RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Miesiąc Spotkań Autorskich: Żanna Słoniowska

Drugim gościem zaproszonym w dniu 25.07 (poniedziałek) w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich była Żanna Słoniowska. Było to nietypowe spotkanie autorskie, ponieważ odbyło się bez osoby prowadzącej, a wszelkie pytania do autorki były zadawane przez publiczność.

 
 

Co łączy Mika Tysona i Czesława Miłosza?

Rynek, Wydarzenia

Dnia 30 czerwca urodzili się zarówno wybitny polski poeta, jak i jeden z najbardziej znanych na świecie pięściarzy.

 

"Biała Rika" Magdaleny Parys

Zapowiedzi

Czy dziedziczymy los po naszych przodkach? Nie krzyczała, kiedy rodziła syna. Nie mogło jej się wyrwać żadne niemieckie słowo. Nie w 1945 roku, nie wśród Polaków wracających z przymusowych robót.

 

Recenzja: „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” Michał Rusinek

Recenzje

Co się dzieje ze spokojnym życiem poetki po Noblu? Jak powstawały błyskotliwe wyklejanki Szymborskiej? Jakie miała sposoby na niewygodne pytania dziennikarzy? Michał Rusinek kreśli obraz pani Wisławy z perspektywy swojej roli jako wieloletniego sekretarza.

 

„Ballada o drobnym karciarzu” Lawrence Osborne

Zapowiedzi

Makau, miasto ekskluzywnych kasyn, zostało stworzone dla ludzi takich jak lord Doyle. Outsiderów, wyrzutków, utracjuszy w chińskiej stolicy hazardu poszukujących ucieczki i zapomnienia. Doyle noce spędza na grze w bakarat i piciu, dnie przesypia w eleganckim hotelu. Topniejąca gotówka ma dla niego coraz mniejsze znaczenie, liczy się jedynie gra, w której można się zatracić, szukając satysfakcji zarówno w zwycięstwie, jak i w gorzkiej przegranej.  

 

„Fatum i furia” Lauren Groff

Zapowiedzi

Każdy związek ma dwie twarze. Każda historia ma dwie strony. Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.

 

"Zakazane ciało" Diane Ducret

Zapowiedzi

Słodko-gorzka opowieść o największym tabu w dziejach. Diane Ducret to autorka bestsellerowych "Kobiet dyktatorów" oraz "Ostatnich dni dyktatorów". Najnowska książka "Zakazane ciało" osiągnęła wielki sukces we Francji. Czy w Polsce będzie szokowała?

 

Dymny. Życie z diabłami i aniołami

Zapowiedzi

Artysta genialny i przeklęty. Pierwsza biografia Wiesława Dymnego.   Agresywny awanturnik i prowokator. Żył z pożarem w głowie, nieuchronnie zmierzał ku samozagładzie. Taki polski James Dean. Tajemnica jego przedwczesnej śmierci wiedzie do mrocznych archiwów SB.

 

Michał Rusinek „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”

Zapowiedzi

Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy, nie było w tym nic zwyczajnego. Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej. Miał jej pomagać przez trzy miesiące, między przyznaniem a wręczeniem nagrody w 1996 roku. Został dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz.

 
 

„Mały przyjaciel” Donna Tartt

Zapowiedzi

„Mały przyjaciel”, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize.

 

„Bóg dał mi kopa w górę” Katarzyna Węglarczyk, Urszula Mela

Zapowiedzi

Mama najmłodszego zdobywcy dwóch biegunów, która nie rozczulała się nad sobą po wypadku syna. Silna kobieta, która po serii tragicznych wydarzeń nieraz budowała wszystko od nowa. Twarda babka z charakterem, która nie boi się mocnych słów. Optymistka, która nie wierzy w łatwe rady i „pozytywne myślenie”. Doświadczona terapeutka, która już wie, gdzie kończy się psychologia, a zaczyna działanie dobrego Boga.

 

Recenzja: „Tajemna historia” Donna Tartt

Recenzje

Odebranie komuś życia nie jest proste. Nie wystarczy tylko wykonać jednego fizycznego ruchu, żeby zabić. Morderstwo to przede wszystkim doskonale skonstruowany plan, podszyty niekoniecznie racjonalnym motywem. Jednak zbrodnia z zimną krwią niesie ze sobą dwie ofiary: zamordowanego i zabijającego. O ile pierwszy z nich traci życie, o tyle drugi duszę.

