RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: Carl Sagan "Kosmos"

Recenzje

Sięgając po tę książkę, nieco bałam się tego, że przygniecie mnie ciężar faktów naukowych i po paru stronach odłożę ją na półkę. Na szczęście Carl Sagan pozytywnie mnie zaskoczył.  

 

Herbatka o piątej! Bill Bryson - zapowiedź

Książki, Zapowiedzi

Wyprawy Billa Brysona to najlepsza rozrywka pod słońcem. Najnowszym reportażem autor broni tytuł mistrza literatury podróżniczej... i króla ciętego dowcipu! Herbatka o piątej! to uroczy i zabawny, ale i uszczypliwy pean miłosny na cześć Wielkiej Brytanii. Ukazuje się niemal dwadzieścia lat po bestsellerowym klasyku literatury podróżniczej - Zapiskach z małej wyspy - w którym Bill Bryson opisał swój pierwszy gorący romans z przybraną ojczyzną. Podążając trasami z Bognor...

 

Recenzja: Joanna Siedlecka „Biografie Od tajnione. Z archiwów literackich bezpieki"

Recenzje

„Biografie odtajnione", to kolejna, trzecia książka Joanny Siedleckiej po „Kryptonimie" i „Obławie". Kolejna książka bolesna i uwierająca tzw. Salon", prezentująca uwikłanie pisarzy w epokę, Uwikłanie to wchodzili pisarze z różnych powodów.

 

Recenzja: "Moje życie obok"

Recenzje

Rodzina. Czasem trochę zwariowana, czasem całkiem poważna, kochająca, nienawidząca, chaotyczna, a może porządna; inna lub taka sama jak wszystkie. Lubię mówić, że rodzina to najpiękniejsze co mogło się przytrafić człowiekowi w życiu. Lubię, gdy ktoś się ze mną w tej kwestii zgadza. W tym momencie mogłabym sobie podać rękę z Garretami. Za to z Reedami zapewne miałabym na pieńku.

 

Lato z książką: rusza 5. edycja wydarzenia

Rynek, Wydarzenia

W czwartek 7 lipca rusza piąta edycja „Lata z książką”. W tym roku wydarzenie odbędzie się w czterech miejscowościach: Łebie, Szczyrku, Ustroniu oraz Mikołajkach. W każdym z wymienionych miast mieszkańców i wczasowiczów czekają trzy dni w towarzystwie autorów oraz ich książek.

 

Recenzja: "Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha"

Recenzje

Miłość nie wybiera, miłość jest jak narkotyk, miłość to głupota robiona we dwoje. Internet huczy od miłosnych cytatów i trudno kogokolwiek za to winić. Wszyscy kochamy i wszyscy wiemy co znaczy kochać. Być może nie jesteś jeszcze na etapie wielkiej miłości pozarodzinnej i czekasz ze zniecierpliwieniem na tego jedynego czy tą jedyną. Może czytasz romanse i starasz sobie wyobrazić: jak to może wyglądać? Jedno jest pewne: nie zawsze wszystko wygląda tak jak w książce. Zazwyczaj nie czytuję...

 

Harda - Elżbeta Cherezińka

Książki, Nowości

Mężczyzna, którego kocha. Ogień, który rozpala. Królestwa, którymi włada.

 

Cykl spotkań autorskich z Piotrem Goćkiem poświęconych książce POgrobowcy

Wydarzenia

Zysk i S-ka Wydawnictwo zapraszają na cykl spotkań autorskich z Piotrem Goćkiem poświęcone książce POgrobowcy

 

Moje życie obok - Huntley Fitzpatrick

Zapowiedzi

"Moje życie obok" autorstwa Huntley Fitzpatrick to poruszająca powieść o rodzinie, przyjaźni, pierwszej miłości i o tym, jak zachować lojalność wobec jednej osoby, nie zdradzając innej. Książka niewątpliwie wciągająca dla czytelników w różnym wieku. Premiera już 27 czerwca.

