RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Moja babcia gra na trąbie

Pani Wanda Chotomska musiała być w wyśmienitym humorze pisząc tę powieść – tak jest zabawna i wesoła. Opowiada o szczęśliwym mieście, którego mieszkańcy jedzą tylko świeżuteńki, pachnący chleb, w dzienniku „Co słychać?” czytają o samych podnoszących na duchu wiadomościach, a w szkole dzieci uczą się jak z nut – bo wszystkie zeszyty mają w pięciolinię!

 

„Licencja na zakochanie”

Trzynastoletni pulchny i ciapowaty Gucio nie wyróżnia się z tłumu. Ma swoją przyjaciółkę Lutkę i to mu wystarcza do szczęścia. Jednak kiedy Lutkę zaczyna podrywać pewien doskonały, wymuskany Piotrek, Gucio podnosi rzuconą mu rękawicę i zaczyna walczyć o uwagę ukochanej. Odchudzanie, zmiana fryzury, soczewki zamiast okularów, wykwintny obiad (niemalże przy świecach) – Gucio idzie na całość. Czy zdobędzie serce Lutki?

 

Recenzja: „Pamiętnik Czachy” Joanna Jagiełło

Z pewną dozą radości, takiej wręcz dziecięcej, chciałbym Państwu przedstawić książkę Joanny Jagiełło „ Pamiętnik Czachy”. I oczywiście nie będę zbyt odkrywczy, gdy zdradzę, że to pozycja stylizowana na prozę wspomnieniową. A najciekawsze jest w niej to, że „tworzy” ją inteligentna i psotna dziesięcioletnia dziewczynka, co bywa często bardzo zabawne.

 

Recenzja: „Wakacje grzecznego psa", Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz

Jak pamiętacie jestem najgrzeczniejszym psem na świecie, oczywiście mój świat, to wszystko to co mieście poza szelkami na których trzyma mnie Henryk albo Alek.

 

Recenzja: „Krzyś, niania i ja” Małgorzata Górna

Bycie czteroletnim chłopcem to z pewnością bardzo ciekawy okres w życiu każdego mężczyzny. Potwierdzeniem mojej teorii jest przykład Wojtusia, bohatera książki „Krzyś, niania i ja”, który daje popalić rodzicom, przedszkolankom i nawet najlepszej niani w mieście.

 

Recenzja: „Mój tata jest olbrzymem” Paweł Wakuła

O tym, że rola ojca w wychowaniu dziecka, odgrywa kluczowe znaczenie, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. W życiu Miśka, bohatera książki Pawła Wakuły pt.: „Mój tata jest olbrzymem” ta zasada z pewnością ma zastosowanie. Nie wiem tylko, czy Miśkowi wyjdzie to na dobre.

 

„Pamiętnik Czachy” Joanna Jagiełło

  W życiu dziesięcioletniej Czachy codziennie coś się dzieje. Bo ma dwa domy, więc wciąż pakuje plecak i czegoś zapomina, szkołę, zuchowe zbiórki i wakacje za pasem. Do tego wszystkiego zdarza jej się nakłamać i zrobić coś zdecydowanie po swojemu (z czym jej mama ma ogromny problem).

 

„Mój tata jest olbrzymem”

Tata bardzo lubi spędzać z Miśkiem czas. Razem podejmują nowe wyzwania, odkrywają, zdobywają – jak prawdziwi bohaterowie. Czasem coś nie wychodzi i są z tego kłopoty, albo mama krzyczy, że znów robią głupoty. Tacie jest przykro, że synek musi tego słuchać. Ale dla Miśka to nie problem, przecież jest mądry i wie, że jego tata jest najlepszy. Najodważniejszy. Najmądrzejszy. Że jest olbrzymem.

 

Nowość wydawnictwa Literatura: Wojciech Cesarz "Wakacje grzecznego psa"

Wydawnictwo Literatura przedstawia świeżo wydany tom przygód Grzecznego Psa – a mianowicie „Wakacje grzecznego psa” – książeczki dla Dzieci 6+ (a także Rodziców).

 

"Moja babcia gra na trąbie"

Na Dzień Babci do wspólnego, międzypokoleniowego czytania polecamy zabawną i pełną uroku książkę Wandy Chotomskiej "Moja babcia gra na trąbie". A jakie książki Waszym zdaniem najlepiej pasują do tego święta?

 

"Hipacy chce się zakochać"

Kot Hipacy ma już dość samotności – postanawia znaleźć sobie miłą kotkę na resztę życia. Okazuje się, że nie jest to takie proste, zwłaszcza, gdy spotyka wyniosłą Lukrecję, zimną jak lód Ignację i Gryzeldę, z którą przeżywa niezapomnianą randkę w Muzeum Naleśników.