 

Recenzja: „Ostatnie imperium. Historia upadku Związku Sowieckiego” Serhii Plokhy

Recenzje

Ponad dwadzieścia lat temu runęła krwawa świątynia wzniesiona na fundamencie terroru, a poświęcona ludożerczemu bóstwu - komunizmowi. Związek Radziecki niczym kolos na glinianych nogach powolnie, lecz nieubłaganie chylił się ku upadkowi. Ostatnie chwile życia „imperium zła” możemy prześledzić w bardzo dobrej książce ukraińskiego historyka.

 

Stuhrmówka, czyli o wewnętrznej wolności

Zapowiedzi

Maciej Stuhr szczerze o rodzinie, przyjaźniach i początkach kariery. O ostrych zakrętach i genetycznych skłonnościach do tego, by wszystko robić po swojemu. O kulisach pracy na estradzie, w filmach i teatrze. O pułapkach popularności. O tym, ile Stuhra w Stuhrze. I dlaczego czasami chłopaki też płaczą.

 

Spotkanie z Sylwią Chutnik w Warszawie

Jutro oficjalną premierę ma najnowsza powieść Sylwii Chutnik Jolanta, która ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Wszystkich, którzy chcieliby kupić książkę przedpremierowo oraz posłuchać, co o powieści mówi sama autorka, wydawca zaprasza na spotkanie promocyjne i rozmowę z pisarką. Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 19 w warszawskiej klubokawiarni Pardon, to tu (Plac Grzybowski 12/16). Rozmowę z Sylwią Chutnik poprowadzi Juliusz Kurkiewicz („Gazeta Wyborcza”), a fragmenty książki przeczyta...

 

Okupacja od kuchni

Nowości

Poruszający obraz świata, w którym żywność szmugluje się w trumnach, zarżniętą świnię przebiera za staruszkę by uniknąć niemieckiej kontroli, a hitlerowska propaganda tłumaczy wychudzenie Polek dbaniem o figurę.

 

Jak księgarnie ściągają klientów?

Księgarnie

Wrocławska Gazeta Wyborcza pisze o nowej Księgarni Autorskiej w Pasażu Grunwaldzkim i o tym, jak księgarze starają się zachęcić czytelników, żeby spędzili w lokalu więcej czasu. Czy kawa jest w stanie utrzymać klientów w księgarniach?

 

Nowa książka Marka Krajewskiego we wrześniu!

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „najmroczniejszy i najbardziej sensacyjny z kryminałów Marka Krajewskiego”. Nowa książka będzie nosiła tytuł „Arena szczurów”.

 

„Pałac. Biografia intymna”

Nowości

To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.  

 

„Prokurator” kulisy najgłośniejszych śledztw ostatnich lat

Zapowiedzi

Kobieta, która nie bała się morderców Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i...

 

Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Nowości

Prezentujemy książkę z Wydawnictwa Znak do kreatywnego wykorzystanie podczas dłużących się godzin pracy.

 

Zadie Smith i Hanif Kureish w Polsce

Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkania 13 i 14 czerwca z brytyjskimi autorami w Warszawie.

 

Recenzja: „Czerwona Atlantyda. Upadek komunizmu w Europie wschodniej” Luigi Geninazzi

Recenzje

Zgrabny reportaż z podróży po walącym się w gruzy czerwonym imperium. Luigi Geninazzi napisał bardziej pamiętnik, niż zapis historycznych wydarzeń, dlatego jego relację z tamtych mrocznych czasów czyta się lekko i płynnie.

 

Epoka hipokryzji

Zapowiedzi

Jest rok 1930. Polska, kraj dżentelmenów, niewinnych dam i patriotów to w rzeczywistości ojczyzna pierwszej rewolucji seksualnej

 

31 marca Księgarnia Zła Buka i Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z autorką biografii Janoscha

Zapraszamy na spotkanie z Angelą Bajorek, autorką książki „Heretyk z familoka. Biografia Janoscha”. Wszyscy wielbiciele twórczości Janoscha będą mogli w Księgarni Zła Buka kupić egzemplarz książki i otrzymać autograf autorki.

 

Recenzja: „Cierpliwy snajper” Arturo Perez-Reverte

Recenzje

Arturo Perez-Reverte, autor „Cierpliwego snajpera” jest znany polskiemu czytelnikowi przede wszystkim z powieści „Szachownica flamandzka” i „Klub Dumas”. W swojej najnowszej książce daje się poznać jak badacz sztuki ulicy – autor przez wiele lat pracował jako reporter i zdecydowanie można to zauważyć czytając „Cierpliwego snajpera”. Autor drobiazgowo zagłębił się w ten temat, przybliżając czytelnikom świat sztuki ulicznej, graffiti i miejskich artystów.

