RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Maciej Płaza z Nagrodą im. Kościelskich

Wydarzenia

Maciej Płaza został laureatem Nagrody im. Kościelskich za książkę Skoruń – „Siedem opowieści o ziemi, rzece i robocie, o tęsknocie za nieznanym, o radosnym i lękliwym żegnaniu się z dzieciństwem, i o olśnieniach, jakie przynosi inicjacja"(z noty wydawcy).

 

Recenzja: Jacek Inglot, „Polska 2.0"

Recenzje

Czy dziś ktokolwiek pyta o przyszłe losy Rzeczpospolitej? Czy jest ktoś, kogo rzeczywiście interesuje jej nadchodząca historia?

 

„Złota dama": burzliwe losy arcydzieła Gustawa Klimta w znakomitej książce!

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. przedstawia burzliwe losy arcydzieła Gustava Klimta zagrabionego przez nazistów. Na podstawie tej książki powstał znakomity film z Helen Mirren i Rayanem Reynoldsem

 

Nowości literatury faktu Wydawnictwa W.A.B.

Nowości

przedstawiamy Państwu nowości literatury faktu Wydawnictwa W.A.B. Zapraszamy do lektury.

 

Już 2 czerwca premiera najnowszej powieści Jonasa Jonassona!

Zapowiedzi

Jonas Jonasson, autor bestsellerów Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął oraz Analfabetka, która potrafiła liczyć powraca z nową, jeszcze bardziej zdumiewającą powieścią!    

 

25 lat Wydawnictwa W.A.B.

Wydawnictwa

Zachęcamy do świętowania 25-lecia istnienia wydawnictwa W.A.B.!

 

Nowy kryminał Marcina Wrońskiego z Komisarzem Maciejewskim!

Zapowiedzi, Nowości

Tym razem Komisarz Zyga Maciejewski prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch samobójstw młodych ludzi ucznia lubelskiej jesziwy i studenta KUL-u. Władze obu uczelni zrobią wiele, by zatuszować sprawę.

 

Spotkanie z Martą Masadą, autorką "Święta trąbek" w Krakowie.

Wydawnictwa

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na spotkanie z Martą Masadą, autorką książki Święto trąbek. Rozmowę poprowadzi Łukasz Orbitowski. 9 maja, godz. 19.00; Kraków, PASAŻ   Po spotkaniu zapraszamy na after party: Kornelia Binicewicz (Ladies on Records) Polish-Israeli Groove Connection DJ set PASAŻ (Pasaż Bielaka / Stolarska 5), Kraków

 

„Po pierwsze, nie szkodzić" - Henry Marsh w Warszawie!

Zapowiedzi

W dniach 30 i 31 marca odwiedzi Warszawę Henry Marsh - jeden z najwybitniejszych neurochirurgów na świecie i autor poruszającej książki „Po pierwsze, nie szkodzić", która stała się światowym bestsellerem.

 

Wyczekiwany i polecamy debiut Mary Masady pt. „Święto trąbek"

Zapowiedzi

Wyjątkowy i wyczekiwany debiut Marty Masady, który polecają Katarzyna Bonda i Łukasz Orbitowski już w kwietniu! Trzy miasta, trzy miłości, jedna obsesja. Rozpięta między Warszawą, Nowym Yorkiem i Tel Awiwem brawurowa historia młodej teatrolożki Zuli, która desperacko szuka miłości i miejsca na ziemi wikłając się w burzliwe romanse.

 

Majgull Axelsson: Ja nie jestem Miriam

Nowości

Kiedy członkowie rodziny zbierają się przy łóżku Miriam, żeby uczcić jej osiemdziesiąte piąte urodziny, odnoszą wrażenie, że jubilatka zapadła na demencję. Bo dlaczego mówi, że nazywa się inaczej, niż się nazywa?

 

Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo

Nowości

Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasem to kwestia życia lub śmierci. Dla niektórych – dosłownie.

 

„Wakacje” Grzegorz Uzdański

Nowości

Marta – matka i Justyna – córka spędzają razem tydzień w gospodarstwie agroturystycznym na Kujawach. Celem ich podróży jest odwiedzenie miejsc związanych z ukrytą historią rodzinną: powracająca we wspomnieniach bohaterek babka była Niemką, ewangeliczką, która po wojnie poddała się całkowitej asymilacji i nigdy nie wspominała o swoim pochodzeniu lub ocalałych członkach rodu.

