RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Będzie kampania, która ma wykreować modę na czytanie książek

Wydarzenia

Agencja Mr. B Consulting wygrała przetarg na przygotowanie i przeprowadzenie kampanii promującej czytelnictwo książek. Trzymiesięczna ogólnopolska kampania ma być prowadzona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem działań skierowanych do osób w wieku 13-16 lat będzie zachęcanie do czytania książek i wykreowanie mody na czytelnictwo.

 

"Łazienkowe pytania" Krystyna Lipka-Sztarbałło

Autorska książka Krystyny Lipki-Sztarbałło, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki książek dla dzieci. „Piękna książka na prozaiczny temat. Prawdziwie KRÓLEWSKA, bo mówi o miejscach, „gdzie król piechotą chodzi” – o wychodkach, toaletach, łaźniach i łazienkach... O cebrzykach, nocnikach i grających, perfumowanych sedesach... O tym, jak radzili sobie z higieną nasi przodkowie i jaki postęp dokonał się w tej dziedzinie. Mnóstwo pożytecznych informacji autorka spakowała zręcznie w kształt...

 

"Ewelina i Czarny Ptak" Grzegorz Gortat

Uwielbiam momenty, w których książkę czyta się tak łapczywie, że umysł ledwie nadąża z rozumieniem treści. Nerwowe spoglądanie na koniec kartki, sprawdzanie, gdzie kończy się rozdział, aby jak najszybciej rozpocząć przygodę z następnym… Coraz rzadziej zdarza mi się na takie lektury trafiać, dlatego radość po jej znalezieniu jest przeogromna. Ostatnio zostałam mile zaskoczona, choć zastanawiam się, co było większą niespodzianką – fakt, że trafiłam na dobrą książkę czy że wciągnęła mnie historia...

 

Recenzja: "Nie budź mnie jeszcze: Grzegorz Gortat

Tajemnica, niewyjaśnione zagadki sprzed lat, mrok oraz zjawiska nadprzyrodzone – wszystkie te elementy odnajdziemy w najnowszej książce Grzegorza Gortata „Nie budź mnie jeszcze”. I mimo że jest to pozycja skierowana do młodzieży, tematyka jest nad wyraz poważna i niejednego dorosłego może zaciekawić. Poniżej przedstawiam Państwu krótką refleksję.

 

Recenzja: "Zupa z gwoździa" Anna Onichimowska

Recenzje

Bezpośrednia relacja z końca świata – marzenie każdego brukowca. Przeżywaliśmy to już kilka razy i za każdym razem emocje, które uwalnia możliwość natychmiastowego zakończenia wydarzenia zwanego życiem na naszej osi czasu są bardzo intensywne, bez względu na realne prawdopodobieństwo, że wskazywana data jest słuszna. W jakimś stopniu to niezdrowe podniecenie można porównąć z dniem przed kumulacją w totolotku, kiedy na ulicach i sklepach można usłyszeć rozmowy o tym, jak nagle i gwałtownie...

 

"Zupa z gwoździa" Anny Onichimowskiej

Nowości

Agencja Edytorska EZOP poleca nową książkę Anny Onichimowskiej.

 

Nowość Wydawnictwa Bajka - "Agencja z o.o."

Książka do zabawy w detektywów!   Kolejny znakomity pomysł twórców bestsellerowej bajki do rysowania „O, ja cię! Smok w krawacie!”. Tym razem będzie kryminalnie, bo Magda Wosik i Piotr Rychel zapraszają czytelników (już nieco starszych) do „Agencji z o.o.”.

 

"Proszę mnie przytulić" Przemysław Wechterowicz, Emilia Dziubak

Proszę mnie nie odrywać od tej książki! - chciałoby się zakrzyknąć podczas jej lektury. Niedźwiedź tato i niedźwiedź syn mają w sobie wielki „przytulaszczy” potencjał oraz mnóstwo uroku dzięki ilustracjom Emilii Dziubak i wdzięcznej historii Przemysława Wechterowicza.

 

Konkurs Mazowiecka Akademia Książki po raz dziesiąty!

