RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

"Ściana zaczarowana" Joanna Papuzińska

Pierwsze wydanie "Ściany zaczarowanej" miało miejsce w 1969 roku. W tej opowieści o znajdziemy zarówno powiew wielkiej przygody, jak i zachętę do marzeń.

 

„Samotne miłości” Eshkol Nevo

Zapowiedzi

Najnowsza powieść izraelskiego pisarza, znanego w Polsce autora powieści "Neuland" i "Do następnych mistrzostw".

 

Nowa książka Katarzyny Bondy jesienią 2016

Zapowiedzi

Pisarka zapowiada, że trzecia część serii o Saszy Załuskiej będzie się rozgrywała w Łodzi, a dominującym żywiołem będzie ogień.

 

„Słoń Trąbalski” Julian Tuwim

Ilustracje Ignacego Witza do „Słonia Trąbalskiego” Juliana Tuwima znają chyba wszyscy dorośli. Ale czy wiecie, że ta ponadczasowa książka powstała w 1948 roku, gdy obaj artyści mieszkali w słynnym Domu Czytelnika?

 

Klub Murakamiego w Warszawie

Księgarnie

Kiedy w 1982 roku japoński pisarz Haruki Murakami zamykał swój jazzowy bar w Tokio, by poświęcić się pisaniu, nie przypuszczał, że ponad 30 lat później kolejny klub firmowany jego nazwiskiem powstanie w Warszawie.

 

Nowa książka Haruki Murakamiego

Nowości

Mężczyźni bez kobiet to zbiór siedmiu opowiadań stanowiących refleksję nad naturą miłości i samotności – nieuchronnej, gdy miłości zabraknie. Każde opowiadanie opisuje historię mężczyzny, w którego życiu nie ma kobiety – jedne odeszły, inne umarły albo wręcz nigdy się nie pojawiły.

 

Recenzja: „Koronkowa robota” Pierre Lemaitre

Recenzje

Kryminały płyną szerokim strumieniem przez wody rynku wydawniczego. Wydawcy zachwalają na prawo i lewo swoje nowe odkrycia, zapewniając, że są one na miarę środków na podniesienie potencji. Popularność gatunku przekłada się na zróżnicowanie powstających książek, coraz bardziej wymyślne intrygi, choć przecież schemat pozostaje ten sam. Tym razem przenosimy się do Paryża, a zbrodniarz inspiruje się... morderstwami dokonanymi w innych kryminałach. Można poczuć się trochę jak przy czytaniu...

 

„Żyrafa i mrówka” Danuta Parlak

Wydawnictwo Muza na wrzesień zapowiada książkę o niezwykłej przyjaźni żyrafy i mrówki, która dostarczy Wam zarówno wzruszeń, jak i śmiechu.

 

Recenzja: „Okularnik” Katarzyna Bonda

Recenzje

Zachwycona poprzednią książką nowej polskiej królowej kryminału oczekiwałam po drugim tomie serii o Saszy Załuskiej co najmniej powtórki z tamtej doskonałej rozrywki. Czy te wyobrażenia zostały zaspokojone? Tylko do pewnego stopnia. Dlaczego tak się stało? To skomplikowane.

 

„Wielcy zapomniani. Polacy, którzy zmienili świat”

Nowości

W świecie osiągnęli wiele: sławę, szacunek, uznanie, często duże pieniądze . U nas mało znani, bądź w ogóle zapomniani. Książka wydobywa z narodowej niepamięci ludzi, których warto poznać bliżej. Wśród 39 postaci są wybitni naukowcy, genialni kompozytorzy, inżynierowie, konstruktorzy, artyści malarze, graficy, pisarze i społecznicy. Otrzymywali prestiżowe wyróżnienia, niektórzy wielokrotnie byli nominowani do Nagrody Nobla, byli zapraszani na światowe konferencje, występowali w najsłynniejszych...

