RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Empik, w połączeniu z Virtualo.pl i Biblioteką Akustyczną, stawia na rozwój e-contentu

Internet, Księgarnie

Empik stawia na rozwój książek elektronicznych. W Grupie Empik, obok Virtualo – największego agregatora e-booków w Polsce – pojawiła się teraz Biblioteka Akustyczna, wydawca i dystrybutor audiobooków.

 

Trwa akcja #antypiracimy

W marcu firma Virtualo rozpoczęła kampanie pod hasłem „Czytam legalnie, a Ty?”, która ma na celu zachęcić do legalnego czytania e-booków.

 

„Czytam legalnie, a Ty?”. Kampania przeciwko piractwu e-booków

Firma Virtualo rozpoczęła kampanie pod hasłem „Czytam legalnie, a Ty?”, która ma na celu zachęcić do legalnego czytania e-booków. Akcja będzie promowana przez znanych autorów i dziennikarzy. Zachęcać do dyskusji na tematy silnie związane z piractwem będzie m.in. Anna Dziewit-Meller, Katarzyna Bonda i Mariusz Szczygieł.

 

Piractwo ebooków w Polsce. Zaproszenie na debatę online - 14 marca 2016, godz.12:00

Internet

Serdecznie zapraszamy w imieniu firmy Virtualo do udziału w debacie online "Piractwo ebooków Polsce. Czy da się skutecznie walczyć z rosnącą plagą?", która rozpocznie się: 14 marca 2016 o godz. 12:00. Debatę poprowadzi Anna Dziewit-Meller.

 

Kim jest polski czytelnik ebooków?

Wydarzenia

Typowy nabywca ebooka to młoda, aktywna zawodowo osoba, mieszkaniec dużego miasta województwa mazowieckiego, małopolskiego, śląskiego lub wielkopolskiego. Najczęściej po studiach, w wieku 25-44 lat, która średnio kupuje od 1 do 3 ebooków miesięcznie. Takie wnioski płyną z sondy zrealizowanej przez firmę Virtualo – dystrybutora książek elektronicznych.

 

Virtualo odkrywa nowoczesną stronę czytania

Internet

Akcje promujące e-czytelnictwo z udziałem Mariusza Szczygła, Janusza L. Wiśniewskiego, Beaty Pawlikowskiej i innych znanych autorów, ponad 40 000 e-książek w ofercie dostępnych w najpopularniejszych formatach - EPUB i MOBI zabezpieczonych wygodnym watermarkiem, setki współpracujących wydawców, tysiące promocji i eventów dla fanów e-książek - to 7 letni wkład firmy Virtualo w rozwój polskiego rynku ebooków. Kolejny krok, nowa odsłona e-księgarni dystrybutora ruszyła 29 września br. i ma zachęcić...

 

IV edycja konkursu Wielka Czarna Mapa 2014!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Czarne oraz Virtualo.pl zapraszają na kolejną edycję wakacyjnego konkursu Wielka Czarna Mapa.

 

Dzięki eksiążce czytelnictwo nie zaginie

Wydarzenia

Katarzyna Bonda, jedna z najpopularniejszych polskich autorek młodego pokolenia, nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, przed premierą najnowszej książki "Okularnik", która wkrótce ukaże się przedpremierowo w formie e-booka, a następnie w wersji drukowanej - opowiada Virtualo jak postrzega e-booki i skąd czerpie inspiracje do pisania.

 

E-bookowe tajemnice, czyli kilka ciekawostek o książce elektronicznej.

Internet

Książki elektroniczne podbiły już serca setek tysięcy osób w Polsce i milionów na całym świecie.

 

Kolejny dobry rok dla rynku e-booków. Virtualo podsumowuje 2014

Internet

Rok 2014 zdecydowanie wzmocnił pozycję e-booków na rynku książki w Polsce. Wielkość sprzedaży książek elektronicznych w ciągu minionych 12 miesięcy firma Virtualo oszacowała na 40 mln zł netto. W ofercie największego dystrybutora e-książek dostępnych było ponad 37 tys. tytułów. Dobra dynamika wzrostu, rosnąca dostępność tytułów w wersji elektronicznej oraz efektywna współpraca z wydawnictwami i partnerami pozwoliła firmie zakończyć z sukcesem kolejny rok na rynku publikacji...

