RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Droga do domu - Yaa Gyasi

Książki, Nowości

Wciągająca historia i prawdziwa eksplozja emocji. Powieść bardzo amerykańska,a jednocześnie pełna afrykańskiej magii. Jedna z najgorętszych, najczęściej komentowanych i chwalonych książek tego roku za oceanem.

 
 

Co łączy Mika Tysona i Czesława Miłosza?

Rynek, Wydarzenia

Dnia 30 czerwca urodzili się zarówno wybitny polski poeta, jak i jeden z najbardziej znanych na świecie pięściarzy.

 

Autobiografia Włodzimierza Lubańskiego!

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie zapowiada autobiografię Włodzimierza Lubańskiego zatytułowaną „Życie jak dobry mecz" - premiera 2 czerwca.

 
 

„Kamienna noc” Gaja Grzegorzewska - premiera 28 kwietnia

Zapowiedzi

Najciekawsza reprezentantka literatury środka? Ta opowieść zaczyna się od winy i ucieczki przed karą. Dwoje wyrzutków przemierza Europę. Nowe tożsamości, fałszywe paszporty, kolejne maski dobierane wraz ze zmieniającymi się współrzędnymi geograficznymi. Ich codzienność to przemoc, ciągłe zagrożenie, wyrzuty sumienia, namiętność, która rodzi ból oraz strach — zwłaszcza przed tym, czego nie widać.

 

Norweski bestseller już wkrótce w Polsce: „Historia pszczół” Maja Lunde

Zapowiedzi

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów. Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji.

 

W wydawnictwie Literackim: „Głód” Martín Caparrós

Zapowiedzi

Reportaż totalny. Kronika naszych czasów. Jedna z ważniejszych książek non-fiction ostatnich lat. Ponad 795 milionów ludzi na świecie wciąż cierpi głód. Co dziewiąty mieszkaniec Ziemi nie ma co jeść. Niemal połowa dzieci, które kończą życie przed piątymi urodzinami, umiera z powodu niedożywienia – 3 miliony każdego roku.

 

Czy Lem był ostatnim futurologiem?

Dekadę po śmierci najwybitniejszego polskiego futurologa i pisarza Stanisława Lema, w Krakowie, Jerzy Jarzębski, Jacek Dukaj i Wojciech Orliński będą dyskutować o perspektywach futurologii oraz o tym, czy Lem ma swoich następców i czy w ogóle może ich mieć.

 

"Lekcje z pingwinem"

Zapowiedzi

Oto historia, którą można by uznać za wytwór nieprzeciętnej wyobraźni, gdyby nie wydarzyła się naprawdę.

 

Zawsze nie ma nigdy

Zapowiedzi

W książce Zawsze nie ma nigdy Jerzy Pilch, mistrz opowiadania, którego styl i poczucie humoru czytelnicy rozpoznają bez pudła, wraca do wiślańskich i krakowskich czasów, studiów, pracy w „Tygodniku Powszechnym”, wyprowadzki do Warszawy. Za bohatera opowieści wybiera sobie często szczegół, biurko, pudełka czy ołówki, niemo przypatrujące się burzliwym kolejom Pilchowego żywota.  

 

Zapowiedź WL: „Jak powstawało "Sekretne życie pszczół"

Zapowiedzi

Najbardziej osobista książka w dorobku Sue Monk Kidd, autorki bestsellerów „Sekretne życie pszczół" i „Czarne skrzydła"!

 

Wręczenie Annie Janko nagrody Nowych Książek

Dyrektor Instytutu Książki i zespół miesięcznika „Nowe Książki” serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia Nagrody „Nowych Książek” za rok 2015 Annie Janko autorce książki „Mała Zagłada" (Wydawnictwo Literackie)

 

Zapowiedzi 2016 w Wydawnictwie Literackim

Zapowiedzi

Nowa powieść Richarda Flanagana, książka Emmanuela Carrère’a, „Czar Chanel”, przewodniki po szczęściu, urodzie, a także po Francji, nowe lekcje od Madame Chic oraz ABC kuchni francuskiej.

