RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Już 8 sierpnia pierwsza, obszerna książka o Światowych Dniach Młodzieży!

Nowości

Papież Franciszek dopiero w niedzielę wieczorem opuścił Polskę, ale już ukazało się dzieło, dzięki któremu Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pozostaną niezapomniane.

 

Wystawa „Album Sienkiewiczowskie”

Rynek, Wydarzenia

Trwa wystawa poświęcona zarówno twórczości, jak i samej sylwetce Henryka Sienkiewicza ­jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy.

 

Wydawnictwo Jedność poleca albumy: Wilno - Lwów

Nowości

Kieleckie wydawnictwo JEDNOŚĆ poleca Państwa uwadze dwa znakomite wydawnictwa albumowe poświęcone dwóch szczególnym dla Polaków miastom: Wilnu i Lwowowi.

 

Wydawnictwo Arkady poleca - monumentalne opracowania albumowe

Nowości

Wydawnictwo Arkady od lat publikuje znaczące pozycje artystyczne poświęcone wybitnym artystom, ich dziełom, dokumentujące ich twórczy dorobek. Oto kilka z tych wybitnych publikacji:

 

Poznaj malarstwo Malczewskiego - rozszerzyliśmy serię "Malarstwo"!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ powiększa serię „Malarstwa"o kolejne albumy znanych malarzy. Tym razem o album z obrazami Jacka Malczewskiego:

 

„Samochody, motocykle” – Wydawnictwo BOSZ przedstawia nowość, pierwszą z cyklu Moto Retro

Nowości

Dwudziestolecie międzywojenne. Warczące samochody powoli zaczynają zapełniać drogi Drugiej Rzeczpospolitej, lśniące motocykle kradną serca dam.

 

Nowość! Zapomniana wojna 1914-1918. Front wschodni

Nowości

Wydawnictwo BOSZ prezentuje swoją tegoroczną nowość - album pt. „Zapomniana wojna 1914-1918. Front wschodni":

 

W BOSZ-u: Tysiące słodkich smaków - "Wykwintne desery polskie"

Nowości

Wydawnictwo BOSZ nie zwalnia publikując coraz bardziej wykwintne i smakowite albumy!

 
 

Wydawnictwo BOSZ - zobacz świat, którego już nie ma

Nowości

Wydawnictwo BOSZ poleca zaginiony karpacki świat bojków i , łemków:

 

Od piątku album "Polska przyroda" 50% taniej!

Nowości

Wydawnictwo BOSZ informuje o piątkowej promocji cenowej albumu "Polska przyroda" i to o 50% taniej!

 

Nowość! Najlepsze zdjęcia Bieszczadów w miniaturowym albumie

Nowości

Wydawnictwo BOSZ proponuje - rzuć to wszystko i wyjedź w Bieszczady?

 

Zaproszenie na premierę albumu "Praga w starej fotografii"

Wydawnictwa

Z przyjemnością zapraszamy w imieniu wydawnictwa BOSZ na premierę albumu Praga w starej fotografii, która odbędzie się 30 czerwca o godzinie 18:30 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Premierze towarzyszyć będzie rozmowa z autorem zdjęć - Panem Jerzym Woropińskim oraz prezentacja zdjęć pochodzących z albumu.    

 

„Lwów. Dzieje miasta" - wyjątkowy album od Jedności

Nowości

Jedyne takie miasto, jeden taki album…Lwów. Cokolwiek by napisać na dopełnienie tego magicznego dla wielu Polaków słowa, pozostanie w cieniu nazwy miasta.

 

Premiera albumu "Warszawa lata 60."

Nowości

Z przyjemnością informujemy o wydaniu przez wydawnictwo BOSZ kolejnego albumu w serii FOTO RETRO. Album „Warszawa lata 60." powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i jest trzecim albumem w serii przedstawiającej obrazami codzienność Warszawy.