 

Poczytajki pomagajki Grzegorza Kasdepke, Agnieszki Kalugi i Joanny Olech

Już niebawem do księgarń trafi wyjątkowa seria. Sylwia Chutnik, Grzegorz Kasdepke, Joanna Olech, Agnieszka Kaluga oraz wielu innych twórców zaangażowało się w opracowanie publikacji kształtujących charakter najmłodszych czytelników. Cztery pierwsze książki z serii „Poczytajki pomagajki” ukały się w Wydawnictwie Muza we wrześniu.

 

Recenzja: „Modlitwa o lepsze dni” Jennifer Clement

Recenzje

W meksykańskim stanie Guerrero ludzie modlą się za łyżki, pszczoły, żarówki. Nie proszą o miłość, pieniądze czy zdrowie, gdyż boją się, że Bóg nie da im tego, czego naprawdę pragną. Takie gorzkie podejście do życia wynika z okrutnej rzeczywistości, w której ci ludzie żyją. A jaka ona jest dowiemy się z książki Jennifer Clement.

 

„Modlitwa o lepsze dni” Jennifer Clement

Nowości

Książka jest udaną próbą realistycznego opisu sytuacji we współczesnym Meksyku. To pięknie napisana, chwytająca za serce opowieść – potężny, nieokiełznany świat handlarzy narkotyków, porywaczy, zabójców ukazany jest oczami dzielnej Ladydi, bystrej dziewczyny, której przyszło żyć w brutalnym świecie.

 

„Dziedziczki Soplicowa” Joanna Puchalska

Zapowiedzi

W 180 rocznicę pierwszego wydania „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza warto powrócić do miejsc związanych z Soplicowem i naszym Wieszczem.   Modrzewiowy dwór w Czombrowie był dworem niezwykłym, ponieważ w ciągu dwóch wieków swej historii był świadkiem wielu ważnych wydarzeń, przemarszu wojsk napoleońskich, szlacheckich zajazdów, powstań i dwóch wojen światowych.

 

Wydawnictwo MUZA - nowości - 13.08.2014

Nowości

Publikujemy informację dotyczącą nowości wydawniczych warszawskiego wydawnictwa MUZA:

 

Recenzja: „Pochłaniacz” Katarzyna Bonda

Recenzje

Okrzyknięta przez Zygmunta Miłoszewskiego nową polską królową kryminału Katarzyna Bonda została koronowana całkiem słusznie. Historia, którą próbuje rozwikłać Sasza Załuska, profilerka, opowiedziana w „Pochłaniaczu” wciąga bez reszty: układy mafijne, ich przenikanie do życia publicznego, nietypowe zabójstwo. Do tego autorka świetnie opowiada, przejmującą opowieść, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Katarzyna Bonda pracowała kiedyś jako dziennikarka i pisała sprawozdania z...

 

Wydawnictwo Muza - zapowiedzi tytułowe

Zapowiedzi

Wydawnictwo MUZA SA. poleca na ten wakacyjny czas swoje atrakcyjne tytuły:

 

Premiera: „Ostatni pasażer” Manel Loureiro

Nowości

Czy młodej dziennikarce uda się wyjaśnić tajemnicę statku widma i odwrócić przeznaczenie? W sierpniu 1939 roku stary angielski węglowiec niemal zderza się na środku oceanu z olbrzymim statkiem wycieczkowym o nazwie „Valkirie”. Jak się wkrótce okazuje, płynie pod niemiecką banderą i należy do nazistowskiej organizacji Kraft durch Freude.

 

„Pochłaniacz” Katarzyna Bonda

Nowości

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska.

 

Wydawnictwo MUZA - nowości i wznowienia - 18.06.2014

Nowości

Prezentujemy informacje o czerwcowych nowościach wydawnictw Muza i Akurat:

 

Wydawnictwo Muza - nowości lutego

Nowości

Polecamy nowości tytułowe wydawnictwa MUZA SA. Jedyną z nich jest "Podróżą każda miłość jest" oraz "Wysłanniczka":

 

"Izrael oswojony" w mediach" - zapowiedź MUZY

Nowości

Nowe, uzupełnione wydanie „Izraela oswojonego” w wydawnictwie MUZA już 21.02.2014 r.

