RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Akacja Szymborskiej

Akacja Wisławy Szymborskiej i buk jej życiowego partnera Kornela Filipowicza zostały zasadzone w poniedziałek w ogrodzie Dworku Łowczego w Krakowie.  

 

W sierpniu w Axis Mundi: wywiady Woody Allena pod redakcją Roberta E.Kapsisa

Nowości

Wydawnictwo Axis Mundi znane jest z serii znakomitych książek autobiograficznych i biograficznych poświęconych znanym reżyserom i aktorom. Kolejną zapowiedzią z tej serii jest zbiór wywiadów z Woody Allenem:

 

Konkurs z wydawnictwem Axis Mundi i Woody Allenem

Konkursy

Polecamy Państwu w dniu astronomicznego lata konkurs czytelniczy, którego patronem jest wydawnictwo Axis Mundi znane ze świetnej serii książek autobiograficznych i biograficznych poświęconych znanym aktorom i reżyserom. Najnowszą jest zapowiadany na sierpień zbiór wywiadów z popularnym i cenionym w Polsce Woody Allenem.:

 

Noc Bibliotek w Bibliotece Jagiellońskiej

Biblioteka Jagiellońska ma przyjemność zaprosić do udziału w ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, organizowanej 4 czerwca 2016 r., w godz. 19.00-23.00.

 

Noc Bibliotek już 4 czerwca

Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Nocą 4/5 czerwca w całej Polsce otworzy się już ponad 860 bibliotek, a wciąż dołączają kolejne.

 

Majówka z Impulsem + dodatkowy 20% rabat ✔

Nowości

Do zaczytanej majówki zaprasza krakowska Oficyna Wydawnicza Impuls:

 

100 polskich książek, które trzeba przeczytać

Wydarzenia

Już 23 kwietnia wszyscy miłośnicy literatury obchodzą Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji organizatorzy akcji CzytamPolskie.pl przygotowali zestawienie 100 polskich książek, które warto przeczytać.

 

Interesująca nowość w Libronie: „Mistrzowie podejrzeń – afirmacja, negacja czy przezwyciężenie?"

Nowości

Krakowskie wydawnictwo naukowe LIBRON znane jest z ciekawej i intresującej oferty tytułowej. Tym razem poleca „Mistrzowie podejrzeń – afirmacja, negacja czy przezwyciężenie?" pod redakcją Jowity Guja.

 

W PIW-ie - Książka jest kobietą!

Wydawnictwa

Książka jest kobietą! „Ewa jutra”, „Mężczyzna i dwie kobiety” Doris Lessing, listy Modrzejewskiej, wspomnienia o Annie German, Marii Kownackiej i wiele innych.

 

Nowość OW ATUT: „Książka i biblioteka w procesie komunikacji społecznej"

Nowości

Swoje badania nad książką i biblioteką w procesie komunikacji społecznej prezentują pracownicy wrocławskiego Instytutu Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa, a także innych ośrodków akademickich.

 

Tych słów najbardziej nie lubią Polacy!

Biblioteki

Konkubina” i „konkubent” to zwycięzcy głosowania na najmniej lubiane przez Polaków słowa. Internetową akcję „Słowa, które chcemy zapomnieć” zorganizowała Biblioteka Śląska w Katowicach w związku z obchodzonym w minionym tygodniu Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego

 

Recenzja: „Uczłowieczyć komunikację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej", Henryka Kwiatkowska

Recenzje

W ramach nowej serii "Palące Problemy Edukacji i Pedagogiki" ukazała się praca pod redakcją naukową Henryki Kwiatkowskiej pt. „Uczłowieczyć edukację. Nauczyciel wobec ucznia w przestrzeni szkolnej".

 

Jeden bilet podwójna korzyść - rusza wielki „Pociąg do książki"

Wydawnictwa

Już nie musisz z nudów ślepo wpatrywać się w okno. Kup bilet na przejazd pociągami uruchamianymi przez Przewozy Regionalne Oddział Łódzki i wczytaj się w najważniejsze polskie premiery i książkowe bestsellery.