 

Przyszłość E-booków: Pojawią się abonamenty i wirtualne wypożyczalnie

Internet

W najbliższym czasie e-booki mogą zagospodarować nawet 10-15 proc. rynku książki. Rozwijać będą się nowe modele udostępniania treści, takie jak wirtualne wypożyczalnie czy abonamenty. Autorzy coraz częściej publikować będą za własne pieniądze (tzw. self-publishing)

 

Oczekiwania polskiego e-czytelnika, a rynek książki

Wydarzenia

Jak deklaruje ponad połowa respondentów badania realizowanego przez Virtualo, e-booki to przyszłość książek.

 

Jak powstaje książka i ebook "od kuchni"

Wydarzenia

Napisanie książki i wydanie jej w formie papierowej czy cyfrowej to skomplikowany proces, którego przebieg zależy w dużej mierze od autora i wydawnictwa. Zapytaliśmy Janusza L. Wiśniewskiego, który w wydawnictwie Wielka Litera wydał właśnie książkę pt. "Grand", jak wygląda publikacja.

 

E-booki czy książki tradycyjne? Co jest bardziej EKO według specjalistów?

Wydarzenia

Jednym z głównych argumentów przemawiających za czytaniem e-booków, poza wygodą i przystępną ceną, jest ich ekologiczny charakter. Są niematerialnym bytem, do ich produkcji nie zużywa się papieru, nie są tak szkodliwe dla środowiska. Czy na pewno? Virtualo, największy dystrybutor książek cyfrowych, postanowił zapytać o opinie przedstawicieli różnych branż i podmiotów, aby sprawdzić czy w odniesieniu do e-booków używanie terminu eko-czytanie nie jest nadużyciem.

 

Premiera: „100/XX. Antologia polskiego reportażu XX wieku”

Wydawnictwa

Nakładem wydawnictwa Czarne ukazała się właśnie antologia polskiego reportażu pod redakcją Mariusza Szczygła. E-booki mamy na tydzień przed wersją papierową!

 

Prawie pół miliona sprzedanych książek cyfrowych w Polsce. Virtualo podsumowuje rok 2013 i przedstawia prognozę na 2014

Księgarnie, Internet

Nowe usługi, debiut nowych podmiotów oraz agresywna walka o miejsce na rynku – 2013 rok obfitował w ciekawe wydarzenia i istotne zmiany na rynku książek cyfrowych. Firma Virtualo, należąca do grupy Empik zakończyła rok z dobrym wynikiem sprzedażowym umacniając pozycję lidera w branży e-booków.

 

Andrzejkowe przepowiednie. Jaką przyszłość przewiduje Wróżbita Maciej dla rynku e-booków?

Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawy. Lano na wodę wosk, z uformowanych w ten sposób figur przepowiadano przyszłość, dziewczyny zaglądały do studni, by zobaczyć w niej odbicie przyszłego męża. Współcześnie Andrzejki mają głównie formę dodatku do wieczorów tanecznych i spotkań towarzyskich. Są jednak tacy, dla których wróżby wykonywane tego wieczoru to przede wszystkim tradycja. Virtualo w konwencji andrzejkowej zabawy poprosiło o...

 

eKiosk S.A. poszerza swoją ofertę o zasoby biblioteki Virtualo

Księgarnie

eKiosk S.A., lider rynku e-prasy, znacząco poszerza swoją ofertę w zakresie e-booków i audiobooków, których dostawcą jest Virtualo - największy polski dystrybutor e-contentu należący do Grupy Empik.

 

Polacy e-czytelnikami

Internet

Polacy zdecydowanie nie należą do aktywnych czytelników tradycyjnej książki. Częściej wybierają nowoczesne metody konsumpcji lektur, na przykład audiobooki - wynika z danych Panoramy Firm.

 

E-booki z okazji Halloween - inicjatywa polskich autorów podbija Internet

Nowości

27 autorów i 27 opowiadań. Ponad 15 tysięcy pobrań poprzednich dwóch części czarodziejskiego zbioru tekstów. Unikalny projekt self-publishingowy szturmem zdobywa e-czytelników. Akcja z udziałem Virtualo i pisarzy dedykowana Halloween umożliwia bezpłatne obcowanie z literaturą.

 

Nowe rozwiązania Virtualo prezentowane na najbliższych Targach Książki w Krakowie

Skład kompleksowy i archiwum cyfrowe. Nowe usługi Virtualo prezentowane podczas najbliższych Targów Książki w Krakowie.

 

Rating produktów cyfrowych Virtualo dla Wydawców.

