RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA

Zapowiedzi

Oto oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów.  

 

Recenzja: „Znaki Szczególne". Pierwsza polska autobiografia pokolenia urodzonych około 1980 - dzieci polskiej transformacji

Recenzje

O książce Pauliny Wilk było głośno, jeszcze zanim się ukazała. Była przedstawiana jako jedna z najlepszych książek 2014 roku w programie 3 polskiego radia w magazynie o książkach „Z najwyższej półki".

 

Autobiografia o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego!

Zapowiedzi

23 kwietnia w wydawnictwie Literackim ukaże się autobiografia jednego z najbardziej charyzmatycznych duchownych.

 

Tymański: "Polskie gówno" pochłonęło mój kontrabas!

Nowości

Robert Brylewski i Tymon Tymański, bohaterowie bestsellerowych autobiografii - o pracach nad wchodzącym na ekrany głośnym filmem.

 

Romaszewscy. Autobiografia: 6.02, godz. 18.00 - zapraszamy do DSH!

Wydarzenia

Wydawnictwo Trzecia Strona oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na promocję książki Romaszewscy. Autobiografia. Ze Zbigniewem, Zofią i Agnieszką Romaszewskimi rozmawia Piotr Skwieciński.

 

Sophia Loren „Wczoraj, dziś, jutro". Zawsze!

Zapowiedzi

Polska premiera autobiografii 5 marca. Wieść o pierwszym Oscarze dotarła do niej, gdy przygotowywała pomidorowy sos. W wieku 72 lat wzięła udział w sesji dla kultowego kalendarza Pirelli (prezentującego artystyczne akty najseksowniejszych aktorek świata). Z miłości do mężczyzny zgodziła się na bigamię, odrzucając oświadczyny Carry Granta. Sophia Loren — ostatnia wielka ikona kina.

 

Ukazała się radiowa autobiografia Tadeusza Różewicza

Wydarzenia

– On gościł w radiu często i na różne sposoby: jako pisarz, jako lektor własnych utworów, jako komentator polskiej kultury – wspominał w Dwójce, w dniu 93. urodzin autora "Kartoteki", dr Marek Kulesza, opowiadając o płycie "Autobiografia radiowa Tadeusza Różewicza".

 

Autobiografia Tymona Tymańskiego. Rozmawia Rafał Księżyk

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie poleca "Autobiografię" Tymona Tymańskiego. Z muzykiem rozmawia Rafał Księżyk.

 

Recenzja: M. K. Gandhi "Autobiografia". Dzieje moich poszukiwań prawdy

Recenzje

Pisanie o Gandhim zawsze sprawiało zawsze i sprawia mi do dziś trudność ze względu na wielkość tego człowieka. Bez względu na to czy piszę artykuł czy recenzję. Dziś akurat przypadł mi w udziale niezwykły zaszczyt napisania recenzji z niezwykłej autobiografii.

 

"Pan od seksu". Autobiografia najsłynniejszego polskiego seksuologa

Zapowiedzi

W swoim gabinecie przyjmował polityków, biznesmenów, księży, artystów, a nawet pracowników tajnych służb i mafiozów! Jak w gabinecie seksuologa zachowują się mężczyźni, a jak kobiety? Z czym sobie nie radzą Polacy i jakiej pomocy najczęściej potrzebują? Z jakimi najdziwniejszymi problemami profesor Lew-Starowicz miał do czynienia w swojej praktyce? I czemu zaczął palić fajkę? Profesor Lew-Starowicz napisał wiele książek, ta - po raz pierwszy – jest o nim: o jego miłości do wojska i o...

 

"Jane Eyre. Autobiografia"

Zapowiedzi

"Jane Eyre" to powieść, o której wnet po jej opublikowaniu gazety angielskie pisały codziennie, do tego – niemal w samych superlatywach, a taki publiczny zachwyt nie zdarza się często.

 

Barbara Toruńczyk w wiedeńskim Instytucie Nauk o Człowieku

Wydarzenia

5 VI 2013 o g. 16.30 w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu Barbara Toruńczyk wygłosi wykład "Zeszyty Literackie: skąd idziemy, czyli Autobiografia umysłu". Słowo wstępne - Timothy Snyder

 

M.K. Gandhi "Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy"

Nowości

17 kwietnia w Wydawnictwie Axis Mundi zostanie wydana autobiografia jednej z najbardziej inspirujących postaci XX wieku.

 

Autobiografia Roda Stewarta w Wydawnictwie Pascal

Zapowiedzi

Po raz pierwszy Rod Stewart o swoim niezwykłym życiu i karierze muzycznej! Pasjonująca autobiografia legendy rock&rolla.

 

W kwietniu premiera książki “Autobiografia: Dzieje moich poszukiwań prawdy” M.K.Gandhiego

Zapowiedzi

Jest to książka-drogowskaz, klasyczna autobiografia, opowiadająca jego własnymi słowami historię życia Gandhiego oraz tego, jak rozwijał swoją koncepcję niestosowania przemocy oraz biernego oporu, która utorowała Indiom drogę do niepodległości i stała się podstawą wielu ruchów niepodległościowych.  

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Księgarnie

Podczas grudniowego spotkania Klubu Dobrej Książki poznamy kolejną pozycję nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki – książkę Marka Nowakowskiego „Pióro. Autobiografia literacka” (Iskry, Warszawa 2012).

 

Autobiografia Kevina Mitnicka - haker przerywa milczenie

Nowości

Szanowni Państwo, już 7 listopada najsłynniejszy haker świata wreszcie przerwie milczenie!