 

Recenzja: „Ocalić od zapomnienia", pamiętniki, szkice biograficzne, wspomnienia

Recenzje

4 czerwca 2011 roku Stowarzyszenie Lekarzy Dolnośląskich i Wychowanków Medycyny Wrocławskiej ogłosiło konkurs na monografie wspomnienia i pamiętniki wybitnych lekarzy dolnośląskich, a zarazem społeczników, którzy dbając o zdrowie mieszkańców obszaru Dolnego Śląska, tym samym dbali o szeroko rozumiany rozwój regionu przyczyniając się niejako dom wzrostu jego znaczenia w powojenne Polsce.

 

Nowość wydawnictwa naukowego Katedra: "Zwodnicze imaginarium. Antropologia neoliberalizmu"

Nowości

Książka jest zbiorem piętnastu artykułów badaczy zajmujących się problematyką neoliberalizmu w kontekście przemian społeczno-kulturowych.

 

Recenzja: „Życie prywatne Polaków w XIX wieku" pod red. naukową Jarosława Kity i Mateusza Klemperta

Recenzje

Wielki projekt badawczy, który jest pokłosiem drugiej ogólnopolskiej konferencji naukowej z tego cyklu doczekał się w końcu podsumowania w postaci wydanych kolejnych trzech tomach zatytułowanych „Życie prywatne Polaków XIX wieku. Portret kobiecy. Polki w ramach epoki". Prace ukazały się pod redakcją naukową Jarosława Kity, Mateusza Klemperta i Marii Korybut-Marciniak.

 

Najlepsze debiuty 2015 roku według Redakcji Portalu Księgarskiego

Koniec roku przynosi nam jak zawsze sporo różnych podsumowań, a najczęstszymi wśród nich są „listy najlepszych książek" podzielonych na kategorie. Jedną z nich jest „Lista najlepszych debiutantów". Nie dzielimy jej na podgrupy, lecz skupiamy się głównie na pokazaniu nowych twarzy, które zadebiutowały w 2015 roku:

 

Powstaje Pocisk - magazyn literacko-kryminalny

Wydarzenia

W lutym ukaże się pierwszy numer magazynu poświęconego zbrodniom. Szefem działu literackiego został Łukasz Orbitowski.

 

Pierwsze polskie wydanie kolekcji unikatowych rysunków anatomicznych Leonardo da Vinci „Mechanika człowieka"

Nowości

„Mechanika człowieka” to pierwsze w Polsce wydanie książki „Leonardo da Vinci: The Mechanics of Man”, zawierające dokonania wybitnego i genialnego uczonego oraz artysty, na polu anatomii narządu ruchu człowieka.

 

"NieObcy" - książka pomoże uchodźców

Wydarzenia

Andrzej Stasiuk, Olga Tokarczuk, Paweł Huelle, Małgorzata Szejnert - to tylko niektórzy z autorów, którzy przekażą swoje teksty do książki, z której dochód zostanie przekazany na pomoc uchodźcom. Wsparcia redakcyjnego udzieli Wydawnictwo Czarne, a medialnego "Gazeta Wyborcza".

 

Lektura obowiązkowa! Już wkrótce do księgarń trafi nowa książka Piotra Semki pt. "My reakcja"

Nowości

Podczas zakończonego w sobotę gdyńskiego festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, odbyła się prezentacja nowej książki Piotra Semki pt. „My reakcja”.

 

Książka w podróży - akcja PKP Intercity, Matras Księgarnie i partnerzy

Wydarzenia

Od 14 września pasażerowie PKP Intercity mogą korzystać z darmowych e-booków oraz dużych zniżek na zakup książek dzięki akcji „Książka w podróży". Wspólna inicjatywa PKP Intercity, Matras Księgarnie, księgarni Publio.pl i biblioteki internetowej Wolne Lektury, przy wsparciu merytorycznym Instytutu Książki, promuje czytanie - doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu w pociągu.