 

„Absolutnie prawdziwy pamiętnik" - Sherman Alexie - zapowiedź

Zapowiedzi

Jedna z najlepszych powieści młodzieżowych XXI wieku wg „Time'a”, „Glamour”, Amazon, Buzzfeed, NPR, użytkowników portalu Goodreads i wielu innych.

 
 

Nie pozwól mi odejść. Ella i Micha - Jessica Sorensen

Nowości

Ella i Micha przyjaźnią się od dzieciństwa. Ale jedna tragiczna noc przekreśla ich przyjaźń i na zawsze zmienia życie...

 

Książka ,,Kultury Liberalnej": Martha C. Nussbaum ,,Nie dla zysku. Dlaczego demokracja potrzebuje humanistów."

Nowości

Książka „Nie dla zysku. Dlaczego demokracja potrzebuje humanistów” stanowi pozycję wyjątkową, i to nie tylko z uwagi na rozgłos, jaki niemal natychmiast zdobyła na całym świecie.

 

Jubileusz Jarosława Marka Rymkiewicza

Wydarzenia

21 września (poniedziałek) jest dniem uroczystości jubileuszowych wybitnego polskiego poety, pisarza, publicysty, uczonego Jarosława Marka Rymkiewicza.

 

Nowość wydawnictwa Zysk i Ska: Wacław Holewiński - „Honor mi nie pozwala”

Nowości

Polecamy nową książkę znanego pisarza Wacława Holewińskiego: „Honor mi nie pozwala” (Wydawnictwo Zysk i S-ka, Poznań 2015).

 

„Piekło odzyskane" Grzegorza Majewskiego. Nowość Instytutu Wydawniczego Erica

Nowości

Powieść Piekło odzyskane otwiera cykl Niezłomni, opisujący historie ludzi żyjących w powojennej rzeczywistości. Zagubionych i niepewnych przyszłych losów, z wojenną traumą, różnym pojęciem patriotyzmu i wolności, jednak z żelazną konsekwencją dążących do osiągnięcia wytyczonych celów.

 

Konferencja prasowa: promocja książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa

Wydawnictwa

Wydawnictwo ZYSK i Ska zaprasza na przedpremierową konferencję prasową z Krzysztofem M. Kaźmierczakiem oraz Piotrem Talagą autorami najnowszej książki „Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa”. 22 czerwca, godz. 14:00, Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

 

Książka "Patriotów 41" Marka Ławrynowicza uznana za Warszawską Premierę Literacką stycznia 2015.

Wydarzenia

Z przyjemnością informujemy, że książka "Patriotów 41" Marka Ławrynowicza otrzymała nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej za książkę stycznia 2015.

 

Ważna książka: Jürgen Roth „Cichy pucz"

Zapowiedzi

Poznańskie wydawnictwo Zysk i Ska słynie z ciekawych publikacji poświęconych aktualnym problemom współczesnego świata. Jedną z nich jest oczekiwana książka znanego niemieckiego dziennikarza śledczego Jürgena Rotha pt. „Cichy pucz":

 

Nowość Zysk i Ska: „Afery czasów Donalda Tuska"

Nowości

Wydawnictwo Zysk i Ska proponuje świetnie udokumentowaną książkę Bogdana Święczkowskiego i Łukasza Ziai pt. „Afery czasów Donalda Tuska":

 

Krzysztof Masłoń już jutro w Muzeum Kraszewskiego

Biblioteki

Biblioteka im Raczyńskich w Poznaniu zaprasza na spotkanie z Krzysztofem Masłoniem związane z prezentacją jego książki Puklerz Mohorta"

 

Recenzja: „Patriotów 41” Marek Ławrynowicz

Recenzje

Ludzie stają się sobie coraz bardziej obcy. Pogrążeni w pogoni za karierą, sukcesem, zniewoleni przez wszechobecne media, internet, portale społecznościowe zapominają o podstawowych kontaktach międzyludzkich. Nawet na wsi, gdzie od wieków wszyscy żyli ze sobą niesamowicie blisko, a każdy wiedział absolutnie wszystko o innych mieszkańcach, rozmowa z najbliższym sąsiadem staje się prawie niemożliwa. W miastach sytuacja staje się z roku na rok jeszcze gorsza. Stałe wyprowadzki studiującej...

