RSS : Wiadomości
fesstiwal słowa w piosence
--

Akacja Szymborskiej

Akacja Wisławy Szymborskiej i buk jej życiowego partnera Kornela Filipowicza zostały zasadzone w poniedziałek w ogrodzie Dworku Łowczego w Krakowie.  

 

Charles Bukowski: o pisaniu

Nowości

Myślę że wśród nas jest niewielu, którym to nazwisko nic nie mówi. Tym razem mamy Bukowskiego w listach: do przyjaciół, wydawców, kolegów po piórze, z którymi dzieli się swoimi refleksjami właśnie "o pisaniu".

 

Życie, filmy, fobie geniusza - Nils Thorsen, Lars von Trier.

Zapowiedzi

Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las, 20 lipca ukaże się Życie, filmy, fobie geniusza, autorstwa Nilsa Thorsena, pierwsza wydana w Polsce biografia Larsa von Triera, słynnego duńskiego reżysera, ekscentryka i prowokatora.

 

Spotkanie Bukklubu i cykliczna wymiana książek 19 marca

Księgarnie

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na spotkanie Bukklubu oraz na cykliczną wymianę książek.

 

20 lutego 2016 – Sobota z Książką w Kordegardzie

W sobotę 20 lutego w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.

 

Sobota z Książką w Kordegardzie

W sobotę 30 styczna w godzinach 16.00-18.00, po raz kolejny odbędzie się cykliczna Wymienialnia Książek. Warunkiem uczestnictwa jest przyniesienie książki i zrobienie specjalnej dedykacji dla jej następnego czytelnika. W zamian można zabrać inną książkę do domu.  

 

Długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia Carlosa Santany

Nowości

Nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukazała się właśnie w Polsce długo oczekiwana i bardzo osobista autobiografia legendarnego gitarzysty Carlosa Santany.

 

Ostatni tydzień na Browarnej - zabierz Tarabukowe książki do domu

Księgarnie

Odwiedź w ostatnim tygodniu księgarnię Tarabuk. Potem – przeprowadzka. Pomóż nam w przygotowaniach – zmniejsz nasze zapasy!

 

Jak i kogo leczyć z nieczytania, czyli czy da się wypromować czytelnictwo?

Zapraszamy na spotkanie we wtorek, 6 października w księgarni Tarabuk w Warszawie przy ul. Browarnej 6.

 

Noc bukinistów w Katowicach

Antykwariusze z Katowic zapraszają 11 września od 18.00 na ulicę Stawową na Noc bukinistów!

 

Tarabukowy newsletter WRZESIEŃ część I

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia Tarabuk prezentuje program wrześniowych spotkań:

 

„Papierowe miasta” w wersji filmowej

Nowości

Mogłem zobaczyć deszcz żab. Mogłem postawić nogę na Marsie. Mogłem zostać pożarty przez wieloryba. Mogłem ożenić się z królową Anglii albo przetrwać kilka miesięcy na morzu. Jednak mój cud był inny. Moim cudem było to, że spośród wszystkich domów na wszystkich osiedlach mieszkaniowych w całym stanie Floryda zamieszkałem w domu w sąsiedztwie Margo Roth Spiegelman.

 

Co jeszcze w czerwcu i Tarabuku

Księgarnie

Warszawska księgarnio-kawiarnia Tarabuk zaprasza na drugą połowę miesiąca czerwca na kilka ciekawych spotkań:

 

Dalsze losy Hansa Klossa w książce „Zmierzch bohaterów"

Zapowiedzi

"Zmierzch bohaterów" to tytuł książki Andrzeja Dudzińskiego, w której opisał on dalsze losy bohaterów popularnych seriali z czasów PRL-u, w tym Hansa Klossa, Gustlika oraz Janka Kosa i jego żony Marusi.

 

Wymienialnia Książek i Bukklub w Ogrodzie Krasińskich

20 czerwca Bukklub - dyskusyjny klub książkowy i Wymienialnią Książek przenoszą się z galerii Kordegarda do Ogrodu Krasińskich pa piknik Imieniny Jana Kochanowskiego.

