RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Recenzja: "Apetyt na życie", Mary Simses

Recenzje

Są takie książki, o których długo nie mogę zapomnieć. Książki, do których wracam, otwierając co chwilę ulubione fragmenty. Wracam i wyobrażam sobie po raz kolejny opisywane sceny, czytam zaznaczone cytaty, układam w sercu na nowo te emocje, które mi towarzyszą. Są takie książki, kiedy od pierwszych stron czuję, że ta historia poruszy mnie i zachwyci. To zdecydowanie taka historia.

 

Onet poleca książki blogerów pod choinkę

Internet

Na portalu zachęca się do zakupów książek napisanych przez blogerów i blogerki: Kasię Tusk, duety Facecje i Make Life Harder, Radka Kotarskiego, Joannę Glogazę.

 

Ranking blogerów książkowych „Press”

Internet

Miesięcznik „Press” opublikował ranking najlepszych blogerów książkowych. Kryteria, według których jury (w składzie m.in. Michał Nogaś) to pomysł na bloga i posty, wartość merytoryczna, poziom wpisów, design bloga, aktywność, interaktywność.

 

„Złota Zakładka" - nagroda blogerów książkowych

Tylko do 30 sierpnia 2015 blogerzy książkowi zgłaszać mogą nominacje do III edycji "Złotej Zakładki" - nagrody blogerów książkowych

 

Nowa książka Tomka Tomczyka: „THORN”

Zapowiedzi

Bloger posługujący się aktualnie pseudonimem Jason Hunt (dawniej Kominek) w sierpniu wypuści na rynek swoją pierwszą powieść. „THORN” ma być tajemniczą powieścią, która da czytelnikowi coś więcej niż tylko dobrą fabułę.

 

„Polacy nie gęsi..." - akcja promująca rodzimych autorów!

Od lat panuje w Polsce przekonanie, że zagraniczne jest lepsze od tego co rodzime. Nierzadko to błąd. Do tego wniosku doszła Julita Sobolewska, blogerka i miłośniczka literatury, i chcąc z tym coś zrobić, 9 listopada 2013 powołała do życia akcję Polacy Nie Gęsi i Swoich Autorów Mają.

 

"Cała prawda o Empiku". Bloger i były pracownik wyciągnął "wszystkie brudy

Księgarnie

Niewiele jest w Polsce firm, które budzą w internecie tyle emocji, co Empik. Nie może więc dziwić rozgłos, jaki zaczęła zdobywać w sieci „Cała prawda o Empiku”, czyli wpis blogowy pisarza Łukasza Kotkowskiego, który przepracował w sklepie sieci 18 miesięcy. Wpis nie zostawia na Empiku suchej nitki…

 

„Król biurowej klasy średniej” Maciej Mazurek

Nowości

Witajcie w świecie małej agencji reklamowej, w której rządzi ześwirowany, nastawiony na maksymalną kreatywność szef… Tak naprawdę najważniejsza jest tu księgowa, ale ciiii… szef o tym nie wie. Do tego są graficy, informatycy, którzy prędzej zmienią tapetę na pulpicie niż sweter na grzbiecie, kopirajterzy i oczywiście ulubieńcy całego zespołu: akonci! Do tego rzecz jasna klienci.

 

Powstała pierwsza w Polsce blogosfera historyczna

Internet

Rusza pierwsza w Polsce blogosfera poświęcona w całości historii i tematom pokrewnym. Stworzona przez historyków dla historyków, jako miejsce wymiany myśli i opinii.

 

Książka, która ma moc

5 grudnia ruszyła na dobre ogólnopolska akcja charytatywna Zwierzaki pocieszaki mająca na celu pomoc podopiecznym Fundacji „Kawałek Nieba”, czyli dzieciom chorym, dotkniętych chorobą i w trudnej sytuacji życiowej z całego kraju, poprzez sprzedaż stworzonej specjalnie dla fundacji książeczki. Zwierzaki pocieszaki to zbiór dziesięciu bajek napisanych przez mamy blogerki z całego kraju.