 

Wydawnictwo Volumen: album "Legiony Polskie 1914-1918"

Nowości

  Legiony Polskie tworzyli ludzie w zróżnicowanym wieku, różnych wyznań, warstw społecznych i narodowości; łączyła ich wiara w niepodległość, podtrzymywana później aż do 1989 r. - przypomniał prof. Andrzej Nowak, który napisał wstęp do albumu "Legiony Polskie 1914-1918".  

 

„Warszawa lata 50" - premiera wydawnictwa BOSZ

Nowości

z przyjemnością informuję o wydaniu kolejnego albumu w serii Foto retro. Album „Warszawa lata 50". powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym i jest drugim, po Warszawie lata 40., albumem przedstawiającym obrazami losy powojennej Warszawy.

 

Warszawa lata 40. - nowy tytuł Wydawnictwa BOSZ

Nowości

z przyjemnością informuje o wydaniu pierwszego albumu w naszej nowej serii FOTO RETRO. Album Warszawa lata 40. powstał we współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym.

 

"63 dni życia i walki" - album Wydawnictwa BOSZ upamiętniający Powstanie Warszawskie

Nowości

Prezentujemy Państwu wyjątkowy album opublikowany przez wydawnictwo BOSZ, który swoją premierę będzie miał 1 sierpnia, w dniu 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej…

Księgarnie

Zapraszamy na spotkanie z autorem Piotrem Milewskim "Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej"… moderuje Wojciech Przesmycki.  

spotkanie autorskie, promocja książki, Piotr Milewski, już jako mały chłopiec, kochał podróże koleją, kiedy skończył 7 lat zaliczał się do grona doświadczonych pasażerów…podróżując pociągiem zadawało mu się, że odbyw a podróż w kosmos…pewnego dnia w mieszkaniu swojego kolegi Grzegorza-który znał wszystkie rozkłady jazdy i poznał wszystkie kolejowe trasy na terenie Polski- w ręce Piotra wpada album o drogach żelaznych. Jest w tym albumie jedno zdjęcie, przedstawiające „…ciemnozieloną lokomotywę jadącą nasypem. U podnóża ścieliła się trawiasta równina, w tle zachodziło słońce. Pociąg rzucał długi cień. Tory nie miały końca(…)” W wieku 30 lat, Piotr wsiadł pewnego deszczowego dnia w pociąg…z zapisków podróży Piotra, ze starych kronik…z dzienników Czechowa, z poezji Blaise’a Cendrarsa…z rozmów z prowadnicą, z rosyjska milicją, z uczestnikami święta 60. rocznicy zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej, z rozmów z Dymitrem…Borysem Michałowiczem Aszurowem…z Roksaną…i nie tylko…z tych zapisków, z tych spotkań podlanych herbatą i wódką …powstała książka pod tytułem „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej”. Książka ukazała się w Wydawnictwie Znak.
 

Ikony, gwiazdy, idole! - kolekcja Osobistych Albumów wydawnictwa Buchmann.

Nowości

Szanowni Państwo, Zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi publikacjami w serii Osobiste albumy wydawnictwa Buchmann.

 

Albumy w atrakcyjnych cenach - doskonały pomysł na prezent!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca kilkanaście albumów o różnej tematyce w doskonałych cenach jako doskonały pomysł na prezent:

 
 
 

Polecamy bogato ilustrowany album wyd. Drzewo Babel - "Maria Skłodowska-Curie - Listy"!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca Państwu bogato ilustrowany album wyd. Drzewo Babel - "Maria Skłodowska-Curie - Listy"!

 

Premiera luksusowego wydania albumu "Polska" Wydawnictwa BOSZ

Nowości

Z przyjemnością informujemy, że w sprzedaży ukazał się najnowszy album Wydawnictwa BOSZ - ekskluzywne wydanie albumu "Polska".  

 

Albumy wydawnictwa Olesiejuk - inspiracje dla Ciebie i Twojego domu!