 

Czy to ostatnie 10 lat Tarabuka?

Księgarnie

Tarabuk – niezależna księgarnia, alternatywna kawiarnia, dom kultury, firma rodzinna – obchodzi właśnie 10 lat istnienia. Czy kolejne 10 będzie możliwe?…

 

Recenzja: „Cudowne tu i teraz” Tim Tharp

Recenzje

Głównym bohaterem Cudownego tu i teraz jest siedemnastoletni Suffer Keely, licealista, którego bardziej od systematycznego przyswajania wiedzy podawanej w szkole interesuje zgłębianie tajników damsko-męskich relacji. Suffer to rasowy podrywacz, chłopak, który najlepiej czuje się trzymając za rękę nowopoznaną dziewczynę, w drugiej dzierży kubek z kanadyjską whisky. To chłopak, któremu niestraszna bójka ze szkolnym kolegą czy jazda samochodem, gdy w żyłach krew miesza się z alkoholem. Życie na...

 

„Zabić Pattona" - wielotygodniowy nr 1 na liście bestsellerów "New York Timesa" już w księgarniach!

Nowości

Wczoraj, tj. 12 maja trafiła do księgarń sensacyjna książka gwiazdy telewizji Fox News Billa O’Reilly’ego. Po sukcesie książek Zabić Lincolna i Zabić Kennedy’ego autor zajął się tematyką tajemniczej śmierci generała Pattona.        

 

Co w Tarabuku w I połowie maja

Księgarnie

Warszawska księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na różne spotkania i imprezy majowe na u. Browarną 8 w Warszawie.

 

Tarabukowy newsletter III dekada kwietnia

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia TARABUK poleca wszystkim dociekliwym czytelnikom program kwietniowych spotkań i imprez:

 

Recenzja: „Najpiękniejsza dziewczyna w mieście” Charles Bukowski

Recenzje

Po raz kolejny czytając Bukowskiego, myślę sobie, że ten koleś pisze o wszystkim co go otacza, również w jego środku. Ale to wszystko jest właśnie tym, co chcę czytać.

 

Recenzja: "Will Grayson, Will Grayson" John Green, Dawid Levithan

Czy obecnie przyjaźń posiada jeszcze jakąkolwiek wartość? Czy nie jest przypadkiem tak, że w świecie, w którym to ilość znajomych na Facebooku stanowi o naszej pozycji w społeczeństwie, zagubiła się prawdziwa idea przyjaźni? Chyba wszyscy znamy frazesy na temat przyjaźni, chociażby “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Relacja z drugim człowiekiem jest wyjątkowo ważnym elementem ludzkiego życia, szczególnie dla młodzieży. Czasy licealne to taki moment, gdy młody człowiek próbuje...

 

Newsletter tarabukowy - marzec cz. 2

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia Tarabuk zaprasza na kolejną drugą turę imprez i spotkań:

 

Bukklub i Wymienialnia książek w Kordegardzie

Wydarzenia

Szanowni Państwo, w sobotę 21 marca w Kordegardzie odbędzie się spotkanie Bukklubu (14:00)i Wymienialnia Książek (16-18).

 

Newsletter tarabukowy - marzec cz. 1

Księgarnie

Warszawska kawiarnio-księgarnia Tarabuk zaprasza wszystkich stałych i nowych bywalców w marcu na ciekawe imprezy i spotkania:

 

Tarabukowy lutowy newsletter

Księgarnie

O czym możemy jeszcze usłyszeć w lutym w warszawskiej kawiarnio-księgarni Tarabuk"

 

Spotkanie z prof. Janem Żarynem o zagładzie polskich elit

Księgarnie

Eksperymentalny Klub Dyskusyjny zaprasza na spotkanie z prof. Janem Żarynem, m.in. red. nacz. W Sieci historii" ale przede wszystkim świetnym historykiem XX w.