 

Pisz i płać czyli horror wydawniczy

Wydawnictwa

Paweł Pollak, autor kryminałów i tłumacz literatury szwedzkiej opisał na swoim blogu literacką prowokację. Powołał do życia fikcyjnego pisarza, pod którego nazwiskiem rozesłał do wydawców oferujących wydawanie książek ze współfinansowaniem propozycję opublikowania kryminału najeżonego błędami ortograficznymi, logicznymi, literówkami. Jak odpowiedziały na tę prowokację Białe Pióro, Warszawska Firma Wydawnicza, MyBook, Novea Res i inni?

 

30-dniowe Wyzwanie Książkowe

Wydarzenia

Jeśli prowadzicie bloga o książkach, czytaniu albo lubicie dzielić się swoim życiem czytelniczym na portalach społecznościowych, to polecamy podjęcie wyzwania, w którym wyjdą na jaw Wasze książkowe upodobania i skłonności.

 

Targi Książki w Krakowie zapraszają blogerów

Wydarzenia

Można się już rejestrować za pomocą specjalnego formularza dla blogerów książkowych, którzy chcą wziąć udział w krakowskich targach 23-26 października 2014.

 

Targi Książki w Krakowie zapraszają blogerów

Można się już rejestrować za pomocą specjalnego formularza dla blogerów książkowych, którzy chcą wziąć udział w krakowskich targach 23-26 października 2014.

 

Wydawnictwo Novae Res zmusiło blogerkę do usunięcia recenzji

Gorącą dyskusję w książkowej blogosferze wywołała niedawno sprawa usunięcia recenzji „Pamiętnika diabła” na blogu Post Meridiem po interwencji wydawnictwa.

 

Recenzja: „Zorkownia” Agnieszka Kaluga

Recenzje

Książka na podstawie wyjątkowego bloga. Porusza tematy zamknięte zwykle szczelnie w pudełku z napisem „TABU”, do którego bardzo nie lubimy zaglądać. Codzienność życia w hospicjum, które się właśnie kończy, rodzin towarzyszących swoim najbliższym w odchodzeniu. Agnieszka Kaluga zapisywała na blogu skrawki myśli, wydarzeń, aby poukładać w sobie wrażenia z wolontariatu w poznańskim hospicjum.    

 

"Cząstki przyciągania" Natalia Hatalska

Zapowiedzi

Czy zastanawialiście się kiedyś nad przyczynami sukcesu takich produktów czy marek jak iPhone, Crocs, kostka Rubika albo Volkswagen Beetle? Były lepsze od innych? Bardziej innowacyjne? W większym stopniu odpowiadały na potrzeby konsumenta? A może po prostu reklamowano je w lepszy, bardziej niestandardowy sposób? Innymi słowy – ktoś skutecznie uświadomił konsumentom, że pragną właśnie takiego smartfona, butów, gry czy samochodu.

 

Blog Książki na czacie nagrodzony w Brukseli

Wydarzenia

13-letni Aleksy Krysztofiak odebrał w Brukseli nagrodę za drugie miejsce w konkursie European Award For Best Content For Kids w kategorii do lat 18.

 

Agnieszka Kaluga "Zorkownia"

Zapowiedzi

W lutym w Wydawnictwie Znak ukaże się kolejna książka "blogowa", tym razem na podstawie jedynego w swoim rodzaju, przejmującego, literackiego bloga o wizytach w hospicjum, gdzie autorka jest od czterech lat wolontariuszką. Polecamy.

 

"Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj" Tomka Tomczyka bestsellerem e-booków

Wydarzenia

Prezentujemy zestawienie najlepiej sprzedających się tytułów w grudniu w Ebooki Allegro.pl.

 

Recenzja: "Jak dobrze uczyć dzieci. Wychowanie do prawdziwego sukcesu" Madeline Levine

Ta książka wpadła mi w ręce w odpowiedniej chwili. Perypetie szkolne naszego syna, związane z tym, że w szkole realizuje się program, a nie uczy dzieci i nie patrzy się na ich możliwości, talenty i na ogół widzi się te słabsze strony, sprawiły że zaczęliśmy zastanawiać się nad systemem edukacji w jakim poprzez nasze dzieci uczestniczymy.

 

Premiera nowej książki Kominka już 23 października!

Zapowiedzi

Popularny bloger w swojej drugiej książce opowiada o kreowaniu wizerunku w sieci i zarabianiu na blogu.