 

Nagroda za głowę Salmana Rushdiego wzrosła do 3,3 mln. dolarów

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Jak podaje TVN 24: Irańska Fundacja Męczenników zwiększyła nagrodę za głowę Salmana Rushdiego o pół miliona dolarów. To efekt wzrostu napięcia, jakie wywołał antyislamski film o proroku Mahomecie, który przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

 

Wieczór z Salmanem Rushdie!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Wczoraj wieczorem w kultowym klubie Collection na Brompton Rd w Londynie wydawnictwo Random House zorganizowało wieczór jednego bohatera - Salmana Rushdiego.

 

Spotkanie z Robertem Brylewskim i Rafałem Księżykiem w Warszawie we wtorek!

Wydawnictwo Literackie i Spółdzielnia CDQ zapraszają za uroczystą premierę książki Roberta Brylewskiego zatytułowanej "Kryzys w Babilonie. Autobiografia".

 

Literacka autobiografia Marka Nowakowskiego w Iskrach!

Zapowiedzi

Już niebawem nakładem wydawnictwa Iskry do księgarń trafi literacka autobiografia Marka Nowakowskiego pt. "Pióro".

 

Feminarium "Kobiece archiwa - spiżarnie pamięci" - 2 kwietnia 2012

Fundacja Gender Center, Feminoteka, Instytut Literacki Badań PAN oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na "Kobiece archiwa - spiżarnie pamięci".

 

Spotkanie poświęcone autobiografii Rolanda Barthesa (tytuł 30% taniej

Orgia Myśli, wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Instytut Francuski w Warszawie zapraszają na spotkanie poświęcone autobiografii Rolanda Barthesa "Roland Barthes"- gorzej: po prostu się pan k o n s t y t u u j e.

 

Gianni Vattimo w Polsce

Szanowni Państwo, w czwartek 24 listopada o godz. 12.00 Krytyka Polityczna zaprasza na spotkanie z Giannim Vattimo, wybitnym włoskim filozofem, politykiem i działaczem społecznym, autorem książki "Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce", która ukazała się we wrześniu nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

 

Keith Richards... pisarzem roku. Jest autobiografia, będzie ekranizacja?

Nowości

Pasma sukcesów bestsellerowych wspomnień gitarzysty Rolling Stones ciąg dalszy. Keith Richards został uznany pisarzem roku i to z zupełnie niespodziewanej strony - przez magazyn dla panów "GQ".

 
 

Autobiografia George’a W. Busha we wrześniu w księgarniach

Zapowiedzi

11 września br. w 10. rocznicę ataku na Amerykę ukaże się autobiografia George’a W. Busha pt. „Kluczowe decyzje”. Książka byłego prezydenta w ciągu miesiąca sprzedała się w USA w 2 mln egzemplarzy.

 

Emir Kusturica spodziewa się ... Nagrody Nobla

Nie jest łatwo napisać tę książkę, ale nie było łatwo przeżyć takie życie, jak moje – powiedział Emir Kusturica o swej autobiografii. Książka pod tytułem „Gdzie jestem w tej historii” ukazała się właśnie we Włoszech.

 

Szkockie wydawnictwo opublikuje książkę twórcy WikiLeaks

Rynek zagraniczny

Szkockie wydawnictwo Canongate Books z siedzibą w Edynburgu nabyło prawa do wydania książki założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a - podał niezależny kanał telewizji ITV.

 

Umarł 100 lat temu. Teraz jego książka to bestseller

Bestsellery

Wiecie już o kogo chodzi? Dodajmy, że nie o Elizę Orzeszkową. Zmarł 21 kwietnia 1910 roku. Teraz jego książka, "Autobiografia Marka Twaina" osiągnęła status bestsellera w przedsprzedaży serwisu Amazon.

 

Justin Bieber napisał autobiografię

Nim doczekamy się historii Justina Biebera w wersji kinowej, poznamy jego losy poprzez literaturę. Młody wokalista napisał bowiem autobiografię.

 

Grass pisze o braciach Grimm

Noblista napisał autobiografię, w której splata swoje życie z twórczością najsłynniejszych bajkopisarzy.

 

Obcy element

Zapowiedzi

Jak urodzony i wychowany w sowieckiej Azji Środkowej pół Uzbek, pół Rosjanin major KGB mógł stać się orędownikiem prawdy o Katyniu? Odpowiedź na to pytanie daje Oleg Zakirow w autobiograficznej książce "Obcy element".  

 

Polski bramkarz-pisarz znów namiesza?

Arkadiusz Onyszko nie wyklucza, że napisze kontynuację "Fucking Polaka". Przypomnijmy, że książka polskiego bramkarza bije w Danii rekordy popularności.

 

Kanon tekstów o autobiografii już wkrótce

Zapowiedzi

Prace zamieszczone w niniejszym tomie należą do kanonu studiów nad autobiografią i stanowią fundament w dziedzinie badań nad tym gatunkiem literatury.

 

Polonijna nagroda dla autora biografii Kościuszki

Rynek, Nagrody

Alex Storożyński, amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, autor książki o Tadeuszu Kościuszce, został tegorocznym laureatem Nagrody im.Tadeusza Walendowskiego, przyznawanej za zasługi w promocji Polski w USA.

 

Hermann Broch - Autobiografia duchowa

Recenzje

Nieczęsto czyta się takie książki. Ci, którzy sugerując się tytułem, spodziewali się autobiografii austriackiego pisarza w klasycznym rozumieniu, będą zaskoczeni. A jednak bez znajomości trzech tekstów zamieszczonych w tym tomie: "Autobiografia duchowa", "Suplement do mojej autobiografii duchowej" i "Autobiografia jako program pracy", pełne odczytanie takich dzieł Brocha jak "Lunatycy", "Śmierć Wergilego" czy "Niewinni" wydaje się...

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.