Księgarnie

Virtualo w codziennej pracy korzysta z nowoczesnych i zaawansowanych rozwiązań dostarczanych przez analizę biznesową, modelowanie biznesowe oraz data-mining. Dystrybutor zachęca również współpracujących Wydawców do stosowania efektywnych narzędzi analitycznych w zarządzaniu polityką handlową.

 

Pakiet dla eCzytelnika z nowym e-czytnikiem PocketBook Mini.

Księgarnie

Firma Virtualo dla aktywnych czytelników, którzy cenią szybkość internetowych zakupów i błyskawiczny dostęp do nabytych treści cyfrowych, przygotowała specjalny pakiet eCzytelnika. Możliwość „płacenia punktami za e-booki” to wygodna forma wymiany zakupionych wcześniej punktów na produkty cyfrowe w internetowej księgarni dystrybutora.

 

E-czytelnik w wielkim mieście

Wydarzenia

Przyszłość książek to e-booki jak deklaruje ponad 52% ankietowanych mieszkańców stolicy. Firma Virtualo zapytała ponad pół tysiąca warszawiaków: czy czytają książki i e-booki, jaką literaturę najczęściej wybierają, gdzie i kiedy znajdują czas na lekturę.

 

"Facet na telefon" odpowiada na odważne pytania Czytelniczek

Internet

Od kilku miesięcy najlepiej sprzedającymi się e-bookami są te o treści erotycznej. Polki pokochały bohaterów takich jak Cross, Grey, czy tajemniczy Facet na telefon. Firma Virtualo, największy dystrybutor książek elektronicznych w Polsce, zorganizowała dla fanek literatury erotycznej nietypową akcję, w ramach której mogły one zadać dowolne pytanie tajemniczemu autorowi modnej książki "Facet na telefon" oraz "Facet na telefon 2: Grzesznik" wydanej przez Wielką Literę zarówno...

 

Wybrane tytuły e-książek w promocyjnej cenie

Nowości

Virtualo.pl i wydawnictwo Iskry polecają Państwa uwadze tytuły e-książek w promocyjnych cenach:

 

Wielka Czarna Mapa, czyli dokąd wędrują miłośnicy książek i e-booków

Wydawnictwa

Ruszyła kolejna edycja wakacyjnego konkursu fotograficznego. Wydawnictwo Czarne i firma Virtualo zapraszają do aktywnego udziału pasjonatów tradycyjnej lektury, jak również książek elektronicznych. Organizatorzy akcji czekają na zdjęcia z książkami i e-bookami prezentującymi tytuły wydawnictwa Czarne, wykonane w dowolnych miejscach Polski i całego świata.

 

W najbliższy weekend Big Book Festival i aplikacja Virtualo z e-bookami dla uczestników wydarzenia

W dniach 22-23 czerwca Warszawa stanie się miastem czytelników. W stolicy odbędzie się pierwsza edycja Big Book Festival, międzynarodowego, nowoczesnego festiwalu książki.

 

TOP 10 e-booków dla młodego czytelnika

Obchodzona w czerwcu ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz nadchodzące wakacje to dobra okazja, aby przedstawić listę TOP 10 e-booków dedykowanych młodym czytelnikom. Zestawienie zostało przygotowane przez firmę Virtualo na podstawie danych pochodzących z wirtualnej księgarni największego dystrybutora treści cyfrowych w Polsce.

 

eCzytelnicy mają dużą wiedzę o literaturze i rynku, Virtualo podsumowuje event Ebook Fun Zone

W dniach 15-22.05.2013 trwały obchody Warszawskich Targów Książki zorganizowane przez Virtualo w formie wirtualnej strefy eCzytelnika.

 

Ebook Fun Zone 2 – Virtualo i wydawnictwa zapraszają do wirtualnej strefy Eczytelnika

Do 22 maja 2013 roku można aktywnie uczestniczyć w wirtualnej strefie edukacji i rozrywki przygotowanej dla wszystkich pasjonatów e-booków i audiobooków. Event jest realizowany jako impreza towarzysząca Warszawskim Targom Książki, które odbyły się w dniach 16-19 maja na Stadionie Narodowym.

 

Wirtualna strefa eCzytelnika - wspólny projekt Virtualo i wydawnictw z okazji Warszawskich Targów Książki

15 maja 2013 roku ruszył E-book Fun Zone, realizowana po raz pierwszy w wirtualnej przestrzeni strefa zabawy i edukacji dla wszystkich pasjonatów e-booków i audiobooków.

