RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Empik, w połączeniu z Virtualo.pl i Biblioteką Akustyczną, stawia na rozwój e-contentu

Internet, Księgarnie

Empik stawia na rozwój książek elektronicznych. W Grupie Empik, obok Virtualo – największego agregatora e-booków w Polsce – pojawiła się teraz Biblioteka Akustyczna, wydawca i dystrybutor audiobooków.

 

Krzyżacy Live w Pekinie

Wydawnictwa

W tym roku obchodzimy 170 rocznicę urodzin i 100 rocznicę śmierci najwybitniejszego polskiego pisarza historycznego, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury z roku 1905 Henryka Sienkiewicza.

 

Darmowe audiobooki w bibliotece Wolne Lektury!

Biblioteki

Przed wami kilkanaście dni urlopu i nie wiecie co zrobić z tym czasem? Wejdźcie na Wolne Lektury i posłuchajcie audiobooków – to już około 250 godzin nagrań!

 

Znieczulenie - Robin Cook (audiobook)

Nowości

Robin Cook, z wykształcenia lekarz, jest autorem trzydziestu czterech powieści. Od jego pierwszej, bestsellerowej książki zatytułowanej „Coma" rozpoczęła się szalona popularność gatunku literackiego zwanego thrillerem medycznym.

 

Wyjątkowa kolekcja audiobooków "Tygodnika Powszechnego". Weź, słuchaj!

Nowości

Ks. Boniecki na płycie „Trzy po trzy” interpretuje pamiętniki Aleksandra Fredry, a na „Żywej Księdze” komentuje Biblię i odpowiada na nurtujące pytania.

 

Takiego audiobooka jeszcze nie było!

Nowości

Przyprawiające o dreszcze na karku "Lśnenie" Stephena Kinga powraca specjalnie dla polskich czytelników, tym razem w formie nagranego przez Teatr Polskiego Radia słuchowiska.

 

Kolejny mocny krok w rozwoju Audioteki – spółka pozyskała finansowanie przy wycenie 75 mln zł

Wydawnictwa

AUDIOTEKA S.A., właściciel dynamicznie rozwijającego się serwisu audioteka.com, zamknęła emisję prywatną akcji, w której udział wzięli m.in. Ondrej Tomek, jeden z najbardziej znanych przedsiębiorców w regionie, specjalizujący się w przedsięwzięciach internetowych, jak również grono polskich inwestorów i przedsiębiorców, w tym m.in. Przemysław Gacek, założyciel Pracuj.pl, który zwiększył swoje zaangażowanie w Audiotekę.

 

Telefoniczna Biblioteka Dla Niewidomych

Biblioteki

Turecka firma telekomunikacyjna Türk Telekom przygotowała ciekawą inicjatywę dla osób niewidomych i niedowidzących. Uruchomiona została usługa Telefonicznej Biblioteki Dla Niewidomych. Wystarczy zadzwonić pod darmowy numer i wybrać tonowo lekturę, a w słuchawce automatycznie zacznie być odtwarzany audiobook.  

 

Alchemik opowiedziany na nowo

Wydarzenia

Najlepiej sprzedająca się książka po Biblii, uwielbiana przez kilkadziesiąt milionów ludzi na całym świecie, teraz opowiedziana na nowo w formie audiobooka.

 
 

Audioteka się zmienia. Nowa strona to tylko początek

Internet

Ale - jak oceniają eksperci od user experience - całkiem udany. Odświeżona Audioteka już w "becie" jest minimalistyczna, oszczędna i - co najważniejsze - funkcjonalna. W centrum zainteresowania stawia produkt, maksymalnie upraszczając proces jego zakupu, ale... tym bardziej dziwi brak wersji RWD, która dzisiaj jest już standardem.

 

Pan Pichon, ryjówka i tajny klub superdziewczyn, czyli Dzień Dziecka z Audiobook.pl

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla najmłodszych słuchaczy wyjątkowo atrakcyjne audiobooki.