 

Dwie nagrody dla Michela Fabera za "Księgę Dziwnych Nowych Rzeczy"!

Wydawnictwa

Z wielką przyjemnością informujemy, że Michel Faber został uhonorowany nagrodami Saltire Book of the Year 2015.

 

„Łączniczki Wspomnienia z Powstania Warszawskiego” Wiktor Krajewski, Maria Fredro-Boniecka

Nowości

Dziewięć niezwykłych, wzruszających, często szokujących opowieści kobiet, które jako 14-15 letnie łączniczki lub sanitariuszki uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim.

 

Książki W.A.B. i Wilgi na Festiwalu Kultury Żydowskiej

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkania z naszymi książkami dla dzieci podczas Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie.

 

Danny Wattin i jego Skarb pana Isakowitza" w Polsce

Wydawnictwa

Na zaproszenie Wydawnictwa W.A.B. w dniach 8-14 czerwca przebywać będzie w Polsce szwedzki pisarz Danny Wattin, autor „Skarbu pana Isakowitza”.

 

„Piąty Beatles" Mariusza Czubaja już za chwilę w księgarniach!

Nowości

„ Piąty Beatles" Już jutro premiera nowego kryminału Mariusza Czubaja! Rudolf Hainz powraca!    

 

Ciekawa książka: ks. Jan Sowa „Inna Rzeczpospolita jest możliwa"

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca ciekawą, zmuszającą do myślenia książkę ks. Jana Sowy pt. „Inna Rzeczpospolita jest możliwa".

 

„Inny front” Miłady Jędrysik w wydawnictwie W.A.B.

Nowości

Korespondent wojenny – zawód, zdawałoby się, zarezerwowany dla mężczyzn. Tymczasem reporterką relacjonującą wojenne konflikty – w byłej Jugosławii i Iraku – była też Miłada Jędrysik. Jak wygląda wojna oczami kobiety?

 

Premiera "Zielonej wyspy" Igora Ostachowicza

Wydawnictwa

Nowa powieść autora książki Noc żywych Żydów nominowanej do Literackiej Nagrody Nike już od 4 marca w księgarniach.

 

Grupa Foksal proponuje: John Borrell - Brytyjczyk z Nowej Zelandii na polskich Kaszubach

Nowości

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością polecamy Państwu książkę Johna Borrella „Nad jeziorem Białym".

 

Książka „Afryka Nowaka" Piotra Tomzy nominowana do Travelerów!

Wydawnictwa

Informujemy, że książka Wydawnictwa W.A.B. „Afryka Nowaka" Piotra Tomzy została nominowana do nagrody w 9. edycji konkursu Travelery w kategorii Podróżnicza książka roku „za wydaną w ubiegłym roku książkę, która w najlepszy sposób przybliża Czytelnikom horyzonty geograficzne i kulturowe”.

 

Czy będziesz bezpieczny, gdy zabraknie prądu? Spotkanie z Markiem Elsbergiem, autorem książki "Blackout"

Wydawnictwa

Spotkanie z Markiem Elsbergiem autorem kultowej książki Blackout. Najczarniejszy scenariusz z możliwych,(Wyd. W.A.B., Grupa Wydawnicza Foksal, 2015, przekład: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska)

 

"On wrócił" Timura Vermesa - przełożony już na 40 języków!

Wydawnictwa

Po pierwszym milionie sprzedanych egzemplarzy pojawiło się w mojej głowie całkiem nowe pytanie – Kim, do cholery, są czytelnicy, którzy to kupują? – żartuje Timur Vermes, autor powieści On wrócił” w rozmowie z Piotrem Koftą (Dziennik Gazeta Prawna, 7/2014)

 

Mroczna i niepokojąca - powieść "Bez litości" Jamesa Scotta.

Nowości

Szanowni Państwo, już dziś zapowiadamy premierę przez Grupę wydawniczą FOKSAL znakomitej, pełnej grozy powieści Bez litości" Jamesa Scotta.    

