RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Mock - nowa powieść Marka Krajewskiego

Nowości

W Instytucie Wydawniczym ZNAK 5 września ukazała się nowa powieść kryminalna Marka Krajewskiego pt. „Mock", w której powraca do swojego ulubionego bohatera komisarza Eberharda Mocka

 

Miesiąc Spotkań Autorskich: Żanna Słoniowska

Drugim gościem zaproszonym w dniu 25.07 (poniedziałek) w ramach Miesiąca Spotkań Autorskich była Żanna Słoniowska. Było to nietypowe spotkanie autorskie, ponieważ odbyło się bez osoby prowadzącej, a wszelkie pytania do autorki były zadawane przez publiczność.

 
 

Co łączy Mika Tysona i Czesława Miłosza?

Rynek, Wydarzenia

Dnia 30 czerwca urodzili się zarówno wybitny polski poeta, jak i jeden z najbardziej znanych na świecie pięściarzy.

 

Nowość gościa festiwalu im. Miłosza: Michael Ondaatje, Zbieracz cynamonu

Nowości

Prezentujemy kolejną książkę gościa 5 Festiwalu im. Miłosza - Michael Ondaatje, który zaprezentuje nam zbiór swojej poezji pt. „Zbieracz cynamonu":

 

W wydawnictwie Bajka: Znak państwa i narodu

Zapowiedzi

Czym różni się godło od herbu? Czy Orzeł Biały jest godłem, czy herbem Rzeczypospolitej Polskiej? Dlaczego znakiem państwa polskiego jest właśnie ten ptak? Jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni lat?

 

"Biała Rika" Magdaleny Parys

Zapowiedzi

Czy dziedziczymy los po naszych przodkach? Nie krzyczała, kiedy rodziła syna. Nie mogło jej się wyrwać żadne niemieckie słowo. Nie w 1945 roku, nie wśród Polaków wracających z przymusowych robót.

 

Recenzja: „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej” Michał Rusinek

Recenzje

Co się dzieje ze spokojnym życiem poetki po Noblu? Jak powstawały błyskotliwe wyklejanki Szymborskiej? Jakie miała sposoby na niewygodne pytania dziennikarzy? Michał Rusinek kreśli obraz pani Wisławy z perspektywy swojej roli jako wieloletniego sekretarza.

 

„Ballada o drobnym karciarzu” Lawrence Osborne

Zapowiedzi

Makau, miasto ekskluzywnych kasyn, zostało stworzone dla ludzi takich jak lord Doyle. Outsiderów, wyrzutków, utracjuszy w chińskiej stolicy hazardu poszukujących ucieczki i zapomnienia. Doyle noce spędza na grze w bakarat i piciu, dnie przesypia w eleganckim hotelu. Topniejąca gotówka ma dla niego coraz mniejsze znaczenie, liczy się jedynie gra, w której można się zatracić, szukając satysfakcji zarówno w zwycięstwie, jak i w gorzkiej przegranej.  

 

„Fatum i furia” Lauren Groff

Zapowiedzi

Każdy związek ma dwie twarze. Każda historia ma dwie strony. Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.

 

"Zakazane ciało" Diane Ducret

Zapowiedzi

Słodko-gorzka opowieść o największym tabu w dziejach. Diane Ducret to autorka bestsellerowych "Kobiet dyktatorów" oraz "Ostatnich dni dyktatorów". Najnowska książka "Zakazane ciało" osiągnęła wielki sukces we Francji. Czy w Polsce będzie szokowała?

 

Dymny. Życie z diabłami i aniołami

Zapowiedzi

Artysta genialny i przeklęty. Pierwsza biografia Wiesława Dymnego.   Agresywny awanturnik i prowokator. Żył z pożarem w głowie, nieuchronnie zmierzał ku samozagładzie. Taki polski James Dean. Tajemnica jego przedwczesnej śmierci wiedzie do mrocznych archiwów SB.

 

„Miłosierdzie to imię Boga”

Nowości

Ta książka jest wyzwaniem dla Kościoła. Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie. Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję. Franciscus

 

Michał Rusinek „Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej”

Zapowiedzi

Piętnaście lat sekretarzowania takiej osobie? Doprawdy, nie było w tym nic zwyczajnego. Ona – świeżo upieczona Noblistka, On – magister filologii polskiej. Miał jej pomagać przez trzy miesiące, między przyznaniem a wręczeniem nagrody w 1996 roku. Został dłużej. Poetka i jej Pierwszy Sekretarz.

 
 

„Mały przyjaciel” Donna Tartt

Zapowiedzi

„Mały przyjaciel”, druga powieść w dorobku Donny Tartt, była nominowana między innymi do Orange Prize.