 

"Easylog" - nowa książka Mariusza Zielke!

Zapowiedzi

Ben Stiller nazywa się tak, jak słynny komik, ale w życiu wcale nie jest mu do śmiechu. Dziesięć lat temu zaginęła jego ukochana Sally, a on stracił intratną posadę głównego technologa korporacji SkyCom, najpotężniejszej firmy na świecie. Demony przeszłości powracają, w ciągu jednego dnia zmieniając pozornie ułożone życie Bena w koszmar pełen emocjonujących zdarzeń i zagadek.

 

MUZA SA. - zapowiedzi styczeń 2014

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, edytujemy informację o tytułach wydawnictwa Muza, które będą miały premierę w styczniu 2014 roku. Wśród nich między innymi:

 

"Joy" Jonathana Lee - Książka Roku według The Observer

Zapowiedzi

Zwykłe piątkowe popołudnie w kancelarii prawniczej londyńskiego City. Młoda utalentowana prawniczka Joy Stephens spada z tarasu widokowego, z kilkunastu metrów na marmurową posadzkę.

 
 

Wydawnictwo Muza - nowości i wznowienia

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, przesyłam informację o nowościach i wznowieniach wydawnictwa Muza. Szczególnie polecamy nowy tytuł tegorocznego laureata Nagrody Goncourtów: Pierre’a Lemaitre’a.    

 

Brutalny kryminał Pierre Lamaitre z posmakiem papierosów Gauloise

Zapowiedzi

"Alex" - Powieść tegorocznego laureata nagrody Goncourtów już 13 listopada w księgarniach.

 

Nowość Muzy SA.: "Palmy na śniegu" Luz Gabas

Nowości

Wydawnictwo MUZA SA. prezentuje barwną sagę o kolonialnej przeszłości Hiszpanów i wzruszający romans, który przywodzi na myśl "Pożegnanie z Afryką".

 

Muza dla dzieci: Jan Brzechwa "Panieneczka z pudełeczka"

Wydawnictwo MUZA SA. anonsuje publikację z myślą o dzieciach, Jana Brzechwy "Panieneczka z pudełeczka":

 

Mroczna premiera w Muzie: "Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem"

Nowości

Szanowni Państwo, już 23 października premiera powieści będącej spektakularnym sukcesem nastoletniej pisarki Abigail Gibbs.

 

MUZA SA. proponuje: "Przepisy kulinarne. Dieta 5:2"

Nowości

Wydawnictwo MUZA SA. poleca "Przepisy kulinarne" Dr. Sarah Schenker, Mimi Spencer. "Dołącz do grona szczupłych i zdrowych ludzi, sięgając do przepisy "Diety 5:2 dr. Mosleya"! 150 pysznych posiłków po 500 i 600 kcal

 

"Londyn we krwi" premiera 29.05

Zapowiedzi

Londyn we krwi to debiutancka powieść londyńskiego dziennikarza Jamesa Craiga. Autor nazywa ją „europejskim kryminałem” zabarwionym czarnym humorem

 

"Drozdy. Dotyk przeznaczenia" - 8 maja 2013 roku - wielka premiera thrillera, jakiego jeszcze nie było!

Nowości

Szaleńczo szybka akcja, ostry język, mocne sceny, autentyczne uczucia. Autor błyskotliwie miesza konwencje, czerpie z najlepszych tradycji urban fantasy, czarnego kryminału, literatury sensacyjnej i powieści drogi. Bohaterów tej książki nie sposób zapomnieć.

 

Muza SA poleca książkę " Dieta 5:2 dr Mosleya"

Nowości

Książka, która zrzuciła z pierwszego miejsca listy bestsellerów księgarni Amazon "50 twarzy Greya". Dieta, która podbiła całą Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone. Sprawdzona metoda żywienia potwierdzona naukowymi badaniami. Książka, której zaufali specjaliści i miliony czytelników!  

