RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: „Uległość", Michel Houellebecq

Recenzje

W wyniku serii zamachów terrorystycznych społeczeństwo francuskie polaryzuje się politycznie. Przerażeni wizją globalnego dżihadu wybierają jako swych reprezentantów w parlamencie Front Narodowy, społeczność muzułmańska zaś oddaje swój głos na niedawno powstałe Bractwo Muzułmańskie

 

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich i Wyd. W.A.B zapraszają do Celi"

Wydarzenia

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Wydawnictwo W.A.B. zapraszają na spotkanie z okazji promocji książki pt. „Cela. Odpowiedź na zespół Downa":

 

„Dom jedwabny" Anthony’ego Horowitza w wersji audio trafia do księgarń!

Nowości

Pamiętacie Dom jedwabny" Anthony’ego Horowitza wydany w 2011 roku? Dzisiaj proponuję tę powieść w wersji audio, w interpretacji Andrzeja Ferenca.

 

To już dzisiaj! Wyczekiwana premiera "Jedwabnika" Roberta Galbraitha.

Nowości

Wydawnictwo Publicat anonsuje publikację drugiej książki Joanne K.Rowling ukrywającej się pod pseudonimem Robert Galbraitt pt. "Jedwabnik":

 

"Cień jedwabnego szlaku"

Nowości

Jedwabny Szlak. Już sama nazwa podsuwa wyobraźni romantyczno-awanturnicze obrazy. Droga, którą wędrowali dawni kupcy, wioząc drogie materie i przyprawy, a wraz z nimi wędrowały idee i wynalazki. Trasa wiodąca przez kilkanaście krajów – marzenie chyba każdego podróżnika.

 

Marcin Wroński: "Skrzydlata trumna" Marcin Wroński

Recenzje

Skrzydlata trumna to mroczny kryminał o Lublinie lat 30. i 40., którego fabuła toczy się wokół samobójstwa nocnego stróża w fabryce samolotów.

 

"Stracony poranek"

Recenzje

Decydując się na przeczytanie „Straconego poranka” Gabrieli Adamesteanu pomyślałam, że z pewnością będzie to coś zupełnie odmiennego od moich dotychczasowych przyzwyczajeń czytelniczych.

 

Dom Wydawniczy REBIS laureatem "Złotego Kościeja" 2011!

Wydarzenia

Głosowanie w Plebiscycie Złoty Kościej 2011 organizowane przez jeden z najpopularniejszych portali grozy, thrillera i fantastyki – www.kostnica.com.pl dobiegło końca, a zwycięską powieścią z pośród 21 zgłoszonych okazał się "Dom Jedwabny" Anthony'ego Horowitz'a wydany przez Dom Wydawniczy REBIS.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Dom Jedwabny"

Ogłaszamy wyniki konkursu czytelniczego poświęconego książce "Dom Jedwabny" autorstwa Anthony'ego Horowitza.

 

Nowe e-booki WAB w Zixo.pl

25 stycznia w księgarni e-bookowej zixo.pl będą miały swoją premierę aż cztery nowe pozycje Wydawnictwa W.A.B.

 

Recenzja: Anthony Horowitz "Dom Jedwabny"

Recenzje

Postać Sherlocka Holmesa spod pióra Arthura Doyle’a tak już weszła do kanonu literatury i popkultury, że trudno było mi sobie wyobrazić kontynuację przygód genialnego detektywa pisaną przez kogoś innego. Jednak jak widać życie nieraz może zaskakiwać i nigdy nie wolno mówić nigdy.

 

Konkurs z "Domem Jedwabnym"

Konkursy

Dom Wydawniczy Rebis oraz Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Dom Jedwabny" Anthony'ego Horowitza

 

"Drugi Kod" w WAB!

Zapowiedzi

Na dniach do księgarń nakładem wydawnictwa WAB trafi książka Petera Sporka "Drugi kod" - fascynująca opowieść o genetyce i szansach, jakie ta ze sobą niesie.

 

Polka w finale European Book Prize

Nagrody

Książka "My z Jedwabnego" Anny Bikont znalazła się w finale tegorocznej edycji nagrody European Book Prize w kategorii esej. Polski reportaż został już wcześniej doceniony przez jury nagrody - dwa lata temu jej laureatem został Mariusz Szczygieł za książkę "Gottland".