 

W Metrze - Dziesięciolecie księgarni TARABUK

Księgarnie

Jakub Bułat: Gdybym nie stracił pracy, to Tarabuka by nie było. O niezwykłym miejscu, które zna każdy warszawiak

 

„Piękni głupcy”

Zapowiedzi

6 marca światło dzienne ujrzą "Piękni głupcy" R. Cliftona Spargo, czyli opowieść o ostatnim romansie Zeldy i Scotta Fitzgeraldów.  

 

Recenzja: „W śnieżną noc” John Green, Lauren Myracle, Maureen Johnson

Trzy opowiadania młodzieżowych autorów ze świąteczną, śnieżną nocą w tle. Pełne przygód, emocji i niespodziewanych zwrotów akcji historie idealnie nadają się do czytania przy choince.

 

Mikołajki dla najmłodszych miłośników psów i książek

6 grudnia (sobota) godz. 12:00 Mikołajki dla najmłodszych miłośników psów i książek. Oficyna 21 oraz Wydawnictwo Wasowscy zapraszają wszystkie dzieci, małe i duże, na specjalne Mikołajki.

 

Co jeszcze w tym tygodniu i w Tarabuku

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na kolejne dni na Browarną 6, 00-311 Warszawa, tel. (22) 827 08 14, e-mail: tarabuk@tarabuk.pl - jak zawsze sporo ciekawych wydarzeń.

 

Wieczory literackie w Tarabuku

Księgarnie

Zapraszamy w imieniu kawiarnio-księgarni TARABUK na spotkania z autorami i redaktorami książek od poniedziałku 17 listopada do poniedziałku 24 listopada 2014 roku:

 

Nowa, świąteczna książka Johna Greena

19 listopada nakładem Wydawnictwa Bukowy Las ukazuje się książka "W śnieżną noc" - trzy powiązane ze sobą świąteczne minipowieści, z których jedną napisał John Green, a dwie pozostałe Maureen Johnson i Lauren Myracle.  

 

W Tarabuku: „Najlepsza dentystka w Londynie"

Księgarnie

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Wydawnictwo Arcana zapraszają na spotkanie z Wojciechem Chmielewskim i promocję nowego tomu opowiadań zatytułowanego „Najlepsza dentystka w Londynie".

 

Spotkajmy się na Świdnickiej – minitargi bukinistów

Wydarzenia

Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza prowadząca popularną księgarnię Tajne Komplety wraz z Biurem Rozwoju Gospodarczego zapraszają na minitargi bukinistów, które odbędą się 18.10.2014 pod pomnikiem Chrobrego przy ul. Świdnickiej.

 

Varsavianistyczne spotkania z książką „Przypadki sędziego Mauersberga”,

Księgarnie

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka” zaprasza na varsavianistyczne, poniedziałkowe spotkania z książką „Przypadki sędziego Mauersberga”, której autorem jest przewodnik warszawski - Paweł Łoś.

 

W Tarabuku w ten weekend

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na najbliższy weekend . W programie jak zawsze interesujący wybór różnych imprez i spotkań.

 

Charles Bukowski w nowym wydaniu (Noir Sur Blanc)

Zapowiedzi

Opowiadania z tego tomu stanowią kwintesencję twórczości Bukowskiego; z bezwzględną szczerością, bez upiększania opisuje w nich jedyny świat, w którym czuł się swojsko - i on, i wytwory jego literackiej wyobraźni - świat pijaków, dziwek, rozmaitych wykolejeńców i outsiderów.

 

Ciekawy weekend w Tarabuku

Księgarnie

Księgarnio-kawiarnia TARABUK zaprasza na najbliższy, jak sami anonsują ciekawy weekend:

 

Ekranizacja Szukając Alaski Johna Greena

Wydarzenia

Będzie ekranizacja trzeciej książki Johna Greena: "Szukając Alaski". Film powstanie w Paramount Pictures, a scenariusz napisze Sarah Polley, która zajmie się również reżyserią.  

