RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: "Pokochałam wroga" Mirosława Kareta

Recenzje

Pokochałam wroga Mirosławy Karety to pierwszy tom sagi rodu Petrycych. Tajemnica wyjawiona na łożu śmierci, zakazane uczucie, bezlitosna wojna - książka, którą chcę Wam dzisiaj polecić, łączy w sobie losy dwóch pokoleń - matki, doświadczonej tragizmem wojny, i syna, który uczy się życia w wolnej Ojczyźnie.

 

W wydaswnictwie WAM: Przewodnik po kognitywistyce

Nowości

Polecamy kolejny tom z serii: „Przewodniki po filozofii" w krakowskim wydawnictwie WAM ukazał się „Przewodnik po kognitywistyce":

 

Wyd. WAM: Już jest! Najlepsza książka z duchowości 2016 roku

Nowości

Każda przygoda ma swój początek… Jak pogłębić życie duchowe, pomimo braku czasu i codziennych obowiązków? Jak spotykać Boga w modlitwie, pomimo zmęczenia i zniechęcenia?

 

wydawnictwo WAM - wznowienia i dodruki - listopad 2015

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca Państwa uwadze swoje wznowienia i dodruki miesiąca listopada 2015:

 

Nowość wydawnictwa WAM: Historia filozofii arabskiej

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM opublikowało we wrześniu „Historię filozofii arabskiej":

 

Recenzja: „W rodzinie ojca mego” Marcin Wójcik

Recenzje

W wielu niezależnych sondażach można odnaleźć niepokojące informacje o tym, że coraz więcej osób przestaje z różnych powodów wierzyć w Boga oraz regularnie chodzić do kościoła. Rośnie lista zdeklarowanych ateistów, dla których wiara chrześcijańska to jedynie czcze zabobony zarezerwowane dla starszego pokolenia. Najwyżsi rangą duchowni w Polsce robią jednak niewiele, by ten problem naprawić. Swoimi decyzjami wręcz utwierdzają jedynie w przekonaniu, że nie zasługują na zaufanie swoich wiernych....

 

Mademoiselle Chanel

Zapowiedzi

Jestem tylko kobietą, która musi się nieustannie zmieniać i tworzyć na nowo, żeby przetrwać. Widzę odwieczny konflikt między skromną dziewczyną, którą kiedyś byłam, a legendą, którą celowo wykreowałam, żeby nikt nie mógł zajrzeć w moje serce.

 

Pseudo - Filon -Pisma apokryficzne

Nowości

Co zawiera apokryf Pseudo-Filona? To rodzaj parafrazy historii biblijnej od stworzenia świata do śmierci Saula w bitwie z Filistynami pod Afek. Co ważne, tekst inspirował przez wieki, zwłaszcza biblistów i judaistów. Jego przekład i opracowanie to pierwsze w Polsce pełne wprowadzenie w tematykę tego tekstu.    

 

Tom Wolfe znów w księgarniach - „Nazywam się Charlotte Simmons" już 19 czerwca

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros anonsuje publikację dzieł Toma Wolfe'a, znakomitego pisarza amerykańskiego porównywanego z John'em Updikiem i Normanem Mailerem.

 

Wyd. WAM Dobra oferta

Nowości

Wydawnictwo WAM poleca literaturę naukową w dobrej ofercie cenowej:

 

Droga kontemplacji Franz Jalics SJ

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM prezentuje książkę Franza Jalicsa SJ poświęconą kontemplacji:

 

Wydawnictwo WAM Kraków - nowości wydawnicze

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM prezentuje swoje ostatnie nowości tytułowe:

 

WAM Wydawnictwo - Biografia Ducha Świętego

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM prezentuje swoją kwietniową nowość" Biografię Ducha Świętego Marii Miduch:

 

Ks. Jan Kaczkowski w Matrasie!