 

„Wszyscy ludzie przez cały czas” - premiera audiobooka!

Nowości

Słynny antropolog Mario Ybl udaje się na wyprawę archeologiczną do Grecji. Zamiast słonecznego pejzażu rodem z katalogu turystycznego zastaje szarość wiosennej Krety: mroczne ulice, przez które przemykają ubrane na czarno kobiety, niewielki wykop, po którym hula lodowaty wiatr, wilgotne, pachnące kurzem muzeum. W ruinach starożytnej świątyni znaleziono szkielet człowieka. Mario podejrzewa, że składano tam ofiary z ludzi. Szybko okazuje się jednak, że góry i wioski współczesnej Krety kryją...

 

Digitalizacja - moda czy konieczność?

Prawo

W czasach cyfrowych i możliwości digitalizacji, łatwo przeoczyć różnicę między poddaniem się modzie a archiwizowaniem w celu ochrony dóbr kultury - z pola widzenia może umknąć sedno sprawy - zabezpieczanie i ratowanie zbiorów audiowizualnych, przede wszystkim tych najstarszych.

 

Od papirusu do audiobooka. Audioteka świętuję Światowy Dzień Książki

Księgarnie

Korzystając z okazji, w Światowym Dniu Książki, w imieniu zespołu PRart Media chciałabym Państwu życzyć samych dobrych opowieści - tych czytanych i słuchanych:).

 

Audioteka sprawdziła kto słucha "Pięćdziesięciu twarzy Greya" i innych powieści erotycznych. Mężczyźni szaleją

Wydarzenia

Cała prawda o powieściach erotycznych! Mężczyźni szaleją na ich punkcie. Dwie trzecie pobrań audiobooka “Pięćdziesiąt twarzy Greya” w serwisie Audioteka.pl zrealizowali właśnie mężczyźni.

 

Polacy wciąż czytają mało książek, ale za to słuchają coraz więcej audiobooków. Audioteka bije rekordy słuchalności

Wydawnictwa

Polacy ciągle czytają za mało książek, ale za to słuchają coraz więcej audiobooków. Media komentują raport czytelnictwa za 2014 przygotowany przez Bibliotekę Narodową, zaś serwis Audioteka ujawnia wyniki minionego roku.

 

Nowy konkurent dla Empiku i Merlina w internecie

Internet

Platforma CDP.pl ruszyła 23 stycznia ze sprzedażą internetową m.in. książek, e-booków, audiobooków cyfrowych i na CD, a także czytników e-booków.

 

Wiedźmin Geralt nie umarł! Powrócił, bo tak mówi legenda.

Wydawnictwa

Grudniowa premiera słuchowisk na podstawie fantastycznej prozy Andrzeja Sapkowskiego: Sezon burz i Krew elfów.        Wydawnictwa Fonopolis i superNOWA oddają w ręce wielbicieli audiobooków dwie   doskonałe superprodukcje dźwiękowe. Projekt graficzny okładki powstał we współpracy ze studiem Platige Image, pod nadzorem artystycznym Tomka Bagińskiego.

 

Przyszłość E-booków: Pojawią się abonamenty i wirtualne wypożyczalnie

Internet

W najbliższym czasie e-booki mogą zagospodarować nawet 10-15 proc. rynku książki. Rozwijać będą się nowe modele udostępniania treści, takie jak wirtualne wypożyczalnie czy abonamenty. Autorzy coraz częściej publikować będą za własne pieniądze (tzw. self-publishing)

 

„Złota skóra" Carli Montero w wersji audio już w księgarniach!

Nowości

Proponujemy dzisiaj „Złotą skórę", najnowszą powieść Carli Montero, autorki bestsellerowej Szmaragdowej Tablicy w wersji audio! Czyta Joanna Jeżewska.

 

Audiobooki kultowych polskich komiksów w ofercie sieci Biedronka

Wydarzenia

W dniach od 16 do 29 października 2014 roku sieć Biedronka przygotowała ciekawą ofertę audiobooków kultowych polskich komiksów.