 

Virtualo świętuje trzy lata w Grupie Empik

Księgarnie

Trzy lata temu Grupa Empik zainwestowała w e-booki kupując spółkę Virtualo. Jak od tamtej pory zmienił się rynek książek elektronicznych ? Co planuje Virtualo – największy dystrybutor treści cyfrowych?

 

Szybka i wygodna forma dostępu do książek elektronicznych

Księgarnie, Internet

Odpowiadając na potrzeby e-czytelników, którzy chcą jak najszybciej rozpocząć lekturę wybranego tytułu, firma Virtualo zdecydowała się na eksperyment w swojej księgarni internetowej, wprowadzając możliwość "płacenia punktami" za e-booki i audiobooki czyli wymiany zakupionych wcześniej punktów na produkty cyfrowe.

 

E-booki najczęściej czytamy w laptopie. Kim są fani e-booków?

Wydarzenia

W 2012 roku po raz pierwszy na jesiennych Targach Książki w Krakowie, w specjalnej strefie dedykowanej e-bookom "Ebook Fun Zone", dystrybutor e-contentu Virtualo przeprowadził badanie, aby poznać profil fanów e-książek. Jak wygląda profil potencjalnego klienta zainteresowanego e-bookami?

 

Rok 2012 bardzo dobry dla rynku e-booków. Podsumowanie Virtualo

Internet

Czterokrotny wzrost sprzedaży, ponad 26 500 e-booków i audiobooków w ofercie, 350 wydawców, rozszerzenie asortymentu o kody na e-booki i tzw. bundle - to najważniejsze osiągnięcia w 2012 roku Virtualo, największego dystrybutora e-contentu w Polsce.

 

E - czytnik czy tablet? Virtulo podpowiada co komu warto podarować ...

Księgarnie

W okresie przedświątecznym gorączkowo poszukujemy trafionych prezentów dla swoich bliskich. Wigilia zbliża się wielkimi krokami, w sklepach tłumy, a misja znalezienia czegoś przydatnego i jednocześnie niebanalnego jest coraz większym wyzwaniem.

 

Mikołaj zaszalał - świąteczne konkursy i niespodzianki od Virtualo

Księgarnie

Firma Virtualo przyłączając się do świątecznego szaleństwa i inspirując do ciekawych pomysłów na prezenty przygotowała specjalne akcje promocyjne i konkursy z czytnikami oraz ebookami. Dobre tytuły, bezpłatne e-książki i audiobooki do pobrania oraz możliwość wygrania e-czytników, a przy większych zakupach prezent, to tylko niektóre ze świątecznych atrakcji.

 

Kim są fani ebooków? Wyniki badania Virtualo

Księgarnie

Na tegorocznych Targach Książki w Krakowie w specjalnej strefie dedykowanej ebookom firma Virtualo – jeden z największych dostawców kontentu cyfrowego zrealizowała krótkie badanie, aby poznać profil fanów e-książek. Celem badania było zebranie informacji na temat e-czytelnika odwiedzającego targi, jego doświadczeń związanych z kupnem i użytkowaniem e-książek oraz próba odpowiedzi na pytanie jak wygląda profil potencjalnego Klienta zainteresowanego ebookami.

 

Virtualo przekazuje kody na ebooki w konkursie wydawnictwa Egmont, ...

Księgarnie

Kolejna usługa firmy Virtualo, dystrybutora treści cyfrowych – kody na ebooki, została efektywnie wykorzystana w realizacji działań promocyjnych. Firma Virtualo została partnerem konkursu organizowanego m.in. dla posiadaczy tabletów marki Samsung.

 

Długo oczekiwane wrześniowe nowości w wersji cyfrowej już na Virtualo.pl - TYLKO DO 11.09

Księgarnie

5 września premierę do sprzedaży trafiło kilka bardzo oczekiwanych tytułów, a wśród nich m.in. - kontrowersyjne i modne tytuły erotyczne "Pięćdziesiąt twarzy Greya" i "Trzy oblicza pożądania", kontynuacja sagi Dollanganger "A jeśli ciernie", długo oczekiwane ebooki Olgi Tokarczuk oraz trzy nowości Roberta Ludluma. Jest w czym wybierać! Tylko do 11.09.2012 najlepsze bestesellery i nowości nawet 40% taniej!

