RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Kontynuacja biografii Lecha Kaczyńskiego

Zapowiedzi

Już 3 czerwca nastąpi premiera kontynuacji bestsellerowej publikacji pióra Sławomira Cenckiewicza oraz Adama Chmieleckiego, opowiadająca o życiu śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Tym razem autorzy skupili się na latach jego wszechstronnej aktywności w czasie prezydentury w latach 2005-2010.

 

Recenzja: „Oskar Schindler. Prawdziwa historia” David M. Crowe

Recenzje

Zdradzający swoją żonę ojciec nieślubnych dzieci, alkoholik, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata członek partii nazistowskiej, wybawca setek Żydów. Oskar Schindler.

 

Artur Rojek wydaje książkę

Zapowiedzi

Kim jest Artur Rojek? Chłopakiem ze Śląska, który wymarzył sobie, że w Mysłowicach można grać jak w Manchesterze. Liderem najważniejszej polskiej kapeli przełomu tysiącleci, któremu było jednak za ciasno w rockowym składzie, więc wybrał własną drogę. Jednym z najważniejszych głosów polskiego rocka, który zmienił pisanie tekstów w żywą, ostrą poezję.

 

Nowość wydawnicza "Witold Pilecki. Fotobiografia"

Nowości

We wrześniu tego roku przypada 75. rocznica deportacji Witolda Pileckiego do Auschwitz. Już 28 sierpnia do księgarń trafi książka Wydawnictwa Olesiejuk „Witold Pilecki. Fotobiografia”, jej premiera wpisuje się w serię tegorocznych wydarzeń poświęconych tej niezwykłej postaci.

 

MONTY PYTHON autobiografia według MONTY PYTHONA

Zapowiedzi

Oto oficjalna, najpełniejsza, rzęsista, absolutnie-odmienna-od-czegokolwiek-dotąd autobiografia Pythonów.  

 

Zaproszenie: Spotkanie z autorami książek o Pałacu Kultury

Wydarzenia

Muzeum Warszawy zaprasza na spotkanie z autorami i redaktorami książek o Pałacu Kultury, które odbędzie się w piątek 7 sierpnia o godz. 18.30 w księgarni Moda na Czytanie w Domu Braci Jabłkowskich.

 

Recenzja: „Znaki Szczególne". Pierwsza polska autobiografia pokolenia urodzonych około 1980 - dzieci polskiej transformacji

Recenzje

O książce Pauliny Wilk było głośno, jeszcze zanim się ukazała. Była przedstawiana jako jedna z najlepszych książek 2014 roku w programie 3 polskiego radia w magazynie o książkach „Z najwyższej półki".

 

„Pałac. Biografia intymna”

Nowości

To nie polski Wersal ani Empire State Building. Bliżej mu do kafkowskiego Zamku. Jest źródłem miejskich legend: o 30 podziemnych kondygnacjach, o nieistniejących piętrach, o tunelu łączącym go z Domem Partii. Do dziś rzuca na Warszawę najdłuższy cień.  

 

WAM Wydawnictwo - Biografia Ducha Świętego

Nowości

Krakowskie wydawnictwo WAM prezentuje swoją kwietniową nowość" Biografię Ducha Świętego Marii Miduch:

 

31 marca Księgarnia Zła Buka i Wydawnictwo Znak zapraszają na spotkanie z autorką biografii Janoscha

Zapraszamy na spotkanie z Angelą Bajorek, autorką książki „Heretyk z familoka. Biografia Janoscha”. Wszyscy wielbiciele twórczości Janoscha będą mogli w Księgarni Zła Buka kupić egzemplarz książki i otrzymać autograf autorki.

 

Autobiografia o. Jana Andrzeja Kłoczowskiego!

Zapowiedzi

23 kwietnia w wydawnictwie Literackim ukaże się autobiografia jednego z najbardziej charyzmatycznych duchownych.

 

Pierwsza autoryzowana książka o Jaromirze Nohavicy

Zapowiedzi

Jesienią 2015 r. ukaże się pierwsza autoryzowana książka o Jaromirze Nohavicy – czeskim pieśniarzu, kompozytorze i poecie. Autorką książki jest dziennikarka Polskiego Radia RDC Teresa Drozda.

 

Tymański: "Polskie gówno" pochłonęło mój kontrabas!