Księgarnie

W sobotę, 18 kwietnia o godzinie 16.00 w księgarni Matras, Al. Solidarności 113 w Warszawie ks. Jan Kaczkowski i jego książka "Życie na pełnej petardzie czyli..." To niezwykłe spotkanie z człowiekiem, który, mimo choroby, nie tylko nie traci nadziei, ale rozsiewa wszędzie optymizm i pomaga innym.  

 

Bestsellerowy Amit Goswami z nową rewolucyjną książką!

Nowości

Bóg i ewolucja to sprawy, których istnienie do tej pory przyjmowaliśmy na wiarę. Dziś fenomenalny fizyk kwantowy, profesor Amit Goswami, w najnowszej książce jako pierwszy przedstawia naukowe dowody na ich istnienie oraz odkrywa wszelkie nierozwikłane dotąd tajemnice biologii. Prezentuje niezbite dowody na istnienie Boga.

 

Wydawnictwo WAM - najlepsze książki 2014 roku w super cenach

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku Najchętniej czytane książki 2014 roku, specjalnie dla Was do końca roku z 30% rabatem. Zachęcam do skorzystania z promocji.

 

Święty Mikołaj rozdaje prezenty

Wydawnictwa

6 grudnia Święty Mikołaj rozdaje prezenty. Do wszystkich zamówień złożonych na książki otrzymają Państwo książkę niespodziankę, a do zamówień złożonych na ebooki dodatkowo ebook w prezencie.    

 

Nocne zakupy w wydawnictwie WAM

Nowości

Każdy tytuł oferowany w księgarni internetowej Wydawnictwa WAM możecie Państwo nabyć z rabatem 30%. Serdecznie zapraszam w imieniu Wydawnictwa na zakupy w nocy z piątku na sobotę i z niedzieli na poniedziałek.

 

Wydawnictwo WAM: prezenty-kupon rabatowy

Nowości

Przesyłamy specjalny kupon rabatowy od wydawnictwa WAM. Mamy nadzieję, że umożliwi on Państwu obdarowanie wszystkich bliskich pięknymi prezentami.  

 

Nowości wydawnictwa WAM - październik 2014

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! W nawróceniu i spokoju jest wasze ocalenie, w ciszy i ufności leży wasza siła. Iz 30.15  

 

WAM Wydawnictwo Kraków - Ebooki

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! Zachęcamy do zapoznania się publikacjami elektronicznymi wydawnictwa WAM. Tylko przez tydzień 20% rabatu na wszystkie kategorie. Zrób sobie prezent, zobacz jakie to wygodne. Książka elektroniczna nie zajmuje miejsca na półce i możesz mieć ją zawsze przy sobie.  

 

„Jak Zachód utracił Boga... frapujący tytuł wyd. WAM, już w księgarniach.

Nowości

Jak i dlaczego doszło do upadku chrześcijaństwa w znacznej części Zachodu? To jedno z bardziej nurtujących pytań współczesnego świata, nad którym pochylało się wielu uczonych i myślicieli.

 

Ebook nowoczesna książka

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami elektronicznymi wydawnictwa WAM. Tylko przez tydzień 20% rabatu na wszystkie kategorie. Zrób sobie prezent, zobacz jakie to wygodne. Książka elektroniczna nie zajmuje miejsca na półce i możesz mieć ją zawsze przy sobie.   .  

 

wydawnictwo WAM - Dobre książki w dobrych cenach

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca dobre książki w dobrych cenach!

 

Nowości Wydawnictwa SALWATOR - wrzesień 2014

Nowości

Szanowni Czytelnicy! zapraszamy do zapoznania się z nowościami krakowskiego wydawnictwa WAM

 

Historii "Daru wilka" Anne Rice ciąg dalszy... "Wilcze przesilenie" już w księgarniach!

Nowości

Dar wilka, pierwsza powieść Anne Rice z nowego cyklu o zagadkowym świecie wilkołaków zaskoczyła czytelników i zauroczyła barwną, odważną wizją tego, co może się kryć się w tajemniczych, dzikich rejonach kalifornijskiego wybrzeża.

 

Wielki kiermasz tanich książek

Nowości

Uprzejmie informujemy, że wielki kiermasz tanich książek wydawnictwa WAM wciąż trwa. Zachęcam do wybrania czegoś dla siebie w korzystnej cenie.