 

„Bóg dał mi kopa w górę” Katarzyna Węglarczyk, Urszula Mela

Zapowiedzi

Mama najmłodszego zdobywcy dwóch biegunów, która nie rozczulała się nad sobą po wypadku syna. Silna kobieta, która po serii tragicznych wydarzeń nieraz budowała wszystko od nowa. Twarda babka z charakterem, która nie boi się mocnych słów. Optymistka, która nie wierzy w łatwe rady i „pozytywne myślenie”. Doświadczona terapeutka, która już wie, gdzie kończy się psychologia, a zaczyna działanie dobrego Boga.

 

Recenzja: „Znaki z nieba" Johannes Michels

Recenzje

Ze wszystkich książek chrześcijańskich jakie znam, ta jest najbardziej mroczna i niepokojąca. Boga wymienionego w tytule, autor mgliście utożsamia z „siłą wyższą”, „istotą niebiańską”, czy „przeznaczeniem”. Myślę, że osoby szukające tutaj duchowego pokarmu po tę pozycję powinny być bardzo czujne.

 

„Lodowe Piekło. Katastrofa na Grenlandii”

Nowości

Prezentujemy książkę „Lodowe Piekło. Katastrofa na Grenlandii”. Przetrwać w najbardziej ekstremalnych warunkach, jakie człowiek może sobie wyobrazić. Na przełomie 1942 i 1943 roku trzy amerykańskie samoloty wojskowe rozbiły się na Grenlandii.

 

Recenzja: „Tajemna historia” Donna Tartt

Recenzje

Odebranie komuś życia nie jest proste. Nie wystarczy tylko wykonać jednego fizycznego ruchu, żeby zabić. Morderstwo to przede wszystkim doskonale skonstruowany plan, podszyty niekoniecznie racjonalnym motywem. Jednak zbrodnia z zimną krwią niesie ze sobą dwie ofiary: zamordowanego i zabijającego. O ile pierwszy z nich traci życie, o tyle drugi duszę.

 

Recenzja: „Ostatnie imperium. Historia upadku Związku Sowieckiego” Serhii Plokhy

Recenzje

Ponad dwadzieścia lat temu runęła krwawa świątynia wzniesiona na fundamencie terroru, a poświęcona ludożerczemu bóstwu - komunizmowi. Związek Radziecki niczym kolos na glinianych nogach powolnie, lecz nieubłaganie chylił się ku upadkowi. Ostatnie chwile życia „imperium zła” możemy prześledzić w bardzo dobrej książce ukraińskiego historyka.

 

"Znak" o książce Witold Gombrowicz / Czesław Miłosz "Konfrontacje"

Nowości

Zeszyty Literackie informują o nowym numerze ZNAKU poświęconym publikacji „Witold Gombrowicz/Czesław Miłosz. Konfrontacje".

 

Nowość wydawnictwa Znak: Norman Davies, Szlak nadziei. Armia Andersa. Marsz przez trzy kontynenty"

Nowości

Wybitny historyk Norman Davies wraz z fotografem Januszem Rosikoniem wyruszył śladem Armii Andersa. Odwiedził Rosję, Iran, Izrael, Włochy a nawet Nową Zelandię, Afrykę i Meksyk.  

 

Stuhrmówka, czyli o wewnętrznej wolności

Zapowiedzi

Maciej Stuhr szczerze o rodzinie, przyjaźniach i początkach kariery. O ostrych zakrętach i genetycznych skłonnościach do tego, by wszystko robić po swojemu. O kulisach pracy na estradzie, w filmach i teatrze. O pułapkach popularności. O tym, ile Stuhra w Stuhrze. I dlaczego czasami chłopaki też płaczą.

 

Spotkanie z Sylwią Chutnik w Warszawie

Jutro oficjalną premierę ma najnowsza powieść Sylwii Chutnik Jolanta, która ukaże się nakładem wydawnictwa Znak. Wszystkich, którzy chcieliby kupić książkę przedpremierowo oraz posłuchać, co o powieści mówi sama autorka, wydawca zaprasza na spotkanie promocyjne i rozmowę z pisarką. Wydarzenie odbędzie się dziś o godzinie 19 w warszawskiej klubokawiarni Pardon, to tu (Plac Grzybowski 12/16). Rozmowę z Sylwią Chutnik poprowadzi Juliusz Kurkiewicz („Gazeta Wyborcza”), a fragmenty książki przeczyta...

 

Marek Krajewski "Arena szczurów" - nowy, mroczny kryminał już w sprzedaży!