Nowości

Robert Brylewski i Tymon Tymański, bohaterowie bestsellerowych autobiografii - o pracach nad wchodzącym na ekrany głośnym filmem.

 

Romaszewscy. Autobiografia: 6.02, godz. 18.00 - zapraszamy do DSH!

Wydarzenia

Wydawnictwo Trzecia Strona oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na promocję książki Romaszewscy. Autobiografia. Ze Zbigniewem, Zofią i Agnieszką Romaszewskimi rozmawia Piotr Skwieciński.

 

„Piękni głupcy”

Zapowiedzi

6 marca światło dzienne ujrzą "Piękni głupcy" R. Cliftona Spargo, czyli opowieść o ostatnim romansie Zeldy i Scotta Fitzgeraldów.  

 

Sophia Loren „Wczoraj, dziś, jutro". Zawsze!

Zapowiedzi

Polska premiera autobiografii 5 marca. Wieść o pierwszym Oscarze dotarła do niej, gdy przygotowywała pomidorowy sos. W wieku 72 lat wzięła udział w sesji dla kultowego kalendarza Pirelli (prezentującego artystyczne akty najseksowniejszych aktorek świata). Z miłości do mężczyzny zgodziła się na bigamię, odrzucając oświadczyny Carry Granta. Sophia Loren — ostatnia wielka ikona kina.

 

„Dramat udanego dziecka" - biografię M. Millera poleca Impuls

Nowości

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS zaprasza na premierę nowej publikacji pt. „Dramat udanego dziecka"... - biografia M. Millera do www.impulsoficyna.pl

 

Ukazała się radiowa autobiografia Tadeusza Różewicza

Wydarzenia

– On gościł w radiu często i na różne sposoby: jako pisarz, jako lektor własnych utworów, jako komentator polskiej kultury – wspominał w Dwójce, w dniu 93. urodzin autora "Kartoteki", dr Marek Kulesza, opowiadając o płycie "Autobiografia radiowa Tadeusza Różewicza".

 

„Życie i czasy Stephena Kinga” Linda Rogak

Zapowiedzi

Biografia króla grozy, Stephena Kinga. Autorka, próbując zrozumieć międzynarodowy fenomen twórczości pisarza, cofa się do czasów jego dzieciństwa, koncentruje na jego rodzinie, traumatycznym zniknięciu ojca i tym, jaki miało ono wpływ na kształtowanie się psychiki przyszłego pisarza.

 

Premiera książki „Polański. Biografia” w Kinie Atlantic

Wydarzenia

Dom Wydawniczy Rebis oraz Kino Atlantic zapraszają na premierę książki „Polański. Biografia” we wtorek, 27 maja godz. 20:00  

 

Ekscytująca biografia Romana Polańskiego od 29 kwietnia w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Chciałbym dzisiaj zaprezentować książkę Paula Wernera zatytułowaną "Polański. Biografia", która trafi do księgarń 29 kwietnia 2014.

 

"Charles de Gaulle - Biografia katolika i męża stanu"

Zapowiedzi

Charles de Gaulle to w dalszym ciągu jeden z najpopularniejszych polityków zagranicznych w Polsce. Mimo to niewele ukazało się u nas opracowań poświeconych tej postaci. A już z całą pewnością brak jest opracowań, które odsłaniałyby religijne źródła inspiracji w działalności politycznej de Gaulle’a, jego relacje z hierarchią Kościoła we Francji i z Watykanem.

 

Ważna książka: Judyta Syrek "Nie bój się żyć. Biografia Ojca Joachima Badeniego"

Zapowiedzi

Instytut Wydawniczy ZNAK przedstawia biografię Judyty Syrek poświęconą postaci ojca Joachima Badeniego, dominikanina, człowieka niezwykłego, charyzmatyka, który uzdrawiał, będąc pełen dystansu do siebie.

 

Kalina Błażejowska: "Poświatowska. Biografia"

Zapowiedzi

Halina Poświatowska pisze wiersze z potrzeby serca. Serca słabego i zdradliwego. Każde jego uderzenie od wczesnego dzieciństwa przypomina o śmierci. Przy każdym szybszym kroku pozbawia ją oddechu, powołuje dławienie w krtani i kłucie w płucach. Nie pozwala bawić się z rówieśnikami, swobodnie spacerować ani tańczyć. Uniemożliwia studiowanie, bo pragnienia i ambicje muszą przegrać z wysokimi schodami. Serca, które mimo swoich ograniczeń, a może właśnie z ich powodu, każe jej gnać przez życie bez...