 

Recenzja: „Księgi Jakubowe" - podróż przez świat którego już nie ma

Recenzje

„Księgi Jakubowe", to monumentalna, wspaniała pod każdym względem powieść Olgi Tokarczuk. Jeżeli weźmiesz się do czytania tej monumentalnej wielobarwnej historii Podola to będziesz ją kontemplował i wejrzysz w jej głębię.

 

Philip Roth „Spisek przeciwko Ameryce”

Zapowiedzi

Political fiction w najlepszym wydaniu! Kolejna powieść Philipa Rotha w kolekcjonerskiej serii Wydawnictwa Literackiego  

 

"Podkrzywdzie" Andrzej Muszyński

Nowości

Magiczna. Realistyczna. Uniwersalna. Powieść szeroko komentowanego reportażysty Andrzeja Muszyńskiego. Mała stara wieś, pośrodku wielkiego „nigdzie”. Tu życie płynie swoim rytmem. Pradawnym zwyczajom akompaniują niewyraźne echa dalekiego świata, docierające zza Zamczyska, rzeki Białej i Pustyni Błędowskiej.

 

"Moja walka. Księga 3" Karl Ove Knausgård

Nowości

Knausgård zachwyca. Po raz trzeci!   Norwegia, początek lat 70. Czteroosobowa rodzina — matka, ojciec i dwóch chłopców — przenosi się na południe kraju. Nowy dom, nowe otoczenie. Dzieci są małe, a rodzice młodzi, życie stoi przed nimi otworem. Do czasu. W pewnym momencie ich przyszłość zostaje określona z góry. Kto lub co wyznacza ich drogę?    

 

"Dziwna myśl w mej głowie" Orhan Pamuk

Nowości

Po 5 latach pisarskiego milczenia Orhan Pamuk powraca ze wspaniałą epicką opowieścią (700 stron!) o Stambule i jego mieszkańcach, ich miłościach, troskach i marzeniach. Uczta dla tych, którzy kochają dobrą literaturę i zatęsknili za dziełami tureckiego noblisty.

 

Magiczna. Sensualna. Uniwersalna - powieść Andrzeja Muszyńskiego

Zapowiedzi

Magiczna. Sensualna. Uniwersalna. Powieść szeroko komentowanego reportażysty Andrzeja Muszyńskiego. Pachnąca lasem, paląca w gardło bimbrem i jęcząca głosem zarzynanych kaczek. Hipnotyzująca opowieść, w której można zanurzyć się wszystkimi zmysłami.

 

"Księgi Jakubowe" - 100 tysięcy nakładu!

Wydawnictwa

Wydawnictwo Literackie informuje, że w rok od premiery nakład powieści Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk przekroczył sto tysięcy egzemplarzy.

 

„Żabek i Ropuch. Przyjaźń” Arnolda Lobela

Pierwsze w Polsce wydanie klasyka amerykańskiej literatury dla dzieci w tłumaczeniu Wojciecha Manna "Żabek i Ropuch. Przyjaźń" Arnolda Lobela – od 22 października w księgarniach.

 

Dzienniki Szczepana Twardocha

Zapowiedzi

Autoportret wielokrotny i literacka opowieść o współczesności. Po sukcesach Dracha — finalisty Nagrody Literackiej NIKE i laureata Nagrody Kościelskich 2015 — prezentujemy Wieloryby i ćmy, dzienniki Szczepana Twardocha.

 

„Rękopis znaleziony w Saragossie” w nowym przekładzie i opracowaniu

Zapowiedzi

  PRAWDZIWY RĘKOPIS ZNALEZIONY W SARAGOSSIE. Nowe opracowanie i przekład, nowa - kanoniczna! - wersja legendarnego dzieła

 

„Narzeczona Schulza” Agata Tuszyńska

Zapowiedzi

Już 27 sierpnia pojawi się w księgarniach długo oczekiwana nowa książka Agaty Tuszyńskiej Narzeczona Schulza.