 

Kicia Kocia i Wyspa Skarbów w wersji audio

miło mi zaprezentować dziecięce nowości wydawnictwa Media Rodzina. Znajdą wśród nich Państwo dwa nowe tytuły o rezolutnej kotce: Kicia Kocia sprząta i Kicia Kocia w kosmosie oraz Wyspę Skarbów w wersji audio.    

 

Jeszcze dalsze burzliwe dzieje pirata Rabarbara - audiobook

Wydawnictwo Bis prezentuje nowy audiobook: już niedługo będzie można wysłuchać trzeciej części przygód pirata Rabarbara autorstwa Wojciecha Witkowskiego. Fragmenty audiobooka będą też emitowane od 8 do 19 września w Pierwszym Programie Polskiego Radia o godzinie 19.45 w audycji Radio Dzieciom.

 

Konkurs z Wydawnictwem Bis

Konkursy

Wydawnictwo Bis i Portal Księgarski zapraszają do udziału w konkursie z audiobookiem trzeciej części przygód Pirata Rabarbara.

 

Poezja ma głos! Konkurs dla Dyskusyjnych Klubów Książki

Wydawnictwa

Wydawnictwo a5 zaprasza do udziału w konkursie skierowanym do wszystkich członków Dyskusyjnych Klubów Książki w całej Polsce. Wystarczy wybrać dowolny wierszy ( lub kilka wierszy) z dowolnego tomu „Wierszy wybranych” Julii Hartwig, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego lub „Wierszy zebranych” Stanisława Barańczaka i nagrać swoją interpretację. W nagraniu może uczestniczyć więcej niż jedna osoba, np. grupa skupiona w DKK, a realizacja może zawierać elementy muzyczne lub inne kreatywne...

 

Miłosz w 10 językach

Wydawnictwa

Miłoszowe haiku czytane przez Hiszpana, "Biedny chrześcijanin patrzy na getto" po niemiecku, a "Campo di fiori" po japońsku... W 2011 r. Instytut Adama Mickiewicza wydał w 10 audiobooków z wierszami polskiego noblisty. Jak Miłosza interpretują Toru Wakanabe, Michael Lonsdale, Serhij Żadan, a jak Stephen Fry?

 

„Obraz kontrolny” w wersji audio 19 sierpnia w sprzedaży

Nowości

Kontynuacja bestsellerowego „Sejfu” już 19 sierpnia trafi do księgarń w wersji audio w interpretacji samego autora.

 

"Bielszy odcień śmierci" Bernarda Miniera w wersji audio już w księgarniach!

Nowości

Dom Wydawniczy REBIS proponuje dzisiaj "Bielszy odcień śmierci" Bernarda Miniera w wersji audio w interpretacji Piotra Grabowskiego. Książka ta, została kryminałem roku 2011 we Francji.

 

"Szmaragdowa tablica" Carli Montero w wersji audio od 17 czerwca w księgarniach!

Nowości

Pamiętacie "Szmaragdową tablicę" Carli Montero - nasz ubiegłoroczny bestseller? Od 17 czerwca powieść będzie dostępna w wersji audio, w interpretacji Joanny Jeżewskiej.

 

Człowiek z wysokiego zamku Philipa K. Dicka - klasyka SF - w wersji audio

Nowości

Drodzy Państwo, "Człowiek z wysokiego zamku" Philipa K. Dicka - klasyka SF - od najbliższego wtorku tj. 29 kwietnia pojawi się w wersji audio. Czyta Grzegorz Pawlak. Polecamy!    

 

II Festiwal Książki Słuchanej

W dniach 15-19 maja odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Książki Słuchanej „Odkrywcy wyobraźni”. Ideą festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa poprzez prezentację dzieł literackich czytanych na żywo przez znakomitych aktorów i lektorów.

 

Audiobooki i książki dla pacjentów

Biblioteki

Audiobooki i książki będą mogli wypożyczać podczas pobytu w szpitalu pacjenci Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach dzięki porozumieniu podpisanemu między tą placówką i Biblioteką Śląską – największą śląską książnicą.