 

Dramaty Williama Shakespeare'a w nowych przekładach Piotra Kamińskiego

Nowości

Nakładem wydawnictwa WAB ukażą się dramaty Williama Szekspira w nowych przekładach Piotra Kamińskiego. Prezentujemy pierwszy tom z serii - "Makbet"

 

"Dom jedwabny" - Holmes powraca!

Zapowiedzi

Nowy Sherlock Holmes! Najnowsza część przygód Sherlocka Holmesa dotyczy historii, której wcześniej nie można było ujawnić ze względu na charakter sprawy i pozycję zamieszanych w nią osób.

 

Autorzy W.A.B. na Targach w Krakowie

zapraszamy na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B. podczas 15. Targów Książki w Krakowie.

 

Komunikat na temat zmian w W.A.B.

Wydawnictwa

Prezentujemy komunikat Beaty Stasińskiej na temat zmian w wydawnictwie W.A.B.

 

E-booki WAB na bezkartek.pl

Zapowiedzi

Prezentujmy świetnie zapowiadające się e-booki WAB, które lada dzień pojawią się w ofercie bezkartek.pl!

 

Nowe wydanie książki Król Maciuś Pierwszy Janusza Korczaka od 24 sierpnia w księgarniach

Zapowiedzi

Ta do dziś aktualna historia o trochę za młodym władcy została ubarwiona ilustracjami Marianny Oklejak.

 

"Wszystko przez Amandę" Piotra Rowickiego już w środę w księgarniach

Nowości

Tak, wszystko przez nią, bo to ona ma sto pomysłów na minutę. Jeden sprawia, że znika niania, a kolejny – że Amanda wraz z bratem trafiają do innej czasoprzestrzeni.

 
 

Konkurs z Mankelem

Konkursy

Wydawnictwo WAB oraz Portal Księgarski zapraszają wszystkich czytelników do wzięcia w konkursie czytelniczym poświęconym książce "Niespokojny człowiek" Henninga Mankela

 

"Spiski. Przygody Tatrzańskie" Kuczoka książką jesieni!

Nagrody

Z radością informujemy, że "Spiski. Przygody tatrzańskie" Wojciecha Kuczoka zostały nagrodzone przez Jury Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych KSIĄŻKĄ JESIENI 2010 - „za urokliwy i wnikliwy obraz góralskiej obyczajowości na język ceprowski przełożony”.    

 

Książki WAB rekomendowane przez "Cała Polska czyta dzieciom"

Wydawnictwa

Miło nam poinformować, że książki dla dzieci i młodzieży wydawnictwa WAB są rekomendowane przez fundację „ABCXXI - Cała polska czyta dzieciom”.    

 

Miliarderzy z przypadku, czyli o tym, jak się robi pieniądze w Internecie

Live Streaming spotkania z wybitnymi ludźmi biznesu i nie tylko biznesu na stronach serwisu audioteka.pl już 16.12.2010, godz. 19:30.  

 

Odpowiedź Zarządu Wydawnictwa W.A.B. na tekst opublikowany na łamach Gazety Wyborczej

Wydawnictwa

W związku z opublikowaniem w dniu 07 grudnia 2010 roku na łamach Gazety Wyborczej artykułu pod tytułem "Stasińska nie do zmarnowania" autorstwa Piotra Pacewicza, zarząd wydawnictwa przesłał do redakcji w/w gazety sprostowanie, którego treść udostępniamy Państwu poniżej.    

 

"Zostawić kroplę krwi w atramencie..." - wywiad ze Stefanem Manim

Prezentujemy zapis wywiadu, który ze Stefanem Manim, autorem mrocznej książki "Statek" przeprowadził Paweł Bernacki z Portalu Księgarskiego.

 

Statek straceńców - recenzja "Statku" Stefana Maniego

Recenzje

Kiedy zabierałem się za lekturę wydanego właśnie w Polsce "Statku" Stefana Maniego byłem przekonany, że mam przed sobą kolejny skandynawski kryminał, a te jak wiadomo słynną z wysokiego poziomu. Jakie więc było moje zdziwienie, gdy z każdą przewróconą stronicą okazywało się, że ta książka to nie tylko hipnotyzujący kryminał, ale także mrożący krew w żyłach thriller, powodujący drżenie dłoni horror, skłaniająca do refleksji lektura psychologiczna, nastrojowa powieść przygodowa…...