 

Zmarł Grzegorz Eberhardt

Internet

Znany pisarz i historyk nie żyje. Jeszcze w tym roku nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazał się jego zbiór felietonów i polemik "Świat jednak jest normalny", w których odnosił się do otaczającej rzeczywistości.

 

Recenzja: „Amerykaana” Chimamanda Ngozi Adichie

Recenzje

Czy na przełomie XX i XXI wieku, w świecie uznawanym za rozwinięty, problem rasizmu jest jeszcze dla nas istotny? Mogłoby się wydawać, że nie. Na co dzień żyjemy wśród ludzi o różnych narodowościach, wyznaniach czy kolorze skóry. Do tego środki masowego przekazu atakują nas hasłami dotyczącymi równości i wzajemnej tolerancji. Ale czy osoba, której ewentualny problem rasowości mógłby dotknąć, też uważa, że pod tym względem świat się zmienił? Niezupełnie. Jeśli interesuje nas ten temat, to warto...

 

Recenzja: „Rycerz Siedmiu Królestw” George R.R. Martin

Recenzje

Wiele lat przed tym, jak Daenerys Targaryen wydana została za Khala Drogo, a młody Bran zapadł w śpiączkę, po Westeros podróżował Dunk – wędrowny rycerz.

 

ZAiKS się odwołał! Fryzjer nadal walczy

Prawo

To nie koniec głośnej sprawy wałbrzyskiego fryzjera. Stowarzyszenie Autorów Zaiks odwołało się od niekorzystnego dla nich wyroku, który zapadł w kwietniu tego roku. Przypomnijmy, że świdnicki sąd uznał, iż w tak małym salonie nie dochodzi do publicznego odtwarzania muzyki, a fryzjer nie osiąga z tego powodu dodatkowych korzyści. Teraz sprawę rozpatrywał będzie wrocławski Sąd Apelacyjny.

 
 

Ważna książka: "Lewicowy faszyzm" - Jonah Goldberg

Nowości

Poznańskie wydawnictwo ZYS i Ska poleca państwa uwadze książkę Jonaha Goldberga pt. "Lewicowy faszyzm":

 

Wydawnictwo Zysk o Wałęsie: Człowiek, który wolność słowa symbolizował, teraz działa wbrew demokratycznym fundamentom naszego państwa

Wydawnictwa

Instytut Lecha Wałęsy domaga się od wydawnictwa Zysk i S-ka, które opublikowało książkę, wycofania "Wałęsy. Człowieka z teczki".

 

Wałęsa grozi wydawnictwu: „Jak skończę Wyszkowskiego to następny będzie Cenckiewicz”

Wydawnictwa

Jeszcze przed ukazaniem się najnowszej książki Sławomira Cenckiewicza, w której historyk ujawnia nowe i często długo skrywane fakty dotyczące przeszłości Lecha Wałęsy i rozprawia się z jego mitem, były prezydent zapowiedział zemstę.

 

Jedność nagrodzona w konkursie "Książka przyjazna dziecku"

W sobotę 7 grudnia br. w Kielcach odbyła się uroczystość ogłoszenia werdyktu i wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie „Książka przyjazna dziecku” organizowanym przez Muzeum Zabawek i Zabawy.