 

"Spóźnieni kochankowie" Williama Whartona w wersji audio trafią na rynek

Nowości

Szanowni Państwo, Proponuję dzisiaj Spóźnionych kochanków Williama Whartona w wersji audio (czyta Jerzy Zelnik).

 

Audiobook "Zabić drozda" już w sprzedaży

Wydawnictwa

Właśnie trafił do sprzedaży audiobook powieści Zabić drodza Harper Lee. Czyta Joanna Koroniewska. Oprócz audiobooka w ofercie Domu Wydawniczego Rebis jest także wersja tradycyjna (papierowa) oraz e-booka tej ponadczasowej książki.    

 

Audiobooki na Walentynki

Wydarzenia

Do zasłuchania jeden krok! Audiobook.pl poleca tytuły na 14 lutego.

 

Obywatelu! Nexto rozdaje talony!

Wydarzenia

Przez cały luty Nexto rozdawać będzie kody rabatowe zmniejszające wartość koszyka o 25, 50 lub 100 zł. Cała akcja nawiązuje do czasów PRL-u i talonów uprawniających do zakupu deficytowych towarów.

 

Kierunki transformacji rynków kreatywnych. Badania rynku audiowizualnego i wydawniczego

Wydarzenia

Wczoraj, 28 stycznia, o godzinie 11:00 w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprezentowane zostały raporty dotyczące funkcjonowania rynków audiowizualnego i wydawniczego w Polsce.

 

"Sejf" Tomasza sekielskiego w wersji audio 15 stycznia trafi na rynek

Nowości

Szanowni Państwo, Po ogromnym sukcesie debiutanckiej powieści Tomasza Sekielskiego Sejf (25 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) przyszedł czas na premierę audiobooka. Już 15 stycznia trafi do księgarń wersja audio tego elektryzującego thrillera ze złotem Saddama i kulisami polskiej polityki w tle. Czyta sam autor!

 

"Kraina chichów" w wersji audio trafiła na rynek!

Nowości

Szanowni Państwo, Proponujemy dzisiaj "Krainę Chichów", najgłośniejszą powieść Jonathana Carrolla, w wersji audio. Audiobook właśnie trafił na rynek.    

 

Audioteka Chomika. Kolejny wydawca korzysta z potencjału marketingowego Chomikuj.pl

Księgarnie

Rozpoczęły się już świąteczne handlowe żniwa. W Stanach Zjednoczonych trwa właśnie „czarny piątek” tradycyjnie rozpoczynający szał przedświątecznych zakupów. W Polsce uaktywniły się już wszystkie firmy telemarketingowe i rozsyłające reklamowy spam, nawet pirackie fora internetowe rozsyłają świąteczne reklamy kont premium.

 

eKiosk S.A. poszerza swoją ofertę o zasoby biblioteki Virtualo

Księgarnie

eKiosk S.A., lider rynku e-prasy, znacząco poszerza swoją ofertę w zakresie e-booków i audiobooków, których dostawcą jest Virtualo - największy polski dystrybutor e-contentu należący do Grupy Empik.

 

Polacy e-czytelnikami

Internet

Polacy zdecydowanie nie należą do aktywnych czytelników tradycyjnej książki. Częściej wybierają nowoczesne metody konsumpcji lektur, na przykład audiobooki - wynika z danych Panoramy Firm.

 

Superprodukcja audiobooka Andrzeja Sapkowskiego

Wydawnictwa

To już ostatnia część największej do tej pory produkcji audiobookowej w Europie! 124 aktorów wcieliło się w 192 role, a spektakularne efekty dźwiękowe z klimatyczną muzyką Adama Skorupy stworzyły niezapomniany teatr wyobraźni.

 

Teledysk do Żółtych ptaków - Piotr Rogucki interpretuje Kevina Powersa

Nowości

Miała już miejsce polska premiera powieści Kevina Powersa „Żółte ptaki”. W ślad za nią na rynek trafi audiobook. Interpretacji prozy Powersa podjął się Piotr Rogucki, lider zespołu Coma.

