RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Premiera „Złotego lwa" W. Smitha

Książki, Nowości

Czternasty tom najbardziej popularnej sagi historyczno-przygodowej Wilbura Smitha, opisującej dzieje rodziny Courtneyów. Dla wielbicieli „Gry o tron”, powieści Kena Folletta i Clive’a Cusslera: napisana z epickim rozmachem historia, dziejąca się na lądzie i morzu, w której odwaga i zemsta odgrywają najważniejszą rolę.    

 

Donato Carrsi - włoski fenomen na skalę światową

Nowości

Powieści Donato Carrisiego, publikowane już w dwudziestu czterech krajach świata, są jak filmy w 3D – czytelnik jest dokładnie w środku historii, wewnątrz jądra zła. Jego thrillery czyta się z nieodpartą, perwersyjną przyjemnością.

 

Recenzja: „Bezcenne. Naziści opętani sztuką” Anders Rydell

Recenzje

Na całym świecie nie słabnie zainteresowanie dziełami sztuki. Muzea, prywatne galerie wciąż są chętnie odwiedzane przez spragnionych estetycznych doznań turystów, którym niestraszne są wielogodzinne kolejki oraz zawyżone ceny biletów. Chcą choć przez chwilę znaleźć się bliżej piękna, obserwować na własne oczy jego rozwój, ważne wydarzenia historyczne, zmiany stylów uwiecznione w starych malowidłach czy rzeźbach. Wbrew zakazom robią zdjęcia, filmują wnętrza, by zachować na dłużej w pamięci...

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Albatros - I połowa czerwca 2015

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros anonsuje czerwcową zapowiedź kilka interesujących tytułów:

 

Wydawnictwo ALBATROS zaprasza na 6. Warszawskie Targi Książki

Wydawnictwo Albatros z przyjemnością zaprasza na stoisko 72C na 6. Warszawskich Targach Książki, odbywających się od 14 do 17 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.  

 

"Lampart poluje w ciemności" w tłumaczeniu Katarzyny Bogiel

Nowości

Wydawnictwo Albatros informuje, że jako autora tłumaczenia książki Wilbura Smitha „Lampart poluje w ciemności”, wydanej w latach 2009 i 2013 r., błędnie wskazało Artura Leszczewskiego.

 

Pynchon, Gisham, Cleese, Dutka - hity maja od Wydawnictwa Albatros

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros prezentuje swoje książkowe zapowiedzi - hity miesiąca maja 2015:

 

Michael Crichton jako John Lange Plan idealny - w księgarniach od 10 kwietnia

Zapowiedzi

Michael Crichton jakie w Polsce nikt nie znał Doskonała komedia kryminalna. Pierwszy tom smakowitej serii pulp fiction!

 

„Starter" Lissy Price w księgarniach od 8 kwietnia!

Zapowiedzi

Bestsellerowy debiut literacki, opublikowany w blisko trzydziestu krajach świata, dla wielbicieli: Suzanne Collins / Stephena Kinga / Neila Gaimana.  

 

Zdarza się. Kurt Vonnegut: Życie - premiera 1 kwietnia

Zapowiedzi

Na 1 kwietnia zaplanowaliśmy premierę biografii Kurta Vonneguta „Zdarza się. Kurt Vonnegut: Życie", autorstwa Charlesa J. Shieldsa.

 

Nagroda im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów

Wydarzenia

Wydawnictwo Albatros ma przyjemność zaprosić do udziału w kolejnej, trzynastej już, edycji konkursu o Nagrodę im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów. Celem nagrody jest uhonorowanie najlepszego przekładu książki z dziedzin matematyczno-przyrodniczej lub technicznej, wydanej w okresie od 1 kwietnia 2014 roku do 31 marca 2015 roku. Laureat tej edycji otrzyma gratyfikację finansową w wysokości 5000 zł. Zgłoszenia można przesyłać do 17 kwietnia 2015 r. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się podczas...

 

Recenzja: „Baśnie braci Grimm dla młodzieży i dorosłych. Bez cenzury” Philip Pullman

Recenzje

Zdobiący okładkę stempel „bez cenzury” kusi. Spodziewałam się baśni w wersjach, na widok których policzki Disneya oblałyby się purpurą. Pełnych seksu, przemocy i z pewnością zbyt skomplikowanej dla paroletniego czytelnika intrygi. Dostałam 50 opowieści, z których większości – a może i wszystkich – nie bałabym się pokazać dziecku.