 

Recenzja: „Gwiazd naszych wina” John Green

Recenzje

Książka, która podbiła serca nastolatków na całym świecie. Właśnie wszedł do kin (także w Polsce) film na jej podstawie. Dlaczego powinniście ją koniecznie przeczytać bez względu na to, ile macie lat?

 

Kolacje Literackie zapraszają

Księgarnie

Szanowni Czytający, na ostatnim spotkaniu przed wakacjami w TARABUKU porozmawiacie o pozycji przeforsowanej przez historyczno-fantastyczną frakcję Kolacji, czyli o "Xawrasie Wyżrynie" Jacka Dukaja.

 

Co w czerwcu i Tarabuku

Księgarnie

Przedstawiamy czerwcowy program spotkań warszawskiej księgarnio-kawiarni TARABUK, ul. Browarna 6.:

 

Maj w Tarabuku

Biblioteki

Księgarnio-kawiarnia TARABUK prezentuje swój majowy program spotkań i imprez literackich:

 

Gwarancja Kultury 2014 dla Małgorzaty Rejmer

Nagrody

Nagrodę TVP Kultura w kategorii Literatura otrzymała Małgorzata Rejmer za książkę "Bukareszt. Kurz i krew" (Wydawnictwo Czarne).

 

W Tarabuku w lutym

Księgarnie

Kawiarnio-księgarnia Tarabuk zaprasza w miesiącu lutym jak zawsze na zestaw interesujących spotkań:

 

Recenzja: "Szukając Alaski" John Green

Recenzje

Pierwsza książka podbijającego amerykańskie listy bestsellerów wśród książek dla młodzieży Johna Greena. Jest podróżą przez dorastanie, nabuzowaną emocjami, raz beztroską i wariacką, a za chwilę dramatyczną.

 

Spotkanie z poetami z kręgu "TOPOSU".

Wydarzenia

17 grudnia o godzinie 18.00 Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Warszawski zaprasza na spotkanie ze środowiskiem "TOPOI" - poetami z kręgu "TOPOSU".

 

Recenzja: "Wilcza księżniczka" Cathryn Constable

Pierwsza myśl jaka mi się nasunęła po tej lekturze, to po prostu: „dobra książka”. Powieść, którą stworzyła Cathryn Constable (była dziennikarka oraz absolwentka uniwersytetu Cambridge) zdecydowanie zasługuje na chwilę uwagi. I od razu należy podkreślić, że to debiut pisarski tej autorki. Ale za to bardzo obiecujący.

 

"Das Album" - archeologia przypadków - spotkanie w Tarabuku

Wydawnictwa

Spotkanie z autorem książki "Das Album" Piotrem Strzałkowskim który opowie jak powstawała ta niezwykła praca

 

"Gwiazd naszych wina" drugą najlepszą książką dla młodzieży wszechczasów

Gwiazd naszych wina Johna Greena w plebiscycie „Entertainment Weekly” zostało ogłoszone drugą najlepszą książką dla młodzieży wszech czasów, zaraz po serii „Harry Potter”!

 

Zapraszamy na koniec listopada w Tarabuku

Księgarnie

Zapraszamy w imieniu Jakuba Bułata na koniec listopada do księgarnio-kawiarni Tarabuk:

 

Spotkania z Ludwikiem Stommą

Wydarzenia

Zapraszamy na dwa spotkania z wybitnym antropologiem kultury: w księgarnio-kawiarni TARABUK oraz na Targach Książki Historycznej w Warszawie.

 

Przyznano Nagrody im. Torańskiej. Najlepszą książkę napisała Rejmer

Wydarzenia

Tygodnik "Newsweek" przyznał Nagrody im. Teresy Torańskiej. W najciekawszej kategorii - za najlepszą książkę z dziedziny literatury faktu - wygrała Małgorzata Rejmer za "Bukareszt. Kurz i krew".  

