RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

"Historie jak z książki" Marka Stremeckiego od lipca w Radiowej Trójce

Rynek, Wydarzenia

Dyskusje z gośćmi, felietony, omówienia najlepszych nowości wydawniczych oraz unikatowe materiały z archiwum Polskiego Radia - tak zapowiada się nowa audycja poświęcona literaturze historycznej w Radiowej Trójce. Pierwsze wydanie "Historii jak z książki" Marka Stremeckiego już w niedzielę (3.07) o godzinie 12:05.

 

Zapraszamy do audycji radiowej z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

„Ludzie nie zdają sobie sprawy, jakie są najpotężniejsze narzędzia komunikacji” Zapraszamy do audycji radiowej RDC z Katarzyną Bąkowicz i Marcinem Kozłowskim. Rozmawiali o rozmowach...

 

Jerzy Bralczyk całe życie mówi cytatami z "Trylogii"

Wydarzenia

– Zaraziłem tym syna. Kto wie, czy w znajomości Sienkiewiczowskich dialogów nie jest lepszy ode mnie – mówił wybitny językoznawca i wielki miłośnik "Trylogii".

 

"Ptaki drapieżne", czyli rozmowa o likwidatorze z AK w Klubie Trójki.

Wydarzenia

Mocną, kontrowersyjną książkę „Ptaki drapieżne. Historia Lucjana ‘Sępa’ Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK”, Michał Nogaś przedstawił niedawno w jednej ze swoich porannych recenzji.

 

Twórczość Josifa Brodskiego w Radiowej Dwójce

Z okazji przypadającej 28 stycznia 20. rocznicy śmierci Josifa Brodskiego od 25 do 29 stycznia w cyklu „To się czyta” Program 2 przedstawi jego dwa obszerne eseje w przekładzie Anny Kołyszko, pochodzące ze wznowionego ostatnio przez Wydawnictwo ZNAK legendarnego tomu rosyjskiego noblisty „Pochwała nudy”.

 

Narrator w psiej budzie. Realizm magiczny w wersji Ficowskiego

Wydawnictwa

– W tych opowiadaniach obrazy z pamięci, snu i wyobraźni przenikają się z prawdziwymi – mówiła Magdalena Miecznicka o "Czekaniu na sen psa" Jerzego Ficowskiego.

 

"W radiowej "Dwójce" Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag

Wydarzenia

Radiowa "Dwójka" zaprasza na swoją stronę internetową, na której można wysłuchać audycji "Niezaspokojona żądza (myślenia). Rozmowy z Susan Sontag", o której mówiła Małgorzata Szczurek.

 

Biografia Adama Mickiewicza w 2 Programie Polskiego Radia.

Wydarzenia

Szanowni Państwo, z ogromną przyjemnością zapraszamy do słuchania fragmentów biografii "Adam Mickiewicz. Życie romantyka", pióra Romana Koropeckiego.

 

Jacek Bocheński W "Notatniku Dwójki" o nowej książce "Zapamiętani"

Wydawnictwa

Najnowsza książka Jacka Bocheńskiego "Zapamiętani" prezentuje sylwetki najwybitniejszych przedstawicieli polskich intelektualistów XX wieku, m.in. Jerzego Andrzejewskiego, Tadeusza Borowskiego i Leszka Kołakowskiego. Autor był gościem "Notatnika Dwójki".

 

Dzień z Markiem Hłaską

Wydarzenia

Program Drugi Polskiego Radia zaprasza na spotkanie z Markiem Hłaską. 14 stycznia, w dniu 80. rocznicy urodzin pisarza Dwójka przypomni fragmenty jego książek, będą wspomnienia i rozmowa z autorem biografii autora "Pięknych dwudziestoletnich".

 

Polska – Austria. Wszyscy tłumaczą Ilse Aichinger

Wydawnictwa

- Przekłady w tomie to dzieło 35 osób, wśród których są uczestnicy warsztatów translatorskich oraz najwybitniejsi polscy tłumacze z języka niemieckiego. To ich hołd dla austriackiej pisarki - mówił w Dwójce Jacek Buras o książce "Mój zielony osioł" Ilse Aichinger.

 

Benefis Andrzeja Stasiuka

Wydarzenia

- Nie wiem, czy bardziej żyję z pisania, czy z hodowli owiec – żartował w Trójce Andrzej Stasiuk w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Bezpośrednią okazją do zorganizowana spotkania była premiera jego najnowszej książki "Nie ma ekspresów przy żółtych drogach". Transmisja wieczoru miała miejsce 17 grudnia na antenie Programu 3, a transmisja wideo na stronie internetowej radia. Benefis poprowadzili Michał Nogaś i Krzysztof Majchrzak.