 

Propozycja na weekend: Tajemnicza śmierć dziennikarki!

Nowości

Tragiczny wypadek drogowy pod Piotrkowem. Dwie ofiary śmiertelne - kierowca i pasażerka: Dagmara Frost, giną na miejscu.

 

Rozmowa z J.K. Johannsonem o drugiej części mrocznej trylogii Palokaski

Wydarzenia

Rozmowa z J.K. Johannsonem o drugiej części mrocznej trylogii Palokaski. J.K. Johansson – pod tym pseudonimem ukrywają się popularni fińscy autorzy, na co dzień piszący scenariusze filmowe i telewizyjne. To oni tworzą kolejne tomy trylogii Palokaski.

 
 

Książki Wydawnictwo Literackiego za granicą

Rynek zagraniczny

Powieść Ignacego Karpowicza „Sońka” ukaże się w Stanach Zjednoczonych. Prawa nabyła amerykańska oficyna Dalkey Archive Press, w której wcześniej ukazała się powieść Gesty.

 

Spotkanie z Dorotą Sumińską w Empiku Juniorze

Wydawnictwa

  Autorka uczy młodego czytelnika, że świat zwierząt jest niezwykle interesujący. Pobudza wyobraźnię i zachęca do zadawania pytań. Jeśli ulubionymi słowami waszych pociech są: dlaczego, czemu, gdzie, ile, to jest to coś właśnie dla nich. Rafał Sala Szortal.com

 

„Księgi Jakubowe” idą w świat

Rynek zagraniczny

PEN America opublikował informację, że książka Olgi Tokarczuk będzie tłumaczona przez Jennifer Croft. Trwają także prace nad tłumaczeniami na hebrajski, francuski, czeski, szwedzki i serbski. Gratulujemy autorce!

 

Wydawnictwo Literackie: Tomiki znakomitych polskich poetek i poetów aż do 60% taniej!

Nowości

Już niecały tydzień dzieli nas od Warszawskich Targów Książki. Wydawnictwo Literackie czeka na Państwa na swoim stoisku numer 54/D8.

 

Jesteśmy z pokolenia niezobowiązujących związków...

Wydarzenia

Długo oczekiwanej powieści Hanny Kowalewskiej Tam, gdzie nie sięga już cień! Niepokojąca nadmorska opowieść o miłościach, które nie powinny się wydarzyć

 

Nie oddam dzieci! Już w księgarniach

Nowości

Pijany kierowca rujnuje życie rodziny. Ojciec podejmuje dramatyczną walkę o swoje dzieci… już w księgarniach!

 

Ula Ryciak rozmowa o "Potarganej w miłości"

Wydawnictwa

Wszystkie twarze Agnieszki Osieckiej - rozmowa z Ulą Ryciak o książce „Potargana w miłości. O Agnieszce Osieckiej":

 

Dorota Sumińska "Dlaczego oczy kota świecą w nocy?"

Wszystko co chcecie wiedzieć o zwierzętach, odkryje przed wami sławna lekarz weterynarii Dorota Sumińska.

 

Przystanek Historia i Wydawnictwo Literackie zapraszają

Wydarzenia

Przystanek Historia i Wydawnictwo Literackie zapraszają na spotkanie z Kazimierzem Krajewskim poświęcone jego najnowszej książce - "Na straconych posterunkach".

 

Zapowiedzi wydawnicze WL - maj i czerwiec 2015

Zapowiedzi

Broadchurch już 18 czerwca! Lubiliście serial? Nie mniej przypadnie wam do gustu psychologiczny thriller Erin Kelly. Powieść oparta na fabule serialu nie zawsze się udaje, ta udała się wybornie! „The Sun”

 

Recenzja: „Najpiękniejsza dziewczyna w mieście” Charles Bukowski

Recenzje

Po raz kolejny czytając Bukowskiego, myślę sobie, że ten koleś pisze o wszystkim co go otacza, również w jego środku. Ale to wszystko jest właśnie tym, co chcę czytać.