 

Recenzja: "Bukareszt. Krew i kurz" Małgorzata Rejmer

Recenzje

Literatura faktu na polskim rynku wydawniczym ma się bardzo dobrze. Zewsząd dochodzą takie głosy i nie da się ukryć – mówią prawdę. Reportaże z Rumunii Małgorzaty Rejmer dostarczają solidnej dawki faktów (niezbyt lekkich i często takich, których wolałoby się nie wiedzieć) w sposób literacko wyśmienity.

 

Zapraszamy do Tarabuka w październiku

Księgarnie

Zapraszamy do Tarabuka w październiku. Jak zawsze bogaty ciekawy program imprez i spotkań:

 

"Maria Antonina. W Wersalu i Petit Trianon" Juliet Grey

Zapowiedzi

Paryż, rok 1774. Młodziutka, zaledwie osiemnastoletnia Maria Antonina wstępuje na tron u boku swego męża, równie młodego Ludwika XVI.

 

Wyjątkowa książka Patrycji Bukalskiej "Sierpniowe dziewczęta'44" Powstanie Warszawskie z perspektywy kobie

Nowości

Szanowni Państwo, Wydawnictwo TRIO oraz Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na promocję wyjątkowej książki Patrycji Bukalskiej "Sierpniowe dziewczęta’44"

 

Recenzja: "Papierowe miasta" John Green

Recenzje

O Johnie Greenie słyszeliśmy sporo za sprawą bestselerowej książki o dziwacznym tytule (przynajmniej w polskim tłumaczeniu) „Gwiazd naszych wina” (Bukowy Las). Kolejna młodzieżowa pozycja tego autora ukazała się w naszym kraju i zdecydowania spełnia pokładane w niej nadzieje.

 

Tarabuk zaprasza na przełomie sierpnia i września

Księgarnie

Warszawska księgarnio-kawiarnia Trabuk zaprasza na przełomie sierpnia i września na kilak interesujących imprez:

 

Bukklub i Wymienialnia Książek Kordegardy w Ogordzie Saskim - Imieniny Jana Kochanowskiego

Wydarzenia

Szanowni Państwo, 22 czerwca w Ogrodzie Saskim odbędzie się wyjątkowa edycja Wymienialni Książek i Bukklubu - Dyskusyjnego Klubu Książkowego Galerii Kordegarda. Na Bukklubie spotkamy się z Piotrem Pazińskim, autorem książki 'Pensjonat'.

 

"Papierowe miasta" John Green

Nowości

Quentin Jacobsen – dla przyjaciół Q – od zawsze jest zakochany we wspaniałej koleżance, zbuntowanej Margo Roth Spiegelman. W dzieciństwie przeżyli razem coś niesamowitego, teraz chodzą do tego samego liceum. Pewnego wieczoru w przewidywalne, nudne życie chłopaka wkracza Margo w stroju nindży i wciąga go w niezły bałagan. Po czym znika. Quentin wyrusza na poszukiwanie dziewczyny, która go fascynuje, idąc tropem skomplikowanych wskazówek, jakie zostawiła tylko dla niego. Żeby ją odnaleźć, musi...

 

Tarabuk zaprasza: 6 czerwca (czwartek) godzina 18:00

Księgarnie

Wydawnictwo Most zaprasza na promocję książki "Galicja 1914-1915. Zapiski korespondenta wojennego" Ferenca Molnara, autora "Chłopców z placu Broni".

 

Zapraszamy do Tarabuka - II połowa maja

Księgarnie

Zapraszamy Państwa do kawiarnio-księgarni Tarabuk na zawsze interesujący program spotkań i imprez:

 

Mariusz Wilk. Pisarz Północy w Tarabuku

Księgarnie

Księgarnia-kawiarnia TARABUK ul. Browarna 6 (bliżej Lipowej) zaprasza na spotkanie z Mariuszem Wilkiem- eseistą, pisarzem, autorem między innymi: "Wilczego notesu", "Wołoki", "Domu nad Oniego", "Tropami rena", "Lotem gęsi".

