RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Tydzień Bibliotek 2016. Promują czytanie i zawód bibliotekarza

Biblioteki

• Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek. • Wydarzenia między 8 a 15 maja mają na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. • Stowarzyszenie organizuje też konkurs dla bibliotek.

 

W sieci o książkach. Miejsce spotkań czytelników"

Wydarzenia

Wyniki badania, w którym udział wzięło blisko 24 tysiące internautów. Ważne wydarzenia w bibliotekach i księgarniach z okazji ŚDKiPA 2016.

 

Jak powinna być nowoczesna biblioteka?

Nowoczesna biblioteka publiczna, oprócz pełnienia tradycyjnych funkcji, powinna być miejscem dostępu do kultury i wiedzy, spędzania wolnego czasu i aktywizacji społeczności lokalnej. Ważne jest, by odpowiadała na potrzeby użytkowników i była przez nich współtworzona.

 

Michał Jagiełło - pogrzeb w Zakopanem

Wydarzenia

Pogrzeb Michała Jagiełły odbędzie się 8 lutego o g. 14:00 w Zakopanem. Msza w kaplicy na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej. Wolą rodziny zmarłego jest by zamiast kwiatów złożyć darowiznę na rzecz Fundacji Ratownictwa Tatrzańskiego TOPR. Michał Jagiełło zmarł we śnie w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas pobytu w Zakopanem. Z wykształcenia był polonistą, ale jego pasją były Tatry, góry.  

 

Tydzień Bibliotek 2016 pod hasłem "Biblioteka inspiruje"

Biblioteki

W dniach 8-15 maja 2016 r. odbędzie się XIII edycja programu Tydzień Bibliotek. Hasło tegorocznej edycji to: "Biblioteka inspiruje".

 

X Forum Młodych Bibliotekarzy

X Jubileuszowe Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się w dniach 17-18 września 2015 r.

 

Wybieram bibliotekę - Tydzień Bibliotek i Noc Bibliotek

Biblioteki

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.

 

Ludzie kultury mają dość biedowania

Wydarzenia

W Krakowie filharmonicy, bibliotekarze i muzealnicy wystosowali do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego apel. Żądają w nim podwyżki płac o 500 zł.

 

Pracownicy Biblioteki Śląskiej uczą się języka migowego!

Biblioteki

W Bibliotece Śląskiej prowadzone jest szkolenie dla bibliotekarzy z podstaw Polskiego Języka Migowego. Biorący w nim udział pracownicy uczą się słownictwa niezbędnego w codziennej komunikacji, słownictwa wykorzystywanego w bibliotece oraz podstaw gramatyki PJM

 

Serial "Bibliotekarze" na kanale Universal Channel dzień po premierze w USA

Wydarzenia

Świat jest pełen magii i artefaktów, z których mocy nikt nie zdaje sobie sprawy. Wiele z nich jest bardzo niebezpiecznych, szczególnie, jeśli dostałyby się w niepowołane ręce.

 

Konkurs dla bibliotekarzy

Biblioteki

Instytut Książki w ramach Akademii Kultury – BIBA 2014 wraz z Wydawncitwem EMG ogłasza konkurs mający na celu wyłonienie uczestników szkoleń, które będą odbywać się podczas festiwali literackich: Bruno Schulz. Festiwal (Wrocław, 14-19 października 2014), Festiwalu Conrada (Kraków, 20-26 października 2014), festiwalu Puls Literatury (Łódź, 28 listopada - 7 grudnia 2014).

 

Szkolenia dla bibliotekarzy 2014

Biblioteki

Uzyskanie przez bibliotekarzy nowych umiejętności, podniesienie prestiżu bibliotek publicznych oraz zmiana postrzegania ich funkcji przez społeczeństwo, to główne cele programu Instytutu Książki „Szkolenia dla bibliotekarzy 2014”, który jest częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020.

 

"Tajemnice Biblioteki Metropolitan" na Universal Channel dzień po amerykańskiej premierze

Wydarzenia

Dziesięcioodcinkowy dramat przygodowy "Tajemnice Biblioteki Metropolitan", oparty na filmach z Noah Wyle będzie miał swoją premierę na Universal Channel zaledwie 24 godziny po amerykańskiej.

 

Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych ACADEMICA – prezentacja w Warszawie

Biblioteki

Biblioteka Narodowa ma zaszczyt zaprosić bibliotekarzy na prezentację Cyfrowej Biblioteki Publikacji Naukowych ACADEMICA. Jest to innowacyjne narzędzie, pozwalające na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych.