 

Promocje i wydarzenia Virtualo.pl

Księgarnie

Witamy serdecznie, przesyłając najważniejsze informacje o nowościach, promocjach i wydarzeniach na Virtualo.pl  

 

Virtualo wprowadza pierwsze Bundle do polskich księgarni

Księgarnie

W czerwcu 2012 r. dystrybutor treści cyfrowych - Virtualo wraz z Empikiem wprowadziło do sprzedaży w salonach tej sieci pierwsze w polskich księgarniach stacjonarnych tzw. Bundle.  

 

Legimi dołącza do sieci Virtualo - firmy łączą siły

Księgarnie

Rozpoczął się kolejny etap współpracy czołowych polskich firm działających w branży publikacji cyfrowych. Klienci księgarni Legimi.com mogą już zamawiać tysiące tytułów dostarczanych przez Virtualo, największego dystrybutora ebooków w Polsce. Współpraca jest obustronna, gdyż od kilku miesięcy Virtualo zabezpiecza pliki znakiem wodnym dostarczanym przez Legimi.

 

Rynek ebooków i białe kozaczki - podsumowanie akcji z Antyweb

Księgarnie

Rozstrzygnięcie zakładu Antyweb vs. YetiPay i Virtualo – o rynku ebooków, cenach e-contentu i iPadzie 3 Grzegorza Marczaka.

 

Emocjonująca końcówka zakładu Virtualo i YetiPay z Antyweb.pl

Księgarnie

W czasie Warszawskich Targów Książki znany bloger Grzegorz Marczak z Antyweb.pl założył się z YetiPay i Virtualo, że nie sprzeda tysiąca ebooków poprzez widżet transakcyjny (z opcją płatności przez YetiPay) zamieszczony na jego stronie.

 

Nietypowy zakład znanego blogera – Antyweb.pl – z YetiPay i Virtualo

Księgarnie

Znany bloger Grzegorz Marczak z Antyweb.pl zakłada się z YetiPay i Virtualo, że nie sprzeda tysiąca ebooków poprzez widżet transakcyjny zamieszczony na jego stronie.

 

Virtualo na Warszawskich Targach Książki

Serdecznie zapraszamy na Warszawskie Targi Książki na stoisko Virtualo (C-386), które znajduje się w sektorze C, w sali Kruczkowskiego, w Salonie Nowych Mediów.

 

Media Trendy 2012 - YetiPay i Virtualo prezentują społeczny wymiar kupowania

Księgarnie

19 kwietnia, podczas konferencji Media Trendy 2012 zaprezentowane zostało modelowe wdrożenie płatności YetiPay, czyli wirtualnego portfela na Virtualo.pl.

 

Światowy Tydzień Książki w Virtualo

Księgarnie

16.04.2012 rozpoczął się Światowy Tydzień Książki. Jest to kolejne święto związane z literaturą, które obchodzimy w tym roku. Okazją do świętowania jest wprowadzony przez Virtualo w połowie kwietnia multiformat, czyli EPUB+MOBI+PDF, dzięki któremu Klient nie musi już wybierać, który format kupić.

 

Wolters Kluwer kusi 40% rabatem w trakcie weekendu z ebookami specjalistycznymi – 30.03-01.04.2012!

Księgarnie

W ostatnich miesiącach ma miejsce coraz więcej akcji promocyjnych mających na celu zachęcenie do czytania ebooków. Tym razem do ebooków specjalistycznych z zakresu prawa, biznesu i finansów zachęca wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

 

Oficjalna premiera ebooków Jacka Dukaja w formatach EPUB i MOBI

Księgarnie

Witam, Nadeszła długo oczekiwana chwila dla eCzytelników, Wydawnictwa Literackiego, samego Autora oraz Virtualo, które przygotowało cyfrowe wersje książek. Od dzisiaj dostępnych jest 9 tytułów w formatach EPUB i MOBI z watermarkiem

 

Dom Wydawniczy REBIS - wielki debiut na polskim rynku e-booków!

Wydawnictwa

14 marca będzie dla nas dniem szczególnym. W odpowiedzi na coraz liczniejsze głosy czytelników, wprowadzamy do sprzedaży książki w postaci elektronicznej. Oferta od początku będzie różnorodna – klasyczne powieści, biografie, kryminały i thrillery, fantastyka, jak również coś dla miłośników historii.