Wydarzenia

Zapraszamy do udziału w X edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z Agencją Wydawniczą Egros.

 

Bajki zimowe Agencji Edytorskiej Ezop

Nowości

„Gwiazdka z nieba” wydana przez Agencję Wydawniczą Ezop to opowieść ma misiu, który pewnego zimowego dnia uciekł z domu. Na swojej drodze spotkał m.in. śnieżynkę, gwiazdki z nieba..

 

Kolejna odsłona Literackich Spotkań Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie

Biblioteki

16 listopada, o godzinie 18.00, w Szczecińskiej Agencji Artystycznej (al. Wojska Polskiego 64) odbędzie się spotkanie z trzema poetami: Maciejem Meleckim, Adamem Wiedemannem i Szczepanem Kopytem

 

Recenzja: „Pomiędzy” Anny Onichimowskiej

Recenzje

z motta: Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszystkie inne możliwości zostały już wyczerpane. Edward A. Murphy

 

Prezentujemy najważniejsze dzieła literatury w wersji dźwiękowej!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i Agencja Artystyczna MTJ polecają książki, powieści w wersji audio:

 

Partner of Promotion wypromuje Instytut Adama Mickiewicza

Wydarzenia

Agencja Partner of Promotion wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii promocyjnej polskiego programu kulturalnego w Korei Południowej. Projekt realizowany będzie na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza.

 

Fabryka skór z zabich cipek - czytanie performatywne

Goethe-Institut, Teatr Powszechny, Agencja Dramatu i Teatru ADiT zapraszają na czytanie performatywne Oliver Kluck „Fabryka skór z żabich cipek”, przekład: Iwona Uberman.

 

Konkurs Mazowiecka Akademia Książki - już tylko miesiąc

Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Mazowiecka Akademia Książki, organizowanego przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki we współpracy z Agencją Wydawniczą „Egros”.

 

MSWiA przygotowuje narzędzia do kontrolowania internetu

Internet

Sprawdzanie każdego e-maila, zdjęcia przesyłanego w sieci, blokowanie stron internetowych. Takie narzędzia do cyberinwigilacji powstają w ramach projektu dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. MSWiA i ABW deklarują, że będą ich używały w ramach obowiązującego prawa.

 

Warszawa: Promocja albumu "Bieda w Polsce"

Nowości

1 września w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie miała miejsce konferencja prasowa zorganizowana przez Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej i posła Marka Balickiego.

 

Nowości u Olesiejuka

Nowości

Oto porcja kolejnych nowości prosto od Firmy Księgarskiej Jacek Olesiejuk!

 

Narodowy Instytut Audiowizualny: uwaga na kulturę!

Wydarzenia

Agencja Lowe GGK Warszawa odpowiada za strategię komunikacji i kreację kampanii promocyjnej Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

 

"Życie Anny Walentynowicz"

Nowości

Do księgarń trafia właśnie wznowienie legendarnej książki Tomasza Jastruna o jednej z najważniejszych działaczek Solidarności Annie Walentynowicz pt. "Życie Anny Walentynowicz".

 

Recenzje: Jerzy Rostkowski: Podziemia III Rzeszy i Rozkaz zapomnieć!

Recenzje

Jerzy Rostkowski nie jest debiutantem wśród ludzi zajmujących się historią II wojny swiatowej, a szczególnie jej tajemnicami i epizodami, o których wielu jej uczestników wołałoby zapomnieć. Obie recenzowane przeze mnie prace to kolejne książki w jego dorobku. Pierwszym był tytuł "Zamek Książ - zapomniana tajemnica" opublikowany w 2000 roku przez wydawnictwo Cinderella Books. Później "Radomierzyce. Archiwa pachnące śmiercią", Warszawa 2004. W 2008 roku "Rozkaz-...

 

W sieci ruszyła kampania reklamowa Wydawnictwa Znak

Wydawnictwa

Pod hasłem "Zwariowaliśmy! Rozdajemy książki!" Wydawnictwo Znak promuje specjalną ofertę przygotowaną przez swoją księgarnię internetową.