 

E-booki i MP3 bezposrednio na czarne.com.pl!

Nowości

Od początku września e-booki i audiobooki w mp3 można kupować bezpośrednio przez naszą stronę czarne.com.pl. Na wszystkie tytuły obowiązuje stały rabat 20%. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony ze względu na dodatkowe atrakcyjne promocje czasowe!    

 

Dwie Siostry z premierowymi audiobookami

“Babcia na jabłoni” i “Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami” - klasyki literatury dziecięcej bestsellerowej serii “Mistrzowie Ilustracji” w aranżacji młodych lektorów – Wojciecha Solarza i Agnieszki Kunikowskiej.

 

Pottermore - e-booki i audiobooki Harry'ego Pottera w sieci

E-booki i audiobooki wszystkich części cyklu „Harry Potter” w języku polskim są już dostępne w sieci, na platformie Pottermore.

 

Bestsellery literatury światowej teraz również do słuchania!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca wszystkim bestsellery literatury światowej teraz również do słuchania!

 

Warszawa śladami "Lalki" Prusa

Nowości

Warszawę "Lalki" Bolesława Prusa można poznawać samodzielnie, słuchając wydanego właśnie audioprzewodnika na ten temat. Dotąd po stołecznej ścieżce literackiej śladami powieści, chętnych oprowadzali przewodnicy.

 

Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren!

Nowości

Firma Księgarska i Jung-off-ska sp. k. polecają audiobooki Astrid Lindgren w interpretacji Edyty Jungowskiej:

 

Ebook Fun Zone 2 – Virtualo i wydawnictwa zapraszają do wirtualnej strefy Eczytelnika

Do 22 maja 2013 roku można aktywnie uczestniczyć w wirtualnej strefie edukacji i rozrywki przygotowanej dla wszystkich pasjonatów e-booków i audiobooków. Event jest realizowany jako impreza towarzysząca Warszawskim Targom Książki, które odbyły się w dniach 16-19 maja na Stadionie Narodowym.

 

I Festiwal Książki Słuchanej „Odkrywcy Wyobraźni”

Wydarzenia

Już w ten weekend, w dniach 24-26 maja w Szczecinie odbędzie się Festiwal Książki Słuchanej "Odkrywcy wyobraźni". Będzie to unikatowe wydarzenie na mapie kulturalnej Polski, organizowane w tej formie po raz pierwszy!

 

"Baśnie braci Grimm" do słuchania

Baśnie braci Grimm należą do klasyki literatury światowej. To właśnie w tych opowieściach po raz pierwszy pojawiły się takie zwroty, jak "dawno, dawno temu" czy "za górami, za lasami". Teraz możemy przypomnieć je sobie w nowym, świetnym tłumaczeniu Elizy Pieciul-Karmińskiej.

 

Szybka i wygodna forma dostępu do książek elektronicznych

Księgarnie, Internet

Odpowiadając na potrzeby e-czytelników, którzy chcą jak najszybciej rozpocząć lekturę wybranego tytułu, firma Virtualo zdecydowała się na eksperyment w swojej księgarni internetowej, wprowadzając możliwość "płacenia punktami" za e-booki i audiobooki czyli wymiany zakupionych wcześniej punktów na produkty cyfrowe.

 

"Książka na podryw", czyli gwiazdy nagrywają audiobooki

Wydarzenia

Dzisiaj rozpoczyna się akcja "Książka na podryw" organizowana przez Audioteka.pl oraz Entropię Słowa. Ideą przedsięwzięcia jest promowanie literatury wśród młodzieży

 

Konkurs z Biblioteką Akustyczną

Konkursy

Portal Księgarski wspólnie z Biblioteką Akustyczną zapraszają na konkurs z premierowym audiobookiem "Wyspy skarbów" Roberta Louisa Stevensona.