 

Józef Hen: Prawie o każdej książce mówiłem, że była ostatnia

Wydawnictwa

- Każda książka jest przygodą. Do tego dochodzi wyobraźnia, czy przeczytanie czegoś innego. To pchało mnie dalej do pisania – mówił w "Biurze Myśli Znalezionych" pisarz, publicysta i scenarzysta Józef Hen.

 

Jaume Cabré gościem trójkowej audycji "Z najwyższej półki”

Wydarzenia

W niedzielę, 28 lipca na antenie radiowej Trójki będzie można wysłuchać rozmowy Michała Nogasia z autorem "Wyznaję".

 

Wolność? Po co nam wolność? Cenzura w kulturze

Wydarzenia

Gdzie powinny być wyznaczone granice wolności w sztuce? Czy dziś w Polsce, kiedy formalnie zniesiono instytucje cenzury możemy mówić o narzucaniu ograniczeń prawnych dla twórców?

 

Andrzej Depko - spotkanie pod hasłem "Kochaj się długo i zdrowo"

Wydarzenia

Rozmowa dotyczyć będzie seksualności człowieka. Temat spotkania nawiązuje do tytułu cieszącej się wielką popularnością audycji w radiu TOK FM, której prowadzącymi byli Ewa Wanat i dr Andrzej Depko.

 

Piotr Kamiński i Anna Cetera o nowych przekładach dramatów Williama Shakespeare'a, na antenie Polskiego Radia PR 4

Wydawnictwa

22 grudnia, w sobotę, o godzinie 13.00 zapraszamy do słuchania audycji Kontrkultura z udziałem Piotra Kamińskiego (autora nowego tłumaczenia Burzy, Makbeta i Wieczoru Trzech Króli) i Anny Cetery, szekspirologa.

 

Jubileusz "Zeszytów Literackich" Programie III Polskiego Radia

Wydawnictwa

5 XII 2012 o g. 21.05 w Programie III Polskiego Radia zostanie zaprezentowana audycja z okazji XXX-lecia "Zeszytów Literackich".  

 

Życie na miarę literatury: Ryszard Przybylski

Wydarzenia

W poniedziałkowy wieczór zapraszamy na audycję poświęconą wybitnemu eseiście, tłumaczowi, historykowi literatury polskiej, wytrawnym hermeneucie i erudycie.

 

Olga Wróbel w RMF Classic

Wydawnictwa

Zapraszamy w środę (17-10-2012) o 17.30 do wysłuchania audycji w radiu RMF Classic z autorką wydawnictwa komiksowego Centrala, Olgą Wróbel.

 

O książce "Drugi oddech" Philippe’a Pozzo di Borgo na antenie Polskiego Radia PR 4

Wydawnictwa

15 lipca, w niedzielę, o godzinie 12.00, zapraszamy do wysłuchania audycji Kontrkultura poświęconej książce "Drugi oddech".

 

Najbardziej oczekiwana książka roku na antenie Radia Kraków!

Już od 18 czerwca w „Radiowej bibliotece” Radia Kraków Jerzy Stuhr czytać będzie fragmenty swojej najnowszej j książki zatytułowanej „Tak sobie myślę”.    

 

"Nim nadejdzie mróz" Henninga Mankella w Polskim Radio PR 2

3 czerwca, w niedzielę, zapraszamy do słuchania audycji z cyklu Tygodnik literacki – suplement, w której Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta omawiać będą książkę "Nim nadejdzie mróz" Henninga Mankella.

 

"Tajny Dziennik" Białoszewskiego w radiowej Trójce

Na antenie radiowej Trójki zagości "Tajny Dziennik" Mirona Białoszewskiego. Książkę, opatrzoną "Trójkowym Znakiem Jakości", czytać będzie Wojciech Pszoniak.

 

Trójkowa audycja o książkach w "Kawie czy herbacie" TVP 1

W każdy piątek o godzinie 7.45 widzowie „Kawy czy herbaty” w TVP 1 mogą zobaczyć, jak Wojciech Mann i Michał Nogaś rozmawiają o książkach w porannej audycji Programu 3 „Zapraszamy do Trójki”.

 

Detektyw Kefirek rozgryza prawnusia Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby na antenie Polskiego Radia PR 1

W dniach 30 stycznia – 17 lutego, zapraszamy do słuchania fragmentów książki Detektyw Kefirek rozgryza prawnusia Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby w audycji Radio Dzieciom

 

Pisanie było męką

Można wierzyć lub nie, ale pisanie sprawiało Kapuścińskiemu trudność, bywało, że leżał godzinami na podłodze i czekał na moment olśnienia. Wiele takich historii znajdziemy w jego rozmowach z Markiem Millerem - opowiada Michał Nogaś.