 

Klasyka: Reaktywacja. Odsłona dziewiąta

Wydarzenia

Latem zwalniamy tempo i oddajemy się lekturze smakowitych literackich kąsków! Wspólnie z Gazetą Wyborczą i Programem 3 Polskiego Radia przywracamy do czytelniczego kanonu klasykę światowej literatury.

 

Przywrócenie terminu ogłaszania listy podręczników zmniejszy problemy z dostępnością

Wydawnictwa

Pojawiające się problemy z dostępnością niektórych podręczników w księgarniach nie są „cichą zemstą” wydawnictw za ubiegłoroczną reformę podręcznikową ale skutkiem tej reformy – informuje Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki w odpowiedzi na publikacje prasowe.

 

Klasyka: Reaktywacja. Odsłona siódma

Wydarzenia

Latem zwalniamy tempo i oddajemy się lekturze smakowitych literackich kąsków! Wspólnie z Gazetą Wyborczą i Programem 3 Polskiego Radia przywracamy do czytelniczego kanonu klasykę światowej literatury. W ramach akcji „Klasyka: Reaktywacja″ zachęcamy do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – które w ciągu roku giną w powodzi nowszych tytułów.

 

Narodowe Czytanie „Lalki”

Wydarzenia

5 września 2015 roku odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa Lalka.

 

Wydawnictwa edukacyjne ponownie wspierają akcję Caritas "Tornister Pełen Uśmiechów"

Wydawnictwa

Już po raz czwarty wydawnictwa edukacyjne biorą udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”. Jest to największa inicjatywa, której celem jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie wyprawek szkolnych.

 

Jaka powinna być polska polityka historyczna? - kilkanaście eksperckich opinii

Wydarzenia

Antoni Dudek, Bronisław Wildstein, Andrzej Leder, Jerzy Stępień, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski - to tylko niektórzy naukowcy i publicyści, biorący udział w akcji “Jaka powinna być polska polityka historyczna?” realizowanej przez portal historyczny Histmag.org.

 

Letnia promocja w wydawnictwie DIALOG nabiera tempa

Nowości

Dla uczczenia pełni lata wydawnictwo akademickie DIALOG wzbogaciło o kilkadziesiąt tytułów swoją promocyjną ofertę

 

Klasyka: Reaktywacja. Odsłona pierwsza

Wydarzenia

Instytut Książki nie zwalnia tempa również latem i oddaje się lekturze smakowitych literackich kąsków! Wspólnie z Gazetą Wyborczą i Programem 3 Polskiego Radia przywraca do czytelniczego kanonu klasykę światowej literatury. W ramach akcji „Klasyka: Reaktywacja″ zachęca do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – które w ciągu roku giną w powodzi nowszych tytułów.

 

Wydawnictwo Dialog - Wielka letnia promocja

Nowości

Ogłaszamy hasło: Lato bez bez wielkiej promocji Wydawnictwa Akademickiego Dialog, latem straconym!

 

Klasyka: Reaktywacja

Wydarzenia

Tego lata Instytut Książki pragnie zachęcić księgarzy do promowania, a czytelników do czytania wydanych ostatnio w Polsce pozycji literatury światowej, dzieł wybitnych i klasycznych – nawet jeśli dotąd szerzej nieznanych.

 

Kultura na ulicy - akcja w ramach kampanii "ocalksiazki"

Wydarzenia

To nie analiza stanu polskiej kultury ani nawet nie przepowiednia przyszłości. Rzecz należy traktować dosłownie.

 

Czytaj polską literaturę i pomagaj bibliotekom!

Biblioteki

18 czerwca ruszyła akcja społeczna „Czytam polskie”, której celem jest zebranie środków na zakup współczesnej polskiej literatury dla najmniejszych i najbardziej potrzebujących punktów bibliotecznych.