 

"Czterdzieści dni Musa Dah"

Zapowiedzi

Ostateczne rozwiązanie „kwestii ormiańskiej”, do którego doszło w czasie I wojny światowej, to zbrodnia ludobójstwa do dziś niepotępiona, którą przypomniał światu niedawno turecki noblista Orhan Pamuk…

 

Samoobsługowa biblioteka na Uniwersytecie Świętokrzyskim

Biblioteki

Nowoczesną siedzibę Biblioteki Głównej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego otwarto w czwartek w Kielcach. Elektroniczny system wypożyczania książek umożliwia czytelnikom samodzielnie korzystanie z zasobów biblioteki.

 

Cenckiewicz o Wałęsie - polecam !

Zapowiedzi

Już pod koniec września ukaże się nowatorska książka Sławomira Cenckiewicza o Lechu Wałęsie!

 

Lech Kaczyński. Biografia polityczna – w poniedziałek rusza trasa promocyjna wielkiej książki poświęconej śp. Prezydentowi RP

Wydawnictwa

W przyszłym tygodniu, 18 czerwca – w dniu urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich ukaże się długo oczekiwana książka „Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005” wydana przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

 

Zaproszenie od Andrzeja Palacza na promocję książek

Wydawnictwa

Zapraszamy serdecznie jutro (22 marca) do Księgarni Technicznej na promocję dwu książek: wydana przez nas powieść Marianny Zawadzkiej oraz przez Zysk i S-ka książki dokumentalnej. Obydwie o powstaniu styczniowym.

 

Przygody małpki i wschodnie opowieści

"Życie i przygody małpki" Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego i "Powiastki wschodnie" Ignacego Krasickiego poleca w swojej dystrybucji FK Olesiejuk.

 

Premiery z Wydawnictwa Bellona

Nowości

Bellona zabiera swoich czytelników w podróż na daleką północ, a także na salony XIX-wieku i do roku 1981.

 

Otwarte zasoby publiczne – czy znamy bilans zysków i strat?

Internet

Szerokie udostępnianie publicznych zasobów społeczeństwu jest słusznym pomysłem, ale rozwiązania, zaproponowane w przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji projekcie założeń do ustawy o otwartych zasobach publicznych, mogą doprowadzić do ograniczenia i zmonopolizowania dostępu społeczeństwa do wiedzy oraz zubożenia w sferze kultury, nauki i sztuki– zgodnie uznali przedstawiciele m.in. Polskiej Izby Książki, Izby Wydawców Prasy oraz Związku Kompozytorów Polskich w trakcie...

 

Bridget Jones powraca!

Rynek zagraniczny

Ukaże nie nowa powieść Helen Fielding, autorki słynnego "Dziennika Bridget Jones" i "W pogoni za rozumem".

 

Zapowiedzi Bellony 2013

Zapowiedzi

"Pamiętniki Lukrecji Borgii", "Życie towarzyskie XIX wieku" to tylko niektóre z zapowiadanych na najbliższe miesiące nowych tytułów Wydawnictwa Bellona.

 

Wydawcy porzucają dystrybutorów e-booków

Wydawnictwa

Siedmiu wydawców stworzyło Platformę Dystrybucyjną Wydawnictw, która ma z założenia chronić ich przed marżami dystrybutorów, które osiągają poziom 50-60% ceny e-booka.

 

"Lilka" - najnowsza powieść Małgorzaty Kalicińskiej, autorki słynnej sagi "Nad Rozlewiskiem"!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca najnowszą powieść Małgorzaty Kalicińskiej "Lilka", w dystrybucji oo 28 sierpnia 2012 roku.

 

Flirt z nową "Cegłą"

Wydawnictwa

22. numer Magazynu Materiałów Literackich Cegła został wydany jako talia kart do popularnej gry towarzyskiej “Flirt”.

 

"Historia igrzysk olimpijskich i MKOl. Od Aten do Londynu 1894-2012" - zapraszamy do księgarń!

Nowości

Drodzy Państwo, Już za 10 dni rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie w Londynie. To największe sportowe święto ery nowożytnej odbędzie się już po raz trzydziesty.