 

Pisarz w czasach zarazy. Recenzja "Dziennika Mistrza i Małgorzaty"

Recenzje

"Gorzko żałuję, że rzuciłem medycynę i skazałem się na niepewną egzystencję. Ale Bóg mi świadkiem, że kierowała mną wyłącznie miłość do literatury" - wyznaje Bułhakow. I konsekwentnie tej miłości dowodzi przez całe życie, choć okoliczności były co najmniej niesprzyjające. Otóż nie wybrał on, jak większość kolegów, losu pewnego, bezpiecznego, wymagającego jedynie posłuszeństwa wobec reżimu. A właśnie ta droga była najłatwiejsza, najbardziej przez władze pożądana i - co za tym idzie -...

 

"Zmyślone życie Siergieja Nabokowa" - zbeletryzowana biografia brata Vladimira Nabokowa

Nowości

Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA zaprasza do lektury zbeletryzowanej biografii brata Vladimira Nabokova "Zmyślone życie Siergieja Nabokowa" autorstwa Paula Russella, w przekładzie Jędrzeja Polaka.

 

Pierwsze polskie wydanie "Niespodziewanych stronic" Julio Cortázara w marcu

Zapowiedzi

Fantastyczny prezent dla wielbicieli Julio Cortazara, którzy dawno już przeczytali wszystko, co Wielki Kronopio kiedykolwiek napisał. Nigdy nie marzyli, że będzie im dane przeczytać coś jeszcze. I oto mają przed sobą teksty, które w grudniu 2006 roku w zapomnianej komodzie odnalazła Aurora Bernárdez, wdowa po pisarzu.

 

"Zniknięcie słonia" Harukiego Murakamiego

Zapowiedzi

Genialne, śmieszne, niezwykłe, wyjątkowe, co nieco szalone - opowiadania z antologii "Zniknięcie słoni".

 

Niezwykły uczony, niezwykły człowiek - Historia pewnego małżeństwa Listy Bronisława Malinowskiego i Elsie Masson

Wydarzenia

Wydawnictwo MUZA SA. prezentuje Państwu książkę o niezwykłym uczonym, niezwykłym człowiekiem - Historia pewnego małżeństwa Listy Bronisława Malinowskiego i Elsie Masson pod redakcją Heleny Wayne.

 

Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno - premiera 7.11.2012

Zapowiedzi

Biografię założycielki światowego imperium kosmetycznego, jednej z najbogatszych kobiet w historii, „cesarzowej piękna” zapowiada wydawnictwo MUZA SA.

 

Zapraszamy na spotkanie z Heleną Kowalik

Wydarzenia

Dom Sztuki na Ursynowie, Wydawnictwo MUZA SA. zapraszają na wieczór z Heleną Kowalik autorką reportaży sądowych zebranych w dwóch tomach zatytułowanych "Warszawa kryminalna".

 

Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Nowości

Najnowsza powieść włoskiego pisarza Frederico Moccia pt. "Mężczyzna, którego nie chciała pokochać" jest już w księgarniach.

 

Rozmowa z Yrsą Sigurdardottir

Drodzy Przyjaciele, wydawnictwo MUZA przygotowało dla Was małą niespodziankę.

 

Rozmowa z Eshkolem Nevo

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MUZA do lektury krótkiej rozmowy z Eshkolem Nevo autorem książki "Do następnych mistrzostw.

 

Letnie orzeźwienie książkowe

Nowości

Wydawnictwo MUZA SA. proponuje kilka tytułowych otrzeźwień:

 

500 polskich książek, które warto przeczytać Marta Makowiecka, Karolina Haka-Makowiecka

Zapowiedzi

Wydawnictwo MUZA SA anonsuje publikację autorskego wyboru polskich utworów literackich, które można/warto/należy znać: prozy, poezji, dramatu, reportaży, komiksów i bajek.

