RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

7. Warszawskie Targi Książki - najciekawsze wydarzenia z niedzieli 22 maja

W niedzielę 22 maja zakończyły się 7. Warszawskie Targi Książki. Tegorocznym Gościem Honorowym były Węgry, które przyciągały odwiedzających nie tylko świetną literaturą, ale również bogatą historią i fascynującą kulturą. Niedziela obfitowała w wystawy, spotkania autorskie i inne atrakcje. Co przegapili ci, których zabrakło?

 

Warszawska Premiera Targowa 2016

Warszawska Premiera Targowa to plebiscyt, w którym wyłoniona została książka o największej popularności wśród odwiedzających tegoroczną edycję WTK.

 

Warszawskie Targi Książki dziękują i zapraszają za rok

Czwarta edycja Warszawskich Targów Książki już za nami. Cztery targowe dni obfitowały w wiele atrakcji, mieszkańcy Warszawy tłumnie odwiedzali Stadion Narodowy, chwaląc nowe miejsce i bogatą ofertę targową.

 

Prof. Balcerowicz o wolności na WTKN

Na XIX Wrocławskich Targach Książki Naukowej profesor Leszek Balcerowicz promował książkę „Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów”. O wolności, jej granicach i czułych słówkach opowiadał podczas wykładu na Politechnice Wrocławskiej.

 

Jeszcze książka nie zginęła - podsumowanie

III Warszawskie Targi Książki za nami. Czas na podsumowania - dane liczbowe i opinie.

 

Potargowe refleksje I - czym jest książka?

Kolejna edycja zakończonych właśnie Warszawskich Targów Książki skłania do wielu refleksji. Słuchając odbywających się w Pałacu Kultury i Nauki debat, paneli dyskusyjnych, wywiadów i analiz można by zastanawiać się nad przyszłością rynku książki, jego właściwościami, problemami, szansami i tak dalej, i tak dalej. Jako jednak, że bardziej niż ekonomistą jestem dziennikarzem o artystycznych zapędach, chciałbym poruszyć kwestię głębszą – współczesny status...

 

W niedzielę wręczenie nagród w plebiscycie na najlepszą książkę historyczną roku!

13 maja o godz. 10:00, w Pałacu Kultury i Nauki (sala Mickiewicza) podczas Warszawskich Targów Książek odbędzie się wręczenie nagród dla autorów najlepszych książek historycznych 2011 roku.

 

PIK na Warszawskich Targach Książki

Polska Izba Książki zaprasza na organizowane przez siebie spotkania podczas Warszawskich Targów Książki.

 

Markus Klose na WTK!

Targi Książki we Frankfurcie zapraszają do Warszawy gościa z niemieckiej oficyny Hofmann und Campe (skrzyżowanie Znaku, Muzy, W.A.B, Albatrosa, Literackiego, tyle że 230 lat na rynku). Markus Klose odpowie na 3 pytania: 1) czy Internet jest gigantyczną księgarnią książek drukowanych lub/ i jest gigantyczną platformą do sprzedaży e-booków; 2) Jak rynek kolorówki w Niemczech reaguje na Internet? 3) Jak zareagowało jego wydawnictwo na nowe możliwości techniczne - raczej sprzedaż książek...

 

Na WTK poznamy laureata nagrody Kuryłowiczów

Nagrody

Celem nagrody jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedziny matematyczno-przyrodniczej oraz technicznej, wydanej w okresie od 1 kwietnia 2011 roku do 31 marca 2012 roku.  

 

Spotkanie ze Stefanem Friedmannem na WTK

W imieniu organizatorów zapraszamy na stoisko A124 na spotkanie ze Stefanem Friedmannem, popularnym aktorem, satyrykiem i autorem książki dla dzieci "Przygody Podróżnika Pipsa i jego przyjaciół: papugi Terefery i psa Klipsa", które odbędzie się podczas Warszawskich Targów Książki.

 

Promocja książki Małgorzaty Gąsiorowskiej pt. "Kisielewski"

W imieniu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego zapraszamy na promocję książki "Kisielewski" Małgorzaty Gąsiorowskiej.

 

Autorzy Wydawnictwa BOSZ na WTK

Monika Bułaj - polska Anie Leibovitz, Lech Majewski - twórca filmu "Młyn i krzyż", występ Art Collor Ballet i wystawa zdjęć z miejscami Czesława Miłosza to tylko część atrakcji, które czekają na czytelników odwiedzających stoisko Wydawnictwa BOSZ A175 podczas Warszawskich Targów Książki.