Nowości

Wydawnictwo Olesiejuk poleca Państwu ciekawy wybór albumów mogących być ciekawą inspiracją dla Ciebie i Twojego domu!

 

Album o Virtuti Militari w 220. rocznicę ustanowienia orderu

Nowości

Z okazji 220. rocznicy ustanowienia Orderu Virtuti Militari Ministerstwo Obrony Narodowej i Centralne Archiwum Wojskowe wydały pamiątkowy album. Zamieszczone w nim zdjęcia i dokumenty przybliżają dzieje tego najwyższego polskiego odznaczenia wojskowego.

 

Seria albumów "Miasto w Biegu" przestawi życie codzienne miast

Nowości

Nakładem wydawnictwa Alegoria na początku czerwca ukaże się nowa seria czarno-białych albumów "Miasto w Biegu", która przedstawi życie codzienne polskich miast. Pierwsze albumy opiszą Warszawę, Wrocław i Trójmiasto.    

 

Ośrodek Kultury Ochota - Audiobook Juliusza Erazma Bolka na Światowy Dzień Książki

Nowości

23 kwietnia jest światowym Dniem Książki ustawionym przez UNESCO. Z tej okazji Ośrodek Kultury Ochoty wydał oryginalny dwupłytowy album poświęcony literaturze. Zawiera on audycję radiową „Szkiełko i oko” i koncertowy audiobook „Skróty szaleństwa” Juliusza Erazma Bolka.

 

"Z albumu Romana Jasińskiego"

Nowości

Polecamy nowość Państwowego Instytutu Wydawniczego "Z albumu Romana Jasińskiego" Roberta Jareckiego

 

"Cudowny świat" już w salonikach prasowych Kolportera

We wszystkich salonikach prasowych Kolporter i salonach Top-Press kupić można płytę "Cudowny Świat". Całkowity dochód ze sprzedaży tego albumu przeznaczony jest na budowę sztucznej komory serca dla dzieci.

 

125 lat motoryzacji w albumie od "Auto Świat" za 19,90 zł

Wydawnictwa

W poniedziałek 19 września ukaże się album "125 lat samochodu" prezentujący historię rozwoju motoryzacji. Liczącą ponad 200 stron publikację przygotowała redakcja tygodnika "Auto Świat" (Ringier Axel Springer Polska). Wydanie dostępne będzie także w wersji na tablet iPad.

 

Zobacz, gdzie kręcono znane filmy i seriale.

Gdzie powstała słynna scena z ,,Psów’’ Pasikowskiego ze zdaniem Bogusława Lindy ,,Nie chce mi się z tobą gadać’’?

 

Uwierzyć w wiosnę. Etiudy na temat nadziei

Nowości

"Uwierzyć w wiosnę. Etiudy na temat nadziei" - poetycki album o odkrywaniu nadziei i niezwykłości chwili w pięknie otaczającego świata, w drugim człowieku, w sobie, dostrzegając wąską smugę światła nawet tam, gdzie wydaje się, że panuje jedynie ciemność.

 

Promocja albumu biograficznego poświęconego Ryszardowi Kaczorowskiemu

Nowości

Firma Benkowski Publishing & Balloons - Bernarda Banaszuka opublikowała album biograficzny poświęcony ostatniemu Prezydentowi II Rzeczypospolitej Polskiej - Ryszardowi Kaczorowskiemu zatytułowany „Prezydent Polaków”.  

 

Fakt wydał album o Smoleńsku

Nowości

W sobotę 26 marca na rynku ukaże się nowy tytuł z serii Fakt Album. W książce "Cała prawda o Smoleńsku. Rekonstrukcja zdarzeń" dziennikarze Piotr Bugajski i Jerzy Kubrak, minuta po minucie odtwarzają wydarzenia tragicznego dnia 10 kwietnia 2010 roku.