 

Kilka faktów z życia Georga Orwella, których (prawdopodobnie) nie znaliście

Wydarzenia

1. Eric Arthur Blair uznał swoje prawdziwe nazwisko za zbyt mało patriotyczne, dlatego swój literacki przydomek złożył z dwóch członów: imienia świętego Jerzego (St. George) i rzeki Orwell.

 

Recenzja: "Zakochany Kafka" Jaqueline Raqoul-Duval

Recenzje

Potwornie zdolny pisarz pisze listy miłosne – wydaje się, że muszą to być arcydzieła sztuki epistolarnej. Opowieść o życiu miłosnym Franza Kafki jest fascynująca, wiele mówi o jego neurotycznej osobowości, a przede wszystkim pokazuje zaplecze funkcjonowania tej postaci.

 

Recenzja: "Dzierżyński. Miłość i rewolucja" Sylwia Frołow

Recenzje

Rewelacyjna książka. Odważne podejście do kontrowersyjnego tematu w połączeniu z porywającym stylem pisarskim autorki. Moim zdaniem szykuje nam się hit wydawniczy tego roku.

 

Oskarowe książki - trzymamy kciuki za Martina Scorsese

Nowości

Przypominamy o filmowych książkach wydawnictwa Axis Mundi i o oskarowych bohaterach ostatnich lat i najbliższych dni:

 

Polecamy w Znaku biografię ks. kardynała Setafana Wyszyńskiego

Nowości

Polecamy w Instytucie wydawniczy ZNAK poszerzone, nowe wydanie książki Ewy K. Czaczkowskiej pt. "Kardynał Wyszyński, Biografia":

 

Recenzja: "Tuwim. Wylękniony bluźnierca" Mariusz Urbanek

Recenzje

Rynek wydawniczy zalewają od jakiegoś czasu nadmierne ilości biografii, pamiętników, osobistych zapisków znanych lub zupełnie anonimowych postaci. Nowy typ pisania biografii wiąże się z analitycznym, krytycznym oraz podsumowującym aspektem rozpatrywania życiorysu danej postaci na tle procesów historycznych, społecznych, politycznych. Coraz mniejsza ilość autorów mitologizuje opisywaną jednostkę Jest to proces jak najbardziej słuszny. Kreowanie danej osoby w sposób pomnikowy wydaję się dziś...

 

67. urodziny Stanisława Barańczaka

Wydarzenia

13 listopada 1946 urodził się poeta, tłumacz m.in. Szekspira, Cummingsa, krytyk literacki - Stanisław Barańczak.

 

Już niebawem 100. rocznica urodzin Alberta Camusa

Wydarzenia

7 listopada 2013 roku mija 100. rocznica urodzin Alberta Camusa. Z tej okazji warto przypomnieć książkę Albert Camus. Biografia autorstwa Oliviera Todda, w przekładzie Jana Kortasa.

 

Recenzja: Robert Gerwarth "Kat Hitlera. Biografia Reinharda Heydricha"

Recenzje

Świadkowie na procesie Adolfa Eichmanna w Jerozolimie spodziewali się, że na ławie oskarżonych zasiądzie dwugłowe ziejącego ogniem monstrum, okazało się, że pojawił się zwykły człowiek, wyposażony kiedyś w ogromną władzę. I to właśnie nieograniczona władza zmienia ludzi w potwory, jakim był Reinhard Heydrich, „Archanioł Zła”, bohater tej książki.

 

Domosławski: podtrzymuję wszystko, co napisałem

Prawo

"Za fałszywe i godzące w moje imię uważam stwierdzenie przez wydawnictwo, że książka zawiera rzekomo nieprawdziwe informacje. Wydawca nie ma absolutnie żadnych podstaw do takiego twierdzenia" - napisał w oświadczeniu Artur Domosławski, autor książki "Kapuściński non-fiction" po tym jak wydawnictwo Świat Książki opublikowało w prasie ogłoszenie, w którym "wyraża ubolewanie z powodu naruszenia dóbr osobistych pań Alicji Kapuścińskiej i Rene Maisner"....