 

Kurt Vonnegut Listy - premiera 20 lutego

Zapowiedzi

Na 20 lutego zaplanowaliśmy premierę LISTÓW Kurta Vonneguta. Będzie to niezwykła kolekcja osobistej korespondencji Kurta Vonneguta nosząca wszelkie cechy jego wyjątkowej prozy.    

 

Tess Gerritsen w nowej szacie graficznej

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatrosd informuje, iż od stycznia Tess Gerritsen – w nowej, odświeżonej graficznie seria powieści!    

 

Recenzja: „Anomalia” Massimiliano Pieraccini

Recenzje

Ta książka jest jak danie ze zbyt wieloma składnikami, na domiar źle dobranymi. Pieraccini ma pewną podstawę, bo wiele powstało thrillerów naukowych z akcją we Włoszech. Wątek papieski w tle morderstwa i wielkiej afery też nie jest rzadkością. Pod tym względem na nowatorstwo więc nie było już miejsca, Pieraccini mógł jedynie ciekawie wykorzystać utarty schemat, poprzez odpowiednie dobranie składników powieści. Niestety nafaszerował tę historię taką ilością elementów, że efekt wyszedł…...

 

"Francuzki nie tyją. Książka kucharska" Mireille Guiliano w ksiągarniach od 18 lutego

Zapowiedzi

Wydawnictwo Albatros anonsuje publikację kolejnej książki Mireille Guiliano, tym razem jej tytuł brzmi Francuzki nie tyją":

 

Wydawnictwo Albatros zapowiada: Marc Levy Powtórka - premiera 21 stycznia

Zapowiedzi

Gdyby Nicholas Sparks pisał thrillery… byłbym Markiem Levym. Odkąd Andrew Stillman został zamordowany, jego życie stało się niezwykle interesujące…

 

Marina Lewycka Różne zwierzęta żywe i martwe - styczniowa premiera Wydawnictwa Albatros

Zapowiedzi

Soczewica, wolna miłość, radykalne ruchy polityczne i rodzinne sekrety… Różne zwierzęta żywe i martwe jest przezabawną, czwartą już powieścią Mariny Lewyckiej, autorki bestsellerowego „Zarysu dziejów traktora po ukraińsku”.

 

Recenzja: „Do zobaczenia w zaświatach” Pierre Lemaitre

Recenzje

„Do zobaczenia w zaświatach” została w zeszłym roku uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów. Tym razem doceniono bezkompromisowość, bo obraz międzywojennej Francji został tu nakreślony odważną i prześmiewczą kreską.

 

Listopad w Wydawnictwie Albatros

Zapowiedzi

Na chłodny listopad Wydawnictwo Albatros zaplanowało premierę siedmiu powieści sensacyjnych, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających wielbicieli gatunku.

 

„Życie i czasy Stephena Kinga” Linda Rogak

Zapowiedzi

Biografia króla grozy, Stephena Kinga. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza.

 

Recenzja: „Piękna katastrofa” Jamie McGuire

Recenzje

Ona jest grzeczną studentką, która skrywa pewną tajemnicę z przeszłości, on bardzo niegrzecznymi chłopakiem o fatalnej reputacji. Wieczorami dorabia bijąc się w nielegalnych walkach albo zaciąga do łóżka lgnące go niego koleżanki ze studiów. Tylko Abby wydaje się być odporna na jego urok. Właśnie dlatego Travis zaczyna się nią coraz bardziej interesować. Okazuje się, że oprócz silnych pięści ma też rozwinięty intelekt, całkiem dobrze się uczy. I wcale nie chce uwieść jednej z nielicznych...

 

Pierre Lemaitre „Do zobaczenia w zaświatach”

Zapowiedzi

Epicka opowieść o I wojnie światowej i straconym pokoleniu kombatantów, którzy przeżyli cztery lata wojennego koszmaru! W tym roku przypada setna rocznica wybuchu Wielkiej Wojny.

 

„Tu spał Yossarian” Erica Heller

Zapowiedzi

Jedna z najczęściej recenzowanych biografii 2011 roku!!! Joseph Heller, niedościgniony wzór dla pisarzy i publicystów, był człowiekiem bardzo trudnym. Nie sprawdził się zwłaszcza jako ojciec rodziny, tak pisze w niedawno opublikowanej – świetnej, sarkastycznej i bezlitosnej − książce jego córka, Erica Heller.