 

Nowa książka Romy Ligockiej na Krakowskich Targach Książki

Zapowiedzi

Dla wszystkich wielbicieli Romy Ligockiej Wydawnictwo Literackie przygotowało niespodziankę - nowa książka Autorki będzie dostępna przedpremierowo na Krakowskich Targach Książki. Pani Roma będzie podpisywać swoje książki na stoisku B88 w sobotę , 6 listopada, o godzinie 12.00.

 

Promocja albumu w MBP

Biblioteki

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej i Starostwa Powiatowego zapraszamy na promocję albumu "Dziecko w fotografii Jana Maziejuka".

 

Wydano album poświęcony "Kadrówce"

Zapowiedzi

Historia Kompanii Kadrowej - pierwszej formacji wojska polskiego od czasu Powstania Styczniowego, dzieje marszów szlakiem "Kadrówki", a także 100 lat ruchu strzeleckiego, przedstawiono w albumie "W służbie Niepodległości" wydanym przez Muzeum Historii Kielc.

 

Niszowa księgarnia w sercu Krakowa

Księgarnie

Podczas gdy Zachód Europy szczyci się przytulnymi i kameralnymi miejscami kulturalnymi, do których lgnie każdy mieszkaniec czy turysta, tak spora część polskich niszowych przedsięwzięć pozostaje dalej wyłącznie w świadomości osób stricte zaangażowanych w ulubioną dziedzinę kultury, bądź znających dane miejsce z racji swojego zamieszkania.

 

Ukazał się album Bujaka o ks. Popiełuszce

Nowości

Nowy album ze zdjęciami Adama Bujaka o ks. Jerzym Popiełuszce zaprezentowano w poniedziałek w Krakowie. Album "Prawy i sprawiedliwy. Życie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki" ukazał się w tydzień po uroczystościach beatyfikacyjnych w Warszawie.

 

Deszcz nagród dla albumu "Chopin" Wydawnictwa BOSZ

Z radością i satysfakcją informujemy, że wydawnictwo BOSZ za album "Chopin" - dzieło autorstwa prof. Mieczysława Tomaszewskiego, opracowane według projektu graficznego prof. Władysława Pluty - otrzymało prestiżowe nagrody:  

 

Widok cudzego cierpienia - album Susan Sontag

Nowości

Autorka skupia się na przedstawieniach obrazów cierpienia w mediach, zwłaszcza w fotografii wojennej. Historyczny kontekst, w jakim powstawała książka (niedługo po ataku na World Trade Center), nie pozostał bez wpływu na charakter i temperaturę wywodu.

 

Chopin - specjalna oferta dla księgarń

Nowości

Z uwagi na Rok Chopinowski wydawnictwo BOSZ opublikowało kilka publikacji poświęconych sylwetce Fryderyka Chopina. Od końca kwietnia 2010 roku będzie dysponować publikacją, którą uważamy za jedną z najważniejszych w ich dorobku - luksusowym wydaniem albumu "Chopin".

 

Chopin w luksusie - oferta dla najlepszych księgarzy

Wokół książek

Wydawnictwo Bosz z Olszanicy przystąpiło do realizacji kolejnego ambitnego przedsięwzięcia. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego jeszcze w tym miesiącu ukaże się szczególna pozycja – luksusowy album „Chopin” w wersji polskiej i angielskiej.

 

Ryszard Kapuściński inspiracją dla muzyków

Do sklepów trafia wspólne dzieło Davida Byrne'a i Fatboy Slima, „Here Lies Love”. Album opowiada o życiu Imeldy Marcos, pierwotnej inspiracji dostarczył jednak... Ryszard Kapuściński.

 

Początek roku z Chopinem - i Boszem

Nowości

Początek roku dla Wydawnictwa BOSZ był bardzo pracowity, bowiem z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zostały wydane dwie publikacje poświęcone jego sylwetce:  

 

Widowiskowy album widokówkowy - pachnący historią

Wydarzenia

Staraniem Stowarzyszenia Miłośników Śląskiej Porcelany i Widokówki w Nakle Śląskim wydany został piękny album pt. "Sławięcice na dawnej widokówce 1896-1945".