 

Małgorzata Szejnert w Matrasie-relacja

W czwartek, 5 marca w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Szejnert, która opowiadała o powstawaniu książki Usypać góry. Historie z Polesia.

 

Recenzja: Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. „Operacja polska” 1937-1938 Nikołaj Iwanow

Recenzje

Bardzo rzeczowa i chłodna analiza masowych prześladowań mniejszości polskiej w ZSRR. Akademicki charakter książki pozbawia ją pierwiastka emocjonalnego, co ułatwia spojrzeć na wydarzenia z czasów „wielkiego terroru” z perspektywy obiektywnego badacza.

 

Recenzja: „Mapa nieba” Eben Alexander

Recenzje

Wycieczka po niebie to propozycja z mojego punktu widzenia bardzo atrakcyjna. Niezależnie od tego, jak jest pojmowane, chyba wszystkim kojarzy się ze stanem szczęścia albo przynajmniej braku problemów, z którymi przychodzi mierzyć się na co dzień. Są tacy, którzy twierdzą, że niebo widzieli, a nawet, że trochę czasu w nim spędzili. Można im wierzyć? Czy ich opinie są spójne? Między innymi o tym można przeczytać w książce „Mapa nieba” Ebena Alexandra.

 

Tęsknota za pełnią czyli Joanna Bator w Matrasie!

Księgarnie

W poniedziałek, 9 lutego o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Joanną Bator i jej inspiracjami do książki Wyspa łza.

 

„Najgorszy człowiek na świecie” Małgorzata Halber

Zapowiedzi

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed...

 

„Dom z witrażem” Żanna Słoniowska

Zapowiedzi

Nie poznałaby Mikołaja, gdyby nie olbrzymi, wielobarwny witraż w jednej z lwowskich kamienic. Wspólnie starali się ocalić go przed zniszczeniem. Nić porozumienia, która pojawiła się między nimi, szybko rozwinęła się we wzajemną fascynację.

 

Recenzja: „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” Kacper Śledziński

Recenzje

Czytałem już lepsze opowieści o „berlingowcach”, polskich żołnierzach walczących u boku Armii Czerwonej. Książce wyraźnie brakuje świeżości, a autorowi pomysłu na stworzenie spójnej historii, przez co dostajemy do ręki dzieło jakby napisane od niechcenia.

 

Wydawnictwo Znak ponad 200 tytułów od 5,90 zł!

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK anonsuje ponad 200 tytułów w specjalnej ofercie cenowej - od 5, 90 zł.!

 

Recenzja: „Najemnik” John Geddes

Recenzje

Solidna, jak konstrukcja kałasznikowa, trzymająca w napięciu, niczym rosyjska ruletka lektura dla twardych czytelników, którzy lubią przeżyć męską przygodę w wygodnym fotelu.

 

Recenzja: „Pęknięte miasto Biesłan” Zbigniew Pawlak Jerzy A. Wlazło

Recenzje

Dziesięć lat po straszliwych wydarzeniach na Kaukazie, polski czytelnik ma szansę przypomnieć sobie echa tragedii Biesłanu. Niestety trochę przegadana narracja i nudnawy styl utopiły tę książkę w morzu dziesiątków podobnych reportaży podróżniczych.

 

„Maluch” Przemysław Semczuk

Zapowiedzi

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w...

 

Recenzja: Fabuła zawarta w pigułkach. „Walizki hipochondryka” Mariusza Sieniewicza

Recenzje

Sytuacja w polskich szpitalach nie napawa optymizmem. Wciąż brakuje pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Przestarzały sprzęt medyczny, ciągły niedobór lekarstw i wyspecjalizowanych lekarzy, często brudne i odrapane ściany to realia z jakimi muszą zmierzyć się pacjenci. Nic zatem dziwnego, że nikt już nie chce chorować, a każdą myśl o pobycie w szpitalu próbuje zabić się już w zarodku. Nawet hipochondrycy, uwielbiający wymyślanie kolejnych dolegliwości, uciekają od gabinetów lekarskich jak...

 

„To możliwości zapładniają fantazję”* - recenzja „Polskich terrorystów” Wojciecha Lady

Recenzje

Światem raz po raz wstrząsają zamachy terrorystyczne. Fanatycy oddani za sprawę bez mrugnięcia okiem potrafią oddać swoje życie (oraz przypadkowych ofiar), byle tylko udowodnić swoją rację, zwrócić uwagę na przedstawiane postulaty. Tak było od zawsze, zjawisko terroryzmu nie ominęło także Polski. Cofnijmy się zatem do przełomu XIX i XX wieku. Polska pozostaje pod zaborami, rosyjskie władze zacieśniają represje na ziemiach im podległych. Czy ktoś w końcu przeciwstawi się oprawcy, spróbuje podjąć...