 

Recenzja: "Inny Piotrek i bandyci" Irena Landau

I nadszedł czas zmierzyć się z książką pani Ireny Landau – Inny Piotrek i Bandyci. Choć słowo „zmierzenie się” jest lekko na wyrost, gdyż jak podkreśla sama autorka, to pozycja napisana raczej po to, aby bawić i cieszyć. W rzeczywistości to komedia pomyłek, przyprawiona nieoczekiwanymi zwrotami akcji oraz dozą czarnego humoru jak podają zapowiedzi tej książeczki. Ale po kolei.

 

Recenzja: "A u nas w domu. Opowieści dzieci fabrykanta"

Grażyna Bąkiewicz, autorka niniejszej pozycji, jest uznaną pisarką w polskim środowisku literackim . Pisze książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych , i tworzy z sukcesami, gdyż jest laureatką kilku prestiżowych nagród. Zatem gdy czyta się życiorys pani Grażyny, wymagania wobec tej najnowszej książki również rosną. I powiem szczerze – raczej się Państwo nie zawiedziecie.

 

Recenzja: "Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” Agnieszka Frączek

W Roku Tuwima możemy spodziewać się różnorodnych sposobów opowiadania o tym niezwykłym poecie. Wydawnictwo Literatura proponuje spotkanie z małym Julkiem, który ma całe mnóstwo szalonych pomysłów: chce być chemikiem, hodowcą węży, znawcą języków. Dostarcza swoim rodzicom wiele troski, rozrabia. Tak, tak – nawet autorowi „Lokomotywy” zdarzało się łobuzować!

 

“Sekundnik” Barbary Stenki już we wrześniu!

Dobra wiadomość dla fanów szczecińskiej pisarki Barbary Stenki. Już we wrześniu ukaże się kolejna książka tej autorki. Tym razem przeznaczona dla nieco starszych dzieci.

 

Recenzje: "Uciec jak najbliżej" Barbara Ciwoniuk

Czy człowiek potrafi zmienić się tylko wtedy, kiedy spotyka go jakaś tragedia? Czy aby zauważyć popełniane błędy, trzeba czekać na ich konsekwencje? Czy dobro zawsze rodzi się w cierpieniu? Na te pytania, choć nie bezpośrednio, można znaleźć odpowiedzi w książce „Uciec jak najbliżej” Barbary Ciwoniuk.

 

Recenzja: Paweł Berętsewicz "Wszystkie lajki Marczuka"

Recenzje

Znakomity pomysł Pawła Berętsewicza, na z jednej strony zainteresowanie młodych czytelników kwestią historii, a z drugiej na pokazanie współczesności z jej wszystkimi śmiesznymi i nieśmiesznymi problemami.

 

"Mój tata szczęściarz" Joanny Papuzińskiej

Czy lubisz spacery z tatą? Asiunia i jej mały braciszek Tomek też je uwielbiają! Zwłaszcza wtedy, gdy tata pokazuje miejsca i opowiada własne historie z nimi związane. Czasem są radosne, a czasem trochę smutne. Dzieci najbardziej lubią te o Powstaniu Warszawskim, bo tata mówi, że zawsze miał szczęście, chociaż czasem to trochę zabawne. Bo na przykład czy złamana ręka albo miejsce w szpitalu pod stołem to szczęście, czy pech?

 

Recenzja: "Owocowe bajki" Barbara Gawryluk

Przyznaję już na początku niniejszej recenzji, że książka Barbary Gawryluk „ Owocowe bajki” oczarowuje. Oczywiście , jak sam tytuł już sugeruje, przeznaczona jest w szczególności do najmłodszych czytelników. Pisanie dla dzieci zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem – gdyż nigdy nie mamy gwarancji, że opowiastki , które wymyślimy, zaciekawią tę jakże istotną, a przecież bardzo wymagającą grupę odbiorców. Twórca zdaje prawdziwy test ze swojej pamięci (bądź niepamięci) własnego dojrzewania, wyobraźni...

 

Recenzja: "Pozłacana rybka" Barbara Kosmowska

Recenzje

Na jednym ze spotkań autorskich pewna nastolatka zadała Barbarze Kosmowskiej pytanie: Dlaczego pisze Pani dla gimnazjalistów, przecież oni nie czytają książek? Autorka odpowiedziała, że pisanie dla zbuntowanych nastolatków jest ogromnym wyzwaniem, ale również przynosi wielką satysfakcję „jak rozmowa z kimś, kto rozmawiać nie lubi, ale po pewnym czasie orientuje się, że dialog jest kluczem otwierającym relację i docenia słowa, które (...) ratują nas przed samotnością”

 

Recenzja: "Czekolada z chilli" Joanna Jagiełło

Recenzje

Kto z nas nie lubi czekoladę i to w różnej postaci: w kawałku, płynnej: na zimo lub na gorąco. Ale czy próbowaliście czekolady z papryczką chilli. Czy taki słodko-gorzki lekko szczypiący smak można porównać do życia nastoletniej Halinki, przez bliskich nazywaną Linką?