 

Autobiografia o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego!

Zapowiedzi

23 kwietnia w wydawnictwie Literackim ukaże się autobiografia jednego z najbardziej charyzmatycznych duchownych.

 

Dzień Wagarowicza z Tokarczuk i Twardochem! Wiosenne rabaty do 50%!

Wydarzenia

Część z Was zapewne wzięła udział w ankiecie wydawnictwa Literackiego zamieszczonej na ich profilu FB. Pytano Was o to, z kim chcielibyście, spośród ich autorów, spędzić Dzień Wagarowicza.

 

Lichotek podbija serca czytelników!

Połączenie humoru i grozy rodem z filmów Tima Burtona i Serii Niefortunnych Zdarzeń z magiczną atmosferą opowieści o Harry'm Potterze.  

 

Anna Janko w NCK w Gdańsku

Wydarzenia

Zapraszamy do Narodowego Centrum Kultury w Gdańsku na spotkanie z Anną Janko Wieczór poprowadzi Krystyna Chwin.

 

W wydawnictwie Literackim: Dobre maniery i dobre premiery

Nowości

Co nowego? Nadal na topie Vogue. „Za kulisami świata mody" Kirstie Clements. Zainteresowanie mediów i czytelników nie gaśnie.

 

Esencja poezji Piotra Matywieckiego

Nowości

Wydawnictwo Literackie poleca: Niemal sto nowych wierszy pt. „Którędy na zawsze" - esencja liryki Piotra Matywieckiego

 

Nowa powieść Hanny Kowalewskiej - autorki cyklu o Zawrociu

Zapowiedzi

Tej książki nie można czytać obojętnie! Znakomite dialogi, świetnie zbudowane postaci, zaskakująca fabuła i wielkie emocje. Mocne studium skomplikowanych relacji uczuciowych. Premiera: 23 kwiecień 2015.

 

Wydawnictwo Literackie - dublety[książka + e-book] i Tydzień E-książki. Nawet -50% taniej!

Nowości

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa dwie wyjątkowe promocje. Po pierwsze – Dublety, czyli książka plus e-book w cenie książki papierowej!

 

Święte szaleństwo Adama Zamoyskiego

Nowości

Wydawnictwo Literackie poleca Święte szaleństwo - najnowszą książkę uwielbianego historyka Adama Zamoyskiego:

 

Wstąp raz jeszcze do Starego Królestwa!

Zapowiedzi

Prequel kultowej trylogii fantasy o Starym Królestwie - Clariel - już niebawem w księgarniach!

 

"Tam, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie...

Nowości

Długo oczekiwane wznowienie słynnej, zekranizowanej w powodzeniem powieści Sekretne życie pszczół już niebawem w księgarniach.  

 

Uważaj! Licho nie śpi...

Uważaj, licho nie śpi...to połączenie humoru i grozy rodem z filmów Tima Burtona i Serii niefortunnych zdarzeń z magiczną atmosferą opowieści o Harry'm Potterze.  

 

Nowość 2015. Wyd. Literackie: Mała zagłada" , Anna Janko

Nowości

Portal Księgarski i Wydawnictwo Literackie polecają nową książkę Anny Janko zatytułowaną Mała zagłada". Tytuł uznany przez krytyków z Tygodnika Kulturalnego" TV Kultura za książkę roku 2015!

 

"Dante na tropie" Agnieszka Olejnik

Nowości

Gorące blurby przedpremierowo. Agnieszka Olejnik na tropie. Oto kobiece oblicze kryminału! Premiera 5 lutego!