 

„Biblioteka najlepsza inwestycja” - wystawa w sejmie

Biblioteki

Metamorfozę polskich bibliotek publicznych przedstawia wystawa, którą 8 maja br. w gmachu Sejmu RP otworzyła Podsekretarz Stanu w MKiDN Małgorzata Omilanowska. Ekspozycja jest podsumowaniem programów MKiDN oraz działań Instytutu Książki na rzecz wspierania bibliotek i bibliotekarzy.

 

8 maja - Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek

Biblioteki

Z tej okazji życzymy Bibliotekarkom i Bibliotekarzom, a także Czytelnikom wspaniałych, sowicie dofinansowanych bibliotek, w których znajdziemy wszystkie książki, których potrzebujemy i o których marzymy. Pracownikom tych niezwykle ważnych instytucji życzymy także godziwych pensji, które swoją wysokością będą odpowiadały randze, jaką przypisujemy szlachetnej umiejętności czytania, a także powszechnemu dostępowi do wiedzy.

 

E-booki - seminarium dla bibliotekarzy

Biblioteki

Instytut Książki zaprasza pracowników bibliotek publicznych i wydawców oraz wszystkich zainteresowanych tematyką e-booków na seminarium "e-booki w bibliotece".

 

Pulowerek.pl w radiu TOK.FM

Biblioteki

O stereotypie bibliotekarza, pracy w bibliotece i promowaniu czytelnictwa rozmawiał z Karoliną Głowacką założyciel portalu Maciej Rynarzewski.

 

Odpicuj sobie wózek - trwa głosowanie w konkursie dla bibliotekarzy

Biblioteki

Portal Pulowerek.pl ogłosił konkurs na najlepiej "odpicowany" wózek bibliotekarski. Od 20 listopada można głosować na najlepsze projekty.

 

III Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy

Pracownicy bibliotek z całej Polski już po raz trzeci będą mogli spotkać się we Wrocławiu na Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy, organizowanej przez Miasto Wrocław, Instytut Książki i Wydawnictwo EMG.

 

650 lat w służbie książki

Biblioteki

26 czerwca 2013 r. odbyło się spotkanie Komitetu Porozumiewawczego Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców, poświęcone obchodom Jubileuszu „650 lat w służbie książki”. Jubileusz odnosi się do daty 12 maja 1364 r., kiedy to król Kazimierz III Wielki wydał przywilej fundacyjny Studium Generale (późniejszy Uniwersytet Jagielloński).

 

IV Wrocławskie Spotkania Bibliotekarzy

Wydarzenia

Czwarta konferencja z cyklu Wrocławskich Spotkań Bibliotekarzy organizowana przez Bibliotekę Główną Politechniki Wrocławskiej jest adresowana do szerokiego grona bibliotekarzy polskich i zagranicznych, ale także pracowników uczelni, wydawców i agregatorów, polityków, UŻYTKOWNIKÓW BIBLIOTEK i wszystkich, którzy interesują się zagadnieniami ujętymi w poniższych grupach tematycznych:

 

Konkurs "Bibliotekarz przy regale"

Biblioteki

Portrety bibliotekarzy w naturalnym środowisku walczą o głosy czytelników w konkursie portalu Pulowerek.pl

 

8. Forum Młodych Bibliotekarzy w Olsztynie – rejestracja!

Biblioteki

Publikujemy informację nadesłaną przez organizatorów Forum Młodych Bibliotekarzy do redakcji Isbnika.pl;

 

8. Forum Młodych Bibliotekarzy, Olsztyn, 12-13 września 2013 roku –

Biblioteki

8. Forum Młodych Bibliotekarzy odbędzie się 12 i 13 września 2013 roku pod hasłem „Biblioteka – Twój czas, Twoje miejsce”

 

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Wydarzenia

8 maja obchodzimy dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Wszystkim Bibliotekarzom i Bibliotekarkom życzymy satysfakcji z pracy oraz wielu czytelników!

 

Biblioteki w świecie komunikacji sieciowej - konferencja, Warszawa, 6-7 czerwca 2013 roku

Biblioteki

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 6-7 czerwca 2013 roku w Warszawie konferencję „Biblioteki w świecie komunikacji sieciowej”.

 

Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych: plakat Tygodnia Bibliotek 2013

Biblioteki

Po raz dziesiąty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2013 roku, Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie presti1u zawodu bibliotekarza i zainteresowania książka szerokich kręgów społeczeństwa polskiego.