Nowości

Wydawnictwo ZNAK prezentuje najmroczniejszy z dotychczasowych kryminałów Marka Krajewskiego pt. Arena szczurów", a oprócz tego kilkanaście znakomitych tytułów:

 

Okupacja od kuchni

Nowości

Poruszający obraz świata, w którym żywność szmugluje się w trumnach, zarżniętą świnię przebiera za staruszkę by uniknąć niemieckiej kontroli, a hitlerowska propaganda tłumaczy wychudzenie Polek dbaniem o figurę.

 

Jak księgarnie ściągają klientów?

Księgarnie

Wrocławska Gazeta Wyborcza pisze o nowej Księgarni Autorskiej w Pasażu Grunwaldzkim i o tym, jak księgarze starają się zachęcić czytelników, żeby spędzili w lokalu więcej czasu. Czy kawa jest w stanie utrzymać klientów w księgarniach?

 
 

Nowa książka Marka Krajewskiego we wrześniu!

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „najmroczniejszy i najbardziej sensacyjny z kryminałów Marka Krajewskiego”. Nowa książka będzie nosiła tytuł „Arena szczurów”.

 

Nowa, słodko-gorzka i wzruszająca powieść jednej z najciekawszych polskich pisarek.

Zapowiedzi

Jola widzi ze swojego okna trzy kominy. Najwyższy z nich wygląda jak latarnia morska. To jedyny stały element w jej życiu – życiu, z którego ciągle i bez usprawiedliwienia znikają kolejni bliscy ludzie.

 

Recenzja: „Znaki Szczególne". Pierwsza polska autobiografia pokolenia urodzonych około 1980 - dzieci polskiej transformacji

Recenzje

O książce Pauliny Wilk było głośno, jeszcze zanim się ukazała. Była przedstawiana jako jedna z najlepszych książek 2014 roku w programie 3 polskiego radia w magazynie o książkach „Z najwyższej półki".

 

„Pałac. Biografia intymna”

Nowości

To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.  

 

„Prokurator” kulisy najgłośniejszych śledztw ostatnich lat

Zapowiedzi

Kobieta, która nie bała się morderców Kulisy słynnych śledztw. Jak domyśliła się, że znaleziona w rzece czaszka to dowód w nierozwiązanym śledztwie? W jaki sposób zdobywała zaufanie informatorów? Jak przekonała seryjnego mordercę do ujawnienia nieznanej milicji zbrodni? Już jako dwudziestoośmiolatka prowadziła najbardziej skomplikowane dochodzenia. Powierzono jej śledztwo w sprawie Mariusza Trynkiewicza i seryjnego mordercy Henryka Morusia. Badała sprawy łapówek branych przez lekarzy i...

 

Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Nowości

Prezentujemy książkę z Wydawnictwa Znak do kreatywnego wykorzystanie podczas dłużących się godzin pracy.

 

Zaproszenie na spotkanie z Sandrą Kalniete - autorką książki "W butach do tańca przez syberyjskie śniegi"

Księgarnie

Wraz z Wydawnictwem ZNAK serdecznie zapraszamy na spotkanie z Sandrą Kalniete, łotewską eurodeputowaną i autorką książki "W butach do tańca przez syberyjskie śniegi", które odbędzie się w poniedziałek 22 czerwca o g. 17.30 w warszawskiej księgarni Matras przy ul. Nowy Świat 41.

 

Marek Krajewski w księgarni Matras w Warszawie 18 czerwca

18 czerwca, w czwartek, o godz. 18.30 w księgarni Matras w alei Solidarności 113 odbędzie się spotkanie z Markiem Krajewskim, który przedstawi czytelnikom swoją najnowszą książkę „Umarli mają głos. Prawdziwe historie”.

 

Zadie Smith i Hanif Kureish w Polsce

Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkania 13 i 14 czerwca z brytyjskimi autorami w Warszawie.

 

Recenzja: „Czerwona Atlantyda. Upadek komunizmu w Europie wschodniej” Luigi Geninazzi

Recenzje

Zgrabny reportaż z podróży po walącym się w gruzy czerwonym imperium. Luigi Geninazzi napisał bardziej pamiętnik, niż zapis historycznych wydarzeń, dlatego jego relację z tamtych mrocznych czasów czyta się lekko i płynnie.

 

Praca z Miłoszem była jak zamknięcie w łodzi podwodnej... Agnieszka Kosińska w krakowskim Matrasie

Księgarnie

9 czerwca o godz. 18.00 w księgarni Matras w Krakowie przy Rynku Głównym 23 odbędzie się spotkanie z Agnieszką Kosińską, autorką książki, która 4 maja ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak - „Miłosz w Krakowie”.