 

Rak - historia najdłuższej wojny w dziejach ludzkości. Książka nagrodzona Pulitzerem

Nowości

Historia raka- zabójcy Steve'a Jobsa, Hugo Cháveza, Barbary Radziwiłłówny, Krwawej Mary, Anny German, Jacka Kaczmarskiego i milionów ludzi na całym świecie.  

 

Autobiografia Tymona Tymańskiego. Rozmawia Rafał Księżyk

Zapowiedzi

Wydawnictwo Literackie poleca "Autobiografię" Tymona Tymańskiego. Z muzykiem rozmawia Rafał Księżyk.

 

Jack Nicholson - biografia – 6 listopada

Nowości

Wydawnictwo Axis Mundi poleca Państwa uwadze kolejną biografię pióra Marca Eliota tym razem dotyczącą postaci Jacka Nicholsona:

 

"Gianni Versace. Biografia" ze wstępem Giorgia Armaniego już w księgarniach!

Nowości

Szanowni Państwo, Szesnaście lat po śmierci wybitnego kreatora mody Gianniego Versace jego zjawiskowa willa w Miami trafiła na aukcję. To w tym domu spędził on ostatnie chwile życia i na jego schodach został zastrzelony.

 

Recenzja: "Michael Douglas. Biografia" Marc Eliot

Recenzje

Michaela Douglasa zna zapewne każdy. Kojarzymy go z filmów takich jak: „Upadek”, „Nagi instynkt” czy „W sieci” i są to zaledwie niektóre z jego wielkich ról. Próby opisania życia i kariery tego aktora podjął się Marc Eliot. Udało się. Książkę można znaleźć na półkach w wielu księgarniach i cieszy się ona popularnością. Podobnie jak sam Michael Douglas.

 

Opowieść o Marku Grechucie: "Chwile, których nie znamy"

Zapowiedzi

Biografia Marka Grechuty autorstwa Marty Sztokfisz to książka zrodzona z międzypokoleniowej fascynacji, poświęcona nie tylko samemu artyście, ale też jego ponadczasowej twórczości, która do dziś łączy odbiorców w każdym wieku. Drobiazgowo i skrupulatnie badane są tu nawet najdrobniejsze i pozornie nieistotne fakty z każdego etapu życia Grechuty oraz często oszczędne i ostrożne relacje jego rodziny, przyjaciół, znajomych.

 

Recenzja: M. K. Gandhi "Autobiografia". Dzieje moich poszukiwań prawdy

Recenzje

Pisanie o Gandhim zawsze sprawiało zawsze i sprawia mi do dziś trudność ze względu na wielkość tego człowieka. Bez względu na to czy piszę artykuł czy recenzję. Dziś akurat przypadł mi w udziale niezwykły zaszczyt napisania recenzji z niezwykłej autobiografii.

 

Jack Nicholson. "Biografia" – premiera 6.11.2013

Zapowiedzi

Biografia legendarnego aktora Jacka Nicholsona, pióra Marca Eliota (autora wydanej w marcu biografii Michaela Douglasa) – wnikliwy portret największego współczesnego aktora świętującego nieprzerwanie sukcesy od początków lat 70., ("Easy Rider", "Lot nad kukułczym gniazdem", "Lśnienie") aż do ostatniego dziesięciolecia, gdy zabłysnął między innymi w "Infiltracji", "Lepiej późno niż później".

 

"Pan od seksu". Autobiografia najsłynniejszego polskiego seksuologa

Zapowiedzi

W swoim gabinecie przyjmował polityków, biznesmenów, księży, artystów, a nawet pracowników tajnych służb i mafiozów! Jak w gabinecie seksuologa zachowują się mężczyźni, a jak kobiety? Z czym sobie nie radzą Polacy i jakiej pomocy najczęściej potrzebują? Z jakimi najdziwniejszymi problemami profesor Lew-Starowicz miał do czynienia w swojej praktyce? I czemu zaczął palić fajkę? Profesor Lew-Starowicz napisał wiele książek, ta - po raz pierwszy – jest o nim: o jego miłości do wojska i o...

