. Wydarzeniom literackim towarzyszyć będą targi książki zlokalizowane w centralnym punkcie miasta na Placu Przyjaciół Sopotu. Czynne codziennie w godzinach od 11:00 do 21:00. Wydawnictwo EneDueRabe czeka na swoich czytelników na stoisku nr 9 ze specjalnymi...

 

Dziś premiera! "Modlitewnik amerykański/Luizjański blues/Viator " Lucius Shepard

Nowości

Modlitewnik amerykański   Od pierwszych scen "Modlitewnika amerykańskiego" Lucius Shepard wyraźnie zaznacza swoją obecność w klasycznej amerykańskiej tradycji pamiętnikarskiej. Wardlin Stuart jest amerykańskim mesjaszem, człowiekiem, który (jak się wydaje) ma bezpośrednią łączność z Bogiem – jeśli jednak jest to prawda, to jest to bóstwo zupełnie inne od wszystkich, do jakich się w przeszłości modliliście. Historia Stuarta zaczyna się od zabicia mężczyzny w barze i...

 

"Miejsce na miotle" już wkrótce w Wydawnictwie EneDueRabe

Książeczka Julii Donaldson i Axela Schefflera w tłumaczeniu Michała Rusinka będzie miała już wkrótce swoją premierę.

 

Premierowe tytuły Wydawnictwa Albatros

Nowości

FK Olesiejuk poleca premierowe tytułu Wydawnictwa Albatros, a wśród nich: "Tajemniczy manuskrypt" Enrique Jovena, "Kodeks Majów" Mario Readinga czy "Zagubione godziny" Karen White.

 

EduPiknik

12 lipca 2013 (piątek), w godz. 9.00 - 15.00 zapraszamy do Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy ul. Trzy Lipy 3 w Gdańsku na EDUPIKNIK!

 

Precyzyjny "Atlas budowy ludzkiego ciała" Vigue-Martin'a w nowym wydaniu!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwu nowe wydanie precyzyjnego "Atlasu budowy ludzkiego ciała" autorstwa Vigue'a-Martina:

 

Nowość Bellony: "Łakomstwo.Historia grzechu głównego" Florent Quellier

Nowości

Wydawnictwo Bellona anonsuje publikację historii łakomstwa jednego z grzechów głównych, autorstwa Florenta Quelliera:

 

Emmanuel Carrère: "Wąsy" (Wydawnictwo Literackie)

Zapowiedzi

Pewnego dnia Marc postanawia zgolić noszone od lat wąsy. Tej diametralnej zmiany jednak nikt nie zauważa. Wszyscy wokół twierdzą, że wąsów po prostu nigdy nie miał. To zabawa, absurdalny żart, czy może powolna, ale nieunikniona, spirala szaleństwa i autodestrukcji? Gdzie jest odpowiedź?

 

Halucynacja, senny koszmar, a może?...

Zapowiedzi

"Wąsy" to świetnie napisany, porywający czytelnika psychologiczny thriller to debiutancka powieść francuskiego pisarza, dziennikarza, scenarzysta i reżysera – Emmanuela Carrèra.

 

Wydawnictwo Bellona poleca: "Zabójca papieża" Luis Miguel Rocha

Nowości

Wydawnictwo Bellona poleca Państwa uwadze książkę Luisa Miguela Rocha zatytułowaną "Zabójstwo papieża":

 

Emocje od Z do A - warsztaty rodzinne: O nieśmiałości

Warsztaty inspirowane książką Tove Jansson "Kto pocieszy Maciupka?" w gdańskim Teatrze Miniatura - 28 kwietnia o godz. 12.00.

 

Recenzja: "Portret pani Charbuque/Asystentka pisarza fantasy" Jeffrey Ford

Recenzje

Po przeczytaniu pierwszego opowiadania ze zbioru Jeffreya Forda nie mogłam zasnąć. Warsztat, tematyka, rozwiązanie akcji – podczas spotkania z nimi mój zmysł estetyki dygotał podekscytowany. Musiałam zadzwonić do przyjaciela, choć było już po pierwszej w nocy, by podzielić się z nim nowym odkryciem: „jeśli reszta utrzyma poziom tego rozdziału, będzie to najlepsza książka, jaką przeczytałam”.

 

Google najważniejszą marką dla kultury

Rynek zagraniczny

Added Value opublikowało raport, opisujący kulturowe wpływy największych światowych marek. Liderem rankingu zostało Google

 

Statuetki Pegazika wręczone. III konkus im. Astrid Lindgren rozstrzygnięty

Tradycją stało się wręczanie, podczas otwarcia Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży, statuetek Pegazika a także rozstrzygnięcie II konkursu im. Astrid Lindgren na "współczesną książkę dla dzieci i młodzieży".

 

Recenzja: "Intrygantki" Eric-Emmanuel Schmitt

Recenzje

Dawno żadna książka nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia, jak ostatni dramat Erica-Emmanuela Schmitta. „Intrygantki” to zbiór czterech całkowicie od siebie różnych dramatów. Pierwszy z nich, „Noc w Valognes”, przedstawia historię Don Juana, wezwanego przez pięć skrzywdzonych przez niego kobiet na sąd, podczas którego będą rozstrzygać o jego losach. Oskarżany o niewierność, ma stać się wiernym do końca swojego życia. To utwór pełen humoru, kąśliwych uwag i ironii. Uwodziciel z jednej strony...

 

Co mówią nam rysunki dzieci?