 

Tomek Tomczyk zapowiada drugą książkę

Zapowiedzi

"Blog. Pisz, kreuj, zarabiaj" - taki tytuł będzie nosiła druga książka Kominka. Tym razem znany bloger porusza przede wszystkim temat kreowania wizerunku i zarabiania na blogu.

 

Bloger chowa książki w Olsztynie

Wydarzenia

Akcja odnajdywania książek ukrytych w mieście zainicjowana przez Rafała Hetmana z CzytamRecenzuje.pl ma swoją kontynuację w Olsztynie. Bloger z Koziolkuj.pl - Marcin Wójcik podpowiadał czytelnikom, gdzie są ukryte książki za pomocą wierszowanych wskazówek.

 

Bloger ukrywa książki

Internet

W zalewie blogów recenzenckich Rafałowi Hetmanowi udało się wyróżnić nietypową interakcją z czytelnikami. Na łamach swojego bloga czytamrecenzuje.pl ogłasza konkurs, który polega na tym, że książkę trzeba sobie.. znaleźć na podstawie podanych informacji.

 

Publikacja "BIBLIOCAMP BLOGI/ KSIĄŻKI/ LUDZIE" -

Biblioteki

To pierwsza publikacja elektroniczna wydana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Znajdziecie w niej porady dla czytelników i autorów startujących blogów, informację o tym jak internet zmienił rynek wydawniczy, trochę rozważań teoretycznych oraz garść inspiracji jak radzić sobie na własnym blogowym podwórku czy wydać własną książkę wykorzystując crowdfunding.

 

Bestsellery self-publishingu: Top 10 serwisów Wydaje.pl, Poczytaj.To i RW2010

Coraz więcej mówi się o tym, że autor dostaje niewielką część dochodu ze sprzedaży własnej książki. Wyjściem z tej sytuacji może być self-publishing, który powoli się rozkręca również na polskim rynku. Zapytaliśmy kilku portali, które się zajmują taką formą wydawania książek, jakie tytuły zyskały sobie największą przychylność czytelników.

 

Bestsellery self-publishingu: Top 10 serwisów Wydaje.pl, Poczytaj.To i RW2010

Wydarzenia, Internet

Coraz więcej mówi się o tym, że autor dostaje niewielką część dochodu ze sprzedaży własnej książki. Wyjściem z tej sytuacji może być self-publishing, który powoli się rozkręca również na polskim rynku. Zapytaliśmy kilku portali, które się zajmują taką formą wydawania książek, jakie tytuły zyskały sobie największą przychylność czytelników.

 

Książka Króla Blogerów już we wrześniu!

Zapowiedzi

Tomek Tomczyk znany jako Kominek zapowiedział na połowę września premierę swojej książki, której tytuł to „Bloger”.

 

II Targi Książki w Katowicach - zamiast podsumowania

Minął już tydzień od zakończenia II Targów Książki w Katowicach. Czekaliśmy na jakieś podsumowanie ze strony organizatorów. Niestety jedynymi głosami na jakie natrafiliśmy w internecie są wypowiedzi blogerów...oto jedne z nich Wybraliśmy je gdyż są to bardzo szczere, własne uwagi i przemyślenia, a przy okazji prawdziwy "targowy debiut" autorki...

 

Książka Króla Blogerów już we wrześniu!

Tomek Tomczyk znany jako Kominek zapowiedział na połowę września premierę swojej książki, której roboczy tytuł to „Poradnik dla blogerów”.

 

Blogerzy dla Korczaka

22 lipca, w dzień urodzin Janusza Korczaka na blogu Książki Zbójeckie ruszył konkurs dla blogerów zatytułowany Blogerzy dla Korczaka. Jak podają organizatorzy na swej stronie, "konkurs to tak naprawdę jedynie pretekst i przykrywka, aby internauci zechcieli na swoich blogach poświęcić choć jedną notatkę Staremu Doktorowi. To misja, aby pokazać, że polski Internet pamięta o Korczaku i przekazuje innym wiedzę na jego temat."  

 

Blogerzy nagrodzą najlepsze książki!