 

Wystawa w Zachęcie "Fotobiografia PRL. Opowieści reporterów"

Wydarzenia

Wydawnictwo Znak i Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki prezentują pierwszy, obszerny portret fotograficzny PRL opowiedziany ustami jego twórców. Od 12 sierpnia, w Zachęcie oglądać można wystawę „Czas wolny. Fotografie”, autorski projekt Łukasza Modelskiego. Ponad dwieście prac, których autorami są najbardziej znani fotoreporterzy PRL-u ujawnia tę mniej oficjalną, ludzką twarz epoki. Równolegle ukazuje się książka „Fotobiografia PRL” przygotowana również przez Łukasza Modelskiego. Tu z kolei mamy...

 

Przedpremierowy fragment biografii Tuwima pióra Mariusza Urbanka

Zapowiedzi

Prezentujemy fragment książki "Tuwim. Wylękniony bluźnierca", która ukaże się nakładem Wydawnictwa ISKRY w październiku.

 
 

"Jane Eyre. Autobiografia"

Zapowiedzi

"Jane Eyre" to powieść, o której wnet po jej opublikowaniu gazety angielskie pisały codziennie, do tego – niemal w samych superlatywach, a taki publiczny zachwyt nie zdarza się często.

 

Kongres Kobiet uczci pamięć o Alinie Pienkowskiej - zapomnianej bohaterce Solidarności

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Podczas Kongresu Kobiet, odbywającego się 14 – 15 czerwca w Warszawie, zostanie uczczona pamięć o Alinie Pienkowskiej – zapomnianej bohaterce Solidarności.

 

Lech Kaczyński. Biografia polityczna – w poniedziałek rusza trasa promocyjna wielkiej książki poświęconej śp. Prezydentowi RP

Wydawnictwa

W przyszłym tygodniu, 18 czerwca – w dniu urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich ukaże się długo oczekiwana książka „Lech Kaczyński. Biografia polityczna 1949-2005” wydana przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

 

Barbara Toruńczyk w wiedeńskim Instytucie Nauk o Człowieku

Wydarzenia

5 VI 2013 o g. 16.30 w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu Barbara Toruńczyk wygłosi wykład "Zeszyty Literackie: skąd idziemy, czyli Autobiografia umysłu". Słowo wstępne - Timothy Snyder

 

Marek Edelman. Kolory życia - spotkanie autorskie i koncert

Wydarzenia

14 maja (wtorek) o godz. 20 w Muzeum Historii Żydów Polskich, ul. Anielewicza 6 odbędzie się multimedialna premiera biografii Marka Edelmana "Marek Edelman. Życie. Do końca" i wyboru jego tekstów „Prosto się mówi – jak się wie” oraz płyty „Colorovanka”.

 

M.K. Gandhi "Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy"

Nowości

17 kwietnia w Wydawnictwie Axis Mundi zostanie wydana autobiografia jednej z najbardziej inspirujących postaci XX wieku.

 

Andrea Tornielli, autor biografii papieża Franciszka w Warszawie!

Wydawnictwo JEDNOŚĆ serdecznie zaprasza na spotkanie z Andreą Torniellim, autorem książki "Franciszek.Biografia papieża".

 

Autobiografia Roda Stewarta w Wydawnictwie Pascal

Zapowiedzi

Po raz pierwszy Rod Stewart o swoim niezwykłym życiu i karierze muzycznej! Pasjonująca autobiografia legendy rock&rolla.

 

Kompletna biografia papieża Franciszka od wydawnictwa Jedność

Zapowiedzi

Kim był kardynał Bergoglio zanim został papieżem? Jakim wyzwaniom będzie musiał stawić czoła jako biskup Rzymu? Czy zdoła zmienić kościół w duchu franciszkańskiej prostoty?

 

Axis Mundi: premiera biografii Michaela Douglasa

Nowości

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu polskie wydanie książki "Michael Douglas - biografia", autorstwa Marca Eliota.

 

W kwietniu premiera książki “Autobiografia: Dzieje moich poszukiwań prawdy” M.K.Gandhiego

Zapowiedzi

Jest to książka-drogowskaz, klasyczna autobiografia, opowiadająca jego własnymi słowami historię życia Gandhiego oraz tego, jak rozwijał swoją koncepcję niestosowania przemocy oraz biernego oporu, która utorowała Indiom drogę do niepodległości i stała się podstawą wielu ruchów niepodległościowych.  

 

Biografia Janusza Korczaka za darmo!