 

26 sierpnia do księgarń trafi najnowsza książka Prita Buttara pt. "Między mocarstwami. Walka o kraje bałtyckie podczas II wojny światowej"

Zapowiedzi

Geopolityczne położenie państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii od wieków wiązało się z problemami. Mimo upływu lat nie inaczej jest dzisiaj. Czy historyczne analizy mogą być przydatne w rozwiązaniu obecnych kryzysów? 26 sierpnia do księgarń trafi najnowsza książka Prita Buttara pt. Między mocarstwami. Walka o kraje bałtyckie podczas II wojny światowej. To wyczerpująca historia trzech małych państw, które próbowały wywalczyć niepodległość.

 

„Prawo do życia. Bez kompromisu”

Zapowiedzi

Ponoszę konsekwencje wyborów, których dokonałem. Moja odmowa była oczywista - Profesor Bogdan Chazan. Dla krytyków - ta rozmowa jest wyjaśnieniem. Dla wspierających - podziękowaniem. Dla wszystkich - zaproszeniem do dyskusji bez uprzedzeń.

 

Wydawnictwo WAM - niespodzianka

Nowości

Droga Czytelniczko! Drogi Czytelniku! Życie jest niep­rze­widy­wal­ne. Szy­kuje dla mnie nies­podzian­ki choć nie mam urodzin, ani imienin.

 

Lektura na lato od Wydawnictwa WAM

Nowości

Jeżeli szukasz lektury na lato, z pomocą przychodzi Wydawnictwo WAM. Do końca czerwca czytelnicy portalu ksiazka.net.pl mogą zamawiać książki, płyty, e-booki oraz pliki mp3 w Księgarni Internetowej WAM z 20% rabatem*.

 

Nowości WAM - maj 2014

Nowości

Dekalog: dziesięć słów. Od tych dziesięciu prostych słów zależy przyszłość człowieka i społeczeństw. Przyszłość narodu, państwa, Europy, świata. Jan Paweł II

 

Nowości WAM - kwiecień 2014

Nowości

Prezentujemy kwietniowe nowości tytułowe krakowskiego wydawnictwa WAM:

 

Do księgarń trafił doskonały poradnik "Emocjonalne wampiry w pracy"

Nowości

Szanowni Państwo, Wampiry czyhają na Was nawet teraz, gdy czytacie tę wiadomość. Są w sąsiednim boksie, w tym samym korytarzu albo na wyższym piętrze. Nie o Twoją krew im chodzi, tylko o Twoją emocjonalną energię!

 

Święty Józef Rzemieślnik - promocja nie dla leniwych

Nowości

Drodzy Czytelnicy, 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika - patrona robotników i pracujących.

 

Sabina Kane powraca - zapraszamy do księgarń

Nowości

Szanowni Państwo, Właśnie trafiła do księgarń "Błękitnokrwista wampirzyca" autorstwa Jaye Wells. To piąty tom świetnego cyklu urban fantasy o Sabinei Kane.

 

"Własnymi słowami" Mariusz Kotowski, Pola Negri

Nowości

"Własnymi słowami” to zbiór – w większości niepublikowanych w Polsce – autobiograficznych artykułów prasowych, esejów i opowiadań składających się, obok autobiografii, na dorobek literacki Poli Negri. Książka jest wzbogacona szczegółowym kalendarium życia aktorki i wyjątkową kolekcją zdjęć. Całość opracował i przygotował badacz życia i twórczości Poli Negri – Mariusz Kotowski.

 

Nowości WAM - marzec 2014

Nowości

Dzień dobry! Wydawnictwo Apostolstwa Modlitwy przesyła wykaz nowości, które ukazały się w minionym miesiącu.

 

Styczniowe nowości WAM

Nowości

Dzień dobry Polecamy Państwu wykaz nowości, które ukazały się nakładem Wydawnictwa WAM w styczniu br.