 

Recenzja: Pięć historii z życiem w tle. „Cień” Moniki Rakusy

Recenzje

Świat pędzi naprzód. Ludzie oddają się pogoni za karierą, pokaźnym majątkiem poświęcając przy tym często zdrowie, rodzinę czy nawet zwyczajne dobre samopoczucie. Popkultura atakuje nas zewsząd pseudorozrywkową papką, która zamiast rozładowywać stres, dawać odpowiednią dawkę radości po ciężkim dniu, zwyczajnie ogłupia. Człowiek zatracił gdzieś całkowicie umiejętność rozmowy o życiu, sprawach dla niego ważnych, o istnieniu/byciu w realiach, w jakich przyszło mu żyć....

 

Recenzja: „Książę” Filip Syczyński

Recenzje

Na kartach historii zapisano wiele wydarzeń, które źle świadczą o człowieku. Ludobójstwa, wielkie konflikty zbrojne pochłaniające ogromną ilość ofiar (także wśród cywilów) czy władczy nepotyzm powoli wyniszczający nawet potężne państwa. Wśród takich haniebnych dokonań znajduje się także niewolnictwo. Porywanie, przehandlowywanie i wykorzystywanie czarnoskórych mieszkańców Afryki do ciężkiej pracy, często przekraczającej ich możliwości fizyczne przez wiele lat było niezwykle popularnym...

 

Brygida Helbig, autorka powieści "Niebko", we Wrocławiu. Zapraszamy!

Grupa Wydawnicza FOKSAL zaprasza Państwa na 23 Wrocławskie Targi Dobrych Książek do Wrocławia, na Dworzec Główny, na spotkanie z Brygidą Helbig autorką powieści Niebko".

 

16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet. Zapraszamy na duskusję wokół książki Gniew Zygmunta Miłoszewskiego

Wydawnictwa

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza państwa na dyskusję związaną z nową książką Zygmunta Miłoszewskiego pt. Gniew", której mottem przewodnim jest: 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet!

 

Recenzja: Historia pewnego gangu. „Doktor Łokietek i Tata Tasiemka” Jerzego Rawicza

Recenzje

Przez lata amerykańskie filmy gangsterskie utrwaliły rozpoznawalny dla wszystkich wizerunek przestępcy z pierwszych dekad XX wieku. Ubrani w eleganckie garnitury panowie, prezentujący się z klasą i z nieodłącznym papierosem w ustach, wzbudzający lęk i szacunek wszędzie tam, gdzie tylko się pojawiali. Zawsze w otoczeniu pięknych kobiet oraz ochroniarzy, których stałym pomocnikiem był schowany za paskiem pistolet Colt M1911. Nic zatem dziwnego, że wielu młodych ludzi, marząc o takim życiu,...

 

"Warszawa 1944" Alexandry Richie i "Sekret Solidarności" Shany Penn nominowane do nagrody im. Teresy Torańskiej

Wydawnictwa

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pośród nominowanych do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej są dwie książki opublikowane przez Wydawnictwo W.A.B.:

 

Autorzy W.A.B. na Pop! Festivalu

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na POP! FESTIVALU - NEO NOIR W POPKULTURZE - 7 – 9 listopada 2014. Kino Iluzjon, ul. Narbutta 50a, Warszawa.

 

Recenzja: „Bajki rozebrane” Katarzyna Miller, Tatiana Cichocka

Recenzje

Od czasu do czasu lubię sobie poczytać Miller. Zazwyczaj Kaśka porywa w jakieś odludne miejsce jedną bądź kilka kobiet i gadają bez przerwy – o facetach, dzieciach, marzeniach, błędach i emocjach. Tym razem do znanej psychoterapeutki trafiła dziennikarka Tatiana Cichocka, a rozmawiały o baśniach.

 

„Doktor Łokietek i Tata Tasiemka”

Nowości

Tata Tasiemka i Doktor Łokietek, dwaj najsłynniejsi gangsterzy przedwojennej Warszawy kierowali gangiem, terroryzującym zwłaszcza tragarzy i rzeźników na Kercelaku, czyli ogromnym, dziś już nieistniejącym targowisku w rejonie dzielnicy Wola.

 

Zaproszenie na konferencję prasową z Etgarem Keretem

Wydawnictwa

Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej i Wydawnictwo W.A.B. serdecznie zapraszają na Konferencję prasową z udziałem Etgara Kereta.