 

O przyszłości bibliotek w Sosnowcu

Biblioteki

Bibliotekarze z całego województwa śląskiego już po raz dziewiąty spotkali się, by debatować nad kierunkami, w jakich podąża bibliotekarstwo w Polsce oraz kondycją polskiego czytelnictwa i przyszłością bibliotek w kraju.

 

Bibliotekom trzeba ułatwić pracę

Biblioteki

Spór o biblioteki dotyczy statusu pracowników, bo to, że dzieci muszą mieć lepszy dostęp do książek w szkole, nie budzi żadnych wątpliwości – mówi Magdalena Młochowska wiceminister administracji i cyfryzacji.

 

Można ograniczyć liczbę zajęć bibliotekarza

Biblioteki

- Ograniczenie wymiaru liczby zajęć bibliotekarza do pięciu godzin w tygodniu nie narusza przepisów - informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

STOP likwidacji bibliotek szkolnych

Biblioteki

Bibliotekarze obawiają się, że minister Boni planuje zamknąć biblioteki szkolne.

 

Międzynarodowa konferencja - "O potrzebie zawodu biblioterapeuty?"

Wydarzenia

Zapraszamy na międzynarodową konferencję - "O potrzebie zawodu biblioterapeuty?", organizowaną przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne z okazji 15-lecia istnienia we współpracy z Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu.

 

MUZA SA. poleca powieść Michaiła Jelizarowa "Bibliotekarz"

Zapowiedzi

Powieść sensacyjna Jelizarowa oparta na absurdalnie zabawnym koncepcie nagrodzoną Rosyjskim Bookerem 200. Przełożyła Izabela Korybut-Daszkiewicz.

 

Czy wzrosną płace bibliotekarzy w Zamościu?

Biblioteki

Chcą większych pensji, bo ich obecna wysokość jest grubo poniżej średniej krajowej. Wymaga to jednak podjęcia działań przez władze miejskie Zamościa. Jak do tej pory sytuacja jest patowa.

 

2. Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy w czasie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 201

Wydarzenia

Szanowni Państwo, sukces 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy, zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2011, upewnił Organizatorów, że nie powinno to być jednorazowe wydarzenie.

 

Wyniki konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011

Biblioteki

13 kwietnia br. został rozstrzygnięty konkurs Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Mistrz Promocji Czytelnictwa 2011". W konkursie nagradzane są najlepsze praktyki biblioteczne służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

 

International Young Librarians Academy, 27-30 sierpnia, Ventspils, Łotwa

Biblioteki

Jesteś młodą bibliotekarką lub młodym bibliotekarzem i zależy Ci na rozwoju zawodowym? A może studiujesz na kierunku związanym z bibliotekoznawstwem i informacją naukową?

 

I inżynier pokieruje biblioteką

Biblioteki

Bibliotekarze z zaskoczeniem przyjęli, że ich zawód obejmie deregulacja ministra Gowina. Jedni obawiają się, że książnicami zaczną kierować ludzie nie mający pojęcia o księgozbiorach, inni twierdzą, że zmiana się przyda, bo placówki muszą otwierać się.

 

Archiwum cyfrowe SBP

Biblioteki

Rozpoczęliśmy budowę archiwum cyfrowego publikacji Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Jego celem jest wdrożenie rozwiązania, które umożliwi przeszukiwanie i dostęp do cyfrowych wersji Wydawnictw SBP.

 

Trud bibliotekarzy został doceniony

Biblioteki

Przez wiele lat lektura kryminałów traktowana była w naszym społeczeństwie bardzo krytycznie. Przyznać się do tego, że czytuje się kryminały, było towarzyskim samobójstwem, a literatura kryminalna była tematem tabu. Istniała jednak grupa ludzi, którzy doskonale zdawali sobie sprawę, że kryminały są czytane - to w dużych ilościach. Tą grupą byli i są bibliotekarze. To oni zapełniali półki nowościami kryminalnymi ze świata, gdyż widzieli, jaki jest na nie popyt. To bibliotekarze dawali swoim...

 

Kryminalna Konferencja Bibliotekarzy

Biblioteki

Znamy już uczestników 1. Kryminalnej Konferencji Bibliotekarzy. W załączniku znajdą Państwo ich pełną listę.

 

Zapraszamy na pierwszą Kryminalną Konferencję Bibliotekarzy

Wydarzenia

Ile kryminałów ukazuje się każdego miesiąca? 33? 333? A może 3333? Bez fachowej pomocy czytelnik nie ma szans, by oddzielić plewy od ziaren. A kto może mu pomóc? Bibliotekarz.