 

Trzecie urodziny klubu czytelniczego Kolacje Literackie

Wydarzenia

Warszawski klub czytelniczy Kolacje Literackie zaprasza 13 maja na swoje trzecie urodziny. W programie dyskusja o „Uczcie Babette”, ogłoszenie wyników konkursu na literacki mem i kulturalne kalambury.

 

Bukowy Las poleca "Umysł mistrza" Pete Samprasa

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Bukowy Las polecają autobiografię Pete Samprasa znanego amerykańskiego tenisisty zatytułowaną "Umysł mistrza":

 

Konkurs: "Odkrywanie Hobbita J.R.R.Tolkiena" Corey Olsen

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo Bukowy Las zapraszają do udziału w konkursie związanym z książką Corey'a Olsena pt. "Odkrywanie Hobbita J.R.R.Tolkiena"

 

Recenzja: Światło i dźwięk czyli Jimmy Page w rozmowach

Recenzje

Kto z nas nie zna gitarowych solówek Jimmny Page'a w tak kultowych utworach jak "Stairway to heaven", "The Song Remains the Same" czy "Dazed and Confused". Długie pokrętne riffy, dodatkowo przepuszczone przez elektroniczne przystawki typu fuzzbox lub wah-wah (tzw. kaczkę) lub B-bender, który mechanicznie podciągał strunę B(H), dodawały dźwiękom wydobywanym ze strun Gibson "Les Paul" Custom, Fendera "Telecaster", Gibsona "Les Paul"...

 

Recenzja: "Kroniki Klary Schulz. Sprawa Pechowca"

Recenzje

Biję się w pierś za swoje pierwsze myśli na widok książki Nadii Szagdaj. Kryminał powstały pod kobiecym piórem? Nie licząc pewnych wyjątków, są to z reguły książki, jakby to ująć, „gorszej kategorii”. Co za ignorancja! W ramach pokuty, z przyjemnością oznajmiam, iż Wrocław wydał na świat, drugą po Marku Krajewskim, gwiazdę powieści kryminalnej.

 

Wydawnictwo Bukowy Las poleca pierwszą część trylogii "Podłe Miasto" Daniela Polanky'ego!

Nowości

Wydawnictwo Bukowy Las anonsuje publikację pierwszej części trylogii "Podłe miasto" Daniela Polanky'ego - Strażnik podłego miasta":

 

Wydawnictwo BUKOWY LAS poleca pierwszą powieść Simona Van Booy'a "Wszystko, co piękne, zaczęło się potem"!

Nowości

Wydawnictwo Bukowy Las poleca Państwa uwadze pierwszą powieść uznanego holenderskiego nowelisty Simona van Booya pt. "Wszystko, co piękne, zaczęło się potem":

 

Jolanta Kosowska, „Niepamięć”

Recenzje

Czy da się uciec od przeszłości? Czy można zapomnieć wielką, prawdziwą miłość swojego życia, tak by po latach z mroków niepamięci nie wyłoniło się już nic, co przypominałoby nam tamten czas, miejsce, osobę?

 

"Dieta bez pszenicy" Dr William Davis - czy wiesz co jesz?

Nowości

Firma Księgarska i wydawnictwo Bukowy Las polecają Państwa uwadze bestsellerowy poradnik dr. Williama Davisa pt. "Dieta bez pszenicy. Jak pozbyć się pszennego brzucha i być zdrowym ".

 

Konkurs z "Dietą bez pszenicy"

Konkursy

Portal Księgarski i wydawnictwo Bukowy Las zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym dotyczącym książki dr Williama Davisa pt. "Dieta bez pszenicy"

 

Świat Książki uratowany. Weltbild sprzedał wydawnictwo.

Wydawnictwa

Szanowni Państwo, z nieukrywaną przyjemnością informujemy, że Świat Książki został kupiony przez wrocławskie wydawnictwo Bukowy Las.Sklep internetowy Weltbild.pl wciąż na sprzedaż.