 

Zapowiedzi WAM - luty 2014

Zapowiedzi

Krakowskie WAM anonsuje w miesiącu lutym publikację w/w tytułów:

 

Bądź jak magnes - odkryj tajemnice wzajemnego przyciągania

Nowości

Szanowni Państwo, 5 lutego trafi do księgarń "Chemia miłości 75 sposobów na to, jak sprawić, by między wami zaiskrzyło i byście żyli razem długo i szczęśliwie" autorstwa Leil Lowndes. To idealna książka na nadchodzące „walentynki”.

 

Nowości WAM - grudzień 2013

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Radujcie się zawsze w Panu, jeszcze raz powtarzam radujcie się! Niech będzie znana wszystkim ludziom wasza wyrozumiała łagodność: Pan jest blisko! (Flp 4, 4)

 

Literatura piękna duchem, książki dla dzieci i młodzieży, audiobooki, e-booki...

Wydawnictwa

Szukając prezentu nie zapomnij odwiedzić księgarni wysyłkowej Wydawnictwa WAM. Tylko dla czytelników portalu ksiazka.net.pl publikacje Wydawnictwa WAM do końca grudnia z 20% rabatem*.

 

"Emocjonalne wampiry" - nowe wydanie

Nowości

W środę 14 sierpnia, dostępne będzie w księgarniach nowe, poprawione i poszerzone wydanie bezapelacyjnego hitu Alberta J. Bernsteina pod tytułem: "Emocjonalne wampiry". Książka ta ukazała się w naszym wydawnictwie po raz pierwszy na początku 2004 roku i od razu zjednała sobie rzesze fanów wśród polskich czytelników. Dotychczas REBIS wydał ponad 20 tysięcy egzemplarzy tej książki.

 

"Odkrywamy ekstremalny świat" z Discovery Channel

Nowości

Kieleckie wydawnictwo Jedność proponuje dociekliwym dzieciom publikację pt. "Odkrywamy ekstremalny świat":

 

Wielka księga ciast Siostry Anastazji już w sprzedaży!

Nowości

Wydawnictwo WAM poleca na znakomity prezent "Wielką księgę ciast Siostry Anastazji":

 

Nowa książka Andrzeja Pilipiuka!

Zapowiedzi

Fabryka Słów zapowiada na 15 maja premierę " Wampira z MO", nowej powieści twórcy słynnej postaci Jakuba Wędrowycza. Tym razem Pilipiuk pisze o czasach PRL-u, ZOMO, małych fiatów oraz prowokacji na każdym kroku.

 

Przesłanie Pontyfikatu Benedykta XVI

Nowości

26 lutego nakładem Wydawnictwa WAM ukazała się książka Benedykta XVI "Dlaczego wierzę?":

 

"Dlaczego wierzę? Przesłanie pontyfikatu 2003-2013"

Nowości

26 lutego nakładem Wydawnictwa WAM ukaże siê książka Benedykta XVI "Dlaczego wierzę?" To wybór papieskich wypowiedzi o modlitwie, prawdzie, Kościele, człowieku. Także o wierze, liturgii, Eucharystii, Matce Bożej i powrocie Chrystusa. Znajdziemy tu wspomnienie wyboru na Stolicę Piotrową i zaskoczenia, jakie towarzyszyło temu wydarzeniu. Przede wszystkim jednak książka zawiera komentarz do Wyznania wiary.

 

Nowości WAM - listopad 2012

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Dusza, która zaufa mojemu miłosierdziu, jest najszczęśliwsza, bo Ja sam mam o nią staranie (Dz. 1273).

 

"Wampirek i hrabia Dracula" Angeli Sommer-Bodenburg od środy w księgarniach

Nowości

Wydawnictwo W.A.B. poleca Państwa uwadze kolejną część przygód Wampirka Angeli Sommer-Bodenburg zatytułowaną: "Wampirek i hrabia Dracula"  

 

Baśniowy poranek z Wampirkiem Angeli Sommer-Bodenburg w Krakowie

Wydarzenia

W niedzielę, 30 września, o godz. 11.00, zapraszamy do "Gazeta Café" na baśniowy poranek z Wampirkiem Angeli Sommer-Bodenburg.