 

Autorzy WAB na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek

w dniach 2-5 grudnia zapraszamy na 19. edycję Wrocławskich Promocji Dobrych Książek oraz na spotkania z autorami Wydawnictwa W.A.B. Muzeum Architektury, ul. Bernardyńska 5. Stoisko nr 12.

 

Nagroda Warszawskiej Premiery Literackiej dla Marka Radziwona

Nagrody

Zapraszamy w imieniu organizatorów na uroczystość wręczenia nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej Markowi Radziwonowi za książkę lipca 2010 - "Iwaszkiewicz. Pisarz po katastrofie". Laudację wygłosi Piotr Mitzner, fragmenty książki przeczyta Krzysztof Gosztyła;piosenki z tekstami Jarosława Iwaszkiewicza wykona Elżbieta Sieradzińska.    

 

"Niespokojny człowiek"

Zapowiedzi

24 listopada do księgarń trafi kolejna powieść arcymistrza kryminału Henninga Mankella - "Niespokojny człowiek", zamykającą losy Kurta Wallandera.

 

WAB na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału

Wydawnictwa

Wydawnictwo WAB zaprasza na spotkania ze swoimi autorami podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010. Oto ich program:

 

"Anna w Nowym Jorku"

Nowości

Dla wszystkich fanów przewrotnych historii i dobrego humoru polecamy najnowszą powieść z wydawnictwa WAB - "Annę w Nowym Jorku. Czyli życie z (ob) ciachem" Gitty Daneshvari.

 

Uwaga! Człowiek we Wrzeniu Świata

W poniedziałek 15 listopada o godzinie 19.15 odbędzie się we "Wrzeniu Świata" spotkanie UWAGA! CZŁOWIEK. Dyskusję poprowadzi Mikołaj Lizut, a jej uczestnikami będzie Draginja Nadażdin, Dyrektorka Amnesty International i Adam Pluszka, redaktor serii terra incognita w wydawnictwie W.A.B.  

 

"Spiski. Przygody tatrzańskie"

Zapowiedzi

Do księgarń trafia właśnie nowa książka wydana nakładem wydawnictwa W.A.B. - "Spiski. Przygody tatrzańskie" Wojciecha Kuczoka.

 

"Rewolucje"

Nowości

Już w listopadzie pojawi się nowość wydawnictwa WAB - "Rewlucje" Jeana-Marie Gustave'a Le Clezio - laureata literackiej nagrody Nobla.

 

"FBI i dziewięć Kocich żywotów"

Nowości

Już w księgarniach nowa książka wydawnictwa WAB w serii "Z kotem" - "FBI i dziewięć kocich żywotów" Sophie Mullenheim.

 

Książka Marca Polo „Opisanie świata” - edytorsko doskonała!

Internet

Laureatem Konkursu na Książkę Edytorsko Doskonałą EDYCJA (sezon 2009/2010) została książka Marca Polo „Opisanie świata" za „Eleganckie i pełne szacunku dla czytelnika opracowanie graficzne oraz staranne wykonanie".

 

"Wampirek na szkolnej wycieczce"

Nowości

Wydawnictwo WAB prezentuje nową książkę z popularnej na całym świecie serii dla dzieci i młodzieży o wampirku autorstwa Angeli Sommer-Bodenburg.

 

Smak Kuby

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że do księgarń w Polsce trafia właśnie książka słynnej blogerki Yoani Sanchez - "Cuba libre. Notatki z Hawany".

 

Nagroda im. Beaty Pawlak dla Marka Kęskrawca

Nagrody

Nagrodę im. Beaty Pawlak za "tekst na temat innych kultur, religii i cywilizacji" otrzymał Marek Kęskrawiec, autor książki "Czwarty pożar Teheranu".

 

Moja klasyczna paranoja

Nowości

Właśnie trafiła do sprzedaży "Moja klasyczna paranoja" - nowa książka Steffena Mullera, opowiadająca o jego przygodzie z muzyką poważną.

 

"Portret Doriana Graya"

Zapowiedzi

Już 29 września, za sprawą wydawnictwa W.A.B. ukaże się kolejna edycja kultowej powieści Oscara Wilde'a "Portret Doriana Graya".

 

Nowości wydawnictwa W.A.B.

Nowości

Prezentujemy najnowsze pozycje wydawnictwa W.A.B.: "59 sekund" Richarda Wisemana, oraz "Kogo kocham, kogo lubię" Roberta Ostaszewskiego i Marty Mizuro.