 

Audiobook "Wyspa skarbów" w Biblioteka Akustycznej

Zapowiedzi

27 marca będzie miał swoją premierę audiobook "Wyspy skarbów" Roberta Louisa Stevensona.

 

"Bracia Lwie Serce" - Edyta Jungowska czyta Astrid Lindgren!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Jung-off-ska Edyta anonsują publikację książki audio dla dzieci z tytułem Astrid Lindgren "Bracia Lwie Serce":

 

Audioteka - po sukcesie na rynku czeskim kolej na Francję i Hiszpanię.

Wydawnictwa

Już od pięciu lat serwis Audioteka zmienia nawyki czytelnicze swoich użytkowników przenosząc ich do wielobarwnego świata audiobooków.

 

Podsumowanie rynku audiobooków Audeo.pl

Wydawnictwa

Audeo.pl podsumowuje rynek audiobooków 2012: prezentuje wydawnictwa, które nagrały najwięcej audiobooków, najchętniej recenzowane pozycje oraz najbardziej zapracowanych lektorów.  

 

Polecamy bestsellerowe powieści wyd. Albatros w wersji audio!

Nowości

Firma Księgarska i wydawnictwo Albatros pragną zainteresować Państwa serią najnowszych audiobooków:

 

Wielka Kolekcja Audiobooków Agata Christie. Wydawnictwo Omega

Recenzje

Wielka Kolekcja Audio Agata Christie została przygotowana z okazji 120 rocznicy urodzin królowej kryminały, 90 lat Herkulesa Poirot oraz 80-ciu lat panny Jane Marple, które to były obchodzone w 2010 roku.

 
 

Audiobook „Tygodnika Powszechnego” na święta – „Opowieści wigilijne

Wydarzenia

Szanowni Państwo, Już w środę 19 grudnia, w świątecznym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”, znajdą Państwo wyjątkowy prezent – nastrojowy audiobook z „Opowieściami wigilijnymi” wybitnych autorów czytane przez aktorskie sławy oraz ks. Adama Bonieckiego.

 

"Bajki oparte na Faktach" – audiobook RMF FM dla dzieci w polskich szpitalach

Wydawnictwa

15 grudnia ukazała się limitowana edycja audiobooka RMF FM : "Bajki oparte na Faktach" z 13 najpopularniejszymi bajkami Jana Brzechwy nagranymi przez 30 dziennikarzy stacji.

 

Snow Crash Trio - audiowizualny projekt do powieści Neala Stephensona

Wydawnictwa

Na podstawie powieści Neala Stephensona "Zamieć" (ang.Snow Crash) audiowizualna grupa Snow Crash Trio skomponowała i wyreżyserowała projekt multimedialny Snow Crash.

 

Książki zawsze pod ręką - audiobooki na smartfonach w T-Mobile

Wydarzenia

Komórkowa sieć T-Mobile oddaje do użytku swoim klientom aplikację stworzoną we współpracy z serwisem Audioteka.pl. Aplikacja oferuje dostęp do największej w Polsce bazy audiobooków i dostępna jest już w sklepie Google Play.

 

Ringier Axel Springer dystrybutorem audiobooków Katarzyny Grocholi

Wydawnictwa

Ringier Axel Springer Polska wchodzi w dystrybucję produktów innych wydawców i niezależnych autorów. W czwartek na rynek trafił dystrybuowany przez spółkę audiobook z najnowszą powieścią Katarzyny Grocholi „Houston, mamy problem”.

 

Blade Runner czy androidy marzą o elektrycznych owcach?, Philip K. Dick - pierwszy w Polsce audiobook z efektami 3D

Nowości

Szanowni Państwo,   Już 28 listopada trafi do księgarń audiobook BLADE RUNNER. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? autorstwa Philipa K. Dicka, który powstał przy współpracy Audioteki.pl oraz Domu Wydawniczego REBIS.