 

„Gniew" Zygmunta Miłoszewskiego na 1 miejscu topki empiku

Nowości

Miło nam poinformować, że książka „Gniew" Zygmunta Miłoszewskiego w pierwszym tygodniu sprzedaży znalazła się na 1 miejscu topki empiku.    

 

Autorzy W.A.B. na Festiwalu Conrada w Krakowie

Zapraszamy na spotkanie z autorami wydawnictwa WA.B. podczas Festiwalu Conrada w Krakowie.

 

„Gniew" Zygmunta Miłoszewskiego. E-book już w sprzedaży!

Nowości

Długo oczekiwany finał kryminalnej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego z prokuratorem Teodorem Szackim! „Gniew".

 
 

„Wspomnienia brudnego anioła" - nowa powieść Henninga Mankella.

Zapowiedzi

Wydawnictwo W.A.B. ma zaszczyt polecić Państwu nową powieść Henninga Mankella - „Wspomnienia brudnego anioła" w przekładzie Ewy Wojciechowskiej. Premiera: 22 października 2014

 

„Gniew"- długo oczekiwany finał trylogii Zygmunta Miłoszewskiego

Zapowiedzi

Po „Uwikłaniu" i „Ziarnie prawdy" zapowiadamy „Gniew" długo oczekiwany finał kryminalnej trylogii Zygmunta Miłoszewskiego z prokuratorem Teodorem Szackim!

 

Zapraszamy na spotkanie z Alexandrą Richie, autorką książki „Warszawa 1944. Tragiczne powstanie"

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z Alexandrą Richie, autorką książki „Warszawa 1944.Tragiczne powstanie", tłumaczenie: Zofia Kunert. Wydawnictwo W.A.B.

 

Recenzja: „Jawne tajemnice” Alice Munro

Recenzje

Kiedy zaglądam do mojej poprzedniej recenzji Munro – Za kogo ty się uważasz? – trudno mi uwierzyć w to, że określiłam jej twórczość mianem lekkiej. Jest trudna nie wskutek używania neologizmów czy wielosylabowych słów, lecz przez to, że kanadyjska noblistka jest konserwatystką i w treści, i w formie.

 

„Kobieta, która przez rok nie wstawała z łóżka”

Nowości

W dniu, w którym jej bliźniaki wyjechały z domu na uniwersytet, Eva położyła się do łóżka i już tam została. Przez siedemnaście lat chciała wykrzyczeć światu: „Stop! Ja wysiadam”. W końcu dostała taką szansę. Może będzie mogła wszystko przemyśleć? Jej mąż – astronom, który dzieli swój czas między przyglądanie się nocnemu niebu, niesatysfakcjonujący, trwający osiem lat romans z koleżanka z pracy oraz snucie się po szopie – nie jest z tego powodu zadowolony. Kto ugotuje...

 

Polecamy lato "Między książkami"

Nowości

Doskonała książka na lato! Romantyczna historia w stylu „Notting Hill” i „Masz wiadomość” "Między książkami" Gabrielle Zevin w przekładzie Łukasza Witczaka.

 

"Korespondent" - wstrząsająca powieść Grażyny Jagielskiej już w sierpniu nakładem W.A.B. oraz jako audiobook!

Nowości

Żona jednego z najważniejszych polskich reporterów, Wojciecha Jagielskiego, w przejmującej opowieści o losie korespondenta wojennego. Wstrząsającą powieść Grażyny Jagielskiej "Korespondent”.

 

„Colette” Claude Francis, Fernande Gontier

Nowości

Słynna pisarka, aktorka, tancerka, dziennikarka, krytyczka i chyba jeszcze słynniejsza skandalistka początku XX wieku.

 

„Magdalena” - premiera nowej powieści Tomasza Piątka

Nowości

Kraj na sprzedaż, dziewczyna w ofercie. Początek lat 90., Rafał wraca do Polski. W Paryżu był emigrantem politycznym, menedżerem słynnego Kaczmara. Potem wkręcił się - bardzo tylnymi drzwiami - do francuskiej branży fonograficznej.

 

Polecamy z okazji Dnia Ojca!

Z okazji Dnia Ojca polecamy: dowcipną i przenikliwą analizę uroków rodzicielstwa z perspektywy ojca wychowującego dzieci: "SuperTata na tacierzyńskim Kochać, wychowywać i dobrze się bawić!" Pat Byrnes.OLÉ, przekład: Aleksandra Gietka-Ostrowska)

 

Autorzy Wydawnictwa W.A.B. na Big Book Festival!

Zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B., które odbędą się w ramach Big Book Festival.    

 

Wydawnictwo W.A.B. rekordzistą wśród wydawców najważnieszych książek ostatniego ćwierćwiecza!

Nowości

"25 książek na 25-lecie” Z okazji 25-lecia wolnej Polski słuchacze Dwójki Polskiego Radia wybiorą 25 najważniejszych książek, które ukazały się w latach 1989-2014.

 

„Warszawa 1944. Tragiczne powstanie” Alexandra Richie.

Zapowiedzi

Wydawnictwo W.A.B. poleca znakomicie przygotowaną publikację na temat Powstania Warszawskiego „Warszawa 1944. Tragiczne powstanie”, autorstwa Alexandry Richie.   Prof. Włodzimierz Borodziej: Najlepsza książka o powstaniu, jaką miałem w ręku. Autorka imponuje erudycją, wplata powstanie warszawskie w historię powszechną drugiej wojny światowej, sprawnie wykorzystuje źródła, jest doskonale zorientowana w stanie badań i przede wszystkim znakomicie opowiada.    

 

Tydzień doskonałych premier Wydawnictwa W.A.B.!

Nowości

Wybrałem z oferty tytułowej wydawnictwa W.A.B. te, które sam był kupił i przeczytał:

 

Recenzja: „Rówieśniczki” Katarzyna Tubylewicz

Recenzje

Trzy kobiety, trzy historie. Dwa kraje: Polska i Szwecja. Wszystko zaczyna się od Sabiny, Joanny i Zofii, przyjaciółek z dzieciństwa. Opowieść o ich życiu staje się pretekstem do gorzkiej refleksji nas polskością, nad tym, co zmienia w sferze mentalnej emigracja, czy można wykorzenić poczucie wstydu i ból z przeszłości. Czy polskie kompleksy leczone przy pomocy skandynawskiego komfortu stają się mniej bolesne?

 

Zmarła Marsha Mehran

Wydarzenia

Marsha Mehran, irańska pisarka miała 36 lat, znaleziono ją martwą w jej domu w Irlandii. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana.

 

„Moja krótka historia” Stephen Hawking

Nowości

Autor „Krótkiej historii czasu” w najprywatniejszej książce o sobie. Wielowątkowa, momentami wręcz zabawna historia życia jednego z około dwustu tysięcy dzieci, które urodziły się dokładnie w trzysetną rocznicę śmierci najwybitniejszego astronoma – Galileusza.

 

Recenzja: „Cicha przystań” Marta Mizuro

Recenzje

Pani prokurator z Wrocławia zaangażowała się nadmiernie w jedną ze spraw i została wysłana na przymusowe wakacje. Wybrała malutką miejscowość Łagów Lubuski, jezioro, las, spokój ciszę. Wymarzone warunki, aby wypocząć, odetchnąć świeżym powietrzem i zapomnieć o stresującej pracy w sądzie. Problem w tym, że Zuza miejsce na urlop wybrała nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale pewną bolesną historię z niedalekiej przeszłości. To właśnie w tym jeziorze zginęła jej przyjaciółka. Dlatego...

 

„Rówieśniczki" Katarzyny Tubylewicz (W.A.B.)

Nowości

Trzy przyjaciółki z podstawówki spotykają się po latach w Sztokholmie. To kobiety, które popełniły w życiu sporo błędów. Nie wszystkie da się lubić, ale warto spróbować je zrozumieć, tym bardziej, że pułapki, w które wpadają są charakterystyczne dla naszych czasów.

 

Nowa książka laureatki literackiej Nagrody Nobla 2013!

Nowości

"Jawne tajemnice" Alice Munro, zbiór opowiadań o wyjątkowych historiach kobiet, miała swoją premierę 9 kwietnia.

 

Eberhard Mock powraca

Zapowiedzi

Ulubiony bohater czytelników Marka Krajewskiego powraca w nowej książce wrocławskiego autora. Tuż przed wojną Mock zostaje aresztowany za malwersacje podatkowe i ukrywanie swoich dochodów. W więzieniu musi szukać pomocy przestępczego półświatka, z którym do tej pory walczył.