W niedzielę, 1 lipca 2012, upływa termin zgłaszania nominacji do „Złotej Zakładki” – nagrody blogerów książkowych. Nagrody dla najlepszych książek opublikowanych w 2011 roku wręczone zostaną podczas Targów Książki w Katowicach, którym towarzyszyć będzie zjazd polskich blogerów. Partnerem przedsięwzięcia jest wortal literacki Granice.pl

 

Emocjonująca końcówka zakładu Virtualo i YetiPay z Antyweb.pl

Księgarnie

W czasie Warszawskich Targów Książki znany bloger Grzegorz Marczak z Antyweb.pl założył się z YetiPay i Virtualo, że nie sprzeda tysiąca ebooków poprzez widżet transakcyjny (z opcją płatności przez YetiPay) zamieszczony na jego stronie.

 

Blog osławiony między niewiastami" - wybór najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa!

Nowości

FK Olesiejuk informuje o dystrybucji wyboru najlepszych i najśmieszniejszych tekstów Artura Andrusa pt. "Blog osławiony między niewiastami".

 

Nietypowy zakład znanego blogera – Antyweb.pl – z YetiPay i Virtualo

Księgarnie

Znany bloger Grzegorz Marczak z Antyweb.pl zakłada się z YetiPay i Virtualo, że nie sprzeda tysiąca ebooków poprzez widżet transakcyjny zamieszczony na jego stronie.

 

Go Away, I’m reading! Zamanifestuj swoje czytelnictwo!

Czy­tel­nic­two spada, czy­ta­nie to moda, czy­ta­nie jest modne, czy­ta­nie jest sexy, nikt nie czyta, nikt nie kupuje, wszy­scy lan­sują sie książką.. tak to wła­śnie u nas wygląda. Z jed­nej strony spa­dają sta­ty­styki, z dru­giej roz­wija się moda na czy­ta­nie. Dziś chcę wam poka­zać nie­zły pomysł na to jak może­cie zama­ni­fe­sto­wać swoje czy­tel­ni­cze pre­fe­ren­cje: “Go Away, I’m Reading”… czyli po naszemu “Idź precz, gdyż...

 

Dbajki", czyli bajki terapeutyczne

Nowości

Książka "Dbajki" to zbiór najpiękniejszych blogowych dbajek wybranych w konkursie dla blogerów organizowanym przez Onet w partnerstwie z wydawnictwem dbajki.pl

 

Literacki Blog Roku 2011

Nadeszła wreszcie długo wyczekiwana chwila! W niedzielę, 6 listopada, podczas Targów Książki w Krakowie poznaliśmy zwycięzców konkursu na „Literacki Blog Roku 2011”

 

Gratka dla czytelników książek Riordana

Fani twórczości Ricka Riordana mogą cieszyć się nowym portalem.

 

Polscy blogerzy ponownie zjadą do Gdańska

Internet

15-16 października 2011 Centrum Hewelianum w Gdańsku zostanie opanowane przez (nie)znanych przedstawicieli polskiej blogosfery. Tematem przewodnim drugiej edycji Blog Forum Gdańsk będzie perspektywa rozwoju tej formy komunikacji.

 

Literacki blog roku

Na co dzień są uczniami, studentami, pracownikami, bądź stanowią dowód na istnienie polskiej przedsiębiorczości, prowadząc własne firmy. Jednak po godzinach, przy komputerze, zagłębiają się w inny świat, gdzie królują słowa, inne wymiary, fascynujące postacie i wydarzenia, jakie w rzeczywistości się nie zdarzają, bądź wręcz przeciwnie – zdarzają się często, ale pozostają niezauważone. W sieci funkcjonują na równych prawach, niezależnie od wykształcenia, pozycji społecznej czy wieku, a łączy ich...

 

Premier o rozwoju Internetu: Krótsze przechowywanie danych, większa ochrona

Internet

Zakończyło się kolejne spotkanie premiera Donalda Tuska z przedstawicielami organizacji pozarządowych, blogerami i przedsiębiorcami branży internetowej. Rząd skróci okres przechowywanie danych, poprawi ochronę praw w Internecie.

 

Napisz kryminał z Zygmuntem Miłoszewskim

Na blogu www.uwiklanie.blog.onet.pl ruszyła pierwsza w Polsce akcja interaktywnego pisania kryminału. Wydawnictwo W.A.B. zaprasza wraz z autorem do literackiej zabawy.