Narodowe Centrum Kultury udostępniło w formie bezpłatnego e-booka biografię Janusza Korczaka "Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku".

 

Nagroda "Nowych Książek" dla Radosława Romaniuka

Nagrody

Radosław Romaniuk, autor biografii Jarosława Iwaszkiewicz "Inne życie" wydanej przez Wydawnictwo Iskry otrzyma nagrodę czasopisma "Nowe Książki".

 

Klub Dobrej Książki w Bibliotece Śląskiej

Księgarnie

Podczas grudniowego spotkania Klubu Dobrej Książki poznamy kolejną pozycję nominowaną do nagrody Śląski Wawrzyn Literacki – książkę Marka Nowakowskiego „Pióro. Autobiografia literacka” (Iskry, Warszawa 2012).

 

Iwaszkiewicz w Domu Literatury

Wydawnictwa

Prezes wydawnictwa Iskry Wiesław Uchański zaprasza do Domu Literatury na promocję książki Radosława Romaniuka "Inne życie.Biografia Jarosława Iwaszkiewicza", tom I.

 

Spotkanie promocyjne wokół książki "Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza"

Wydarzenia

Wydawnictwo ISKRY zaprasza na spotkanie promocyjne związane z książką Radosława Romaniuka "Inne życie. Biografia Jarosława Iwaszkiewicza".

 

Autobiografia Kevina Mitnicka - haker przerywa milczenie

Nowości

Szanowni Państwo, już 7 listopada najsłynniejszy haker świata wreszcie przerwie milczenie!

 
 

W Poleskim Ośrodku Sztuki spotkanie z Joanną Szczęsną autorką książki "Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej"

Wydarzenia

Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na: spotkanie z Joanną Szczęsną i promocję książki "Pamiątkowe rupiecie. Biografia Wisławy Szymborskiej".

 

Nagroda za głowę Salmana Rushdiego wzrosła do 3,3 mln. dolarów

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Jak podaje TVN 24: Irańska Fundacja Męczenników zwiększyła nagrodę za głowę Salmana Rushdiego o pół miliona dolarów. To efekt wzrostu napięcia, jakie wywołał antyislamski film o proroku Mahomecie, który przedstawia Mahometa jako oszusta i nieodpowiedzialnego kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci.

 

Wieczór z Salmanem Rushdie!

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, Wczoraj wieczorem w kultowym klubie Collection na Brompton Rd w Londynie wydawnictwo Random House zorganizowało wieczór jednego bohatera - Salmana Rushdiego.

 

Promocja książki Macieja Sadowskiego "Janusz Korczak. Fotobiografia"

Wydawnictwa

Serdecznie Państwa zapraszamy na spotkanie z Maciejem Sadowskim, pomysłodawcą i autorem albumu fotograficznego o Januszu Korczaku.    

 

Recenzja: "Życie na zdjęciach" - o albumie "Janusz Korczak. Fotobiografia""

Recenzje

Jak zapewne wszyscy wiemy, bieżący rok poświęcony jest najsłynniejszemu chyba polskiemu pedagogowi – Januszowi Korczakowi.

 

Nowość Wydawnictwa Iskry "Janusz Korczak. Fotobiografia"

Nowości

Wydawnictwo Iskry poleca Państwa uwadze "Fotobiografię" Janusza Korczaka w opracowanie Macieja Sadowskiego. Unikalne zdjęcia, ciekawy wybór tekstów.

 

Nowość Iskier: Janusz Korczak. Fotobiografia

Nowości

Historia życia wybitnego polskiego pedagoga, pisarza, lekarza, światowej sławy prekursora działań na rzecz praw dziecka. Opowiedziana za pomocą fotografii opatrzonych cytatami z jego dzieł (w języku polskim i angielskim) sprawia wrażenie swoistej autobiografii.

 

Spotkanie z Robertem Brylewskim i Rafałem Księżykiem w Warszawie we wtorek!

Wydawnictwo Literackie i Spółdzielnia CDQ zapraszają za uroczystą premierę książki Roberta Brylewskiego zatytułowanej "Kryzys w Babilonie. Autobiografia".

 

Biografia Johny'ego Casha w Wydawnictwie Dolnośląskim

Nowości

Wydawnictwo Dolnośląskie poleca jedną ze swoich najnowszych publikacji - biografię Johny'ego Casha autorstwa Michaela Streissgutha.