 
 

Jak Marco Polo odkrywał świat

Zapowiedzi

Marco Polo, kupiec wenecki, wyrusza na Wschód na początku lat siedemdziesiątych XIII wieku. Towarzyszy swemu ojcu oraz stryjowi, którym przyświecają ważne cele polityczne: papież Grzegorz X wysłał ich do władcy Chin, Kubilaja. Podróż do Państwa Środka trwa trzy lata.

 

Lipcowe bestsellery WAB zaskakują

Wydawnictwa

Wiemy już, które książki wydawnictwa W.A.B. W porównaniu w poprzednim miesiącem na topliście warszawskiego wydawnictwa zaszły spore zmiany. Sprawdźcie jakie.

 

Prawdziwa historia Włodzimierza Majakowskiego

Nowości

Opowieść o człowieku, który po rewolucji październikowej stał się bohaterem państwa radzieckiego. Pisał zaangażowane wiersze i malował plakaty propagandowe. To także historia burzliwego trójkąta miłosnego, który Majakowski tworzył z Lili i Osipem Birkami. Jedne z najpiękniejszych wierszy miłosnych w rosyjskiej poezji to te, w których wychwalał swoją muzę, Lili. Stawką było życie jest też opowieścią o człowieku, który z czasem coraz bardziej krytycznie oceniał skutki rewolucji i z przerażeniem...

 

Jak nie spędzać czasu przed ekranem

Nowości

Nareszcie odtrutka dla tych, którzy mają dość władzy telewizora! W jaki sposób wywołać tornado w butelce? Jak rozpoznawać chmury i co zrobić, żeby zmusić rodzynki do skakania? To prawdziwe wyzwania dla młodych naukowców! Jeśli masz dosyć odmóżdżającej telewizji i nie lubisz się nudzić, to książka idealna dla ciebie!

 

Powieść sensacyjna obnaża Kościół od kuchni

Nowości

Polska współczesność i groźna atmosfera rodem z "Imienia róży"! Marcin Wroński w Officium Secretum obnaża mechanizmy władzy świeckiej i kościelnej, bezbłędnie portretuje środowisko lokalnych mediów i mentalność ludzi zarówno poprzedniego, jak i obecnego systemu.

 

Spotkaj się z Dmitrijem Strelnikoffem i wybierz się na "Wyspę"

14 sierpnia, w sobotę, o godzinie 17.00, zapraszamy na spotkanie z Dmitrijem Strelnikoffem, poświęcone jego najnowszej książce pt. „Wyspa".

 

Prawdziwy koniec wojny jest jej początkiem

Nowości

Prawdziwy koniec wojny jest przed jej początkiem, dwujęzyczna antologia opowiadań przygotowana przez Wydawnictwo W.A.B. we współpracy z niemiecką oficyną Wallstein Verlag, to zbiór znakomitych i poruszających tekstów dotyczących wojny i przemocy.

 

Serialowa Majka doczekała się książki

Zapowiedzi

Majka w Krakowie. Przewodnik po serialu i mieście to atrakcyjny, nietypowy i wyjątkowy przewodnik po Krakowie, jaki mało kto zna. Książka jest bogato ilustrowana, zawiera kilkanaście wywiadów z aktorami.

 

Wojciech Jagielski zdobywa Niemcy

W dniach 31 sierpnia-2 września, zapraszamy na spotkania z Wojciechem Jagielskim promujące jego książkę-reportaż „Nocni wędrowcy". Po spotkaniach autor będzie podpisywał książki.

 

Grażyna Plebanek, "Nielegalne związki"

Recenzje

A teraz coś z zupełnie innej beczki: "Nielegalne związki" to raj dla eurosceptyków. Co takiego? Ha!, spokojnie, bo proszę sobie wyobrazić, że książka Grażyny Plebanek może przynieść wielką frajdę tym, którzy jeszcze parę lat temu straszyli obywateli V RP hedonizmem nadciągającym z Zachodu. Rozpasaniem. I chucią, która stamtąd szykuje swój nieczysty desant. Tak jest, z Unii Europejskiej. A dokładniej: z jej rozwiązłego (!) serca - z Brukseli.

 

Czy książka może poruszać się z "Prędkością światła"?