 

Sen, który się ziścił

Wydarzenia

Debiutancką książkę "W butach Valerii" opublikowała samodzielnie na Amazonie i podbiła nią serca Hiszpanek. Wydawcy ustawili się w kolejce. Trzydziestoletnia dziś Elísabet Benavent ma na swoim koncie aż siedem wydanych powieści. W Hiszpanii jest objawieniem nurtu chick lit.

 

Zbiór tekstów Tadeusza Nyczka. O teatrze, sztuce, i nie tylko.

Nowości

Felietony, eseje, opowiadania, portrety ludzi, małe traktaty o sztuce, o życiu teatru i teatrze życia, czyli mieszanka prawdziwie wybuchowa. Tadeusz Nyczek, „Nawozy sztuczne dla artystów i sprzątaczek” – od 29 stycznia w księgarniach.

 

Wydawnictwo Literackie - fantastyczna promocja na fantastykę! Aż 50% taniej!

Nowości

Właśnie ogłoszono wyniki plebiscytu zorganizowanego przez Publio.pl dla czytelników e-booków. Internauci i czytelnicy zdecydowali, że Najlepszym Wydawcą 2014 jest…Wydawnictwo Literackie!

 

W wydawnictwie Literackim: Dzieje AK na Kresach - 1939-45

Zapowiedzi

Armia Krajowa na Kresach Wschodnich 1939-1945". Monumentalna książka Kazimierza Krajewskiego - premiera 29 stycznia.

 

Sukces WL w podsumowaniach 2014 roku

Wydawnictwa

Przełom roku na rynku książki to już tradycyjnie czas podsumowań i wszelkiego rodzaju plebiscytów. Z przeglądu rankingów ogłoszonych w najbardziej opiniotwórczych mediach wynika, że na listach najważniejszych książek 2014 roku przeważają publikacje Wydawnictwa Literackiego.

 

Dante podbija serca kobiet

Zapowiedzi

Mroczny kryminał i namiętny romans w jednym! Oto kobiece oblicze kryminału !

 

Sophia Loren „Wczoraj, dziś, jutro". Zawsze!

Zapowiedzi

Polska premiera autobiografii 5 marca. Wieść o pierwszym Oscarze dotarła do niej, gdy przygotowywała pomidorowy sos. W wieku 72 lat wzięła udział w sesji dla kultowego kalendarza Pirelli (prezentującego artystyczne akty najseksowniejszych aktorek świata). Z miłości do mężczyzny zgodziła się na bigamię, odrzucając oświadczyny Carry Granta. Sophia Loren — ostatnia wielka ikona kina.

 

Świat mody od podszewki

Zapowiedzi

Ten świat znamy z powieści Diabeł ubiera się u Prady. W autobiograficznej opowieści Clements nie jest on jednak literacką fikcją. To historia prawdziwa, a takie lubimy najbardziej!

 

Wydawnictwo Literackie wyłącznym wydawcą dzieł Philipa Rotha w Polsce.

Wydawnictwa

Z przyjemnością przypominamy, że Wydawnictwo Literackie zostało wyłącznym wydawcą dzieł Philipa Rotha w Polsce.

 

Księgi Jakubowe w Trójce

Wydawnictwa

Księgi Jakubowe" jedna z najważniejszych powieści 2014 okrzyknięta „Książką Roku” 2014 będzie obecna na antenie radiowej Dwójki - od 5 stycznia 2015 roku do 25 lutego 2015 roku.

 

2015 - zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego

Zapowiedzi

Francja-elegancja, Moda na Antypodach, Savoir vivre z USA, Powieści na polepszenie humoru, I dwóch świetnych pisarzy z Włoch i Portugalii, czyli co będziemy czytać w 2015 R. Propozycje Wydawnictwa Literackiego:  

 

Munro - Kocha, lubi, szanuje...wznowienie zbioru opowiadań w lutym 2015

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie anonsuje nowe wydanie jednego z najlepszych tomów opowiadań Alice Munro Kocha, lubi, szanuje już w lutym 2015!