 

„Biesłan. Pęknięte miasto”

Nowości

Poruszająca historia rozdartego Kaukazu. 10 rocznica dramatu w Biesłanie. Biesłan – małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich...

 

Recenzja: Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa Geoffrey Roberts

Recenzje

Mało wiarygodna, niespójna logicznie, przeplatana drobnymi błędami biografia marszałka Żukowa. Ciekawie się czyta, ale miłośników historii ta książka zawiedzie.

 

Niebawem premiera nowej książki Marka Krajewskiego

Zapowiedzi

Radio RAM w swoim dzisiejszym newsletterze podało, iż już we wrześniu ukaże się nowa książka Marka Krajewskiego pt. "Władca liczb.

 

„Traktat o życiu. Myśli wybrane” Czesław Miłosz

Zapowiedzi

„Traktat o życiu” to wybór myśli Miłosza, esencja jego twórczości. Pisał o tym, co najistotniejsze – o wierze, przemijaniu, miłości, śmierci i nadziei. Pisał bez półprawd, banałów i powierzchownych sądów. Poszukiwał w literaturze tego, co najważniejsze. Obnażał istotę świata.

 

Recenzja: „Zorkownia” Agnieszka Kaluga

Recenzje

Książka na podstawie wyjątkowego bloga. Porusza tematy zamknięte zwykle szczelnie w pudełku z napisem „TABU”, do którego bardzo nie lubimy zaglądać. Codzienność życia w hospicjum, które się właśnie kończy, rodzin towarzyszących swoim najbliższym w odchodzeniu. Agnieszka Kaluga zapisywała na blogu skrawki myśli, wydarzeń, aby poukładać w sobie wrażenia z wolontariatu w poznańskim hospicjum.    

 

„Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa” Geoffrey Roberts

Zapowiedzi

Mówiono o nim, że ocalił Związek Radziecki przed Hitlerem. „Marszałek zwycięstwa”, gwiazda rosyjskiej generalicji. Kim był Georgij Żukow? Genialnym strategiem czy kolejnym „bohaterem” wykreowanym przez sowiecką propagandę?

 

Recenzja: "E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji" Susan Maushart

Recenzje

Internet jest w hierarchii potrzeb współczesnego człowieka zaraz za powietrzem i jedzeniem, a czasami nawet walczy o drugie miejsce na podium. Konieczność posiadania telefonów komórkowych odczuwają już dzieci we wczesnej podstawówce. Kilkulatki potrafią często obsługiwać tablety i smartfony, a paromiesięczne maluchy intensywnie wpatrują się w ekran telewizora. Otaczają nas nastolatki, które śmieją się „LOL” zamiast „ha-ha”. W dorosłość wchodzi właśnie pokolenie, którego naturalnym środowiskiem...

 

Recenzja: "Trzecia wojna światowa" Jonathan Walker

Recenzje

Pod tym nieco szumnym tytułem znajdziemy dobrze już znaną i wielokrotnie opisywaną walkę mocarstw o dominację w powojennej Europie. Walkę, która toczyła się w kuluarach rządowych gabinetów, na stronach tajnych dokumentów i na spotkaniach dyplomatów.

 

Kalina Błażejowska: "Poświatowska. Biografia"

Zapowiedzi

Halina Poświatowska pisze wiersze z potrzeby serca. Serca słabego i zdradliwego. Każde jego uderzenie od wczesnego dzieciństwa przypomina o śmierci. Przy każdym szybszym kroku pozbawia ją oddechu, powołuje dławienie w krtani i kłucie w płucach. Nie pozwala bawić się z rówieśnikami, swobodnie spacerować ani tańczyć. Uniemożliwia studiowanie, bo pragnienia i ambicje muszą przegrać z wysokimi schodami. Serca, które mimo swoich ograniczeń, a może właśnie z ich powodu, każe jej gnać przez życie bez...

 

Recenzja: "Dzierżyński. Miłość i rewolucja" Sylwia Frołow

Recenzje

Rewelacyjna książka. Odważne podejście do kontrowersyjnego tematu w połączeniu z porywającym stylem pisarskim autorki. Moim zdaniem szykuje nam się hit wydawniczy tego roku.

 

Dwie książki Schmitta w Znaku

Nowości

Wydawnictwo Znak poleca dwie publikacje Erica Emmanuela Schmitta "Tajemnica Pani Ming" i "Ewangelia Piłata".