 

Pierwsza książka kreatywna dla dorosłych, którzy nudzą się w pracy

Nowości

Już 21 maja premiera „Zeszytu do bazgrania" pierwszej humorystycznej książki kreatywnej dla dorosłych. Zawiera bardzo praktyczne porady dla osób mających dużo na głowie, starających się o podwyżkę i zainteresowanych kreatywnym wykorzystaniem faktur – idealny środek rozładowujący napięcie.

 

„Umarli mają głos" przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach

Księgarnie

„Wrocławskie Księgarnie" informują, iż najnowsza książka duetu: Marek Krajewski i Jerzego Kaweckiego „Umarli mają głos" sprzedawana była od poniedziałku do piątku przedpremierowo we Wrocławskich Księgarniach.

 

„Najpierw pojawiło się osiedle" - rozmowa z Dominiką Słowik

Fundacja Libroskop i Portal Księgarski prezentują rozmowę z Dominiką Słowik debiutującą w Społecznym Instytucie Wydawniczym ZNAK świetnie przyjętą książką „Atlas: Doppelganger”.

 

Epoka hipokryzji

Zapowiedzi

Jest rok 1930. Polska, kraj dżentelmenów, niewinnych dam i patriotów to w rzeczywistości ojczyzna pierwszej rewolucji seksualnej

 

ZNAK - Antony Beevor: "Paryż wyzwolony", "Stalingrad", "Berlin 1945. Upadek"

Nowości

Księgarnia internetowa SIW ZNAK poleca tytuły, których normalnie nie kupisz w innych księgarniach. Promocja do 20 kwietnia.

 

J. Tischner ,,Drogi i bezdroża miłosierdzia" oraz ,,Pójdź, bądź moim światłem" - tylko na znak.com.pl

Nowości

Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK informuje, iż do 6 kwietnia wszystkie nowości tytułowe można będzie kupić tylko na stronie znak.com.pl

 

31 marca Księgarnia Zła Buka i Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z autorką biografii Janoscha

Zapraszamy na spotkanie z Angelą Bajorek, autorką książki „Heretyk z familoka. Biografia Janoscha”. Wszyscy wielbiciele twórczości Janoscha będą mogli w Księgarni Zła Buka kupić egzemplarz książki i otrzymać autograf autorki.

 

Nowe wydanie Szwejka na 100-lecie wstąpienia Jaroslava Haška do wojska

Zapowiedzi

Z okazji 100-lecia wstąpienia Jaroslava Haška do wojska prezentujemy nowe wydanie Losów dobrego żołnierza Szwejka czasów Wojny Światowej w genialnym tłumaczeniu Antoniego Kroha.

 

Recenzja: „Cierpliwy snajper” Arturo Perez-Reverte

Recenzje

Arturo Perez-Reverte, autor „Cierpliwego snajpera” jest znany polskiemu czytelnikowi przede wszystkim z powieści „Szachownica flamandzka” i „Klub Dumas”. W swojej najnowszej książce daje się poznać jak badacz sztuki ulicy – autor przez wiele lat pracował jako reporter i zdecydowanie można to zauważyć czytając „Cierpliwego snajpera”. Autor drobiazgowo zagłębił się w ten temat, przybliżając czytelnikom świat sztuki ulicznej, graffiti i miejskich artystów.

 

Małgorzata Szejnert w Matrasie-relacja

W czwartek, 5 marca w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Małgorzatą Szejnert, która opowiadała o powstawaniu książki Usypać góry. Historie z Polesia.

 

Recenzja: Zapomniane ludobójstwo. Polacy w państwie Stalina. „Operacja polska” 1937-1938 Nikołaj Iwanow

Recenzje

Bardzo rzeczowa i chłodna analiza masowych prześladowań mniejszości polskiej w ZSRR. Akademicki charakter książki pozbawia ją pierwiastka emocjonalnego, co ułatwia spojrzeć na wydarzenia z czasów „wielkiego terroru” z perspektywy obiektywnego badacza.

 

Zapowiedź IW ZNAK: Miłosz w Krakowie

Zapowiedzi

Społeczny Instytutu Wydawniczy ZNAK anonsuje publikację ważnej książki autorstwa Agnieszki Kosińskiej pt. „Miłosz w Krakowie", która towarzyszyła mu przez ostatnie osiem lat życia.

 

Małgorzata Szejnert 5 marca w Matrasie!

Księgarnie

W czwartek, 5 marca o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie spotkanie z Małgorzata Szejnert i jej książką „Usypać góry. Historie z Polesia".