 

Wciąż od nowa - Diane Keaton

Recenzje

Jak opowiedzieć o sobie, żeby nie mówić tylko o sobie? Jak odzwierciedlić w swoim życiu równoległość ścieżek czasu, którymi biegną nasi bliscy, tak by nie uronić najważniejszych wydarzeń i nadać im zgoła metafizyczny wymiar?

 

„Gwiazd naszych wina” Johna Greena w Bukowym Lesie

Nowości

Młodzieżowy hit „New York Timesa”, „Time”, „Wall Street Journal” i wielu innych – wreszcie w Polsce

 

Wymienialania Książek i Bukklub w Galerii Kordegarda

Księgarnie

9 lutego 2013 – kolejna Sobota z "Książką w Kordegardzie", Cykliczna Wymienialnia Książek oraz Spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego.  

 

"Maria Antonina. Z Wiednia do Wersalu" - pierwsza cześć trylogii o królowej Francji!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i Wydawnictwo Bukowy Las polecają Państwa uwadze pierwszą część trylogii poświęconą postaci Marii Antoniny.

 

Konkurs z książką "Jimmy Page w rozmowach"

Konkursy

Portal Księgarski oraz wydawnictwo Bukowy Las zapraszają Państwa do wzięcia udziału w konkursie związanym z publikacją rozmów z legendarnym gitarzystą grupy Led Zeppelin Jimmy Pagem pt. "Światło i cień".

 

Wyd. Bukowy Las poleca najlepszą młodzieżową książkę 2012 roku Johna Greena - "Gwiazd naszych wina"!

Nowości

Wydawnictwo Bukowy Las przedstawia "powieść roku 2012" według magazynu Time, najważniejszą młodzieżową książkę roku 2102: wg."New York Times - "Gwiazd naszych wina".

 

Wymienialnia Książek i Bukklub w Galerii Kordegarda

Księgarnie

Galerii Kordegarda zaprasza na kolejną styczniową "Sobotę z książką" (26.01.13).

 

Czytanie Szczepana Twardocha w Tarabuku

Księgarnie

Księgarnia&Kawiarnia Tarabuk w Warszawie zaprasza na czytanie opowiadań laureata tegorocznego Paszportu Polityki, Szczepana Twardocha w ramach Kolacji Literackich.

 

Recenzja: "Tak to się kończy" Kathleen MacMahon

Recenzje

Zapach nadmorskiego powietrza, utwory muzyczne Bruce ‘a Springsteena, piękna Irlandia to kompozycja idealna dla zmysłów. Piękne tło dla romansu , który mógł przetrwać wszystko.

 

Dyskusja wokół książki Krystyny Zalewskiej "Będzie strajk"

Wydarzenia

Jak pisać o wydarzeniach z przeszłości? Czy naoczny świadek jest najlepszym źródłem informacji? Który ze świadków mówi prawdę? Z tymi problemami musi zmierzyć się każdy, komu przyjdzie rekonstruować rzeczywistość minioną i mijającą.

 

Nowy magazyn Kukbuk już na rynku

Wydawnictwa

Na polskim rynku wydawniczym zadebiutował dwumiesięcznik Kukbuk będący połączeniem wysmakowanego magazynu kulinarno-lifestyle z książką kulinarną.

 

"Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach"

Nowości

Portret jednego najważniejszych żyjących muzyków, legendarnego gitarzysty i mózgu zespołu Led Zeppelin.

 

Ibuk Plus - e-książki w modelu subskrypcyjnym od PWN (wideo)

Wydawnictwa

Wydawnictwo Naukowe PWN uruchamia nową usługę o nazwie Ibuk Plus, która pozwoli na wypożyczanie książek elektronicznych w modelu subskrypcyjnym.