 

O książce "Historia stroju" Maguelonne Toussaint-Samat na antenie Polskiego Radia PR 1

29 grudnia, w czwartek, o godzinie 22.00 wydawnictwo W.A.B. oraz "Jedynka" Polskiego Radia zaprasza na audycję "Naukowy Wieczór z Jedynką"

 

"BIEZ WODKI" na antenie Polskiego Radia Program I

Od najbliższego poniedziałku tj. 19 września br. na antenie Programu I Polskiego Radia będą czytane w odcinkach fragmenty książki Aleksandra Topolskiego "BIEZ WODKI. Moje wojenne przeżycia w Rosji". Zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 17.45 - czyta Andrzej Masztalerz.

 

Pisarze wobec października

W tym roku przypada 55. rocznica polskiego października. Zapraszamy na cykl audycji poświęconych postawom literatów wobec zmieniającej się rzeczywistości.

 

Bestsellery i ich czytelnicy

We wczorajszym programie Dwójki szukano odpowiedzi na pytania: co czytają Polacy? Co listy najlepiej sprzedających się książek mówią o naszych gustach czytelniczych?

 

Fioł literacki Mariusza Szczygła

Książki ukochane, zaczytane, których nie chce się kończyć – tak są dobre. Ponadto Hrabal, Vonnegut i dużo innych literackich pasji jednego z najlepszych polskich reporterów

 

Radio Darmstadt zaprasza na spotkanie poety i pisarza

17 lipca br. w godz.od 11.00 do 13.00 na antenie radia Darmstadt w cotygodniowej audycji "Mischmasch" Julity Mischke odbyło się spotkanie literackie pisarza Janusza Leona Wiśniewskiego oraz poety Waldemara Kostrzębskiego.

 

Nowy cykl audycji o książkach – wspólny projekt TOK FM i Biblioteki Narodowej

Oprawcy książek - nowy cykl audycji poświęconych książkom i czytaniu wystartował 9 czerwca, w czwartek w radiu TOK FM o godz. 21.

 

Wywiad z Peterem Godwinem na antenie Polskiego Radia w Chicago

W czwartek, 10 lutego o godzinie 18.15 (o godz. 11.15 czasu Chicago), zapraszamy w imieniu wydawnictwa W.A.B., do wysłuchania rozmowy z Peterem Godwinem, autorem książki "Gdzie krokodyl zjada słońce", na antenie Polskiego Radia.

 

James Joyce - wielki kalamburzysta

Postawił sobie jeden cel - w książce zawrzeć cały wszechświat, noc, dzień i cykl ludzkiego życia. Każde napisane przez niego zdanie to osobna historia.

 

Bajkopisarz na polu bitwy

Zawiłe losy Stanisława Bogusławskiego zaczęły się już w chwili jego urodzin, gdy ojciec - znany krytyk teatralny - nie chciał go uznać jako syna

 

Wieloryb Agnieszki Taborskiej popłynie w radiu

W imieniu wydawnictwa Czarne zapraszamy na piątkowy „Letni wieczór z Jedynką”. Gościem specjalnym Magdaleny Mikołajczuk będzie Agnieszka Taborska, która opowie o swojej najnowszej książce „Wieloryb”.

 

Dong w Polskim Radiu

W audycji "Zagadkowa Niedziela" 30 maja w godz. 8.00-10.00 w Polskim Radiu będą omówione tytuły nagrodzone tegorocznym DONGIEM.

 

Polecamy czwartkową audycję Instytutu Reportażu - Wrzenie świata

W najbliższym wydaniu, 4 marca (czwartek), po godz. 20:00 na antenie TOK FM, Paweł Goźlinski będzie rozmawiał z Tomaszem Dostatnim o książce reportaży Wojciecha Tochmana Bóg zapłać (premiera 10 marca).

 

Polskie Radio w XX rocznicę śmierci Kornela Filipowicza

23 II o godz. 21.30 II Program Polskiego Radia wyemituje audycję Hanny Szof :"Kornela Filipowicza widzenie świata", z udziałem prof. Anny Nasiłowskiej i prof. Jana Tomkowskiego, a 27 II o godz.18 nada słuchowisko "Jeniec i dziewczyna" wg jego mikropowieści.

 

Bruno Jasieński w Teatrze Polskiego Radia

Zapraszamy do wysłuchania audycji poświęconej Brunonowi Jasieńskiemu zatytułowanej "Dandys zmienia skórę".

 

Słuchowisko "Powiedz im to, aniele"

SW Czytelnik zaprasza do wysłuchania słuchowiska "Powiedz im to, aniele", którego bohaterem jest Sándor Márai, wybitny pisarz węgierski.

 

Audycja radiowa z udziałem Autora powieści "Chaszcze"

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Janem Grzegorczykiem, autorem powieści Chaszcze! Rozmowę będzie prowadziła Dorota Gacek.

 

SPLOT zaprasza: włącz się na Maksa w ROXY FM

Miłe LITERATKI, drodzy KIELONKowIe! SPLOT zachęca do słuchania w poniedziałek 8 września od 10 do 13 radia ROXY FM.  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.