 

300 Ksiązka za 9,90 ZŁ - wybierz 1 dowolny tytuł na znak.com.pl w promocyjnej cenie

Nowości

Społeczny Instytutu Wydawniczy ZNAK poleca około 300 tytułów ze swojego katalogu wydawjnicze3go w cenie tylko 90, 90 zł!

 

Od wielu lat czekaliśmy na taki debiut! - Dominika Słowik "Atlas Doppelganger"

Zapowiedzi

Już wkrótce transowy, mocny, znakomity debiut Dominiki Słowik zatytułowany Atlas: Doppelganger

 

Mistrz literackiej intrygi uderzy ponownie!

Wydawnictwa

Wkrótce księgarniach w całej Polski pojawi się pierwsza powieść graffiti pt. "Cierpliwy Snajper". Jej autor to postać nietuzinkowa, a zważywszy na jego życiorys, nazwanie go współczesnym Hemingwayem nie będzie przesadą.  

 

Konkurs z „Cierpliwym Snajperem" nową książką Arturo Pèrez Reverte

Konkursy

Portal Księgarski, Fundacja Libroskop i Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK zapraszają do wzięcia udziału w konkursie poświęconym nowej książce Arturo Pèrez Reverte pt. „Cierpliwy Snajper":

 

Recenzja: „Mapa nieba” Eben Alexander

Recenzje

Wycieczka po niebie to propozycja z mojego punktu widzenia bardzo atrakcyjna. Niezależnie od tego, jak jest pojmowane, chyba wszystkim kojarzy się ze stanem szczęścia albo przynajmniej braku problemów, z którymi przychodzi mierzyć się na co dzień. Są tacy, którzy twierdzą, że niebo widzieli, a nawet, że trochę czasu w nim spędzili. Można im wierzyć? Czy ich opinie są spójne? Między innymi o tym można przeczytać w książce „Mapa nieba” Ebena Alexandra.

 

Tęsknota za pełnią czyli Joanna Bator w Matrasie!

Księgarnie

W poniedziałek, 9 lutego o godzinie 18.00 w kultowej księgarni Matras przy Nowym Świecie 41 w Warszawie odbyło się spotkanie z Joanną Bator i jej inspiracjami do książki Wyspa łza.

 

"Książka jest spadochronem do innego świata" - znak.com.pl

Nowości

Wydawnictwo ZNAK poleca szeroką gamę tytułów; od poezji Szymborskiej, po nową książkę Joanny Szejnert, aż po nowy numer miesięcznika ZNAK.

 
 

Nagroda Turowicza dla Marcina Zaremby

Wydarzenia

Historyk Marcin Zaremba otrzymał Nagrodę im. Jerzego Turowicza za 2014 r. Jury nagrodziło go za książkę "Wielka trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys". Statuetkę laureat odebrał w piątek w Muzeum Manggha w Krakowie.

 

Nowość IW ZNAK:- Mario Vargas Llosa "Cywilizacja spektaklu"

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK prezentuje Państwu nową książkę peruwiańskiego pisarza Mario Vargasa Lllosy pt. „Cywilizacja spektaklu":

 
 

„Najgorszy człowiek na świecie” Małgorzata Halber

Zapowiedzi

Krystyna czuje się wśród ludzi niepewnie. Od zawsze tak było. Nie wie, jak i o czym z nimi rozmawiać, choć od lat pracuje w telewizji. Jednak umie się kamuflować. Dla znajomych jest przebojową imprezowiczką, wygadaną i wesołą – bo wie, jak można dodać sobie odwagi. Wystarczy mały drink, może dwa. Przed szkołą, po pracy, przed randką, na imprezie. Żeby dobrze się bawić. Żeby wreszcie się nie bać. Żeby cokolwiek poczuć. Przecież wszyscy tak robią. Ale to lekarstwo działa tylko do czasu. Przed...

 

Podsumowanie 2014 roku - najpopularniejsze tytuły na znak.com.pl

Nowości

Krakowski Instytut Wydawniczy ZNAK w podsumowaniu 2014 roku prezentuje najpopularniejsze jakie wybierali czytelnicy:

 

„Dom z witrażem” Żanna Słoniowska

Zapowiedzi

Nie poznałaby Mikołaja, gdyby nie olbrzymi, wielobarwny witraż w jednej z lwowskich kamienic. Wspólnie starali się ocalić go przed zniszczeniem. Nić porozumienia, która pojawiła się między nimi, szybko rozwinęła się we wzajemną fascynację.

 

„Mały książę” (komiks)

Niezwykła adaptacja powieści znanej i uwielbianej przez wszystkie pokolenia. Joann Sfar, nadając "Małemu Księciu" formę powieści graficznej, stworzył zupełnie nową interpretację książki Saint-Exupéry'ego, nie zmieniając jednak zupełnie oryginalnego tekstu (w polskim wydaniu w nowym przekładzie Henryka Woźniakowskiego).