 

Virtualo świętuje Światowy Tydzień eKsiążki

Księgarnie

W dniach 04.03.-10.03.2012 obchodzić będziemy Światowy Tydzień eKsiążki. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, Virtualo postanowiło uczcić to wydarzenie organizując wirtualne eventy.

 

Virtualo udostępniło ponad pół tysiąca topowych tytułów na Kindle oraz aplikację na Androida

Księgarnie

Oblicze polskiego rynku ebooków od kilku miesięcy zmienia się bardzo dynamicznie. Z końcem grudnia Virtualo wprowadziło do oferty pierwsze sześćdziesiąt tytułów w formacie MOBI, obsługiwanym przez czytnik Kindle

 

Konkursy "Styczeń z MOBI" i "Wygraj Kindle"

Księgarnie

już 16 stycznia rozpoczynają się konkursy: "Styczeń z MOBI" i "Wygraj Kindle", w których do wygrania będą e-booki w formacie MOBI, a także Kindle 4 Touch.

 

Już 300 ebooków w formacie MOBI w ofercie Virtualo

Internet

Pod koniec grudnia Virtualo udostępniło pierwsze ebooki w formacie MOBI znanych i lubianych polskich wydawnictw.

 

Virtualo startuje z topowymi tytułami na Kindle

Księgarnie

Tuż przed Gwiazdką Virtualo postanowiło udostępnić doskonałe tytuły sześciu wydawnictw w formacie MOBI na e-czytnik Kindle. Obecnie jest ich ponad 60, już wkrótce będzie około 500.

 

Virtualo startuje z topowymi tytułami na Kindle’a!

Nareszcie są – e-booki dla posiadaczy e-czytników Kindle! Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się już kilka bardzo znanych polskich wydawnictw czyli Czarna Owca, Albatros, Czarne, które postanowiły zaoferować w MOBI wszystkie swoje tytuły oraz Wydawnictwo Literackie, Insignis i Drzewo Babel, które stopniowo będą udostępniać kolejne ebooki w tym formacie. Ebooki w formacie MOBI są zabezpieczone watermarkiem

 

Grupa Empik objęła 51% udziałów w Virutalo Sp. z o.o

Księgarnie

Grupa Empik objęła 51% udziałów w Virutalo Sp. z o.o., firmie specjalizującej się w sprzedaży książek elektronicznych. Sprzedaż e-booków pod adresem virtualo.pl będzie nadal prowadzona. Cele wspólnego przedsięwzięcia jest przekonanie tradycyjnych wydawców do wejścia na rynek elektronicznych książek.

 

Czytnik ONYX BOOX X60 w Virtualo

Virtualo prezentuje czytnik Onyx Boox X60! Partnerem logistycznym akcji promocyjnej jest firma Artatech, która jest oficjalnym przedstawicielem firmy Onyx w Polsce i realizuje zamówienia w imieniu Virtualo. W najbliższym czasie z poziomu czytnika będzie można dokonywać zakupów w księgarni Virtualo.

 

15-lecie Wydawnictwa Czarne z Virtualo

Wydawnictwa

Świętujcie z nami 15-lecie wydawnictwa. Do wygrania będą ebooki, gadżety z logo wydawnictwa, a także… e-czytnik!

 

Virtualo na 15. Targach Książki w Krakowie

Księgarnie

Virtualo na Targach Książki w Krakowie – niespodzianki i nowości! W dniach 3-6.11.2011 w Krakowie odbędą się jubileuszowe, 15 Targi Książki. Podobnie jak w roku poprzednim, również i w tym zapraszamy wszystkich Wydawców, Autorów i Czytelników do odwiedzenia naszego stanowiska – F17.

 

Halloween z Virtualo

Księgarnie

Ebookowa akcja polskich pisarzy specjalnie na Halloween – bezpłatny ebook w formatach MOBI, EPUB oraz PDF!

 

Konkurs dla Talentów Literackich "Twoje 10 minut"

Piszesz? Publikuj! Nie chowaj tekstów do szuflady! Daj się odkryć! Twoje 10 minut - to szansa na Twój debiut!

 

Nowość w sieci dystrybucji Virtualo - "Cukiernia pod Amorem"

Księgarnie

Nareszcie jest – trzeci tom „Cukierni pod Amorem – Hryciowie” w ebooku! Ebook w formie PDF jest już dostępny w sieci dystrybucji Virtualo.