 

"Boży bojownicy” - jedyny taki audiobook w Europie. Tak o historii nie mówił jeszcze nikt…

Wydawnictwa

Superprodukcja drugiej części słynnej "Trylogii Husyckiej" Andrzeja Sapkowskiego. Jedyny taki audiobook w Europie! Pełna treść książki zrealizowana w formie spektaklu dźwięku i wyobraźni! 190 aktorów! 7 miesięcy nagrań! 5 miesięcy postprodukcji!

 

Mistrzowie słowa w nowej kolekcji audiobooków

Wydarzenia

W piątek (5 października 2012 roku) ukaże się pierwszy tom kolekcji "Mistrzowie słowa". Zapoczątkuje ją książka "Pod słońcem Toskanii" w interpretacji Danuty Stenki. Wydawcami kolekcji są Agora i Bellona.

 

MiniMini+ i TeleTOON+ z bajkami dla dzieci z audiodeskrypcją

Wydarzenia

MiniMini+ i teleTOON+ jako jedyne stacje telewizyjne w Polsce będą regularnie emitowały programy dziecięce w wersji z audiodeskrypcją. Nowatorski projekt ruszy w sobotę 20 października 2012 roku.

 

Mrożek, Korczak i Miłoszewski - audiobooki na wrzesień

Wydawnictwa

Audiobook.pl poleca swoje wrześniowe tytułowe nowości:

 

Superprodukcja audiobooka Boży bojownicy Andrzeja Sapkowskiego!

Wydawnictwa

Tak o historii nie mówił jeszcze nikt ... Audiobook „Boży bojownicy” Andrzeja Sapkowskiego Superprodukcja drugiej części "Trylogii husyckiej".

 
 

Najpiękniejsze wiersze dla najmłodszych w znakomitych interpretacjach polskich aktorów!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca duży wybór audiobooków z wierszami i bajkami dla dzieci:

 

Trup w bagażniku? Głosuj na "Ręczną robotę" i "Mocne uderzenie"

Weź udział w akcji Czytam, bo wiem co dobre! i wybierz najlepszy kryminał w kategorii Trup w bagażniku, który dołączy do kolekcji audiobooków ŠKODY – idealnych do słuchania w samochodzie

 

Prezentujemy najważniejsze dzieła literatury w wersji dźwiękowej!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i Agencja Artystyczna MTJ polecają książki, powieści w wersji audio:

 

Orange rozdaje audiobooki za doładowanie

Wydarzenia

Komórkowa sieć Orange przygotowała nową promocję dla użytkownik ofert pre-paid, w ramach której za doładowanie konta telefonu klienci otrzymają dostęp do darmowych audiobooków.

 

Audiokryminały na lato Biblioteką Akustyczną

Wydawnictwa

Lato to tradycyjnie czas czytania kryminałów. Biblioteka Akustyczna zachęca jednak, by kryminałów… posłuchać. Jeszcze w czerwcu na rynku pojawią się znakomite tytuły - ciekawe zarówno dla koneserów kryminału, jak i dla "początkujących", szukających na rynku wydawniczym autora dla siebie.

 

"Skrzydlata trumna" jako audiobook

Wydawnictwa

"Skrzydlata trumna" Marcina Wrońskiego ukazała się już w formie audiobooka! Z tej okazji przypominamy książkę!

 

Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Nagrody

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.

 

Wyróżnienie dla audiobooka „Gershwin”

Wydawnictwa

Jury konkursu „Najlepsza Książka na Lato” doceniło audiobook „Gershwin” i przyznało mu nominację w kategorii Perły z lamusa. Laureatów konkursu poznamy 2 czerwca.  

 

Najlepsze książki do słuchania na Dzień Dziecka!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk poleca zestaw fantastycznych książek do słuchania dla najmłodszych!

 

Dla zapracowanej Mamy - chwila wytchnienia z książką audio!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk oprócz oferty tradycyjnych książek poleca Państwu serię audiobooków z myślą o Dniu Matki.

 

Audioteka rozpocznie działalność w 5-6 nowych krajach w 2012 r.