 

Mała książeczka o wielkim pedagogu - recenzja książki o Korczaku

Recenzje

Wznowienie przez krakowskie Wydawnictwo WAM książki "Janusz Korczak. Życie dla dzieci" Ericha Dauzenrotha zbiegło się z ogłoszeniem w Polsce Roku Korczakowskiego. Ale nie tylko dlatego warto zapoznać się z tą opowieścią.

 

Biografia Urszuli Dudziak już w sprzedaży!

Nowości

"Wyśpiewam Wam wszystko" - zabawna i poruszająca biografia Urszuli Dudziak!

 

Czarne - podsumowanie roku 2011

Wydawnictwa

Rok 2011 był naprawdę rokiem wyjątkowym dla Wydawnictwa Czarne i okazją do wielu podsumowań - obchodzili 15-lecie swoje istnienia.

 

Dzieje Warszawy nazwami pisane

Nowości

Miło nam poinformować, że staraniem Muzeum Historycznego m.st. Warszawy wydana została nowa publikacja autorstwa prof. Kwiryny Handke „Dzieje Warszawy nazwami pisane” . Książka to 13. z kolei tom, w uznanej już serii Biblioteka Warszawska wydawanej przez Muzeum Historyczne m. Warszawy.

 

Promocja książki Zbigniewa Chlebowskiego

Oficyna Wydawnicza ATUT zaprasza na promocję książki Zbigniewa Chlebowskiego "Oni Wam tego nie powiedzą".

 

Nowości od Olesiejuka!

Nowości

Drodzy czytelnicy prezentujemy wam kolejną garść świetnych nowości i wznowień w sam raz na początek września od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk.

 

Konkurs z WAM

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo WAM zapraszają do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce w "Pogoni za świetlikami" Charlesa Martina.

 

Olesiejuk na początek wakacji

Nowości

Prezentujemy Państwu garść nowych książek od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk, które jeszcze bardziej umilą i tak miły początek wakacji!

 

Joanna Wiszniewicz, A jednak czasem miewam sny. Historia pewnej samotności

Recenzje

„A jednak czasem miewam sny. Historia pewnej samotności” Joanny Wiszniewicz to historia 65-letniego dziś mężczyzny, który przeżył getto warszawskie i kilka obozów koncentracyjnych. Bohater powieści, która powstała na kanwie trwającej trzy lata rozmowy, pochodzi z rodziny inteligenckiej, jest polskim Żydem.

 

Rozstrzygnięcie konkursu "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia"

Drodzy Czytelnicy! Ogłaszamy wyniki konkursu poświęconego książce "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia", który zorganizowaliśmy razem z krakowskim Wydawnictwem WAM.

 

Prezentacja książki "Przewodnik po metafizyce" - wydawnictwa WAM

Wydawnictwo WAM i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na debatę Perspektywy metafizyki w XXI wieku

 

Kiedy serce płacze... - nowość WAM

Zapowiedzi

W tajemnicy przed rodzicami Hannah przyjmuje oświadczyny Paula. Tragedia, która wydarza się tego samego dnia, całkowicie zmienia jej życie. Dziewczyna traci zaufanie najbliższych i miłość ukochanego. Wszystko, w co do tej pory wierzyła, wydaje się nie mieć sensu...

 

Konkurs "Błogosławiony Jan Paweł II"

Konkursy

Wydawnictwo WAM oraz Portal Księgarski zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poświęconym książce "Błogosławiony Jan Paweł II. Historia życia"

 

Portal Poleca nowość wydawnictwa WAM: Nuria Amat "Kraina duszy"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca uwadze wszystkich wrażliwych czytelników książkę autorstwa Nuri Amat pt."Kraina duszy"

 

Styczniowe nowości wydawnictwa WAM

Zapowiedzi

Polecamy Państwa uwadze listę nowości wydawnictwa WAM, które ukazały się w styczniu 2011 roku:

 

"Pamiętniki wampirów" u Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk poleca państwu serię cieszących się ogromną popularnością książek "Pamiętniki wampirów" autorstwa L.J. Smitha.