 

IW ZNAK promuje ideę nowoczesnego patriotyzmu!

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca do zestawu książek dodatki o charakterze patriotycznym!>

 

Recenzja: „Tankiści. Prawdziwa historia czterech pancernych” Kacper Śledziński

Recenzje

Czytałem już lepsze opowieści o „berlingowcach”, polskich żołnierzach walczących u boku Armii Czerwonej. Książce wyraźnie brakuje świeżości, a autorowi pomysłu na stworzenie spójnej historii, przez co dostajemy do ręki dzieło jakby napisane od niechcenia.

 

Jak walczyliśmy o niepodległość? Książki o przełomowych chwilach

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca Państwa uwadze w tym szczególnym dniu kilka tytułów, które pokazują punkty przełomowe naszej walki o niepodległość!

 

ZNAK - przedłuża promocję na książki z rabatem 60% - ostatnie chwile na Twoje ulubione zakupy!

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK in formuje o przedłużeniu promocji cenowej z rabatem nawet do 60%

 

Wydawnictwo Znak ponad 200 tytułów od 5,90 zł!

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK anonsuje ponad 200 tytułów w specjalnej ofercie cenowej - od 5, 90 zł.!

 

Recenzja: „Najemnik” John Geddes

Recenzje

Solidna, jak konstrukcja kałasznikowa, trzymająca w napięciu, niczym rosyjska ruletka lektura dla twardych czytelników, którzy lubią przeżyć męską przygodę w wygodnym fotelu.

 

Recenzja: „Pęknięte miasto Biesłan” Zbigniew Pawlak Jerzy A. Wlazło

Recenzje

Dziesięć lat po straszliwych wydarzeniach na Kaukazie, polski czytelnik ma szansę przypomnieć sobie echa tragedii Biesłanu. Niestety trochę przegadana narracja i nudnawy styl utopiły tę książkę w morzu dziesiątków podobnych reportaży podróżniczych.

 

„Czarna piosenka" - tomik Wisławy Szymborskiej, który nigdy wcześniej nie został opublikowany

Nowości

Wydawnictwo ZNAK opublikowało tomik wierszy Wisławy Szymborskiej, który nigdy wcześniej nie ujrzały się drukiem.

 

„Maluch” Przemysław Semczuk

Zapowiedzi

Nie był szybki jak porsche ani przestronny jak ford, ale pokochały go miliony Polaków. Jeździł nim Pawlak w „Nie ma mocnych” i „Czterdziestolatek” inżynier Karwowski. Doskonale sprawdzał się jako milicyjny radiowóz oraz samochód dostawczy, gdy akurat „rzucili” pralki. Na wakacje nad Bałtyk i do Bułgarii woził całe rodziny, a trójkę marzycieli z Krakowa zabrał w zwariowaną podróż dookoła świata. Fiat 126p, popularne „toczydełko”, to członek wielu polskich rodzin. To symbol wszystkiego, co w...

 

W IW ZNAK „Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca książkę autorstwa Małgorzaty Czyńskiej pt. " "Najpiękniejsze. Kobiety z obrazów":

 

Recenzja: Fabuła zawarta w pigułkach. „Walizki hipochondryka” Mariusza Sieniewicza

Recenzje

Sytuacja w polskich szpitalach nie napawa optymizmem. Wciąż brakuje pieniędzy na najpotrzebniejsze rzeczy. Przestarzały sprzęt medyczny, ciągły niedobór lekarstw i wyspecjalizowanych lekarzy, często brudne i odrapane ściany to realia z jakimi muszą zmierzyć się pacjenci. Nic zatem dziwnego, że nikt już nie chce chorować, a każdą myśl o pobycie w szpitalu próbuje zabić się już w zarodku. Nawet hipochondrycy, uwielbiający wymyślanie kolejnych dolegliwości, uciekają od gabinetów lekarskich jak...

 

„To możliwości zapładniają fantazję”* - recenzja „Polskich terrorystów” Wojciecha Lady

Recenzje

Światem raz po raz wstrząsają zamachy terrorystyczne. Fanatycy oddani za sprawę bez mrugnięcia okiem potrafią oddać swoje życie (oraz przypadkowych ofiar), byle tylko udowodnić swoją rację, zwrócić uwagę na przedstawiane postulaty. Tak było od zawsze, zjawisko terroryzmu nie ominęło także Polski. Cofnijmy się zatem do przełomu XIX i XX wieku. Polska pozostaje pod zaborami, rosyjskie władze zacieśniają represje na ziemiach im podległych. Czy ktoś w końcu przeciwstawi się oprawcy, spróbuje podjąć...