 

Agnieszka Kaluga "Zorkownia"

Zapowiedzi

W lutym w Wydawnictwie Znak ukaże się kolejna książka "blogowa", tym razem na podstawie jedynego w swoim rodzaju, przejmującego, literackiego bloga o wizytach w hospicjum, gdzie autorka jest od czterech lat wolontariuszką. Polecamy.

 

Paweł Huelle o najnowszej książce

Autorzy

Pisarz, uznany za współtwórcę nowej mitologii Gdańska, w swojej piątej książce wraca do wspomnień z dzieciństwa. Niekwestionowany mistrz opowieści Paweł Huelle zaprasza nas w podróż do nieistniejącego świata, w którym przenikały się różne tradycje i narodowości.

 

"Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej"

Zapowiedzi

Petersburg – Moskwa – Irkuck – Władywostok. Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc. Bezkresne buriackie stepy, biedne syberyjskie wioski, majestatyczne jezioro Bajkał. Piotr Milewski zabiera nas w fascynującą podróż, która okazuje się także podróżą w czasie.

 

Recenzja: "13 wojen i jedna" Krzysztof Miller

Recenzje

To chyba duże osiągnięcie, gdy można znaleźć swoje imię i nazwisko jako jedno z haseł w Wikipedii. Szkoda jedynie, że człowiek, dzięki któremu szeroka rzesza odbiorców zawdzięcza możliwość zobaczenia najbardziej przełomowych wydarzeń w historii świata na własne oczy, doczekał się jedynie kilku linijek. Człowiek, o którym tu mowa to Krzysztof Miller, owe wydarzenia zaś to m.in. konflikty zbrojne w Czeczenii, Gruzji, Afganistanie, rewolucje w Czechosłowacji i Rumunii, czy koniec Apartheidu w RPA....

 

Paweł Huelle "Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala"

Zapowiedzi

Kiedy bohater na początku lat dziewięćdziesiątych wsiada z instruktorką prawa jazdy do małego fiata, umiera ze wstydu. Prawie. Ratują go historie, które zaczyna snuć coraz bardziej zasłuchanej instruktorce.

 

Prof. Jerzy Holzer został laureatem Nagrody im. Jana Długosza

Wydarzenia

Prtofesor Jerzy Holzer, autor książki "Europa zimnej wojny", został laureatem tegorocznej edycji Nagrody im. Jana Długosza

 

Miłość. O "Ostatnim rozdaniu" Wiesława Myśliwskiego

Recenzje

Na wstępie niniejszej recenzji winien jestem przeprosiny redakcji Portalu Księgarskiego za to, że tak długo, bo przeszło miesiąc, musiała na nią czekać. Nie chcę się tłumaczyć – winny zapewne w dużej mierze był mój brak organizacji pracy, lenistwo, któremu coraz częściej ulegam, ogólne roztrzepanie. Warto byłoby jednak zwrócić uwagę i na pewne literackie przyczyny takiego stanu rzeczy. Otóż wynikają one z samej specyfiki prozy Myśliwskiego – długich, cudownie zbudowanych zdań, które nie...

 

"Sześć pięter luksusu. Przerwana historia Domu Braci Jabłkowskich"

Nowości

Pasjonująca historia kamienicy, o której mówiła przedwojenna Europa. Bracka 25 w Warszawie. Dziś adres znanej księgarni, kiedyś największy dom towarowy w Europie Środkowej, przez wielu nazywany polskim Harrodsem. Świat, w którym klienci czuli się jak w bajce. Szarmancki boy witał ich przy drzwiach, podczas zakupów każdy miał osobistego asystenta, a na półpiętrze grała orkiestra.

 

"Pan od seksu". Autobiografia najsłynniejszego polskiego seksuologa

Zapowiedzi

W swoim gabinecie przyjmował polityków, biznesmenów, księży, artystów, a nawet pracowników tajnych służb i mafiozów! Jak w gabinecie seksuologa zachowują się mężczyźni, a jak kobiety? Z czym sobie nie radzą Polacy i jakiej pomocy najczęściej potrzebują? Z jakimi najdziwniejszymi problemami profesor Lew-Starowicz miał do czynienia w swojej praktyce? I czemu zaczął palić fajkę? Profesor Lew-Starowicz napisał wiele książek, ta - po raz pierwszy – jest o nim: o jego miłości do wojska i o...