 

Monumentalna historia igrzysk olimpijskich z Rebisu

Wydawnictwa

Dom wydawniczy REBIS poleca swoją monumentalną historię igrzysk olimpijskich pt. "Historia igrzysk olimpijskich i MKOl Od Aten do Londynu 1894–2012" autorstwa Davida Millera.

 

Czar PRL-u

Recenzje

Choć w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przeżyłem zaledwie trzy pierwsze lata swojego życia, wydaje mi się, że za sprawą najróżniejszych publikacji poznałem ją dość dobrze. Cały szkopuł w tym, że nie jestem w stanie jednoznacznie jej ocenić. Spoglądając na nią czuje się, jakbym patrzył na jakąś starożytną boginkę o dwóch twarzach. Jedna jest odrażająca – opadłe policzki, przepite oczy, szczerbate zęby, bulwiasty nos, blizny i plamy na skórze. To oblicze bardzo brzydkiej dziewczyny o czerwonych...

 

Katarzyna Zyskowska-Ignaciak spotkanie w EMPIK-u

Zapraszamy w imieniu wydawnictwa MG na spotkanie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, autorką wydanej właśnie książki pt. "Upalne lato Marianny".

 

Ostrowiec Św.: Biblioteka ciągle w grze - podaruj jej książkę!

Biblioteki

8 maja 2012 roku rozpoczyna się IX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, któremu w tym roku przyświeca hasło: "Biblioteka ciągle w grze!". Potrwa on do 15 maja.  

 

II wydanie "Starcia królów" G.R.R. Martina!

Zapowiedzi

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk i wydawnictwa Zysk i S-ka polecają nowe wydanie II tomu "Pieśni Lodu i Ognia" G.R.R. Martina pt. "Starcie królów", które wiąże się z premierą drugiej serii serialu opartego na motywach sagi.

 

Protest twórców w internecie. Wysyłają petycje do premiera

Prawo

W związku z proponowanym przez Donalda Tuska w expose zniesieniem pięćdziesięcioprocentowej stawki kosztów uzyskania dla twórców w internecie zaczął krążyć projekt petycji do premiera. Mimo, że na portalu społecznościowym Facebook podzieliło się listem ponad 2.5 tys. osób, do kancelarii premiera wysłano tylko 250 maili.

 

Prof. Andrzej Zybertowicz i dr hab. Sławomir Cenckiewicz na Targach Książki Historycznej w Warszawie

Poznańskie wydawnictwo Zysk i Ska zaprasza miłośników historii w tym także tej współczesnej na spotkanie ze swoim autorem z dr hab. Sławomirem Cenckiewiczem, a wydawnictwo Prohibita na spotkania z prof. Andrzejem Zybertowiczem.

 

Wielki sukces czytelniczy „Długiego ramienia Moskwy”

Nowości

Przez ostatnie cztery tygodnie Wydawnictwo Zysk i S-ka wraz ze Sławomirem Cenckiewiczem promują książkę „Długie ramię Moskwy” prezentując ją w kolejnych miastach.

 

Komornik zdyscyplinuje czytelników biblioteki?

Biblioteki

Biblioteka publiczna na warszawskiej Woli szuka firmy windykacyjnej, która zdyscyplinuje czytelników i spowoduje oddanie przez nich wypożyczonych książek oraz zapłacenia za ich przetrzymywanie.

 

Historyk Sławomir Cenckiewicz i politolog Adam Chmielecki przygotowują książkę o premierze Donaldzie Tusku.

Według autorów, książka będzie swego rodzaju analizą polityczną sylwetki Donalda Tuska, który jako osoba mało aktywna w życiu publicznym, dzięki znajomości zasad PR zrobił karierę polityczną.