 

E-book „Wampir z m-3” - powieść Andrzeja Pilipiuka już w ofercie Virtualo!

Nowości

Czy wampir może być socjalistą? Jedna z największych tajemnic PRL-u wychodzi na światło dzienne.

 

Ciekawa nowość Mediconu: "Joga i psychoterapia. Ewolucja świadomości"

Nowości

To pozycja jakiej jeszcze nie było na polskim rynku literatury jogicznej stanowi kontynuację pionierskiej linii Wydawnictwa Tedson zainicjowanej publikacją "Anatomii Hatha Jogi" H.D. Coultera

 

Konkurs "Wampiry z PRLu" - rozstrzygnięcie

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Składamy wam dzięki za pomoc w walce z zalewem burżuazyjnego, zachodniego krwiopijstwa. Pokazaliście, że nasze wampiry są dużo ciekawsze! Z wielu nadesłanych propozycji wybraliśmy trzy najlepsze hasła oraz trzy najlepsze sylwetki polskiego wampira, które nagradzamy egzemplarzami książek "Wampir z m-3" Andrzeja Pilipiuka okraszonymi autografem autora. Oto zwycięskie prace:

 

Płyta z wierszami ks. Twardowskiego

Nowości

Do księgarń i sklepów z płytami trafiła właśnie płyta z wierszami wybitnego księdza-poety Jana Twardowskiego, które czyta Anna Dymna pt. "Nie bój się chodzenia po morzu".

 

Konkurs "Wampiry z PRL-u"!

Konkursy

Drodzy czytelnicy! Żyjemy w czasach, gdy nasz książkowy rynek oraz kultura zalewane są nudnymi wampirami z zachodu. Wraz z Fabryką Słów postanowiliśmy dać im odpór i pokazać, że nasz wampir, polski wampir nie tylko nie jest gorszy, ale jest znacznie ciekawszy! Do tego jednak potrzebujemy waszego wsparcia!

 

Burżuazyjnym skrytpopijcom mówimy stanowcze "NIE"!

Recenzje

Zastanawiałem się jakiś czasu temu, jak sparodiować „Zmierzch” i jemu podobne powieścidełka, niezniżając się przy tym do poziomu humoru rodem ze „Strasznego filmu”. Doszedłem w końcu do przykrego wniosku - to nie możliwe, gdyż owe książeczki o wampirach, wilkołakach, pumołakach, kotołakach, bógjedenwiecołakach są tak bezdennie głupie i naiwne, że same stają parodiami i to najniższych lotów. Pewnie pozostałbym przy tym przekonaniu, gdyby nie jeden z czołowych polskich prześmiewców – Andrzej...

 

Wampir z PRLu

Zapowiedzi

Andrzej Pilipiuk przygotował dla swoich czytelników prawdziwą gratkę dla swoich czytelników - polską odpowiedź (ironiczną a jakże!) na "Zmierzch", powieść " Wampir z M-3"

 

Kraina duszy - nowość WAM

Nowości

Wydawnictwo WAM poleca swoim czytelnikom nową powieść w serii "Labirynty Kolekcja prozy". Ty, razem jest to książka "Kraina duszy" katalońskiej autorki Nurii Amat.

 

Nowość wydawnictwa WAM: Nowe media. Rewolucja w komunikacji

Nowości

Krakowskie Wydawnictwo WAM poleca swoją kolejną nowość tym razem poświęconą światu nowoczesnych mediów, autorstwa Paula Levinsona pt."Nowe nowe media. Rewolucja w komunikacji".

 

Nowości wydawnictwa WAM

Nowości

Prezentujemy najnowsze pozycje krakowskiego wydawnictwa WAM wśród których znajdują się modlitewniki, książki religijne, jak i powieści.

 

Mała szalona rzecz zwana miłością - recenzja ,,Rocznicy. Historii miłości” Michaela A. Adamse’a.