 

"Zeszyty Literackie" na Warszawskich Targach Książki

W imieniu organizatorów zapraszamy do stoiska "Zeszytów Literackich" na Warszawskich Targach Książki (stoisko nr C 333) w dniach 12-15 V 2011.

 

Grochola/Szelągowska "Makatka" - premiera coraz bliżej!

Wydawnictwa

18 maja ukaże się wspólne dzieło Katarzyny Grocholi i jej córki Doroty Szelągowskiej. O tym, co je łączy, a co różni. O miłości, macierzyństwie i szczęściu, o tym, że życie nieustannie uczy nas czegoś nowego, jeśli tylko otworzymy się na to, co ma nam do zaoferowania.

 

Warszawskie Targi Książki zakończone

...to jest mały krok dla sprawy książki, ale wielki krok dla zamiany jej wizerunku.

 

Targi Nowych Technologii

Wydarzenia

WTK to targi nowych technologii – taki wniosek to nic nowego, przeglądając program wydarzeń rzucał się w oczy blok konferencyjny poświęconym perspektywom i drogom rozwoju książki. Jednak dopiero po zakończeniu sobotniego spotkania z doborowymi gośćmi – Ewą Lipską, prof. Michałem Komarem i Łukaszem Orbitowskim – można było namacalnie poczuć realność ekspansji e-książki.

 

Anna Solidarności

W sobotę na WTK odbyło się spotkanie z doktorem Sławomirem Cenckiewiczem poświęcone nowej książce o Annie Walentynowicz. Za owalnym stołem siadł autor, a wraz z nim prowadzący spotkanie Jan Pospieszalski oraz Cezary Gmyz (Rzeczpospolita, trochę spóźniony), Krzysztof Wyszkowski (dawne WZZ czyli Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża, obecnie publicysta i podsądny) obok Antoni Macierewicz (były minister, poseł, dawniej założyciel KOR).

 

Poeta podróżnik Venclova

W każdym kraju chciałem zwiedzić jak najwięcej, oglądałem wszystko, na co pozwalał czas­ – pisze Tomas Venclova w swoich dziennikach podróży, wydanych ostatnio przez Zeszyty Literackie. Książka, wokół której zorganizowano spotkanie na WTK, pokazuje podróżnicze wcielenie najsłynniejszego obecnie poety z Litwy.

 

Targowa Uliczka Antykwaryczna

Uliczka Antykwaryczna pojawiła się na WTM, realizując ideę integracji rynku pierwotnego z wtórnym. Antykwariat „Książka dla każdego” wybrał naprawdę atrakcyjną ofertę tak tytułową, jak i cenową.

 

Biblioteki to nie muzea

Biblioteki

Jeżeli ktokolwiek sądzi, że placówki biblioteczne to raczej miejsca nieciekawe, pobawione potencjału i przypominające raczej muzeum niż przestrzeń, gdzie wytwarza się mnóstwo pozytywnej energii – po spotkaniu Prezentacji Programu Rozwoju Bibliotek musi zmienić zdanie.

 

E-dukacja jest przyszłością

Wydarzenia

Edukacja przy wdrażaniu nowych technologii jest elementem nieodzownym. Dlatego tym bardziej interesująco przedstawiła się 13 maja konferencja o cyfryzacji utworów literackich w procesie dydaktycznym. „E-książka w edukacji” została poprowadzona przez Jarosława Lipszyca, który promował ideę wolnego dostępu do lektur i sposobów promowania tej idei. Jest to o tyle ciekawe, że digitalizacja zbiorów lektur szkolnych czy dzieł klasyków jest kolejnym skutecznym rozwiązaniem, umożliwiającym szereg...

 

Ikary 2010 rozdane!

13 marca w Pałacu Prymasowskim w Warszawie została wręczona Nagroda Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego Ikar 2010, funkcjonująca pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Sponsorem nagrody jest firma Murator Expo.

 

Grupa PWN ogłasza IFORMAT.PL

Wydarzeniem pierwszego dnia targów było spotkanie z wydawcami zorganizowane przez OSDW Azymut, łączące elementy eleganckiego szwedzkiego stołu i konferencji prasowej.