 

Wkrótce "Rubryki strat i zysków" Jacka Dehnela

Zapowiedzi

Biuro Literackie przygotowuje kolejną publikację Jacka Dehnela. Książka Rubryki strat i zysków to szczególne podsumowanie dotychczasowego dorobku autora, obejmujące poematy i cykle wierszy wybrane spośród utworów wydanych w latach 1999-2010. W tomie znajdą się także niepublikowane wcześniej wiersze z cyklu "Języki obce".

 

Nowości u Olesiejuka

Nowości

Oto porcja kolejnych nowości prosto od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk!

 

"Żniwo gniewu" dostępne już w wersji elektronicznej!

Nowości

Książkowa premiera wydawanego nakładem oficyny Zysk i ska „Żniwa gniewu” Lucie Di Angeli-Ilovan przypada na 28 czerwca. Tymczasem ta długo wyczekiwana powieść o losach dwóch kobiet w czasach wojennej zawieruchy jest już dostępna w wersji elektronicznej na platformie DigitalAll oraz w Bezkartek.pl. Tego typu posunięcie to swoiste nowum na polskim rynku wydawniczym, które jednak może się okazać znakiem nowych czasów dla rodzimego księgarstwa.

 

Spotkanie z Pawłem Bożykiem – autorem książki „Hanka, miłość, polityka” , w Bibliotece Śląskiej.

Biblioteka Śląska i Wydawnictwo Zysk i s-ka zapraszają 13 czerwca 2011 r. na spotkanie promujące autobiograficzną książkę „Hanka, miłość, polityka” Pawła Bożyka, profesora ekonomii, autora kilkudziesięciu książek, członka Senatu Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych w Tokio, osobistego doradcy ekonomicznego Edwarda Gierka.

 

Nowość Zysku - Dobranoc, panie Leni" Tiziano Terzani

Zapowiedzi

Wydawnictwo Zysk i Ska prezentuje książkę Tiziano Terzani włoskiego dziennikarza porównywanego do Ryszarda Kapuścińskiego zatytułowaną "Dobranoc, panie Lenin".

 

George R.R.Martin w Warszawie i Poznaniu

Zysk i S-ka Wydawnictwo 15 czerwca zaprasza do Warszawy na spotkanie z Georgem R.R. Martinem, mistrzem fantastyki, autorem m.in. powieści: "Gra o tron", "Starcie królów" czy "Ostatni rejs Fevre Dream".

 

I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego

Biblioteki

Lucjan Bąbolewski, dyrektor Książnicy Pomorskiej oraz Cecylia Judek, przewodnicząca Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają na: I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego „Jak pozyskać, jak nie stracić czytelnika”.

 

Komiks polski na wystawie w Zamku Książ

Przegląd prac dziesięciu wybitnych polskich rysowników komiksów będzie można oglądać na wystawie "Czas Na Komiks", której wernisaż odbędzie się w piątek w Wałbrzyskiej Galerii BWA "Zamek Książ".

 

Nowości u Olesiejuka

Nowości

Prezentujemy Państwu kolejną porcję niezwykle ciekawych nowości, które serwuje nam Firma Księgarska Jacek Olesiejuk!

 

W Pacanowie warsztaty komiksu dla dzieci

Warsztaty rysunku ze znanymi twórcami komiksów, zabawy w małych detektywów i projekcje filmów przygotowano w ramach II Dziecięcych Spotkań z Komiksem, które w niedzielę odbędą się w Europejskim Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie (Świętokrzyskie).

 

Kielce: 12 tys. woluminów z zasobów PTTK dla biblioteki miejskiej

Biblioteki

O blisko 12 tys. woluminów z zasobów regionalnej pracowni krajoznawczej świętokrzyskiego oddziału PTTK wzbogaci się Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

 

Olesiejuk w ofensywie!

Nowości

Drodzy Czytelnicy! Firma Księgarska Jacek Olesiejuk nie przestaje zasypywać nas interesującymi kolejnymi nowościami. Dziś również prezentujemy kilka z nich.