 

Zakazane książki i szeroko pojęta cenzura - kolejny BiblioGrill

24 września już czwarty raz bibliotekarze spotkają się na BiblioGrillu. Tym razem, w związku z Tygodniem Zakazanych Książek (Banned Books Week), tematem spotkania będą zakazane książki i szeroko pojęta cenzura.

 

Ogólnopolska Konferencja: Ochrona narodowego zbioru bibliotecznego: Digitalizacja i co dalej?

Biblioteki

Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zapraszają na IV Ogólnopolską konferencję naukową „Ochrona Narodowego Zasobu Bibliotecznego: Digitalizacja… i co dalej?” która odbędzie się 27 września 2011 roku o godz. 10 00 w siedzibie Biblioteki.

 

Do biblioteki można zapisać nawet noworodki

Biblioteki

W Olsztynie noworodki mogą dołączyć do grona czytelników. Specjalny program „Nigdy nie jest za wcześnie”, wymyślony przez olsztyńskich bibliotekarzy, skierowany jest do rodziców dzieci do trzech lat.

 

Biblioteka mobilna i społecznościowa - BiblioGrill

Biblioteki

Temat najbliższego spotkania to Biblioteka mobilna i społecznościowa. Organizatorzy będą rozmawiać o tym, jak bibliotekarze mogą wykorzystywać (i wykorzystują) media mobilne i społecznościowe do promocji, ale także ułatwienia życia sobie i użytkownikom.

 

Nowoczesne biblioteki

Biblioteki

Biblioteka nie musi kojarzyć się jedynie z miejscem do wypożyczania i czytania książek - to wniosek ze spotkania bibliotekarzy, podsumowującego dwuletni program rozwoju tych placówek.

 

I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego

Biblioteki

Lucjan Bąbolewski, dyrektor Książnicy Pomorskiej oraz Cecylia Judek, przewodnicząca Okręgu Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają na: I Forum Bibliotekarzy Województwa Zachodniopomorskiego „Jak pozyskać, jak nie stracić czytelnika”.

 

Nowoczesna biblioteka

Biblioteki

W imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku zapraszamy na wystawy: "Jan Paweł II Święty Pielgrzym - w medalierstwie, filatelistyce i literaturze" oraz "Nowoczesna biblioteka".

 

Tydzień Bibliotek 2011 - Lublin, Elbląg, Chorzów

Biblioteki

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy organizowana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek są eksponowane i co ich organizatorzy chcą upowszechnić w świadomości społecznej. Tegoroczne hasło ma zachęcać do odwiedzin biblioteki nie tylko w celu wypożyczenia książki, ale też z innego powodu. Ma sprzyjać wytworzeniu się mody na bywanie w bibliotece....

 

Otwarte zasoby edukacyjne – szkolenie dla bibliotekarzy

Wydarzenia

W Poznaniu, w Ośrodku Szkoleniowym A&tut przy ul. os. Zwycięstwa paw. 109, dnia 9 marca 2011 roku w godzinach 9-15 odbędzie się szkolenie pod tytułem Otwarte Zasoby Edukacyjne – o tym jak uwolnić informacje i wykorzystać bogactwo sieci w działalności edukacyjnej, kulturalnej i naukowej.

 
 

Ważna książka: Dariusz Jarosz - Dzieje książki w Polsce 1944-1989. Wybór źródeł

Nowości

Prezentujemy Państwu opracowanie Dariusza Jarosza dotyczące wypisów dokumentów źródłowych dotyczących instytucjonalnych losów książki w Polsce w latach "1944-1989".

 

Nowe spotkanie z cyklu: Bibliotekarze z pasją

Biblioteki

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie im. KEN, i Małgorzata Bykowska zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu "Bibliotekarze z pasją" : Podróże w mój świat z wierszem, aniołem i znaczkiem pocztowym. Serdecznie mile widziani nauczyciele bibliotekarze, bibliotekarze oraz sympatycy naszej Biblioteki.

 

Strategia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na lata 2010-2021

Biblioteki

W lipcu 2010 r. członkowie ZG SBP spotkali się na naradzie w celu omówienia metod realizacji strategii, szczególnie zadań SBP na 2010 r.

 

O bibliotekach cyfrowych dla nauczycieli-bibliotekarzy - kolejna edycja szkolenia

Biblioteki

Biblioteka Narodowa zaprasza na kolejne, grudniowe edycje szkolenia "Biblioteki cyfrowe, serwisy i portale internetowe - nowe źródła informacji w pracy nauczyciela-bibliotekarza".