 

8 grudnia 2012 – Sobota z Książką w Kordegardzie

Wydarzenia

BUKKLUB – Dyskusyjny Klub Książkowy zaprasza Sobota, 8 grudnia, 14:00. Dwunaste spotkanie Bukklubu. Omawiane książki: "8% z niczego”, „Tęskniąc za Kissingerem” – Etgar Keret  

 

"Zabójczo stylowy notes" - znakomity prezent dla fanek Monster High!

Nowości

Firma Księgarska Olesiejuk i wydawnictwo Bukowy Las polecają bestesellerowy zabójczo stylowy notes Monster High

 

W Tarabuku do końca listopada

Księgarnie

2 listopada (czwartek) g. 19:00 Wydawnictwo ANAGRAM zaprasza na wieczór poezji Anny Nowaczyńskiej "Bezcennik" www.tarabuk.pl/22-listopada-wieczor-poezji-anny-nowaczynskiej-bezcennik/

 

"Wciąż od nowa" - bestsellerowa autobiografia Diane Keaton od wydawnictwa Bukowy Las

Nowości

  Wydawnictwo Bukowy Las poleca książkę "Wciąż od nowa" Diane Keaton. Aktorka zaczęła pisać po śmierci swojej matki, która od lat zmagała się z chorobą Alzheimera. Pamiętnik zainspirowany poruszającą relacją matki i córki – dwóch najbliższych sobie kobiet jest też historią zwykłej dziewczyny, która stała się niezwykłą kobietą, legendą kina i symbolem swojego pokolenia.

 

Errata zaprasza na spotkanie z Judith Arlt o Japonii

Wydarzenia

Oficyna Wydawnicza Errata zaprasza 8 listopada (czwartek) godz. 18:00na spotkanie z Judith Arlt, autorką książki „Moja zima w Tsukubie”.

 

Sobota z Książką w Kordegardzie - Cykliczna Wymienialnia Książek

Wydarzenia

Galerii Kordegarda w Warszawie zaprasza Państwa 20 października 2012 na "Cykliczną Wymienialnię Książek" oraz dziewiąte spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego.    

 

I połowa października w Tarabuku

Księgarnie

Uwaga!!! Sporo nowych kategorii w ofercie "Tarabuka": - książki artystyczne i reprinty - Drewniane Zabawki Cioci Zoi https://www.facebook.com/zabawki.cioci.zoi - dekoracyjne nalepki Room Mates https://www.facebook.com/RoomMatesPolska - MaMy kalendarz https://www.facebook.com/MamyKalendarz Można zamawiać chleb domowej roboty (na zakwasie z razowej żytniej i pszennej mąki m.in. z czarnuszką i kozieradką) pod nr tel. 502 733 411

 

"Zazdrość" - premiera wydawnictwa Bukowy Las

Nowości

W środę na półki księgarń trafiła nowa seria bestsellerowego amerykańskiego autora powieści kryminalnych Gregga Olsena. „Zazdrość” to thriller dla młodzieży zainspirowany głośnym śledztwem w sprawie przemocy w Internecie.

 

Sobota z książką w Galerii Kordegarda

Wydarzenia

Zapraszamy w imieniu Organizatorów 29 września 2012 –na Sobotę z Książką w Kordegardzie. Będzie to kolejna Cykliczna Wymienialnia Książek oraz Ósme spotkanie Bukklubu – dyskusyjnego klub książkowego.

 

I połowa września w Tarabuku

Księgarnie

Uwaga!!!   zapraszamy do odmienionej przestrzeni Małej Sali, bo w niej teraz... drewniana podłoga z dywanem dla pełzaków i pędraków i bramka w drzwiach dla poszukiwaczy przygód, klocki i zabawki do zabawy na miejscu, czyli nowa przestrzeń dla rodziców z maluszkami www.tarabuk.pl/dla-rodzicow-z-dziecmi-ponizej-roku/

 
 
Serwis używa plików cookie, które są niezbędne do komfortowego korzystania z portalu, m.in. utrzymania sesji logowania. Możesz w dowolnej chwili zmodyfikować ustawienia cookie w swojej przeglądarce. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj informacje o cookie.