 

Wszystkie światy J.R.R. Tolkiena

Nowości

– On potrafił z jednego słowa zbudować cały świat – mówił w Dwójce, przy okazji rozmowy o listach Tolkiena, prof. J. Lichański.

 
 

Watykan. Wyprawa do najmniejszego państwa świata.

Nowości

Wydawnictwo Alegoria prezentuje swoją ostatnią nowość. Książkę Alexandra Smoltczyka przedstawiającą bardzo szczerze i bez ogródek wyprawę do najmniejszego państwa świata - Watykanu.

 

Można wynosić książki z cmentarzyska w dowolnej ilości

Księgarnie

W podziemiach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego funkcjonuje Cmentarzysko Zapomnianych Książek - informuje "Metro". Po zapłaceniu 30 zł można zabrać z niego tyle książek, ile zdoła się unieść.  

 

Grzegorz Brzozowicz "Cejrowski. Biografia"

Recenzje

Osoby Wojciecha Cejrowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Mało jest osób w Polsce, które budzą tak skrajne opinie. Dla jednych jest świrem, eurofobem i homofobem, krzykaczem nie liczącym się z ludźmi, którzy nie podzielają jego poglądów. Dla innych to jeden z niewielu prawdziwych patriotów, niebojący się mówić prawdy prosto w oczy, nonkonformista, który cały życie płynie pod prąd i nawet będąc celebrytą nie wyrzeka się konserwatywnej postawy.

 

Biografia Wojciecha Cejrowskiego już sprzedaży

Nowości

Dowiedz się kim naprawdę jest Wojciech Cejrowski? - prezentujemy jego biografię autorstwa Grzegorza Brzozowicza.

 

Ludzie mediów do Tuska: nie likwidować ulgi podatkowej przy umowach o dzieło

Likwidacja dotychczasowego sposobu naliczania kosztów uzyskania w umowach o dzieło oznacza podwyżkę podatków dla twórców kultury; to cios zadany polskiej kulturze - piszą w liście do premiera przedstawiciele Związku Zawodowego Twórców Kultury Polskiej.

 

Nowość wydawnictwa One Press Pozytywne nastawienie. Jak uzyskać, utrzymać lub odzyskać swoje mojo

Nowości

Wydawnictwo One Press i księgarnia Medicon polecają książkę autorstwa Marshall Goldsmith pt. "Pozytywne nastawienie. Jak uzyskać, utrzymać lub odzyskać swoje mojo"  

 

Księgozbiór S. Grodzieńskiej dla biblioteki w Skarżysku-Kamiennej

Biblioteki

O 315 lektur Stefanii Grodzieńskiej i Jerzego Jurandota wzbogaciła się we wtorek Biblioteka Publiczna w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Wśród książek pary warszawskich twórców jest kilkadziesiąt pozycji z dedykacjami aktorów, piosenkarzy i literatów.

 

Kolejny tom z serii "Pendragon" już wkrótce

Zapowiedzi

Wyobraź sobie, że odkrywasz, iż nie jesteś osobą, za którą się uważałeś! "Quillańskie igrzyska" to kolejny tom pasjonującego i pobudzającego wyobraźnię cyklu dla młodzieży "Pendragon".  

 

Amazon: 45-proc. wzrost zysku w II kw.

Rynek zagraniczny

Sklep internetowy Amazon.com zanotował w II kwartale bieżącego roku 45-proc. wzrost zysku w ujęciu rocznym.

 

Świat dawnej wsi w zbiorze "Z gwary świętokrzyskiej"

Nowości

Nowy zbiór tekstów języka mówionego "Z gwary świętokrzyskiej" prezentuje świat dawnej wsi w relacjach mieszkańców, "pogwarki" oraz twórczość ludową. Książka obejmuje treści z pogranicza folklorystyki, dialektologii, filologii, etnologii i kulturoznawstwa.