 

Nowe wydawnictwa z Virtualo

Wydawnictwa

Do sieci dystrybucji Virtualo dołączają cztery znane i lubiane wydawnictwa - Albatros, Czarne, Buchmann oraz Wolters Kluwer.

 

„Kluczowe decyzje” – światowy bestseller już w ebooku na e-czytniki!

Nowości

Kluczowe decyzje” wydawnictwa Akcent, to niewątpliwie jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku.

 

Piszesz? Publikuj w sieci!

Wydawnictwa

Na początku sierpnia oficjalnie wystartowała Platforma Self-publishingu Virtualo dla niezależnych autorów, którzy chcą publikować swoje e-booki w sieci i sprzedawać je w największych polskich księgarniach internetowych, takich jak empik.com, Gandalf czy Amazonka.

 

Wakacyjne promocje w Virtualo

Wydawnictwa

Wakacje to dla większości z nas czas relaksu i odpoczynku, a lato jak żadna inna pora roku sprzyja podróżom – dalekim i bliskim. Dla wszystkich tych, którzy nie lubią się nudzić w podróży, a także chcą spędzić czas na miłej lekturze Virtualo przygotowało specjalne wakacyjne promocje ebooków i audiobooków.

 

Nowe aplikacje w Virtualo

Wydawnictwa

Aplikacje Virtualo na iPhone'a oraz iPada podlegają ciągłemu rozwojowi. Dodawane są nowe opcje, usuwane są również błędy i problemy zgłaszane przez Użytkowników. Wkrótce w aplikacji zostanie dodany również wygodny sklep z e-bookami.

 

Dzień Taty na Virtualo.pl – męska literatura w promocji

Nowości

Z okazji bardzo sympatycznego święta jakim jest „Dzień Ojca” Virtualo zorganizowało promocję, w której udział biorą wydawnictwa: WAB, Insignis, Multico oraz Siedmioróg.

 

Podróżuj z Blondynką – ebooki Beaty Pawlikowskiej w ofercie Virtualo

Nowości

"Blondynka w Meksyku", "Blondynka w Indiach" - to ostatnie nowości e-bookowe w Virtualo

 

Dzień Dziecka z Virtualo. Czytanie XXI wieku – poczytaj dziecku na e-czytniku! Do wygrania e-czytnik Pocketbook Pro-602

Wydarzenia

Virtualo wspólnie ze sponsorem e-booka „Uwolnij emocje! Elementarz uczuć” zorganizowało konkurs z okazji Dnia Dziecka z e-czytnikiem do wygrania.

 

„Pałac Północy” - najnowszy ebook Carlosa Ruiza Zafona już w ofercie Virtualo

Nowości

Wydawnictwo Muza rozpoczęło swoją współpracę z Virtualo mocnym akcentem – wprowadzając do oferty ebooków „Pałac Północy” - najnowszą książkę C.R. Zafona, autora licznych bestsellerów, sprzedanych na całym świecie w milionach egzemplarzy.

 

Aplikacja na iPada Virtualo jest już dostępna w App Store!

Księgarnie

Wirtualny czytnik e-booków w formatach PDF i EPUB jest już dostępny w sklepie Apple.

 

Światowy Tydzień eKsiążki z Virtualo

Wydarzenia

Światowy tydzień e-książki z Virtualo czyli aplikacja na iPada, konkursy, bony wartościowe i e-booki w prezencie!

 

Rozwój firmy Virtualo

Księgarnie

Dynamiczny rozwój firmy – do Virtualo dołącza nowy Key Account -kierownik ds. kluczowych klientów.

 

Virtualo nowość wydawnicza

Księgarnie

E-book „Wciąż mnie prześladują”, czyli perypetii Kate Stanley ciąg dalszy Nowość Świata Książki już dostępna w e-booku w sieci dystrybucji Virtualo.

 

E-book „Wampir z m-3” - powieść Andrzeja Pilipiuka już w ofercie Virtualo!

Nowości

Czy wampir może być socjalistą? Jedna z największych tajemnic PRL-u wychodzi na światło dzienne.

 

Rynek e-booków według Virtualo - podsumowanie roku 2010 i plany na 2011

Księgarnie

Rok 2010 był dla Virtualo zdecydowanie przełomowy. Branżą e-booków zainteresował się Empik, który zaproponował Virtualo współpracę.