 

Znamy zwycięzców konkursu na bloq roku 2010

Internet

Blog Biszopa został uznany przez jury za najlepszy polski blog i zdobył główną nagrodę w konkursie Blog Roku 2010.

 

"Czułe czytanki" z Michałem Zabłockim

Czuły Barbarzyńca Press serdecznie zaprasza na wieczór autorski Michała Zabłockiego, który odbędzie się z okazji wydania jego nowego tomiku poetyckiego pt. BLOGOSTAN_01. Gościem wieczoru będzie profesor Gabriela Matuszek z Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka Posłowia i wyboru wierszy. Spotkanie poprowadzi Tomasz Brzozowski.

 

Blogi na e-czytnikach Legimi

Legimi - jako pierwsza e-księgarnia w Europie, a druga na świecie - z początkiem października 2010 uruchomiła bezpłatną usługę dostarczania treści blogów na e-czytniki w ramach swojej platformy.

 

Felieton z kamerą wśród bibliotekarzy

Biblioteki

Bibliotekarz to dobry zawód dla kogoś, kto ma bogatego męża lub żonę - opowiada w rozmowie z Marcinem Rybickim na portalu gazeta.pl niejaki Stefan, bibliotekarz z zawodu, z krwi i kości (i, chciałoby się powiedzieć, z papieru), który prowadzi blog uslyszane-powiedziane-zapisane.blogspot.com. Ale przecież wiadomo, że bibliotekarzami nie zostają ludzie o ambicjach wypychania kabzy, zbijania tzw. kokosów albo kolekcjonerzy kolejnych zer na swoim szwajcarskim koncie. Kim są bibliotekarze w takim...

 

Tomasz Różycki z nagrodą za... wpis w blogu

Internet, Nagrody

Wpis Tomasza Różyckiego na blogu PEN America, zawierający wiersz "Scorched Maps" ["Spalone mapy"] i jego komentarz do własnego utworu, został uhonorowany prestiżową nagrodą 3 Quarks Daily 2010.

 

Notatki blogerek ze szpitala trafią do podręcznika

Chociaż Patrycja i Dominika, dwie nastoletnie autorki bloga D-D-P, nie żyją, a Daria straciła zapał do blogowania, ich notatki, dokumentujące pełne nadziei zmagania z chorobą, nie pójdą w niepamięć. W przyszłym roku zostaną wydane w podręczniku do gimnazjum.

 

Konkurs "Literacki Blog Roku 2009" rozstrzygnięty!

Nagrody

Znamy już laureatów konkursu "Literacki Blog Roku 2009". W sobotę 7 listopada o godzinie 13:00 na scenie głównej podczas Targów Książki w Krakowie miało miejsce ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym blogerom.

 

Literacki blog roku i najlepsze książki historyczne

Wydarzenia

Sobota, 7 listopada, to dzień ogromnie ważnych wydarzeń podczas Targów Książki w Krakowie. O godzinie 13:00 na scenie głównej rozpocznie się świętowanie dziesięciolecia istnienia wortalu literackiego www.Granice.pl, połączone z ogłoszeniem wyników organizowanych przez redakcję serwisu konkursów – „Najlepsze książki historyczne” oraz „Literacki Blog Roku 2009”.

 

Konkurs literacki na tekst z gatunku literatury kobiecej lub współczesnej

Wydawnictwo Grasshopper ogłasza konkurs na powieść lub blog z gatunku literatury kobiecej i współczesnej. Jeśli nieobce Ci są sekrety kobiet i współczesne problemy – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie.

 

Blog prof. Zygmunta Baumana

Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne 1 października 2009 r. uruchamiają blog prof. Zygmunta Baumana pod adresem www.zyciewkontekstach.pl .    

 

Większe pole wyszukiwania w Google

Internet

Google wprowadziło niewielkie zmiany na głównej stronie swojej wyszukiwarki.

 

Marek Siwiec - Blogiem po Europie

Recenzje

Blogiem po Europie, książka napisana przez wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Marka Siwca, stanowi zbiór najciekawszych zapisków z bloga tego polityka. Refleksje autora tematycznie podzielone zostały na osiem rozdziałów, które obejmują okres od 1 czerwca 2006 do 11 września 2008.

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.