Nowości

Koniec lat osiemdziesiątych. Na amerykańskim uniwersytecie w Illinois spotyka się dwóch wykładowców - początkujący pisarz i dziesięć lat od niego starszy weteran wojny w Wietnamie, Rodney Falk. Przez jeden krótki semestr dzielą gabinet na uczelni, razem uczęszczają na zajęcia z języka katalońskiego, w końcu się zaprzyjaźniają. Gdy nadchodzi przerwa świąteczna, Rodney znika bez śladu. Mijają lata. Pisarz zyskuje sławę i uznanie.

 

Dziwnologię czas zacząć

Nowości

Czytasz czasami horoskopy? Spokojnie, nie ma się czego wstydzić - to samo robi codziennie sto milionów Amerykanów, a sześć milionów było gotowych zapłacić astrologowi za analizę swojej osobowości. Obrazu dopełnia jeszcze Ronald Reagan, konsultujący ze znawcą tajemnych wpływów nieba daty swoich wystąpień i rozkład lotów Air Force One.

 

Książki polskich autorów wydawnictwa W.A.B. zdobywają Europę

Rynek zagraniczny

Zobaczcie, które książki rodzimych autorów ukażą się za granicą? Które z nich mają szansę dotrzeć na listę bestsellerów w różnych krajach Europy?

 

Jak powstawała "biała" Australia?

Nowości

„Terra nullius - ziemia niczyja. Ziemia, która do nikogo nie należy. W każdym razie do nikogo, z kim trzeba by się liczyć. Obszar, który wkrótce będzie niezamieszkany, bo zaludniają go niższe rasy, zgodnie z prawami natury skazane na wymarcie. Terra nullius. Termin przywoływany najczęściej jako argument w obronie brytyjskiej inwazji na Australię".

 

Stephen Clarke zna się na Francji - i Francuzkach

W imieniu wydawnictwa W.A.B. zapraszamy do lektury wywiadu ze Stephenem Clarkiem, autorem „M jak Merde", który na portalu Interia.pl opowiada o tym, czy warto naśladować Francuzki, dlaczego Paryżanie nie nadają się na mężów oraz o najpiękniejszych miejscach we Francji.

 

Najpopularniejsze książki W.A.B. w czerwcu

Bestsellery

Prezentujemy ranking bestsellerów wydawnictwa W.A.B. za czerwiec 2010. To prawdziwa "Czarna lista"!

 

Iwaszkiewicz - pisarz po katastrofie

Nowości

Fundamentalne pytania, które Radziwon zadaje w swojej książce zadać jest bardzo łatwo: co powoduje, że wybitna jednostka w określonych warunkach działa akurat tak, a nie inaczej? Dlaczego ten sam człowiek czasami zachowuje się jak bohater, a innym razem jak tchórz? Czy zdaje sobie sprawę ze swoich pobudek? Kiedy działa zgodnie z nimi, a kiedy na przekór?

 

"Nuda" nie musi być nudna

Zapowiedzi

Czym jest nuda? Szczególnym stanem ducha i umysłu. Niezdolnością wyjścia poza samego siebie, mgłą, w której gubi się myśl... Pełen rozterek i sprzecznych emocji trzydziestopięcioletni Dino stara się przezwyciężyć nudę, oddając się malarstwu. Próba kończy się niepowodzeniem. Pewnego dnia Dino poznaje Cecylię, modelkę zmarłego niedawno malarza Balestrieriego.

 

Jeśli z Mankellem, to choćby na koniec świata

Zapowiedzi

Piętnastoletni Joel właśnie skończył szkołę i zamierza zostać marynarzem. Nieoczekiwanie otrzymuje jednak tajemniczy list, w wyniku czego postanawia odnaleźć swoją mamę. Matka opuściła go, gdy był mały i od tej pory nie dała znaku życia. Chłopak wyrusza w wielką podróż w towarzystwie ojca, który zdaje się skrywać jakąś tajemnicę z przeszłości.

 

Śladem kapitana Cooka

Nowości

Trzy legendarne, osiemnastowieczne wyprawy Jamesa Cooka zwieńczyły erę wielkich odkryć. Zwiedził on olbrzymie obszary kuli ziemskiej, żeglował od Arktyki po Antarktydę, od Syberii po Tahiti. Pokazał zdumionej Europie świat tatuaży i tabu, kanibalizmu i rytualnego seksu. Ale sam kapitan – syn niepiśmiennego robotnika z Yorkshire i największy brytyjski żeglarz – do dziś pozostaje tajemniczy jak owe nieznane wówczas lądy. Tony Horwitz usiłuje tę zagadkę rozwikłać.