 

Recenzja: „Bosonoga Królowa” Ildefonso Falcones

Recenzje

„Bosonoga Królowa” to dość obszerna powieść hiszpańskiego pisarza Ildefonso Falconesa, autora słynnej książki „Katedra w Barcelonie” oraz „Ręka Fatimy”. Czytając wiele pochlebnych opinii na temat samego autora i jego sposobu pisania, postanowiłam sama sprawdzić, czy dołączę do grupy jego zwolenników.

 

Zmarł Andrzej Kuryłowicz

Wydarzenia

Z przykrością informujemy, że 21 marca odszedł Andrzej Kuryłowicz, właściciel Wydawnictwa Albatros, pomysłodawca i fundator Nagrody im. Jerzego i Hanny Kuryłowiczów dla tłumaczy literatury naukowej. Działał na rynku wydawniczym od 1990 roku, kiedy to założył wydawnictwo Prima Press s.c. (późniejsza Oficyna Wydawnicza Prima).  

 

"Jutro możesz zniknąć" Lee Child

Nowości

Jack Reacher wie, po czym rozpoznać zamachowca-samobójcę. Listę dwunastu oznak behawioralnych sporządzoną przez izraelski wywiad zna na pamięć.

 

Spotkanie z powieściopisarzem Joëlem Dickerem

Wydawnictwa

Polskie wydanie "Prawdy o sprawie Harry’ego Queberta" przez wydawnictwo Albatros, w tłumaczeniu Oskara Hedemanna, stało się okazją do zaproszenia tego francuskojęzycznego pisarza, pochodzącego ze Szwajcarii, do Polski. Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 września o godz. 19.00 w Empiku Junior (ul. Marszałkowska 104/122).

 

"Warsztat książek zakazanych" Eduardo Roca

Nowości

Kolonia, pierwsza połowa XV wieku. Na straży dostępu do wiedzy stoi cenzura kościelna. W gestii hierarchów znajdują się wszystkie skryptoria, zaś przepisywane tam księgi muszą być zgodne z nakazami Kościoła. Nieliczną grupę uczonych i profesorów Uniwersytetu Kolońskiego, spotykających się potajemnie, łączy jedno pragnienie: sprawić, by poprzez druk książek wiedza i osiągnięcia nauki dotarły do prostych ludzi.

 

Premiery Albatrosa

Nowości

Są już dostępne w dystrybucji FK Olesiejuk książki z Wydawnictwa Albatros: "Calico Joe" Johna Grishama i "Dziewczyna na klifie" Lucindy Riley.

 

Bestsellerowe tytuły wyd. Albatros w podróżnym formacie!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca bestsellerowe tytuły wyd. Albatros w podróżnym formacie!

 

Nowość Wydawnictwa Albatros: "Ósma spowiedź" James Patterson, Maxine Paetro

Nowości

Zagadkowa śmierć Isy i Ethana Baileyów - młodych, pięknych i bogatych członków elity towarzyskiej San Francisco - spycha na drugi plan inne śledztwo, które prowadzą porucznik Lindsay Boxer i jej partner Rich Conklin: okrutne zabójstwo bezdomnego włóczęgi o złotym sercu, znanego jako Bagman Jezus.

 

Ciekawe tytuły wyd. Albatros w doskonałych cenach!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Albatros poleca Państwa uwadze atrakcyjne tytuły w doskonałych cenach:

 

Bestsellery wyd. Albatros w pocketowym formacie!

Nowości

Firma Księgarska poleca Państwa uwadze bestsellery wydawnictwo Albatros w pocketowym formacie!:

 

Na IV Warszawskie Targi Książki zaprasza wydawnictwo Albatros

W tym roku ALBATROS weźmie udział w czwartej edycji Warszawskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2013 roku na Stadionie Narodowym. Zapraszamy na stoisko ALBATROSA (102/C1).

 

Podpalaczka" Stephena Kinga - teraz również w oprawie twardej!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Albatros anonsują publikację "Podpalaczki" Stephena Kinga w twardej obwoucie!

 

Polecamy bestsellerowe powieści wyd. Albatros w wersji audio!

Nowości

Firma Księgarska i wydawnictwo Albatros pragną zainteresować Państwa serią najnowszych audiobooków:

 

Yann Martel "Życie Pi" wyd. Albatros - światowy bestseller uhonorowany Nagrodą Bookera!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Albatros polecają światowy bestseller uhonorowany Nagrodą Bookera - "Życie Pi" Yanna Martela.