Wydawnictwa

Polska spółka Audioteka, która działa na rynku audiobooków, uruchomi w tym roku swoje serwisy w 5-6 nowych krajach, wynika z wypowiedzi prezesa Marcina Beme dla agencji ISB. Obecnie spółka działa w Polsce i na Czechach.

 

Bezpłatny dostęp do World eBook Library w MBP we Wrocławiu

Biblioteki

World eBook Library to ponad 23 000 audiobooków i około 2 100 000 pełnotekstowych źródeł naukowych.

 

Wiedźmy z Lublina i Amerykańscy bogowie finalistami The Audies

Nowości

"Wiedźmy z Lublina", słuchowisko radiowe, w którym udział wziął m.in. Neil Gaiman, zostało finalistą nagrody Audies, nagrody przyznawanej audiobookom.

 

Twój Styl” z książką Danuty Wałęsy w formie audiobooka

Nowości

Majowy numer miesięcznika “Twój Styl” (Wydawnictwo Bauer) ukazał się właśnie - po raz pierwszy w swojej historii - w dwóch mutacjach: bez dodatku oraz z książką Danuty Wałęsy “Marzenia i tajemnice” w formie audiobooka.

 

Zapowiedzi Wydawnictwa Czarne

Zapowiedzi

Wydawnictwo Czarne poleca wszystkich zainteresowanym swoje nowe audiobooki

 

Nowy pomysł właścicieli praw autorskich – trzeba płacić za czytanie książek na głos

Prawo, Rynek zagraniczny

Pecunia non olet – mawiali starożytni Rzymianie, zgarniając wypracowane niewolniczą harówką denary. Podobnie mogą pod nosem mówić członkowie organizacji SABAM, największej w Belgii organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi. Ich nowy pomysł na zarabianie może być inspiracją dla wszystkich innych ZAiKS-ów tego świata.

 

E-czytanie dla całej rodziny

Wydarzenia

Wszyscy wiemy, jak ważny jest kontakt z literaturą dla dorastających dzieci. Wspólne czytanie książek rozwija wyobraźnię, uczy koncentracji i zacieśnia więzy między członkami rodziny, a także wzbogaca zasób słów dziecka.

 

Pierwszy audiobook o sztuce!

Nowości

Warszawa, 28 lutego 2012 r. Artyści naprawdę mówią, chociaż nie swoimi głosami. „Wywiady z mistrzami malarstwa” - jedna z trzech części serii „Artyści mówią” - są już dostępne w formie audiobooka na portalu Audioteka.pl.      

 

"Zaginiony symbol" w wersji audio u Olesiejuka!

Zapowiedzi

Bestseller Dana Browna "Zaginiony symbol" jest już dostępny także w wersji audio!

 

Nowe audiobooki w ofercie Wydawnictwa Sonia Draga

Nowości

Wydawnictwo Sonia Draga poleca nowe bestsellerowe audiobooki w swojej ofercie tytułowej:

 

Pierwszy audiobook o sztuce

Wydarzenia

Artyści naprawdę mówią, chociaż nie swoimi głosami. „Wywiady z mistrzami malarstwa” - jedna z trzech części serii „Artyści mówią” - są już dostępne w formie audiobooka na portalu Audioteka.pl

 

Pankowski czyli sanocki ejber*!

Recenzje

Wiele o Marianie Pankowskim napisano i powiedziano mym zdaniem rzeczy niesłusznych. Określano go mianem „pisarz emigracyjny”, tylko i wyłącznie z tego powodu że po zakończeniu II wojny światowej nigdy już nie powrócił do Polski na stałe.

 

Radio z audiobookami

Wydarzenia

Portal nakanapie.pl otworzył radio z audiobookami, w którym są emitowane kolejne odcinki książek. Można zatem zapoznać się z poszczególnymi pozycjami, a jeśli słuchając dojdziemy do wniosku, że tytuł jest wart swojej ceny – przejść do sklepu i zakupić całość.

 

Mądre baśnie czytane przez wybitnych aktorów

Polecamy Państwu fantastyczne baśnie czytane przez najlepszych polskich aktorów

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.