Recenzje

Wydawnictwo WAM uraczyło nas pozycją psychologa, eksperta w problematyce relacji międzyludzkich - Michaela A. Adamse’a. ,,Rocznica” jest jego pierwszą powieścią. Wydana po angielsku w 1998 roku – stała się podstawą scenariusza filmowego. Książka podejmuje tematykę ,,starą jak świat”, bo problemy dotyczące związków małżeńskich i ogólniej - relacji między osobami dotkniętymi (bądź też porażonymi lub tylko lekko ukłutymi) tak zwaną ,,miłością” nie są nowym zjawiskiem, jednak zdecydowanie...

 

Konkurs z wydawnictwem WAM: "Rocznica. Historia Miłości"

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu książce Michaela A. Adamse'a "Rocznica. Historia miłości:, która ukazała się w serii "Labirynty. Kolekcja prozy"

 

"Pamiętnik św. Mikołaja" i "Dziennik wampira"

Zapowiedzi

O czym pisze święty Mikołaj? Co chodzi po głowie Draculi? Już dziś możesz się tego dowiedzieć! Wystarczy zajrzeć do dwóch nowych książek - "Pamiętnika św. Mikołaja" i "Oryginalnego dziennika wampira"

 

"Wampirek na szkolnej wycieczce"

Nowości

Wydawnictwo WAB prezentuje nową książkę z popularnej na całym świecie serii dla dzieci i młodzieży o wampirku autorstwa Angeli Sommer-Bodenburg.

 

Podróże z WAM

Nowości

Prezentujemy cztery nowe pozycje wydane nakładem krakowskiego wydawnictwa WAM - książki, które uczą i rozwijają.

 

Nowości WAM

Nowości

Prezentujemy najnowsze, uduchowione pozycje z wydawnictwa WAM, które przypadną do gustu wszystkim szukającym swojego miejsca w świecie.

 

Konkurs z wydawnictwem WAM: Charlesa Martina „Otuleni deszczem

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu książce Charlesa Martina pt. „Otuleni deszczem” opublikowanej w serii "Labirynty. Kolekcja prozy"

 

Charles Martin, „Otuleni deszczem”

Recenzje

„Otuleni deszczem” Charlesa Martina to opowieść o tym, jak przemienić rany w perły. Powstają one z ran ostryg, do których muszelki dostało się małe ziarnko piasku. Początkowo boli nieznośnie, lecz stopniowo ciało małży obrasta perłową masą. W ten sposób z bólu małego żyjątka rodzi się klejnot. Historia Tuckera Masona jest przykładem na to, że jedynie ze zranionych miejsc można wydobyć drogocenną perłę.

 
 

Barack Obama wydaje ksiażkę dla dzieci

6 listopada ma ukazać się w USA w sprzedaży książka dla dzieci opowiadająca o wybitnych postaciach z historii Stanów Zjednoczonych, której autorem jest...prezydent Barack Obama.  

 

Konkurs z wydawnictwem WAM: Ida Huberman - wybór opowiadań "Tam"

Konkursy

Krakowskie wydawnictwo WAM i Portal Księgarski zapraszają wszystkich miłośników ambitnej literatury do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconemu zbiorowi opowiadań Idy Huberman zatytułowanemu "Tam".

 

"Tam" - nowość wydawnictwa WAM

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM poleca poszukiwaczom ciekawej, ambitnej literatury wybór opowiadań Idy Huberman pt. "Tam".

 

Zabawna, krwawa i sexy... - Wampiry Hollywoodu od 11.08 w księgarniach!

Nowości

Poznańskie wydawnictwo REBIS poleca wszystkim atrakcyjną wakacyjną lekturę - "Wampiry Hollywoodu" autorstwa telewizyjnej gwiazdy Adrienne Barbeau i Michael Scott

 

Nowość wydawnictwa WAM: Nieznany portret Krakowa

Nowości

Nieznany portret Krakowa to opowieść o przenikaniu się różnych światów: tradycji i postępu, miasta i przedmieścia. Autorzy identyfikują miejsca o szczególnej odrębności, wydobywają problem "miasta w mieście" i uświadamiają nam skalę skoku jaki wykonał modernistyczny Kraków w ciągu pół wieku. (...)