Rysunek to doskonały kanał komunikacji, dzięki któremu możemy lepiej poznać nasze dziecko i odkryć jego potrzeby, dowiedzieć się, w jaki sposób pomóc mu sprostać wyzwaniom i jak wspierać je w radzeniu sobie z trudnościami czekającymi na nie na każdym etapie rozwoju.

 

Poczuj wiosnę z Eneduerabe

Wydawnictwo EneDueRabe zaprasza na marcowe spotkania z literaturą dziecięcą i warsztaty w Sopocie, Gdyni i Gdańsku.

 

Poranek literacki jak "z bajki"

26 stycznia godz. 11.00 Poranek literacki z dziewczynką, która chciała mieć różowe życie. Myśl ta powstała w jej głowie, gdy podczas spaceru z nianią dostrzegła fantastyczny, ...różowy samochód.

 

W Buenos Aires zaczęto wypłacać literackie emerytury

Rynek zagraniczny

Władze miasta Buenos Aires uruchomiły program, w ramach którego wypłacane są pisarzom w podeszłym wieku emerytury literackie, mające wspomóc ich niewielkie dochody. Od momentu uchwalenia z możliwości takiej skorzystało już ponad 80 pisarzy.

 
 

Dzień Babci i Dziadka w krakowskiej FAMIDZE

Z okazji Bardzo Ważnego Święta, Dnia Babci i Dziadka, 21 stycznia 2013 r. o godz. 17:30 Klubokawiarnia FAMIGA oraz EneDueRabe zapraszają wszystkie Super Babcie i Super Dziadków, wraz z Wnuczkami i Wnukami, na wielkie świętowanie.

 

"Intrygantki" E.E. Schmitta w lutym

Zapowiedzi

Uwielbiany w Polsce E. E. Schmitt i kolejna porcja emocjonalnych zawirowań! Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów É. E. Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić.

 

Port Literacki po godzinach na koniec roku!

Wydarzenia

Takiego spotkania we Wrocławiu nie było od dawna: Marcin Baran, Roman Honet, Joanna Mueller, Marta Podgórnik, Marcin Sendecki, debiutanci Katarzyna Fetlińska i Filip Wyszyński oraz dziewiętnastu finalistów projektu "Połów" 2012 na jednej scenie!

 

Dotacje z UE dla polskiej kultury wynoszą już 2 miliardy złotych

Wydarzenia

Unijne dofinansowanie dla polskiej kultury przekroczyło 2 miliardy złotych, a w wyniku nowego naboru wniosków kolejne 13 projektów uzyskało dofinansowanie w wysokości 176, 5 mln zł - poinformował minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 

Promocja książki: "Maria i Ja". O autyzmie inaczej

Księgarnie

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek 9 listopada o godz. 17:00 do Księgarni Hiszpańskiej przy Małym Rynku 4 na promocję niezwykłego autobiograficznego komiksu Miguela Gallardo „Maria i ja” o autystycznej dziewczynce i jej ojcu.

 

Gombrowicz i Grinberg: dwaj indywidualiści o agonii Zachodu

Wydarzenia

W roku 2012 Wydawnictwo Literackie jako polski wydawca dzieł Witolda Gombrowicza organizuje obchody 75. rocznicy pierwszego wydania powieści Ferdydurke.

 

"Maria i ja" O autyzmie inaczej

Nowości

10 października br. ukazała się niezwykła książka autorstwa Miguela Gallardo „Maria i ja". Inspiracją do napisania opowieści była córka autora: Maria ma 12 lat, zaraźliwy śmiech, unikalne poczucie humoru i ma autyzm.

 

Wyczekiwana nowość z Wydawnictwa Illuminatio: Magija niska – Lon Milo DuQuette

Nowości

"Magija niska". To wszystko jest w twojej głowie… po prostu nie wiesz, jak dużą masz głowę

 

Parlament Europejski przyjął dyrektywę o dziełach osieroconych

Prawo

Parlament Europejski 13 września br. przyjął Dyrektywę w sprawie niektórych dozwolonych możliwości wykorzystywania utworów osieroconych. Chodzi o dzieła, które nadal podlegają ochronie, ale ich twórcy pozostają nieznani lub nie ma możliwości, by do nich dotrzeć.

 

Wizja współczesnej gospodarki w nowej "Ekonomii" Samuelsona i Nordhausa, wydanej przez DW REBIS

Nowości

Szanowni Państwo, w tym tygodniu nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się zupełnie nowa, zmieniona i zaktualizowana edycja podręcznika EKONOMIA autorstwa noblisty Paula Samuelsona i Williama Nordhausa.

 

Premiery kolejnych części w cyklach: "Adrian Mole" i "Szkoła Strachu"

Nowości

Adrian Mole jest jednym z największych bohaterów komicznych naszych czasów. „The Scotsman" - Sue Townsend Adrian Mole lat 39 i pół. Czas prostracji

 

Tak to robią Francuzi!

Rynek zagraniczny

Rue Gaillon, numer 16-18. Szacowna paryska restauracja Drouant. W zaciszu kameralnych sal na pierwszym piętrze, przy pięknie nakrytych stołach...

 

Kuleje czytanie ze zrozumieniem

Wydarzenia

Aż 15 proc. polskich piętnastolatków nie umie czytać ze zrozumieniem – przypomina Unia Europejska. I nie ma się co pocieszać, że średnia w Europie jest gorsza.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.