 

Johnny Cash. Biografia – nowość Wydawnictwa Dolnośląskiego

nowości

Wydawnictwo Dolnośląskie dołącza do swojej serii Biografie" kolejny dwunastu już tytuł. Tym razem jest to biografia "Johnny Casha" autorstwa Michaela Streissguth'a.

 

Literacka autobiografia Marka Nowakowskiego w Iskrach!

Zapowiedzi

Już niebawem nakładem wydawnictwa Iskry do księgarń trafi literacka autobiografia Marka Nowakowskiego pt. "Pióro".

 

Feminarium "Kobiece archiwa - spiżarnie pamięci" - 2 kwietnia 2012

Fundacja Gender Center, Feminoteka, Instytut Literacki Badań PAN oraz Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego zapraszają na "Kobiece archiwa - spiżarnie pamięci".

 

Spotkanie poświęcone autobiografii Rolanda Barthesa (tytuł 30% taniej

Orgia Myśli, wydawnictwo słowo/obraz terytoria, Instytut Francuski w Warszawie zapraszają na spotkanie poświęcone autobiografii Rolanda Barthesa "Roland Barthes"- gorzej: po prostu się pan k o n s t y t u u j e.

 

Gianni Vattimo w Polsce

Szanowni Państwo, w czwartek 24 listopada o godz. 12.00 Krytyka Polityczna zaprasza na spotkanie z Giannim Vattimo, wybitnym włoskim filozofem, politykiem i działaczem społecznym, autorem książki "Nie być Bogiem. Autobiografia na cztery ręce", która ukazała się we wrześniu nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej.

 

Biografia Jobsa po polsku

E-book biografii Steve'a Jobsa zdobywa rynek amerykański. Książka autorstwa Waltera Isaacsona jest na pierwszym miejscu w rankingu popularności sklepu Amazon.com. Polska wersja biografii Jobsa ma zostać wydana 21 listopada, a za jej tłumaczenie odpowiadają Przemysław Bieliński i Michał Strąkow z wydawnictwa Insignis.

 

Już niebawem biografia Jobsa

Zapowiedzi

JWolą Steve’a Jobsa było, żeby spisać jego pełną, wyczerpującą biografię, ujawniającą wszelkie fakty jego życia i podającą je w prawdziwej, nieprzekoloryzowanej i nieupiększonej postaci. Tak powstała książka „Steve Jobs” pióra znakomitego dokumentalisty, Waltera Isaacsona. Jedyna, ekskluzywna historia życia charyzmatycznego szefa firmy Apple, książka, którą inspirował i przy której współpracował sam Steve Jobs. Szkoda, że nie doczekał jej premiery.

 

Keith Richards... pisarzem roku. Jest autobiografia, będzie ekranizacja?

Nowości

Pasma sukcesów bestsellerowych wspomnień gitarzysty Rolling Stones ciąg dalszy. Keith Richards został uznany pisarzem roku i to z zupełnie niespodziewanej strony - przez magazyn dla panów "GQ".

 

Sensacyjna biografia księdza Twardowskiego - premiera 22 września

Zapowiedzi

Nieznane oblicze „księdza od biedronek” - Wszyscy znamy księdza Jana Twardowskiego, ale niewiele o nim wiemy. Jaki był naprawdę?

 
 

Autobiografia George’a W. Busha we wrześniu w księgarniach

Zapowiedzi

11 września br. w 10. rocznicę ataku na Amerykę ukaże się autobiografia George’a W. Busha pt. „Kluczowe decyzje”. Książka byłego prezydenta w ciągu miesiąca sprzedała się w USA w 2 mln egzemplarzy.

 

Bob Dylan u Olesiejuka

Nowości

Firma Księgarska Jacek Olesiejuk przygotowała wspaniałą książkę dla wszystkich fanów klasycznego rocka - ilustrowaną biografię Boba Dylana!

 

Miłosz - człowiek wielkiego niepokoju

Zapowiedzi

Tak naprawdę nie znaliśmy Czesława Miłosza. To był człowiek wielkiego niepokoju - uważa Andrzej Franaszek, autor najobszerniejszej z dotychczasowych biografii poety, która w maju trafi do księgarń. Franaszek pracował nad tą książką przez 10 lat.