 

Spotkania ze Szczepanem Twardochem w Katowicach

Wydarzenia

Wydawnictwo Literackie zaprasza na spotkanie literackie ze Szczepanem Twardochem w Katowicach.

 

Wojna nie umiera nigdy...

Zapowiedzi

Dokładnie za miesiąc, 15 stycznia 2015 roku, do księgarń trafi nowa książka Anny Janko "Mała Zagłada". Mocna, jak najbardziej współczesna rozprawa z traumą drugiego pokolenia, w której autorka odwołuje się do zapomnianej historii Dzieci Zamojszczyzny

 

„Wystarczy przejść przez rzekę” Ludwika Włodek

Nowości

Fotografka skazana za szkalowanie własnego narodu, nauczyciel historii dorabiający jako poganiacz osłów, prezydentka latająca rejsowymi samolotami i syn ministra spraw zagranicznych, który od dwunastu lat nie słyszał o ojcu, to tylko niektórzy bohaterowie najnowszej książki Ludwiki Włodek. Tym razem autorka bestsellerowego „Pra” opowiada o poradzieckiej Azji Środkowej.

 

Marianna i Jerzy Stuhrowie - "Kto tam zerka na Kacperka?"

Wydawnictwo Literackie proponuje historie i wierszyki, na których wychowali się Marianna i Maciej Stuhrowie zatytułowane "Kto tam zerka na Kacperka?

 

Wyd literackie Fantastyczna promocja do 50% taniej!

Nowości

Uwaga, uwaga! Ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do końca 2014 roku, czas najwyższy na podsumowania. Od najbliższego poniedziałku, tj. 17 listopada, przez 12 kolejnych dni roboczych, Wydawnictwo Literackie będzie Wam prezentować bestsellery swojej księgarni internetowej.

 

„Wyręka" - spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim

Księgarnie

Księgarnia Czuły Barbarzyńca oraz Wydawnictwo Literackie zapraszają na warszawską premierę „Wyręki", najnowszej książki poetyckiej Jarosława Mikołajewskiego, która gromadzi ponad pięćdziesiąt nowych wierszy tego jednego z najbardziej cenionych polskich poetów współczesnych.

 

Drugi tom Dziennika Julii Hartwig

Nowości

Wydawnictwo Literackie anonsuje publikację drugiego tomu Dziennika pierwszej damy polskiej poezji Julii Hartwig.

 
 

Jesień z poezją w Wydawnictwie Literackim

Nowości

Wydawnictwo Literackie poleca dwa znakomite tomy poezji dwóch znakomitych poetów: Jarosława Mikołajskiego i Piotra Szewca:

 

Zapraszamy do Rijksmuseum

Zapowiedzi

Taka książka zdarza się bardzo rzadko – pięknie napisana, a jednocześnie emocjonująca. Pełna magii i niespodzianek. Z gatunku tych, które przypominają nam, dlaczego zakochaliśmy się w czytaniu - S. J. Watson, autor "Zanim zasnę".

 

Czytam to! o Julii Hartwig, Oldze Tokarczuk i Larsie Saabye Christensenie

Wydawnictwa

Czytam to! odsłona czwarta czyli pierwszy cykliczny program o książkach produkowany przez Wydawnictwo Literackie, z Robertem Kasprzyckim w roli prowadzącego, a w nim targowe nowości.

 

„Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk – tylko u nas wysyłka przed premierą!

Nowości

Szanowni Państwo, już jest! Najnowsza książka Olgi Tokarczuk „Księgi Jakubowe" dostępna w naszej księgarni internetowej.

 

Kultowy „Półbrat" powraca!

Nowości

Kultowa powieść Larsa Saabye Christensena po dziesięciu latach powraca do polskich księgarń!  

 

Nowa Tokarczuk coraz bliżej

Zapowiedzi

Za dwa tygodnie, 23 października, nakładem Wydawnictwa Literackiego ukażą się „Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk. Z tej okazji autorka wyruszy z ogólnopolską trasę promocyjną.