 

Powstanie nagroda dziennikarska im. Krystyny Bochenek

Sejmik woj. śląskiego jednogłośnie poparł w środę inicjatywę ustanowienia Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego i Nagrody im. Krystyny Bochenek. Przedsięwzięcie ma upamiętnić tragicznie zmarłą wicemarszałek Senatu i promować region.

 

Wrocław: uczelnie wyższe pod lupą wydawnictw

Wydawnictwa

"Polska Gazeta Wrocławska": Szefowie największych wydawnictw naukowych zdecydowali wczoraj, że zatrudnią agencję detektywistyczną. Ma wyłapywać przypadki łamania praw autorskich w szkołach wyższych. Uniwersytet Wrocławski jest jedną z uczelni zagrożonych akcją wydawców

 

Wydawnictwo Znak wybrało po raz kolejny

Wydawnictwa

Dwa miesiące temu informowaliśmy za Instytutem Monitorowania Mediów, że wydawnictwo Znak wybrało agencję by wspierać w sieci promocję jednej z książek.

 

Wydawnictwo Pascal ma nową agencje PR

Wydawnictwa

Agencja Too PR od 1 września r. obsługuje wydawnictwo Pascal. W ramach współpracy agencja odpowiedzialna będzie za prowadzenie wybranych działań PR.

 

Znak wykorzysta WOMM przy promocji książek

Wydawnictwa

Agencja VanguardPR nawiązała współpracę ze Społecznym Instytutem Wydawniczym "Znak"

 

Starość jest piękna. Manifest przeciwko kultowi młodości

Nowości

W społeczeństwie, dla którego pieniądze, sukces, władza, a zwłaszcza młodość stały się bogiem, nie ma już miejsca dla ludzi starych. Usuwa się ich z ich własnych domów rodzinnych, zamyka w domach starców, pozbawia praw stanowienia o sobie, mówiąc krótko: traktuje się ich jak kulę u nogi. W oczach społeczeństwa starość nie przedstawia sobą żadnej wartości: jesień życia stała się czymś z definicji negatywnym - kojarzy się głównie z nieczynnością zawodową, brakiem celu, brakiem radości życia, po...

 

Kolejne krakowskie murale

Dwa wielkopowierzchniowe murale historyczno-edukacyjne mają powstać w przyszłym roku w Krakowie. Pierwszy - Grunwald 1410, będący kopią obrazu Jana Matejki - ma być gotowy przed lipcowymi obchodami 600. rocznicy bitwy. Drugi, pod nazwą "Miasto Księga", ma przedstawiać historię polskiej literatury.

 

Śniadanie Literackie z Rafałem Kosikiem

Wokół książek

Szanowni Państwo, mamy zaszczyt w imieniu Organizatorów zaprosić Państwa do udziału w pierwszym "Śniadaniu Literackim" w "Cafe Colombia". Proponują Państwu możliwość spotkania, w nieformalnej atmosferze, z przedstawicielami oficyn wydawniczych, którzy podzielą się informacjami na temat szykowanych premier i swoich planów wydawniczych.

 

Polski PR bez tajemnic, czyli „PRacownik” już w księgarniach!

Nowości

„Bohaterem tej nic niewartej opowieści byłem ja. Wszystko, co miało w niej miejsce, faktycznie zdarzyło się w rzeczywistości. Wówczas do rzeczywistości należał koniec 2007 i pierwsza połowa 2008 roku. Ta historia opowiada o ludziach, podzielonych na małe grupy lub występujących pojedynczo.

 

Próba czytana sztuki Elfriede Jelinek "Ballada o trzech ważnych mężczyznach oraz kręgu osób wokół nich"

Austriackie forum kultury w Warszawie i Agencja ADiT i Teatr Wytwórnia* zapraszają na próbę czytaną sztuki Elfriede Jelinek pt. "Ballada o trzech ważnych mężczyznach oraz kręgu osób wokół nich".

 

VanguardPR z wydawnictwem Zaszafie.pl

Agencja public relations VanguardPR nawiązała współpracę z wydawnictwem Zaszafie.pl w zakresie wprowadzenia na rynek oraz promocji nowych pozycji literatury dziecięcej.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.