 

W maju obszerna biografia Miłosza.

Zapowiedzi

Dla wszystkich czytelników lubiących dobrą poezję mamy fantastyczną informację. Już w maju nakładem wydawnictwa Znak ukaże się obszerna biografia Czesława Miłosza autorstwa Andrzeja Franaszka. Książka zapowiada się smakowicie!

 

Emir Kusturica spodziewa się ... Nagrody Nobla

Nie jest łatwo napisać tę książkę, ale nie było łatwo przeżyć takie życie, jak moje – powiedział Emir Kusturica o swej autobiografii. Książka pod tytułem „Gdzie jestem w tej historii” ukazała się właśnie we Włoszech.

 

Styczniowe nowości Olesiejuka

Nowości

Drodzy czytelnicy prezentujemy wam kolejną porcję nowości, które w styczniu weszły do księgarń.

 

Szkockie wydawnictwo opublikuje książkę twórcy WikiLeaks

Rynek zagraniczny

Szkockie wydawnictwo Canongate Books z siedzibą w Edynburgu nabyło prawa do wydania książki założyciela demaskatorskiego portalu Wikileaks Juliana Assange'a - podał niezależny kanał telewizji ITV.

 
 

Proces o Kapuścińskiego bez prasy

Prawo

Proces o głośną biografię Ryszarda Kapuścińskiego będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.

 

Grzegorz Brzozowicz "Cejrowski. Biografia"

Recenzje

Osoby Wojciecha Cejrowskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. Mało jest osób w Polsce, które budzą tak skrajne opinie. Dla jednych jest świrem, eurofobem i homofobem, krzykaczem nie liczącym się z ludźmi, którzy nie podzielają jego poglądów. Dla innych to jeden z niewielu prawdziwych patriotów, niebojący się mówić prawdy prosto w oczy, nonkonformista, który cały życie płynie pod prąd i nawet będąc celebrytą nie wyrzeka się konserwatywnej postawy.

 

Umarł 100 lat temu. Teraz jego książka to bestseller

Bestsellery

Wiecie już o kogo chodzi? Dodajmy, że nie o Elizę Orzeszkową. Zmarł 21 kwietnia 1910 roku. Teraz jego książka, "Autobiografia Marka Twaina" osiągnęła status bestsellera w przedsprzedaży serwisu Amazon.

 

Justin Bieber napisał autobiografię

Nim doczekamy się historii Justina Biebera w wersji kinowej, poznamy jego losy poprzez literaturę. Młody wokalista napisał bowiem autobiografię.

 

Grass pisze o braciach Grimm

Noblista napisał autobiografię, w której splata swoje życie z twórczością najsłynniejszych bajkopisarzy.

 

Lennon obchodziłby w tym roku 70-te urodziny

Zapowiedzi

Książka honoruje 70-tą rocznicę urodzin i 30-tą rocznicę śmierci Lennona. Jest to nowe wnikliwe spojrzenie na dokładnie już udokumentowane życie artysty, a także na piosenki, dzięki którym będzie żył wiecznie w sercach swoich licznych fanów.  

 

Spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem, które odbędzie się 17 czerwca 2010 r. o godz. 18.00 w wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży - Centrum Informacji im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 178 A.

 

Biografia Anny Walentynowicz już wkrótce

Nowości

Książka Sławomira Cenckiewicza o ciężkim życiu i wielkich dokonaniach Anny Walentynowicz ma charakter biografii pretekstowej, kreślącej jej portret nie tylko na tle konkretnej epoki, ale również środowiska pracowniczego czy grupy społeczno-politycznej. Wiele miejsca poświęca autor dzieciństwu Walentynowicz, pracy ponad siły, doświadczeniu przemocy fizycznej i głodu, Stoczni Gdańskiej, Wolnym Związkom Zawodowym Wybrzeża, Sierpniowi ’80, „Solidarności”, podziemiu, a nawet działalności w wolnej...

 

Obcy element

Zapowiedzi

Jak urodzony i wychowany w sowieckiej Azji Środkowej pół Uzbek, pół Rosjanin major KGB mógł stać się orędownikiem prawdy o Katyniu? Odpowiedź na to pytanie daje Oleg Zakirow w autobiograficznej książce "Obcy element".  

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.