 

MUZA SA. poleca powieść Michaiła Jelizarowa "Bibliotekarz"

Zapowiedzi

Powieść sensacyjna Jelizarowa oparta na absurdalnie zabawnym koncepcie nagrodzoną Rosyjskim Bookerem 200. Przełożyła Izabela Korybut-Daszkiewicz.

 

Zapraszamy na spotkanie z Profesorem Jerzym Pomianowskim

Wydawnictwo MUZA serdecznie zaprasza na spotkanie z prof. Jerzym Pomianowskim z okazji wydania Utworów Zebranych" Izaaka Babla.

 

Pasjonujące lektury w poręcznym wydaniu od wyd. MUZA SA!

Nowości

FK Olesiejuk poleca tytuły wydawnictwa MUZA SA. w poręcznych formatach:

 

Ile kroków do domu... na spotkanie z autorem

Warszawskie wydawnictwo MUZA zaprasza do Skweru - filii Centrum Artystycznego Fabryki Trzciny na spotkanie autorskie z Dominikiem Rutkowskim.

 

Zapraszamy na niepowtarzalne spotkanie!

Wydawnictwo MUZA SA i Klub Hybrydy zapraszają na jedyne i niepowtarzalne spotkanie z twórczością Carlosa Luisa Zafona zatytułowane "Niech żyje powieść, niech żyją książki".

 

Najnowszy kryminał szwedzkiego autora już w księgarniach!

Nowości

Wkrótce wyjdą na jaw straszliwe tajemnice sprzed lat, rywalizacja europejskich gangów wykorzystujących kobiety, ukrywana od pół wieku tożsamość kilku osób.  

 

Lista Bestsellerów Gazety Wyborczej

Miło nam poinformować i mieniu wydawnictwa MUZA, że na liście "Bestsellerów Gazety Wyborczej" za rok 2011 znalazły 3 książki Carlosa Ruiza Zafona:

 

Zaproszenie na wieczór z Mirosławem Karwatem

Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim oraz Wydawnictwo MUZA SA zapraszają na spotkanie z Mirosławem Karwatem autorem książki "O karykaturze polityki" wydanej w serii Spectrum.

 

"Przezroczyste przedmioty" nagrodzone!

Wokół książek

Miło nam poinformować w imieniu Wydawnictwa MUZA, o otrzymaniu dwóch nagród przyznanych przez Redakcję Magazynu Literackiego KSIĄŻKI

 

„Pałac Północy” - najnowszy ebook Carlosa Ruiza Zafona już w ofercie Virtualo

Nowości

Wydawnictwo Muza rozpoczęło swoją współpracę z Virtualo mocnym akcentem – wprowadzając do oferty ebooków „Pałac Północy” - najnowszą książkę C.R. Zafona, autora licznych bestsellerów, sprzedanych na całym świecie w milionach egzemplarzy.

 

Zaproszenie na spotkanie z Noblistami

W imieniu Wydawnictwa MUZA SA i Teatru" Kamienica" zapraszamy na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami, autorami książki "Nobliści znad Wisły, Odry i Niemna".

 

Zaproszenie na spotkanie z Noblistami

Wydawnictwo MUZA SA i Teatr Kamienica zapraszają na spotkanie z Marią i Przemysławem Pilichami autorami książki "Nobliści znad Wisły, Odry i Niemna".  

 

62 urodziny Murakamiego

Haruki Murakami skończył w środę 62 lata.

 

Zawierucha - thriller społeczny i rodzinny

Zapowiedzi

"Zawierucha" to powieść obyczajowa, thriller społeczny i rodzinny, w którym nienawiść i wina grają pierwsze skrzypce. Pisarka z zaangażowaniem przedstawia niuanse i złożoność spraw związanych z molestowaniem w rodzinie oraz pułapki i słabości systemu prawnego w Wielkiej Brytanii, uchwalonego, by chronić ofiary.

 

Garść nowości od Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała dla swoich czytelników prawdziwą moc nowości wydawniczych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Prezentujemy kilka z nich.