 

Recenzja: „Makaton w rozwoju osób ze złożonymi potrzebami komunikacyjnymi"

Recenzje

Praca pod redakcją Bogusławy Beaty Kaczmarek pt. „Makaton w rozwoju osób ze złożonymi problemami komunikacyjnymi" ma na celu wieloaspektowe przedstawienie programu językowego, który umożliwia porozumiewanie się dzieciom oraz dorosłym posługującym się mową w stopniu znacznie ograniczonym lub nie mówiącym w ogóle

 

Majowe bestsellery Oficyny Impuls

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS z Krakowa ustanawia maj miesiącem kolejnej akcji rabatowej!

 

Warszawa Czyta Chamowo. Dziś start akcji!

Wydarzenia

Już dziś startuje trzecia edycja akcji WARSZAWA CZYTA, która potrwa do 10 maja. Oficjalnie zainauguruje ją slam poetycki Podsłuchiwanie.

 

Kampania "Ocal książki" przekonuje, że książki zmieniają rzeczywistość i poszerzają horyzonty

Przeszło połowa Polaków otwarcie przyznaje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie kupiła ani jednej książki, w tym również książki dla dzieci. Z okazji Światowego Dnia Książki Polska Izba Książki rozpoczyna kampanię #ocalksiazki, mającą w bezpośredni sposób nawiązywać do benefitów ustawy o książce.

 

„Przeczytam 52 książki w 2015 roku" - internetowa zachęta do lektury -

Sondaże na temat czytania książek przez Polaków już od dawna przynoszą zatrważające rezultaty. Zdecydowana większość rodaków w ogóle nie sięga w ciągu roku po książkę, a przyznający się do lektury czytają najwyżej jedną lub dwie pozycje rocznie.

 

Od 10% do 50% rabatu w Impulsie! Uwaga nowe poradniki, wznowienia, promocje...

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS proponuje 10% do 50% rabatu na swoje nowe poradniki wznowienia i promocje!

 

Wiosenna wyprzedaż - słowo/obraz terytoria

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria ogłasza akcję: Wiosenną Wyprzedaż 250 tytułów !

 

Deportowani do ZSRS - nowość Wydawnictwa Akademickiego DIALOG

Nowości

Szanowni Państwo, wydawnictwo Dialog informujemy z dumą, że w ich księgarni jest już dostępna książka "Deportowani do ZSRS. Relacje ofiar gułagu".

 

Qltowa Marka PWN

Wydawnictwa

Redakcja Biznes Trendy w dzienniku Rzeczpospolita oraz redakcja portalu ForumBiznesu.pl przyznała marce PWN tytuł Qltowa Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma.

 

Matras promuje polskich debiutantów

Księgarnie

Matras rozpoczyna promocję debiutów literackich polskich autorów. Po 10 kwietnia w każdej księgarni Matras i na matras.pl znajdzie się dedykowana półka debiutantów. Wyraźna ekspozycja debiutujących autorów i ich książek to wkład Księgarni Matras w promowanie młodych pisarzy i ułatwienie im dostępu do czytelników. Partnerem tego długofalowego projektu jest portal xiegarnia.pl.

 

Apel: Ratuj PIW, ratuj książkę

Wydawnictwa

Od tygodnia nagłaśniana jest akcja zbierania podpisów pod apelem przeciw likwidacji PIW. W ciągu tygodnia udało się zebrać w internecie ponad 2 000 podpisów. Sprawą zainteresowały się media. Od kilku miesięcy polska inteligencja jednoczy się ponad podziałami politycznymi, wokół zadania uratowania jednej z ostatnich tak zasłużonych instytucji kultury polskiej.

 

Światowy Dzień Teatru z Impulsem

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza na obchody Światowego Dnia Teatru połączone ze specjalną promocją cenową!