 

Joanna Bator: "Rekin z parku Yoyogi"

Zapowiedzi

Nowa książki zeszłorocznej laureatki Nike   Opowie Joanna Bator wraca w swoim pisarstwie do Japonii, której poświęciła swój debiutancki zbiór esejów Japoński wachlarz. Choć jest teraz znacznie bogatsza w doświadczenia i wiedzę o kraju oraz jego mieszkańcach, nie utraciła wrażliwości na głęboką odmienność kulturową.    

 

"Cicha przystań" Marta Mizuro

Nowości

Śmierć czyha nad jeziorem. Przeczucia, koszmar, przemoc… Zuza, pracowniczka prokuratury, zostaje wysłana na przymusowy urlop, który postanawia spędzić w malowniczo położonej pojezierskiej miejscowości letniskowej.

 

Premiera Wydawnictwa W.A.B. - "Podziemni. Pic", Jack Kerouac

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca "Podziemni. Pic", Jacka Kerouac'a w przekładzie Mai Kittel:

 

Uwikłanie Zygmunta Miłoszewskiego obsypane nagrodami we Francji!

Nagrody

Pierwsze spotkanie z prokuratorem Szackim w finale francuskiej nagrody Prix du Polar Européen   dla najlepszego kryminału europejskiego wydanego w ubiegłym roku we Francji!

 

W.G. Sebald w TR Warszawa

Wydarzenia

We wtorek, 4 marca zapraszamy do TR Warszawa na pokaz filmu Cierpliwość według Sebalda w reżyserii Granta Gee. Odrzucając formułę klasycznej biografii, autor filmu zabierze widzów w hipnotyczną podróż do wnętrza twórczości jednego z najwybitniejszych współczesnych prozaików. Reżyser podejmując najważniejsze tropy twórczości W.G. Sebalda, odsłania fenomen jego pisarstwa. Za przewodnik posłużyła powieść Pierścienie Saturna, w której Sebald, w autobiograficznej formie opisuje piesze wyprawy po...

 

Największa kradzież dzieł sztuki w historii. "Obrońcy skarbów" - W.A.B. poleca!

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca. Największa kradzież dzieł sztuki w historii. Oni pomogą je odnaleźć. "Obrońcy skarbów. Alianci na tropie skradzionych arcydzieł":

 

Nowość Wydawnictwa W.A.B.: "On wrócił" - polecamy!

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca: "On wrócił" Timur Vermes, przekład: Eliza Borg:

 

Tajemnice płk. Kuklińskiego (Jack Strong) w książce "Mój przyjaciel zdrajca"

Nowości

Tajemnice płk. Kuklińskiego (pseud. Jack Strong) w książce Marii Nurowskiej "Mój przyjaciel zdrajca".

 

Jacek Bocheński W "Notatniku Dwójki" o nowej książce "Zapamiętani"

Wydawnictwa

Najnowsza książka Jacka Bocheńskiego "Zapamiętani" prezentuje sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli polskich intelektualistów XX wieku, m.in. Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego i Leszka Kołakowskiego. Autor był gościem "Notatnika Dwójki".

 

"Polacy, czytajcie książki" - Joanna Bator promuje literaturę

Wydawnictwa

„Polacy, czytajcie książki” – laureatka Nagrody Nike, Joanna Bator, promuje literaturę i zachęca do czytania. Akcję wspiera Wydawnictwo W.A.B. oraz Empik.    

 

Polska na liście 38 krajów wydających głośną powieść Timura Vermesa - On wrócił.

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością informujemy, że Polska znalazła się na liście 38 krajów, które wydają doskonałą powieść Timura Vermesa - On wrócił.

 

"Ludzka rzecz" Książką Roku 2013 - Nagrody Magazynu Literackiego Książki

Nowości

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy o Nagrodach Magazynu Literackiego KSIĄŻKI: Ludzka rzecz Pawła Potoroczyna została KSIĄŻKĄ ROKU 2013

 

Pierwsza książka o płk. Kuklińskim: "Mój przyjaciel zdrajca" Marii Nurowskiej

Nowości

Życie płk. Ryszarda Kuklińskiego (pseud. Jack Strong) oczami jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek: "Mój przyjaciel zdrajca"

 

"Strach przed ciemną wodą"

Nowości

  Nie daj zwieść pozorom anonimowości w sieci. Każdy twój krok, każda odwiedzana strona, każde kliknięcie zostaje zapamiętane. Żyjemy w dwóch światach: realnym i wirtualnym.  