 

„Biesłan. Pęknięte miasto”

Nowości

Poruszająca historia rozdartego Kaukazu. 10 rocznica dramatu w Biesłanie. Biesłan – małe miasteczko u podnóży gór Kaukazu. Rozpoczęcie roku szkolnego zawsze było tu radosnym świętem. W 2004 roku stało się inaczej. Do szkoły wtargnęli zamaskowani i doskonale przygotowani bojownicy. Zginęły 334 osoby, w tym połowa to dzieci. Do dzisiaj był to największy i najokrutniejszy zamach terrorystyczny w Europie. Miasto pękło i podzieliło się na tych, którzy stracili wszystko, i na tych, którzy nigdy ich...

 

Recenzja: Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa Geoffrey Roberts

Recenzje

Mało wiarygodna, niespójna logicznie, przeplatana drobnymi błędami biografia marszałka Żukowa. Ciekawie się czyta, ale miłośników historii ta książka zawiedzie.

 

50% rabatu na całą ofertę - tylko dzisiaj! Skorzystaj, zanim inni Cię ubiegną

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK poleca specjalną letnią ofertę cenową - nawet 50% rabatu na wybrane tytuły:

 

Recenzja: „Dziewczyny z Powstania” Anna Herbich

Recenzje

Moja wnikliwa natura daje o sobie znać także w przypadku literatury. Zanim zacznę czytać, staram się dowiedzieć jak najwięcej o autorce, samej książce i wrażeniach innych czytelników. Było dla mnie niemałym zaskoczeniem, kiedy odkryłam, że debiutancka książka Anny Herbich doczekała się własnego fanpage'a na facebooku!

 

Niebawem premiera nowej książki Marka Krajewskiego

Zapowiedzi

Radio RAM w swoim dzisiejszym newsletterze podało, iż już we wrześniu ukaże się nowa książka Marka Krajewskiego pt. "Władca liczb.

 

„Traktat o życiu. Myśli wybrane” Czesław Miłosz

Zapowiedzi

„Traktat o życiu” to wybór myśli Miłosza, esencja jego twórczości. Pisał o tym, co najistotniejsze – o wierze, przemijaniu, miłości, śmierci i nadziei. Pisał bez półprawd, banałów i powierzchownych sądów. Poszukiwał w literaturze tego, co najważniejsze. Obnażał istotę świata.

 

W ZNAKU ponad 200 tytułów -45%

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK wprowadza letnią akcję rabatową na ponad 200 tytułów ze swojego katalogu taniej o 45%.

 

Wystawa kolaży Wisławy Szymborskiej w Toruniu

Wydarzenia

W piątek 4 lipca o godzinie 19 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu otwarto wystawę "Kolaże, czyli wyklejanki lub karteczki własnego wyrobu" Wisławy Szymborskiej. Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie jest partnerem wystawy.

 

„Powrót” Izabela Sowa

Zapowiedzi

Chcesz mieć coś na całe życie – zrób sobie tatuaż, bo z miłością różnie bywa. Dorotka rozczarowała wszystkich – zamiast skończyć ASP, zajęła się robieniem tatuaży, zamiast realizować gotowy scenariusz, zdecydowała się napisać swój własny – wyjechała.

 

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej…

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z autorem Piotrem Milewskim "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej"… moderuje Wojciech Przesmycki.  

spotkanie autorskie, promocja książki, Piotr Milewski, już jako mały chłopiec, kochał podróże koleją, kiedy skończył 7 lat zaliczał się do grona doświadczonych pasażerów…podróżując pociągiem zadawało mu się, że odbyw a podróż w kosmos…pewnego dnia w mieszkaniu swojego kolegi Grzegorza-który znał wszystkie rozkłady jazdy i poznał wszystkie kolejowe trasy na terenie Polski- w ręce Piotra wpada album o drogach żelaznych. Jest w tym albumie jedno zdjęcie, przedstawiające „…ciemnozieloną lokomotywę jadącą nasypem. U podnóża ścieliła się trawiasta równina, w tle zachodziło słońce. Pociąg rzucał długi cień. Tory nie miały końca(…)” W wieku 30 lat, Piotr wsiadł pewnego deszczowego dnia w pociąg…z zapisków podróży Piotra, ze starych kronik…z dzienników Czechowa, z poezji Blaise’a Cendrarsa…z rozmów z prowadnicą, z rosyjska milicją, z uczestnikami święta 60. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, z rozmów z Dymitrem…Borysem Michałowiczem Aszurowem…z Roksaną…i nie tylko…z tych zapisków, z tych spotkań podlanych herbatą i wódką …powstała książka pod tytułem „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. Książka ukazała się w Wydawnictwie Znak.
 