 

Antykwariusze na WTK

„Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta…” – mówi stare polskie porzekadło i choć generalnie nie popieram konfliktów i kłótni, tym razem z zaistnienia takiego faktu jestem bardzo zadowolony. Dzięki bowiem konfliktowi między organizatorami Międzynarodowych i Warszawskich Targów Książki zyskają …antykwariusze oraz miłośnicy książek przeczytanych.

 

Nokia z książkami

Coraz częściej inteligentne technologie sięgają po intelektualne treści. Dynamiczny rozwój rynku audiobooków spowodował, iż jeszcze w 2009 roku Nokia, fińska korporacja wiodąca na rynku telefonów komórkowych, wbudowała w jeden ze swoich modeli aplikację do słuchania książek audio - audiobook player.

 

Kameralnie o literaturze

Pierwszy targowy dzień, obfitujący w mniej lub bardziej branżowe spotkania, konferencje i panele, skupiał liczną publiczność, czy to już podczas samego otwarcia, czy na przykład w ramach Forum Nowych Technologii, gdzie odbywały się niekiedy pasjonujące dyskusje.

 

Czy ARROW wymierzona jest w polskich autorów i wydawców?

Pierwszego dnia targów odbyły się dwa ważne seminaria: „Biblioteki cyfrowe a zabezpieczenie praw twórców i wydawców” oraz „Prawo autorskie - inicjatywy zmian”.

 

Przyszłość jest właśnie dzisiaj!

Wydarzenia

Oczekiwanie na zmianę – tak można by opisać nastroje wśród uczestników pierwszego dnia Forum Nowych Technologii, którzy brali udział w konferencji „Książka elektroniczna – zagrożenie czy szansa”.

 

Interesuje nas czytelnik - wywiad z Tadeuszem Górnym

Poniżej zamieszczamy wywiad z Tadeuszem Górnym, członkiem zarządu spółki „Targi Książki”, wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek.

 

Książki w phonie

Wydarzenia

Nowe perspektywy dla rynku książki to na WTK mocny blok programowy. Ale prócz Forum Nowych Technologii, zorientowanego na nowe rozwiązania, znajdziemy tam mnóstwo ciekawostek, ale i dużych projektów, dotyczących książki i jej dystrybucji. Wśród nich koncepcje koncernu Nokia, który coraz bardziej poważnie wkracza na rynek książki.

 

Gdy miasto śpi, budzą się muzea

Wydarzenia

Gdy miasto śpi, budzą się muzea - w ten sposób, odnosząc się do słynnej grafiki Francisco Goi, można by opisać to, co dzieje się podczas „Nocy Muzeów”. Ale gdzie tam, tu żadnych demonów – jak to było u słynnego Hiszpana – nie ma. Mamy za to zainteresowanych kulturą mieszkańców większych miast, którzy nie mają zazwyczaj czasu i okazji, żeby uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych – bo wiadomo: dom, rodzina, praca. W nocy jest natomiast czas na wszystko. Dlatego przychodzą tu setki tysięcy...

 

Chodzi nam o wydarzenie, którym będzie żyła cała Warszawa - wywiad z J. Orylem

Poniżej zamieszczamy wywiad z Jackiem Orylem, prezesem Murator Expo, głównym organizatorem Warszawskich Targów Książki.

 

Innowacyjne Targi Książki

Co oznacza innowacyjność w rozumieniu organizatorów Warszawskich Targów Książki? Aldona Zawadzka, prezes zarządu WTK, nie wyobraża sobie utrzymania kiermaszowego charakteru targów i sztywnej koncepcji wystawienniczej, której towarzyszą prezentacje książek.

 

Nowe zaczyna się od jednego marzenia

Jako wieloletni obserwator krajowych targów książki z niedowierzaniem przyjąłem inicjatywę sprzed kilku miesięcy organizacji pierwszej edycji Warszawskich Targów Książki w maju tego roku, zwłaszcza że ta idea zrodziła się gdzieś między listopadem a grudniem roku ubiegłego.

 

Wydawnictwo MUZA na WTK - program

Wydawnictwa

W imieniu organizatorów zapraszamy na stoisko A46 wydawnictwa MUZA. Poniżej zamieszczamy program imprez.

 

Powołano spółkę Targi Książki

Wydarzenia

Jak już informowaliśmy, w styczniu br. zainicjowano rozmowy w sprawie wypracowania organizacyjnych form współdziałania podmiotów rynku książki w wybranym, doświadczonym organizatorem imprez wystawienniczych w celu wypracowania nowoczesnej formuły branżowej imprezy targowej adresowanej także do szerokiej publiczności.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.