 

Inny Mickiewicz w biografii amerykańskiego autora - nowość W.A.B.

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca nowość w serii Fortuna i Fatum publikację "Mickiewicz. Życie romantyka" autorstwa Romana Koropeckyj'ego, w przekładzie Małgorzaty Glasenapp.

 

Książki W.A.B. na liście 25 Najlepszych Książek 2013 wg Gazety Wyborczej

Nowości

Kilka tytułów wydawnictwa W.A.B. na liście 25 Najlepszych Książek 2013 roku według Gazety Wyborczej:    

 

"Grudniowa tragedia w nowej aranżacji": polecamy powieść "Marynarka" Mirosława Tomaszewskiego

Nowości

W związku z obchodami wydarzeń z Grudnia ’70 polecamy lekturę powieści "Marynarka" Mirosława Tomaszewskiego.    

 

Nowości historyczne Grupy Wydawniczej Foksal

Nowości

Grupa wydawicza Foksal poleca kilka ciekawych tytułów książek historycznych

 

Wydawnictwo W.A.B. poleca znakomite nowości!

Nowości

Wydawnictwo poleca kolejne znakomite tytuły, które mogą stanowić znakomity prezent pod choinkę:

 

Recenzja: „Bezcenny” Zygmunt Miłoszewski

Recenzje

Przepis na dobrą książkę prezentuje się następująco: poszukiwanie zaginionego skarbu połączone z aferą polityczną, najlepiej na skalę światową. Do tego miłość, która przezwycięża przeciwności losu. Brzmi banalnie? A jednak „Bezcenny” Zygmunta Miłoszewskiego znika z półek. Wiem, zbliżają się Święta. Nawet największe gnioty znajdą w tym czasie swoich czytelników. Książka to dobry prezent, kiedy już wszystkie inne pomysły spalą na panewce. Smutne, ale do...

 

Biografia Korczaka Joanny Olczak-Ronikier otrzymała Nagrodę im. Jerzego Turowicza

Nagrody

Grupa Wydawnicza Foksal z dumą informuje, że książka "Korczak. Próba biografii" otrzymała nagrodę przyznawaną za wybitne i oryginalne dzieła literackie, naukowe, plastyczne, muzyczne, teatralne lub filmowe, znajdujące się w kręgu tematów, do których Jerzy Turowicz wracał w swojej publicystyce i działalności publicznej, oraz reprezentujące wartości, które były mu bliskie.    

 

„Chłopiec, który zaginął” najlepszym kryminałem zagranicznym w Szwecji!

Nowości

„Chłopiec, który zaginął” Dror A. Mishani, z inspektorem Awim Awrahamem najlepszym kryminałem zagranicznym w Szwecji!

 

Najlepsze książki historyczne: nominacje do Nagrody im. K. Moczarskiego dla książek W.A.B.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że już dzisiaj poznamy laureata prestiżowej Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego dla najlepszej książki historycznej ubiegłego roku.

 

Wielkie premiery Wydawnictwa W.A.B.

Nowości

Wydawnictwo W.AB. finiszuje na koniec roku kilkoma bestsellerowymi tytułami:

 

Recenzja: "Chwile, których nie znamy. Opowieść o Marku Grechucie"

Recenzje

Książka Marty Stokfisz nie jest pierwszą napisaną o fenomenie artystycznym jakim niewątpliwie był Marek Grechuta, jest za to pierwszą stworzoną przez osobę która z artystą nie była związana bezpośrednio. Okazuje się, że ma to znaczenie.

 

Nowość Wydawnictwa W.A.B. - gorąco polecamy!

Nowości

Polecamy nowości Wydawnictwa W.A.B.: "P.R.A.S.K. Niechętny zabójca" Eoin Colfer:

 

Jubileusz 90. urodzin Józefa Hena - spotkanie i benefis z Trójce!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, 8 listopada Józef Hen obchodzi 90 urodziny. W listopadzie świętujemy jubileusz wybitnego pisarza, scenarzysty i reżysera.    