Książka historyczna nie musi być nudna!

Księgarnie

Akcja Znak Horyzont i sieci Matras   Wydawnictwo Znak Horyzont i sieć księgarni Matras S.A. zapraszają na konferencję i ogłoszenie konkursu: „Książka historyczna nie musi być nudna!”. Konferencja odbędzie się w Warszawie, 11 czerwca, w klubokawiarni Wrzenie Świata, ul. Gałczyńskiego 7 o godz. 11.

 

Recenzja: „Zorkownia” Agnieszka Kaluga

Recenzje

Książka na podstawie wyjątkowego bloga. Porusza tematy zamknięte zwykle szczelnie w pudełku z napisem „TABU”, do którego bardzo nie lubimy zaglądać. Codzienność życia w hospicjum, które się właśnie kończy, rodzin towarzyszących swoim najbliższym w odchodzeniu. Agnieszka Kaluga zapisywała na blogu skrawki myśli, wydarzeń, aby poukładać w sobie wrażenia z wolontariatu w poznańskim hospicjum.    

 

Zaproszenie "Węzły pamięci niepodległej Polski" - zaproszenie

Wydarzenia

Muzeum Historii Polski oraz Fundacja Węzły Pamięci we współpracy z Zamkiem Królewskim w Warszawie i SIW Znak mają zaszczyt zaprosić na spotkanie dyskusyjne.  

 

„Seks, betel i czary. Życie seksualne dzikich sto lat później”

Zapowiedzi

Kiedy pierwszy raz dotarła na Wyspy Trobrianda, poczuła się jak w środku czarno-białego zdjęcia Bronisława Malinowskiego sprzed niemal stu lat. Jego „Życie seksualne dzikich” nabrało kolorów.  

 

„Generał Stalina. Życie Gieorgija Żukowa” Geoffrey Roberts

Zapowiedzi

Mówiono o nim, że ocalił Związek Radziecki przed Hitlerem. „Marszałek zwycięstwa”, gwiazda rosyjskiej generalicji. Kim był Georgij Żukow? Genialnym strategiem czy kolejnym „bohaterem” wykreowanym przez sowiecką propagandę?

 

Recenzja: "E-migranci. Pół roku bez internetu, telefonu i telewizji" Susan Maushart

Recenzje

Internet jest w hierarchii potrzeb współczesnego człowieka zaraz za powietrzem i jedzeniem, a czasami nawet walczy o drugie miejsce na podium. Konieczność posiadania telefonów komórkowych odczuwają już dzieci we wczesnej podstawówce. Kilkulatki potrafią często obsługiwać tablety i smartfony, a paromiesięczne maluchy intensywnie wpatrują się w ekran telewizora. Otaczają nas nastolatki, które śmieją się „LOL” zamiast „ha-ha”. W dorosłość wchodzi właśnie pokolenie, którego naturalnym środowiskiem...

 

Nowość ZNAK-u: Paul Auster, John Maxwell Coetzee "Tu i teraz. Listy 2008–2011"

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK anonsuje publikację ciekawej książki dwóch znakomitych pisarzy Paula Austera i Maxwella Coetzee pt."Tu i teraz. Listy 2008–2011":

 

Ważna książka: Judyta Syrek "Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego"

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy ZNAK przedstawia biografię Judyty Syrek poświęconą postaci ojca Joachima Badeniego, dominikanina, człowieka niezwykłego, charyzmatyka, który uzdrawiał, będąc pełen dystansu do siebie.

 

Premiera "Znaków szczególnych" Pauliny Wilk

Nowości

Dziś oficjalna premiera Znaków szczególnych - najnowszej książki Pauliny Wilk, pisarki i dziennikarki nominowanej do NIKE za debiutanckie Lalki w ogniu. Tym razem autorka z uwagą przygląda się własnemu dzieciństwu, wraca na podwórko, gdzie - jak twierdzi - kształtowało się wyjątkowe pokolenie ludzi urodzonych około 1980 roku, dzieci transformacji.

 

Recenzja: "Trzecia wojna światowa" Jonathan Walker

Recenzje

Pod tym nieco szumnym tytułem znajdziemy dobrze już znaną i wielokrotnie opisywaną walkę mocarstw o dominację w powojennej Europie. Walkę, która toczyła się w kuluarach rządowych gabinetów, na stronach tajnych dokumentów i na spotkaniach dyplomatów.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.