 

Piosenka przypomni ci... - album muzyczny

Nowości

Po pierwszym tomie historii polskiej muzyki rozrywkowej ("Powróćmy jak za dawnych lat..., lata 1900–1939", Iskry 2007) - tom drugi, w takim samym układzie: dwadzieścia pięć portretów piosenkarzy, muzyków, autorów, kompozytorów, bandliderów, zespołów i orkiestr, poprzedzonych informacjami o rodzimym show-businessie.

 

Nowa publikacja dotycząca Jasnej Góry

Nowości

Ukazała się nowa książka dotycząca Jasnej Góry „Zabytki Sztuki Jasnej Góry – architektura, rzeźba, malarstwo”. Jest to pierwsza próba ogarnięcia całościowego obiektu częstochowskiego Sanktuarium, zespołu zabytkowego o unikatowym charakterze. Autorkami albumu są Zofia Rozanow i Ewa Smulikowska.

 

Teatr Ósmego Dnia - 45 lat niezwykłej historii w najnowszym albumie

Nowości

Chcielibyśmy zainteresować Państwa pierwszą książką przedstawiającą 45-letnią historię najwybitniejszego teatru alternatywnego Polski powojennej – niezwykły album o "Teatrze Ósmego Dnia".        

 

"Szninkiel" - wydanie komiksu przesunięte na 2010 r

Informujemy za wydawnictwem Egmont. , że planowane na grudzień br wydanie albumu „Szninkiel” z ekskluzywnej kolekcji dzieł Grzegorza Rosińskiego, z przyczyn produkcyjnych, od nich niezależnych zostaje przesunięte na rok 2010.  

 

"Tybet. Legenda i rzeczywistość" - nowe wydanie książki M. Kalmusa

Nowości

Książka-album pt. "Tybet. Legenda i rzeczywistość" traktuje o mitycznych, historycznych i współczesnych dziejach Kraju Śniegów, o niezwykłej przedbuddyjskiej cywilizacji i jej włączeniu w wielką buddyjską tradycję.

 

"Rumuński azyl. Losy Polaków 1939-45" - promocja albumu

18 września 2009, o godz. 18.00 odbędzie się promocja albumu „Rumuński azyl. Losy Polaków 1939-45” wydany przez Wydawnictwo KARTA (Dom Spotkań z Historią, Warszawa, ul. Karowa 20).

 

Bieszczady - miniatura albumu A. i W. Bilińskich juz w sprzedaży

Nowości

Drodzy Czytelnicy,   Nakładem oficyny wydawniczej BOSZ ukazała się właśnie miniatura albumowa o Bieszczadach.

 

Od Giotta do Van Gogha. O wielkich artystach dla dzieci - najnowsza publikacja Wydawnictwa BOSZ

Zapowiedzi

Wkrótce, nakładem oficyny wydawniczej BOSZ, ukaże się książka dla dzieci i młodzieży pt. " Od Giotta do Van Gogha".

 

Dziś premiera albumu "Polska" A. Bujaka

Nowości

12 sierpnia 2009 roku ukaże się w sprzedaży nowy album Wydawnictwa BOSZ zatytułowany "Polska".

 

Urszula Kozakowska-Zaucha - Kresy w sztuce polskiej

Recenzje

Kresy mają w naszej świadomości i historii różne konotacje. Jednym jawią się jako wyśniona kraina utraconej młodości i dzieciństwa, innym jako miejsce, gdzie chlubne losy Rzeczypospolitej uwikłane zostały w długoletnie wojny powstańcze, zatargi, uprzedzenia. Jeszcze inni uważają je za wspaniały dziki kraj, gdzie mieszkający tam osadnicy, ziemianie ukształtowali w nich swoje losy na kształt legend o Argonautach i utraconej Kolchidzie...