 

Nagość to nie tylko brak ubrania

Nowości

Dlaczego nagość nie jest po prostu brakiem ubrania? Co łączy bulimię i starożytne święta? Na czym polega siła niemocy? Jak odczytać prozę Kafki? Czym grozi redukcja tożsamości do czysto biologicznych danych? Czym jest współczesność? Co to jest ciało chwalebne?

 

Genialny parodysta w Polsce

Stephen Clarke, autor książki „M jak Merde”, w Polsce - autor będzie promował swoją najnowszą powieść.

 

Książka o nudzie nie musi być nudna

Zapowiedzi

Czym jest nuda? Szczególnym stanem ducha i umysłu. Niezdolnością wyjścia poza samego siebie, mgłą, w której gubi się myśl... Pełen rozterek i sprzecznych emocji trzydziestopięcioletni Dino stara się przezwyciężyć nudę, oddając się malarstwu. Próba kończy się niepowodzeniem. Pewnego dnia Dino poznaje Cecylię, modelkę zmarłego niedawno malarza Balestrieriego. Zostają kochankami.

 

Mankell na końcu świata

Zapowiedzi

Piętnastoletni Joel właśnie skończył szkołę i zamierza zostać marynarzem. Nieoczekiwanie otrzymuje jednak tajemniczy list, w wyniku czego postanawia odnaleźć swoją mamę. Matka opuściła go, gdy był mały i od tej pory nie dała znaku życia. Chłopak wyrusza w wielką podróż w towarzystwie ojca, który zdaje się skrywać jakąś tajemnicę z przeszłości.

 

Tak trudno być 22-latką

Nowości

Trudno być dwudziestodwulatką. W dodatku taką, dla której każdy dzień ze zwariowaną rodziną jest wyzwaniem! Matka ciągle wynajduje nowe diety, sposoby na życie i zajęcia, a przy tym bezustannie kłóci się ze swoim mężem. Starszy brat utrzymuje kontakt głównie z komputerem, a młodszy, zwany Smarkiem, jest nieprzewidywalny w realizacjach swoich szalonych pomysłów i ma zdecydowanie zbyt dużo energii.

 

Historie według ojca, historie według córki

Wydawnictwo W.A.B. i Nadbałtyckie Centrum Kultury zapraszają na spotkanie z Jerzym Krzyżanowskim i Magdaleną Krzyżanowską-Mierzewską, autorami książki „Według ojca, według córki. Historia rodu". Prowadzenie Krystyna Chwin.

 

Kobiety robią TO lepiej

Zapowiedzi

Czerpiąc z nieograniczonych niemal możliwości, jakie daje każda kobieca strefa erogenna, lesbijska Kamasutra przedstawia cudownie nowatorskie sposoby na sprawianie przyjemności sobie nawzajem i sobie samym, takie jak Czas spełnienia, Boja na morzu rozkoszy, (Nie)Grzeszna dziewczynka, W potrzasku, Aksamitna lina i wiele innych. Jedna pozycja rozpali zmysły, inna zintensyfikuje i przedłuży podniecenie, jeszcze inna doprowadzi do kulminacji w postaci fantastycznego, a nierzadko podwójnego...

 

Dziwne przypadki Ferdynanda Szkodnika

Nowości

Szkodnik (prawdziwe imię Ferdynand) ma dziesięć lat. To wystarczająco dużo, żeby wyrobić o sobie opinię czarnej owcy w rodzinie. I rzeczywiście próba wniesienia na pokład samolotu oręża w postaci: żyletek, noży, scyzoryka i nunchaku rozzłoszcza nawet najbardziej wyrozumiałych członków familii.

 

Noblista Le Clézio wybiera się na wojnę

Zapowiedzi

Wojna niszczy i unicestwia. Wojna odczłowiecza. Nie chodzi tylko o okresowy konflikt zbrojny, lecz permanentną walkę zarówno w świecie, jak i w człowieku. Bohaterka Wojny, Béatrice B., wyrusza w poszukiwaniu kluczy niezbędnych do zrozumienia natury tego odwiecznego zła. W czasie wędrówki spotyka M.X., który staje się jej przewodnikiem po postindustrialnym świecie.

 

Majowe Top 10 W.A.B. - zaskakujące?