 

Wystawa w Zachęcie "Fotobiografia PRL. Opowieści reporterów"

Wydarzenia

Wydawnictwo Znak i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki prezentują pierwszy, obszerny portret fotograficzny PRL opowiedziany ustami jego twórców. Od 12 sierpnia, w Zachęcie oglądać można wystawę „Czas wolny. Fotografie”, autorski projekt Łukasza Modelskiego. Ponad dwieście prac, których autorami są najbardziej znani fotoreporterzy PRL-u ujawnia tę mniej oficjalną, ludzką twarz epoki. Równolegle ukazuje się książka „Fotobiografia PRL” przygotowana również przez Łukasza Modelskiego. Tu z kolei mamy...

 

Doskonała proza, która oddycha emocjami.

Zapowiedzi

Kiedy w lokalu Johna zjawia się Fay, nieśmiała dziewczyna o delikatnej urodzie, mężczyzna nie podejrzewa, jak ważną rolę odegra w jego życiu. John będzie zaskoczony uczuciem, którym niespodziewanie obdarzy nieznajomą. Intymna relacja stanie się obietnicą zupełnie nowego, szczęśliwszego rozdziału w życiu ich obojga. Wraz z Fay pojawi się jednak jej brat, Carl. Chłopak nieobliczalny, zagubiony, niebezpieczny. Spotkanie z dwójką młodych ludzi wytrąci Johna z rytmu, którym żył od lat, zmusi do...

 

Recenzja: "Armia Izaaka" Matthew Brzezinski

Recenzje

Na temat powstania w getcie warszawskim napisano i powiedziano już chyba wszystko. Z okazji 70. rocznicy jego wybuchu, wydawnictwo Znak wydało historię kilku uczestników tamtych wydarzeń. Jednak po lekturze „Armii Izaaka” pozostaje tylko powiedzieć: nihil novi.

 

Malinche - malarka słów, L. Esquivel

Zapowiedzi

Szanowni Państwo, zachęcamy do zapoznania się z książką autorki słynnych "Przepiórek w płatkach róży" Laury Esquivel:

 

Recenzja: "Chustka"

Recenzje

Blog cieszący się gigantyczną popularnością wydany w formie książki. Joanna Sałyga, znana jako „Chustka” opisywała tam swoje zmagania z chorobą nowotworową. Na tę codzienność składały się często zwykłe-niezwykłe drobiazgi, detale, które umiała dostrzegać i cieszyć się nimi. Rozmowy z synkiem, oswajanie go ze swoim odchodzeniem. Miłość jej partnera, potem męża, Piotra. Ciętym humorem kwitowała patos, a jednocześnie miała zdolność zauważania tego, co naprawdę cenne....

 

Laura Esquivel "Malinche"

Zapowiedzi

Magiczna opowieść o legendarnej Malinalli, tłumaczce Cortesa.Wychowano ją po to, by służyła innym. Jako niewolnica bezustannie służyła swym panom. I potrafiła robić to skutecznie. Jednak w jej żyłach płynęła krew wspaniałych przodków, a tajemnic świata nauczyła ją babcia, pełna mądrości i odwagi.

 

Mendoza w nowym Matrasie

Księgarnie

Eduardo Mendoza i jego najnowsza książka, tylko 9 maja, tylko w nowym salonie Matras w Warszawie!

 

"Bezdomna" - pełna emocji powieść, która porusza i prowokuje do dyskusji!

Zapowiedzi

Historia, której trzeba wysłuchać do końca..."Bezdomna" Katarzyny Michalak. Premiera 6 czerwca 2013.      

 

Recenzja: "Dowód" Eben Alexander

Recenzje

Książka o przekroczeniu granicy śmierci podbiła listę bestsellerów Amazona, a i na polskich listach robi karierę. Czym zdobyła serca czytelników książka, która wykracza daleko poza racjonalne poznanie?

 

Amerykańscy poeci na Festiwalu Miłosza

Wydawnictwa

Na początku maja Wydawnictwo Znak wyda tomiki dwóch amerykańskich poetów, którzy pojawią się na Festiwalu Miłosza w Krakowie.

 

"Pompon na wakacjach" Joanny Olech w maju w księgarniach

W trzeciej części przygód smoka Pompona Joanna Olech postanowiła zdradzić pewne sekrety z młodzieńczego życia Pompona . Wakacje, które spędzał razem z Malwiną i Gniewkiem w wiejskiej posiadłości dziadków, zapadły na pewno głęboko w pamięć nie tylko naszym bohaterom, ale także każdemu, kto stanął na drodze zielonego, złośliwego smoka….

 

Eduardo Mendoza w maju Polsce

Wydarzenia

Przy okazji premiery nowej książki popularny hiszpański autor będzie opowiadał o tym, dlaczego damski fryzjer musiał porwać Angelę Merkel...

 

Praca i wolność - recenzja "Rekolekcji paryskich" ks.