 

Weź udział w krwawych igrzyskach

Nowości

Trzeci tom cyklu o hrabim Saint-Germain. Rzym, I wiek. Rakoczy Sanct' Germain Franciskus - bo tak teraz nazywa się główny bohater cyklu - znakomicie odnajduje się w niebezpiecznych czasach panowania Nerona, choć z wielką niechęcią, a nawet obrzydzeniem podchodzi do tego, co się dzieje w cesarstwie.  

 

Biografia Anny Walentynowicz już wkrótce

Nowości

Książka Sławomira Cenckiewicza o ciężkim życiu i wielkich dokonaniach Anny Walentynowicz ma charakter biografii pretekstowej, kreślącej jej portret nie tylko na tle konkretnej epoki, ale również środowiska pracowniczego czy grupy społeczno-politycznej. Wiele miejsca poświęca autor dzieciństwu Walentynowicz, pracy ponad siły, doświadczeniu przemocy fizycznej i głodu, Stoczni Gdańskiej, Wolnym Związkom Zawodowym Wybrzeża, Sierpniowi ’80, „Solidarności”, podziemiu, a nawet działalności w wolnej...

 

Suzanne Collins, Igrzyska śmierci

Recenzje

"Igrzyska śmierci" Suzanne Collins to książka, która na długo pozostaje w pamięci czytelnika. To powieść sytuująca się na pograniczu sciente fiction, survivalu, thrillera i romansu. Autorka umiejętnie stopniuje napięcie, sprawia, że każda kolejna strona zaskakuje, niepokoi, intryguje, a tym samym rodzi ciekawość i przymus dalszego wgłębiania się w jej fabułę.

 

Nowe tytuły Repliki już w sprzedaży

Nowości

Wraz ze styczniem - garść nowości z Wydawnictwa Replika.

 

Suzanne Collins, „W pierścieniu ognia”

Recenzje

„W pierścieniu ognia” to kolejny tom bestsellerowej powieści Suzanne Collins pt. „Igrzyska śmierci”. Katniss, zwyciężczyni tegorocznych Głodowych Igrzysk, wraz z Peetą Mellarkiem, swoim towarzyszem z areny, przygotowuje się do Tournee Zwycięzców. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że jej zuchwała postawa, w konsekwencji której Kapitol musiał uznać dwóch zwycięzców, doprowadziła do fali zamieszek w całym kraju, a noszona przez nią broszka przedstawiająca ptaka kosogłosa stała się znakiem...

 

"Igrzyska śmierci" - 64 tygodnie w czołówce bestsellerów "The New York Times"

Nowości

Trylogia Suzanne Collins "Igrzyska śmierci" szturmem zdobyła serca nastoletnich (i nie tylko!) czytelników. Pierwszy tom od 62 tygodni znajduje się w czołówce listy bestsellerów magazynu "The New York Times". Drugi - wydany właśnie w Polsce - pt. "W pierścieniu ognia" okupuje pierwsze miejsce tejże listy od dnia swojej premiery, tj. od 11 tygodni!

 

Europa Normana Daviesa

W soboty o godz. 12.50 na kanale Discovery Historia będzie można obejrzeć serial pt. „Europa Normana Daviesa”.

 

Miesiąc sukcesów wydawnictwa Bosz

Październik oprócz jesiennej aury przynosi również dobre wiadomości. Po otrzymaniu honorowego wyróżnienia Nagrody IKAR 2009, z satysfakcją informujemy o kolejnym sukcesie, wydawnictwa BOSZ.

 

Solistki na legalu - impreza towarzysko-artystyczna

Maria Cyranowicz, Justyna Czechowska, Beata Gula, Monika Mosiewicz, Joanna Mueller, Justyna Radczyńska i Agnieszka Wolny-Hamkało gorąco zapraszają na imprezę towarzysko-artystyczną „Solistki na legalu”...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.