 

"Czytam w podróży... Herberta"

Wydarzenia

Już dziś (24 marca, 2015r.) rusza III edycja akcji „Czytam w podróży...Herberta”! Już po raz trzeci wolontariusze ze szkół noszących imię Zbigniewa Herberta, jak również przedstawiciele innych szkół niezrzeszonych w Klubie Herbertowskich Szkół, będą rozdawać osobom podróżującym zakładki do książek z fragmentami utworów Zbigniewa Herberta, zachęcając do czytania.

 
 

Wiosenne podróże z Wydawnictwem BOSZ

Nowości

Z nadejściem wiosennej aury wydawnictwo BOSZ obniża a o 50% ceny swoich przewodników. Oferta aktualna do końca kwietnia.

 

Allegro, Universal McCann i New Age Media prezentują nowy wymiar czytelnictwa

Księgarnie

Już w ten weekend w Cinema City Arkadia rusza niestandardowa akcja kinowa wspierająca premierę pierwszej wydanej przez Allegro interaktywnej powieści – „Starość aksolotla”.

 

Województwo podlaskie wspiera czytelnictwo w regionie

Wydarzenia

Dziewięć lokalnych samorządów podpisało we wtorek (10 marca) z samorządem województwa podlaskiego porozumienie dotyczące wspierania rozwoju czytelnictwa.

 

2,5 tys. zebranych książek w Poznaniu. Projekt Zaczytani

Od 2013 roku w szpitalach w całej Polsce powstają Biblioteczki Małego Pacjenta. Fundacja „Zaczytani" pomysłodawca projektu, udostępnia specjalne regały oraz dba o zapas książek na oddziałach dziecięcych.

 

Nowość wydawnictwa Semper: „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku"

Nowości

Informujemy za wydawnictwem naukowym Semper, iż w koedycji z Wydawnictwem Naukowym Uniwersytetu Warszawskiego wydali monumentalne dzieło zbiorowe (autorzy polscy i zagraniczni) pt. „Metodologia, metoda i terminologia grafiki i rysunku Teoria i praktyka": redakcja naukowa Jolanta Talbierska.

 

Haiku dla Warszawy - konkurs - Wiersze w metrze

Wydarzenia

od 1 marca w warszawskim metrze na ekranach, naklejkach a także stronie www wydarzenia wierszewmetrze.eu mamy przyjemność przedstawiać mieszkańcom Warszawy wyjątkowy projekt kulturalny - Wiersze w Metrze.      

 

W 2015 roku Warszawa Czyta „Chamowo” Mirona Białoszewskiego!

Wydarzenia

„Chamowo" Mirona Białoszewskiego zostało wybrane książką – bohaterką akcji Warszawa Czyta 2015.  

 

Polska książka potrzebuje ratunku – zakończenie akcji zbierania podpisów

Ludzie kultury, autorzy książek, artyści, publicyści, księgarze i wydawcy zwrócili się w liście otwartym do Pani Premier Ewy Kopacz i Parlamentarzystów z apelem o szybkie uchwalenie przepisów o jednolitej cenie książki.

 

Wiersze w metrze powracają! 1 marca / Warszawa

Wydarzenia

1 marca rusza piąta edycja „Wierszy w metrze“. Przez miesiąc codzienne przejazdy komunikacją miejską w Warszawie będą miały nowe, poetyckie oblicze.

 

300 Ksiązka za 9,90 ZŁ - wybierz 1 dowolny tytuł na znak.com.pl w promocyjnej cenie

Nowości

Społeczny Instytutu Wydawniczy ZNAK poleca około 300 tytułów ze swojego katalogu wydawjnicze3go w cenie tylko 90, 90 zł!

 

Nowa nagroda tygodnika Polityka - konkurs na najlepszą pracę magisterską o PRL.

Wydarzenia

Z inicjatywy rodziny Mieczysława F. Rakowskiego, wieloletniego redaktora naczelnego POLITYKI, zrodził się pomysł ufundowania nagrody jego imienia, która pobudzałaby badania nad dziejami Polski lat 1945–1989 i wyróżniała wybitne prace z tego zakresu.