Prezentujemy ranking najlepiej sprzedających się tytułów Wydawnictwa W.A.B. w maju 2010.    

 

W.A.B. we Wrocławiu na kiermaszu z Dobrej Strony

W dniach 28-30 maja Wydawnictwo W.A.B. zaprezentuje swoje stoisko i specjalną ofertę promocyjną książek dla dzieci i młodzieży w ramach targów „Dobre strony". Gościem specjalnym będzie Dariusz Rekosz, autor książki „Czarny Maciek i wenecki starodruk" wydanej w serii z kotem.  

 

Mian Mian już nie taka cukierkowa

Nowości

Nowa powieść autorki głośnych "Cukiereczków", to traktat o idealnej-nieidealnej w formie didżejskiego miksu, który chwilami przypomina sen na jawie, być może zaprawiony narkotykami. Współczesny Szanghaj, miasto pełne wieżowców i estakad. Głownie nocą, głównie w weekendy. Kluby, restauracje, hotele, prywatne imprezy.

 

Książki W.A.B. w finale Nike i Nagrody Gdynia

Nagrody

Książki Wydawnictwa W.A.B. znalazły się wśród nominacji do Nagrody Literackiej NIKE i Nagrody Literackiej GDYNIA.

 

50 tytułów w "mrocznej serii"

Wydawnictwa

Miło nam donieść, że w mrocznej serii Wydawnictwa W.A.B. ukazało się już 50 kryminałów! A wśród nich tytuły znakomitych pisarzy z Polski i zagranicy, bohaterowie o specyficznych upodobaniach i kontrowersyjnych charakterach, zbrodnie rodzinne, ideologiczne i polityczne.

 

„Nocni wędrowcy" Wojciecha Jagielskiego we Włoszech

Wokół książek

Włoskie wydawnictwo Nottetempo zakupiło prawa do książki „Nocni wędrowcy" Wojciecha Jagielskiego. Już niebawem książka ukaże się w księgarniach.

 

Z Piaskowej Góry do Chmurdalii

Nowości

Chmurdalia, nowa powieść Joanny Bator, to kontynuacja znakomitej Piaskowej Góry, jednej z najciekawszych książek polskich ostatnich lat. Po nieudanej ucieczce z Wałbrzycha, zakończonej wypadkiem samochodowym, dziewiętnastoletnia Dominika Chmura budzi się w monachijskim szpitalu. Miesiące rehabilitacji przywracają jej zdrowie, ale nie spokój ducha.

 

Autorzy W.A.B. na liście nominowanych do Angelusa

Nagrody

5 tytułów Wydawnictwa WA.B. zostało zakwalifikowanych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS za 2009 rok.

 

Pogłoski o końcu tej serii były grubo przesadzone

Zapowiedzi

Kiedy Sue Townsend obwieściła, że Adrian Mole i broń masowego rażenia to ostatnia część serii, jej wielbiciele pogrążyli się w żalu. Na szczęście przewidywania autorki się nie sprawdziły.

 

Bestsellery W.A.B. w marcu 2010

Które tytuły wydawnictwa W.A.B. były w marcu najpopularniejsze? Sprawdź zestawienie bestsellerów za ubiegły miesiąc.

 

Scenariusz ocalenia z wojny

Zapowiedzi

Józef Skakun należał do skazanych na śmierć, ale przeżył. Przez sześć lat towarzyszył mu strach o rozmiarach przekraczających naszą wyobraźnię. Po wojnie nie uwolnił się od ciężaru dylematów moralnych, przed którymi postawił go okrutny los.

 

Wieści z mrocznej serii W.A.B. - sukcesy G. Carofiglia i H. Mankella

Zapowiedzi

Wieści z mrocznej serii: Gianrico Carofiglio i jego nowa powieść "Tryumfalny powrót". Nowy, długo oczekiwany czwarty tom z cyklu z mecenasem Guerierim, "Le perfezioni provvisorie", który ukazał się we Włoszech w styczniu b.r., zrobił prawdziwą furorę, a jego pierwszy nakład wyniósł 350 000 egzemplarzy.

 

Spotkanie z Czarnym Maćkiem i starodrukiem

W imieniu organizatorów zapraszamy młodszych i starszych czytelników do Teatru Kamienica na spotkanie z Dariuszem Rekoszem, autorem książki Czarny Maciek i wenecki starodruk.  