 

Nowa powieść Szczepana Twadocha 4 grudnia

Zapowiedzi

Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk.  

 

Nowa książka Romy Ligockiej

Zapowiedzi

Najnowsza autobiograficzna powieść Romy Ligockiej. Kontynuacja bestsellerowego "Dobrego dziecka". Premiera 23 października 2014

 

W wydawnictwie Literackim: „Romanowowie - najpotężniejsza rodzina świata

Nowości

Wydawnictwo Literackie opublikowało monografię rodu Romanowów autorstwa Andrzeja Andrusiewicza pt. „Romanowowie - najpotężniejsza rodzina świata".

 

Zapowiedź wydawnictwa Literackiego: „Piękna i odważna. Oblubienica z Azincourt" Joanna Hickson

Zapowiedzi

Krakowskie wydawnictwo Literackie proponuje na długie jesienne wieczory opowieść i bujnym życiu Katarzyny de Valois i damy dworu Karola Szalonego Mette.

 

Nagroda Zajdla dla "Cieniorytu" Krzysztofa Piaskorskiego

Wydawnictwa

Z przyjemnością informujemy za Wydawnictwem Literackim, że powieść "Cienioryt" Krzysztofa Piskorskiego została uhonorowana Nagrodą im. Zajdla!

 

Kryminalna zagadki Wrocławia - "Niech strawi cię płomie" Błażej Przygocki

Zapowiedzi

Rudobrody komisarz Niedźwiecki z wrocławskiej policji – po przygodach w środowisku medycznym – tym razem zmierzy się z elitą wrocławskiej palestry. Premiera 9 października !!!

 

Nowość wydawnictwa Literackiego: "Był jazz. Krzyk jazz-bandu w międzywojennej Polsce"

Zapowiedzi

W międzywojennej prasie pisano w alarmującym tonie o zdziczeniu obyczajów. To jazz rozbrzmiewa w tle Tuwimowskiego apokaliptyczno-satyrycznego Balu w Operze. Makuszyński się zżymał. Historia początków polskiego jazzu - od pierwszej synkopy! Premiera - 11 września 2014

 

Nowa powieść Olgi Tokarczuk jesienią w Wydawnictwie Literackim

Zapowiedzi

Jesienią w Wydawnictwie Literackim ukaże się długo oczekiwana, monumentalna powieść „Księgi Jakubowe”. Olga Tokarczuk akcję tej powieści osadziła w XVIII wieku na ziemi podolskiej, gdzie współistniały obok siebie kultury żydowska i chrześcijańska. Powstanie książki poprzedziły wnikliwe badania i liczne podróże na tereny obecnej Ukrainy.  

 

Nowa książka Motyki - "Na białych Polaków obława"

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie przedstawia Grzegorza Motyki "Na białych Polaków obława. Sowieckie wojska NKWD w walce z polskim podziemiem 1944-1953" skrywana historia drugiej wojny polsko-sowieckiej.

 

Dwie promocje na dwie rocznice. Aż do 50% rabatu!

Nowości

Z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, która przypadła dokładnie 28 lipca, przygotowaliśmy dla Was promocję na nasze najlepsze książki historyczne! Nie przegapcie – w tym tygodniu aż do 50% rabatu!

 

Magdalena Cielecka o Betonowym Pałacu Gai Grzegorzewskiej

Wydawnictwa

Jakie są wrażenia wybitnej aktorki po lekturze? Niezwykle filmowa powieść. Czytając, miałam wrażenie, że oglądam ostre, męskie kino, prowokacyjne, chwilami przerażające. Marzyłabym o takim scenariuszu.

 

Fińskie Twin Peaks, czyli co się stało z Laurą Anderson?