 

Warszawa Kryminalna

Nowości

Nakładem wydawnictwa Muza S.A. do księgarń trafił zbiór reportaży Heleny Kowalik "Warszawa kryminalna. Najgłośniejsze procesy ostatniego 10lecia".

 

"Lód w żyłach" - nowy skandynawski kryminał

Zapowiedzi

Kolejny bestsellerowy thriller islandzkiej królowej kryminału! Już 6 października w sprzedaży dostępny będzie "Lód w żyłach" Yrsy Sigurdardóttir.

 

Isabel Allende nagrodzona

Nagrody

Isabel Allende - autorka m.in. "Sumy naszych dni" i "Domu duchów - otrzymała Premio Nacional de Literatura – prestiżową chilijską Nagrodę Literacką za rok 2010.

 

Nowe wydanie ksiażek Gabriela Garcii Marqueza

Nowości

Wydawnictwo Muza SA informuje, że niebawem do księgarń trafi nowa seria książek Gabriela Garcii Marqueza.

 

"Misterioso" - mroczny, szwedzki kryminał niedługo w sprzedaży!

Zapowiedzi

15 września do księgarń trafi "Misterioso" Arne Dahla, uznawanego za nowego mistrza skandynawskiego kryminału.

 

"Warszawa Singera"

Wydawnictwo MUZA SA zaprasza na VII Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera”.  

 

Reguły Moskwy - thriller polityczny

Zapowiedzi

Kolejny doskonały thriller o Gabriellu Allonie mistrza powieści szpiegowskiej i sensacyjnej, nieoczekiwane zwroty akcji, szaleńcze tempo wydarzeń, świetna rozrywka, a jednocześnie bystra analiza rodzących się na Wschodzie zagrożeń. Krytycy jednogłośnie uznali Reguły Moskwy za najlepszą jak dotąd powieść Daniela Silvy.

 

Wydawnictwo MUZA na WTK - program

Wydawnictwa

W imieniu organizatorów zapraszamy na stoisko A46 wydawnictwa MUZA. Poniżej zamieszczamy program imprez.

 

Wydarzenie literackie 2010 roku -Dzicy detektywi

Zapowiedzi

Wydawnictwo MUZA SA z nieskrywaną przyjemnością informuje, iż w tym tygodniu do księgarń trafi jedna z najgłośniejszych książek Roberta Bolańo, "Dzicy detektywi".

 

Murakami: O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu

Nowości

Wydawnictwo MUZA prezentuje nową książkę lubianego i cenionego w Polsce japońskiego pisarza Haruki Murakami pt. "O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu".

 

Marina - niezwykła powieść Carlosa Ruiza Zafona!

Zapowiedzi

Portal Księgarski i wydawnictwo MUZA SA. polecają miłośnikom ciekawej, ambitnej prozy nową intrygującą książkę Carlosa Ruiza Zafona pt." Marina".

 

Wydawnictwo Muza zaprasza VI Festiwal Kultury Żydowskiej

Wydawnictwa

Wydawnictwo MUZA SA zaprasza na VI Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” - 29 sierpnia - 6 września 2009 roku (rejon ulicy Próżnej i Placu Grzybowskiego).

 

Kapitan Alatriste - Arturo Perez-Reverte

Recenzje

W „Klubie Dumas” Arturo Perez-Reverte zamieszcza prawdziwą apologię XIX-wiecznej, popularnej powieści przygodowej. „To nasza prawdziwa wspólna ojczyzna: opowieści wierne nie temu, co człowiek widzi, ale temu, o czym marzy” - mówi Boris Balkan, założyciel powieściowego klubu miłośników twórczości Aleksandra Dumasa. Ale tworząc hiszpańską wersję „Trzech muszkieterów”, Perez-Reverte sprzeniewierzył się powyższej zasadzie. Z prostej przyczyny. Cykl powieści o przygodach kapitana Alatriste (w Polsce...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.