 

Konkurs z wydawnictwem Literatura

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo Literatura zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książce Barbary Ciwoniuk "Uciec jak najbliżej"

 

Recenzja: "Niechciana" Barbara Kosmowska

Recenzje

Czytanie z przyjemnością książek dla młodzieży w wieku lat już zdecydowanie bardziej -dziestu niż -nastu może uchodzić za objaw infantylizmu czy dramatyczną próbę odmłodzenia się, ale co z tego. Dobrze napisane książki trafiają się każdej kategorii i jestem zdania, że zasługują one na szczególne uznanie w zalewie literatury schematycznej, plastikowej i płytkiej.

 

"Na wszystko jest sposób"

Książkę Renaty Piątkowskiej nagrodzoną w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren wyda wkrótce Wydawnictwo Literatura

 

"Opowiadania na dobranoc"

Słuchając opowiadań z tego zbioru, może uda się zasnąć Waszym pociechom, choć… jest w nim tyle ciekawych historii, że nie zdziwcie się, jeśli zdarzy się inaczej! Dzieci na pewno nie natkną się tutaj na przerażające historie – nie martwcie się! Za to pośmieją się troszkę przed snem, przeżyją emocjonujące przygody, wkroczą w magiczne krainy i spotkają się z dzieciakami podobnymi do siebie. Nie ma nic lepszego od ciepłej, bezpiecznej bajki na dobranoc!

 

Recenzja: Aneta Załazińska i Michał Rusinek: "Co ty mówisz. Magia słów czyli retoryka dla dzieci"

Recenzje

Fantastyczna książka, zarówno dla młodzieży jak i ich rodziców, którzy dzięki niej mogą lepiej zrozumieć pewne językowe działania lub ich zaniechanie przez swoje pociechy.

 

"Kopidoł i kwiaciareczka"

Wyjątkowa powieść o poznawaniu siebie i innych ludzi z Wydawnictwa Literatura.

 

"Kacper z szuflady" Grzegorza Kasdepke

"Kacper z szuflady" to druga część "Kacperiady" Grzegorza Kasdepke - przezabawnego, wielokrotnie nagradzanego, kultowego już zbiorku historyjek dla dzieci o niesfornym pięciolatku.

 

"Czekolada z chilli" oraz "A to historia" z Wydawnictwa Literatura

Błyskotliwe opowiastki historyczne dla najmłodszych czytelników i powieść obyczajowa dla tych nieco starszych to najnowsze książki z Wydawnictwa Literatura.

 

Konkurs z Wydawnictwem Literatura

Konkursy

Portal Księgarski i Wydawnictwo Literatura zaprasza Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym poświęconym książkom Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz pt. "Pamiętnik grzecznego psa" i "Nowe przygody grzecznego psa".

 

Zapowiedź Literatury: Barbara Kosmowska "Niechciana"

Zapowiedzi

Łódzkie wydawnictwo Literatura anonsuje publikację nowej książki autorstwa Barbary Kosmowskiej pt. "Niechciana":

 

Nowości Wydawnictwa Literatura

Rymowane dranie, bajki owocowe i retoryka dla dzieci czyli arcyciekawe książeczki dla dzieci z Wydawnictwa Literatura!

 

Nagroda im. Kornela Makuszyńskiego dla Pawła Beręsewicza

Książka łódzkiego wydawnictwa Literatura laureatem tegorocznej edycji nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.l

 

Zapraszamy na urodziny "Kacperiady"!

Łódzkie wydawnictwo Literatura i Grzegorz Kasdepke zapraszają serdecznie zapraszają na urodziny Kasperiady.

 

Garść nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą moc nowości wydawniczych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy kilka z nich.

 

Koziołek po raz 17. - Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego

Już po raz 17. wręczona została w tym roku Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, ustanowiona w 1994 roku (za książkę wydaną w 1993) przez Fundację "Książka dla Dziecka" i redakcję czasopisma o książce dla dziecka "Guliwer", w hołdzie dla znakomitego polskiego pisarza dla dzieci i młodzieży, którego książki cechuje humor i silna wiara w prymat dobra.

 

Książka z ilustracją muzyczną - nowość Wydawnictwa Literatura

Nowości

Wydawnictwo "Literatura" - wydawca książek dla dzieci i młodzieży prezentuje absolutną nowość - książkę Tomasza Trojanowskiego z dołączoną płytą CD - ze specjalnie skomponowaną do tego tekstu ilustracją muzyczną.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.