Recenzje

W chwili gdy piszę te słowa Kamil Stoch cieszy się ze zdobycia złotego medalu mistrzostw świata w skokach narciarskich. Chłopak się uśmiecha, odbiera gratulacje, udziela wywiadów. Widać bijącą z niego dumę i nie można się jej dziwić – zapisał się w historii, zrealizował swoje marzenie. Osiągnął cel. Obraz ten – szczęśliwego, spełnionego skoczka idealnie wpisał mi się w szerszy krajobraz, jaki roztoczyła przede mną lektura Rekolekcji paryskich księdza Józefa Tischnera. Można by zapytać „Co też,...

 

Recenzja: "Intrygantki" Eric-Emmanuel Schmitt

Recenzje

Dawno żadna książka nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia, jak ostatni dramat Erica-Emmanuela Schmitta. „Intrygantki” to zbiór czterech całkowicie od siebie różnych dramatów. Pierwszy z nich, „Noc w Valognes”, przedstawia historię Don Juana, wezwanego przez pięć skrzywdzonych przez niego kobiet na sąd, podczas którego będą rozstrzygać o jego losach. Oskarżany o niewierność, ma stać się wiernym do końca swojego życia. To utwór pełen humoru, kąśliwych uwag i ironii. Uwodziciel z jednej strony...

 

"Dobre wychowanie" Amor Towles

Zapowiedzi

Czarująca opowieść w stylu retro, przenosząca nas do szalonego Nowego Jorku lat 30., w którym zdarzają się zarówno romantyczne miłości, jak i niebezpieczne związki. To historia młodej dziewczyny, która musiała poznać zasady gry obowiązujące w świecie wielkich oczekiwań, pragnień i pieniędzy, by pozostać sobą i nie stracić tego, co dla niej najważniejsze.

 

"Max Factor. Człowiek, który dał kobiecie nową twarz"

Zapowiedzi

Z jego usług korzystały wszystkie wytwórnie filmowe i największe sławy Hollywood: Marlene Dietrich, Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, a nawet John Wayne. Urodził się w Łodzi. Już w wieku kilkunastu lat pracował w zakładzie najlepszego berlińskiego stylisty. Potem trafił do Rosji, gdzie o jego radę zabiegali artyści Moskiewskiej Opery i dygnitarze carskiego dworu. Jednak i to mu nie wystarczało – wkrótce wyruszył do Ameryki, na podbój Fabryki Snów.

 

"Rekolekcje paryskie" ks. Józefa Tischnera

Zapowiedzi

Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich – taki tytuł nosi sławny wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który ksiądz Tischner lubił cytować podczas kazań i lekcji religii w latach 60. Dwie dekady później tak się złożyło, że sam wygłosił kilka serii rekolekcji w Paryżu – w ośrodku prowadzonym przez księży pallotynów, który skupiał m.in. polskich emigrantów stanu wojennego.

 

Powrót klasyki: "Pięcioro dzieci i coś" Edith Nesbit

Wielki powrót prozy nieco zakurzonej a wartościowej i z głębokim przekazem, zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników.

 

Jonathan Cott: "Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę" w lutym w Wydawnictwie Znak

Zapowiedzi

Gdy się poznali, podarowała mu karteczkę z napisem »Oddychaj«. Tak rozpoczęła się najpiękniejsza w dziejach popkultury definicja słowa »kochaj«.

 

American dream po polsku według Małgorzaty Szejnert

Zapowiedzi

Nowy Rok, nowe plany, nowe wybory. O czym marzyli, do czego dążyli i jakie ambicje mieli zwyczajni niezwyczajny bohaterowie PRL-u? Jak wyglądał nasz polski american dream?

 
 

Nowe Tajemnice Watykanu - sensacyjna książka B. Lecomte'a

Zapowiedzi

Jakie sekrety skrywał grób świętego Piotra? Dlaczego Papież jest uznawany za nieomylnego? Jak działa watykański wywiad? Czy papież Jan XXIII uratował świat przed nuklearną katastrofą? Pedofilia w Kościele: prawda i mity.

 

Najgłośniejsza amerykańska książka zeszłego roku!

Zapowiedzi

"Intryga małżeńska" i "Przekleństwa niewinności" najgłośniejsze opublikowane zeszłego roku w USA książki Jeffrey Eugenides ukażą się w lutym w wydawnictwie ZNAK.