 

Wybieramy książkę, która stanie się bohaterką akcji Warszawa Czyta 2015!

Wydarzenia

W maju 2015 odbędzie się trzecia edycja akcji WARSZAWA CZYTA. Znów na kilka dni zmienimy całe miasto w dyskusyjny klub książki.  

 

Wiersze w metrze powracają

Wydarzenia

Już w marcu w Warszawie piąta edycja Wierszy w metrze. Przez cały marzec codzienne przejazdy komunikacją miejską w Warszawie będą miały nowe, poetyckie oblicze.      

 

Hmmmm i jak tu się nie skusić...!

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS kusi świetnymi tytułami w niskich cenach:

 
 

Okazja dla Przedszkolaków i nie tylko!

Krakowska oficyna wydawnicza IMPULS obniża ceny książce nie tylko dla Przedszkolaków i Przedszkolanek:

 

„Polacy nie gęsi..." - akcja promująca rodzimych autorów!

Od lat panuje w Polsce przekonanie, że zagraniczne jest lepsze od tego co rodzime. Nierzadko to błąd. Do tego wniosku doszła Julita Sobolewska, blogerka i miłośniczka literatury, i chcąc z tym coś zrobić, 9 listopada 2013 powołała do życia akcję Polacy Nie Gęsi i Swoich Autorów Mają.

 

Wyprzedaż! 3 książki × 3 ceny × 3 roczniki

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria ogłasza akcję wyprzedaży: 3 książki x 3 ceny x 3 roczniki:

 

„Muzea Narodowe za złotówkę” elementem programu Kultura Dostępna

Wydarzenia

Warszawa, Kraków, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Kielce, Poznań - to miasta, w których uczniowie i studenci do 26. roku życia mogą zwiedzać muzea narodowe za złotówkę. Do rozpoczynającego się 1 lutego br. programu przyłączyły się też inne instytucje. Ich oferta stanowi element realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projektu Kultura Dostępna.

 

Nagroda Turowicza dla Marcina Zaremby

Wydarzenia

Historyk Marcin Zaremba otrzymał Nagrodę im. Jerzego Turowicza za 2014 r. Jury nagrodziło go za książkę "Wielka trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys". Statuetkę laureat odebrał w piątek w Muzeum Manggha w Krakowie.

 

Przedszkola dostają książkę GRATIS!

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS ogłasza akcję: do każdego zamówienia złożonego na stronie www.impulsoficyna.com.pl 1 książka gratis!

 

52 Book Challenge PL wychodzi z sieci. Startuje Poczytajże!

Wydarzenia

Za sprawą internetowej inicjatywy 52 Book Challenge PL 83 tysiące Polaków wyraziło wolę czytania w tym roku najmniej jednej książki na tydzień.

 
 

Recenzja: „Władysław Hasior. Europejski Rauschenberg"

Recenzje

Władysław Hasior jest osobnym zjawiskiem na polskiej scenie artystycznej. Nie wiem, ile podobieństw łączy go z Rauschenbergiem, ale wiem jedno, jego plebejskość, mistyczna ludyczność i empatia dociera do nas zaklęta w przedmiotach, rzeczach i akcesoriach użytych do konstrukcji jego rzeźb, tableau czy emballages.

 

Picturebook - ponad 30 tytułów w świątecznych cenach.

Nowości

Ponad 30 tytułów w ścinających choinki cenach Przygotowaliśmy trzy rodzaje specjalnych kategorii rabatowych:

 

"Wykwintna kuchnia polska" – rabat 20%

Nowości

Wydawnictwo BOSZ anonsuje świąteczną promocję "Wykwintnej kuchni polskiej" -do 20% rabatu od ceny detalicznej!