 

Ponad wszelką wątpliwość to dobry kryminał

Zapowiedzi

"Ponad wszelką wątpliwość" to ostatnia część doskonale przyjętej w Polsce kryminalnej trylogii Gianrica Carofiglia prokuratora z południowych Włoch, który czas wolny od walki z mafią wypełnia pisaniem książek

 

W walce z depresją pomoże Czarny Pies

Zapowiedzi

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Media Rodzina przygotowuje z tej okazji dwa nowe tytuły o niestandardowym podejściu do tematu, który starają się oswoić chorobę jak Czarnego Psa: "Mój Czarny Pies. Depresja" oraz "Życie pod psem, który wabi się Depresja". Ich premiera - 30 marca.

 

W.A.B. na poznańskich Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

Wydarzenia

Bogata oferta książkowa, spotkania z autorami, wystawy... W dniach 19-21 lutego zapraszamy na stoisko nr 254 „Strych z książkami", na którym znajdziecie specjalną ofertę książkową Wydawnictwa W.A.B.  

 

Czy liczby pierwsze mogą być samotne?

Zapowiedzi

Mattia i Alice. Ich losy splatają się w nowej szkole. Każde z nich nosi w sobie traumę z dzieciństwa, która uniemożliwia im normalne funkcjonowanie wśród rówieśników. Obydwoje są outsiderami, padają ofiarami szkolnej przemocy, mają też problemy z własną cielesnością. Nowa przyjaźń nie jest jednak ratunkiem na wszelkie problemy.

 

Zaginione miasto - zabierz się w podróż do Amazonii

Nowości

Pułkownik Percy Fawcett, angielski podróżnik, w 1925 roku wyrusza na wyprawę życia w głąb puszczy amazońskiej. Razem ze swoim dorosłym synem i jego kolegą chce odnaleźć mityczne miasto bogactwa istniejące w ukryciu od pradawnych czasów.

 

Człowiek, który gapił się na kozy

Nowości

Wojna w Wietnamie. Podpułkownik Jim Channon wpada na pomysł stworzenia nowego modelu żołnierza - superwojownika wyposażonego w nadnaturalne zdolności, które pozwolą odmienić okrutne oblicze wojny. Nie zdaje sobie sprawy, jakie owoce wydadzą jego odjazdowe pacyfistyczne koncepcje...

 

Żydowska krzyżówka I-go stopnia

Nowości

W ustawach norymberskich z roku 1935, które służyły „ochronie czci i krwi niemieckiej", wprowadzono nową terminologię - dziecko z żydowsko-niemieckiego małżeństwa określano tam jako „żydowską krzyżówkę pierwszego stopnia". Taką „krzyżówką" była autorka tej książki - Anita Halina Wahlmann, zwana w dzieciństwie Dzidzią.

 

Sherlock Holmes w Polskim Radiu

W dniach 25 stycznia - 5 lutego, o godzinie 23.48 na antenie PR 1 Polskiego Radia, zapraszamy do słuchania fragmentów książki Nicka Rennisona Sherlock Holmes. Biografia nieautoryzowana (przekład Anna Bartkowicz) w interpretacji Jarosława Gajewskiego.

 

„Kot Simona”, „Chińczyk” i „Z pamiętnika niemłodej już mężatki” na liście bestsellerów portalu Merlin.pl

Bestsellery

Miło nam poinformować, że 3 książki Wydawnictwa W.A.B. znalazły się na liście bestsellerów portalu Merlin.pl:

 

Czubaj pisarzem Wielkiego Kalibru

Nagrody

Książka "21:37" Mariusza Czubaja laureatem Wielkiego Kalibru. Podczas Gali otwierającej oficjalnie Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2009, nagrodę wysokości 25 tys. złotych wręczył prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 

„Fotoplastikon” Jacka Dehnela na antenie Polskiego Radia PR 3

W dniach 30 listopada - 21 grudnia (poniedziałek – czwartek), o godzinie 20.50, zapraszamy do słuchania fragmentów najnowszej książki Jacka Dehnela „Fotoplastikon” w interpretacji autora.

 

18-20.XI - Peter Godwin na Festiwalu Pora Reportażu

Zapraszamy na spotkania z Peterem Godwinem, autorem książki „Gdzie krokodyl zjada słońce”, w ramach Festiwalu Pora Reportażu, organizowanego przez Instytut Książki.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.