 

Najlepsze książki historyczne: nominacje do Nagrody im. K. Moczarskiego dla książek W.A.B.

Nowości

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, że książki Wydawnictwa W.A.B. „Wiadomości Literackie” prawie dla wszystkich" Małgorzaty Szpakowskiej (seria z wagą) oraz "Słonimski. Heretyk na ambonie" Joanny Kuciel-Frydryszak (seria Fortuna i Fatum) zostały nominowane do Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego dla najlepszej książki historycznej ubiegłego roku.

 

Już niebawem 100. rocznica urodzin Alberta Camusa

Wydarzenia

7 listopada 2013 roku mija 100. rocznica urodzin Alberta Camusa. Z tej okazji warto przypomnieć książkę Albert Camus. Biografia autorstwa Oliviera Todda, w przekładzie Jana Kortasa.

 

Recenzja: "Chyba za nami nie traficie" Jacek Milewski

Recenzje

Pisać o innych kulturach nie jest łatwo z paru powodów. Można nieświadomie przyjąć pozycję oceniającego obserwatora, czasami wpaść w rolę moralizatora, lub od razu zdystansować się do tematu i prowadzić narracje nacechowaną pejoratywnie.

 

"Dziewczyna wchodzi do baru" Helena S. Paige

Nowości

Określenie miłosna gra jeszcze nigdy nie było tak trafne. Dziewczyna w barze to powieść interaktywna, która pozwoli ci wybierać: więcej niż jeden raz i bez żalu o niewykorzystane okazje.

 

Premiera interaktywnej powieści "Dziewczyna wchodzi do baru"!

Nowości

Wydawnictwo Erotica poleca: "Dziewczyna wchodzi do baru" Heleny S. Paige, w przekładzie Piotra Grzegorzewskiego:

 

Wydawnictwo W.A.B. zapowiedzi – IV kwartał 2013

Zapowiedzi

Wydawnictwo W.A.B. prezentuje swoje nowości tytułowe na IV kwartał 2013 roki:

 

"Dziewczęta i kobiety" Alice Munro

Nowości

Lata 40., kanadyjska prowincja. Del Jordan, dziewczynka, później dziewczyna, mieszka na farmie swojego ojca, gdzie jej najczęstszymi towarzyszami są ekscentryczny przyjaciel rodziny i szorstki młodszy brat. Kiedy Del zacznie spędzać więcej czasu w mieście, pojawią się też kobiety: matka agnostyczka sprzedająca farmerom encyklopedie, lubieżna Fern Dogherty i najlepsza przyjaciółka, Naomi. Dzięki tym nauczycielom i nauczycielkom, a także dzięki własnym doświadczeniom z seksem, narodzinami i...

 

Wielki sukces Autorów Wydawnictwa W.A.B. - aż cztery prestiżowe nagrody!

Nowości

W październiku Autorzy Wydawnictwa W.A.B. zostali uhonorowani aż czterema prestiżowymi nagrodami literackimi:

 

"Chwile, których nie znamy" - wspomnienie o Marku Grechucie w 7. rocznicę śmierci artysty

Nowości

Szanowni Państwo, dziś mija 7. rocznica śmierci Marka Grechuty. Niezapomniane utwory artysty są wciąż uwielbiane przez odbiorców w każdym wieku.    

 

Dobra pustynia" Doroty Kozińskiej nominowana do nagrody im. Beaty Pawlak

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Dorota Kozińska została nominowana do Nagrody im. Beaty Pawlak dla najlepszego autora publikacji na temat innych kultur, religii i cywilizacji za książkę "Dobra pustynia" wydaną nakładem W.A.B.    

 

Arnaldur Indriðason, autor powieści kryminalnych, uhonorowany RBA International Crime Novel Award

Nagrody

Arnaldur Indriðason, znakomity islandzki pisarz został uhonorowany nagrodą RBA International Crime Novel Award (125 000 euro) za swoją najnowszą książkę – The Man from Manitoba. W Polsce właśnie ukazała się jego piąta powieść "Zimny wiatr".

 

Tadeusz Cegielski, Mariusz Czubaj i pułkownik Kowadło, czyli Kryminalny Piątek!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z wielką przyjemnością zapraszamy na spotkanie pt. Kryminalny Piątek z pułkownikiem Mikołajem Kowadłą!

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.