 

30% rabatu na zakupy w księgarni Wydawnictwa a5

Nowości

Drodzy Państwo, przez kolejne kilka dni, do wtorku 2 grudnia wszystkie tytuły, całą ofertę naszej księgarni internetowej można kupić z 30% rabatem.

 

Pomysły na świąteczne prezenty na matras.pl

Księgarnie

Zapach pomarańczy, smak piernikowego ciasta, łańcuch z kolorowego papieru na choince z cherubinem na szczycie, biały opłatek, kolęda „Lulajże, Jezuniu” , dźwięk dzwonka u sań Świętego Mikołaja, uśmiech dziecka na widok prezentu wyłaniającego się spod kolorowego opakowania...  

 

Już ponad 30 000 internautów bojkotuje sieć sklepów Empik

Księgarnie

Po tym jak sieć sklepów Empik zdecydowała, że twarzami jej świątecznej kampanii będą znana z chwalenia się aborcjami Maria Czubaszek oraz znany z satanizmu i darcia Biblii Adam Darski „Nergal”, wśród klientów powstało oburzenie.

 

Wydawnictwo WAM: prezenty-kupon rabatowy

Nowości

Przesyłamy specjalny kupon rabatowy od wydawnictwa WAM. Mamy nadzieję, że umożliwi on Państwu obdarowanie wszystkich bliskich pięknymi prezentami.  

 

Nowości i bestsellery 40% taniej

Nowości

Ceny lecą w dół! Do 24 listopada nowości i bestsellery wydawnictwa słowo/obraz terytorium do 40% taniej.

 

Wyd literackie Fantastyczna promocja do 50% taniej!

Nowości

Uwaga, uwaga! Ponieważ nieuchronnie zbliżamy się do końca 2014 roku, czas najwyższy na podsumowania. Od najbliższego poniedziałku, tj. 17 listopada, przez 12 kolejnych dni roboczych, Wydawnictwo Literackie będzie Wam prezentować bestsellery swojej księgarni internetowej.

 

Słowo/obraz terytoria: Przyznaj sobie rabat

Nowości

Zaproponuj na facebooku książkę, którą chciałbyś kupić taniej - książka pojawi się na stronie z 30% rabatem.

 

Wielka akcja promocyjna Wydawnctwa BOSZ na GRUPONIE!

Wydawnictwa

30% zniżki na zakup nawet 12 książek z wydawnictwa Bosz - do wyboru 250 tytułów na bosz.com.pl

 

Wszystkie ebooki za 9,90 zł i 19,90 zł

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria anonsuje wielką akcję przeceny wszystkich e-booków, w cenie od 9, 90 zł i 19, 90 zł.

 

Dwie promocje na dwie rocznice. Aż do 50% rabatu!

Nowości

Z okazji 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej, która przypadła dokładnie 28 lipca, przygotowaliśmy dla Was promocję na nasze najlepsze książki historyczne! Nie przegapcie – w tym tygodniu aż do 50% rabatu!

 

Wirtualna Biblioteka Krakowa znów zachęca do czytania

Internet

W Krakowie rusza akcja "Czytaj KRK!". Każdy kto kocha literaturę i pobierze na telefon specjalną, darmową aplikację będzie mógł w sierpniu bezpłatnie wypożyczyć jeden z dziesięciu e-booków.

 

"63 dni życia i walki" - album Wydawnictwa BOSZ upamiętniający Powstanie Warszawskie

Nowości

Prezentujemy Państwu wyjątkowy album opublikowany przez wydawnictwo BOSZ, który swoją premierę będzie miał 1 sierpnia, w dniu 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 

A zegar tyka - Oficyna Impuls poleca i zaprasza

Nowości

W przyrodzie czas ekstraordynaryjny. Dogorywamy z resztą świata, wyglądając końca kanikuły. Tymczasem, choć świat zastygł w spiekocie, zegar wciąż tyka – sklepy dyskretnie zmieniają wystrój, a w naszej Oficynie ściśle pedagogiczna nowość: "Codzienność szkoły. Nauczyciel".