 

Świąteczny prezent od Virtualo – "Opowieść wigilijna"

Piękna i poruszającą historia o magicznej sile Świąt Bożego Narodzenia już na Virtualo.pl. Święta już za kilka dni. Wszystkich tych, którzy nie mogą doczekać się świątecznej atmosfery, już dziś zapraszamy do księgarni Virtualo, w której można kupić najnowszego audiobooka „Opowieść Wigilijna” wydawnictwa Promatek.

 

Ruszyła świąteczna akcja promocyjna Virtualo, W.A.B. i Biblioteki Akustycznej

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji Virtualo, W.A.B oraz Biblioteka Akustyczna przygotowały atrakcyjną promocję świąteczną na e-booki i audiobooki.

 

Gandalf będzie sprzedawał ebooki z Virtualo

Księgarnie

Gandalf - kolejny silny gracz na rynku e-książek- będzie sprzedawał e-booki z Virtualo. 29 listopada e-księgarnia Gandalf oficjalnie rozpoczęła sprzedaż e-booków w formacie ePUB na e-czytniki.

 

XIV Targi Książki w Krakowie - seminarium ,,Książka elektroniczna - zagrożenie czy szansa?"

Wydarzenia

e.Lip.pl, „7.bulls.com, e.Lip.pl. Media Town, Virtualo, Wydawnictwo TWN, magazyn „Wydawca" zapraszają na seminarium pt. „Książka elektroniczna – zagrożenie czy szansa" Targi Książki w Krakowie - 5 listopada 2010 r., godz. 13:00 -15:00 (sala nr 4)

 

Polski rynek e-booków coraz silniejszy

Wydawnictwa

W październiku do grona 55 wydawnictw współpracujących z Virtualo dołączyli kolejni doskonale znani wydawcy: Prószyński i Ska, Wydawnictwo Literackie, Fabryka Słów , Insignis oraz Fox Publishing. Oferta Fabryki Słów, Fox Publishing oraz Insignis jest już dostępna on-line, wkrótce Czytelnicy będą mogli cieszyć się również tytułami z pozostałych dwóch wydawnictw. Oznacza to, że do końca roku oferta e-booków i audiobooków Virtualo będzie wynosić ponad 7 000 tytułów, co stanowi największą bazę...

 

E-booki do nauki w Virtualo

Wydawnictwa

Początek roku akademickiego jest dla studentów momentem ciężkim. Nie dość, że muszą wrócić z wakacji, na które trzeba było się wykosztować, to po powrocie okazuje się, że lista podręczników akademickich do zakupienia jest niepokojąco długa. Dodatkowo potrzebne są podstawowe narzędzia do nauki jak komputer, laptop czy… e-czytnik.

 

Konkurs z Virtualo

Konkursy

Virtualo - lider rynku digitalizacji treści do formatów cyfrowych PDF-DRM, ePUB i on-line, wydawnictwo Czarna Owca oraz Portal Księgarski zapraszają czytelników w-booków ale przede wszystkim amatorów "Trylogii" Stiga Larssona do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym.

 

Spotkanie z Marią Nurowską autorką książki „Nakarmić wilki” dostępnej w Virtualo w postaci e-booka

4 października w Skwerze na Krakowskim Przedmieściu 60a odbędzie się zorganizowane przez Wydawnictwo WAB spotkanie z Marią Nurowską, jedną z najpopularniejszych polskich powieściopisarek i nowelistek.

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Nowości

Klasyka Virtualo - pierwsza kolekcja w formacie ePUB w Polsce Kolekcja 2 600 tytułów polskiej i zagranicznej klasyki na e-czytnik już wkrótce on-line.

 

E-booki na e-czytnik od czołowych wydawnictw

Księgarnie

Świat Książki, WAB, Zysk i Ska, Runa, Nasza Księgarnia, Znak oraz 25 innych wydawnictw wprowadza do swojej oferty e-booki w formacie ePUB, które są przeznaczone na e-czytniki.

 

Klasyka Virtualo, czyli 2600 tytułów na e-czytnik!

Księgarnie

Niepowtarzalna kolekcja 2 600 tytułów z serii "Klasyka Virtualo" w formacie ePUB – najwygodniejszym na e-czytnik. Pliki ePUB od Virtualo są odczytywane przez 95% e-czytników dostępnych w Polsce.    

 

Ekspansja e-booków na rynku książki

1 kwietnia Grupa Empik podpisała umowę joint venture z Virtualo i objęła 51% udziałów w tej spółce specjalizującej się w sprzedaży książek elektronicznych.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.