 

Zaproszenie na spotkanie z książką historyczną

Wydawnictwa

Wydawnictwo Znak Śródmiejski Ośrodek Kultury zapraszają na wieczór autorski Kacpra Śledzińskiego i promocję książki "Cichociemni. Elita polskiej dywersji"

 

Takiej dyskusji jeszcze nie było - cała Polska rozmawia o książce J.K. Rowling

Wydawnictwa

Za kilka dni odbędzie się największa literacka dyskusja w historii. W Dyskusyjnych Klubach Książki w całej Polsce jednego dnia o tej samej porze będziemy rozmawiać o Trafnym wyborze - pierwszej powieści J.K. Rowling dla dorosłych.

 

Wydawnictwo Znak zainwestowało w Lubimyczytać.pl

Wydarzenia

Znak 29 października został właścicielem 90% udziałów popularnego serwisu o książkach.

 

Nowa powieść Janusza L. Wiśniewskiego

Zapowiedzi

7 listopada ukaże się w księgarniach nowa książka autora "S@motności w Sieci" Janusza L. Wiśniewskiego, którą napisał wraz z Rosjanką Iradą Wowoneko. Książkę wydało Wydawnictwo Znak.  

 

Nowa powieść Eduardo Mendozy 3 października w księgarniach

Nowości

"Walka kotów" - to tytuł nowej książki hiszpańskiego pisarza, za którą Mendoza otrzymał nagrodę Premio Planeta.

 

Nowa książka J. K. Rowling 15 listopada

Wydarzenia

Polska premiera pierwszej książki "dla dorosłych" autorki bestselerowej serii o Harrym Potterze będzie miała miejsce 15 listopada. Jej polski tytuł to "Trafny wybór".

 

Nowa powieść Marii Nurowskiej!

Zapowiedzi

Wydawnictwo Znak zapowiada nową powieść Marii Nurowskiej pt." Druga szansa, o którą zawsze warto walczyć.

 

Absolutny geniusz! - tak powiedział o Austerze Murakami.

Nowości

W sierpniu tego roku do księgarń trafi najnowsza powieść mistrza współczesnej literatury amerykańskiej Paula Austera Sunset Park.

 

Autor bestsellerowej "Moskwy 1941" ujawnia kulisy krwawej interwencji w Afganistanie

Zapowiedzi

Autor bestsellerowej Moskwy 1941 ostatni brytyjski ambasador w ZSRR Rodric Braithwaite ujawnia kulisy krwawej interwencji sowieckiej w Afganistanie wojny, której nie można wygrać wojny po raz pierwszy widzianej oczami zwykłych żołnierzy wojny, która dla zwykłych Rosjan stała się tragedią tak wielką jak dla Amerykanów Wietnam.      

 

Najbardziej skandalizująca książka Marii Nurowskiej

Nowości

Życie, które stało się piekłem. Piekło, w którym znajdziesz miłość.Najbardziej skandalizująca i odważna książka Marii Nurowskiej!

 

Rok liturgiczny z ks. Józefem Tischnerem

Zapowiedzi

Dzisiejszy człowiek jest pochłonięty wolą mocy. Jego ideą życiową jest panowanie nad światem i innym człowiekiem. Ale moc, która nie służy miłosierdziu, prowadzi człowieka na bezdroża. (fragment książki)        

 

Skandynawska rewolucja – dotknij prawdziwej historii!

Zapowiedzi

Wydawnictwo ZNAK przedstawia zapowiedź "Historii wielkiej wojny w 220 krótkich rozdziałach!" pt. "Piękno i smutek wojny".

 

John Marsden, autor bestsellerowej serii "Jutro" w Polsce

Wydawnictwa

W dniach 26-30 września 2011 roku odwiedzi Polskę John Marsden, autor bestsellerowej serii „Jutro”.

 

Kobiece losy w cieniu wielkiej historii - dyskusja wokół "Dziewczyny wojenne"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki "Dziewczyny wojenne", które odbędzie się 20 września (wtorek) o godzinie 17.00 w siedzibie Muzeum Powstania Warszawskiego - audytorium Jana - Nowaka Jeziorańskiego (ul.Grzybowska 79, 00-844 Warszawa).

 

O seryjnym mordercy grasującym w zaciemnionym Berlinie i nie tylko!

Nowości

Druga wojna światowa oczami mieszkańców Berlina w książce autorstwa Rogera Moorhouse'a pt. "Stolica Hitlera. Życie i śmierć w wojennym Berlinie", wydawnictwo Znak.

 

Sensacyjna biografia księdza Twardowskiego - premiera 22 września

Zapowiedzi

Nieznane oblicze „księdza od biedronek” - Wszyscy znamy księdza Jana Twardowskiego, ale niewiele o nim wiemy. Jaki był naprawdę?

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.