 

Konferencja Naukowo-Szkoleniowa "Centra informacji multimedialnej w bibliotekach"

Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego w Częstochowie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna RODN „WOM” w Częstochowie, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie oraz Biblioteka Publiczna im. Wł. Biegańskiego w Częstochowie, Biblioteka Główna Politechniki Częstochowskiej, Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie, Oddział SBP w Częstochowie, Oddział TNBSP w Częstochowie, Oddział TNBSP w Bielsku-Białej oraz Częstochowskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole serdecznie...

 

Bibliotekarze apelują: Część zysków z VAT na książki dla bibliotek

Biblioteki

Bibliotekarze apelują, aby część sum uzyskanych przez Skarb Państwa ze zwiększenia podatku VAT na książki do 5 proc. przeznaczyć na zakupy biblioteczne. Chcą, by zrekompensować w ten sposób czytelnikom oczekiwany wzrost cen książek.

 

Bibliotekarzu, czy naprawdę umiesz szukać w sieci?

Dostęp do informacji za pośrednictwem internetu zmienia nasze codzienne życie. Ogrom treści, które możemy znaleźć w zasobach Internetu wydaje się być nieprzebrany, dlatego tak ważne jest, aby używać takich narzędzi wyszukiwawczych, które w jak najbardziej efektywny sposób pomogą nam dotrzeć do wiarygodnej i rzetelnie przygotowanej wiedzy, jednocześnie dostarczając aktualnej i sprawdzonej informacji.

 

Powiatowy Dzień Bibliotekarza - relacja

W dniu 10 maja 2010 r. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle oraz MBP w Jaśle, pragnąc uczcić Dzień Bibliotekarza, zorganizowały uroczysty Powiatowy Dzień Bibliotekarza, czyli spotkanie bibliotekarzy bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach zaprasza

8 – 15 maja Tydzień Bibliotek ogólnopolska inicjatywa Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, która w 2010 roku odbywa się pod hasłem: „Biblioteka – Słowa, Dźwięki, Obrazy”.

 

Impresje po spotkaniu bibliotekarzy z wydawcami

Wydarzenia

W poniedziałek 15 marca 2010 roku odbyło się wspólne spotkanie bibliotekarzy i wydawców w sprawie egzemplarza obowiązkowego.

 

VI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów do udziału w VI Forum Bibliotekarzy Województwa Śląskiego, które odbędzie się w dniu 18 marca 2010 roku (czwartek) w godz. 9.00 - 15.30 w auli Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania w Katowicach przy ul. Francuskiej 12 (budynek Biblioteki Śląskiej).

 

Egzemplarza obowiązkowego ciąg dalszy

Wydarzenia

W połowie grudnia w Bibliotece Narodowej odbyło się spotkanie zespołu roboczego wydawców i bibliotekarzy w sprawie ograniczenia liczby egzemplarzy obowiązkowych.

 

Biblioteki nadal w zagrożeniu

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich domaga się utrzymania obowiązującego obecnie zakazu łączenia bibliotek z innymi instytucjami kultury.

 

Pół miliona na szkolenia bibliotekarzy w BN

Biblioteki

Tylu szkoleń dla bibliotekarzy jeszcze nie było! 2010 rok zapowiada się pod tym względem rekordowo. Biblioteka Narodowa, we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, uruchomi nowy projekt szkoleniowy.

 

Bibliotekarze strajkują przeciw łączeniu ich z innymi instytucjami

Biblioteki

Bibliotekarze zorganizowani w ramach konwentu oraz związków zawodowych zapowiadają ciągłą ogólnopolską akcję protestacyjną polegającą na wysyłaniu listów, maili i faksów do ministerstwa kultury, Sejmu i premiera.

 

III Lubelskie Targi Książki

Wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Zarząd Okręgu w Lublinie zapraszają na III Lubelskie Targi Książki. Uroczyste otwarcie Targów będzie miało miejsce 4 grudnia 2009 r. godz. 11.00 w Galerii Biblioteki.

 

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Biblioteki

8 maja obchodzimy w całym kraju Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. W związku z tym Redakcja Portalu Księgarskiego Życzy z całego serca bibliotekarskiej braci wytrwałości, uporu, energii i pomysłów na szerzenie w społeczeństwie wiedzy i informacji o niej, nawyku czytania, poszanowania dla słowa drukowanego, co nie zawsze ma odzwierciedlenie w Waszej codziennej cichej, mrówczej pracy.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.