 

Nowa książka autora "Życia Pi" już w styczniu!

Nowości

11 stycznia będzie miała swoją premierę w Polsce nowa książka Yanna Martela, autora genialnego "Życia Pi". Jej tytuł to "Beatrycze i Wergili", ukaże się nakładem Wydawnictwa Albatros.

 

Mafia sycylijska w powieściach Mario Puzo!

Wydawnictwa

Firma Księgarska poleca Państwa uwadze kolejne tytuły Mario Puzo wznowione przez wydawnictwo Albatros:

 

"Sycylijczyk" i "Omerta" - wielkie powieści o sycylijskiej mafii Mario Puzo!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Albatros polecają Państwu dwie klasyczne już powieści Mario Puzo:

 

Harlan Coben jako Philip Carter?

Zapowiedzi

Już 19 września ukaże się najnowsza powieść Harlana Cobena napisana pod pseudonimem Philip Carter!  

 

Wizyta Guillaume Musso w Polsce

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Najpopularniejszy francuski pisarz Guillaume Musso odwiedzi Warszawę w dniach 24-26 września z okazji wydania jego najnowszej powieści "Telefon od Anioła".    

 

Albatros zaprasza na spotkanie z Grahamem Mastertonem

Już 31 sierpnia nakładem Wydawnictwa Albatros ukaże się premierowa powieść Grahama Mastertona pt. „Upadłe anioły”.

 

Nicholas Sparks - mistrz romantycznych historii na sierpniowe wieczory!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Albatros polecają Państwu książki Nicolasa Sparksa na sierpniowe wieczory.

 

Recenzja: "Droga utraconej niewinności"

Recenzje

"W przeszłości otrzymywaliśmy nagrody za wkład w walkę o prawa człowieka, jednak słowo "godność" wzruszyło mnie jak nigdy dotąd. Kiedy jesteś w burdelu, nie wiesz, co ono znaczy."  

 

Zaproszenie na pokaz filmu "Szczęściarz" - spotkanie z Nicholasem Sparksem

  Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Posłuchaj filmu" z NICHOLASEM SPARKSEM połączone z premierą najnowszego filmu na podstawie książki autora pt. SZCZĘŚCIARZ !!!  

 

Virtualo startuje z topowymi tytułami na Kindle’a!

Nareszcie są – e-booki dla posiadaczy e-czytników Kindle! Na konwersję do formatu MOBI zdecydowało się już kilka bardzo znanych polskich wydawnictw czyli Czarna Owca, Albatros, Czarne, które postanowiły zaoferować w MOBI wszystkie swoje tytuły oraz Wydawnictwo Literackie, Insignis i Drzewo Babel, które stopniowo będą udostępniać kolejne ebooki w tym formacie. Ebooki w formacie MOBI są zabezpieczone watermarkiem

 

"Wielki projekt" Stephena Hawkinga

Zapowiedzi

Fizyk STEPHEN HAWKING to nazwisko, które każdy znać powinien! 6 kwietnia ukaże się jego nowa książka WIELKI PROJEKT, napisana wspólnie z Leonardem Mlodinowem. Napisaną przez niego ponad dwie dekady temu "Krótką historię czasu", przetłumaczono na 33 języki i sprzedano w wielu milionach egzemplarzy.    

 

Kolejna porcja nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk nie zwalnia tempa i prezentuje swoim czytelnikom kolejne nowości. Oto one!

 

Yann Martel "Beatrycze i Wergili"

Zapowiedzi

Z przyjemnością informujemy, że do polskich księgarń trafia właśnie "Beatrycze i Wergili" - nowa powieść Yanna Martela, autora słynnego "Życia Pi".

 

Wydawnictwo Albatros - wizyta Marca Levy'ego w Warszawie

10 czerwca 2010 roku, w związku z polską premierą książek "Wszystko, czego nie zdążyliśmy powiedzieć" i "Pierwszy dzień", będzie gościł w Warszawie najbardziej poczytny według „Le Figaro” pisarz francuski Marc Levy (ur. 1961 r.).

 

Sonia Draga dementuje

Niniejszym pragnę oświadczyć, iż nie dostarczyliśmy książki „Zaginiony symbol” do Carrefoura ani do Biedronki.  

 

Wakacyjne zapowiedzi z Albatrosa

Zapowiedzi

Ewangelia ognia Michela Fabera - parodia, która bierze na celownik chciwych, neurotycznych, egocentrycznych pisarzy

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.