Zapowiedzi

Zaginiona dziewczyna, mroczna tajemnica sprzed lat i zmowa milczenia mieszkańców miasteczka Palokaski. Tutaj każdy chce coś ukryć, każdy może być mordercą.   Mia dobiega czterdziestki. Do niedawna pracowała w policji jako ekspertka od internetu, ale postanowiła zmienić swoje życie - wraca do swojego dawnego liceum i zostaje szkolnym psychologiem. Początek roku szkolnego nie jest jednak taki, jaki sobie wymarzyła. Cała szkoła przeżywa nagłe zaginięcie Laury Anderson. Dla Mii to więcej...

 

Tajemniczy fiński autor - wywiad

Wydarzenia

Gorący temat. Intrygujący autor.   Zaginiona nastolatka.   Mroczny klimat „Miasteczka Twin Peaks” oraz skandynawskich powieści kryminalnych. Okładka     W ostatni dzień wakacji znika Laura Anderson. Nikt jej nie widzi, nikt niczego nie zauważa. Szuka jej całe Palokaski. Lista podejrzanych rośnie.   Czy to porwanie, czy morderstwo, a może po prostu dziewczyna uciekła z domu? Krążą plotki, że Laura wpadła w podejrzane towarzystwo. Lubiła niebezpieczne rozrywki i...

 

Recenzja: „Uśmiech Gekona. Azja jakiej nie znacie” Dorota Sumińska

Recenzje

„Uśmiech Gekona. Azja jakiej nie znacie” to także uśmiech na twarzy. Uwielbiam książki, które inspirują do podróży, do odkrywania tego, co dla nas nieznane. Książki, które oprócz konkretnych informacji, porad, przekazują też ogromną dawkę emocji związanych z nowymi miejscami, ludźmi czy kulturą.

 

Ktoś przez tydzień groził mi na twitterze śmiercią–

Wydawnictwa

  – opowiada Rebecca Jane, założycielka słynnej Damskiej Agencji Detektywistycznej i autorka książki „W szpilkach na tropie”, w której opisała sensacyjną historię jej powstania oraz kulisy pracy swojej ekipy.

 

„Wiosna w Różanej Przystani”

Zapowiedzi

Najlepszy balsam dla duszy. Cedar Cove, zaciszne miasteczko nad Zatoką Puget. Jo Marie Rose, wdowa po żołnierzu walczącym w Afganistanie, niedawno otworzyła tu pensjonat. Pobyt w Różanej

 

Janusz Leon Wiśniewski. O sprawach najważniejszych

Zapowiedzi

Niektórych tęsknot nie da się ukoić. O pewnych rzeczach nie sposób zapomnieć. Niektóre przeżycia zostawiają w nas ślady na zawsze.

 

„Zawołajcie położną”

Nowości

Wspomnienia Jennifer Worth — położnej z portowej dzielnicy East End w Londynie. „Wody odeszły!” — gdy tylko Jenny Lee słyszy to wezwanie, bez względu na porę dnia czy pogodę natychmiast wkłada swój uniform, bierze pod pachę skórzaną torbę, wsiada na rower i gna przez ulice Londynu, by dotrzeć do rodzącej. Tam potrzebne są jej umiejętności i spokój, wiedza i dobre słowo.

 

Fińskie Twin Peaks, czyli co się stało z Laurą Anderson?

Zapowiedzi

Zaginiona dziewczyna, mroczna tajemnica sprzed lat i zmowa milczenia mieszkańców miasteczka Palokaski. Tutaj każdy chce coś ukryć, każdy może być mordercą.

 

„Detektyw w szpilkach” już wkrótce w Polsce

Wydawnictwa

To gotowy scenariusz na film – zabawną, niezobowiązującą komedię, gdzie w napisach końcowych „oparto na prawdziwej historii” naprawdę może wprawić w zdumienie.

 

Baltazar Gąbka powraca!

    Kultowe wydanie trzech powieści Stanisława Pagaczewskiego o przygodach profesora Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego znów dostępne na rynku. W twardej oprawie i z oryginalnymi, kolorowymi ilustracjami Alfreda Ledwiga.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.