 

Przystanek Woodstock zbiera książki dla bibliotek

Biblioteki

Or­ga­ni­za­to­rzy Przy­stan­ku Wo­od­stock na­ma­wia­ją osoby, które za­mie­rza­ją przy­je­chać na te­go­rocz­ny fe­sti­wal do Ko­strzy­na nad Odrą, aby za­bra­ły ze sobą książ­ki, które mo­gły­by wzbo­ga­cić gmin­ne i miej­skie bi­blio­te­ki.

 

W ZNAKU ponad 200 tytułów -45%

Nowości

Instytut Wydawniczy ZNAK wprowadza letnią akcję rabatową na ponad 200 tytułów ze swojego katalogu taniej o 45%.

 

Wszystkie książki (oprócz 2014 r.) za 9,90 zł i 19,90 zł!

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria zachęcają do skorzystania wielkiej przeceny książek z lat poprzednich:

 

O Janie Blochu w Muzeum Żydów Polskich w czwartek 17 lipca

Wydawnictwa

Zapraszamy na spotkanie z osobą Jana Blocha – największego filantropa, pacyfisty i kapitalisty XIX wieku; niedoszłego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, fundatora Politechniki Warszawskiej i wielu innych ciekawych przedsięwzięć –opisaną w książce pod red. Andrzeja Żora.

 

Recenzja: "Historia dla ludzi. Krytyczny wymiar edukacji historycznej

Recenzje

Jak uczyć historii w zglobalizowanym świecie, jak rozumieć jej sens w Europie bez granic? Na co postawić nacisk; na narodowe wątki tożsamości czy europejski uniwersalizm?

 

Lato w Impulsie? Na termometrze 50%

Nowości

Krakowska Oficyna wydawnicza IMPULS poleca swoją akcję: letnie kody promocyjne, aż do do 50% rabatu!

 

Barbarzyńskie promocje, czułe ceny!

Nowości

Mimo że lato w pełni, a w branży księgarskiej powoli zaczyna się sezon ogórkowy, my nie zasypiamy gruszek w popiele i zapraszamy Was do zakupów w naszym sklepie internetowym, w którym znajdziecie naprawdę BARBARZYŃSKIE PROMOCJE, ale za to uwieńczone CZUŁYMI CENAMI :)

 

Darmowa Dostawa w Impulsie

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS poleca państwa uwadze akcję "Darmowa Dostawa" 26 -27 czerwca 2014:

 

Weź książkę na wakacje!

Nowości

Gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria polecają swoje atrakcyjne tytuły jako wakacyjną lekturę, w ramach akcji "Weź książkę na wakacje":

 

Zmarł Filip Trzaska

Wydarzenia

W wieku 95 lat 10 czerwca odszedł księgarz, wydawca, autor podręczników edytorskich (wznawiany wielokrotnie „Poradnik redaktora”, „Podstawy techniki wydawniczej”, a także „Redakcja techniczna książki”) Filip Trzaska.

 

Zobaczcie jak to pies zapowiadał pogodę...

Nowości

Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza wszystkich swoich czytelników na "Lato z Impulsem"

 

Wydawnictwo W.A.B. rekordzistą wśród wydawców najważnieszych książek ostatniego ćwierćwiecza!

Nowości

"25 książek na 25-lecie” Z okazji 25-lecia wolnej Polski słuchacze Dwójki Polskiego Radia wybiorą 25 najważniejszych książek, które ukazały się w latach 1989-2014.

 

Jeszcze tylko 5 dni do końca promocji! Podsyłamy (Im)pulsy na Dzień Dziecka i nie tylko... Czy może nowa promocja?

Nowości

Zapraszamy Czytelników do przygody majowej z nowościami oficyny wydawniczej IMPULS zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej, zapraszamy do nowych konkursów, do promocji "Majówka z Impulsem", do nowych recenzji i ciekawych aktualności:  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.