 

Małgorzata Strzelec- Spojrzenia

Recenzje

Album Małgorzaty Strzelec zatytułowany Spojrzenia to świetna próba połączenia rzeczy ulotnych - nieba, mgły, czasu, smaku, milczenia z materialnym światem miast, osad, starożytnych twierdz, gór i rzek. Daje to melanż udziału w naszym życiu eteru i materii. Układ "Spojrzeń" uwodzi nas zmiennością atmosfery, kolorystyki i światłocienia. Jej widzenie świata zawarte w spojrzeniu na pierwszy rzut oka może wydać się eteryczne i nieuchwytne, ale gdy wpatrzymy się dokładniej w narrację jaką...

 

Praca zbiorowa - Symbol i forma. Przemiany w malarstwie polskim (1880-1939)

Recenzje

Sztuka polska, a w szczególności malarstwo mimo, iż 200 letni brak państwowości pozbawił ją mecenatu i wsparcia, rozwijała się czerpiąc swoją siłę i formę, z europejskich tendencji, prądów i szkół. Zarazem będąc bardzo mocno zakorzenioną w narodowej symbolice, pełnej aluzji i odwoływania się do historycznej przeszłości. Te jakby dwa przeciwstawne bieguny emanowały siłą ponad tysiącletniej świadomości bytu duchowego, językowego, literackiego i artystycznego.

 

Małopolska.fotografie.to niczego nie wyjaśnia

Książki, Recenzje

W samej definicji medium artystycznego, jakim jest fotografia, powinno być dokumentowanie, odkrywanie i "prześwietlanie" rzeczy, ludzi, zjawisk, jakie istnieją w danej nam rzeczywistości, a także poddawanie ich autorskiej wiwisekcji. Tym regionem, który zaistniał w fotograficznej świadomości autorów albumu, jest Kraków, i jego okolice oraz rejon małopolski, aż po Nowy Sącz i Zakopane.

 

Dwór polski w starej fotografii

Książki, Recenzje

Czego nie przechowa pamięć – zachowają archiwa. Nikt już nie pamięta mieszkańców szlacheckich dawnych dworów, ich mieszkańców, obyczajów, kultury. Pozostało niewiele, biorąc pod uwagę liczebność dawnych dworów - prawie nic. Pozostały m.in. fotografie dzięki którym spróbować możemy, choć na chwilę, odtworzyć tamten, bezpowrotnie zaginiony, świat. Nakładem Wydawnictwa Bosz ukazał się niezwykły album zatytułowany„Dwór polski w starej fotografii”. Warto wyruszyć z nim w taką nostalgiczną, ale i...

 

Mariusz Hermansdorfer - Józef Gielniak

Książki, Recenzje

Spuścizna artystyczna Józefa Gielniaka, której Mariusz Hermansdorfer poświęcił monograficzny album, to w polskiej szkole graficznej zupełnie odrębne zjawisko. Publikacja ta także wykracza daleko poza ramy przyjęte dla zwykłego katalogu.

 

Powiększenie - Nowy Cmentarz Żydowski - Andrzej Nowakowski

Recenzje

Na rynku wydawniczym pojawił się nowy album fotograficzny ukazujący niezwykłość żydowskich cmentarzy. Tym razem jest to Nowy Cmentarz Żydowski w Krakowie, wydany nakładem wydawnictwa Universitas z fotografiami Andrzeja Nowakowskiego.

 

Polska w starej fotografii

Recenzje

Opublikowany w trzech wersjach językowych album Wydawnictwa BOSZ zatytułowany "Polska w starej fotografii" jest z całą pewnością jedną z najpiękniejszych książek mijającego roku. Niesłabnący urok starych fotografii pozwala bowiem, w szczątkowej choćby formie, odtwarzać z nostalgią na nowo losy ludzi, narodów i miejsc.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.