 

Dicta - zbiór łacińskich sentencji, przysłów...

Nowości

"Dicta" to słownik łacińskich sentencji i przysłów, ich źródeł i polskich znaczeń zawierający około 10 000 haseł: sentencji, przysłów, zwrotów, powiedzeń, bardziej lub mniej znanych oraz do tej pory nie spotykanych. To także zbiór sentencji na każdą sytuację życiową i każdy temat, słownik dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i dokładniej.

 

Inne kwiatki Św. Franciszka

Nowości

Roman Brandstaetter to najwybitniejszy w powojennej literaturze polskiej poeta pochodzenia żydowskiego, zafascynowany Biblią i tematyką franciszkańską. Jest autorem ponad 20 dramatów, utworów poetyckich i przekładów na język polski kilku dzieł Szekspira i ksiąg Pisma Świętego.

 

Kontemplacja ikony - sprawdź to

Zapowiedzi

Ikona zatytułowana "Chrystus i Abba Menas" znana jest również jako Mój Towarzysz lub Jezus i Przyjaciel. To niezwykle rzadkie dzieło pochodzi z Egiptu, z Monasteru św. Menasa w Bawit i przedstawia Chrystusa z opatem monasteru, Menasem. Jest to ikona koptyjska, na której widoczne są pewne wpływy bizantyjskie: charakterystyczne dla liturgii szaty i bogato zdobiona księga, którą Chrystus trzyma w dłoni. Ikona - 57cm x57 cm - została napisana na drewnie figowym na przełomie VI i VII...

 

Ks. Jan Sochoń o błogosławionym J. Popiełuszce

Nowości

Jerzy Popiełuszko (1947-1984) - duszpasterz ludzi pracy, kapłan o niezachwianej odwadze opowiadania się po stronie prawdy. Własnym życiem przypieczętował ewangeliczną zasadę zwyciężania zła dobrem, jednocząc wokół niej cały naród. Kościół uznał jego męczeństwo, zezwalając na chwałę ołtarzy.

 

Papua Nowa Gwinea - bez stereotypów!

Zapowiedzi

Papua Nowa Gwinea? Kraj kanibali i łowców głów - mówią stereotypy. Kraina wspaniałych ludzi, krajobrazów i rajskiego ptaka, nieporównywalnego z żadnym innym stworzeniem - twierdzą ci, którzy już tam byli. Ale nie o rajskim ptaku jest ta książka. Przedstawia niezwykły kraj, łączący 2800 wysp. To opowieść o podróżach, o ludziach, zwyczajach, sytuacjach, cudownych miejscach i zderzeniu chrześcijaństwa z lokalnymi wierzeniami.

 

Wampiry Hollywoodu i królowa horroru

Zapowiedzi

Telewizyjna gwiazda Adrienne Barbeau oraz irlandzki autor bestsellerów Michael Scott połączyli siły, aby stworzyć seksowną, wyborną, inteligentną powieść. Hollywood - najsławniejsze miejsce świata. W ciągu dwóch tygodni giną trzy gwiazdy związane z przemysłem filmowym. Zamierają studia, aktorzy nie wychylają nosa ze swych rezydencji, a reżyserzy boją się odbierać telefony...

 

Modlitwa jako walka duchowa?

Nowości

O modlitwie i walce duchowej. Rekolekcje jerozolimskie - to zapis rekolekcji, jakie Józef Augustyn SJ wygłosił w dniach 9-15 stycznia 2010 roku w Nowym Domu Polskim w Jerozolimie prowadzonym przez Siostry Elżbietanki. W rekolekcjach brały udział zarówno osoby zakonne, jaki świeckie.

 

Odejścia od kapłaństwa

Nowości

Rezygnacja bądź dymisja ze stanu duchownego była zawsze obecna w historii Kościoła, choć jej przyczyny były różne...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.